La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Bilbao - 23. září 2018   20:00

Real Betis
51' Bartra (Guardado) • 68' Canales (Tello)
2:2
(0:2)
Bilbao
7' I. Williams  (Raúl García) • 18' Raúl García  (de Marcos)
Real Betis
Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Guerrero (78. Inuj), Lo Celso (65. Morón), Guardado, Firpo (62. Tello) – Canales, Joaquín (C) – A. Sanabria.
Robles – Gracia, Inuj, Boudebouz, León, Tello, Morón.
J. Estrada – J. Aguilar, F. Martín
Estadio Benito Villamarín (Sevilla).
51093 diváků
Bilbao
Simón – Balenziaga, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Etxebarria (73. San José) – de Marcos, Raúl García (56. Capa), Susaeta (C) – I. Williams (82. Muniain).
Oleaga – Núñez, San José, M. Rico, Capa, Muniain, Unai López.

Dnes je dobojováno, já děkuji za vaši přízeň, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc, úspěšně vkročte do nového týdne a mějte se hezky.

Na shledanou.
Domácí ve druhé půli dotáhli dvoubrankové manko a byli blízko i třetímu zásahu, avšak nakonec se s protivníkem rozchází smírně. Oslabení hosté ve druhé půli víceméně jen bránili svůj náskok a s bodem mohou být spokojeni, za první poločas si jej zasloužili.
90+6'
90+6'
Hosté ji však odvrací a v tomto duelu se už nic nestane.
90+5'
Domácí rozvíjí poslední útočnou akci.
90+4'
Bartra střílel z dálky přímo do brankářovy náruče.
90+3'
Žlutou kartu dostává Unai Simón (Athletic Bilbao).
90+3'
Canales posílal centr před bránu, míč proletěl kolem vzdálenější tyče a skončil v zámezí. Simón rozehrávku zdržuje jak může, což se domácím vůbec nelíbí a hostující brankář je potrestán.
90+1'
Pau López mnoho práce ve druhé půli neměl, nyní lapil přihrávku z pravé strany a rychle rozehrál, domácí větří šanci.
90+1'
Nastavuje se ještě dlouhých pět minut.
89'
Sanabria střílel jen do protihráče, dorážet mohl Sidnei, ovšem míč si příliš dlouho zpracovával a nakonec nezakončil.
88'
Guardadova střela byla tečována, míč skončil v zámezí a následovat bude roh.
88'
Domácí mají další dobrou možnost, tentokrát v podobě přímého kopu.
87'
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao).
86'
Obrat mohl být dokonán, ale není. Sanabria se hlavou opřel do letícího míče, ten se odrazil od země a proletěl vedle vzdálenější tyče. Stadionem to jen zahučelo a sám hráč nemohl uvěřit tomu, že tuto šanci zahodil.
84'
Opět si domácí špatně přihráli a opět míč drží v rukou brankář Bilbaa.
83'
Simón musel ven z brány, aby byl u míče dřív, než soupeř. Poté v klidu šetří čas.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Iker Muniain.
81'
Příliš přetažený míč nemohl Guardado doběhnout, rozehrávat bude hostující brankář.
80'
Simón pomohl svým spoluhráčům a balón vyboxoval do bezpečí.
78'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Francis Guerrero, přichází Takaši Inuj.
77'
Rozhodčí opět nechává oba celky občerstvit u postranní lajny.
76'
Domácí si dlouho přihrávají na polovině soupeře a vymýšlí další útok.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Mikel San José.
72'
Dvě velké šance domácích, nejprve Canales tvrdou ránou nechal vyniknout pouze Simóna, krátce na to obdržel přihrávku před bránu Sanabria, ovšem skluzem mířil mimo bližší tyč.
70'
Žlutou kartu dostává Sidnei (Real Betis).
68'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí dotahují dvoubrankovou ztrátu a ještě mají dost času. SERGIO CANALES si míč zpracoval a levačkou mířil také k tyči, tentokrát k pravé.
67'
Domácí prahnout po vyrovnání, ale často si pomohou nedovoleným zákrokem. Hosté díky tomu šetří čas.
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Lorenzo Morón.
62'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Júnior Firpo, přichází Cristian Tello.
61'
Jeden z hostí hlavičkoval vysoko nad bránu, navíc byl pískán faul.
59'
Domácí reklamovali ruku soupeře a rozhodčí jim nakonec dal za pravdu, byl to Guardado, kdo si při bránění pomohl ručně, soupeř rozehraje zajímavou standardku.
58'
Hosté se málem dostali do šance, nakonec však o míč přišli dříve, než stačili zakončit.
56'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ander Capa.
55'
Nyní zastavil domácí tým ofsajd.
55'
Joaquínovi se nepovedlo prostrčit přihrávku na spoluhráče a akce Betisu tak končí.
53'
Žlutou kartu dostává Sergio Canales (Real Betis).
51'
MARC BARTRA to zkusil podobně, jako v první půli jeho protihráč R. García. Domácí fotbalista napřáhl z velké dálky k levé tyči a trefil se parádně, Simón nemohl nic dělat.
50'
Žlutou kartu dostává Yuri Berchiche (Athletic Bilbao).
49'
Hostující celek zastavuje ofsajd.
48'
Přihrávka směřovala do skrumáže před bránou, Sanabria zkoušel střelu z otočky, ale trefil pouze protihráče.
47'
Joaquín si šel pro faul a vynutil si ho. Jeho tým rozehraje přímý kop.
46'
Do kabin odchází hosté jistě spokojenější, dvěma góly v rozmezí dvaceti minut odskočili soupeři na dvougólový rozdíl, sami žádnou branku neinkasovali, avšak v závěru přišli o vyloučeného Susaetu a druhou půli tak budou hrát v oslabení.
45+3'
45+3'
Už se hraje přesčas, domácí kombinují u středového kruhu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45+1'
Žlutou kartu dostává Beñat Etxebarria (Athletic Bilbao), zřejmě za protesty.
45'
Markel Susaeta (Athletic Bilbao) si byl vědom, že už na svém kontě žlutou kartu má, přesto tvrdým skluzem poslal k zemi Sidneiho a po zásluze vidí druhou žlutou kartu. I přes protesty spoluhráčů musí opustit travnatou plochu.
43'
Hosté vyrazili do rychlé protiakce, ovšem střelec úvodní branky Williams hodně špatně načasoval přihrávku a balón kopl pouze do zámezí.
41'
Bartra sice překonal brankáře, ovšem gól není uznán, buď pro faul nebo ofsajd.
40'
Žlutou kartu dostává Yeray (Athletic Bilbao), jenž také poslal tvrdě k zemi jednoho z protihráčů. Trochu se nám přiostřuje.
38'
Žlutou kartu dostává Markel Susaeta (Athletic Bilbao), který poslal k zemi Firpa.
38'
Hodně tvrdý faul u středové lajny bude potrestán žlutou kartou a to po zásluze.
36'
Domácí si špatně přihráli a Simóna vůbec neohrozili, ten může v klidu rozehrát od brány.
34'
Opět spíš taková nudná pasáž, kdy míč létá ze strany na stranu a ani z brankářů nemusí zasahovat.
32'
Hra je přerušena, rozhodčí dává oběma celkům možnost občerstvit se.
30'
Už to vypadalo, že Bartra o míč přijde, avšak přeci jen sudí posoudil zákrok na něj, jako nedovolený. Domácí tak budou rozehrávat na polovině soupeře.
28'
Velkou přetahovanou o balón u středové lajny ukončil hlavní arbitr svým hvizdem, míč přiřkl domácím.
27'
Garcíova střela byla zbytečná, jeho tým se předtím provinil faulem a o míč tak přichází.
25'
Domácí fans se hodně rozčilují poté, co za postranní lajnu poslal míč nejspíš hostující hráč, přesto to jsou hosté, kdo vhazuje aut.
24'
Guerrero střílel nijak prudce z pravé strany na bránu a zamířil přímo do připravené gólmanovy náruče.
21'
Sanabria byl už připraven zakončit po přihrávce z levé strany do prázdné brány, avšak míč ještě před ním stačil zastavit Simón.
20'
Trochu riskantní malá domů, Pau López si ale dovedl poradit a míč včas odehrát do bezpečí.
18'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté během necelých dvaceti minut vedou už o dva góly. RAÚL GARCÍA napřáhl z dálky a pravačkou poslal míč krásnou ranou přesně mířenou ranou ke vzdálenější tyči, kam se Pau López natahoval marně.
15'
Lo Celso zkoušel přihrávkou najít nabíhajícího Joaqína, ovšem k tomu míč nedoputoval.
12'
Firpova přihrávka z levé strany byla hodně špatná, Simón v poklidu pohlídal míč v cestě do zámezí a bude rozehrávat od své brány.
11'
Susaeta byl příliš rychlý a chytil se do ofsajdové pasti.
10'
Hosté jsou nadále u míče, nyní kombinují před pokutovým územím soupeře.
7'
Hosté jdou v úvodu do vedení. Jejich první velkou šanci dokázal ještě Simón zneškodnit, když hlavičku protihráče z bezprostřední blízkosti vyrazil, ovšem akce pokračovala, IÑAKI WILLIAMS obdržel přihrávku z pravé strany a nekompromisně poslal míč do protipohybu gólmana, který nemohl nic dělat.
4'
Joaquínovi utekl v rozhodujícím momentu míč od kopačky a domácí kapitán se tak do zakončení nedostal.
3'
Zatím se toho na hřišti moc neděje, týmy si mezi sebou míč vyměňují, ani jeden z gólmanů nemusí zasahovat.
1'

Real Betis: Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Guerrero, Lo Celso, Guardado, Firpo – Canales, Joaquín (C) – A. Sanabria.
Náhradníci: Robles – Gracia, Inuj, Boudebouz, León, Tello, Morón.

Athletic Bilbao: Simón – Balenziaga, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Etxebarria – de Marcos, Raúl García, Susaeta (C) – I. Williams.
Náhradníci: Oleaga – Núñez, San José, M. Rico, Capa, Muniain, Unai López.

Rozhodčí: J. Estrada – J. Aguilar, F. Martín.

Athletic Bilbao

Hostům zatím patří jedenácté místo, když si ze tři utkání odnesli rovněž pět bodů, a to za jedno vítězství a dvě remízy. Sezónu začali výhrou 2:1 nad Leganes, následně remizovali 2:2 s Huescou a o dva body obrali slavný Real Madrid po výsledku 1:1, celkem tak vstřelili pět branek a o jednu méně inkasovali. Jediným hráčem týmu, který vstřelil více než jeden gól, je španělský fotbalista Iker Muniain, jenž se prosadil ve dvou případech.
Real Betis

Domácí mají na kontě ze čtyř zápasů pět bodů, když během nich vstřelili pouze jednu branku a tři inkasovali, i to však stačilo k jedné výhře a dvěma remízám. Hráči Betisu sice na úvod sezóny prohráli 0:3 s Levante poté však remizovali 0:0 s Alaves a silnou Valencií a 1:0 zvítězili nad jiným velkým klubem Sevillou. Jediný gól zaznamenal deset minut před koncem zkušený španělský fotbalista Joaquin, jenž je tedy zatím jediným střelcem mužstva. Změní se to v dnešním utkání?
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání španělské ligy mezi Realem Betis a Athleticem Bilbao. Výkop je stanoven na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:00.