La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Vallecano - 9. prosince 2018   20:45

Real Betis
59' Lo Celso  • 76' Sidnei (W. Carvalho)
2:0
(0:0)
Real Betis
Pau López – Mandi (C), Bartra, Sidnei – Barragán, Lo Celso, W. Carvalho (84. Javi García), Canales, Firpo – Morón (71. Joaquín), A. Sanabria (80. León).
Robles – Joaquín, Inuj, Javi García, Kaptoum, León, Tello.
Martínez – Nevado, Noval
Estadio Benito Villamarín
Vallecano
Dimitrievski – Advíncula, Gálvez, Amat, Á. Moreno – Trejo, Comesaña (60. De Tomás), Imbula, Pozo (60. Medrán) – Embarba (C) (81. Bébé), Á. García.
Alberto García – Akieme, De Tomás, Bébé, Medrán, Tito, Velázquez.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 12:20.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Betisu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Druhý poločas byl o poznání atraktivnější, úvodní branka přišla po necelé hodině hry, postaral se o ní domácí Lo Celso, který proměnil pokutový kop. I posléze měl domácí celek výraznou územní převahu, za což si zasloužil druhou branku, která zároveň byla tou konečnou. Betis tak potvrdil roli jasného favorita, naopak Vallecano potvrdilo, že se mu v letošním ročníku vůbec nedaří.
90+4'
90+3'
Utkání se spíše už jen dohrává, zdá se, že o vítězi je rozhodnuto.
90+2'
Centrovaná nabídka doplachtil na hlavu Treja, který ale hlavičkoval vysoko nad branku. Směrem dopředu to zkouší domácí celek.
90+1'
Žlutou kartu dostává Jordi Amat (Rayo Vallecano).
90+1'
Do zajímavého zakončení se dostal domácí León, který pořádně protáhl brankáře. Na druhé straně si Vallecano vybojovalo další rohový kop.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Určitě můžeme počítat s nastaveným časem, pro domácí by to měla být formalita.
87'
Na zadní tyči se ještě dostával k míči hostující Trejo, jenomže zakončení nebylo zrovna povedená. López tak bude znovu vykopávat od branky.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. Zdá se, že o vítězi utkání je rozhodnuto, Betis si celkem v poklidu drží dvoubrankové manko.
85'
Místo toho jsme sledovali další odkop od domácí branky, o který se postaral sám López. León prodlužoval za sebe, tam ale číhal pouze Gálvez.
84'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Javi García.
83'
Na druhé straně se tlačil s míčem do zakončení De Tomás, nicméně velmi dobrým způsobem si počínal Bartra, který nepustil soupeře do zakončení.
82'
Na hře domácího celku je patrné, že nechce udělat žádnou vážnější chybu, která by soupeře mohla vrátit zpět do zápasu. I proto sledujeme pozvolné kombinace.
81'
U rohového praporku si zkušeně počínal obránce Bartra, který ihned po jemném kontaktu skončil na zemi. Hlavní sudí odpískal ve prospěch Betisu.
81'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Bébé.
80'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Sergio León.
79'
Vallecano se usadilo s míčem na útočné polovině, nicméně napadající smečka protihráčů vyhnala soupeře zpět na jeho vlastní polovinu.
76'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Obránce SIDNEI se naprosto nekompromisním způsobem dostal s míčem až do pokutového území, kde doslova vykoupal Gálveze, načež tvrdou ránou prostřelil brankáře. Nádherný fotbalový moment, za tohle by se nemusel stydět ani Messi!
74'
Vallecano se po konečně dostalo k souvislejší práci s míčem, do kombinace se zapojil také brankář Dimitrievski, který vykopl přesně na nohu Advínculy.
73'
Carvalho se důrazným způsobem dostal s míčem ke středovému kruhu, poté vyprodukoval kolmicí na Joaquína, která ale byla příliš dlouhá.
72'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Betis i nadále drží jednobrankové vedení, přičemž hostující celek zatím nehraje nikterak ofenzivně.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Joaquín.
70'
Nyní se do vzduchu vyškrábal hostující De Tomás, jehož hlavičku o zem dokázal López zneškodnit. Následovat bude pátý rohový kop pro Rayo.
69'
Tak to byla hodně hraniční situace. Pomezní sudí totiž odmával ofsajdové postavení domácího celku, opakovaný záběr ale tuto skutečnost nepotvrdil.
68'
Carvalho zkoušel přenést hru na Barragána, což se mu podařilo. Posléze se hra přestěhovala na levou stranu, kde ale zasahoval Gálvez.
67'
U postranní čáry sice skončil na zemi rychlonohý Advíncula, nakonec hlavní sudí píská ve prospěch Betisu. Vallecano je poslední dobou hodně bídné.
66'
Záhy ale přišel nedovolený zákrok, kterým se prezentoval hostující záložní Trejo. Domácí hráči okamžitě rozehráli, míč putoval na obrannou polovinu.
65'
Po hodně dlouhé době si vyzkoušel práci s míčem brankář López, který poslal polovysoký centr ke středovému kruhu, kde se ho zmocnil Lo Celso.
64'
Firpovi se podařilo vybojovat autové vhazování od levé postranní čáry. Jako adresáta si vybral vedle stojícího Canalese, který se rozhodl uklidnit hru.
63'
Rozehrávka nakrátko přinesla centr k zadní tyči, na který si pokoušel naběhnout Sanabria, který těžkou přihrávku nedokázal vůbec zpracovat.
62'
Tohle bude pro hostující celek hodně složitý úkol, bude muset dotáhnout jednobrankové manko. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
61'
Posléze se podél autové čáry vydal Morón, kterého skluzem poslal k zemi střídající Medrán. Hlavní sudí okamžitě vytasil žlutý kartónek.
60'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Raúl De Tomás.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází José Angel Pozo, přichází Álvaro Medrán.
59'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se postavil GIOVANI LO CELSO, který poslal míč do pravé části brány, zatímco se brankář vydal k opačné konstrukci.
59'
Tak nakonec přeci jenom! Hlavní sudí se běžel podívat na video, které potvrdilo faul v hostující šestnáctce!
58'
Žlutou kartu dostává Antonio Barragán (Real Betis).
58'
Hraniční zákrok v šestnáctce předvedl Amat, který zřejmě trefil Moróna, avšak pokutový kop se konat nebude. Betis bude zahrávat alespoň roh.
57'
U postranní čáry ještě bojoval o míč Lo Celso, nakonec se k němu dostal hostující Trejo, který ho ale přihrál přímo na kopačku jednoho z protihráčů.
56'
Ani tato exekuce nenabídla nic nebezpečného, rychlý protiútok Betisu skončil překvapivou střelou od Sanabrii, která se ale neujala.
55'
Velice nebezpečný centr posílal před branku Advíncula, López nakonec musel zasahovat u své bližší tyče. Bude z toho další rohový kop pro hosty.
54'
Velkou hrubici vyprodukoval domácí Comesaňa, který přihrál přesně na kopačku Moróna. Domácí forvard pelášil sám na bránu, střele ale nedal potřebnou přesnost.
53'
I tentokráte se k míči postavil Embarba, který to nemyslel vůbec špatně. Střílenou nabídku nakonec zastavil Sidnei, posléze odkopl do bezpečí Mandi.
52'
Vůbec první nedovolený zákrok druhého poločasu vyprodukoval domácí Canales, který u postranní čáry fauloval Imbulu. Standardka pro Rayo.
51'
To potvrdil také hlavní sudí, který nařídil odkop od domácí branky. López tentokráte zvolil rozehrávku nakrátko, Barraágn se ale daleko nedostal.
50'
Posléze to po pravém křídle zkoušel Trejo, který svojí přihrávku dokázal procedit na Poza, jehož centrovaná nabídka skončila až za brankovou čárou.
49'
Domácí jsou i nadále s míčem na vlastní polovině, obrázek se tak podobá prvnímu poločasu. Vallecano nikterak nenapadá rozehrávku soupeře.
48'
Hned v úvodu si obrannou povinnost splnil hostující zadák Amat, který za sebe nepustil dalekonosnou kolmici. Domácí budou alespoň vhazovat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl žádnou přesnou trefu. Dlouhou dobu jsme sledovali velice nezáživnou podívanou, přičemž až koncovka poločasu nabídla určité zlepšení. Betis sice má výraznou územní převahu, avšak stále se mu nedaří dostat do nějaké výraznější šance, za což si pochvalu zaslouží obrana soupeře. Zřejmě největší příležitost uplynulého dějství měl na kopačce hostující Embarba, který nechal vyniknout brankáře Lópeze.
45'
43'
V roli jednoho z posledních obránců zakročil Advíncula, který raději odpálil míč daleko do zámezí. Firpo okamžitě vhodil míč zpět na hřiště.
42'
Betis si vyzkoušel další rozehrávku volného kopu, na který si naskakoval Sidnei, který ale svojí hlavičku poslal kousek nad branku. Dimitrievski by byl bez šance.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
V pokutovém území skončil na zemi Sanabria, avšak pokutový kop se pískat nebude. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře, u míče jsou opět domácí.
39'
Na opačném pólu hrací plochy se za centrovanou nabídkou hnal Morón, který si ale nepohlídal ofsajdové postavení, což posléze potvrdil také opakovaný záběr.
38'
Advínculovi trochu uskočil míč od kopačky, což ale nevadilo. Naopak jsme sledovali pohotový pokus levou nohou, který musel krotit López.
37'
Vallecano si vybojovalo další rohový kop, který se stáčel směrem do branky. Nakonec na přední tyči zasahoval Bartra, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
36'
Krátce po něm se za obranu snažil vydat Embarba, který nakonec nestíhal Bartru. Do kombinace domácího celku se zapojil také brankář López.
35'
Posléze tentýž hráč chtěl přenést hru na nevýrazného Moróna, který si s těžkou přihrávkou ale nepodaril. Nyní se k autovému vhazování dostane Rayo.
34'
Na pořadu dne byl přímý kop v podání Betisu. K oné rozehrávce se nakonec postavil Canales, jehož tvrdá rána skončila na dobře postavené zdi.
33'
Dalekonosný odkop z kopačky Dimitrievskiho skončil na hlavě Bartry, který založil akci svého celku. Ten ale překazil jeden z vracejících se protihráčů.
32'
Žlutou kartu dostává William Carvalho (Real Betis).
29'
Po delší době se dostal k míči hostující brankář Dimitrievski, který ale nevykopl dle představ. Hrací předmět se snesl daleko za postranní čáru.
28'
Rovněž se na hrací ploše ocitl Embarba, který má menší potíže s pravou nohou. Na nic vážného to nevypadá, mělo by se pokračovat ve hře.
27'
Lo Celso neměl na práci s míčem téměř žádný prostor, neboť ho neúnavně stíhal Advíncula, který nakonec zatáhl za záchrannou brzdu – faul.
26'
Hosté zahrávali vůbec první rohový kop, po něm se v pokutovém území utvořil menší zmatek, načež si útočným faulem pomohl Comesaňa.
25'
Úvodní šance zápasu! Embarba se po levé straně natlačil až do k hranici malého vápna, kde jeho přízemní ránu dokázal López zneškodnit.
24'
Jako poslední se dotkl míče domácí Firpo, Rayo tak bude opět vhazovat. Máme za sebou více než dvacet minut, diváci se stále nedočkali jediné střely na branku.
23'
Pozo se dobrým pohybem zbavil protihráče, následnou kolmici ale dokázal srazit Bartra. Betis opět zvolil velice pomalou kombinaci středem hřiště.
22'
Na druhé straně se daleko s míčem nedostal Trejo, který dokonce nevybojoval ani rohový kop. López tak bude odkopávat od vlastní svatyně.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím na první branku stále čekáme. Sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž domácí mají míč častěji na kopačkách.
20'
Nedovolených zákroků neustále přibývá. Carvalho chtěl vyvézt míč od vlastní šestnáctky, jenomže pravou nohou ho poslal k zemi napadající Imbula.
19'
Embarba si chtěl kousek za polovinou hrací plochy narazit se spoluhráčem, avšak zpětná přihrávka skončila v zámezí. Betis tak bude vhazovat.
18'
Na druhé straně skončil na zemi Advíncula, kterého zezadu fauloval Sanabria, který se výroku sudího hodně diví. Rayo bude rozehrávat z vlastní šestnáctky.
17'
Přenesení hry našlo u postranní čáry volného Treja, který si hodil míč na levačku a poté odcentroval do šestnáctky, kde zasahoval brankář López.
16'
Už to vypadalo, že Sanabria poběží proti brankáři, nakonec se sudímu cosi nezdálo. Proto byla hra přerušena, zřejmě kvůli útočnému faulu domácích.
15'
Průniková přihrávka měla za obranou najít rychlonohého Garcíu, který se málem dostal do samostatného úniku. Na poslední chvíli ale zakročil Sidnei.
14'
Embarba narazil na dvojici protihráčů, na opačné straně to Firpo zkoušel přenesením hry k postranní čáře, kde číhal zcela osamocený Barragán.
13'
Úvodní zakončení tohoto zápasu vyprodukoval domácí Canales, který se zjevil za obranou, avšak poté vypálil zhruba metr vedle zadní tyče.
12'
U středového kruhu se nejlépe zorientoval Imbula, který ale nedokázal kloudně přihrát. Posléze se Betis opět natlačil na útočnou polovinu.
11'
Betis to zkoušel rychlým výpadem, který se posléze přeměnil v pomalou kombinaci, načež Advíncula dokázal u postranní čáry oklamat Firpa.
10'
Směrem dopředu si to namířil García, který sice obešel prvního protihráče, ten další ho ale už obral o míč. Odraženého balón se ujal brankář López.
9'
Dalekonosný nákop směřoval na Embarbu, kterého ale odstavil od míče pohotový Sidnei. Posléze si ale domácí neporozuměli ve středu hřiště.
8'
Zdálo se, že Mandi byl zastaven nedovoleným zákrokem, avšak hlavní sudí je opačného názoru. Rayo tak bude vhazovat od levé autové čáry.
7'
Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Gálvez, který u středového kruhu povalil na zem Lo Celsa. Domácí okamžitě rozehráli.
6'
Embarba se zmocnil rozehrávce standardky, kterou kroutil směrem do branky. Na malém vápně zasáhl brankář López, který vyboxoval míč do bezpečí.
5'
Pozo to ihned po zisku míče zkoušel centrem do pokutového území, který dokázal zablokovat Barragán. Vallecano tak bude vhazovat z levé strany.
4'
Nedovoleným zákrokem si pomohl právě hostující Trejo, který u postranní čáry fauloval Firpa. Betis bude rozehrávat z vlastní poloviny.
3'
Hned v úvodu to podél autové čáry zkoušel hostující Trejo, který ještě spolupracoval s Advínculou. Vallecano se k centru vůbec nedostalo.
2'
Hlavní sudí poprví pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Real Betis: Pau López – Mandi (C), Bartra, Sidnei – Barragán, Lo Celso, W. Carvalho, Canales, Firpo – Morón, A. Sanabria.
Náhradníci: Robles – Joaquín, Inuj, Javi García, Kaptoum, León, Tello.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Advíncula, Gálvez, Amat, Á. Moreno – Trejo, Comesaña, Imbula, Pozo – Embarba (C), Á. García.
Náhradníci: Alberto García – Akieme, De Tomás, Bébé, Medrán, Tito, Velázquez.

Rozhodčí: Martínez – Nevado, Noval.
Rayo Vallecano

Na opačné straně stojí nováček soutěže, kterým je Rayo Vallecano. Rayu se ale v letošním ročníku moc nedaří, doposud získaných deset bodů stačí na předposlední pozici, hůře je na tom už jen další nováček soutěže, kterým je Huesca. Vallecano se v minulém kole dočkalo teprve druhého vítězství v letošní sezóně, na domácí půdě se mu podařilo zdolat Eibar poměrem 1:0. Rayo patří v tabulce venkovních celků k tomu horšímu, rovněž z toho je předposlední pozice, z šesti odehraných zápasů se mu podařilo získat pouze čtyři body, doposud jediné venkovní vítězství přišlo v souboji proti poslední Huesce, jediná remíza se pak uskutečnila proti San Sebastianu.
Real Betis

Fotbalisté Betisu zatím marně hledají ten správný herní rytmus, zatím to stačí pouze na jedenáctou pozici, což rozhodně nebylo předsezónním cílem. Betis má za tím na svém kontě devatenáct bodů, avšak na vedoucí Barcelonu ztrácí bodů devět. Domácí celek dnešního utkání se z posledních čtyř ligových zápasů radoval z vítězství ve dvou případech. Poslední výhra přišla v minulém kole, ve kterém Betis zdolal na vlastním stadionu Real Sociedad poměrem 1:0. Právě střílení branek je stěžejním problémem pro tento celek, Betis si sice drží průměr jedné vstřelené branky na zápas, to je ale určitě málo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Betis a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.