La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Getafe - 19. srpna 2018   22:15

Real
20' Carvajal  • 51' Bale (Asensio)
2:0
(1:0)
Real
Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos (C), Marcelo – D. Ceballos (71. Modrić), Kroos, Isco (58. Casemiro) – Bale (76. L. Vázquez), Benzema, Asensio.
Courtois – Modrić, Varane, L. Vázquez, Vinícius Júnior, Mayoral, Casemiro.
Estrada – Aguilar, Matías
Santiago Bernabéu Stadium (Madrid)
48446 diváků
Getafe
Soria – Damián Suárez, Bruno González, Dakonam, Cabrera – Portillo (64. Alejo), Arambarri, Šibasaki, Nemanja Maksimović, Ndiaye (58. Jaime Mata) – J. Molina (C) (71. Ángel Rodríguez).
Chichizola – Antunes, Jaime Mata, Ángel Rodríguez, Guardiola, Miquel, Alejo.

Držení míče: 78 % : 22 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 11:27.
Je konec! Real Madrid dal zapomenout na nepovedený zápas s Atléticem, v dnešním utkání vítězí poměrem 2:0. Bílý balet měl celý zápas výraznou územní převahu, navíc se mu hned dvakrát podařilo nastřelit brankovou konstrukci. Getafe nám toho dnes moc nepředvedlo, na Navase mířila pouze jedna střela, což je opravdu hodně smutná vizitka pro osmý tým loňské sezóny. Julen Lopetegui vstupuje do letošního ročníku ligové scény tou správnou nohou, herní projev ale určitě nebyl dle představ.
90+2'
90+1'
Getafe si nejprve vyzkoušelo rozehrávku volného kopu, který odvracel Benzema. O dalekonosný aut se postaral Cabrera, po jehož nabídce nebezpečně pálil Ángel.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta základní hrací doby. Getafe se snaží vsítit alespoň jednu branku, Navas je stále bez složitějšího zákroku.
87'
Alejo se vydal s kulatým nesmyslem kolem postranní čáry, když tu náhle do něj zajel Ramos. Čistý zákrok, autové vhazování pro domácí.
86'
Po delší době si zahrál také Navas, který musel odkopnout balón na druhou stranu. Tam si dalším faulem pomohl stoper Dakonam.
85'
Bílý balet měl k dispozici standardní situaci z jednatřiceti metrů od branky. K míči se postavil Kroos, jehož centr stačil odvrátit Suárez.
84'
Dakonam unikl druhé žluté. Hostující obránce se prezentoval dalším velice tvrdým zákrokem, za který může být rád, že neobdržel druhou žlutou kartu.
83'
Asensio cpal přihrávku pod sebe, kde měl číhat Marcelo. Míč skutečně letěl na brazilského obránce, kterému ale nevyšel kontakt s balónem.
82'
Marcelova kolmice překvapivě našla volného Vázqueze, který nabíjel pod sebe Modrićovi. Rána chorvatského záložníka skončila na noze Suáreze.
81'
Do konce zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka. Zatím to vypadá, že si Real pohlídá náskok, Getafe totiž není vůbec nebezpečné.
80'
Těžko říct, zda Getafe dohraje v plném počtu. Faktem je, že hosté nejdou pro nedovolený zákrok zrovna daleko. V dnešním utkání vyfasovali už sedm žlutých karet.
79'
Žlutou kartu dostává Leandro Cabrera (Getafe CF).
78'
To byl doslova likvidační zákrok v podání Bruna. Hostující zadák zajel kopačkou napřed do protihráče, za tento čin uviděl žlutý kartónek.
78'
Bílý balet se nikam nežene, naopak se snaží neudělat žádnou fatální chybu. Zbytečnou ztrátu převedl Kroos, který ale sám zastavil akci soupeře.
77'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF).
77'
Z obrany se rozhodl vystoupit Masikomović, který kousek od středového kruhu fauloval Casemira. Real okamžitě rozjel kombinaci na levé straně.
76'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Lucas Vázquez.
76'
Hodně hraniční zákrok předvedl Bruno, který v pokutovém území doslova zboural Asensia. Ani tento pád nestačil na pokutový kop!
75'
Konečně pořádná akce z dílny Getafe. Mata přenesl hru na pravou stranu, kde číhal Alejo. Následná přihrávka z první málem našla na zadní tyči Ángela.
74'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Real Madrid je v posledních vteřinách lehce pasivnější, hosté konečně začali hrát.
73'
Celkem zajímavé střídání Realu. Ze hry odešel hodně nevýrazný Ceballos, který pod novým trenérem doufá v častější aktivitu na hrací ploše. Naopak na zelený pažit zavítal finalista uplynulého šampionátu.
72'
Z obrovské vzdálenosti zkusil své štěstí Arambarri, kterému se ale střela absolutně nezdařila. Míč zamířil snad do dvanácté řady tribuny.
71'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Ángel Rodríguez.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Luka Modrić.
70'
Getafe mělo k dispozici standardní situaci z pravé strany. K míči se postavil Suárez, jehož centr skončil pouze na hlavě Carvajala.
69'
Casemiro se výborně zorientoval v přehuštěném prostoru, následně se mu ale nepodařilo přenést hru na Marcela. Nedovolený zákrok vytasil Kroos.
68'
Žlutou kartu dostává Marcelo (Real Madrid CF).
68'
Ani tentokráte se Alejo daleko s míčem nedostal, na opačnou stranu to zkusili domácí, Marcelova nabídka ale nedorazila na místo určení.
67'
Alejo se okamžitě po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného výpadu. Jeho hlavička na Suáreze ale skončila za postranní čárou.
66'
Marcelo se dostal hned ke dvěma centrům, nicméně ani jeden nebyl nebezpečný. Benzema se při tom druhém nacházel v ofsajdovém postavení.
65'
Suárez mohl zahájit přečíslení svého celku, přihrávku ale poslala Šibasakimu na paty. Následně se prvně jmenovaný dopustil faulu na Carvajala.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. I ve druhém poločase dominují fotbalisté Realu Madrid, kteří si vytvořili nadějné dvoubrankové vedení. Getafe stále čeká na první střelecký pokus.
64'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Iván Alejo.
63'
Žlutou kartu dostává Jaime Mata (Getafe CF).
62'
Další zakončení obstaral velice aktivní Asensio, který zamířil pouze doprostřed branky. Soria byl včas na zemi, následně zahájil protiakci.
61'
Menší zdravotné problémy má Asensio, který se po pádu na zem chytil za dolní končetinu. Nakonec to nevypadá na nic vážného.
60'
Dakonam hodně zariskoval, neboť skluzem zajel do Asensia. Hostující obránce to zvládl čistým způsobem, následovat bude rohový kop.
59'
Carvajal měl na práci s kulatým nesmyslem opravdu hodně času, těžiště hry tak přenesl k opačné lajně, kde se nacházel Marcelo.
58'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Casemiro.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Jaime Mata.
57'
Posléze se k míči dostal také Navas, po jehož přihrávce skončil na zemi Carvajal. Další faule, tentokráte v podání napadajícího Amatha.
56'
Isco se snažil přejít přes Dakonama, avšak hostující zadák byl mnohem důraznější. Rychlý kontr Getafe musel odvracet pohotový Nacho.
55'
Málem to bylo o tři branky! Asensio procedil míč na Marcela, který ale narazil na Dakonama. Balón se ale odrazil k prvně jmenovanému, jehož jedovka orazítkovala tyč.
54'
Již se žlutou kartou hrající Molina, se dopustil dalšího faulu. Hostující forvard si i tentokráte pomáhal rukama, což viděl také hlavní sudí.
53'
Cabrera si u postranní čáry neporozuměl s Amathem, což ale vadit nemuselo. Jako poslední se totiž dotkl míče Carvajal.
52'
Úvodní minuty druhého poločasu se nesou v hodně nepřesném duchu. Další z řady nepřesností způsobil Arambarri, jenž poslal míč do autu.
51'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak to byla hodně laciná branka v podání hostujícího celku! Dakonam zcela nepochopitelně nezvolil odkop, na což doplatil. Asensio si potáhl míč na levačku, načež našel nohu GARETHA BALEA, který se štěstím procedil míč za Soriu.
51'
Getafe hraje hodně od podlahy, což pocítil také Ceballos. Na domácího záložníka si vyšlápl Arambarri, který stále uniká žluté výstraze.
51'
Dalekonosný pas směřoval na levé křídlo, kde se nacházel zcela osamocený Isco. Hostující obrana ale výborně zahrála ofsajd systém.
50'
Benzema neustál souboj s Gonzálezem, hlavní sudí ale neviděl žádný nedovolený zákrok. Hosté tak mohou rozjet další útočný výpad.
49'
Getafe se na delší dobu podívalo k opačnému pokutovému území, ke střeleckému pokusu ale nedošlo. Navas bude rozehrávat od branky.
48'
Isco se zapojil do bránění útočného výpadu soupeře, následně se k míči dostal také Navas, který lehkým dloubáčkem oslovil Carvajala.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku. Postaral se o ní sváteční střelec Carvajal, jehož hlavička zaplula za hostujícího brankáře. Bílý balet měl v úvodním dějství velkou územní převahu, avšak do vyložených šancí se nedostával. Getafe se pokoušelo vycházet ze zajištěné obrany, směrem dopředu to ale nebylo zrovna ideální, neboť Navas stále čeká na svůj první zákrok. Druhý poločas začne přibližně ve 23:18.
45'
44'
Standardní situace směřovala do pokutového území, kde ale fauloval Ramos. Domácí zadák sice vsítil branku, rozruch byl ale naprosto zbytečný.
43'
Nyní sledujeme celkem nudnou pasáž. Do hry se začalo dostávat také Getafe, kombinace hráčů v modrém ale nejsou zrovna nejpřesnější.
42'
Damián se vydal podpořit útočné kolegy, jeho centrovaný balón ale skončil v rukavicích Navase. Brankář Realu okamžitě zahájil protiútok.
42'
Hosté vyfasovali už třetí žlutou kartu. Tentokráte si jí prohlédl hostující Dakonam, který nezachytil Benzemův manévr do volného prostoru.
41'
Žlutou kartu dostává Amath Ndiaye (Getafe CF).
40'
Getafe je najednou o něco aktivnější. Šibasaki se pokoušel dostat ke střele, opět velmi dobře zasáhl Ramos, který navíc vybojoval aut z levé strany.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Náznak šance měl na svědomí Damián, který málem uvolnil do vyložené šance Molinu. Na poslední chvíli ale zakročil Ramos.
37'
Bílý balet to zkusil velice rychlou kombinací uprostřed hrací plochy, Benzema se ale daleko s míčem nedostal. Hrát tak můžou hosté.
36'
Getafe tak prožilo další kritický moment, stále je manko pouze jednobrankové. Hráči v modrém se ale absolutně nemohou dostat k Navasovi.
35'
To jsou věci! Hlavní rozhodčí totiž ukázal na penaltový puntík, neboť hostující Damián fauloval v šestnáctce. Nakonec je všechno úplně jinak, neboť přihrávce na Benzemu předcházel ofsajd. Hostující zadák tak nakonec neobdrží žlutou, rovněž se nebude zahrávat ani penalta.
34'
Real Madrid to většinu času zkouší po pravém křídle. Carvajal si počkal na náběh Balea, kterému ale věnoval příliš prudkou kolmici.
33'
González se ještě snažil zachytit míč na hrací ploše, nakonec se mu to ale nepodařilo. Carvajal se okamžitě postaral o autové vhazování.
29'
Výstraha pro hostujícího Arambarriho. Uruguayský záložník nezachytil pohyb Nacha, kterého musel zezadu faulovat. Hlavní sudí ještě nebude tasit žlutou kartu.
28'
Bale se musel stáhnout hluboko na vlastní obrannou polovinu, kde byl vytlačen Dakonamem. Getafe se marně pokouší dostat k míči.
27'
Žlutou kartu dostává Jorge Molina (Getafe CF).
27'
Další střelecký pokus obstaral Asensio. Tento talentovaný křídelník to zkusil levačkou ke vzdálenější tyči, míč ale skončil vysoko nad brankou.
26'
Molina se chystal do hlavičkového souboje s Nachem, jeho lokty ale mířily hodně vysoko, čehož si všiml také hlavní rozhodčí Estrada.
25'
Isco se už, už dostával k hranici pokutového území, nakonec mu byl odpískán ofsajd. K rozehrávce standardky se postaví obránce Suárez.
24'
Bale to zkusil z první na Asensia, tento záměr ale přečetl pozorný Arambarri, který ale odpravil míč pouze na kopačku Kroose.
23'
Tím dalším, kdo skončil na hrací ploše, byl Bale. Ani tentokráte není pískáno, Real ale rozjíždí další útočný výpad po levé straně.
22'
Šibasaki se snažil vyslat kolmici na Molinu, který se ale po souboji s Ramosem ocitl na trávíku. O faul se v žádném případě nejednalo.
21'
Getafe to bude mít nyní hodně složité, neboť prohrává o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času na vyrovnání.
20'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme čekali necelých dvacet minut! Soria vyboxoval centr pouze před sebe, kde se nacházel DANI CARVAJAL. Hlavička pravého obránce měla ideální výšku, Soria na tento lob nedosáhl.
20'
Další z řady centrů se stal snadnou kořistí hostujícího brankáře, který vyrazil míč do bezpečnějšího prostoru. Domácí mají velký tlak!
19'
Portillo mohl vyvézt balón za půlící čáru, ještě před touto hranicí ale narazil na Marcela, který se snadným způsobem dostal zpět k míči.
18'
Nyní si s míčem zahrál také znuděný Navas, který pouze přeposlal přihrávku na Ramose. Real se snaží rozhýbat záložní řadu soupeře.
17'
Obrovská šance domácích! Marcelo dlouho váhal s centrem, nakonec se mu ale podařilo najít Balea, jehož rybička skončila pouze na břevně.
16'
Bale výborně přenesl hru na Asensia, který se po kontaktu s Damiánem ocitl na zemi. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
15'
Nedovoleným zákrokem si pomohl právě Isco, který v souboji o balón fauloval Arambarriho. Getafe se konečně dostane k hracímu předmětu.
14'
Aby toho nebylo málo, tak se Isco při zpracování míče ocitl za postranní čárou. Autového vhazování se ujme pravý obránce Suárez.
13'
Real to i při tomto útočném výpadu zkoušel přes pravou stranu, Carvajalovi se ale nezdařila kolmice na Balea. Domácí jsou v úvodu hodně nepřesní.
12'
Z tého pozice se Carvajalovi sice podařilo odcentrovat, kulatý nesmysl ale putoval až za bránu. Budeme svědky další rozehrávky od branky Getafe.
11'
Isco z první přeposlal přihrávku na Marcela, u kterého okamžitě byl pozorný Suárez. Bílý balet musel přenést hru na pravou stranu.
10'
V souboji jeden na jednoho nakonec uspěl Cabrera, který ale Baleova špatného zpracování míče. Soria bude moci vykopávat od branky.
9'
Cabrera to zkoušel trochu zbytečným centrem, který navíc skončil na zádech Carvajala. Jako poslední se ale dotkl míče hostující obránce.
8'
Šibasaki rozjel velice nadějný protiútok, který ale skončil hodně rychle. Amath si chtěl přehodit míč na pravačku, s čímž počítal také Nacho.
7'
Kroos pracoval s míčem kousek za středovým kruhem, kde se rozhodl přenést hru na pravou stranu. Getafe vzorně napadá rozehrávku.
6'
Bale se záhy zjevil za obranou soupeře, načež se luxusním zákrokem prezentoval Soria. Pomezní nakonec odmával ofsajd, i když mu to trvalo hodně dlouho.
5'
Levý bek Marcelo si počkal na náběh Isca, kterému se ale nepodařilo ideálně zpracovat neposedný balón. Getafe se tak dostává k míči.
4'
Ceballos se zjevil v hodně přehuštěném prostoru, ze kterého nakonec odešel jako vítěz. Následný centr od Marcela ale skončil u brankáře.
3'
Real okamžitě rozjel velice zdlouhavou kombinaci na vlastní obranné polovině. Míče si užila kompletní obranná čtveřice.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos (C), Marcelo – D. Ceballos, Kroos, Isco – Bale, Benzema, Asensio.
Náhradníci: Courtois – Modrić, Varane, L. Vázquez, Vinícius Júnior, Mayoral, Casemiro.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Bruno González, Dakonam, Cabrera – Portillo, Arambarri, Šibasaki, Nemanja Maksimović, Ndiaye – J. Molina (C).
Náhradníci: Chichizola – Antunes, Jaime Mata, Ángel Rodríguez, Guardiola, Miquel, Alejo.

Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Matías.
Getafe CF

Na opačné straně se nachází Getafe, které v minulé sezóně skončilo na osmé pozici, tedy na prvním místě, které nezaručuje žádnou účast v Evropě. Getafe podávalo celý ročník velice sympatické výkony, které bude jistě chtít předvádět i v letošní sezóně. Getafe se prezentovalo velice dobrou defenzívou, která byla například lepší než ta Realu Madrid. Hostující tým dnešního utkání má za sebou sedm přípravných utkání, přičemž ani jednou neprohrál. V posledních čtyřech zápasech sice přišly tři remízy, avšak Getafe opět spoléhalo na výbornou defenzívu, která za celou přípravu inkasovala pouze čtyři branky. Getafe přijede na Santiago Bernabéu v roli jasného outsidera, avšak první ligové utkání by chtěl zvládnout snad každý celek.
Real Madrid CF

Fotbalisté Realu Madrid to budou mít v letošní sezóně složité, neboť přišli o svojí největší hvězdu, a sice Cristiana Ronalda, který si to namířil do Juventusu. Bílý balet bude chtít sesunout z trůnu Barcelonu, která se po jednoleté odmlce podívala zpět na mistrovský trůn. Domácí tým dnešního utkání sice přes léto posílil, avšak do týmu nepřišly žádné světoznámé hvězdy. Do hlavního města Španělska zamířil talentovaný Brazilec Vinícius Júnior, za kterého Real zaplatil pětačtyřicet milionů eur. Druhým přestupem je příchod obránce Odriozoly, který by měl zpevnit madridskou defenzívu. Příchod se urodil také na brankářském postu, do kádru totiž přišel Thibaut Courtois, který se bude rvát o pozici brankářské jedničky. Real má už za sebou jedno ostré utkání letošní sezóny, a sice bitvu o Superpohár UEFA. Toto utkání nakonec lépe zvládlo Atlético Madrid, které po prodloužení zvítězilo 4:2. Nový kouč Realu Julen Lopetegui nevstoupil do nového angažmá zrovna slavně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Nový ročník LaLigy má za sebou několik úvodních zápasů, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Madrid CF a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:15.