La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Villarreal - 25. dubna 2019   20:30

0:1
(0:0)
Villarreal
87' G. Moreno  (Cazorla)
Real Sociedad
Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, Navas (79. Le Normand), Muñoz (76. Hernández) – Sangalli, Merino, Pardo (73. Barrenetxea Muguruza), Oyarzabal (C) – Juanmi, José.
Munuera – Prieto, Baena
Estadio Municipal de Anoeta (Donostia-San Sebastián)
Villarreal
Andrés Fernández – M. Gaspar (C), Álvaro González, Ra. Funes Mori, Quintilla – Chukweze (83. Cáseres), Iborra, Cazorla, Fornals – Bacca (46. G. Moreno), Toko Ekambi (74. Pedraza).
Asenjo – Cáseres, V. Ruiz, J. Costa, Trigueros, G. Moreno, Pedraza.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:14.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a zápas čtyřiatřicátého kola končí. Villarreal vyválčil na půdě Realu Sociedad vítězství 1:0.

Ani jeden z týmů se nemohl v úvodní pětačtyřicetiminutovce usadit na útočné polovině na delší dobu. Villarreal po půlhodině hry lehce přitlačil domácí celek, ale ani jednou Rulliho neohrozil. V závěru první půle dvakrát nebezpečně pálil William José, ale branku v obou případech minul.

Po změně stran se obraz hry výrazně neproměnil. Real Sociedad sice držel míč a do šancí se ne a ne dostat. Už to vypadalo, že si týmy odnesou z dnešního duelu po bodu, když v tom z ojedinělé šance udeřili domácí. Na Cazorlův centr si naskočil Gerard Moreno a hlavou překonal Rulliho.
90+2'
90+2'
Le Normand se dostal k nebezpečné hlavičce. Po prudkém pasu zpoza pokutového území proskočil kolem Gaspara k míči, ale hlavou ho umístil jen vedle branky.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Pablo Fornals mohl pojistit vítězství Villarrealu. Střela z druhé vlny skončila jen v rukavicích domácího brankáře. Villarreal však s klidem drží balon daleko od Fernándeze.
90'
Real Sociedad se nemůže usadit s balonem na útočné polovině. Iborra výborně odkopl balon zpět až do blízkosti Gerónima Rulliho.
89'
Domácí se okamžitě po rozehrávce hnali do útoku. Merinova přihrávka skrz hostující obranu nebyla z nejpřesnějších. Následně je faulován Santi Cazorla.
87'
Villarreal právě vstřelil branku!
Villarreal se těsně před koncem zápasu prosazuje! Rohový kop ještě domácí ubránili, ale akce pokračovala. Nadýchaný centr z pravé strany našel hlavu GERARDA MORENA, který lehkou tečí překonal Rulliho.
87'
Hostující fotbalisté rozehrávali rohový kop. Před Rullim bylo pořádně horko, ale k hlavičce se nakonec přece jen dostal domácí obránce.
85'
Real Sociedad pokračuje ve zdlouhavé kombinaci ve středu pole a to se nelíbí domácím fanouškům. Hernández nakonec musel po ztrátě nahánět Morena.
84'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Ani jeden z týmů se v samotném závěru nemůže dostat do vyložené šance.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukweze, přichází Santiago Cáseres.
82'
Hosté byli po dlouhé době na útočné polovině ve slibném počtu. Rulli si však přízemní centr z pravé strany s velkým přehledem stáhl pro sebe.
81'
Hernándeze naháněl Quintilla. Domácí ztratili balon a po faulu na Santiho Cazorlu vyfasoval od hlavního rozhodčího žlutou kartu Oyarzabal.
80'
Až od Rulliho musela začít útočná akce domácího celku. Velmi rychle se Real Sociedad prokombinoval do středu trávníku, kde ale fauloval za žlutou kartu Iborra.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Raúl Navas, přichází Robin Le Normand.
78'
Domácí ještě zůstali natlačeni na útočné polovině. Se Sangallim si narazil na pravém kraji Zaldúa, který ale poté už musel přihrávat pod tlakem zpět.
77'
Mikel Oyarzabal centroval do pokutového území od rohového praporku. V hlavičkovém souboji se však prosadil jen hostující obránce González.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Theo Hernández.
75'
Gaspar musel odkopávat z malého vápna nepříjemný centr z pravé strany. Hostující kapitán nakonec nedal žádnou šanci Josému zakončovat.
74'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Alfonso Pedraza.
73'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází Ander Barrenetxea Muguruza.
72'
Zblokovaou ránu Chukwezeho ještě dostihl na hrací ploše Toko Ekambi. Nakonec hlavičkoval v nadějném postavení Iborra, ale branku opět netrefil.
71'
Výtečný obranný zákrok předvedl proti Josému González. Hosté se ale u balonu příliš dlouho nezdrželi, když mizerně přihrával Santi Cazorla.
70'
Karl Toko Ekambi je potrestán žlutou kartou. V souboji s Merinem si pomohl tvrdým zákrokem a po zásluze viděl žlutý trest.
69'
Rubén Pardo přece jen dokázal nebezpečně vypálit zpoza pokutového území. Balon se však mezi tři tyče o pořádný kus nevešel.
68'
Toko Ekambi byl při obranném zákroku před vápnem faulován. Villarreal může po krátké pauze poslat mít na útočnou polovinu z klidové pozice.
66'
Aktivita týmů se opět lehce vytrácí. Domácí celek drží balonu po většinu času pod kontrolou, ale až k brankáři Fernándezovi se dostává sporadicky.
65'
S náběhem Quintilly si poradil u postranní lajny Muňoz. Následně obránce domácího celku rychle rozehrával do středu trávníku, kde byl faulován Pardo.
64'
Sangalli centroval mizerně, balon prosvištěl pokutovým územím a skončil až za postranní lajnou. Vhazovat mohou domácí fotbalisté.
63'
Balon nebezpečně poskakoval v pokutovém území hostujícího celku. Nakonec zakončoval pravou nohou Mikel Oyarzabal, ale kapitán domácích netrefil branku.
62'
Ve skluzu cpal míč do vápna Mario Gaspar. Krajní obránce hostujícího celku zkoušel najít Morena, ten byl ale obklopený hned několika soupeři.
61'
I po více než hodině hry branka nepadla. Ve druhém poločase se však tempo zápasu lehce zvyšuje. Na překonání brankáře to stále nestačilo.
60'
Do šance se dostali také hosté. Prudkou ránu Chukwezeho dokázal Rulli vyrazit jen k nohám Fornalse, který ale v krkolomné pozici zakončoval nad.
59'
První nebezpečná situace ve druhém poločase. Mikel Meruno chtěl zpoza šestnáctky pálit, ale míč si ještě zpracoval Pardo, který z otočky ohrozil Fernándeze.
58'
Domácí celek se ještě udržel v blízkosti vápna. Sangalli si kličkou chtěl pohrát s Chukwezem, ale ten se stačil a domácí záložníkem otočit a ještě mu sebral balon.
57'
Rubén Pardo spolupracoval s Oyarzabalem, následně přišla přihrávka na hranici vápna, kde byl ale odzbrojen William José.
55'
O slovo ve druhém poločase se přihlásil také Villarreal. Karl Toko Ekambi měl okolo sebe prostor, ale než si stačil míč zpracovat, ale zasáhla domácí obrana v čele s Navasem.
54'
Chukweze přihrával zpět na Iborru, domácí hráči se provinili proti pravidlům a k balonu na středu trávníku se dostali znovu hráči Villarrealu.
53'
Postupným útokem se domácí nemohou dostat téměř ani na útočnou polovinu. Muňoz proskakoval kolem postranní lajny a Gasparem, ale balon mu utekl do zámezí.
52'
Po faulu Merina mohli hosté rozehrávat z klidové pozice. U balonu se ale příliš dlouho nezdrželi. Po dlouhém nákopu mohl útočit za domácí William José.
51'
Domácí hráči pokračují ve zdlouhavé rozehrávce. Navasova přihrávka sice našla Sangalliho, ale ten měl na zádech nalepeného Fornalse.
50'
Až příliš dlouhá byla přihrávka Rubéna Parda na rozběhnutého Josého. Balon odskočil od nakropeného trávníku až do rukavic Andrése Fernándeze.
48'
Real Sociedad vstoupil do druhého poločasu o poznání aktivněji. Sangalli si narazil s Merinem, následně byl ve hře i Juanmi, ale to už byla hostující obrana zformována.
47'
Do druhého poločasu vstoupili útokem domácí fotbalisté. Oyarzabal přihrával na pravou stranu, kde však nedokázal ustát souboj s Cazorlou Merino.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Gerard Moreno.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak odcházejí hráči obou týmů do šaten za bezbrankového stavu.

45'
45'
Žlutou kartu si vykoledoval těsně před poločasovým hvizdem Ramiro Funes Mori. Stoper hostujícího celku zastavil náběh Josého ve středu pole.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu zatím neviditelný Santi Cazorla. Po souhře s Baccou se Villarreal udržel na útočné polovině, ale Zaldúa stačil zakročit.
43'
Další rána Williana Josého. Tentokrát po přihrávce Parda na nic nečekal, rychle se otočil směrem k brance. Prudkou ránu však umístil těsně nad břevno.
42'
Joseba Zaldúa se z pravé strany tlačil do vápna. Quintilla zachytil pohyb krajního obránce, nenechal se obhodit, udržel soupeře na zádech a uhlídal balon.
41'
Willian José se připomněl na trávníku. Po kvalitním zpracování si posunul míč směrem na pohybu a nakonec vystřelil těsně vedle levé tyče Fernándezovy branky.
40'
První poločas míří ke svému závěru. Ani jeden z týmů se zatím nemůže střelecky prosadit. Villarreal si vybudoval krátký tlak, ale k pořádnému zakončení se nedostal.
39'
Souboj v pokutovém území Villarrealu sice vyhrál Juanmi, který hlavičkoval do středu branky. Míč sebral do rukavic Fernández a navíc byl pískán faul Juanmiho.
38'
Hosté se hnali do zajímavého brejku. Bacca přihrával Chukwezemu, který ale v klíčovou chvíli podkouzl a pro balon už se nestačil vrátit.
37'
Zpoza postranní lajny vhazoval míč do hry Xavier Quintillo. Domácí však dokázali v souboji získat hrací předmět a velmi rychle ho vyvést na útočnou polovinu.
36'
Poslední minuty jednoznačně patří Villarrealu. Do kombinace se zapojil i Samuel Chukweze, který však nedokázal najít volného Baccu na hranici vápna.
35'
Villarreal neuspěl prvním centrem, poté se však hosté okamžitě vrátili s balonem do blízkosti vápna. Pod tlakem musel znovu odvracet nebezpečí Elustondo.
33'
Mario Gaspar nebezpečně kroutil míč před Rulliho. Jako jeden z posledních obránců zasáhl před vlastní brankou Raúl Navas. Je z toho rohový kop pro hosty.
32'
Série nepřesností na obou stranách. Chukweze přihrával pouze k nohám Navase, poté na středu trávníku chyboval v rozehrávka také Pardo.
31'
Také Carlos Bacca šel do souboje pořádně ostře. Merino skončil na trávníku a domácí mohli rozehrávat volný přímý kop. Hosté si však další centr s klidem pohlídali.
30'
I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Průnik po pravé straně si naplánoval Oyarzabal, pro lehké kličce ke středu však pálil pouze do obránce před sebou.
29'
Za hostující tým se vrhnul do útoku Vicente Iborra. Přihrávka středem na Baccu byla sice zblokovaná, ale hosté se ještě udrželi u balonu.
28'
Joseba Zaldúa se připomněl na trávníku. Prudký centr prolétl jen těsně na hlavou téměř volného Williana Josého. Rozehrávat budou od své branky hosté.
26'
Carlos Bacca si skvěle obhodil Navase, který ho fauloval jen za cenu žluté karty. Následně ale kolumbijský útočník podklouzl a bylo po šanci.
25'
Také domácí celek si vybojoval rohový kop. Standardní situaci rozehrával Mikel Oyarzabal, ale ve vápně Villarrealu nedokázal hlavičkovat Juanmi ani José.
24'
Villarreal pokračoval rozehrávkou rohového kopu. Z voleje mohl pálit Xavier Quintilla, ale balon mu nesedl dokonale na kopačku a podle toho to také dopadlo.
23'
Teď už Samuel Chukweze pronikl až do šestnáctky. Z úhlu se hnal na brankáře Rulliho, ale míč do branky se mu umístit nepodařilo.
22'
Aihen Muňoz dokázal ustát náběh Chukwezeho. Nigerijský záložník kličkoval, co to jen šlo, ale obránce domácího celku se nezbavil v těsné blízkosti vápna.
21'
Villarreal musí uklidňovat situaci dalekým nákopem až na útočnou polovinu. Carlos Bacca spěchal za balonem marně, jako první o něj byl Elustondo.
20'
Ani dvacet minut úvodní branku nepřineslo. Tempo zápasu se ale pomalu začíná zvyšovat. Real Sociedad se dostává do tlaku.
19'
Andrés Fernández musel poprvé zasahovat. Oyarzabal si obhodil Fornalse, poté předal balon Sangallimu, který ale lehkou střelou hostujícího brankáře neměl šanci překonat.
18'
Baccova klička na Zaldúu nestačila. Domácí obránce si následně pomohl také přihrávkou v brankáři Rullimu. Právě Rulli poté nekompromisně odkopl do bezpečí.
17'
Carlos Bacca udržel v hlavičkovém souboji Navase loktem do obličeje. Zkušený útočník vyvázl bez trestu, domácí jen budou rozehrávat ze středového kruhu.
16'
Akce Realu Sociedad ještě pokračovala. Oyarzabal přihrával do šestnáctky na osamoceného Josého, ten si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
15'
Merinova přihrávka podél pravé postranní čáry skončila zásluhou skluzu Quintilly mimo hrací plochu. Domácí pokračovali rozehrávkou rohového kopu, který si ale obrana Villarrealu bez potíží pohlídala.
13'
Raúl Navas nerozehrával ideálně, Villarreal se dostal k balonu v nebezpečném prostoru před vápnem soupeře. Chukweze však Rulliho pomalou střelou nepřekvapil.
12'
Od Fernándeze putoval balon dlouhým výkonem k Iborrovi. Hosté se udrželi u míče i na útočné polovině, ale v kombinace až do šestnáctky nedošli.
11'
O žlutou kartu si ve středovém kruhu říkal Pablo Fornals. Tvrdým zákrokem poslal na trávník rozehrávajícího Oyarzabala, ale hlavní rozhodčí ještě karetní trest nevytahuje.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat do potřebného tempa k vytvoření tlaku.
9'
Také Real Sociedad se v úvodu nikam nežene. O první faul se ve středu pole postaral Mario Gaspar. Hostující kapitán seslal k zemi Parda.
8'
Sangalli si dokázal narážečkou s Merinem vytvořit místo k dalšímu centru. Pobídku nyní ve vápně dostal Juanmi, ale hlavičku umístil vysoko nad.
7'
Nebezpečná situace před domácím brankáře. Dloubáček do vápna posílal Iborra na Toka Ekambiho, Navas byl u balonu jako první a na moment ho dostal ke šestnáctky. Nakonec pálil ze střední vzdálenosti mimo branku Cazorla.
6'
Villarreal trpělivě kombinoval na pravé straně trávníku. S Chukwezem si narazil Iborra, následně přišel prudký pas do běhu k Baccovi, ale zkušený útočník nepřešel přes Elustonda.
5'
Nyní už byl Zaldúa o poznání přesnější. Funes Mori musel být připravený na souboj s Josém. Balon stačil hostující obránce odvrátit z pokutového území.
4'
Joseba Zaldúa zkusil první centr do pokutového území Villarrealu. Balon však pouze prosvištěl šestnáctkou a skončil u kopaček Gonzáleze.
3'
Také domácí hráči se dostali k balonu. Sangalli hledal na levém kraji nabíhajícího Oyrzabala, který však neměl příliš prostoru před bránícím Gasparem.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hostující fotbalisté. Chukweze přihrával na pravou stranu, kde nabíhal Bacca, ale míč skončil až za koncovou čárou.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtyřiatřicátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy může za několik málo okamžiků začít.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, Navas, Muñoz – Sangalli, Merino, Pardo, Oyarzabal – Juanmi, José.
Náhradníci: Moyà – Bautista, Sandro Ramírez, Hernández, Barrenetxea Muguruza, Le Normand, Zubimendi.

Villarreal CF: Andrés Fernández – M. Gaspar, Álvaro González, Ra. Funes Mori, Quintilla – Chukweze, Iborra, Cazorla, Fornals – Bacca, Toko Ekambi.
Náhradníci: Asenjo – Cáseres, V. Ruiz, J. Costa, Trigueros, G. Moreno, Pedraza.

Real Sociedad San Sebastian

San Sebastian rozehrálo aktuální ročník španělské soutěže výborně, hned v úvodu nebylo daleko od toho, aby okradlo na domácí půdě o body slavnou Barcelonu, nakonec ale Katalánci zvítězili 2:1. Aktuálně patří San Sebastian solidní jedenáctá pozice jen s minimální ztrátou na celky před sebou. Na sedmé Bilbao, který by nyní šlo do evropských pohárů schází Realu bodů pět.

Před dvěma týdny mohl Real Sociedad pomýšlet po brance Juanmiho z první minuty na více než jen bod v duelu s Eibarem. Z trávníku Celty Vigo si poté Real Sociedad přivezl nelichotivou porážku 1:3, když dohrával závěrečnou půlhodinu v deseti po vyloučení Josého. O víkendu poté nestačil 1:2 na vedoucí tým LaLigy Barcelonu.
Villarreal CF

Villarreal v LaLize letos zůstává za očekáváním. Pět kol před koncem nejvyšší španělské soutěže má o pozná blíže sestupovým příčkám před těmi, které zaručují evropské poháry. V posledních dvou kolech si Villarreal výrazně pomohl v boji o záchranu, když dokázal porazit jediným gólem Chukwueze Gironu. O víkendu poté přehrál také nejtěsnějším možným rozdílem 2:1 Leganés. O góly Villarrealu se postarali Bacca a Ekambi.

Villarreal ještě v minulém týdnu bojoval ve čtvrtfinále Evropské ligy. Po výborných výkonech v podzimní základní skupině, ve které ani jednou nezaváhal v konkurenci Rapidu Vídeň, Rangers a Spartaku Moskva. V playoff poté Villarreal vyřadil Sporting i Zenit Petrohrad a skončil až paradoxně na španělském soupeři Valencii.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěže LaLiga pokračuje vloženým čtyřiatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Realu Sociedad, který před domácím publikem přivítá Villarreal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.