La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Huesca - 28. října 2018   20:45

Sevilla
65' Sarabia (Ben Yedder) • 78' Sarabia (F. Vázquez)
2:1
(0:0)
Huesca
90+3' Pulido  (Moisés Gómez)
Sevilla
Vaclík – Sergi Gómez, Carriço, Kjaer (24. Mercado) – Navas, F. Vázquez, Banega (90. Roque), Arana – André Silva (53. Promes), Sarabia, Ben Yedder.
Soriano – Roque, Aleix Vidal, Muriel, Escudero, Promes, Mercado.
David Medié – Juan Barranco, Joan Méndez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
33 022 diváků
Huesca
Jovanović – Miramón, Pulido, Etxeita, Akapo – Semedo, Aguilera (77. S. Longo) – Ferreiro, Moisés Gómez, Gürler (64. Ávila) – Hernández (83. Gallar).
Werner – Gallar, S. Longo, Rivera Hernández, Insua, Ávila, Sastre.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 33 022 diváků.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:9. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 9:14.
Utkání je u konce a Sevilla dokázala potvrdit roli favorita a připsat si tři body. Jednoduché to však nebylo, neboť Huesca dlouho odolávala tlaku a z tribun se už na domácí chvílemi snášel nespokojený pískot diváků. Uklidnění přinesla 65. minuta, kdy si na přihrávku naběhl Pablo Sarabia a zblízka překonal Jovanoviće. A Pablo Sarabia pak dal v 78. minutě i druhý gól, po náběhu za obranu zakončoval podél gólmana a upravil na 2:0. Závěr si pak Sevilla zkušeně pohlídala a jediné, co tento tým může mrzet, je neudržená nula. Ve třetí minutě nastavení se totiž do vápna dostal centr z pravé strany a efektní zakončení Jorge Pulida znamenalo snížení na konečných 2:1.
90+4'
90+3'
Huesca právě vstřelila branku! Brankář Vaclík se čistého konta nedočká, neboť v úplném závěru inkasuje! Hostům se povedlo rozvinout akci na pravou stranu, na Gómezův centr si ve vápně naběhl JORGE PULIDO a efektní patičkou sklepl míč mimo dosah českého brankáře.
90+2'
Rodící se akci Sevilly uťal faulem Luis Ezequiel Ávila a byl za něj potrestán žlutou kartou.
90+1'
Vysoký centr přilétl před Vaclíka, tam se ale nenašel nikdo, kdo by jej umístil za jeho záda.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
90'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Roque.
89'
Domácí nachystali ještě jedno střídání, za potlesku tribun odchází Éver Banega.
88'
U středové čáry začala akce Sevilly, tu však u vápna ukončil čistým skluzem Pulido.
87'
Za hosty to individuálně zkusil Ferreiro, kousek před pokutovým územím ale narazil na domácí přesilu, která jej dále nepustila.
86'
Domácí rozehráli rohový kop, který sice Jovanoviće neohrozil a Huesca dostala míč k půlce, už jsou ale u něj zase hráči v bílém.
85'
Hraje se teď ve středu hřiště, Sevilla nemá kam pospíchat, stačí ji držet míč co nejdál od Vaclíka.
84'
Domácí si kombinovali na pravé straně, Promes se ale nyní po narážečce k centru nedostal.
83'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Juan Camilo Hernández, přichází Álex Gallar.
82'
Po centru se do voleje opřel Sarabia, nyní to ale postrádalo přesnost. Hattrick se tak nekoná.
81'
Sevilla opět v tlaku, zejména na pravé straně má hodně prostoru.
80'
Vaclík musel vyběhnout na volný míč ve své šestnáctce, nebylo to ale nic složitého.
79'
Hned se bude Seville dýchat lépe a bude si tak moci pohlídat závěr utkání.
78'
Sevilla právě vstřelila branku!
A už je to o dvě branky. Po autovém vhazování se domácí dostali na dostřel, za obranu Huescy si na Vázquezovu přihrávku naběhl PABLO SARABIA a pohotovou střelou podél Jovanoviće upravil na pohodlných 2:0.
77'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Juan Aguilera, přichází Samuele Longo.
76'
Semedo kroutí hlavou, ale byl to právě on, kdo ve výskoku fauloval Promese. Sevilla bude rozehrávat přímý kop.
75'
Zprava přilétl prudký centr na malé vápno, Vázquez však v plné rychlosti nedokázal míč sklepnout do branky. Hosté bleskově vyvezli míč do bezpečí.
74'
Sevilla nyní mačká soupeře u jeho pokutového území, je to slušný tlak, co nyní domácí předvádí.
72'
Teď už zase Sevilla, do vápna se po narážečce dostal Ben Yedder, byl tvrdě atakován Pulidem a o míč přišel. Dle sudího to bylo v rámci pravidel a pokračuje se tak odkopem od Jovanovićovy branky.
72'
Zpoza šestnáctky to teď zkusil Ávila, slabá střela ale Vaclíkovi nenadělala žádné problémy.
70'
Křížná střela prolétla těsně vedle Vaclíkovy branky, dobrým pokusem se prezentoval Ferreiro.
69'
Ten si Sevilla pohlídala, nicméně hosté jsou i nadále v útoku a vhazují poblíž šestnáctky.
68'
Dopředu se nyní vydali hosté a přetažený centr poslala obrana Sevilly raději na rohový kop.
66'
Rázem je na stadionu veseleji a publikum žene své oblíbence na další útočnou zteč.
65'
Tak se domácí dočkali a vedou! Po akci pravou stranou přišla přihrávka do vápna, kterou sice obrana zvládla na chvíli odvrátit, ale po opětovném dostání míče do šestnáctky našel Ben Yedder PABLA SARABIU a ten zblízka překonal Jovanoviće – 1:0.
64'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Serdar Gürler, přichází Luis Ezequiel Ávila.
63'
Hosté budou střídat, čeká se jen na přerušení hry.
61'
Ten byl zastaven nedovoleným zákrokem a žlutilo se i zde. Kartou byl potrestán Guilherme Arana.
61'
Přímý kop domácím nevyšel podle představ, Ben Yedder zblízka neprostřelil Jovanoviće a hosté se dostali do rychlého kontru.
60'
Faul na Vázqueze a za jeho přistrčení byl žlutou kartou potrestán Jorge Miramón.
59'
Jovanović čeká, až se mu spoluhráči posunou za půlící čáru, sám se chystá k dlouhému výkopu z ruky.
57'
Na druhé straně to nevyšlo Banegovi a z hlediště se už snáší první nespokojený pískot.
55'
Hosté předvedli rychlý výpad, když se udělalo místo na pravém křídle a po přihrávce na malé vápno zakončoval Juan Camilo Hernández. Těsně minul Vaclíkovu branku.
53'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází André Silva, přichází Quincy Promes.
53'
Na centr od rohového praporku si naskočil Ben Yedder, nebylo to špatně myšleno, nicméně zakončení šlo vysoko nad.
52'
Zprava se o centr pokusil Navas, jeho snaha ale byla zastavena dobrým obranným zákrokem. Je z toho roh pro Sevillu.
50'
Další nepřesný centr, na míč si chtěl naskočit Sarabia, bylo to na něj ale příliš vysoko a navíc jej atakoval Etxeita.
49'
Ben Yedder neuspěl na pravé straně, míč mu utekl za postranní čáru. Hosté vhazují a jdou pomaličku dopředu.
48'
Úvod druhého poločasu nezastihl domácí v dobrém rozpoložení, nepřesná akce skončila v zámezí, Jovanović tak může v poklidu rozehrávat.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
Je za námi první půle, ve které jsme se rozhodně nenudili. Sevilla v ní dala dokonce dva góly, nicméně ani jeden nebyl uznán pro ofsajdové postavení zakončujícího hráče. Radost tak byla odejmuta jak Carriçovi, tak o chvíli později Ben Yedderovi. A jelikož na druhé straně se neujala dělovka z dálky v podání Aguilery, odešlo se do šaten za stavu 0:0.
45+6'
45+4'
No, je to hodně nervózní utkání, přibývá nedovolených zákroků jako na běžícím pásu. Další takový předvedl Daniel Carriço, který byl také potrestán žlutou kartou.
45+3'
Mercado zahrál rukou a je tu tak přímý kop pro Huescu z levé strany.
45+2'
Máme tu první žlutou kartu, prohlédl si ji hostující Serdar Gürler.
45'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
45'
Zprava se s tím nepáral Jesús Navas a prudkou ranou vyprášil Jovanovićovi rukavice. Toho to muselo docela štípnout.
44'
Na levé straně se o průnik snažil domácí Silva, neviděl ovšem prostor a tak nakonec volil přihrávku směrem dozadu.
42'
Na druhé straně vystřelil z velké dálky Juan Camilo Hernández, uspěl by s tím ale spíše v rugby, míč skončil v horních řadách sektoru za Vaclíkem.
41'
Ne ne, je to teď ze strany Sevilly trochu křeč. Po centru přišla pouze slabá hlavička, Jovanović si tento oblouček bez potíží pohlídal.
40'
Sevilla má k dispozici další standardku, opět uvidíme centr z levé strany.
38'
Rozhodně lepší fotbalový okamžik přinesla střela hostujícího Aguilery, který si nejprve zpracoval na trup a poté vypálil pokus na vzdálenější tyč. Vaclík si mohl oddechnout, míč skončil těsně mimo.
37'
Už ale zase nehrajeme, neboť po souboji s Gómezem zůstal na zemi ležet hostující Miramón a drží se za nohu.
35'
Už je ale v pořádku a oba týmy pokračují v plném počtu.
34'
Už je ale v pořádku a pustil se teď do těsného souboje s André Silvou. Po pádu obou hráčů zůstal domácí plejer ležet a vypadá to a problémy se stehnem. Už je u něj týmový lékař a snaží se postižené místo rozmasírovat.
32'
No a Semedo je stále trochu otřesen, rána do hlavy to byla opravdu prudká.
31'
Přímý kop si vzal na starost Banega a prudkou ranou trefil do hlavy právě Semeda, který tuto situaci zavinil.
30'
Semedo fauloval na hranici šestnáctky Andrého Silvu a je tu velmi nebezpečná standardka pro Sevillu!
29'
Domácím to ale nebere chuť útočit, opět se hraje u vápna Huescy a Jovanović se svými spoluhráči má co dělat je udržet na uzdě.
27'
No... Rozhodčí Medié zřejmě nebude u diváků moc oblíben, neboť i druhý gól neuznal pro ofsajd! Stav je tedy i nadále 0:0.
26'
Míč je opět za zády gólmana Jovanoviće a opět se zkoumá video. Nyní se prohlíží situace, jestli Wissam Ben Yedder dotkl míče v ofsajdovém postavení, či nikoliv.
24'
Dlouhé zkoumání videa je u konce a gól neplatí pro těsný ofsajd!
24'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Gabriel Mercado.
22'
Mezitím za postranní čáru odkulhal domácí Kjaer a probíhá jeho ošetření.
21'
Domácí po rozehrání přímého kopu dali gól, když si na centr naběhl Daniel Carriço a sklepl jej za Jovanoviće, rozhodčí dal ale hned najevo, že si celou situaci nechá přezkoumat na videu.
20'
Tvrdý zákrok na domácího Aranu, Pulido z toho vyvázl pouze se slovním varováním.
19'
Hostující Hernández nejenže zastavil další výpad Sevilly, ale sám se i dostal do zakončení. Vaclík jeho střelu z dálky zkrotil u své levé tyče.
17'
Na centr si nejlépe naskočil gólman Aleksandar Jovanović a povedlo se mu míč vyboxovat mimo svou šestnáctku.
17'
Sevilla pokračuje v útočení, nyní si domácí vybojovali rohový kop.
15'
Pěknou střelu z pravé strany předvedl domácí Navas. Sice minul, ale i tak si od publika vysloužil potlesk za svůj pokus.
14'
Éver Banega příliš nesouhlasil s verdiktem sudího, že by fauloval Ferreira, už se ale poslušně vrací do obrany.
12'
Gürler dnes už poněkolikáté na pravé straně, ale ani tentokrát přes pozornou obranu Sevilly neprošel.
10'
Jovanović má míč položen k rozehrávce, chystá se k dlouhému výkopu.
9'
Ten už ale domácím nevyšel, naopak Gómez už startoval do kontru. Byl ale u půlky zastaven tak šikovně, že z toho byl roh pro Sevillu.
8'
Tohle už bylo ze strany Sevilly vážnější. Po chybě hostů v rozehře doputoval míč doleva na Vázqueze a jeho tvrdý pokus byl Semedem sražen těsně vedle na roh.
7'
A nyní zase Sevilla. Na levém křídle napřáhl ke střele Arana a jeho pokus mířil těsně vedle první tyče. Jovanović ale nenechal nic náhodě a míč skryl v náruči.
7'
Hra se nám bleskově přesunula na druhou stranu, Gürler ale na pravém křídle nenašel prostor pro střelu, či centr.
5'
Domácí zatím pouze vyčkávají a svou kombinací u středu hledají cestičku k Jovanovićovi.
4'
První střela utkání, předvedl ji hostující Ferreiro. Jeho dalekonosný pokus ale letěl vysoko nad Vaclíkovu branku.
3'
Po centru z levé strany sklepával hrudí Gürler, rozhodčí si ale všiml, že v tom byla i hra rukou. Sevilla může vyrazit do protiútoku.
2'
Huesca na útočné polovině, snaží se o překonání obrany domácích. Ta ale v úvodu pracuje tak, že nepouští za sebe žádnou přihrávku.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Sergi Gómez, Carriço, Kjaer – Navas, F. Vázquez, Banega, Arana – André Silva, Sarabia, Ben Yedder.
Náhradníci: Soriano – Roque, Aleix Vidal, Muriel, Escudero, Promes, Mercado.

SD Huesca: Jovanović – Miramón, Pulido, Etxeita, Akapo – Semedo, Aguilera – Ferreiro, Moisés Gómez, Gürler – Hernández.
Náhradníci: Werner – Gallar, S. Longo, Rivera Hernández, Insua, Ávila, Sastre.

Rozhodčí: David Medié – Juan Barranco, Joan Méndez.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Sevilla FC: Vaclík – Sergi Gómez, Carriço, Kjaer – Arana, Banega, Sarabia, F. Vázquez, Navas – Ben Yedder, André Silva.

SD Huesca: Jovanović – Akapo, Etxeita, Pulido, Miramón – Gürler, Aguilera, Moisés Gómez, Semedo, Ferreiro – Hernández.
Náhradníci: Werner – Gallar, S. Longo, Insua, Ávila, Sastre, Rivera Hernández.

Zápas na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán začne ve 20:45, takže si na večer nic nechystejte s buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude David Medié, kterému budou na pomezí asistovat Juan Barranco a Joan Méndez.
SD Huesca

Hosté jsou na posledním místě s pouhými pěti body. Huesca poprvé a zatím naposledy vyhrála v prvním kole, od té doby pouze dvakrát remizovala. V minulém kole se na domácím trávníku poměřila s Espanyolem Barcelona a podlehla 0:2. O obě branky se v tomto utkání postaral Borja Iglesias. Dnes na mužstvo čeká opravdu těžký soupeř, nemá však co ztratit.

Sevilla FC

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě tabulky se ziskem 16 bodů a dvoubodovou ztrátou na vedoucí Barcelonu. A právě na půdě Barcelony hrála Sevilla minulé kolo a odvezla si po přestřelce porážku 4:2. Domácí se po gólech Coutinha, Messiho a Suáreze dostali do vedení o tři branky, které pak bylo sníženo vlastní brankou Lengleta. V úplném závěru se nejprve trefil Rakitić a v nastaveném čase snižoval na konečný výsledek Muriel. Dnes je ale Sevilla velkým favoritem, soupeř se zatím hodně trápí.

Levante – Sevilla 2:6
Sevilla – Real Madrid 3:0
Eibar – Sevilla 1:3
Sevilla – Celta de Vigo 2:1
Barcelona – Sevilla 4:2
Dobrý večer u španělské Primera Division. Společně se podíváme na utkání desátého kola mezi týmy Sevilla FC a SD Huesca.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.