La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Vallecano - 25. dubna 2019   19:30

Sevilla
55' Promes  • 57' Munir (Sarabia) • 62' Munir  • 71' Ben Yedder (Munir) • 87' Gil (Sarabia)
5:0
(0:0)
Sevilla
Vaclík – Navas (73. Aleix Vidal), Mercado, Carriço, Promes – Sarabia, Banega, Mesa, F. Vázquez (72. Rog) – Ben Yedder, Munir (75. Gil).
Soriano – Sergi Gómez, Amadou, Gil, Aleix Vidal, Rog, Kjaer.
Cuadra – López, Martín
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
Vallecano
Alberto García – Velázquez, Gálvez (63. Guerra), Amat, Á. Moreno (46. Tito) – Agbo, Mario Suárez – Embarba, Pozo, Á. García (70. G. Kakuta) – Di Santo.
Dimitrievski – Guerra, Bébé, G. Kakuta, Tito, Comesaña, A. Ba.

Ode mě je to vše. Díky za pozornost a zase někdy u La Ligy na počtěnou.
Sevilla po bezbrankovém prvním poločase ukázala obrovskou sílu a roznesla svého soupeře na kopytech. Dvakrát se prosadil Minur, po brankách pak přidali Quincy Promes, Wissam Ben Yedder a Bryan Gil. Sestupující Vallecano toho moc nepředvedlo a Tomáš Vaclík se v brance nudil.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 9:9. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 10:12.
90+3'
90+2'
Gabriel Mercado se ještě jednou dostal v obraně k zákroku. Na penaltě odvrátil centr z levé strany na rohový kop. Po něm bude utkání nejspíše ukončeno, nastavovaly se dvě minuty.
90+1'
V první nastavené minutě dostával přihrávku do šestnáctky Gaël Kakuta. Ten o něj byl obrán a navíc stál v ofsajdovém postavení. Tomáš Vaclík bude rozehrávat.
90'
Centr z levé strany letěl na penaltu, kam si naskakoval Mario Suárez. Ten se ale k hlavičce nedostal a v šestnáctce dokonce upadl. U míče je tak domácí celek.
89'
Domácí publikum si vysokou výhru užívá a zpívá velice nahlas. Zraky všech se ovšem ještě upínají k brance Tomáše Vaclíka, Rayo mu může sebrat čisté konto standardní situací.
87'
Sevilla právě vstřelila branku!
Osmnáctiletý BRYAN GIL skóruje poprvé v dresu Sevilly a přidává pátou branku svého celku! Španělský útočník stál na hranici malého vápna, kde se zbavil bránícího borce a levačkou zavěsil do pravé šibenice. Krásná trefa. Asistence: Pablo Sarabia.
84'
Domácí nyní čekají spíše jen na protiakce a nechají svého soupeře hrát. Po chybě v kombinaci se hnal do útoku mladičký Bryan Gil, ale ten byl hned v zárodku faulován.
83'
Tomáš Vaclík si zachytal. Z dálky to zkoušel jeden z hostů, ale bývalý brankář Sparty či Viktorie Žižkov si s pokusem do středu branky poradil s naprostou pohodou.
82'
Rayo Vallecano se pokouší něco vymyslet ve středu hřiště, ale Sevilla dobře brání a napadá. Hosté žádnou střelu ani akci nevymyslí, do útoku se postupem času dostanou opět domácí.
80'
Opět to mohlo být veselejší pro domácí mužstvo. Marko Rog totiž odcentroval z pravé strany po zemi do šestnáctky, kde se ale jeden z hráčů nedostal ke střele. Šel totiž do kličky a ta mu nevyšla.
79'
Domácí se opět neuvěřitelně dostali do protiakce. Pablo Sarabia v jejím finále dostal přihrávku na pravé křídlo, aby centroval na penaltu. Tam ale jeden z hostů balon odkopl na roh!
78'
Nyní se to už jen spíše dohrává a pokouší se hrát také Vallecano. Nyní přišel centr od pravé lajny, který ovšem nebezpečný nebyl a v brance neskončil.
77'
Snad poprvé si sáhl na míč český brankář Tomáš Vaclík v prostoru tří tyčí. Hosté vyslali střelu, která byla ještě lehce tečována a dostala se do rukou Vaclíka.
76'
Domácí fotbalisté se dostali do další aktivní hry. Roque Mesa na hranici šestnáctky dělal kličku, ale nakonec se objevil na travnaté ploše. Faul se ovšem nepíská.
75'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Bryan Gil.
73'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Aleix Vidal.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Marko Rog.
71'
Branka je nakonec VARem uznána a domácí Sevilla přidává ve druhém poločase čtvrtý zásah. Munir odcentroval z levé strany před branku, kde WISSAM BEN YEDDER skvěle obehrál vyběhnutého brankáře a zakončil po zemi do prázdné klece. Asistence: Munir.
70'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Gaël Kakuta.
69'
Wissam Ben Yedder se dočkal branky, která ale nebyla uznána. Sudí každopádně ještě komunikuje s videorozhodčím. Rozhodne tedy VAR.
67'
Akci na útočné polovině poté zakončoval hostující Adrián Embarba. Ten střílel před vápnem a nakonec byla jeho rána lehce nebezpečná, Vaclík ale vše kontroval a balon nakonec skončil jen vedle branky.
66'
Roque Mesa nyní před vápnem velice chytře viděl na pravé straně spoluhráče. Přihrávka přes pětici bránících hráčů mu ovšem nakonec nevyšla.
65'
Během necelých deseti minut se domácímu celku povedlo rozhodnout o vítězi utkání. Sevilla ovšem neměla těžkou úlohu, stačilo jen pokračovat v aktivní hře.
63'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Alejandro Gálvez, přichází Javi Guerra.
62'
Tak to je kanonáda domácího celku, opět obrovská chyba v obraně hostů a je to 3:0! Sevilla se dostala do útoku, Ben Yedder v tváří tvář sice neuspěl, ale MUNIROVA dorážka z levé strany již v odkryté brance skončila. Brankář Alberto García je zoufalý, opět jej v tom obrana nechala.
60'
Opět mohli skórovat domácí. Nyní jim byl ale odpískán ofsajd a pokračuje se tak odkopem od branky brankáře, jenž inkasoval dvakrát během tří minut.
59'
Rayo Vallecano během dvou minut ztratilo naději na body. Hostující celek se tak pokouší hrát útočně, nyní se jim povedlo vybojovat roh. Ten byl ale zakončen hlavičkou jen vedle.
57'
Hodně rychle přichází druhá branka a Sevilla jde do dvoubrankového vedení! MUNIR dostal parádní centr k levé tyčce, kde si míč levačkou zpracoval a ze vzduchu stejnou nohou zakončoval. I nyní byl hostující brankář bez šance. Asistence: Pablo Sarabia.
55'
Nyní se už domácí radují a střelcem branky je QUINCY PROMES! Ten si vyměnil míč s Munirem a zakončoval. Alberto García jeho ránu vyrazil, ale na dorážku pod břevno již nedosáhl. Nyní obrana Vallecana svému brankáři nepomohla.
54'
Roque Mesa přijal přihrávku před vápnem a po kličce se dostal až do pokutového území. Tam upadl a fanoušci chtěli penaltu, pokračuje se ale ve hře.
53'
Opět aktivní hosté v útoku. Álvaro García přihrával do vápna, ale aktivní Pozo balon nezpracoval ideálně. Ten se od něj dostal do zámezí a Vaclík bude odkopávat od své branky.
52'
Právě José Angel Pozo ukončoval snažení Sarabii, který chtěl jít po pravé straně do útoku. Hostující středopolař jej dlouze podržel a píská se faul, jenž je oceněn žlutou kartou.
51'
José Angel Pozo bojoval ve středu hřiště a nakonec se svou silou a agresivitou dostal až do vápna, kde byl bez míče dost možná faulován. Sudí ale sedmičku neodpískali.
49'
Pablo Sarabia se po pravé straně dostal do pokutového území, kde se mu ale nepovedlo zakončit. U postranní čáry vybojoval míč, který se k němu nakonec vrátil. Sudí ale viděli jeho ofsajd a je po akci.
48'
Z ničeho nic se mohlo měnit skóre na straně druhé. Álvaro García zachytil přihrávku a po levé straně šel do zakončení, jeho rána na první tyčku ale Vaclíka nepřekvapila a míč skončil jen na boční síti.
47'
Na pravé straně se poté dostal do těsného ofsajdu Pablo Sarabia, jeho centr do šestnáctky byl tak zbytečný a hra bude pokračovat odkopem od branky Raya.
46'
To mohlo být rychlé. Domácí se dostali po levé straně do útoku a po centru na pravou tyčku mohlo přijít zakončení jednoho z hráčů, bránící borec Raya byl ovšem proti.
46'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Tito.
46'
První poločas je minulostí a branku nám na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán nenabídl. Sevilla je sice aktivnější, více střílí a dostává se do vyloženějších šancí, zakončení ovšem vázne. Hosté čekají na protiakce, ale do ničeho nebezpečného se zatím nedostali.

Střely na branku: 4:0
Druhý poločas začne ve 20:32.
45+1'
45'
Éver Banega zakončoval rohový kop z levé strany a po hlavičce se domácí poprvé radovali. Dávno předtím bylo ale pískáno a rohový kop se bude opakovat.
44'
Míč se od Tomáše Vaclíka dostal až do útoku, kde se domácí pokoušeli něco vymyslet. Jeden z hráčů o míč sice přišel, ale aktivita Sevilly pokračovala. Zakončena byla z pravé strany, ale Alberto García byl opět pozorný.
42'
Nebezpečná akce domácí Sevilly. Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal hostující hráč, který nepěkně ohrozil vlastního brankáře. Ten tak musel udělat zákrok a bude z toho roh.
41'
Fotbalisté Sevilly se poté pokoušeli dostat do rychlé akce po pravé straně. Pablo Sarabia ale centrovaný míč na pravé křídlo marně dobíhal, vhazovat tak bude Rayo Vallecano.
40'
Álex Moreno se dostal po levé straně do útoku a centroval k zadní tyčce. Tam se ale nikdo nenacházel a míč skončil jen v zámezí, odkopávat se tak bude od branky Vaclíka.
39'
Hosté se snažili na útočné polovině, kde proti nim byl odpískán faul. Celá situace ovšem vypadala obráceně a rozehrávat měla spíše Sevilla.
37'
Munir se na levé straně uvolnil a odcentroval do vápna, kde byl ale míč odehrán. Dostal se ale jen na hranici vápna, kde stál Quincy Promes. Jeho zakončení levačkou šlo ovšem jen vysoko nad branku.
35'
Rychlá protiakce Sevilly brankou nekončí. Domácí se ve středu dostali k míči a opravdu bleskově se dostali ke střele. Jesús Navas to zkoušel z pravé strany, ale Alberto García jej skvěle vychytal!
34'
Pokračovalo se aktivní hrou hostujícího outsidera na útočné polovině. Mario Suárez byl nakonec faulován a Rayo má k dispozici standardní situaci, na přímé ohrožení branky to ovšem není.
33'
Na hřišti to nyní pořádně jiskří. Nejdříve chtěli domácí kartu za faul v jejich vápně, ale ta nepřišla a byl z toho roh. Poté Sevilla šla po levé straně do protiakce a Alejandro Gálvez vidí žlutou kartu po svém zákroku.
31'
Éver Banega je prvním žlutě potrestaným hráčem tohoto utkání. Zezadu podkopl jednoho z hostů, hra bude pokračovat standardní situací nevýrazného Raya.
30'
Na pravém straně si přehodil míč do středu Jesús Navas, který levačkou nakonec zakončoval. Jeho pokus šel ale jen do středu branky, lehký zákrok pro hostující jedničku.
29'
Quincy Promes si následně na levém křídle pomohl šlapáčkem a hra tedy bude pokračovat odkopem od branky Alberta Garcíi. Hra Vallecana je nyní dosti nebezpečná, hodně borci riskují.
28'
Munir dostihl míč na levé straně a poté před šestnáctkou centroval. Měl v otevření obraně čas, ale nakonec nikoho v bílém nenašel a míč neskončil v brance Raya.
27'
Další dobrá šance domácího mužstva, který se dostává do tlaku. Franco Vázquez byl na konci akce, kdy dostával na hranici malého vápna centr na hlavu. Místo zakončení ale spíše odletěl a balon se do branky nedostal.
25'
Domácí kouč dlouho protestoval u čáry, doběhl si mimo své území a měl pořádné protesty. Naprostá, ale naprostá zbytečnost. Joaquín Caparrós dostává žlutou kartu.
24'
Fanoušci Sevilly chtěli penaltu za hru rukou jednoho z hostů, ale sudí se tak nerozhodl. Pokračovalo se ve hře a k nelibě domácího publika se pískal faul právě Sevilly.
23'
Následně přišel ale rychlý protiútok, který nakonec brankou nekončí! Pablo Sarabia si naběhl k pravé tyčce a dostával centr z levé strany. Zakončit se ale domácí sedmnáctce nepovedlo ideálně, ve skluzu střílel jen vedle branky.
22'
Od pravé lajny se do středu hřiště pokoušel dostat Uche Henry Agbo. Před ním ovšem odkopli míč bránící hráči a pokračovat se tak bude autem z pravé strany.
20'
Po delší době se do útoku dostávali také domácí. Munir obdržel přihrávku na pravou stranu a mohl jít do otevřené obrany. Sudí ale odpískali faul a Navasovi se to moc nelíbilo, domácí chtěli spíše výhodu.
19'
Adrián Embarba si po centru z pravé strany nabíhal na první tyčku, kde se mu ovšem zakončit nepovedlo. Balon se ovšem od bránícího hráče dostal do zámezí a Rayo bude rozehrávat roh.
18'
V obranné části byl nyní faulován Pablo Sarabia, kterého zezadu poslal k zemi jeden z domácích hráčů. Pokračovat se tak bude hrou španělského velkoklubu.
16'
Po levé straně se pak dostával do zakončení Franco Di Santo, ale jeho snaha byla opravdu rychle ukončena. Sudí viděl postavení v ofsajdu a pokračuje se kopem od branky Sevilly.
15'
Tomáš Vaclík zachytil pohodový centr z pravé strany a rozjel rychlou protiakci. Domácí se dostali snad během osmi sekund do zakončení, ale Franco Vázquez ve vápně zakončoval opravdu špatně a míč skončil jen vedle branky.
14'
Míč na levou stranu vápna pak dostal Munir. Ten si míč ani moc nezpracoval a z hranice vápna se pokoušel levačkou přehodit brankáře. Pokus nártem mu ovšem nesedl a míč skončil vysoko nad brankou Raya.
13'
Po pravé straně šel domácí Wissam Ben Yedder, který byl ovšem zastaven již na polovině hřiště. Jeden z hostů jej fauloval a domácí celek bude rozehrávat přímý kop.
12'
Franco Vázquez si nyní nabíhal za obranu, kam dostával dlouhý míč. Rozhodčí nakonec celou situaci posoudili jako ofsajd, ale vše bylo nehorázně těsné.
11'
Domácí se nakonec dopracovali k rohovému kopu, jenž byl rozehrán nakrátko. Quincy Promes si vyměnil míč a poté centroval na penaltu, nikdo v bílém ale nevstřelil první branku duelu.
9'
Jesús Navas zaútočil po pravém křídle, ale pod nohy mu padl bránící hráč. Pokračovat se tak bude před brankou Vallecana, kde budou fotbalisté Sevilly rozehrávat aut.
8'
Pokračovalo se rohem, ten ale zakončen nebyl nikterak nebezpečně. Po další střele chtěli domácí další roh, ale ten nyní nepřišel a utkání bude pokračovat odkopem od branky.
7'
Éver Banega zakončoval přímý kop a mířil přímo do pravé šibenice, nádherná technika. Alberto García se ale zaskvěl parádním zákrokem a bude z toho jen rohový kop.
6'
Franco Vázquez se poté pokoušel něco vymyslet před vápnem, ale nakonec byl poslán k zemi. Domácí mají k dispozici standardní situaci z dosti suprové pozice.
5'
Hostům se následně nepovedlo útok a domácí se pokoušeli po pravé straně projít do zakončení. To se jim ovšem nepovedlo a míč končí v autu, pokračuje se vhazováním Vallecana.
4'
Po nedovoleném zákroku na obranné polovině Sevilly se pokračovalo ve hře. Domácí celek se ale do ničeho nedostal a u míče je opět poslední celek La Ligy.
2'
Domácí mužstvo se dosud k míči nedostalo. Hosté útočili po pravé straně, ale tam se jim zakončit nepovedlo. Sevillští poté jen nakopli míč do útoku.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří se dostali do první kombinační hry. Rayo si přihrávalo na vlastní polovině, ale dostalo se pod menší tlak. Seville se ale míč získat nepovedlo.
1'
Krásný dubnový podvečer! Zaplněný stadion v Seville přivítal hráče obou celků, kteří se proti sobě utkají v rámci dalšího kola La Ligy. Favoritem jsou domácí!

Sevilla FC: Vaclík – Navas, Mercado, Carriço, Promes – Sarabia, Banega, Mesa, F. Vázquez – Ben Yedder, Munir.
Náhradníci: Soriano – Sergi Gómez, Amadou, Gil, Aleix Vidal, Rog, Kjaer.

Rayo Vallecano: Alberto García – Velázquez, Gálvez, Amat, Á. Moreno – Agbo, Mario Suárez – Embarba, Pozo, Á. García – Di Santo.
Náhradníci: Dimitrievski – Guerra, Bébé, G. Kakuta, Tito, Comesaña, A. Ba.

Rozhodčí: Cuadra – López, Martín.
Ve vzájemných zápasech je úspěšnější Sevilla, která ovládla také podzimní střetnutí, kdy na půdě soupeře zvítězila o tři branky. Pokud budeme hledat poslední vyhrané utkání Vallecana, budeme se muset podívat až do ledna 2012, kdy Rayo zvítězilo těsně před vlastními fanoušky 2:1. Od té doby se odehrálo deset zápasů, v nichž Vallecano získalo pouhý bod.

Vallecano – Sevilla 1:4
Vallecano – Sevilla 2:2
Sevilla – Vallecano 3:2
Sevilla – Vallecano 2:0
Vallecano – Sevilla 0:1
Oba celky se nacházejí v rozdílném rozpoložení. Zatímco jeden bojuje o evropské poháry, druhý zase o záchranu, ale pojďme postupně. Při pohledu na tabulku zjistíme, že lépe je na tom Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance. Domácí celek totiž najedeme na šesté pozici, když získal dvaapadesát bodů. Aktuálně by kvalitní mužstvo postupovalo do kvalifikace Evropské ligy, jenže snem je Liga mistrů, na níž Sevillistas Rojiblancos ztrácí pouhé dva body. Ovšem v posledním kole přišlo klopýtnutí, jelikož Sevilla nestačila právě na čtvrté Getafe, které potřebuje dohnat. Nejlepším střelcem týmu pak je Wissam Ben Yedder, jenž se prosadil šestnáctkrát. Naopak pokud budeme hledat Vallecano, musíme hledět do nejnižších pater tabulky. Hostující celek totiž uzavírá celou tabulku s osmadvaceti body. Pokud se Rayo chce mezi španělskou udržet, musí smazat šestibodovou ztrátu na Levante nebo Gironu, V posledních pěti duelech Vallecano připsalo pět bodů, což je mnohem více, nežli má šestnáctá Celta Vigo, která má náskok jen sedmi bodů. Největší ofenzivní sílu pak slibuje Raul De Tomas, jenž zaznamenal čtrnáct branek.
Vítám všechny fotbalové nadšence u vloženého čtyřiatřicátého kola LaLigy, v níž se představí Sevilla FC a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.