La Liga - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : D. Alavés - 12. května 2019   18:30

Valencia
29' Soler  • 34' S. Mina (Parejo) • 68' Gameiro (Guedes)
3:1
(2:1)
D. Alavés
12' Navarro  (Jony)
Valencia
Doménech – Piccini, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Wass (82. Diakhaby), Parejo, Guedes – Rodrigo (65. Gameiro), S. Mina (83. Torres).
Neto – Diakhaby, Gameiro, Latorre, Sobrino, Torres, Roncaglia.
Cuadra – López, García
Estadio de Mestalla (Valencia)
37 744 diváků
D. Alavés
Pacheco – Vigaray, Laguardia, Navarro, R. Duarte – Martín (65. Bastón), Pina (75. García), Brašanac, Jony – Rolán (75. Twumasi), Calleri.
Sivera – Bastón, Ely, García, Guidetti, Twumasi, Wakaso.

On-line přenos je u konce. Na počtenou!
Byla to nečekaná fuška, ale Valencia ji nakonec zvládla. Alavés po obratu porazila 3:1 a kolo před koncem LaLigy se posunula na místo zajišťující účast v Lize mistrů. O vstupenku do milionářské soutěže si katalánský klub zahraje na hřišti dnes zachráněného Valladolidu, tomu tak už o nic nepůjde.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:13.
90+3'
90+3'
Bez trestu do kabin neodejde Patrick Twumasi (Alavés), jenž se provinil úderem loktem.
90+2'
Valencijští fotbalisté kontrolují výsledek.
90'
Zápas potrvá ještě tři minuty.
89'
Namísto tlaku však přichází zbytečný faul. Víctor Laguardia (Alavés) po něm vidí žutou kartu.
88'
Teď už ale hraje Alavés. Deportivo by rádo závěrečné minutky zdramatizovalo.
86'
Velká šance Valencie gólem nekončí! Gameiro ve vápně nabil Solerovi, který z pravé strany rozvlnil pouze boční část síťky! Domácí tým ukazuje, že závěr utkání má pod kontrolou.
83'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odkulhal Santiago Mina, nahradil ho Ferrán Torres.
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Mouctar Diakhaby.
80'
Deset minut do konce. Valencia si hlídá vypracovaný náskok, který by už měla udržet.
79'
A skutečně, Jony (Alavés) znovu odcentroval. Tentokrát i do předbrankového prostoru, ale pouze na hlavu některého z protivníků.
78'
Že byl tohle přetažený centr, Jony (Alavés) moc dobře ví. Příště se bude snažit kopnout to lépe.
76'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Diego Rolán, přichází Patrick Twumasi.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Manuel García.
72'
Přehnaná agresivita v osobním souboji může za žlutou kartu, kterou obdržel Borja Bastón (Alavés).
71'
Příležitost znovu navýšit náskok se Valencii naskytla díky rohovému kopu. Zůstala však nevyužita.
68'
Valencia právě vstřelila branku!
Katalánci odskakují svým soupeřům na rozdíl dvou tref! Křižný přízemní pas vybídl k centru od levého okraje vápna Guedése, který na zadní tyči našel KÉVINA GAMEIRA. Nedostoupený střídající hráč se rozhodl pro takzvaného koníčka, kdy hlavou poslal balon odrazem o zem a následně i od břevna do sítě – 3:1.
66'
Gameiro (Valencia) hned po svém nástupu na hřiště uvízl v metrovém ofsajdu.
65'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Borja Bastón.
65'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Kévin Gameiro.
64'
Loktem si v hlavičkovém souboji pomohl Gabriel (Valencia) a asi ani nemusím psát, co následovalo.
62'
Dlouhý vzdušný pas, jehož iniciátorem byl Calleri (Alavés), zamířil do země nikoho. Nikoho snad nepřekvapí, že je hra rozbitá nepřesnostmi.
61'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
59'
Dobrý rychlý balon za obranu posílal Jony (Alavés), ale soupeř jeho záměr přečetl.
58'
Aktuálně se nic zajímavého neděje. Týmy se snaží o vývin své kombinační souhry.
56'
Gayá (Valencia) se za účasti lékařů postavil a po chvilce strávené za postranní čárou se přihlásil o návrat do hry. Nejedná se tak o nic vážného.
55'
Na hřišti se přitvrdilo a odnesl to Gayá (Valencia). Snad ne trvalým zraněním, ale pouze bolestí. Jeho levá noha každopádně nevypadá vůbec dobře.
54'
Rolán (Valencia) se podivuje, že mu rozhodčí odpískal útočný faul. A zřejmě oprávněně.
53'
Oba týmy vybojovaly roh. V obou případech zafungovaly důkladně připravené defenzivy.
52'
Na opačné straně se v postavení mimo hru ocitl Mina (Valencia). Ofsajd to byl viditelný.
50'
Další útok. Tentokrát si Jony (Alavés) navedl míč k hranici pokutového území a z jeho hranice tvrdě nastřelil jednoho z protihráčů.
47'
Ze strany centrující Pina (Alavés) našel pouze rukavice brankáře Doménecha.
46'
Favorit neprožil dobrý vstup do zápasu. Valencia ve 12. minutě neubránila rohový kop a rázem měla co dělat, aby nepříznivý vývoj obrátila. To se povedlo díky vydařené pětiminutovce, ve které domácí tým vstřelil dva góly. Vidina účasti v milionářské Lize mistrů má tak znovu reálnější obrysy.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:7.
45+1'
45+1'
Než se tak stane, měli hosté možnost vyrovnat z přímého kopu. Jony vzal zodpovědnost na sebe a zkoušet trefit šibenici. Tu však o několik čísel minul.
45+1'
Do kabin odejdou hráči za jednu minutku.
45'
Na konci poločasu byl za faul karetně napomenut Ezequiel Garay (Valencia).
43'
Po nepříjemném střetu zůstal ležet na hřišti Calleri (Alavés) a posléze byl předán do lékařské péče.
41'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou.
40'
Obrovskou šanci právě zahodil Rodrigo! Valencijský hráč dostal přihrávku přímo před branku, ale tu trestuhodně přestřelil! Na jeho obranu musím zmínit, že zakončení nebylo vůbec snadné, ve vysoké rychlosti a z voleje.
38'
Nechybělo moc a mohlo být vyrovnáno! Rolánova technická střela z levého okraje vápna jen těsně minula vzdálenější tyč domácí brány!
35'
Tomás Pina (Alavés) si ze souboje s Rodrigem odnesl žlutou kartu za podražení.
34'
Favorit během pěti minut otáčí vývoj ve svůj prospěch! Obrat dokonal SANTIAGO MINA, když při exekuci rohového kopu přehlavičkoval svého strážce. Zkoprnělý Pacheco nemohl nic dělat.
31'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
29'
CARLOS SOLER vyrovnal z nenápadné akce! Měl štěstí, že obránce při snaze odhlavičkovat dlouhý centr snad až z poloviny hřiště neuspěl. Následná rána z voleje proklouzla pod vyběhnutým brankářem až do sítě.
27'
Až teď mohli domácí konečně něco vymyslet. A byl to dloubáček do šestnáctky. Ve snaze oslovit spoluhráče ho vyslal Gayá. Nepovedlo se.
25'
Po ztrátě míče si navíc musela pohlídat útočícího hráče, kterým byl aktivitou hýřící Jony (Alavés).
24'
Valencia má momentálně potíže s přechodem přes střed hřiště, ten je totiž hodně zahuštěný.
22'
To samé udělal Rodrigo, když napřáhl ke střele zpoza pokutového území. Fotbalisté domácího týmu budou muset zpřesnit svoji mušku.
20'
Z uctivé vzdálenosti zakončující Guedes (Valencia) Pachecovu branku vysoko přestřelil.
17'
Jako utržený od řetězu vlétl do souboje Darko Brašanac (Alavés) a po zásluze se stal prvním hráčem potrestaným žlutou kartou.
16'
15'
Po zemi to nešlo, a tak se domácí snažili dostat dopředu nákopem. Bohužel, bylo to marné.
14'
Inkasovaným gólem zaskočená Valencia právě kombinuje v okolí středového kruhu.
12'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Předchozí varování si Valencia nevzala k srdci a překvapivě inkasuje! Stalo se tak po rohovém kopu, na který si u přední tyče naskočil XIMO NAVARRO. Doménech si na balon sice sáhl, ale v cestě do brány mu tentokrát nezabránil.
11'
Z brejku pořádně zahrozil Rolán (Alavés)! Po přihrávce z osy hřiště měl na levé straně spoustu místa pro střelu. Doménech však včasným výběhem vykryl úhel a míč vyrazil.
10'
Následoval roh, který hosté ubránili.
9'
Domácí opět postoupili do blízkosti šestnáctky. Střela z její hranice trefila jednoho z obránců.
7'
První střela. A hned mezi tři tyče. S hlavičkou Miny si Pacheco (Alavés) bez problémů poradil.
6'
Další nebezpečí pro valencijskou obranu přinesl Jony, toho ale zkušeně odzbrojil Garay.
4'
Tam si lépe počínali hosté, kteří roztáhli hru doprava. Následný Pinův pas se minul účinkem.
3'
Tam proběhl hlavičkový souboj, který vyhrál bránící se tým. Gabriel (Valencia) pak díky tomu mohl přestěhovat hru doprostřed hřiště.
2'
Jony (Alavés) zaútočil podél levé lajny a vybojoval aut. Sám ho také rozehrál, a sice dlouhým výhozem míče až do pokutového území.
1'
Balon rozpohybovali hosté.
1'
Guillermo Cuadra přivedl hráče na hřiště.

Valencia CF: Doménech – Piccini, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Wass, Parejo, Guedes – Rodrigo, S. Mina.
Náhradníci: Neto – Diakhaby, Gameiro, Latorre, Sobrino, Torres, Roncaglia.

Deportivo Alavés: Pacheco – Vigaray, Laguardia, Navarro, R. Duarte – Martín, Pina, Brašanac, Jony – Rolán, Calleri.
Náhradníci: Sivera – Bastón, Ely, García, Guidetti, Twumasi, Wakaso.

Rozhodčí: Cuadra – López, García.
Další překážkou při honbě za účastí v nejprestižnější evropské klubové soutěži bude Deportivo Alavés. Klub z města Vitoria-Gasteiz neoplývá zrovna ideální formou, když poslední vítězství zaznamenal v polovině března. Od následujícího měsíce si začal tvořit řetězec prohra-remíza, který natáhl už na sedm zápasů.
Čerstvě zklamaný semifinalista EL bude chtít dát zapomenout na minulý domácí zápas. Valencia v něm těsně podlehla Eibaru, který dal jediný gól v poslední nastavené minutě. Reputaci si Katalánci spravili na hřišti poslední Huesky, kde si s chutí zastříleli – 6:2.
Španělská LaLiga se řítí do finiše! Valencia by si v něm ráda vykopala účast v Lize mistrů, Alavés zase stále nepřestává myslet na předkolo Evropské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.