La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Villarreal - 26. ledna 2019   20:45

Valencia
5' Diakhaby (Coquelin) • 51' Čeryšev (Parejo) • 86' Rodrigo (Torres)
3:0
(1:0)
Valencia
Neto – Piccini, Garay, Diakhaby, Gayá – Soler (77. Torres), Coquelin, Parejo (C), Čeryšev (74. Wass) – S. Mina (83. Lee), Rodrigo.
Doménech – Lee, Latorre, Torres, Vezo, Wass, Navarro.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Estadio de Mestalla
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Cazorla (60. Chukweze), Trigueros, Iborra, Pedraza (60. Bacca) – Fornals (64. G. Moreno), Toko Ekambi.
Andrés Fernández – Bonera, Bacca, Cáseres, Chukweze, Llambrich, G. Moreno.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:8.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Valencie, která svého soupeře porazila poměrem 3:0. Netopýři měli v tomto utkání více ze hry, navíc si narozdíl od svého soupeře vytvářeli vyložené šance, které se jim vcelku dařily proměňovat. Villarreal hodně zaskočila brzká inkasovaná branka, nicméně i přesto se hosté dostali k náznakům šancí, které ale neskončily v síti. Žlutá ponorka tak pokračuje v bídných výsledcích, naopak Valencia stoupá tabulkou.
90+3'
90+3'
U míče jsou domácí, který rozjíždějí jednu z posledních akcí.
90+2'
Parejo se v tísni rozhodl pro zpětnou přihrávku na Neta, který okamžitě odkopl. O pár vteřinek později se v ofsajdu zjevil Bacca.
90+1'
Villarreal zkoušel zaútočit po pravém křídle, kde se o útočnou akci staral Chukwueze. Následně z dálky napřáhl Trigueros, jenž trefil pouze protihráče do hlavy.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Domácí obrana si celkem dlouho pohrával s míčem, nakonec se do kombinace zapojil také křídelník Lee, jenž ale nedokázal vrátit Piccinimu.
87'
Z ochozů jsou slyšet oslavné chorály, o vítězi tohoto zápasu je totiž rozhodnuto. Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby.
86'
Valencia právě vstřelila branku!
Po delší době přišla šance pro domácí, která končí třetí brankou! Talentovaný Torres měl u postranní čáry hodně času na centr, kterým v pokutovém území našel RODRIGA MORENA, jenž prudkou hlavičkou o zem překonal Asenja.
86'
Důrazným způsobem si nyní počínal Ekambi, který ale čistým zákrokem poslal k zemi Picciniho. Krátce poté se Iborrovi nepodařilo kloudně zakončit.
85'
Chukwuezemu se podařilo udržet míč na hrací ploše, nakonec se hrací předmět přeci jenom ocitl v zámezí, avšak jako poslední se ho dotkl Rodrigo.
84'
Moreno našel na levém křídle volného Ekambiho, který ještě spolupracoval s Jaumem. Domácí se ale stačili vrátit, soupeř tak útočí do bloku protihráčů.
83'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Kangin Lee.
82'
Do konce zápasu nezbývá moc času. Netopýři se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což se zatím daří. Navíc Neto nemá zrovna moc práce.
81'
Trigueros se chopil rohového kopu, na který si sbíhal obránce González. Jeho hlavička trefila Garaye, který dle výroku sudího nezasáhl horní končetinou.
80'
Žlutá ponorka má v posledních minutách jednoznačně navrch, avšak i nadále se jedná o kombinace daleko od branky. Nyní s míčem operuje Gaspar.
79'
Ekambi se na hranici pokutového území uvolnil kolem protihráče, který ho dost možná podrazil. Ani tentokráte to neznamená nedovolený zákrok.
77'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Ferrán Torres.
76'
Přichází další žlutý kartónek, který tentokráte vyfasoval kapitán Gaspar, jenž u postranní čáry zatáhl za dres střídajícího Wasse.
74'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Daniel Wass.
73'
González rozehrál volný kop kousek za polovinou hrací plochy. Jeho celek se rozhodl přenést hru, avšak Jaume si nevěřil na průnik kolem Picciniho.
72'
Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF).
72'
Bacca měl na levém křídle hodně času na centr, což mu naopak uškodilo. Prudká nabídka se snesla do zámezí, Neto pohledem zkontroloval dráhu letu.
71'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Před malým momentem velmi dobře zapracoval Chukwueze, který odzbrojil od míče Solera.
70'
Rázem se tu vyklubala šance pro hosty! Morenovi se zadovkou podařilo oslovit Baccu, jehož rána byla hodně slabá. Kolumbijský forvard ještě reklamoval faul protihráče, sudí ale nechává pokračovat ve hře.
69'
Další kolmice se snášela k Ekambimu, který se ale k míči vůbec nedostal. Defenzíva Valencie působí hodně zodpovědně, vcelku rozdíl oproti začátku sezóny.
68'
Dalekonosný výhoz od Asenja našel střídajícího Chukwuezeho, jehož přenesení hry našlo pouze hrudník Picciniho, který okamžitě založil protiakci.
67'
Rodrigo spěchal po pravém křídle, následně si počkal na náběh Solera, jehož ránu srazil pozorný obránce. Na pořadu dne bude sedmý roh pro domácí.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále vedou o dvě branky. Žlutá ponorka je bezradná, Neto musel pouze jednou vážněji zasahovat.
65'
Po něm se k zakončení zpoza pokutového území dostal Piccini, Asenjo musel jeho pokus reflexivně krotit. Valencia se dostává k dalšímu náporu.
64'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Gerard Moreno.
64'
Fornals se marně dožadoval nedovoleného zákroku, hlavní sudí gestem ruky ukázal, že se hrál balón. Vzápětí se Solerovi podařilo vybojovat roh.
63'
Parejo ho rozehrál cvičeným signálem. Centr plachtil ke vzdálenější tyči, kde ho vracel zpět před branku Garay, avšak tam se nacházel pouze protihráč.
62'
Hodně prostoru měl kolem sebe Soler, který to zkoušel přízemní ránou, se kterou si Asenjo poradil. Netopýři budou i přesto zahrávat rohový kop.
61'
Hostující lodivod využil hned dvě střídání, v obou případech se jedná o ofenzivní hráče. Je jasné, že Villarreal nebude chtít tento zápas pouze dohrát.
60'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Carlos Bacca.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Santi Cazorla, přichází Samuel Chukweze.
59'
Villarreal zahrával standardní situaci, která přinesla slušnou příležitost. V přehuštěném prostoru si naskakoval González, který ale zamířil do náruče.
58'
Coquelinova kolmice směřovala na Minu, který nakonec obral Gonzáleze o míč, avšak na hranici pokutového území dokázal zasáhnout Ruiz.
57'
Další práce pro Asenja. Své štěstí opět zkoušel Rodrigo, který tentokráte mířil doprostřed branky, španělský brankář musel jeho projektil krotit nadvakrát.
56'
Na levém křídle se pokoušel uvolnit k centru hostující Jaume, avšak čistým způsobem si počínal Piccini, kterému se podařilo vyvézt míč na druhou stranu.
55'
Rodrigo si za šestnáctkou navedl míč na levou nohu, avšak poté trefil protihráče do nohy. Na druhé straně si obrannou povinnost splnil Garay.
54'
Hostující zadák se zdá být v pořádku, bude se moci pokračovat ve hře. Mezitím se Ekambimu nepodařilo vybojovat autové vhazování.
53'
Mina se chtěl přes pravou stranu dostat do pokutového území, jenomže při tomto záměru povalil k zemi Jaumeho, který ještě nyní leží na trávníku.
52'
Tohle bude pro hostující celek hodně složitý úkol, v tuto chvíli totiž prohrává o dvě branky. Do konce západu stále zbývá celkem dostatek času.
51'
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Nejprve brankovou konstrukci napálil forvard Mina, což nemuselo tolik vadit, neboť si před pokutovým územím naivně počínal Iborra, kterého obral Parejo o balón. Domácí kapitán okamžitě nastartoval DENISE ČERYŠEVA, který levačkou zamířil k zadní tyči. Ruský křídelník branku neslavil, svého času totiž hrál za Villarreal.
51'
Nedovoleným zákrokem si pomohl hostující obránce Ruiz, který zcela evidentně zatáhl Rodriga za dres. Valencia se rozhodla rozehrát nakrátko.
50'
Následně se Piccini nerozhodl oslovit Solera, což druhého jmenovaného značně rozzlobilo. Posléze se domácímu celku nezdařilo autové vhazování.
49'
Na druhé straně si na centrovanou nabídku nabíhal Rodrigo, který prodlužoval míč pouze za sebe, kde se ke střele nedostal křídelník Čeryšev.
48'
Hned v úvodu se Cazorla pokoušel vysunout Gaspara, což ale přečetl pozorný Gayá, jenž raději odkopl míč daleko ven z hrací plochy.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně rychlou branku. Netopýři vstoupili do zápasu velice aktivně, výsledkem byla přesná trefa, o kterou se po standardní situaci postaral Diakhaby, jehož postavení v době přihrávky ještě zkoumal videorozhodčí. Postupem času se nám hra hodně vyrovnala, k vidění bylo několik zajímavých šancí, a to zejména ze strany Valencie. Žlutá ponorka tak navazuje na výkony z posledních zápasů, ve druhém poločase to bude chtít přidat.
45+4'
45+3'
González se dostal pod menší tlak protihráčů, proto volil zpětnou přihrávku na Asenja, který pro změnu odkopl na druhou stranu hrací plochy.
45+2'
Jenomže u postranní lajny včas zasáhl Pedraza, který zablokoval přihrávku do zámezí. Piccini s provedením autového vhazování nikam nespěchá.
45+1'
Daleko se s míčem nedostal hostující Ekambi, naopak to dalším útočným výpadem zkouší domácí celek.
45'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
45'
Málem to bylo o dvě branky! Z velké vzdálenosti se rozhodl vypálit domácí kapitán Parejo, jehož pohotová rána orazítkovala brankovou konstrukci.
44'
Nyní se autového vhazování od pravé postranní čáry ujal Piccini, po jehož nabídce si nedokázal zpracovat míč nenápadný Rodrigo.
43'
Asenjo si předkopl míč dál od pokutového území, avšak ani přesto se mu nepodařilo najít Ekambiho. Následný centr od Jaumeho skončil na noze Garaye.
42'
Cazorla si nevěřil na průnik kolem několika protihráčů, nakonec napadání přehnal Čeryšev, jenž v blízkosti středového kruhu fauloval hostujícího Iborru.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Coquelin nakonec za pomoci lékařů odešel za postranní čáru, za což si vysloužil potlesk stadionu. Na nic vážnějšího to tedy nevypadá.
39'
V pokutovém území domácích zůstal ležet Coquelin, se kterým to nevypadá moc dobře. Na hrací plochu se dostavili lékaři, následně také nosítka.
38'
Neto si dával s odkopem od branky celkem načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Po jeho nákopu se bleskově zorientoval González, který odkopl míč.
37'
Posléze se opakoval souboj mezi Pedrazou a Piccinim, i tentokráte si dílčí úspěch připsal druhý jmenovaný, který na jistotu poslal míč ven z hrací plochy.
36'
Cazorla na pravém křídle vysunul Ekambiho, který ještě cpal vzdušnou nabídku ke vzdálenější tyči, kde ale na ní nedosáhl Pedraza, jenž byl tísněn Piccinim.
35'
Neohrabaně šel po míči Iborra, který navíc sestřelil hned dva hráče, přičemž také jednoho ze spoluhráčů. Nakonec je pískáno ve prospěch hostů.
34'
Parejo se dokázal protáhnout kolem Iborry, následně před pokutovým územím narazil na druhého protihráče. Villarreal je pod mírným tlakem.
29'
Naprosto fantastické přenesení hry našlo Solera, kterému se ale nepovedlo ideálně zpracovat. Domácí křídelník ještě hledal Čeryševa, který byl důrazně ubráněn.
28'
Od levé postranní čáry vhazoval míč zpět na hrací plochu Gayá, po jehož autovém vhazování se jeho celek usadil na útočné polovině.
27'
Poté se ještě na levém křídle pokoušel zastavit míč na hrací ploše Pedraza, což se nakonec nepovedlo. Neto se ujme rozehrávky od branky.
26'
Ve středu hrací plochy fauloval Iborra, který si za svůj prohřešek vykoledoval žlutou kartu. Naopak na hrací ploše skončil Mina, jenž byl udeřen do obličeje.
25'
Netopýři se zbytečně nechali obrat o míč, načež přišel nedovolený zákrok od kapitána Pareja. Na pořadu dne je standardka zhruba z pětatřiceti metrů.
24'
Parejo našel mezi obránci Rodriga, který si obhodil míč kolem Gonzáleze, avšak včas z branky vyběhl Asenjo, jenž ještě navíc dokázal založit protiakci.
23'
Gayá se jako první dostal k volnému míči, načež ho při napadání fauloval Trigueros. Jednoznačný faul, kterého si všiml také hlavní rozhodčí.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla hodně brzkou branku. Od té doby se hra vyrovnala, nicméně hosté jsou nyní o něco aktivnější.
21'
Gayá se po levém křídle dostal k nadýchanému centru, na který si naskakoval Rodrigo, jehož hlavička ze záklonu skončila vysoko nad brankou.
20'
Domácí neúnavně napadali rozehrávku, čímž vytlačili Cazorlu na obrannou polovinu. Poté se Solerovi podařilo zablokovat čitelnou přihrávku na Iborru.
19'
Také hosté si vytvořili standardní situaci. Nakonec se k míči postavil zkušený Cazorla, jehož vzdušná nabídka přinesla menší závar.
18'
Žlutá ponorka se konečně dostala k delší práci s míčem. Ekambi se vymanil ze sevření, avšak poté se neujal Gasparův centrovaný balón.
17'
Středem hrací plochy postupoval Fornals, který ještě spolupracoval s Pedrazou, jehož zpětná přihrávka skončila na kopačce protihráče.
16'
Valencia měla k dispozici další standardku, která byla dost nepovedená. Centr skončil daleko v zámezí, Asenjo tak bude znovu vykopávat.
15'
Žlutou kartu dostává Víctor Ruiz (Villarreal CF).
14'
Ruiz zbytečně nic nevymýšlel, naopak bezmyšlenkovitě odkopl míč daleko z pokutového území. Na druhé straně hrací plochy se ho ujal Garay.
13'
Nyní přišel nedovolený zákrok od Pedrazy, který zezadu fauloval Solera. Na scénu přispěchal také lékařský personál, který si vzal prvně jmenovaného do péče.
12'
Další atak domácí smečky skončil ofsajdovým postavením, ve kterém se zjevil Rodrigo. Asenjo tak obstará dalekonosný odkop od své branky.
11'
Netopýři se chopili rozehrávky rohového kopu, který ale nepřinesl nic nebezpečného. Soupeř se daleko nedostal, domácí tak budou vhazovat.
10'
Další šance domácích! Mina šikovně roztáhl hru na levou stranu, kde číhal osamocený Čeryšev. Jeho ránu ale dokázal brankář Asenjo vyrazit vedle.
9'
Pedraza doslova odflákl autové vhazování, čehož si všiml také hlavní sudí, který přisoudil aut Valencii. Konkrétněji se ho ujme obránce Piccini.
8'
Posléze se Gayá prezentoval zpětnou přihrávkou na Neta, který okamžitě posílal míč ke středovému kruhu, kde se jako první dostal k balónu Trigueros.
7'
Za obranu si nabíhal Fornals, který se přeci jenom zjevil v ofsajdovém postavení. Rozruch tak byl zbytečný, zakončení stejně směřovalo vedle.
6'
To je pro Villarreal opravdu hodně nešťastný vstup do zápasu, nicméně má stále dostatek času na to, aby mohl nepříznivý výsledek dotáhnout.
5'
Tak přeci jenom se domácí dostávají do vedení! K rozehrávce volného kopu se postavil Parejo, který v pokutovém území našel jednoho ze spoluhráčů, jenž ještě prodloužil za sebe, kde číhal MOUCTAR DIAKHABY, jehož hlavička skončila za bezmocným Asenjem.
4'
Domácí se sice dočkali kýžené branky, avšak hlavní sudí jí nakonec neuznává. Nyní ale probíhá konzultace s videorozhodčím.
3'
Dalekonosné přenesení směřovalo na levou stranu, kde měl Pedraza daleko k míči. K autovému vhazování se tedy postavil domácí Piccini.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Valencia CF: Neto – Piccini, Garay, Diakhaby, Gayá – Soler, Coquelin, Parejo (C), Čeryšev – S. Mina, Rodrigo.
Náhradníci: Doménech – Lee, Latorre, Torres, Vezo, Wass.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Cazorla, Trigueros, Iborra, Pedraza – Fornals, Toko Ekambi.
Náhradníci: Andrés Fernández – Bonera, Bacca, Cáseres, Chukweze, Llambrich, G. Moreno.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
Villarreal CF

Na opačné straně stojí potápějící se Villarreal, který v letošním ročníku podává hodně špatné výkony, jenž v současné době stačí na předposlední pozici. Žlutá ponorka letos vyhrála pouze ve třech případech, naposledy tomu bylo koncem listopadu, kdy Villarreal porazil Betis. Domácí celek dnešního utkání sice z posledních pěti zápasů prohrál jedinkrát, avšak další čtyři utkání skončily nerozhodným výsledkem. Cennou remízu dokázal Villarreal uhrát proti Realu Madrid, v minulém kole na svém stadionu remizoval s Athleticem Bilbao. Nejlepším střelcem celku je Carlos Bacca, jenž doposud vstřelil čtyři branky.
Valencia CF

Fotbalisté Valencie se konečně herně probouzejí, v současné době se vyškrábali na devátou pozici, přičemž na pohárové příčky ztrácejí pouze pět bodů. Netopýři se v posledních zápasech skutečně zvedli, poslední čtyři utkání nabídly pouze jednu porážku, a sice proti Alavésu. V minulém kole přišla důležitá výhra na hřišti Celty Vigo, kde Valencia dokázala otočit výsledek na konečných 2:1. Valencii se ale na vlastním stadionu vůbec nedaří, dohromady zde odehrála deset zápasů, přičemž vyhrála pouze ve dvou případech. Poslední čtyři domácí zápasy ale neprohrála, poslední porážka přišla začátkem listopadu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Valencia CF a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.