La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Levante - 27. září 2018   20:00

Valladolid
50' Ünal (T. Villa) • 56' Nacho Martínez (Míchel)
2:1
(0:0)
Levante
47' Postigo
Valladolid
Masip – Moyano (82. Leo Suárez), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – T. Villa, Míchel, Alcaraz, Plano (70. Antoñito) – Čop (75. B. Fernández), Ünal.
Medié – Barranco, Méndez
Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
16 440 diváků
Levante
Olazábal – Pedro López (88. Simon), Postigo, Chema, Luna – N. Vukčević, E. Bardhi, Campaña, Morales – B. Mayoral (73. Jason), Martí (68. E. Boateng).
Aitor Fernández – Cabaco, E. Boateng, Toňo, Jason, Simon, Prcić.

Z tohoto on-line přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Vítězný gól vstřelil v 56. minutě Nacho Martínez. A ne ledajaký! Devětadvacetiletý obránce se po centru z rohového kopu trefil volejí k levé tyči a dal tím vzpomenout na oku lahodící trefy fenomenálního Brazilce Roberta Carlose.
Valladolid slaví. Klub, jehož většinovým vlastníkem je bývalá brazilská hvězda Ronaldo, vybojoval své premiérové vítězství po návratu do LaLigy. Nutno podotknout, že mu k němu výrazně pomohlo vyloučení Vukčeviće krátce po změně stran. Přesilovku Valladolid využil už po dvou minutách a za stavu 2:1 si poměrně hladce dokráčel za třemi body.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 9:1. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:10.
90+6'
90+6'
Emoce v závěru klání nedokázal krotit José Campaña (Levante UD) a za kritiku rozhodčího si na zpáteční cestu do Valencie přibalí žlutou kartu.
90+5'
Po jeho rozehrání to vypadalo všelijak. Míč uvnitř vápna nekontrolovatelně poskakoval, dokud ho domácí neodkopli do bezpečí.
90+4'
Hrozbou ještě může být rohový kop.
90+3'
Do závěrečného hvizdu zbývají poslední desítky vteřin. Tohle by si domácí už měli pohlídat.
90+2'
Martínez (Real Valladolid) si gestikulací volá týmového lékaře. Snaží se ušetřit cenné vteřiny, nebo mu opravdu není nejlépe? To ví jen on sám.
90+1'
Duel ještě potrvá čtyři minuty.
90'
Simon (Levante UD) má po svém příchodu energie na rozdávání. Dal o sobě vědět individuálním průnikem, jemuž ovšem učinil přítrž Olivas.
88'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Pedro López, přichází Moses Simon.
87'
S úmyslem zpečetit výhru svého celku vypálil Suárez (Real Valladolid), přízemní pokus střídajícího hráče si Olázabal bez větších potíží pohlídal.
86'
Ačkoliv fotbalisté Levante nesložili zbraně, v oslabení se jim nehraje zrovna nejlíp.
85'
Domácí si hlídají těsný náskok kombinační souhrou na vlastním území.
83'
Počet diváků: 16 440.
82'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Moyano, přichází Leonardo Suárez.
80'
Ošetřování jednoho ze zraněných fotbalistů ti ostatní využívají k doplnění tekutin.
77'
Ani tuto šanci domácí nevyužili! Po nakrátko rozehraném rohu měl prostor pro střelu Alcaraz a patřičně toho využil. Dělová rána prosvištěla kousíček nad břevnem.
75'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Duje Čop, přichází Borja Fernández.
74'
Žlutou kartu dostává Antoñito (Real Valladolid).
74'
Blízko k navýšení náskoku měl Antoñito (Real Valladolid)! Kličkou na pravé straně šestnáctky oklamal protihráče a rázem měl před sebou volný výhled. Zkusil balon natlačit pod břevno, to ale těsně přestřelil.
73'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Jason.
73'
A pak sami jeden vybojovali. Škoda pro ně, že centrovaný balon opustil rizikovou zónu.
72'
Domácí zodpovědně odbránili rohový kop.
70'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Antoñito.
69'
Oslabená družina Levante zavítala na útočnou polovinu. Vymyslí tam nějakou kulišárnu?
68'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Emmanuel Boateng.
66'
Naštěstí nešlo o nic vážného a Plano (Real Valladolid) naznačuje, že se může vrátit do hry.
65'
Au! Plano (Real Valladolid) absolvoval ostrý střet, po kterém se musí nechat ošetřit.
62'
Valladolidská defenziva se důkladně připravila a hrozící nebezpečí dokázala odvrátit.
61'
Levante má k dispozici rohový kop.
60'
Z uctivé vzdálenosti střílející Mayoral (Levante UD) neměl dostatečně seřízena mířidla.
56'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
No teda! Divákům teď musely vypadnout oči z důlků. Obránce NACHO MARTÍNEZ se po dlouhém centru z rohového kopu bez přípravy opřel do míče, aniž by ho nechal dopadnout na zem, a umístil ho nechytatelně k levé tyči. Podobné branky dávala svého času brazilská hvězda Roberto Carlos.
54'
Tohle není dobrá zpráva pro Levante! Nikola Vukčević zasáhl soupeře loktem do tváře a po druhé žluté musí odejít ze hřiště.
50'
Blesková odpověď! Villa nacentroval balon na hlavu ENESE ÜNALA, který se prosadil do levé části brány. Míč ještě do sítě dorazil Čop, ale to až v době, kdy se nacházel za brankovou čárou.
47'
Levante právě vstřelilo branku!
Domácí obrana si při rohovém kopu špatně rozebrala soupeře a díky tomu SERGIO POSTIGO hlavičkoval na Masipa. Strážce valladolidské brány vyrazil balon pouze před sebe a na pohotovou dorážku už nestačil.
46'
Hlavní aktéři se vrátili na hřiště.
V úvodním poločase se držel gólový půst. Diváci se přesto nenudili. Zejména z domácí strany bylo na co koukat. Nejvíce při chuti byl Čop, chorvatský reprezentant se objevil ve dvou šancích, z nichž jednu proměnil, kvůli ofsajdu však jeho gól nemohl rozhodčí uznat jako regulérní.
45+1'
45+1'
Gólem do šatny otevírá skóre Čop (Real Valladolid)! Tak ne! Došlo k porušení ofsajdového pravidla, a proto stav zůstává neměnný.
45'
Nastavená doba hry? Jedna minutka.
43'
Plano (Real Valladolid) nebyl schopen obstřelit před sebou složenou hradbu těl.
41'
Jako utržený od řetězu vlétl do souboje Nikola Vukčević (Levante UD) a trest na sebe nenechal dlouho čekat. V tomto případě je žlutá karta neoddiskutovatelná.
40'
Další palebnou pozici si vytvořil Alcaraz (Real Valladolid), zleva střílel někam nad bližší tyč.
38'
Villa (Real Valladolid) si naběhl do předbrankového prostoru a ve skluzu si vylámal zuby na Olazábalovi. A to doslova, protože musí vyhledat ošetření.
36'
Statistika držení míče: 66% : 34%.
35'
Mayoral (Levante UD) nastřelil jednoho z obránců.
34'
Další pokus si připravil Alcaraz (Real Valladolid). Mířil hezky do pravého horního rohu, ten ovšem o velký kus minul. Práci tak mají podavači míčů.
32'
Ünal (Real Valladolid) na opačné straně vypustil skákavku, ta donutila Olazábala padnout k zemi.
30'
Tohle byl důležitý zákrok! Masip (Real Valladolid) nadvakrát vychytal z levé strany vápna zakončujícího Moralese. Na gólové příležitosti je vyrovnáno.
29'
Ztráta míče vyústila v zákrok, který byl za hranicí pravidel. Útočný faul spáchal Plano (Real Valladolid).
28'
Domácí družina obléhá pokutové území.
27'
V nepřehledné situaci uvnitř pokutového území se k volnému balonu dostal Čop (Real Valladolid), aby ho razantním kopem poslal někam na tribunu.
25'
Chema (Levante UD) je naštěstí v pořádku a po krátkém ošetření bude schopen v utkání pokračovat.
24'
To muselo bolet! Chema (Levante UD) při vzdušném souboji nekontrolovaně dopadl na zem.
22'
Za dohrání Martíneze vyfasoval první žlutou kartu José Luis Morales (Levante UD).
20'
Podél pravé postranní čáry utíkající Plano (Real Valladolid) byl zdvojen soupeřovou obranou.
19'
Teď už hra běží v blízkosti středového kruhu.
18'
Slibně vypadající útok zhatil přetažený centr, svým spoluhráčům se omlouvá Čop (Real Valladolid).
16'
A pak sami zahrávali rohový kop. Na zadní tyč si seběhl Mayoral (Levante UD), který v obležení dvou soupeřů nedokázal přesně zakončit.
14'
Hosté centr bez potíží odvrátili.
13'
V první šanci utkání se objevil Čop (Real Valladolid)! Poté, co obdržel přihrávku na levou stranu vápna, zahrozil střelou z ostrého úhlu a ta Olazábalem pořádně otřásla. Náleduje roh.
12'
Při průchodu přes půlící čáru se Campaña (Levante UD) nedokázal vyhnout protihráči.
11'
Jejich rozehrávku se odhodlal napadnout Plano (Real Valladolid), při tom ovšem fauloval.
10'
Hosté pak úspěšně čelili rohovému kopu.
9'
Ukořistil ho Martínez (Real Valladolid). Při centru zleva ale neměl štěstí, narazil na obránce.
8'
A postupně posouvá balon doprostřed hřiště, kde se odehrávají usilovné bitvy.
7'
Levante uklidňuje hru.
6'
Domácí vstoupili do zápasu aktivně a už potřetí zakončili, tentokrát Martínez z úhu rozvlnil boční část sítě. Olázabal měl situaci plně pod kontrolou.
4'
Po krátké rozehrávce si balon směrem k vápnu posunul Plano (Real Valladolid) a zpoza jeho hranice mířil do stejných míst jako před chvílí jeho kolega.
3'
Domácí znovu zavítali na útočnou polovinu a Moyano tam vybojoval rohový kop.
2'
Hned v úvodu zkusil zazlobit Míchel (Real Valladolid). Napřáhl se ke střele ze střední distance, ale z hlubokého záklonu bránu vysoko přestřelil.
1'
Výkop provedou domácí.
Už nastoupili. Na zelený pažit přivedl fotbalisty David Medié, hlavní rozhodčí dnešního zápasu.

Real Valladolid: Masip – Moyano, Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – T. Villa, Míchel, Alcaraz, Plano – Čop, Ünal.
Náhradníci: Y. Rodríguez – De la Fuente, B. Fernández, Delgado, Antoñito, Leo Suárez, Tuhami.

Levante UD: Olazábal – Pedro López, Postigo, Chema, Luna – N. Vukčević, E. Bardhi, Campaña, Morales – B. Mayoral, Martí.
Náhradníci: Aitor Fernández – Cabaco, E. Boateng, Toňo, Jason, Simon, Prcić.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Předzápasová rozcvička je v plném proudu.

Levante UD

Pozice: 16. Body: 4. Bilance: 1-1-3. Skóre: 8:11.

O setrvání v nejvyšší soutěži by letos měli hrát také fotbalisté Levante. Granotes sice zaznamenali úspěšný vstup do sezony, jenomže pak se to nějak zvrtlo. Chabá defenziva zapříčinila tři porážky a k dobru si může přičíst snad jen remízu v městském derby proti trápící se Valencii.

Real Valladolid

Pozice: 18. Body: 3. Bilance: 0-3-2. Skóre: 3:5.

Klub, jehož většinovým vlastníkem je bývalá brazilská hvězda Ronaldo, zatím čeká na svou premiérovou výhru. V úvodních čtyřech zápasech vyšel gólově naprázdno a chuť si částečně spravil teprve v minulém kole. Kdy jindy konečně naplno bodovat, než před vlastním publikem?

1. kolo: Girona – Valladolid 0:0
2. kolo: Valladolid – Barcelona 0:1
3. kolo: Getafe – Valladolid 0:0
4. kolo: Valladolid – Alavés 0:1
5. kolo: Celta Vigo – Valladolid 3:3
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji hezký večer. Vítejte u sledování textové on-line repotáže z utkání 6. kola LaLigy mezi Valladolidem a Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.