La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Getafe - 21. října 2018   12:00

Vallecano
74' De Tomás (Akieme)
1:2
(0:0)
Getafe
63' Foulquier  (Antunes) • 67' Akieme (vl.)
Vallecano
Alberto García (C) – Advíncula, Gálvez, Amat, Akieme – Comesaña – Embarba (82. Guerra), Trejo, Imbula (82. Pozo), Á. García (65. Bébé) – De Tomás.
Dimitrievski – A. Ba, Alegría, Bébé, Pozo, Velázquez, Guerra.
Melero – Torre, Martínez
Campo de Futbol de Vallecas
12 040 diváků
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes (82. Bruno González) – Foulquier, Maksimović, Arambarri (90+2. Miquel), Ndiaye – Ángel Rodríguez (67. Jaime Mata), J. Molina (C).
Chichizola – Alejo, Bruno González, R. Ibáñez, Jaime Mata, Šibasaki, Miquel.

To je z dnešního on-line přenosu vše, s přáním hezkého dne se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Souboj na ostří nože nakonec ovládlo Getafe, které si dvěma slepenými zásahy vytvořilo zdánlivě pohodlný náskok. Ten se ovšem záhy smrsknul na minimum, a tak měli diváci postaráno o drama. Srovnat krok už však Vallecano nestihlo a musí se smířit s těsnou porážkou, po které zůstane v tabulce předposlední.
Ačkoliv tomu po prvním poločase nic nenasvědčovalo, nakonec se malá bitva o Madrid změnila v běsnící válku. Ta vypukla třemi góly po hodině hry a vyvrcholila vyloučením Treja, kterému předcházelo nevídané množství žlutých karet udělených při tvrdé hře.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:25.
90+6'
90+6'
Getafe si však kolem svého pokutového území postavilo neprůstřelný štít a zvítězí.
90+5'
Oslabené Vallecano neskládá zbraně.
90+3'
To množství žlutých trestů se prostě muselo nasčítat. A doplatil na to Óscar Trejo (Rayo Vallecano)! Do souboje o míč šel jako smyslů zbavený podrážkou napřed a po druhém napomenutí si odchází schladit hlavu do sprch.
90+2'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Ignasi Miquel.
90'
Mario Melero nastavil šest minut.
89'
Má předchozí slova podtrhl Jordi Amat (Rayo Vallecano). Proti pravidlům zhřešil ve středu hřiště a rovněž on byl obdařen žlutou kartou.
87'
Jak vidno, na hřišti se pořádně přitvrdilo.
86'
Se žlutými kartami se v závěru utkání doslova roztrhl pytel. Z něj si jednu kartu vytáhl Óscar Trejo (Rayo Vallecano), neboť se provinil podražením.
84'
K zisku míče si pomohl drobným přidržením protihráče, a i když se za svůj přestupek ihned omluvil, vyfasoval Jaime Mata (Getafe CF) žlutý trest.
82'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Vitorino Antunes, přichází Bruno González.
82'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Javi Guerra.
82'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Giannelli Imbula, přichází José Angel Pozo.
81'
Do jednoho z nich vlétl Damián Suárez (Getafe CF) jako utržený od řetězu. To byl impulz pro Maria Melera znovu sáhnout do kapsy pro kartičku.
80'
Ve středu hřiště se odehrávají líté souboje.
77'
A karetní mariáš si zahraje také Vitorino Antunes (Getafe CF). Prohřešky hráčů rychle přibývají.
77'
Proti pravidlům se provinil i Santi Comesaña (Rayo Vallecano), ani jeho trest neminul.
75'
Za úmyslné hraní míče rukou obdržel Raúl De Tomás (Rayo Vallecano) žlutou kartu.
74'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Rayo zadělává na drama! Kontaktní gól zařídil RAÚL DE TOMÁS, jenž zůstal na zadní tyči úplně nepokrytý. Měl tedy prostor pro zakončení z voleje, kdy míč vyskočil o zem přímo do levé šibenice. Soria se po něm natahoval marně.
71'
Snaha s výsledkem něco udělat tady je. Ale postačí to? Getafe zatím brání úspěšně.
70'
Na to, aby odvrátili blížící se porážku, zbývá domácím fotbalistům dvacet minut.
67'
Getafe právě vstřelilo branku!
Náskok týmu z předměstí Madridu je rázem dvougólový! Ofsajdem zavánějící útok nechal pomezní sudí pokračovat, což vyústilo v přízemní centr před bránu. Právě do ní si míč nešťastně srazil skluzující SERGIO AKIEME.
67'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Jaime Mata.
65'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Bébé.
63'
Až po hodině hry zasazuje první úder Getafe! Zleva centrující Antunes načechral svůj pas pro DIMITRIHO FOULQUIERA, hlavičkujícího mimo dosah Garcíí. Zkoprnělý strážce domácí pokladnice se jen ohlížel, jak balon po odrazu od levé tyče směřuje za brankovou čáru.
62'
Ndiaye (Getafe CF) neuspěl v rychlostním souboji.
60'
Domácí zazlobili křižnou přihrávkou do předbrankového prostoru. Před jedním z dobíhajících útočníků stihl míč ukořistit gólman Soria.
58'
Žádná krátká přihrávka, nýbrž očekávání dlouhý centr. Suárez (Getafe CF) měl ovšem smůlu, že žádný z jeho spoluhráčů se k balonu nepropracoval.
57'
Teď má možnost Getafe, zahrávat bude roh.
55'
Další útok domácích. Advíncula vysokým obloučkem přehodil nejen Soriu, ale i jeho bránu.
53'
Před chvílí ošetřovaný Embarba byl nečekaně blízko gólovému úspěchu. Nepovedený centr domácího fotbalisty odrazila zadní tyčka!
50'
Okopávaná ve středu pole skončila faulem. Po jeho odpískání mohou hrát domácí.
48'
Embarba (Rayo Vallecano) je ošetřován.
47'
Druhá polovina utkání odstartovala zákeřným zákrokem. Mauro Arambarri (Getafe CF) udeřil ve vzdušném souboji Embarbu loktem do tváře. Následně se strhla strkanice, do které se zapojili snad všichni zainteresovaní hráči. Arambarri se svému protivníkovi okamžitě omluvil a možná i to obměkčilo hlavního arbitra při vytahování karet z kapsy.
46'
Bojovníci se vracejí na madridské kolbiště.
První poločas malého madridského derby skončil bezbrankovou plichtou. Oba soupeři hráli ze zabezpečených obran, i proto vyprodukovali minimum střel. A když už se do nějaké té šance přeci jen dostali, chyběl jim větší klid při zakončení.
45'
44'
Pravidlo o ofsajdu na opačné straně hřiště odmítl respektovat také Rodríguez (Getafe CF).
43'
De Tomás (Rayo Vallecano) uvízl v ofsajdu.
42'
Domácí fanoušci zatleskali ráně Imbuly, která prosvištěla kousek od šibenice! K rozpoutání gólových oslav scházel metr, možná dva.
40'
Tento útok nebyl vůbec špatný. Imbula (Rayo Vallecano) se stal adresátem zpětné přihrávky na hranici pokutového území, do něhož se odhodlal vstoupit. Záměr mu překazila dvojnásobná přesila.
39'
Soria (Getafe CF) musel dávat pozor o chvíi později, když mimo nebezpečí vyrážel prudký centr.
37'
Bránící se Getafe se na standardku důkladně připravilo a nabíhajícím hráčům nedovolilo zakončit.
36'
Míče se tam zmocnili domácí a dovezli ho až k hranici vápna, odměnou jim je rohový kop.
35'
Momentálně hra plyne uprostřed hřiště.
33'
Hosté zahrávali přímák z nějakých třiceti metrů od brány. Přestože si do šestnáctky naběhl Molina, netrefil balon čistě a ten skončil dalko vedle tyče.
31'
Po tvrdém dopadu na zem se nechal ošetřit Arambarri (Getafe CF), naštěstí je v pořádku.
30'
Tak jsem se spletl. Hru nenaváže rohový kop, nýbrž odkop hostujícího brankáře Sorii.
29'
Teprve z další akce získalo Vallecano roh.
27'
Za zmínku stojí také dobrý obranný zákrok Suáreze, po němž bude útočící domácí tým vhazovat.
26'
Jelikož se na hřišti nic zajímavého neděje, můžeme zmínit atmosféru v hledišti. Ta je vskutku parádní.
24'
Zezadu přistoupil ke svému soupeři a poslal ho k zemi. Za tento prohřešek se Leandro Cabrera (Getafe CF) stal prvním napomenutým hráčem zápasu.
23'
Nakonec pomohl dlouhý centr, který zkrotil Soria. Po gólmanově výhozu mohou něco vymyslet i hosté.
22'
V blízkosti středového kruhu kombinující Rayo Vallecano hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
20'
Protože se jim to ale příliš nedaří, tak se Foulquier (Getafe CF) dopustil nedovoleného zákroku.
17'
Fotbalisté Getafe raději uklidňují hru.
16'
Domácím se povedla rozehrávka rohového kopu. Na vzdušný pas si mezi hranicí malého vápna a penaltovým puntíkem vyšplhal Amat. A kdyby mířil kamkoliv jinam než doprostřed brány, pravděpodobně by otevřel gólový účet zápasu!
14'
Zpočátku nadějně vypadající akci zastavil asistent rozhodčího, v ofsajdu stál Suárez (Getafe CF).
13'
A právě tam se před soudcem Melerem provinil proti fotbalovým zákonům Akieme (Rayo Vallecano).
12'
Hráči Vallecana posunuli hru do středu hřiště.
11'
Hlavou nečistě trefený míč Maksimovićem dává domácím možnost provést rozehrávku z klidu.
9'
Defenziva Getafe se ani nemusela nijak bránit, protože centr z rohu hřiště přistál v území nikoho.
8'
Při dalším tažení domácího klubu se García vrhnul do osobního souboje, z něhož vytěžil roh.
6'
Ofsajd a v něm García (Rayo Vallecano).
4'
To hosté vymysleli podstatně hrozivější útok. Arambarri se po průnikové přihrávce objevil přímo před vyběhnuvším Garcíou, ve stoprocentní šanci trestuhodně selhal!
3'
A zakončilo po něm. Centrovaný balon byl sice odvrácen, ale na hranici pokutového území se do něj opřel Imbula (Rayo Vallecano). Těžká rána z voleje prolétla vysoko nad břevnem.
2'
A právě Rayo Vallecano vybojovalo z jednoho ze svých prvních tažení rohový kop.
1'
Výkop provedou domácí.
Fotbalisté právě přicházejí na hřiště.

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, Gálvez, Amat, Akieme – Comesaña – Embarba, Trejo, Imbula, Á. García – De Tomás.
Náhradníci: Dimitrievski – A. Ba, Alegría, Bébé, Pozo, Velázquez, Guerra.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier, Maksimović, Arambarri, Ndiaye – Ángel Rodríguez, J. Molina (C).
Náhradníci: Chichizola – Alejo, Bruno González, R. Ibáñez, Jaime Mata, Šibasaki, Miquel.

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textivého on-line přenosu z utkání 9. kola LaLigy mezi Vallecanem a Getafe.

Getafe CF

Rovněž patnácté Getafe čeká na svou další výhru čtyři zápasy. Umístění, bodové konto a skóre však vypadají podstatně lépe než u protějšku. I proto zkušenější Getafe přicestuje do nedalekého hlavního města jako mírný favorit. A to navzdory tomu, že na stadionu Campo de Futbol de Vallecas prohrál už čtyřikrát v řadě. Dokáže konečně prolomit nelichotivou sérii?
Rayo Vallecano

Nováček prvoligové soutěže si určitě představoval lepší vstup do sezony, zatím se mu totiž nedaří vyšplhat ze sestupové rokliny. Předposlední celek tabulky si v uplynulých sedmi utkáních připsal pět bodů, přičemž jedenkrát oslavil plný bodový zisk. Naposledy utrpěl těsnou porážku v konkurenčním Leganésu, kde ani přes výraznou územní převahu nedokázal skórovat.
V rámci 9. kola LaLigy se schyluje k malému madridskému derby. Na stadionu Campo de Futbol de Vallecas se domácí Rayo Vallecano utká s Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.