La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Real Betis - 31. března 2019   14:00

Vallecano
34' De Tomás (Bébé)
1:1
(1:0)
Real Betis
82' Tello  (W. Carvalho)
Vallecano
Dimitrievski – Tito, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Bébé, Pozo (80. Comesaña), Mario Suárez (89. Di Santo), Medrán (72. Trejo), Á. García – De Tomás.
Alberto García – Advíncula, Comesaña, Di Santo, Embarba, G. Kakuta, Trejo.
Mateu Lahoz – Cebrián, De Francisco
Estadio de Vallecas, Madrid
Real Betis
Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Emerson, Lo Celso, W. Carvalho, Canales, Tello – Joaquín (59. Morón), Jesé (79. León).
Robles – Barragán, Feddal, Javi García, León, Morón, Kaptoum.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 22:9.
Fotbalisté Raya Vallecana byli blízko nesmírně důležitým třem bodům, když jasně přehráli Betis Sevilla a zaslouženě dlouho vedli, v závěrečné desetiminutovce ale hosté dokázali vyrovnat a body se nakonec dělí.

Vallecano v tabulce zůstává devatenácté, když na pásmo záchrany ztrácí pět bodů, Betis je devátý s tříbodovou ztrátou na městského rivala FC Sevilla, aktuálně sídlícího na šesté pozici, která ještě zaručuje evropské poháry. Sevilla ale za chvíli nastoupí v domácím prostředí proti Valencii.
90+4'
90+4'
S koncem zápasu ještě vidí červenou kartu Franco Di Santo! Domácí fotbalista je potrestán zřejmě za šlápnutí na protihráče.
90+4'
Už se rozeběhla závěrečná minuta nastavení, utkání spěje k nerozhodnému výsledku.
90+2'
Bebé mohl rozhodnout! Jeho přízemní střela ale jen těsně míjí branku Betisu.
90+1'
Sergio Canales už podruhé dnes z podobného volného kopu trefuje jenom zeď.
90+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz oddaluje závěr zápasu o čtyři nastavené minuty.
90'
Loren Morón byl přidržen při průniku po ose hřiště k pokutovému území, Amat si prohlíží žlutou kartu a Betis bude zahrávat velmi nebezpečnou standardní situaci.
89'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Mario Suárez, přichází Franco Di Santo.
88'
Dimitrievski už je na nohou a ve hře se může pokračovat.
87'
Morón za svůj prohřešek vidí žlutou kartu.
86'
Po střetu s Morónem trápí zdravotní potíže brankáře Dimitrievskiho. Hostující útočník nešťastně srazild domácího brankáře při odkopu.
84'
Betis je při chuti, Tellova střela ze standardní situace ale mířila mimo branku.
82'
Real Betis právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Betis udeřil ze své vůbec první nebezpečné akce v celém zápase!

Domácí ztratili míč na vlastní polovině a hosté podnikli rychlý výpad, v jehož závěru Carvalho uvolnil CRISTIANA TELLA, jehož ránu tečoval Tito mimo dosah brankáře Dimitrievskiho.
80'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází José Angel Pozo, přichází Santi Comesaña.
79'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Jesé, přichází Sergio León.
77'
Bebému je na levém křídle pískán faul na Emersona, hosté mohou rozehrávat od vlastního pokutového území.
76'
Příliš prudký nákop Emersona do pokutového území si nedokázal zpracovat Morón, míč se odrazil za domácí branku a rozehrávat může Stole Dimitrievski. Ten nadále zůstává zcela bez práce.
74'
S centrem Álvara Garcíi si defenziva Betisu poradila, hosté už by ale také potřebovali útočit.
72'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro Medrán, přichází Óscar Trejo.
70'
Žlutou kartu dostává Bébé (Rayo Vallecano).
69'
Raúl De Tomás si povodil defenzivu Betisu, uvolnil se v pokutovém území a v obrovské šanci přízemní ránou míjí branku!
67'
Útočné akce Betisu zatím postrádají veškerou kvalitu a hosté nadále čekají na jakoukoliv nebezpečnější příležitost ve druhém poločase a vlastně v celém zápase.
65'
Álvaro García zaútočil po pravé straně, po jeho průniku se míč odrazil za branku Betisu a domácí fotbalista vůbec nerozumí rozhodnutí sudích, kteří Betisu přidělují odkop od branky.
63'
Bebé si na levém křídle netroufl na centr a přihrál spoluhráčům zpět do středu hřiště.
61'
Žlutou kartu dostává Álvaro Medrán (Rayo Vallecano).
59'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Lorenzo Morón.
59'
Betis ale znovu velmi brzy přišel o míč a zelení už se musí zase bránit.
56'
Jesého nedovoleně srazil Jordi Amat, hosté budou rozehrávat od postranní čáry.
54'
Domácí nadále mají územní převahu a znovu míč na svých kopačkách, zatím ale jen ve středu hřiště.
52'
Druhou žlutou kartu v domácím týmu vidí Tito, ten přerušil slibně se rozvíjející akci Betisu.
52'
García se protáhl po pravé straně hřiště, následně si ale hosté poradili s Garcíovým centrem.
52'
Álvaro Medrán zakončoval zpoza pokutového území, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
51'
Čtvrtý roh Rayo rozehrálo po zemi, následný centr Morena pokryl brankář López.
50'
Tolik důležité utkání pro domácí Rayo sleduje 12 310 diváků.
48'
Po rohu Raúl De Tomás nebezpečně hlavičkoval jen těsně vedle branky!
47'
Domácí brzy vybojovali rohový kop a mohou se nastěhovat před Pau Lópeze.
46'
Rayo Vallecano naprosto zaslouženě vede po prvním poločase nad Betisem 1:0 díky brance svého nejlepšího střelce Raúla De Tomáse, jenž zužitkoval výraznou převahu svého týmu v úvodním dějství.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Sergio Canales střílel jen do zdi a je z toho viditelně velmi zklamán.
44'
Jesé byl stažen v blízkosti pokutového území Raya a to bude obrovská šance pro Betis vyrovnat! Míč je postaven na nějakých osmnácti metrech od branky, stupeň nejvyššího ohrožení pro domácího brankáře Dimitrievského.
42'
Další závar před brankou Betisu, centr Tita se neujal a byť se pak míče ještě zmocnil Álex Moreno, tak ten centroval jen do bránícího protihráče.
40'
Rayo už je zase rozestaveno po útočné polovině a domácí zase hledají cestu do soupeřovy defenzivy.
38'
A další šance domácích! Bebé se protáhl po levém křídle, obešel i Aissu Mandiho a předložil gólovou příležitost Pozovi, ten v pádu jen lehce posunul míč k brankáři Lópezovi.
37'
Emerson se pokusil vniknout do pokutového území narážečkou s Joaquínem, narazil ale do bránícího protihráče a faul se nepíská.
36'
Hosté hrají s míčem na kopačkách ve středu pole, přes středovou čáru se ale zatím probíjejí jen velmi složitě.
34'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Další souhra Bebého s RAÚLEM DE TOMÁSEM už končí vedoucí brankou! De Tomás si naběhl na skvělý centr Portugalce a z voleje dokázal s obrovským přehledem překonat Pau Lópeze!
32'
Amatova rána zpoza pokutového území prosvištěla nad brankou Betisu.
30'
Mario Suárez je potrestán žlutou kartou za ostrý skluz pod nohy Marca Bartry.
28'
Medrán byl faulován ve středu hřiště, domácí mohou rozehrávat.
27'
Canalesově rohu se Rayo ubránilo a rozehrávat od své branky už může Stole Dimitrievski.
26'
První šance Betisu! Cristian Tello navedl míč zleva do pokutového území, Joaquín pak zády k brance posunul míč Emersonovi, jeho střelu Jordi Amat sráží mimo branku.
24'
A tak už zase zahrozilo Rayo, Álex Moreno si potáhl míč kolem Emersona, pak ale střílel vedle bližší tyče sevillské branky.
22'
O marnosti Betisu v úvodní čtvrtině zápasu vypovídal i absolutně nepovedený nákop Canalese do pokutového území, tam totiž nenabíhal vůbec žádný jeho spoluhráč a čerstvý debutant ve španělském národním týmu tak míč jen odevzdal soupeři.
22'
Betis se nadále nečekaně trápí, většina akcí hostů končí ještě před středovou čárou -
20'
Álvaro Medran potáhl míč po útočné polovině a před pokutovým územím napřáhl ke střeleckému pokusu, brankář López jeho ránu nadvakrát ukryl do svých rukavic.
19'
Další tutovka Raúla De Tomáse, ten se ocitl v pokutovém území naprosto osamocen, trestuhodně ale přestřeluje!
17'
Po domácím rohu se do vzduchu zavěsil Jordi Amat, hlavou ale mířil nad branku Pau Lópeze.
16'
Po centru José Angela Poza ke vzdálenější tyči Aissa Mandi před nabíhajícím Bebém nasměroval míč jen o decimetry vedle tyče vlastní branky.
14'
Carvalho si ze středu hřiště naběhl na Lo Celsovu kolmici do volného prostoru, portugalský záložník se ale ocitl ve výrazném ofsajdu.
12'
První střelecký pokus Betisu zapsal do statistik Joaquín, jeho slabý pokus ale Stole Dimitrievski snadno pokryl.
10'
Následnému rohovému kopu Raya se hosté ubránili a už přesunuli hru do středu hřiště.
9'
O pár sekund později nacentroval Bebé a hlavičku Raúla De Tomáse skvělým zákrokem z brankové čáry vyráží López! Velký zákrok brankáře Betisu.
9'
Mario Suárez napřáhl ke střeleckému pokusu zpoza pokutového území a jeho ránu směřující k tyči Pau López vyráží.
7'
Neúspěšný průnik Álexe Morena podél levé postranní čáry, domácí fotbalista byl zahnán do zámezí a vhazovat může Betis.
5'
De Tomás ve středu hřiště fauloval Marca Bartru, hosté rozehrávají z místa přestupku.
4'
V úvodních minutách mají častěji míč ve svém držení hráči Raya, zatím ale čekáme na jakýkoliv střelecký pokus.
2'
První útočnou akci vedlo Rayo po levé straně, na Bebého centr ale nedosáhl nabíhající Raúl De Tomás.
1'
Rayo hraje v tradiční bílo-červené kombinaci, Betis hraje celý v zeleném.
1'
Zkušený rozhodčí Antonio Mateu Lahoz přivádí fotbalisty na trávník madridského stadiónu, utkání bude během několika minut zahájeno.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Tito, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Bébé, Pozo, Mario Suárez, Medrán, Á. García – De Tomás.
Náhradníci: Alberto García – Advíncula, Comesaña, Di Santo, Embarba, G. Kakuta, Trejo.

Real Betis: Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Emerson, Lo Celso, W. Carvalho, Canales, Tello – Joaquín, Jesé.
Náhradníci: Robles – Barragán, Feddal, Javi García, León, Morón, Kaptoum..
Real Betis

Betis vstupuje do utkání z deváté pozice, kam jej včerejší výhrou v Gironě odsunulo Athletic Bilbao a tým trenéra Quiqueho Setiéna se jistě bude chtít zase přiblížit pohárovým pozicím.

Sevillský klub v poslední době střídá úspěchy a neúspěchy, shodou okolností ale ty úspěchy sbírá na trávnících soupeřů. Na tom domácím totiž po remíze s Alavesem (1:1) podlehl Getafe (1:2) i Barceloně (1:4), zatímco ze hřišť soupeřů přivezl tři body v obou posledních ligových zápasech (2:0 ve Valladolidu a 1:0 ve Vigu). Navíc v Evropské lize v únoru vypadl s Rennes, když po nadějné remíze 3:3 doma prohrál 1:3 a evropská pouť pro zeleno-bílé skončila.

Betis se bude muset obejít bez mexického záložníka Andrése Guardada. Ten v roce 2019 odehrál všechny ligové zápasy, dnes ale má stop za žluté karty.
Rayo Vallecano

Fotbalisté Vallecana se nacházejí v obrovské krizi, neboť prohráli všech sedm posledních ligových střetnutí, propadli se do pásma sestupu a v něm začínají ztrácet. Momentálně z předposlední pozice zaostávají za sedmnáctým Villarrealem, prvním týmem nad čarou ponoru, o šest bodů a Rayo bezpodmínečně musí začít vyhrávat.

Právě ve Villarrealu Rayo před reprezentační přestávkou naposledy prohrálo (1:3) a sedmá prohra v řadě stála místo trenéra Míchela, kterého nahradil Paco Jémez. Osmačtyřicetiletý bývalý španělský reprezentant se vrací do známého prostředí, neboť za Rayo v minulosti hrával a mezi roky 2012 a 2016 jej také trénoval.

Na domácím stadiónu Rayo naposledy vyhrálo 11. ledna nad Celtou Vigo (4:2) a nebodovalo zde od 20. ledna (2:2 se San Sebastianem).
Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání 29. kola španělské Primera Division, sestupem ohrožené Rayo Vallecano přivítá Real Betis ze Seville.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.