La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Villarreal - 23. února 2020   21:00

Atlético
40' Á. Correa (Vrsaljko) • 64' Koke (Á. Correa) • 74' Félix (Koke)
3:1
(1:1)
Villarreal
16' Alcácer
Atlético
Oblak – Vrsaljko (58. Trippier), Savić, Felipe, Lodi – Koke (C), Partey, Saúl Ñíguez, Vitolo (58. Félix) – Morata (83. M. Llorente), Á. Correa.
Adán – J. Giménez, Hermoso, Carrasco, Félix, M. Llorente, Trippier.
De Burgos – Díaz, Núňez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
54 462 diváků
Villarreal
Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, A. Moreno – Moisés Gómez (85. Anguissa), Iborra (75. Ontiveros), Trigueros, Cazorla (C) – G. Moreno (64. Chukwueze), Alcácer.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:6.
Rozhodčí De Burgos už ani nenechal Jana Oblaka rozehrát od své branky a ukončil zápas, v němž Villarreal sice vedl na Atléticu 1:0 díky brance Paca Álcacera, hosté ale hráli velmi špatně a není divu, že Los Colchoneros dokázali zápas otočit na konečný výsledek 3:1. O vstřelené branky se postupně postarali Ángel Correa, Koke a po zranění se vracející Joao Felix.

Ángel Correa je vyhlášen hráčem zápasu.
90+3'
90+3'
Bezpochyby závěrečnou střelou zápasu je velmi nepřesná rána Paca Álcacera po Cazorlově pasu.
90+2'
Javier Ontiveros si z levého křídla navedl míč do pokutového území, pak střílel ze vzdálenější tyč domácí branky.
90+1'
Domácí rozjeli brejk ve třech proti dvěma obráncům, Thomas Partey posunul míč k Joau Felixovi, ten střílel přímo do brankáře Asenja.
90+1'
Rozhodčí De Burgos oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Joao Felix pronikl kolem Rubéna Peni jen pomocí nedovoleného zákroku, mladý útočník si za své následné nevhodné chování prohlíží žlutou kartu, extrémně zbytečnou.
90'
Po pravém křídle tentokrát zaútočilo Atlético, individuální průnik Ángela Correy se ale nesetkal s úspěchem a míče se pak ujal brankář Asenjo.
88'
Cazorlův pas po pravé straně hřiště si nedokázal zpracovat Rubén Peňa, rozehrávat bude Jan Oblak.
86'
Po souhře s Cazorlou Chukwueze výbornou kolmicí vysunul do pokutového území Paca Álcacera, Jan Oblak ale vyběhl ze svého postavení včas a stačil zamezit střelci první branky zápasu v zakončení.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází André Anguissa.
84'
Álvaro Morata po svém vystřídání mrskl láhví o zem, domácí útočník je pořádně frustrován. Těžko říct, zda-li ze svého výkonu nebo ze střídání.
83'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Marcos Llorente.
82'
Hosté se dostali k míči a přihrávají si ve středu hřiště, zatím jim ale chybí potřebná kreativita, aby dokázali častěji ohrozit Oblaka.
80'
Joao Felix se zleva prokličkoval do pokutového území, pak se do jeho střely stačil vložit bránící Pau Torres.
79'
Atlético kontroluje hru na útočné polovině, Villarreal už se zase jen brání.
77'
Čerstvý Javier Ontiveros prudce pálil ze střední vzdálenosti, ovšem přímo do středu branky a Jan Oblak tak jeho střelu vyrazil mimo dosah hráčů ve žlutém.
76'
Villarreal měl málem další velké problémy při rozehrávce, tentokrát hosty spasil hvizd rozhodčího De Burgose, jenž viděl faul na Santiho Cazorlu.
75'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Javier Ontiveros.
74'
Atlético právě vstřelilo branku!
Teď už to bídně hrající hosté budou mít více než složité! Po ztrátě Villarrealu u vlastního pokutového území se míče zmocnil JOAO FELIX, jehož střelu jemně tečoval Rubén Peňa a Sergio Asenjo už si s ní nedokázal poradit!
73'
Útočná aktivita hostů končí odpískáním útočného faulu Raúla Albiola.
72'
Také další centr Santiho Cazorly vypadal nebezpečně, domácí defenziva si jej ale znovu dokázala pohlídat.
72'
Kieranu Trippierovi byl pískán faul u postranní čáry, následovat bude další standardní situace Villarrealu.
71'
Centr Santiho Cazorly od praporku měl svoji kvalitu, hosté se ale do zakončení nedostali.
71'
Centr Rubena Peni je sražen na rohový kop, vůbec první pro žluté v dnešním zápase.
70'
Joao Felix na útočné polovině neměl s kým zakombinovat, tak se prudce opřel do míče, trefil ale jen bránící stopery hostů.
69'
Santi Cazorla přihrával Albertu Morenovi k postranní čáře na paty, krajní obránce pak už nedokázal udržet míč na hrací ploše.
68'
Po Kokeho rozehrávce po zemi se domácí rychle vrátili zpět do středu pole.
68'
Po Peňově zásahu budou domácí zahrávat už šestý rohový kop, hostům v této statistice svítí nula.
66'
Na střelecké pokusy už Atlético vede 12:4, vedení domácích tak je více než zasloužené.
64'
Domácí sehráli rychlou akci po pravé straně, v jejím závěru Ángel Correa posadil míč na hlavu KOKEHO a domácí kapitán přesnou hlavičkou rozbouřil více než čtyřiapadesát tisíc diváků!
64'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Samuel Chukwueze.
63'
Po další akci hostů Gerard Moreno hlavičkoval výrazně mimo branku, pak se marně dožadoval rohu po údajné teči Felipeho.
62'
Hosté zahrozili teprve podruhé v zápase! Gerard Moreno střílel velmi nebezpečně z otočky k bližší tyči, Jan Oblak ale vytahuje výborný zákrok a míč vyráží do bezpečného prostoru!
61'
Saúl přistrčil Manu Triguerose, rozhodčí De Burgos ponechal výhodu a při nejbližším přerušení ukazuje domácímu fotbalistovi žlutou kartu.
60'
Po přihrávce Renana Lodiho z levého křídla padl k zemi v pokutovém území Ángel Correa, na Wanda Metropolitano se ale píská jen z publika, nikoliv z píšťalky rozhodčího De Burgose.
58'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází João Félix.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Šime Vrsaljko, přichází Kieran Trippier.
57'
Atlético chystá první střídání, to by mělo být hned dvojité, neboť do hry se chystají mladý supertalent Joao Felix a anglický obránce Kieran Trippier.
55'
Nepříjemná srážka Raúla Albiola s Álvarem Moratou, Albiol spadl z velké výšky na záda, už je ale zpět na nohou a ve hře se může pokračovat.
53'
Po nakrátko rozehraném rohu už Atlético nijak nezahrozilo.
52'
Po čase zase Morata zahrozil, jeho skákavá střela k bližší tyči byla pro Asenja nepříjemná, hostujícímu brankáři se ji ale povedlo vyrazit mimo branku.
51'
Álvaru Moratovi se dnes zatím vůbec nedaří, teď se zkušený útočník dopustil nedovoleného zákroku v souboji s Vicentem Iborrou.
50'
S dlouhým autem Šimeho Vrsaljka do pokutového území si hostující defenziva poradila.
48'
Slabá střela Moisese Gómeze nenadělala žádné problémy Janu Oblakovi, ten si do alespoň připsal první úspěšný zákrok do statistik zápasu.
47'
Utkání na stadiónu Wanda Metropolitano sleduje 54 462 diváků.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách, oba trenéři zatím nemají důvod ke střídáním.

Připomínám, že trenérem Atlética pro dnešní zápas je Germán Burgos, od potrestaného Diega Simeoneho ale během přestávky určitě dostal mnoho instrukcí.
46'
Nastavení prvního poločasu trvalo celých šest sekund, po něm rozhodčí De Burgos posílá fotbalisty do šaten za stavu 1:1.

Hosté proměnili svoji vůbec jedinou šanci v prvním poločas, kdy se parádně trefil Paco Álcacer, Atlético svoji územní převahu využilo až v závěru úvodního dějství díky trefě Ángela Correy.
45'
44'
Ángel Correa se pokusil proniknout do pokutového území, před ním byl atakován na hraně pravidel, k nevoli domácího publika ale píšťalka rozhodčího De Burgose zůstala němá.
43'
Gerard Moreno zůstal klečet po jednom z osobních soubojů, hostující útočník už se zvedá zpět na nohy.
42'
Renan Lodi si na levém křídle naběhl na dlouhý pas, který pak v tísni nasměroval jen k Asenjovi.
40'
Atlético se nakonec prosadilo z nesmírně jednoduché akce! Po zaváhání Villarrealu při rozehrávce v hloubi vlastní poloviny Šime Vrsaljko parádním lobem našel v pokutovém území ÁNGELA CORREU, jenž z první překonal brankáře Asenja!
38'
Zatímco si hosté přihrávají ve středu hřiště, tak z hlediště se ozývá první pískot. Fotbalisté Atlética zatím brání v bloku a nenapadají rozehrávku soupeře.
37'
Gerard Moreno se po sraženém centru z levé strany marně dožadoval penalty za údajnou ruku.
36'
Jméno Jana Oblaka jsem zatím mohl zmínit asi jen při gólové akci, kdy vytahoval míč ze své sítě, teď si slovinský brankář alespoň zahrál po malé domů od Vrsaljka.
36'
Atlético zvyšuje aktivitu, Vrsaljkův centr našel před brankou Moratu, ten ale hlavičkoval v záklonu a brankář Asenjo jeho pokus kryl.
35'
Gerardu Morenovi byla pískána ruka při průniku útočnou polovinou, hostující útočník pak nakopl míč za domácí branku a dostává se mu varování od sudího De Burgose, že toto chování tolerovat nebude.
34'
Po Kokeho obloučku ke vzdálenější tyči se domácí v nebezpečně vyhlížejícím závaru do zakončení nedostali.
33'
Pau Torres přišlápl nohu Álvaru Moratovi, to si říkalo o žlutou kartu, rozhodčí De Burgos ale zatím nechává karty v kapse.
31'
Saúlův nákop na levé křídlo Renan Lodi z voleje prodloužil za hostující branku, navíc mu byl máván těsný ofsajd.
31'
Morata na pravém křídle neumotal kličkami Pau Torrese, Alberto Moreno pak zahrál míč za postranní čáru a Vrsaljko může vhazovat.
29'
První tutovka domácích! Z rohu ještě nedokázali zahrozit, akce ale pokračovala, na další centr si naskočil Stefan Savić, jehož akrobatické zakončení vyrazil Asenjo, jenž si pak bravurně porazil i s dorážkou Moraty!

Ta možná přišla z ofsajdu, každopádně rozhodčí jej neodmávali a nijak to nesnižuje kvalitu Asenjova skvělého zákroku!
28'
Vrsaljkovu přihrávku z pravého křídla srazil na další domácí roh Pau Torres.
27'
Také následný Correův roh postrádal kvalitu a po odpískaném faulu na Triguerose bude moci brankář Asenjo rozehrávat míč z klidu.
26'
Correa trefil jen pětičlennou zeď hráčů ve žlutém.
26'
Arbitr zápasu samozřejmě svůj výrok nezměnil a Ángel Correa už se chystá k rozehrání volného kopu.
25'
Po souhře Vitola s Kokem byl Álvaro Morata faulován v bezprostřední blízkosti pokutového území, byť většina hostujících hráčů se seběhla k rozhodčímu De Burgosovi a tvrdí, že Morata nedovoleně atakován nebyl.
23'
Utkání se přehouplo do své druhé čtvrtiny, zatím jsme viděli jedinou nebezpečnou akci, která hned skončila vedoucí trefou Paca Alcácera.
22'
Dlouhý nákop Saúla Ňigueze si před Renanem Lodim pohlídal Peňa.
21'
Atlético se znovu usadilo na útočné polovině, nadále se ale domácí nedostali k žádnému střeleckému pokusu, který by jakkoliv ohrozil brankáře Asenja.
20'
Ángel Correa na levém křídle nepronikl kolem Rubéna Peni, ten se před soka výborně natlačil a vynutil si jeho faul.
19'
Neujal se ani centr Renana Lodiho, domácím zatím u pokutového území soupeře chybí veškerá kvalita.
18'
Standardní situace pro Atlético, Kokeho centr ale hosté odvrací do bezpečného prostoru.
17'
Domácí se ještě dožadovali zřejmě odpískání ofsajdu Moisése Gómeze, jenž uhýbal Alcácerově střele, v postavení mimo hru ale v žádném případě nebyl a branka je zcela regulérní.
16'
Villarreal právě vstřelil branku!
Villarreal udeřil hned ze své první nebezpečnější akce! K dlouhému nákopu z hloubi pole se Moi Gómez přes dva protihráče nedostal, odražený míč si ale zpracoval PACO ALCÁCER a ze střední vzdálenosti jej parádně napálil k tyči domácí branky!
14'
Felipe se z pozice stopera vydal na útočný výlet, pak ale jeho centr doskákal jen k Sergiu Asenjovi.
13'
Vrsaljkův příliš přetažený centr ještě zkusil v pádu vrátit před branku Saúl, opět ale našel jen fotbalisty ve žlutém.
12'
Kokeho centr od praporku mířil k bližší tyči do míst, kde nebyl žádný jeho spoluhráč a hosté se bez problémů ubránili.
11'
Saúlovi na levém křídle vypíchl míč Rubén Peňa, útočná snaha domácích bude pokračovat rohovým kopem.
9'
Tentokrát to domácí zkusili dlouhým nákopem na pravé křídlo, tam si míč zpracoval Šime Vrsaljko, pak se ale neujala Chorvatova prudká přihrávka do pokutového území.
8'
Thomas Partey přenesl hru na levé křídlo k Renanu Lodimu, ten se pokusil vystřelit z úhlu, trefil ale jen bránícího Rubéna Peňu.
7'
Hosté rozjíždějí další pokus o založení útočné akce od brankáře Asenja. Ten byl pět let kmenovým hráčem Atlética, odchytal za něj ale jen osmnáct ligových zápasů.
5'
Úvodní minuty se odehrávají velmi opatrně, zatím se bojuje výhradně mezi oběma "šestnáctkami", oba týmy se marně snaží založit smysluplnou útočnou akci.
3'
Po střetu s Rubénem Peňou se těžce zvedal ze země Saúl Ňiguez, Atlético může rozehrávat ve středu hřiště.
2'
Atléticu v dnešním zápase chybí na lavičce trenér Diego Simeone, jenž má trest za žluté karty, domácí tým tak vede do boje jeho krajan Germán Burgos.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barvách, Atlético tedy v červeno-bíle pruhovaných dresech a modrých trenýrkách, Villarreal celý ve žlutém.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, Felipe, Lodi – Koke (C), Partey, Saúl Ñíguez, Vitolo – Morata, Á. Correa.
Náhradníci: Adán – J. Giménez, Hermoso, Carrasco, Félix, M. Llorente, Trippier.

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, A. Moreno – Moisés Gómez, Iborra, Trigueros, Cazorla (C) – G. Moreno, Alcácer.
Náhradníci: Andrés Fernández – Bacca, Chukwueze, Ra. Funes Mori, Ontiveros, M. Gaspar, Anguissa.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núňez.
Poslední vzájemný zápas:

Villareal – Atlético 0:0

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Albiol, Francisco Torres, Quintilla – Anguissa, Iborra (73. Morlanes), Trigueros – Chukwueze (89. Ontiveros), G. Moreno, Moisés Gómez (68. Toko Ekambi).
Náhradníci: Andrés Fernández – Peña, Bacca, Toko Ekambi, Ontiveros, Ra. Funes Mori, Morlanes.

Atlético Madrid: Oblak – Arias (80. Trippier), Felipe, Hermoso, Lodi – Saúl Ñíguez, Partey (59. Vitolo), H. Herrera (84. M. Llorente), Koke – Morata, Félix.
Náhradníci: Adán – Moya, Vitolo, M. Llorente, Poveda Romera, Trippier, Lemar.
Villarreal

Villarreal na tom také není vůbec zle, jelikož má po dvaceti čtyřech odehraných zápasech na svém kontě osmatřicet bodů, které ho řadí na šestou pozici. Žlutá ponorka přece jen střílí o dost více branek než její soupeř, jelikož jich má na svém kontě už 42, na druhou stranu jich 32 inkasovala. Celkové skóre je proto stejné. Co se týče posledních tří zápasů v rámci LaLigy, bral Villarreal dvě výhry. Porazil totiž Osasunu 3:1 a v posledním zápase také Levante 2:1. K tomu bral ještě remízu s Valladolidem 1:1.
Atlético Madrid

Atlético bude letos bojovat o třetí příčku, na první nebo druhou už má přece jen nějakou tu ztrátu. Po dvaceti čtyřech zápasech má totiž na svém kontě čtyřicet bodů a v současné době je na čtvrté pozici. Madrid má problémy hlavně se střílením branek, kterých má na kontě jen 27! Naopak má zase velmi dobrou obranu, jelikož inkasoval gólů 10. Co se týče LaLigy, tak z posledních tří utkání bralo Atlético jen jednu výhru. Nejprve totiž nestačilo těsně na Real 0:1, načež přehrálo Granadu 1:0. V zatím posledním utkání si připsalo remízu na hřišti Valencie 2:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.