La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Valladolid - 29. října 2019   21:15

Barcelona
3' Lenglet  • 29' Arturo Vidal (Messi) • 34' Messi  • 75' Messi (Rakitić) • 77' L. Suárez (Messi)
5:1
(3:1)
Valladolid
15' Olivas
Barcelona
ter Stegen – Alba (78. Roberto), Lenglet, Piqué, N. Semedo – F. de Jong (60. Rakitić), Busquets, Arturo Vidal – Fati (63. Griezmann), L. Suárez, Messi.
Neto – C. Pérez, Aleñá, Rakitić, Griezmann, Todibo, Roberto.
Alberola – Hernández, Cerdán
Camp Nou (Barcelona)
59 896 diváků
Valladolid
Masip – Nacho Martínez (33. Karim), Barba, Fernández, Olivas, Porro – Rubio, Tuhami (53. Hervías), Míchel, Plano (66. Ünal) – Guardiola.
Lunin – Alcaraz, De Frutos, Hervías, Ünal, Antoñito, Karim.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:14.
Je konec! Barcelona nakonec jasně ovládla tento zápas, a to poměrem 5:1. V druhém poločase přidala ještě dvě slepené branky. Nejprve se po krásné akci, kdy šel míč z jedné, prosadil Lionel Messi, kterého našel pasem mezi obránce Ivan Rakitić. O dvě minuty později se prosadil ještě Luis Suárez, kterého parádním pasem za obranu našel Lionel Messi. Real Valladollid se prezentoval opravdu pěkným výkonem, ale časté nedokonalosti mu znemožnily zisk jakéhokoliv bodu.
90+2'
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty!
90'
Krásná akce domácího týmu nekončí brankou! Na jeden dotek to domácí vykombinovali, načež přišel parádní centr na zadní tyč, kam si naskakoval Arturo Vidal. Ten však balón netrefil a v brance skončil on sám.
89'
Hosté nyní podnikli rychlý protiútok, ale bez nějakého významnějšího efektu. Přišla rána ze střední vzdálenosti, která spíše ohrozila diváky na stadionu.
88'
Nakonec přišla rovnou střela z nějakých třiceti metrů. Pablo Hervías to zkusil rovnou na branku, ale jeho rána vůbec netrefila prostor mezi třemi tyčemi.
87'
Ovšem ani jeden z týmů nevypouští konec zápasu. Hostující hráč si chtěl vymodlit standardku z dobré pozice, což se o pár sekund povedlo spoluhráči.
86'
Katalánci nyní jasně vládnou na hřišti a nepouští svého soupeře ani k míči. sami ho drží nedaleko šestnáctky a snaží se najít nějakou uličku.
85'
Ivan Rakitić se také zkoušel zapsat mezi listinu střelců. Vypálil zboku velkého vápna, ale jeho obstřel nebyl z dobré pozice, ani neměl dobré parametry.
84'
Domácí fotbalisté obléhali šestnáctku soupeře, ale nakonec ani nevypálili na branku. Valladolid tak sebral míč, ale na útočné polovině nic nevymyslel.
82'
Barcelona tak drží míč na svých kopačkách a nikam dopředu se rozhodně nežene. Valladolid už na druhou stranu nemá síly na nějaké aktivní napadání.
81'
Pro hostující celek je tento výsledek celkem krutý. Rozhodně hrál dobrou partii s velkým favoritem tohoto zápasu, nyní však dostal dva tvrdé direkty za sebou.
80'
Chvilku se nehrálo, jelikož Míchel celkem ostrým zákrokem zajel kopačkami do stehna soupeře. Ten se z toho ale zberchal, a tak se už zase hraje.
79'
Žlutou kartu dostává Míchel (Real Valladolid).
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Sergi Roberto.
77'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak to je rychlost, Barcelona střílí po minutě další branku! Lionel Messi poslal krásnou přihrávku mezi obránce. Tam si seběhl LUIS SUARÉZ, který se prosadil střelou k tyči. Tak tady už je dnes rozhodnuto. Asistence: Lionel Messi.
75'
A nakonec vymyslela branku, tak přece jen konečně nějakou v této půli vidíme, snad uvidíme ještě nějakou. Ivan Rakitić našel parádní přihrávkou LIONELA MESSIHO, který ranou k tyči nedal gólmanovi žádnou šanci. Je to pro něj druhý gól dnes. Asistence: Ivan Rakitić.
75'
Zbývá nám poslední čtvrthodinka do konce zápasu a k tomu nějaké nastavení. Barcelona se drží na balónu a snaží se ještě něco vymyslet.
74'
No, druhý poločas oproti tomu prvnímu není ani náhodou tak atraktivní. Barcelona si je vědoma svého náskoku a hlavně se vrhla na obrannou činnost.
73'
Jordi Alba zpracoval dlouhou přihrávku přes šíři útočné poloviny. Barceloně to ale k ničemu nebylo, jelikož Valladolid se celkem rychle dostal k balónu.
72'
Hosté rozehrávali rohový kop, kdy vyslali dlouhou přihrávku jen zpět k obráncům. Tady už to na nějaké útočné hody tedy nevypadá.
71'
Hostující hráč už to vypadalo, že vystihne nepřesnou rozehrávku. Dostal se do souboje s obráncem, ale ten měl k míči přece jen o něco blíže.
70'
Nyní už to vypadalo na čtvrtou branku v síti hostí, ale ta nakonec není uznána! Luis Suárez dával do naprosto prázdné branky, ale nepohlídal si ofsajd. Domácí devítka se naprosto zbytečně připravila o gól.
69'
Valladolid se opravdu snaží, ale něco tomu zatím chybí. Hosty sráží častá, navíc zbytečná nepřesnost. A to ještě často už u půlící čáry.
68'
Žlutou kartu dostává Sergi Guardiola (Real Valladolid).
66'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Enes Ünal.
65'
Tentokrát zahrávali Katalánci rohový kop. Přišla krátká přihrávka, po které se navíc Ivan Rakitić předvedl jen nedovoleným zákrokem.
64'
Barcelona nyní měla výhodu a nevyřešila ji vůbec dobře. Střela totiž napálila jen hráče soupeře. Kdyby faul byl odpískán byl by z toho přímák z osmnácti metrů.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Anssumane Fati, přichází Antoine Griezmann.
62'
Jenže moc se toho nestalo. Anssumane Fati sice dostával přihrávku, ale Pedro Porro zahrál na jedničku, otřel míč o soupeře a Jordi Masip bude vykopávat.
61'
Katalánci se po delší době zase podívají na útočnou polovinu, Stačilo několik rychlých přihrávek a Barcelona může zase něco vymyslet v ofenzivě.
60'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Ivan Rakitić.
60'
Je za námi téměř hodina hry a Barcelona nadále vede o dva góly. Waldo Rubio pálil z celkem solidní pozice, ale rána mu ani trochu nesedla.
59'
A ten byl zahrán celkem zajímavě. Přišel přetažený centr na zadní tyč a vrácení míče do ohně. Nejblíže k němu měl ale Marc-André ter Stegen.
58'
Valladolid se ale prezentuje aktivním napadáním a nechce Barcelonu pustit přes půlící čáru. Díky tomuto aktivnímu napadání vybojoval rohový kop.
57'
Real Valladolid zahrával autové vhazování na útočné polovině, ale nebylo to k ničemu. Hosté nakonec balón ztratili a budou se zase vracet do obrany.
56'
Barcelona nyní rozehrávala rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Clément Lenglet. Neměl však úplně jednoduchou pozici, a tak branku minul.
55'
Anssumane Fati mohl navýšit náskok svého týmu na tři branky! Dostal totiž přihrávku do strany na šestnáctce, ale trefil jen Jordiho Masipa, respektive ten předvedl parádní zákrok nohou!
54'
Lionel Messi nyní vyslal přihrávku jen nártem, kdy o kousek posunul míč. Jeho přihrávka ale byla o něco delší, než by jeho spoluhráč potřeboval.
53'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Anuar Tuhami, přichází Pablo Hervías.
52'
Nyní se hraje především na polovině hřiště, kde je k vidění několik nepřesností, a to z obou stran. Proto nevidíme moc záživný fotbal v druhé půli.
51'
Anssumane Fati byl nyní celkem zbytečně faulován, když mu soupeř naprosto nesmyslně vběhl do cesty, když domácí útočník neměl balón. Tak se píská faul.
50'
Katalánci jsou sice lepším týmem, ale na začátku druhého poločasu je sráží časté nepřesnosti. Jako například teď, když aut skončil jen na těle soupeře.
49'
Hosté podnikli rychlý výpad, po kterém se dostali i ke střele. Waldo Rubio napřáhl na šestnácti metrech, ale trefil jen obránce před sebou.
48'
Jordi Alba chtěl vybojovat rohový kop, který se otřel o soupeře. Podle záběrů to však vypadalo, že nakonec šel míč od barcelonského hráče, přesto budou domácí fotbalisté zahrávat rohový kop.
47'
Do druhého poločasu vstoupily oba týmy beze změn. Na domácí straně se ale hodně aktivně rozcvičuje Antoine Griezmann, který nejspíše brzy nastoupí.
46'
Je za námi první poločas, který přinesl parádní podívanou a navrch ještě čtyři branky, z čehož vstřelili domácí hned tři. Jako první se prosadil Clément Lenglet, ke kterému se se štěstím odrazil míč a barcelonský obránce se štěstím dostal míč s pomocí teče do sítě. O dvanáct minut později ale bylo srovnáno, když Marc-André ter Stegen vyrazil míč na nohu Kika Olivase, jemuž stačilo stát na místě a míč se od něj odrazil za brankovou čáru. Barcelona se však prosadila ještě dvakrát a v obou gólech měl prsty Lionel Messi. Nejprve parádním načechraným centrem našel Artura Vidala, jenž se prosadil špičkou kopačky. Poté se Lionel Messi postavil k přímému kopu, který zakroutil parádně k tyči. Real Valladolid působil sympatickým dojmem, ale kvalita Katalánců je prostě na jiné úrovni.
45+1'
45+1'
Znovu se k přímému kopu postavil Lionel Messi, vzdálenost byla nějakých osmnáct metrů. Znovu to chtěl zakroutit na bližší tyč, ale Jordi Masip to čekal.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta!
45'
Žlutou kartu dostává Joaquin Fernández (Real Valladolid).
44'
Tak se fotbalisté v bílém pustili do dalšího ataku, ale průnik po straně nebyl znovu úspěšný. Na jednoho hráče se sesypala hned trojice barcelonských hráčů.
43'
Barcelona se ubránila i dalšímu centr a zase se vydala dopředu. Tentokrát to vzala po levé straně, jenže záložník domácího celku byl obrán o balón.
42'
Real Valladolid je nyní o něco málo aktivnějším týmem, rád by vstřelil kontaktní branku do konce poločasu. Přízemní centr ale neměl šanci na úspěch.
41'
Jenže dlouho se zde na míči neudrželi. Nélson Semedo nyní poté předvedl kličku a byl podkopnut. Hlavnímu sudímu to neušlo, a tak hostům píská faul.
40'
Do konce poločasu nám zbývá nějakých pět minut a nejspíše uvidíme nějaké malé nastavená. U míče jsou nyní hostující fotbalisté na útočné polovině.
38'
Ten se nakonec neukázal jako nebezpečný. Míč byl několikrát odhlavičkován jen do vzduchu, ale hosté se provinili zbytečným faulem.
37'
Óscar Plano to nyní zkoušel individuální akcí, ale otřel svůj centr jen o soupeře. Alespoň tak vybojoval pro svůj celek další rohový kop.
36'
Real Valladolid by chtěl stáhnout náskok svého soupeře co nejdříve, ale v přechodové fázi tomu zatím něco chybí. Barcelona bez problémů získává míče.
34'
A už je to o dva góly, dnes asi uvidíme hodně branek. Tahle za to navíc opravdu stála! LIONEL MESSI se postavil k přímému kopu a levačkou zakroutil balón přesně k tyči! Jordi Masip byl bez šance. To byla paráda v podání kapitána.
34'
Nélson Semedo se probíjel ke střele, ale byl faulován. Lionel Messi se tak postavil k dalšímu přímému kopu.
33'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Nacho Martínez, přichází Salisu Karim.
32'
Jordi Masip nakopl míč na polovinu, kde o něj spoluhráči museli svést tuhý souboj. Anssumane Fati byl faulován, a tak je balón přisouzen domácím.
31'
Katalánce tato branka znovu nakopla a je zase při chuti. Anssumane Fati vyslal střelu ze šestnácti metrů, ale jeho pokus nebyl ani trochu přesný.
29'
Barcelona se prosazuje prosazuje po krásné akci a už zase vede! Lionel Messi vyslal nadýchaný centr do malého vápna, kde se ARTURO VIDAL utrhl svému obránci a špičkou boty poslal míč nekompromisně do sítě! Asistence: Lionel Messi.
28'
Real Valladolid se opravdu snaží hrát vyrovnanou partii. Sice nedrží míč moc často na svých kopačkách, ale soupeře ještě téměř k ničemu nepustil.
27'
Arturo Vidal si naskakoval na parádní centr a nebyl v ofsajdu, v tom byl jen Lionel Messi, jenž byl mimo hru. O kousek ale na hlavičku nedosáhl.
26'
Držení míče: 70% – 30%
25'
Sergio Busquets neměl absolutně komu nahrát z autového vhazování. Nakonec se dostal Gerard Piqué do problémů, a tak odkopl míč do zámezí.
24'
Luis Suárez si nabíhal na přihrávku mezi obránce. Ti však dobře zareagovali a balón nepropustili. Domácí budou muset vymyslet něco jiného.
23'
Anssumane Fati je hodně aktivní a nyní také ukázal, že je hodně rychlým hráčem. Upaloval po lajně a nechal za sebou několik hráčů, ale vše zazdil nepřesným pasem.
22'
Anssumane Fati se dostal mezi dva obránce a pálil, bohužel pro něj však trefil jen soupeře, načež se míč odrazil od něj příhodněji pro protihráče.
21'
Vzduchem to zkusila Barcelona, ale nebyla úspěšná. Hned však znovu vybojovala balón a nedává tak obrně soupeře ani trochu klidu.
20'
Hosté se pokusili o rychlou protiakci, ale Waldo Rubio nebyl úspěšný. Navíc se provinil faulem, takže jeho tým na nějakou dobu o míč zase přijde.
19'
Katalánci by si chtěli vzít své vedení co nejdříve zpět, a tak se znovu vrhli do postupného útoku. Zatím drží balón na levé straně, odkud už důležitý centr přišel.
18'
Lionel Messi nepříjemně při dohrání šlápl Federicu Barbovi na nárt. Hlavní rozhodčí si toho všiml a odpískal domácímu kapitánovi faul.
17'
Na hřišti probíhá menší výměna názorů, kdy Anssumane Fati byl sražen před vápnem a zákrok soupeře se mu nelíbil. Faul se ale nepíská.
15'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
V patnácté minutě je vyrovnáno a my tedy jedeme od znovu! Míchel si vzal na starosti standardní situaci. Marc-André ter Stegen vyrazil míč reflexivně jen před sebe, kde trefil před sebou stojícího KIKA OLIVASE, jenž jen stál, čímž dostal míč do sítě!
14'
Barcelona měla k dispozici přímý kop z nějakých dvaceti osmi metrů. Lionel Messi se k němu postavil, jenže trefil prostor, kde byl Jordi Masip připravený.
13'
Jenže domácím to ani trochu nevadí. Ještě před půlící čárou si ho vzali zpět a snaží se rozebrat hostující obranu na malé kousíčky.
12'
A tak opět následuje hra v podání Barcelony na útočné polovině. Anssumane Fati si naběhl na přihrávku do strany, ale byl o balón obrán.
11'
Valladolid se nadále drží na míči. Waldo Rubio si naběhl na dlouho přihrávku za obranu, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné. Je odpískán ofsajd.
10'
Barcelona se nyní provinila velmi nepřesnou přihrávkou, kterou sebral hostující obránce. Navíc ještě domácí předvedli faul a hosté mohou v klidu rozehrát.
9'
Real ale zatím nepůsobí nijak zakřiknutě, rozhodně se snaží hrát celkem aktivně. Kvalita je však na straně domácích, což je zatím velmi znát.
8'
Nyní ale Katalánci zahrávali rohový kop, kdy tentokrát přišel rovnou centr. Nakonec je ale pískána ruka Sergioho Busquetsovi, takže balón pro Valladolid.
7'
Barcelona se zase po nějaké době dostala k velkému vápnu, ale tentokrát ani nezakončila. Hosté vytvořili dobrý obranný blok a balon nepropustili.
6'
Jenže o balon celkem rychle přišli. Waldo Rubio tedy natáhl na hranici šestnáctky, jenže jeho rána nebyla vůbec přesná a šla hodně mimo.
5'
Rohový kop nebyl ani trochu úspěšný, poradil si s ním hned první obránce na bližší tyči. U míče jsou tedy znovu domácí, kteří se snaží něco vymyslet.
4'
Domácí tedy měli velmi rychlý start do utkání, ovšem hosté chtěli rychle odpovědět, Rána z hranice šestnáctky bal sražena jen na rohový kop.
3'
Tak to je rychlost, domácí jdou ve třetí minutě do vedení! Lionel Messi poslal centr do šestnáctky, kde se míč odrazil na nohu CLÉMENTA LENGLETA, jenž vypálil z první a jeho rána byla nejspíše ještě tečována a Jordi Masip neměl na zákrok šanci.
2'
A Barcelona rovnou přechází ke své taktice, tedy držení míče a spousta přihrávek na útočné polovině. To jí ihned přineslo vybojovaný rohový kop.
1'
Dnešní utkání v rámci LaLigy mezi Barcelonou a Realem Valladolid právě začalo! O úvodní výkop se postarali Katalánci, kteří tedy drží balón.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Alba, Lenglet, Piqué, N. Semedo – F. de Jong, Busquets, Arturo Vidal – Fati, L. Suárez, Messi.
Náhradníci: Neto – C. Pérez, Aleñá, Rakitić, Griezmann, Todibo, Roberto.

Real Valladolid: Masip – Nacho Martínez, Barba, Fernández, Olivas, Porro – Rubio, Tuhami, Míchel, Plano – Guardiola.
Náhradníci: Lunin – Alcaraz, De Frutos, Hervías, Ünal, Antoñito, Karim.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Real Valladolid

To Valladolid je možné vidět jen na scéně ve Španělsku. Po deseti kolech má na svém kontě čtrnáct bodů, které ho řadí na deváté místo španělské nejvyšší fotbalové soutěže. Valladolid potřebuje získávat body, jelikož na čtrnácté místo má náskok jen tří bodů a na sestupové pozice jen o málo větší. Real dává v průměru jednu branku na celé utkání, zatím co jich dostává 0,9 za zápas. Poslední zápas odehrál Valladolid na svém hřišti, kde hostil Eibar a zvítězil celkem pohodlně 2:0.
FC Barcelona

Barcelona se považuje jako každý rok za hlavního adepta na titul. Ale tuto sezónu možná začala trochu za očekáváním. V posledních kolech je to ale už stará známá Barcelona, který v současnosti okupuje druhou příčku se ziskem devatenácti bodů. První je trochu překvapivě Granada, která má dvacet bodů, ale o jeden zápas odehráno více. Domácí mají druhý nejlepší útok v lize, který nasázel dvacet čtyři branek, lépe je na tom Villareal. Kataláncům se daří hlavně doma, tam totiž získali ze čtyř zápasů plný počet bodů. O víkendu se mělo hrát El Clásico, ale to bylo z bezpečnostních důvodů zrušeno. Proto je posledním zápasem Barcelony v rámci LaLigy venkovní duel s Eibarem, který vyhrála 3.0 na jeho hřišti. Poslední odehraným zápase je pro ni duel se Slavií v rámci Ligy mistrů, který vyhrála po velkém boji 2:1. V LM tak získala sedm z devíti bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.