La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Villarreal - 5. října 2019   21:00

CA Osasuna
46' Roncaglia  • 80' Ávila (R. Ibáñez)
2:1
(0:1)
Villarreal
5' Francisco Torres
CA Osasuna
R. Martínez – Vidal, Aridane, Roncaglia, Estupiñán – R. Torres, Oier (C) (83. Moncayola), Mérida, R. García (85. Brašanac) – Adrián López (74. R. Ibáñez), Ávila.
Herrera – Brašanac, Villar, Navas, Moncayola, Cardona, R. Ibáñez.
Pizarro – Villate, Garrido
Estadio El Sadar (Pamplona)
Villarreal
Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, Quintilla – Anguissa (82. Bacca), Iborra (86. Trigueros) – Chukwueze, Cazorla (C), Toko Ekambi (68. Ontiveros) – G. Moreno.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:9. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:15.
Fotbalisté Osasuny ve druhém poločase otočili průběh utkání a nakonec tak udolali Villarreal 2:1! Hosty poslal už v 5. minutě do vedení Pau Francisco Torres a to byl také jediný gól, který padl v první půli. Hned po měně stran však srovnal krásnou střelou z dálky Facundo Roncaglia a v 80. minutě dokonal obrat další parádní trefou Ezequiel Ávila. Osasuna si tak k pěti remízám připsala druhou výhru v sezóně.
90+5'
90+4'
Ezequiel Ávila připravil střeleckou pozici pro Roberta Ibáñeze. Ten z pravé strany pokutového území střílel vedle vzdálenější tyče.
90+4'
Teď už ale byla hra opět zahájena.
90+4'
Aridane je navíc ošetřován a čas tak ubíhá, aniž by se hrálo.
90+3'
Carlos Bacca si v hlavičkovém souboji s Aridanem pomohl loktem. Za to dostal žlutou kartu.
90+2'
Ávila táhl domácí protiútok. V šestnáctce měl dva spoluhráče, ovšem jeho přihrávku zachytil Pau Francisco Torres, který míč odehrál do rukavic brankáře Asenja.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty! Domácího brankáře pořádně protáhl Trigueros, který chtěl možná spíše centrovat, ale míč se snášel pod břevno a Martínez ho musel vytáhnout zpět do hřiště!
90'
Ávila obral o míč Paua Torrese, ale tím jen aktivoval své ofsajdové postavení, které bylo před tím pomezním signalizováno.
88'
Zápas se pomalu chýlí ke konci. Villarreal zatím marně hledá cestičku k vyrovnání.
86'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Manu Trigueros.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén García, přichází Darko Brašanac.
84'
Zajímavou střelou z 23 metrů se prezentoval Roberto Torres. Jeho projektil zamířil vedle bližší tyče hostující brány.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Jon Moncayola.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Carlos Bacca.
80'
Osasuna právě vstřelila branku!
Obrovská radost v hledišti Estadia El Sadar! Hosté ztratili na vlastní polovině míč a jsou za to tvrdě potrestáni. Prudká přihrávka z levé strany se odrazila od padajícího Ibáñeze k EZEQUIELOVI ÁVILOVI, který se z první trefil k pravé tyči. Asenjo na míč při veškeré snaze nedosáhl.
79'
Odražený míč napaloval zpoza šestnáctky Fran Mérida. Jeho střela měla zajímavé parametry, ale míč zasáhl jednoho z obránců.
78'
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách. Kombinují ve středu hřiště.
77'
Po autovém vhazování se dostal k centru z levé strany Ávila. Domácí útočník však poslal míč za bránu.
76'
Se standardní situací domácí nenaložili dobře. Torresův centr skončil v zámezí.
76'
Do konce řádné hrací doby schází čtvrt hodiny. Stále platí skóre 1:1.
74'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Robert Ibáñez.
74'
Rohový kop zahrávali domácí. Torresův centr na bližší tyč byl odhlavičkován jedním z hráčů Villarrealu.
72'
Hosté zahrozili po rohu! K hlavičce se dostal Raúl Albiol, ale míč před Martínezem odkopl Aridane.
71'
Cazorla centroval ze standardní situace na vzdálenější tyč. Nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení neprosadil.
70'
Žlutou kartu dostává Oier (CA Osasuna).
68'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Javier Ontiveros.
67'
Raúl Albiol ve vzduchu nedovoleně atakoval právě Ávilu. Stoper hostí vyfasoval žlutou kartu za svůj zákrok.
66'
Méridova přihrávka prošla přes bránícího Albiola až k Ezequielovi Ávilovi, který utíkal sám na Asenja. Vybíhajícího gólmana Villarrealu však neprostřelil!
65'
Ekambi dělal kličku do středu hřiště, ale míč mu sebral domácí stoper Aridane.
63'
Oier zpoza šestnáctky vysoko přestřelil hostující bránu. Domácí se rozhodně dostávají do zakončení častěji než v první půli.
62'
García si počkal na Ávilův náběh, jemuž na levé straně šestnáctky přenechal míč. Ezequiel Ávila však vypálil jen do protihráče.
61'
Z ní domácí nic podstatného nevytěžili. Po hodině hry pokračujeme za stavu 1:1.
60'
Ávila byl faulován na útočné polovině. Získal tak pro Pamplonu standardní situaci.
58'
Ve druhém poločase sledujeme zajímavý fotbal. Asi o chloupek atraktivnější než v úvodním dějství.
56'
Šance domácích! Po centru z levé strany zakončoval na vzdálenější tyči z voleje Roberto Torres. Bohužel pro Osasunu mířil nad břevno.
54'
Před rozehráním rohu byl ještě ošetřován domácí obránce Aridane. Měl by být ale v pořádku.
53'
Po centru Morena hlavičkoval Samuel Chukwueze! Udělal to výborně, ale Rubén Martínez balón fantasticky vyrazil na roh!
52'
Po rohu Rubína Garcíi se míč pohyboval v pokutovém území hostí. Obrana Villarrealu ho nakonec vyhlavičkovala z nebezpečného prostoru.
51'
Tentokrát poslal míč ještě před šestnáctku na Morena. Po jeho přihrávce se snažil obejít obránce Ekambi, jenž byl ale vytlačen mimo střeleckou pozici.
50'
Standardní situace hostí. Rozehrávat ji bude samozřejmě Cazorla.
48'
Karl Toko Ekambi sice poslal do šance Santiho Cazorlu, ale při zpracování míče si pomohl rukou. Rozhodčí tak ofenzivní akci Villarrealu ukončil.
46'
To je pro Osasunu nástup do druhé půle jako hrom! Domácí zahrávali rohový kop, který rozehráli nakrátko. Obrana Villarrealu balón odvrátila k FACUNDOVI RONCAGLIOVI, který se z nějakých 25 metrů krásně trefil k pravé tyči. Asenjo tam skákal marně – 1:1.
46'
Oba týmy pokračují v nezměněných sestavách.
46'
Po prvním poločase prohrává Osasuna s Villarrealem 0:1. Hostům se povedl začátek utkání, kdy dostali soupeře pod tlak a už v 5. minutě udeřili zásluhou Paua Francisca Torrese. Ve 38. minutě mohl Ekambi dokonce navýšit vedení žluté ponorky, ovšem po Cazorlově centru mířil vede tyče. Osasuna si vyloženou příležitost nevytvořila.
45+1'
44'
Torres se uvolnil na pravé straně, ale svůj centr poslal až za hostující bránu.
43'
Roh zahrával Santi Cazorla. Odražený míč se dostal k Andrému Anguissovi, jemuž střela vůbec nesedla. Kope se od brány Osasuny.
42'
Samuel Chukwueze pronikal směrem k bráně na pravé straně pokutového území. Domácí obrana to vyřešila za cenu rohového kopu.
41'
Domácí Nacho Vidal se provinil útočným faulem, srazil Paua Torrese.
39'
Cazorla už není nejmladší, ale stále to má v noze. Dnes už má na kontě asistenci a před chvílí připravil tutovku Ekambimu.
38'
Mohlo to být 0:2! Parádní míč za obranu poslal Santi Cazorla. Ekambi byl u něj o chviličku dříve než vybíhající Martínez, ale pravačkou ho usměrnil těsně vedle brány!
36'
Na druhé straně hledal Torres kolmicí Karla Ekambiho. Ten ale na přihrávku nemohl dosáhnout a míč doputoval až k brankáři Martínezovi.
36'
Ten celku z Pamplony nic nepřinesl.
35'
Domácí pěkně zakombinovali. Ávila ještě posouval míč doleva na Garcíu, jehož střelu srazil na rohový kop Raúl Albiol.
33'
Z velké dálky to vyzkoušel Ezequiel Ávila. Domácí fotbalista bránu netrefil.
32'
Domácí si zatím nevytvořili gólovou příležitost. Villarreal brání dobře.
31'
Chukwueze se snažil z pravého křídla proběhnout až do zakončení. V tom mu však domácí obránci zabránili.
29'
Hosté se připomněli po rohu. Na přední tyči se dostal k hlavičce Pau Francisco Torres, který míč neusměrnil do vymezeného území.
28'
Adrián López dostal míč za obranu a ze strany postupoval proti bráně soupeře. Francisco Torres však jeho zakončení zablokoval a následně byl Lópezovi odmáván ofsajd, který rozhodčí nejprve pustili.
27'
Roberto Torres neustál souboj s Quintillou. Levý bek hostí podle sudího nefauloval a Osasuna tak bude jen vhazovat.
25'
Domácí zahrávali standardní situaci. Roberto Torres poslal před bránu zajímavý balón, který vyboxoval do bezpečí brankář Asenjo.
24'
Do útoku přešel domácí tým. García centroval z pravé strany. Před bránou se k míči nikdo nedostal a ten doběhl až mimo šestnáctku Torres. Osasuna tak pokračovala v kombinaci, ale nakonec se bude jen kopat od brány žlutých.
23'
Nepovedeným centrem se prezentoval hostující Xavier Quintilla. Balón vysoko přelétl nabíhající hráče.
22'
Střely na bránu – 0:4.
21'
Od levé postranní čáry centroval Anguissa. Balón se snesl do rukavic Martíneze.
20'
Gerard Moreno doběhl u brankové čáry míč a posílal ho před bránu. Obrana Osasuny ale byla pozorná a zakročila.
19'
Po něm se už žlutá ponorka ubránila bez větších problémů.
18'
Domácí začínají hrozit. Obraně soupeře zatopili po rohu, kdy hosté blokovali hned tři střelecké pokusy. Ten poslední z kopačky Roberta Torrese byl sražen na další roh.
17'
Domácí už otupili úvodní nápor Villarrealu. Možná je to i proto, že hosté vedou a nemají už tak velký zájem hrát ofenzivně.
15'
Pervis Estupiñán nacentroval z levé strany přímo do náruče hostujícího brankáře Sergia Asenja. Nutno dodat, že v šestnáctce neměl velkou podporu spoluhráčů.
13'
Karl Toko Ekambi postupoval s dalšími dvěma spoluhráči proti trojici obránců Osasuny. Ekambi to vzal na sebe, ale trefil protihráče. Poté se dostal k balónu Samuel Chukwueze, jenž si ho i na střelu navedl, ale po zemi trefil střed brány, kde byl připravený Martínez.
13'
Žlutou kartu dostává Nacho Vidal (CA Osasuna).
12'
Fran Mérida se dostal ke středu hřiště k míči a kolmicí se snažil nastartovat některého z útočníků Osasuny. Rozhodčí ale přerušil hru, protože celé akci předcházel faul Méridova spoluhráče.
10'
Chukwueze předal míč Santimu Cazorlivi, který střílel z hranice šestnáctky. Míč ale dostal do záklonu a jeho střelu tak snadno lapil Rubén Martínez.
9'
Dlouhý nákop hledal Ávilu. Domácí útočník však nedokázal utéci veteránovi Raúlovi Albiolovi,
7'
Hosté zatím ukazují, proč jsou favoritem duelu. Sázejí na kombinační hru a Osasuně balón moc nepouštějí.
5'
Villarreal právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Standardní situaci rozehrál kapitán Santi Cazorla, na jehož centr si naskočil spoluhráč Moreno. Jeho hlavičku vyrazil brankář Martínez jen před sebe a PAU FRANCISCO TORRES drážkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre.
4'
Hosté budou zahrávat standardní situaci ze 33 metrů.
3'
Ve žlutém hrající Villarreal se ujal míče, který jeho hráči už dlouhé desítky sekund drží.
1'

CA Osasuna: R. Martínez – Vidal, Aridane, Roncaglia, Estupiñán – R. Torres, Oier (C), Mérida, R. García – Adrián López, Ávila.
Náhradníci: Herrera – Brašanac, Villar, Navas, Moncayola, Cardona, R. Ibáñez.

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, Quintilla – Anguissa, Iborra, Cazorla (C) – Chukwueze, G. Moreno, Toko Ekambi.
Náhradníci: Andrés Fernández – M. Gaspar, Ra. Funes Mori, Trigueros, Moisés Gómez, Bacca, Ontiveros.

Rozhodčí: Pizarro – Villate, Garrido.
CA Osasuna (14 místo, 1 – 5 – 1, skóre 5:6, 8 bodů)
Nováček soutěže hraje velmi dobře zezadu a zatím je remízovým králem La Ligy. Osasuna dosud prohrála jediný zápas. Na hřišti Realu Madrid padla 0:2. Na domácí půdě dokázala remizovat s Barcelonou 2:2, jedinou výhru si pak připsala hned v úvodním kole na trávníku Leganes.

Posledních 5 zápasů Osasuny:
Osasuna – Barcelona 2:2
Valladolid – Osasuna 1:1
Osasuna – Betis 0:0
Real – Osasuna 2:0
Levante – Osasuna 1:1
Villarreal CF (8. místo, 3 – 3 – 2, skóre 18:11, 11 bodů)
Villarreal letos předvádí velmi dobré výkony. Ze sedmi zápasů si připsal prohry jen na hřišti Levante a mistrovské Barcelony. Jinak pravidelně získává body. Doma remizoval s hvězdným Realem a naposledy na domácí půdě rozstřílel 5:1 Betis.

Posledních 5 zápasů Villarrealu:
Villarreal – Real 2:2
Leganés – Villarreal 0:3
Villarreal – Valladolid 2:0
Barcelona – Villarreal 2:1
Villarreal – Betis 5:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V dalším kole španělské La Ligy přivítá čtrnáctá Osasuna osmý Villarreal. Ze zápasu samozřejmě přineseme podrobný on-line přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.