La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : D. Alavés - 21. června 2020   14:00

Celta Vigo
14' Murillo (Denis Suárez) • 21' Aspas  • 40' Rafinha (Denis Suárez) • 41' Rafinha  • 78' Nolito  • 86' S. Mina (Nolito)
6:0
(4:0)
Celta Vigo
Blanco – K. Vázquez, N. Araujo, Murillo, Olaza – Beltrán (64. S. Mina), Yokuşlu (46. Bradarić), Rafinha (46. Nolito) – Aspas (C) (65. Méndez), Smolov, Denis Suárez (72. Aidoo).
A. Vega – A. Izquierdo, J. García
Estadio Balaídos, Vigo (ESP)
D. Alavés
Roberto – Martín, Laguardia (C) (46. Ely), Magallán, López – Sainz (29. Navarro), Pons, Fejsa, Méndez (83. Rioja) – Lucas Pérez (46. Paulino de la Fuente Gómez), Joselu (58. Burke).

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek víkendu. Na viděnou.
V příštím kole se Celta představí na stadionu šestého Realu Sociedad. Alavés se nepovedené nedělní vystoupení bude snažit odčinit doma, kde přivítá tabulkového souseda Osasunu.
Vigo se díky šesté výhře v sezóně posunulo na šestnáctou pozici, kde má momentálně na záchranu "polštář" čtyř bodů. Alavés zůstal třináctý.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
Takový výsledek zřejmě nečekal před začátkem zápasu na straně domácích ani ten nejzarytější optimista. Vigo, které šlo do duelu s vizitkou nejhoršího útoku soutěže, jenž do té doby zaznamenal jen 22 branek, zničilo rozdílem dvou tříd 6:0 Alavés a ukončilo své čtyřzápasové čekání na vítězství. Situaci usnadnilo Celtě brzké vyloučení hostujícího Marína, který šel ze hřiště po zbytečném zákroku ve středu hřiště už ve 27. minutě. Dvěma krásnými trefami se na straně Viga blýskl Brazilec Rafinha, další dva zásahy obstarali Aspas a Nolito z pokutových kopů. Do střeleckých statistik se rovněž zapsali Murillo s Minou. Suma sumárum – v "olivovém" městě dnes bude zřejmě hodně veselo!
90+3'
90+3'
Paulino de la Fuente Gómez ještě rozehrál poslední hostující standardku, tu ale obrana Viga ihned vyhlavičkovala mimo svou šestnáctku.
90+2'
Po faulu poblíž středového kruhu mohou zřejmě naposledy zaútočit hosté.
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Ximo Navarro vyslal až příliš prudkou přihrávku, která skončila v zámezí. Rozehrávat bude Rubén Blanco.
89'
Po přetaženém centru se bojovalo o míč u protějšího praporku. Nakonec je z toho další roh.
88'
Alavés může zkusit zahrozit z rohového kopu. Aktéři utkání jsou nastěhováni před Rubénem Blancem.
86'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Demolice pokračuje. Nolito vysunul krásným dloubáčkem SANTIAGA MINU, který stal rázem tváří v tvář Robertovi. Druhý jmenovaný se za střelou špičkou kopačky jen ohlédl.
85'
Nolito se srazil před hranicí šestnáctky s protihráčem, sudí Vega ale tentokrát do píšťalky nefoukl.
84'
Celta zapojuje zpětnou přihrávkou do hry Rubéna Blanca. Domácí hrají v absolutní pohodě.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Luis Rioja.
81'
Hra pokračuje. Alavés se nyní snažil procedit balon do domácí šestnáctky, nakonec byl ale z pohledu Viga odkopnut do bezpečí.
79'
Také v tomto poločase dostávají všichni aktéři prostor občerstvit se u svých střídaček. Několik desítek vteřin se nebude hrát.
78'
Střídající NOLITO umístil míč k pravé tyčce, Roberto se tentokrát vrhl na druhou stranu. Domácí útočník zaznamenává svou čtvrtou trefu v sezóně – předešlé tři vsítil v dresu Sevilly – a navyšuje vedení Viga už na 5:0!
77'
Je to jasné! Skutečně se bude kopat druhá penalta.
76'
Balon již leží připraven na penaltovém puntíku, hlavní rozhodčí Vega ale konzultuje celou situaci s kolegou u videa!
75'
Javi López udeřil v pokutovém území rukou Kevina Vázqueze. Vigo bude kopat druhou penaltu!
74'
Pere Pons se zapomněl v ofsajdovém postavení, akce Alavésu je u konce.
73'
Nedovolený zákrok tentokrát na druhé straně. Po faulu Edgara Méndeze mohou hrát modří.
72'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Joseph Aidoo.
71'
Ximo Navarro si vykoledoval faul. Svému pádu sice hodně přidal, přesto se Fjodor Smolov proti pravidlům provinil.
70'
Do konce duelu schází posledních dvacet minut plus nějaké to nastavení. Nadělí domácí Deportivu "bůra"?
68'
Jeden z bránících hráčů Celty odhlavičkoval míč do bezpečí. Dopředu může jít Vigo.
67'
Zničehonic se ale přesunula hra před protější branku, kde se do zajímavého brejku dostal střídající Oliver Burke. Jeho ránu k bližší levé tyči vyrazil padající Rubén Blanco kolenem na rohový kop.
66'
Domácí trenér Oscar Garcia Junyent poslal na trávník už čtyři nové tváře, přesto je obraz hry stále stejný. Vigo je nastěhováno na půlce Alavésu, který urputně brání vlastní pokutové území.
65'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Brais Méndez.
64'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Santiago Mina.
63'
Iago Aspas si na pravé straně zaběhl za obranu a směřoval před branku kolmou přízemní přihrávku, kterou však žádný ze spoluhráčů do odkryté svatyně nedoklepl. Je z toho nakonec jen další roh.
63'
Ten rozehrála Celta nakrátko, k ohrožení branky se ale nedostala. Přesto už domácí znovu hrají s míčem.
62'
Střelecký pokus Denise Suáreze byl ve zdi odvrácen na rohový kop.
61'
Iago Aspas podkopnut tři metry před hranicí šestnáctky Lisandrem Magallánem. Vigo může ohrozit branku ze zajímavé standardky.
60'
Deportivo nějakou dobu kombinovalo u levé postranní čáry, kde se nově příchozí Oliver Burke snažil zadělat na rohový kop. Tak se ale nakonec nestalo.
58'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Oliver Burke.
57'
Hosté se osvobozují pouze za cenu odkopu míče do zámezí. Autové vhazování pro Vigo, které bude zakládat novou útočnou akci.
56'
Fotbalisté v bledě modrých dresech teď svírají delší dobu Deportivo na jeho polovině. Hosty čeká zřejmě hodně těžký zbytek zápasu.
55'
Do pokutového území si zabíhal k zakončení Fjodor Smolov, těsně před ním ale na poslední chvíli odehrál míč skluzem jeden z obránců Alavésu.
53'
Střídající Nolito chtěl prudkou přihrávkou po zemi vysunout nabíhajícího Lucase Olazu, ten ale balon nezastihl na hrací ploše.
51'
Střeleckým pokusem z uctivé vzdálenosti se prezentoval Edgar Méndez. Byla to spíš taková propagační střela, která neměla příliš šancí na úspěch.
50'
Alavés kombinuje na vlastní polovině hřiště. I za čtyřbrankového vedení však Vigo neúnavně napadá, a tak museli hosté zapojit do hry zpětnou přihrávkou i brankáře Roberta.
48'
Po zpětně přihrávce střílel pohotově z šestnácti metrů Denis Suárez. Roberto jeho pokus bez přípravy vyrazil, neboť mířil na střed branky.
47'
Edgar Méndez se srazil s Kevinem Vázquezem. Hůře vyšel ze souboje druhý jmenovaný. Standardka pro Vigo.
46'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Filip Bradarić.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Víctor Laguardia, přichází Rodrigo Ely.
46'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Nolito.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Paulino de la Fuente Gómez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
Vigo šlo do utkání s vizitkou nejhůře střílejícího týmu soutěže, dnes jdou ale, zdá se, veškeré prognózy stranou. Celta vede po prvním poločase jednoznačně 4:0 a míří v poklidu za třemi body! Situaci mají domácí usnadněnou tím, že hrají od 27. minuty proti deseti. Alavés totiž oslabil zbytečným červeným zákrokem Martín.
45+4'
45+3'
Roberto si dnes na nedostatek práce stěžovat nemůže. Denis Suárez si na čáře lemující velké vápno posunul míč mezi obránce a vyslal štiplavou střelu, kterou vytěsnil hostující brankář nad břevno!
45+2'
Deportivo z rohového kopu žádné nebezpečí nevytěžilo. Momentálně už se hraje na jeho obranné polovině.
45+2'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45+1'
Centr Javiho Lópeze byl obranou Viga odvrácen na rohový kop. Ten hosté rozehrají z levé strany.
45'
Alavés ale ještě nehází flintu do žita. Joselu nyní vyslal skrytou přízemní střelu, kterou musel Rubén Blanco reflexivně vykopávat nohou.
43'
Dva zásahy brazilského záložníka v rozmezí necelých dvou minut. Chtělo by se říci, že o vítězi je rozhodnuto.
41'
Deportivo je zralé na ručník! Do odraženého balonu se uvnitř velkého vápna položil RAFINHA a střelou o zem, která doskákala skrze hradbu těl ke vzdálenější pravé tyči, navyšuje už na 4:0 pro Vigo!
40'
Teď navíc domácí přidávají třetí trefu! Denis Suaréz našel zpětnou přihrávkou na hranici šestnáctky RAFINHU, který krásnou technickou ranou levačkou poslal míč do vzdálenější šibenice!
39'
Vigo je v těchto chvílích jasně lepším celkem. K dobru má dva góly a jednoho hráče na trávníku. Ideální situace, kterak dovést duel do vítězného konce.
37'
Obrovská šance Viga, kterou zlikvidoval výtečný Roberto! Po centru z levé stany se k patičce do brankářova protipohybu dostal Fjodor Smolov, Roberto ale stačil zareagovat a míči v cestě do sítě zabránit!
36'
Kevin Vázquez obstál v souboji u brankové čáry a vybojoval pro své barvy rohový kop. Joselu se mezitím vrací na trávník.
35'
Joselu má zřejmě nějaký šrám ve tváři, a tak si vyžádal ošetření. To absolvuje za postranní čárou.
34'
Denis Suárez fauloval u postranní čáry jednoho z protihráčů. Alavés zůstává u míče, k dispozici má standardku.
33'
Utkání pokračuje. Aktéři zápasu se stěhují na polovinu Viga, které se tak chvíli bude muset bránit.
31'
Rozhodčí Vega dopřává oběma týmům krátkou přestávku na osvěžení, a tak se momentálně nehraje.
30'
Celta je při chuti! Zpoza vápna nyní vypálil Okay Yokuşlu a Roberto musel vytáhnout parádní zákrok, aby jeho pokus vytěsnil konečky prstů vedle levé tyčky!
29'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Borja Sainz, přichází Ximo Navarro.
28'
Stále se nehraje. Brazilský záložník je v obležení lékařů. Tenhle zákrok jej musel pořádně bolet. Hosté mezitím chystají střídání.
27'
To je to, o čem jsem před chvílí hovořil. Martín naskočil úplně zbytečně kopačkou napřed do Rafinhy a na místě vidí červenou kartu! Další komplikace pro Alavés.
26'
Tentokrát faul na straně Viga, po němž mělo Deportivo k dispozici standardní situaci. S nákopem do šestnáctky, který obstaral Edgar Méndez, si ale domácí obrana poradila.
24'
A mohlo to být o tři branky! Fjodor Smolov si zpracoval míč na pravé straně velkého vápna, svou dělovku ale napálil jen do boční sítě!
24'
Edgar Méndez se proběhl po nohách Kevina Vázqueze, který se jen stěží zvedá na nohy. Fotbalisté Deportiva jsou viditelně frustrovaní a vybíjí si svou zlost zákroky za hranicí pravidel.
23'
Borja Sainz fauloval na středu hřiště Lucase Olazu. Je pískáno.
21'
A domácí vedou o dvě branky! Zodpovědnost vzal na sebe IAGO ASPAS, který poslal tvrdou přízemní ránu přesně k pravé tyčce! Roberto vystihl směr střely, na dobře umístěný pokus ale nedosáhl.
20'
Verdikt rozhodčího je jasný – pokutový kop!
19'
Pozor, zkoumá se video! Ljubomir Fejsa zahrál po odrazu od Yokuslua ve vápně dost možná rukou! Ve vzduchu tak visí penalta.
18'
Vigo vstřelený gól pořádně nabudil. Nyní budou domácí zahrávat další rohový kop – tentokrát z levé strany.
16'
Tentokrát žluté napomenutí na druhé straně. Okay Yokuşlu zajel skluzem do Pereho Ponse a bude svému týmu v příštím utkání chybět!
15'
Lucas Pérez nasimuloval po drobném kontaktu s Okayem Yokuşluem teatrální pád a vyfasoval žlutou kartu.
14'
Alavésu se podařilo rohový kop odvrátit mimo vápno, na pravé straně si ale pro míč seběhl Denis Suárez, který odcentroval zpět do šestnáctky. Zde si na balon vyskočil nejvýše JEISON MURILLO a hlavičkou přes obránce umístil merunu přesně k pravé tyči!
12'
Méndez bude v pořádku. Hra pokračuje. Vigo vybojovalo vůbec první rohový kop.
11'
Edgar Méndez zůstal ležet otřesený na zemi, a tak rozhodčí přerušil hru. Opakované záběry prozradily, že šlo o střet s vlastním spoluhráčem. Pere Pons přes Méndeze přepadl a udeřil jej nešťastně do hlavy.
10'
Po centru z levé strany zakončoval ze vzduchu špičkou kopačky Joselu. Útočník Deportiva byl tísněn protihráči, a tak šel balon výrazně vedle tyčky.
9'
Ljubomir Fejsa se provinil nedovoleným zákrokem. Jeho adresátem byl Rafinha.
8'
Rubén Blanco se po nepřesném centru Martína seznamuje s míčem.
7'
Iago Aspas protancoval na pravé straně pokutového území přes Javiho Lópeze a odcentroval na zadní tyč. Denis Suárez ale na jeho prudký pas nedosáhl.
6'
Vigo má k dispozici autové vhazování poblíž půlící čáry. Domácí jsou zatím o poznání aktivnějším celkem. Alavés se na polovinu soupeře prakticky ještě nedostal.
5'
Okay Yokuşlu fauloval v souboji o balon Joselua. Sudí Vega fouká do píšťalky, míč pro Alavés.
4'
V akci opět třicetiletý ruský útočník. Tentokrát se Fjodor Smolov odhodlal ke střele uvnitř vápna, napálil ale jen nejblíže stojícího protihráče.
3'
Fjodor Smolov si na pravém kraji vápna krásnou kličkou položil Víctora Laguardiau a dloubl balon na levou stranu. Zde přišla střela o zem, která prosvištěla vedle levé tyčky. Vzrušení ale bylo zbytečné, byl pískán ofsajd.
2'
Vigo nastoupilo do zápasu ve světle modrých dresech, hosté hrají ve vínově červených.
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – K. Vázquez, N. Araujo, Murillo, Olaza – Beltrán, Yokuşlu, Rafinha – Aspas, Smolov, Denis Suárez.
Náhradníci: Villar – Aidoo, Bradarić, G. Fernández, Jacobo González, Hernandez García, Pape Diop, Méndez, S. Mina, Sáenz, Sisto, Nolito.

Deportivo Alavés: Roberto – Martín, Laguardia, Magallán, López – Sainz, Pons, Fejsa, Méndez – Lucas Pérez, Joselu.
Náhradníci: Castro, F. Pacheco – Burke, Camarasa, Paulino de la Fuente Gómez, Ely, García, Mahmoud, Marín, Navarro, Rioja, Tachi.

Rozhodčí: A. Vega – A. Izquierdo, J. García.
Už čtyři utkání v řadě čeká Celta na výhru proti Alavésu. Třikrát se ve zmíněném období radovali z triumfu fotbalisté Deportiva, jednou se pak zrodila remíza. Naposledy zvítězil loni v říjnu Alavés na domácí půdě 2:0.
Nejlepším střelcem Viga je dvaatřicetiletý španělský útočník Iago Aspas, jenž se v probíhajícím ročníku La Ligy prosadil devětkrát. Na straně Alavésu pak nejpřesněji míří jeho o rok mladší krajan Lucas Peréz, jenž má letos na kontě branek jedenáct.
Alavés je na tom v tabulce o něco lépe, momentálně se nachází na dvanácté příčce. K posunu směrem vzhůru mu pomohla výhra z posledního kola, kdy Deportivo porazilo 2:0 Real Sociedad, šestý tým soutěže. V případě vítězství se může Alavés, jenž z posledních pěti kol prohrál jen jednou, znovu bodově dotáhnout na jedenácté Levante.
Vigu nepomohla k lepším výsledkům ani dlouhá koronavirová přestávka. Po restartu soutěže uhrála Celta jen jediný bod a na výhru už čeká čtyři kola. V tabulce se Vigo propadlo na sedmnáctou pozici, kde má jen jednobodový náskok na prvního sestupujícího z Mallorky. Bolístkou Celty je útok, který je vůbec nejméně produktivním v celé soutěži. Dosud zaznamenali fotbalisté tohoto celku pouhých 22 branek. Střeleckou nemohoucnost potvrdilo Vigo rovněž v posledním odehraném duelu, kdy remizovalo bez branek s Valladolidem.
Příjemné nedělní odpoledne. V pořadí 30. kolo španělské La Ligy má dnes na programu celkem tři zápasy. Program otevře duel mezi týmy Real Club Celta de Vigo a Deportivo Alavés. Dle kurzů sázkových kanceláří jsou za mírné papírové favority považování fotbalisté domácího celku, a to navzdory tomu, že v tabulce jsou na tom hůře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.