La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : CD Leganés - 13. prosince 2019   21:00

D. Alavés
81' Joselu
1:1
(0:1)
CD Leganés
43' Braithwaite  (Rodrigues)
D. Alavés
Pacheco – Martín (70. Rioja), Navarro, Ely, R. Duarte – Burke (77. Sainz), García, Pons, Aleix Vidal (88. Magallán) – Joselu, Lucas Pérez.
Sivera – Rioja, Jiménez, Guidetti, Magallán, D. Torres, Sainz.
Soto – Costoya, Álvarez
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
CD Leganés
Cuéllar – Bustinza, Awaziem, Omeruo, J. Silva, Rodrigues – Óscar Rodríguez (58. Rivera), R. Pérez, Mesa (77. Eraso) – Braithwaite, Nasjrí.
Soriano – Merino, Eraso, Rivera, Rosales, Arnáiz, Tarín.

Předehrávka 17. kola La Ligy mezi Alavésem a Leganés přinesla spravedlivou remízu. V ne příliš atraktivním střetnutí padly dvě branky, po jedné v každém poločase. Do vedení se dostali hosté, když se ve 44. minutě prosadil po Rodriguesově výborné přihrávce Martin Braithwaite. Svěřenci kouče Garitana si dlouho šli za vyrovnáním a nakonec se dočkali v závěrečné desetiminutovce základní hrací doby vyraženou střelu spoluhráče uklidil do sítě Joselu. Dělba bodů znamená, že Alavés zůstává na patnácté pozici, náskok na sestupové pásmo se navýšil na šest bodů. Leganés je s deseti body předposlední.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:16.
90+6'
90+5'
Body se budou dělit, to už je jasné. Poslední akci utkání zazdil Manuel García, jenž poslal příliš dlouhou nahrávku Pérezovi.
90+4'
Střídající Borja Sainz se srdnatě bil u lajny proti přesile. Nakoenc napálil jednoho ze soupeřů a vybojoval alespoň autové vhazování.
90+3'
Joselu sice zvládl vzdušný souboj proti Silvovi, jenže přitom osupeře trefil rukou do obličeje. Výsledkem je útočný faul.
90+2'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Rubén Pérez hledal průnikovou nahrávkou Braithwaita, toho si však pohlídal Navarro.
90+1'
Chidozie Awaziem se dokáal ubránit pouze za cenu dlouhého odkopu do zámezí. Modrobílí v posledních minutách pořádně zatápí soupeři.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Vypadalo to, že Alavés bude rozehrávat rohový kop, avšak pomezní rozhodčí ukázal trochu nepochopitelně směrem k brance, odkopávat tedy bude Cuellar.
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Lisandro Magallán.
87'
Ofsajdové postavení zastavilo postupnou akci Deportiva. Byl to Lucas Pérez, kdo si nepohlídal postavení s obránci.
86'
Domácí se tolik neženou dopředu, vzhledem k vývoji zápasu budou s bodem určitě spokojeni. I trenér Garitano vypadá šťastně.
85'
Fotbalisté Leganés se pochopitelně více vysunuli, což se na trávníku hned projevuje. Dalekonosná rána Péreze proletěla jen těsně vedle pravé tyče.
84'
To je velká rána pro Leganés. Hosté ze všech sil bránili těsné vedení, avšak jeden nešťastný odraz jim vzal náskok.
83'
Poměrně dlouho trvala hlavnímu rozhodčímu konzultace s videorozhodčím. Nedošlo ale ke hře rukou ani k ofsajdovému postavení. Gól je regulérní.
81'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Stadión Estadio Mendizorrotza hlásí vyrovnáno! Gólman Cuellar pouze vyrazil před sebe tvrdou ránu jednoho ze soupeřů. K dorážce se dostal Joselu, který se snad ani nemohl mýlit.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Svěřenci kouče Garitana ztrácejí jeden gól, Leganés je blízko velmi důležitému vítězství.
79'
Hráči v zeleném se nebojí vyrážet do rychlých protiútoků. Další takový se pokusil založit Pérez, jeho úmysl ovšem výborně přečetl Pons.
78'
Velká šance zůstala nevyužita, Alavés tedy i nadále může držet šanci alespoň na bod za remízu. V posledních minutách ale bude muset hru výrazně zpřesnit.
77'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Javi Eraso.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Oliver Burke, přichází Borja Sainz.
77'
Mohlo být rozhodnuto! Hosté utekli do rychlého brejku dva na jednoho. Nasjrí předal míč Mesovi, který místo střely udělal kličku přímo do gólmana, Pacheco následně lapil míč do rukavic.
76'
Vidal rozehrál na krátko na Duarteho, který byl tím, kdo odcentroval do pokutévho území. Awaziem ve vzduchu přetlačil Elyho.
75'
Teď se ovšem Kévin Rodrigues dopustil chyby, když promáchl při zpracování a míč mu trefil ruku. Domácí se zadarmo dostávají ke standardce.
74'
Leganés s velou jistotou kontroluje vedení. Nechává kombinovat soupeře, zatímco samo brání v kompletní sestavě na vlastní polovině.
73'
Júsuf Nasjrí prodloužil za sebe na Mesu, jenž mohl střílet, středopolař ale ještě udělal zasekávačku navíc a poté se k zakončení již nedostal.
72'
Jonathan Silva zdržoval s rozehrávkou autového vhazování, a to se mu nevyplatilo. Stoper obdržel naprosto zbytečný žlutý kartónek.
71'
Střídání beka za útočníka je jasným posílením ofenzivní složky týmu. Uvidíme, jak se tento tah trenérovi Garitanovi vyplatí.
70'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Luis Rioja.
69'
Opět sledujeme nudnou kombinační hru Alavésu, která za celý zápas nevedla k jedinému ohrožení branky hostů.
68'
Dlouhý aut Jonathana Silvy se snažil prodloužit na zadní tyč Bustinza, kapitána však přehlavičkoval Rodrigo Ely.
67'
Ve vzdušeném souboji se Joselu příliš prudce opřel do stopera Awaziema, jenž situace neustál a spadl k zemi. Jasný faul.
66'
Tentokráte o sobě dal vědět Maročan v sobě typické útočné činnosti, když ve velké šanci těsně přestřelil. Případný gól by stejně neplatil, Nasjrímu byl správně odmáván ofsajd.
65'
Většina standardek domácích létá na přední tyč, kde se ale většinou nachází pouze hráči soupeře. To platilo i v tomto případě, kdy do bezpečí odvracel Júsuf Nasjrí.
64'
Po delší době si Cuellar připsal úspěšný zákrok, teprve druhý v utkání. Ani teď se ale moc nezapotil, slabá hlavička Josela se stala lehkým soustem.
63'
Nechybělo mnoho, aby Roque Mesa vystihl rozehrávku Burkeho a založil tak rychlý brejk. Středopolař na kulatý nesmysl jen těsně nedosáhl.
62'
Velmi nízký centr Aleixe Vidala trefil do hlavy Awaziema. I tuto nebezpečnou situaci hosté přečkali bez úhony.
61'
Lucas Pérez si šikovně kopl míč kolem Omerua, který zůstal stát útočníkovi v cestě a povalil ho k zemi. Nigerijský stoper si vysloužil kartu žluté barvy.
60'
Hodina zápasu je minulostí, avšak ještě půl hodiny zbývá. Alavés stále prohrává nejtěsnějším možným rozdílem, marně se snaží prodrat do nějaké šance, jež by vedla k vyrovnání.
59'
Po střídání došlo k rozehrávce rohového kopu. Burke centroval na přední tyč, kde byl s obrannou hlavičkou připraven Omeruo.
58'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Christian Rivera.
57'
Akce pokračovala. Vidal odcentroval na zadní tyč, kde Joselu hlavičkoval do obránce Awaziema. Uvidíme vůbec první rohový kop v utkání.
56'
Nedaří se a nedaří. Svěřenci kouče Garitana marně dobývají Cuellarovu svatyni, rána Vidala neprošla hradbou tří těl.
55'
Hosté rozehrávali standardku, jejíž exekuce se chopil Kévin Rodrigues. Míč hodně podkopl, Pacheco nechal balón spadnout do zámezí.
54'
Manuel García zvládl obrannou hlavičku, míč se odrazil zpátky na polovinu Legánes, kde se balónu chopil Unai Bustinza.
53'
Aleix Vidal dlouhým nákopem zahnal Péreze až k rohovému praporku, forvard už nestihl míč na hrací ploše.
52'
Znovu byl v akci argentinský stoper, tentokráte si počínal o poznání hůře, když u levé lajny nedovoleně atakoval Péreze.
51'
Joselu už už napřahoval k vyrovnávací ráně, na poslední chvíli však skvělým skluzem zabránil soupeři v zakončení Jonathan Silva!
50'
Gólman Cuellar se snažil dlouhým výkopem zaskočit domácí obranu, ovšem Rubén Duarte nepustil za svá záda Braithwaita.
49'
Leganés se doposud brání bez větších problémů. Svěřenci trenéra Aguirreho jsou v defenzivě zatím bezchybní.
48'
Dlouhý aut Rodrígueze hledal Najsrího, jehož ovšem výborně odstavil Ely. Míč posléze získal do držení druhý ze stoperů Navarro.
47'
Opět se domácí fotbalisté snaží držet míč na svých kopačkách, jenže zase hra odbíhá kolem středu hřiště.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Skončil první poločas utkání španělské La Ligy mezi Alavésem a Leganés, který nám mnoho fotbalové krásy nenabídl. Hra se odvíjela převážně ve středu hřiště, kde často docházelo ke ztrátám ať už z jedné či druhé strany. Prakticky první vážnější šance byla až ta gólová ze 44. minuty, kdy skvělou nahrávkou vybídl Rodrigues ke skórování Martina Braithwaita a dánský forvard nabídnoutou příležitostí nepohrdl.
45+2'
45+1'
V závěru první půle domácí rozehrávali standardní situaci. Na centr Burkeho si ovšem nejvýše naskočil stoper Leganés Awaziem.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
43'
Leganés právě vstřelili branku!
Zničehonic přichází první branka zápasu! Na parádní nahrávku Rodriguese z levé strany si naběhl mezi oba stopery MARTIN BRAITHWAITE, jenž z bezprostřední blízkosti poslal balón za záda bezmocného Pacheca.
42'
Třetí žlutá karta a i v tomto případě po vzdušném souboji. Hříšníkem se stal Joselu, jenž velmi tvrdě naskočil do Silvy.
41'
Po centru Duarteho se do balónu z první opřel kapitán Manuel García, který jen o pář čísel minul svatyni Leganés. Cuellar vůbec nereagoval.
40'
Do konce základní hrací doby zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Přízemní centr Burkeho si na přední tyči našel Joselu, trefil ale pouze dobře blokujícího stopera Omerua.
38'
Příliš pozdě přišel dlouhý pas za obranu mířící na Najsrího. Marocký forvard se v době nahrávky už nacházel v metrovém ofsajdu.
37'
Výbornou obrannou práci odvedl Awaziem. Nigerisjký stoper si počkal na pohyb Péreze a poté mu čistě vypíchl míč.
36'
Na centr ze standardky si naskočil Rodrigo Ely, který ovšem hlavičkoval z velké vzdálenosti, tudíž Cuellar neměl mnoho práce.
35'
Sudí Grado ještě zpětně zkoumal, zda po centru Vidala nedošlo ke hře rukou stopera Silvy. Po krátké konzulaci s videorozhodčím však nechal pokračovat ve hře.
34'
Do odraženého balónu se z jedničky opřel Joselu, z hodně krkolomné pozice ale o kus přestřelil Cuellarovu svatyni
33'
Aleix Vidal přidal do běhu a na poslední chvíli stihl míč na hrací ploše. Následně hledal v šestnáctce Péreze, před nímž na poslední chvíli odvracel Silva.
32'
Dlouho váhal Chidozie Awaziem s rozehrávkou. Nakonec měl velké štěstí, že při nákopu trefil Péreze, od nějž se kulatý nesmysl odrazil do zámezí.
31'
Kapitán Unai Bustinza se hodně diví, že mu nebyl odpískán zákrok na jeho osobou. Rozhodnutí rozhodčího bylo správné, Vidal soka odstavil tělem.
30'
Je za námi půl hodině z předehrávky 17. kola španělské La Ligy a my stále čekáme na nějakou pořádnou šance. Hra je vyrovnané, hraje se převážně ve středu hřiště.
29'
Dlouhý pas si zpracoval Lucas Pérez, ovšem sám se vyhnal až k lajně, odkud odcentroval do vápna. Ve vzduchu vládl gólman Cuellar.
28'
Fernando Pacheco výkopem poslal míč pouze na polovinu hřiště, kde ve vzduchu vládl Braithwaite, míč ale poslal přímo k nohám Elyho.
27'
Výborně zareagoval Ximo Navarro na dlouhý pas Bustinzu. Stoper domácích přeskočil Najsrího a odkopl míč do bezpečí.
26'
O kombinační hru se snažilo i Leganés, avšak dlouho tato snaha netrvala. Rodríguez nepřesně hledal Braithwaita.
25'
Hra se strašně kouskuje, hlavně kvůli velkému množství nedovolených zákroků. O jeden útočný se postaral Lucas Pérez.
24'
Martin Braithwaite přiběhl do souboje s Navarrem hodně pozdě. Dohrál ho pozdě poté, co stoper již dávno odehrál balón. Další faul.
23'
Nigerijský stoper se krátce po úspěšném zákroku dopustil nedovoleného zákroku, když zezadu podrazil míč držícího Josela.
22'
Alavés kombinuje, avšak jeho tlak brzdí velká řada nepřesností. Vidal chtěl chytře patou přihrát Burkemu, úmysl ovšem skvěle přečetl Awaziem.
21'
Až příliš agresivní byl při snaze získat balón Júsuf Nasjrí. Tak dlouho okopával Navarra, až mu arbitr odpískal útočný faul.
20'
Výkop Pacheca byl sice dlouhý, avšak ovoce nepřinesl, spíše naopak. Joselu, na něhož totiž mířil balón, se zapomněl za obránci, je pískán ofsajd.
19'
Nepřesnosti Garcíi se pokusil okamžitě využít Rodríguez, avšak ani jeho pas nebyl přesný. Před Braithwaitem uzmul kulatý nesmysl Ely.
18'
Chidozie Awaziem měl velké štěstí, že nebezpečným šlapákem netrefil Péreze, jinak by rozhodčí Grado s největší pravděpobností zapískal do píšťalky.
17'
Svěřenci kouče Garitana se snaží převzít iniciativu záapsu do svých rukou, což se jim poměrně i daří. Laganés však v defenzivě pracují na jedničku.
16'
Přetažený centr Mesy našel na zadní tyči nikým nepokrytého Braithwaita, jenže dánský forvard si nedokázal poradit se situací vůbec dobře. Střelou o zem vysoko přestřelil.
15'
Vidal si skvěle narazil s Ponsem, jenže následně na levé straně hledal Burkeho, ten byl však úplně někde jinde.
14'
Sledujeme opatrný úvod střetnutí. Ani jeden z týmů nechce udělat, chbu, jež by ho mohla velmi mrzet v pozdějším průběhu utkání.
13'
Nepovedený nákop středopolaře Garcíi. Domácí kapitán se za nepřesný pas omluvil adresátovi Joseluovi, míč to však Alavésu nevrátí.
12'
Více volného prostoru na levé straně využil Vidal k centru do pokutového území, v němž Kenneth Omeruo o hlavu přeskočil Péreze.
11'
Fotbalisté Alavés se pokoušejí o kombinační hru. Ta zatím probíhá kolem středového kruhu, vlastní polovinu mají hosté velmi dobře pokrytou.
10'
Aleix Vidal, bývalý hráč Barcelony či Sevilly tvrdě zajel do Rodrígueze, který sice střet ustál, přesto se píská faul ve prospěch Leganés.
9'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Lucas Pérez. Když ale zjistil, že hlavní rozhodčí nepřeruší hru, tak se zvedl a pokračuje jako by se nic nestalo.
8'
Júsuf Nasjrí naskočil na záda Navarrovi, kterého následně nohou trefil do obličeje. Hlavní rozhodčí ocenil tento počin žlutou kartou.
7'
Na druhé straně centroval z pravé strany Oscar Burke, jenže přímo do rukou gólmana. Iván Cuéllar bez problémů sebral míč ze vzduchu.
6'
Hosté zahájili zápas aktivněji než soupeř. Přízemní centr Rodrígueze dokázal zpacifikovat stoper Ximo Navarro.
5'
Peréz hrál šlapákem do soupěře, avšak sám si ublížil, protože kopl zespodu do soupeřovy kopačky. Faul je správně odpískán hostujícímu hráči.
4'
Dlouhý aut prodlužoval Martin Braithwaite do země nikoho, Júsuf Nasjrí se za míčem ani nepokoušel rozběhnout.
3'
Marocký forvard bude v pořádku. Musel ale opustit hrací plochu, nebot se k němu seběhli lékaři. Už je ale útočník Leganés zpátky ve hře.
2'
Už ve druhé minutě vidíme žlutou kartu. Stoper Rodrigo Ely ve vzduchu trefil do obličeje Júsufa Nasjrího, jemuž se moc nechce ze země.
2'
Domácí vstoupili do utkání v modro-bílých dresech, hosté dnes obékli dresy barvy zelené.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Navarro, Ely, R. Duarte – Burke, García, Pons, Aleix Vidal – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Rioja, Jiménez, Guidetti, Magallán, D. Torres, Sainz.

CD Leganés: Cuéllar – Bustinza, Awaziem, Omeruo, J. Silva, Rodrigues – Óscar Rodríguez, R. Pérez, Mesa – Braithwaite, Nasjrí.
Náhradníci: Soriano – Merino, Eraso, Rivera, Rosales, Arnáiz, Tarín.

Rozhodčí: Soto – Costoya, Álvarez.
CD Leganés

Podobně jako Alavés, tak i fotbalisté Leganés usilují hlavně o záchranu, avšak v jejich případě se to zatím vůbec nedaří. Svěřenci trenéra Aguirreho jsou předposlední s devíti body, na sedmnáctou Mallorcu ztrácejí bodů pět. Minulý týden skončilo dlouhé pětizápasové čekání na výhru, v tabulce sousedů Leganés zdolalo 3:2 Celtu. I zde je nejlepším střelcem hráč ze Španělska, je jím Óscar Rodríguez se čtyřmi brankami.
Deportivo Alavés

Alavés se po šestnácti odehraných zápasech nachází v dolní polovině tabulky, konkrétně na patnácté pozici. Hlavním cílem je bezesporu záchrana, na osmnáctou Celtu mají svěřenci kouče Garitana náskok pěti bodů. Deportivo aktuálně disponuje bilancí dvou porážek v řadě za sebou, když nejprve podlehlo Realu (1:2) a následně i Granadě (0:3). Střelecky se skvěle daří Lucasi Pérezovi, Španěl se v lize prosadil už osmkrát.
Všem fotbalovým fanouškům přeju krásný páteční večer! Vítám vás při sledování předehrávky sedmnáctého kola španělské La Ligy, v němž Alavés přivítá na domácím stadiónu Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.