La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Getafe - 13. července 2020   19:30

0:0
(0:0)
D. Alavés
Roberto – Marín, Ely, Laguardia, Martín (89. Tachi) – Burke (74. Paulino), Pina (81. Camarasa), García (C), Méndez – Joselu, Lucas Pérez (89. Sainz).
P. Fuertes
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Getafe
Soria – Dakonam, Cabaco (90+7. Poulolo), Timor, Olivera – Jason (83. Duro), Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella (90+3. Ndiaye) – J. Molina (C), Jaime Mata (90+7. Fajr).
Chichizola, Lavin – Duro, Fajr, Chema, Ndiaye, Portillo, Poulolo.

Utkání končí! Viděli jsme hodně podprůměrné utkání s řadou nepřesností v kombinaci a v zakončovací fázi. Oba celky nedokázaly pořádně ohrozit branku svého soupeře. Ke konci druhého poločasu se sice hosté dostali do vedení, když míč do branky dopravil střídající Hugo Duro. VAR nakonec odhalil předchozí ruku a branka byla následně odvolána. Alavés nejspíše bod určitě bere, pro hosty je to ztráta v boji o Evropskou ligu. Nicméně v dnešním zápasu byla zakončovací fáze na obou stranách hodně tristní.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 26:15.
90+11'
90+10'
Míč dostali před branku, avšak defenzíva zvládá i tuto situaci a zápas skončí bezbrankovou remízou.
90+10'
Ke standardní situace se ještě dostalo Deportivo, avšak budou ji zahrávat z velké dálky.
90+9'
...po centru míč propadl ve vápně a Hugo Duro se pokoušel o střelu, kterou poslal nad branku.
90+9'
Hosté mají poslední šanci docílit branky a to z nabídnuté standardní situace...
90+7'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Erick Cabaco, přichází Florent Gregoire Poulolo.
90+7'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Fajsal Fajr.
90+6'
Cabaco v souboji s Garcíou a ten mu přisedl nohu. To vypadá na zranění Cabaca, které mu již nedovolí pokračovat ve hře.
90+5'
V nastaveném čase nesledujeme zatím nic moc zásadního. Hosté se snaží o vstřelení branky, avšak stále se jim moc nedaří.
90+4'
Čerstvý hráč, Amath Ndiaye, se pokoušel s míčem něco kloudného vymyslet, ale byl ubráněn.
90+3'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Amath Ndiaye.
90'
Takže nakonec je to ještě dlouhých devět minut – občerstvovací přestávka, ošetřování a VAR, to je důvod vysokého nastaveného času.
90'
Běží nám poslední minuta základní hrací doby a uvidíme, kolik bude činit nastavený čas.
89'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Borja Sainz.
89'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Tachi.
87'
Branka, kterou docílilo Getafe nakonec neplatí! VAR odhalil ruku hráče Getafe.
85'
Lucas Pérez se ocital v dobré šanci, ale jeho další kroky zastavuje ofsajd. Nicméně velmi pozdě signalizován z pohledu asistenta rozhodčího.
84'
Po delší kombinaci domácích nevzešla žádná nebezpečná situace před brankou Getafe. S největší pravděpodobností to vypadá na jeden z remízových zápasů bez větších šancí.
83'
Timor vystřelil ze standardní situace a jeho rána narazila do hradby těl ve vápně. Následnou další ránu jistí brankář Roberto.
83'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jason, přichází Hugo Duro.
82'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Ely (Deportivo Alavés). Dopustil se úderem loktem do tváře Moliny.
81'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Víctor Camarasa.
80'
Posledních deset minut základní hrací doby. Nicméně viděli jsme dlouhé přerušení, tudíž se dá předpokládat větší porce minut nastavení.
79'
Snaha o průnikovou přihrávku na Matu nevyšla. Míč byl zastaven obráncem domácích.
78'
Alavés operuje na levé straně, avšak nedaří se mu odcentrovat míč před branku Soria.
75'
Hlavní sudí nařizuje občerstvovací přestávku. Dočkáme se ve zbývající části zápasu alespoň jedné branky?
74'
Víctor Laguardia vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
74'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Oliver Burke, přichází Paulino.
73'
Hosté trochu více ožili, ale stále mají problémy dotáhnout své centry do zdárnějšího zakončení.
72'
Cabacovo autové vhazování mířilo až do šestnáctky Alavésu, avšak následně se hosté již nedostali k další akci.
70'
Centr na přední tyč, kde byl míč prodloužen a následná rána míří hodně vysoko nad branku.
69'
Marc Cucurella ve vápně soupeře, nakonec se míč dostal na Arambarriho a jeho rána byla tečována na roh!
68'
Mathias Olivera se vrátil do hry. Getafe u míče a pokouší se o vedoucí branku.
66'
Mathias Olivera už je na nohou s obandážovanou hlavou. Avšak stále je dost otřesený po souboji s Elym.
64'
Mathias Olivera stále zůstává na trávníku a zatím nevypadá v nejlepším stavu a dokonce se na jeho tváři ocitá krev.
64'
Následoval rohový kop, kdy se ve vápně srazili dva hráči a nyní probíhá ošetřování na obou stranách.
63'
Lucas Pérez se ocitl v dobré šanci a jeho dobrou pozici překazil jeden z obránců Getafe!
62'
Ze standardní situace se ocitl míč na vzdálenější tyči, kde se pokoušel zakončovat Jaime Mata, který o kousek nedosáhl na míč.
61'
Ani čtvrt hodina hry druhého poločasu nám nepřinesla nic zásadního. Sledujeme hodně podprůměrné utkání. Na obou stranách je hodně nepřesností v kombinaci.
60'
Méndez se nakonec zvedá z trávníku a zdá se, že bude v pořádku.
59'
Getafe dokázalo vybojovat míč a snažilo se o rychlý útok. Míč končí v zázemí a hra přerušena. Na trávníku leží Edgar Méndez.
58'
Jaime Mata hlavičkoval, avšak do jeho počínání se vložil soupeř a notně mu znepříjemnil jeho hlavičkový pokus.
57'
Manuel García se pokoušel dostat do šance, avšak jeho počínání si pohlídala obrana Getafe.
56'
Žlutou kartu dostává Manuel García (Deportivo Alavés).
55'
Marc Cucurella si přehodil míč na svou pravou nohu a jeho centr byl notně nepřesný. Obraz hry se nám příliš nezměnil na rozdíl od prvního poločasu.
54'
Do ofsajdu se chytl Lucas Pérez a jeho rozběh za míčem je zastaven pomezním rozhodčím.
53'
Marc Cucurella dokázal odcentrovat, avšak jeho razance byla tristní a Roberto si jen počkal, až k němu míč doplachtí a může jej rozehrát.
52'
Alavés ztrácí míč na polovině hřiště, stejně si záhy počínal i jejich soupeř. Nyní sledujeme hru na polovině hřiště.
50'
Poprvé ve druhém poločase se domácí dostali na půlku soupeře a vyprodukovali nebezpečný centr před branku, který jen proletěl pokutovým územím.
49'
Hosté vstoupili i do začátku druhého poločasu aktivně, nicméně stále se jim nedaří výrazně ohrozit branku svého soka.
47'
Centr mířící na penaltový puntík odhlavičkoval jeden z hráčů Alavésu a ten razantně poslal míč do bezpečných míst.
47'
Jason se dostal k míči ve spolupráci s Cucurellou a prvně jmenovaný vybojoval rohový kop pro svůj tým.
46'
První poločas nám přinesl hodně nepřesností na obou stranách. Na domácích jde vidět, že se nenachází v optimální formě. Hosté se snaží, avšak ani jejich kombinace a útočné akce příliš nesplňují parametry první nejvyšší španělské ligy. Nakonec jsme mohli vidět jednu velkou brankovou příležitost v podání Marca Cucurelly, který střelou orazítkoval tyč! Uvidíme, jestli se nám ve druhém dějství změní obraz hry a dočkáme se změny ve skóre.
45+2'
45+2'
Snaha Getafe něco ještě vymyslet v závěru prvního poločasu, ale ani tento centr nebude patřit k těm úspěšným.
45+1'
Na pravé straně spěchal za míčem Méndez, avšak ten se nacházel v ofsajdu.
45'
Nad rámec prvního poločasu se nastavují dvě minuty.
44'
Útočná akce Alavésu přinesla další nepřesnosti a bude následovat odkop od branky Getafe.
43'
Dobrá rána Cucurelly orazítkovala tyč! Tak jsem se dočkali první brankové příležitosti tohoto zápasu!
42'
Tak tento centr se hráči domácího celku hrubě nepovedl. Alavés zatím potvrzuje, že se nenachází ve formě.
41'
Djené Dakonam byl pod tlakem a musel odehrát míč na rohový kop. Šance pro Alavés, jak se dostat do potenciální příležitosti.
40'
Adrián Marín však dobře bránil Jasona, kterému znepříjemnil jeho počínání.
39'
Jason se před brankou dostal k míči, avšak nakonec nedokázal ideálně trefit míč. Možná si Jason mohl zaseknout míč a dostat se tak do lepší příležitosti.
38'
Edgar Méndez si dobře nabíhal na centr, ale jeho první zpracování jej připravilo o dobrou šanci!
37'
Jason se pokoušel zpravovat vysoký míč, avšak zpracovával jej svou pravou rukou a tento počin neušel očím hlavního sudí.
36'
Jaime Mata si počínal hodně nebezpečně ve vápně soupeře a nasadil šlapák Pinovi. Jasná žlutá karta pro Matu.
34'
Timor centroval z pravé strany do šestnáctky Alavésu, avšak jeho centr nenašel nikoho z jeho spoluhráčů. Jason se ještě pokoušel vrátit míč zpět, ale jeho pokus byl blokován.
33'
Jorge Molina se pokoušel něco vymyslet, ale byl o míč připraven.
32'
Hra pokračuje a uvidíme, jestli se v další čtvrt hodině hry, která zbývá do konce prvního poločasu, dočkáme nějakých brankových šancí.
30'
Po půl hodině hry nařizuje hlavní sudí občerstvovací přestávku, což je nové pravidlo po koronavirové pauze.
28'
Centr z levé strany byl sražen a přímo zaplul do rukavic brankáře hostujícího celku.
27'
Stále sledujeme boj a množí se nám hodně chyb v přihrávkách na obou stranách.
26'
Ofsajd, do kterého se chytil Joselu, který stál dobré tři metry za defenzívou Getafe.
25'
Rohový kop Getafe byl hodně špatně zahraný a centr proplul celou šestnáctkou až na druhou stranu do zázemí.
25'
Jason v hlavičkovém souboji utržil menší úder, rozhodčí však tento souboj přešel s ledovým klidem.
23'
Na vysoký centr si počíhal David Soria a ten vyrazil míč.
22'
Taky sledujeme spoustu drobnějších faulů a jeden z nich nyní vyrobili hosté a nabízí domácím standardní situaci z pravé strany.
21'
Martín zahrál tvrdě do svého soupeře a vysloužil si karetní trest.
20'
Úvodních dvacet minut hry nám přinesl spíše boj mezi oběma celky. Mírně aktivnější jsou hosté, avšak na první vážnější šanci čekáme.
19'
...Mauro Arambarri odcentroval míč a dobrá obranná práce defenzívy Alavésu.
19'
Kousek od levého rohového praporku se Getafe chystá zahrávat svou další standardní situaci...
18'
Getafe však v defenzívě nedokázalo dostat míč pevně pod svou kontrolu a do šance se dostal Oliver Burke, který spíše svou přihrávkou někoho hledal před brankou Soria. Ten chytá míč.
17'
Lucas Pérez se ujal další standardní situace z levé strany. Jeho pokus nebyl dobře odcentrován.
16'
Tento roh Getafe nezahrálo nejlépe a míč končí v zázemí. Odkop od branky Alavésu.
15'
Jaime Mata rozehrál standardní situace a před brankou dokázal jeden z domácích hráčů odrazit míč na rohový kop.
14'
Nepřesná kombinace Alavésu, který se nakonec provinil faulem poblíž půlící čáry. Následně se z pravé strany snažil prosadit Jonas, který si vynutil faul.
12'
Marc Cucurella nedopatřením v souboji udeřil soupeře do tváře a je prvním mužem na hřišti, který je potrestán žlutou kartou.
11'
Hráč Getafe vzal zakončení na sebe a pěknou střelu poslal jen doprostřed branky, kde byl připraven Roberto.
10'
Molina byl faulován a získává pro svůj tým přímý kop ze zajímavé situace...
9'
Jorge Molina se pokoušel z levé strany dostat míč před branku, kde si nabíhal Mata. Míč se mu však nepodařilo dostat před branku.
8'
Standardní situace se ujal Lucas Pérez, který poslal míč do ohně, avšak Timor odhlavičkoval jeho centr do hřiště.
7'
Erick Cabaco zastavil nedovoleně Burkeho a Alavés bude zahrávat standardní situaci.
5'
Hosté jsou aktivnější, nyní střílel Jason, přibližně z třiceti metrů, avšak jeho volej z otočky končí vysoko nad brankou Alavesu.
4'
Marc Cucurella v souboji s Garcíou a druhý jmenovaný se dopustil faulu.
3'
Getafe však na polovině rychle získalo míč a dostalo se k zakončení. Roberto však střelu z dálky dobře viděl a v pohodě chytá.
2'
Dlouhý míč odvrátil hlavičkou stoper domácího celku a odrazil míč k polovině hřiště.
1'
Utkání začalo. Domácí bojují o body, které by jim pomohly k záchraně, hosté naopak potřebují body, aby si upevnili pohárovou příčku.
1'

Deportivo Alavés: Roberto – Marín, Ely, Laguardia, Martín – Burke, Pina, García (C), Méndez – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Castro – Camarasa, Paulino, Fejsa, Magallán, Mahmoud, R. Navarro, Pons, Rioja, Tachi, Rodríguez, Sainz.

Getafe CF: Soria – Dakonam, Cabaco, Timor, Olivera – Jason, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – J. Molina (C), Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola, Lavin – Duro, Fajr, Chema, Ndiaye, Portillo, Poulolo.

Rozhodčí: P. Fuertes.

Deportivo Alavés
Domácí celek se v závěru sezóny snaží zachránit. Avšak jejich záchranářská mise se jim příliš nedaří. Od restartu LaLigy sehrál Alaves celkem osm utkání a pouze jedno dokázal vyhrát, v ostatních utkáních odešel bez bodu! V minulém kole byl nad jeho síly Real Madrid, se kterým prohrál 2:0! Přesto se Alaves drží o tři body od sestupové osmnácté a devatenácté pozice. Na záda mu hodně dýchají celky Mallorca a Leganes. Domácí potřebují dnes nutně již začít bodovat, jestliže si chtějí zahrát nejvyšší ligu i příští sezónu.

Getafe CF
Hosté mají naopak jiné starosti. Getafe se totiž snaží usadit na pohárových příčkách. Aktuálně drží šestou příčku, která jim zaručuje Evropskou ligu. Na Ligu mistrů již Getafe nedosáhne, a tak je jejich cílem alespoň Evropská liga. Nicméně na tu si brousí i celky jako Athletico Bilbao, Real Sociedad , Valencie či Granada. Hosté tedy taktéž musí v závěrečných kolech sbírat body. To se jim nepovedlo v minulém zápase, když nestačili na Villarreal (1:3).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.