La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Valladolid - 9. listopadu 2019   13:00

D. Alavés
26' Joselu (Lucas Pérez) • 32' Pina  • 75' Lucas Pérez
3:0
(2:0)
D. Alavés
Pacheco – Martín, Navarro, Laguardia, R. Duarte – Aleix Vidal, García (C), Pina (86. Burgui), Rioja (61. Burke) – Joselu (77. Pons), Lucas Pérez.
Sivera – Magallán, Pons, Sainz Gallo, Burke, Burgui, Guidetti.
Melero – Torre, Martínez
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz). Alavés
16 148 diváků
Valladolid
Masip – Barba, Karim, Olivas, Moyano (C) (65. Porro) – T. Villa (46. Tuhami), Míchel, Alcaraz, Plano – Ünal, Guardiola (46. Sandro Ramírez).
Lunin – Porro, Nacho Martínez, Fede, Tuhami, Hervías, Sandro Ramírez.

V druhém poločasu se Deportivo Alavés věnovalo spíše defenzívě, šance Realu Valladolid přežilo a vedení naopak z penalty pojistil Lucas Peréz v 75. minutě – 3:0! Branky a důležité situace můžete vidět v tomto onlajnu díky gifům kolegy Jana Hochmana. Mějte hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 21:16.
Dnešní utkání sledovalo 16 148 diváků!
90+2'
90+1'
Nepřesná kombinace hráčů v bílomodrých dresech ve středu hřiště.
90'
Ramírez se snažil vysunout svého spoluhráče, ale jako první u míče byl brankář Pacheco.
89'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
88'
Utkání se již jen pomalu dohrává za jasně rozhodnutého stavu tohoto zápasu. Není kam pospíchat.
87'
Další faul na domácího hráče u postranní čáry.
86'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Burgui.
85'
Garcia se gólově neprosadil po centru z přímého kopu.
84'
Žlutou kartu dostává Pedro Porro (Real Valladolid).
83'
Pedro Porro bude dalším z dlouhé řady hráčů potrestaný žlutou kartou.
82'
Na hrací ploše zůstal ležet Vidal, jelikož mu protihráč přišlápl bolestivě na zemi ruku.
81'
Lucas Peréz tentokráte brankový prostor svou střelou nezasáhl.
80'
Ne, dnes se prostě zkrátka hráčům Valladolidu nic nedaří.
79'
Burke sice přehrál obránce Pedra Porra, ale jeho centr brzy opustil hrací plochu.
78'
Burke se zleva vřítil do pokutového území, po zemi sice šikovně obstřelil brankáře Masipa, ale branku netrefil!
77'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Pere Pons.
77'
Domácí obecenstvo je s dosavadním průběhem utkání více než spokojené.
75'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Jak je to jednoduché LUCAS PERÉZ poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči, brankář Masip zvolil obrácený směr – 3:0!
74'
Žlutou kartu dostává Rubén Alcaraz (Real Valladolid).
74'
Alcaraz v pokutovém území hloupě nakopl Duarteho a to je pokutový kop!
72'
Po centru Lucase Peréze nad branku hlavičkoval kapitán Manu García.
72'
Přímý kop pro Deportivo Alavés.
71'
Míč s jistotou lapil brankáře Deportiva Alavés Pacheco.
70'
Ale i tento rohový kop obrana Deportiva Alavésu ubránila.
69'
Po odraženém míči, z voleje napálil balón napálil Óscar Plano a jeho nebezpečnou dělovku srazil na další rohový kop obětavý Pina!
68'
Rohový kop pro Real Valladolid.
67'
Vytáhlý Burke sice vyhrál hlavičkový souboj, ale dle sudího to bylo jen za cenu faulu.
66'
Óscar Plano pořádně pokopal protihráče jak ředkev na zahrádce.
65'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Moyano, přichází Pedro Porro.
64'
Hostující lavička Valladolidu chystá poslední střídání v utkání.
63'
Joselu nedosáhl v pokutovém území na centr zleva vyslaný jeho spoluhráčem Rubénem Duartem.
62'
Alavés pozorně brání, čeká na brejky a nechává zatím v poklidu hrát hráče Valladolidu.
61'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Oliver Burke.
59'
Žlutou kartu dostává Luis Rioja (Deportivo Alavés).
58'
Po zablokované střele po rohu se do brejku dostal Anuar Tuhami musel být jako unikající hráč stažen k zemi.
57'
Centr zleva byl dvojčlenou zdí Valladolidu sražen na rohový kop pro Deportivo Alavés.
55'
Javi Moyano uspěl v souboji jeden proti jedmomu a proto musel být následně faulován Luisem Riojou.
54'
Enes Ünal v souboji o míč s vervou podkopl protihráče.
53'
Opět se delší pasáž hry odehrává kolem středového kruhu.
52'
Rozhodčí Melero odpískal faulu ve středu hřiště ve prospěch Valladolidu.
51'
Střela ze střední vzdálenosti byla zablokována obětavým obráncem Alavésu.
50'
Rozehrávku rohu v podobě centrovaného míče pouze proletěla napříč pokutovým územím Alavésu.
49'
Sandro Ramírez z velkého úhlu trefuje pouze brankáře Pacheca – rohový kop pro Valladolid!
48'
Tvoření hry není zrovna to pravé ořechové pro hráče Realu Valladolid.
47'
Dlouhý míč na nabíhajícího Moyana byl příliš dlouhý a tak končí pouze za postranní čárou.
46'
Sandro Ramírez se po svém příchodu na hřiště hned uvedl velmi důrazným a nedovoleným zákrokem.
46'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Sandro Ramírez.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Anuar Tuhami.
46'

Fauly: 10:6
Deportivo Alavés zvládl perfektně první poločas a svou aktivitu korunovalo po chybě Karima přízemní střelou Josela a chvíli poté po kiksu brankáře Masipa jenž neudržel centrovaný míč se radoval z přesné dorážky Pina2:0! Druhý poločas by měl být zahájen cca ve 14:01 hodin.
45'
44'
Rohový kop Valladolidu kopnutý na bližší tyč byl odvrácen mimo pokutové území pohotovou obranou.
43'
Federico Barba při ofenzivním výletě po levé straně příliš neuspěl.
42'
Alavés mohl opět postupovat do rozhozené obrany soupeře, ale sudí si všiml prohřešku Piny proti fotbalovým pravidlům.
41'
Nepřesná nahrávka hatí útočnou kombinaci hráčů Valladolidu.
40'
Tvrdé souboje o míč se odehrávají ve středu hřiště.
39'
Lucas Peréz pronikl do pokutového území z levé strany a tentokráte ho perfektně vychytal brankář Masip a míč vyrazil do bezpečí!
38'
Plano zahrál evidentně rukou což sudí dobře postřehl, ale hráč se nesmyslně zlobí a ukazuje, že hrál ramenem.
37'
Míč ze vzduchu stahuje jistě brankář Pacheco.
36'
V akci dva na jednoho dokázal Peréz se svým spoluhráčem vytěžit pouze rohový kop.
34'
Alcaraz střelou z přímého kopu netrefil vůbec branku Deportiva Alavés.
33'
Žlutou kartu dostává Manuel García (Deportivo Alavés).
33'
Před svým pokutovým územím musel pronikajícího hráče skluzem zastavit kapitán García.
32'
Centrovaný míč, přizvednutý v pokutovém území nezdržel brankář Masip a těsně před brankovou čárou ho do sítě před obráncem Olivasem dorazil důrazný TOMÁS PINA – 2:0!
31'
Žlutou kartu dostává Federico Barba (Real Valladolid).
31'
Federico Barba se provinil ostrým faulem.
30'
Centrovaný míč nebyl z nejpřesnějších atak brankář Masip bude vykopávat od své branky.
30'
Přímý kop pro Deportivo Alavés ze středového kruhu.
28'
Domácí celek byl spravedlivě odměněn za svou aktivitu a převahu.
26'
A nyní to již přišlo po perfektní souhře po pravé straně hřiště, kde vše začalo po špatném odkopu Karima, z pravé strany přišel míč do druhé vlny, který Lucas Peréz prodloužil ještě na svého spoluhráče JOSELA a ten se trefil výborně po zemi, přímo k tyči – 1:0!
24'
Centr za centrem létal do pokutového území hostí, ale nikdo ho z hráčů v bílomodrém dresu nezasáhl.
23'
Ve vzduchu uspěl lépe hráč Valladolidu na zemi o poznání lépe hráči Alavésu.
22'
Manu Garcia byl tvrdě dohrán po odehrání míče a jen velmi ztěžka se zvedá z trávníku.
21'
Alavés se opět pokusí dobývat pevnou obranu Valladolidu.
20'
Značná aktivita domácích zatím nevyústila v gólové zakončení.
19'
Po tomto rohovém kopu přišla zatím největší šance Alavésu v utkání , kdy si na centrovaný míč přesně naběhl obránce Víctor Laguardia a střelou hlavou orazítkoval břevno branky Valladolidu!
19'
Rohový kop pro tým Deportiva Alavés.
18'
Od levé postranní čáry rozehrají hráči Deportiva Alavés přímý kop.
17'
Míč zleva do pokutového území hostí byl nakonec odvrácen obranou Valladolidu do bezpečí.
16'
Při souboji o míč si zezadu přidržením Guardiolu vychutnal nekompromisní obránce se žlutou kartou na kontě Laguardia.
16'
Guardiola u rohového praporku neuspěl a opět se dostal do slovní pře s obráncem Laguardiou.
15'
13'
Hráči Alavésu chtěli vzápětí další rohový kop, ale rozhodčí správně ukazují, že to bude pouze autové vhazování.
12'
Opět pološance pro domácí dva hráči šikovně zaměstnali čtyři obránce Vallldolidu, ale v nejdůležitějším momentu Peréz nedokázal správně zpracovat míč – rohový kop.
10'
Hra se následně opět pohybuje pouze ve středu hřiště.
9'
Kontr Alavésu do otevřené obrany zakončil Lucas Peréz přízemní přihrávkou před branku na kterou Joselu nedosáhl, ale k míči se dostal Vidal, jenže s jeho slabým zakončením si brankář Masip lehce poradil.
8'
Nepřesnosti brzdí oba celky od větších akcí.
7'
Kombinace s míčem na kopačkách hráčů Deportiva Alavés se zatím odehrává převážně ve středu hřiště.
6'
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
6'
Sergi Guardiola byl ve středu hřiště tvrdě přišlápnut obráncem Laguardiou.
5'
Toni Villa ve středu hřiště v nouzi odehrál míč raději za postranní čáru.
4'
Nedovolený útočný faul kazí útočnou snahu Alavésu.
4'
Postupný útok Deportiva Alavés začíná z obrané poloviny hřiště.
3'
Po odvrácení rohového kopu se hraje pohybuje kolem středového kruhu.
3'
Po zásahu Xima Navarra bude tým Valladolidu rozehrávat první rohový kop v utkání.
2'
Dlouhý nákop Valladolidu na levou stranu útočné poloviny hřiště skončil nezdarem.
1'
První útočná snaha Deportiva Alavés skončila na připravené a pozorné obraně hostí.
1'
Deportivo Alavés nastoupí v pruhovaných bílomodrých dresech, Real Valladolid bude hrát v pruhovaných bílofialových dresech.
V dnešním utkání budou chybět kvůli zranění Rodrigho Ely, Wakaso (oba Alavés) a Fernández na straně Valladolidu.

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Navarro, Laguardia, R. Duarte – Aleix Vidal, García (C), Pina, Rioja – Joselu, Lucas Pérez.
Náhradníci: Sivera – Magallán, Pons, Sainz Gallo, Burke, Burgui, Guidetti.

Real Valladolid: Masip – Barba, Karim, Olivas, Moyano (C) – T. Villa, Míchel, Alcaraz, Plano – Ünal, Guardiola.
Náhradníci: Lunin – Porro, Nacho Martínez, Fede, Tuhami, Hervías, Sandro Ramírez.

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
Poslední utkání Deportivo Alavés:

Osasuna Pamplona – Deportivo Alavés 4:2 (3:1)

Branky: 20.García, 26. Ávila, 45+6. R. Torres (penalta), 55. Villar (penalta) – 27. Laguardia, 51. Pérez (penalta)

Alavés: Pacheco – Martín, Laguardia, Magallán, R. Duarte – Aleix Vidal (67. Burke), García (C) (58. Sainz Gallo), Wakaso, Pons – Lucas Pérez, Joselu (76. Guidetti).
Poslední utkání Real Valladolid:

Real Valladolid – RCD Mallorca 3:0 (1:0)

Branky: 40. Fernández, 50. Ünal (penalta), 90+4. Ramírez

Valladolid: Masip – Moyano, Olivas, Karim, Barba – Plano, Fernández (86. Antoñito), Míchel (66. Alcaraz), T. Villa – Guardiola (73. Sandro Ramírez), Ünal.

Valladolid – Atlético Madrid 0:0
Ve třináctém kole se utká Deportivo Alavés (16) na svém hřišti s týmem ze středu ligové tabulky Realem Valladolid (12).