La Liga -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : D. Alavés - 13. června 2020   14:00

Espanyol
45+3' Espinosa (Embarba) • 47' Lej (Embarba)
2:0
(1:0)
Espanyol
Olazábal – Javi López (C), Espinosa, Cabrera, Vilà – Melendo (78. Vargas), David López (85. Iturraspe), Roca, Embarba (52. Darder) – Calleri (86. Ferreyra), Lej (51. de Tomás).
Pablo González – Alfredo Rodríguez, Álvaro Carreño
RCDE Stadium (Barcelona)
D. Alavés
Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Ely (56. Pina), R. Duarte – Martín, Camarasa (82. Sainz), Fejsa (55. Rioja), Méndez (21. Roberto) – Burke, Aleix Vidal (46. Pons).

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne!
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:19.
Je konec, Espanyol zaslouženě poráží Alavés 2:0 a alespoň do večera se bodově dotahuje na devatenácté Leganés. Hostům dnes situace výrazně zkomplikoval brankář Pacheco, který byl už v devatenácté minutě vyloučen za hru rukou mimo vápno. Domácí si s dlouhou přesilovku poradili skvěle, na konci první půle je poslal do vedení Bernardo Espinosa. Krátce po návratu ze šaten zvýšil na 2:0Wu Lej a zbytek utkání už si hráči barcelonského mužstva pohlídali.
90+4'
90+3'
Kroucený centr si na hranici pokutového území našel bránící Cabreru a razantní hlavičkou poslal balon do bezpečné vzdálenosti od branky domácích.
90+2'
Burke z otočky hledal napravo se uvolňujícího Pinu, který si v souboji s Rocou šikovně došel pro faul. Ještě jedna standardní situace pro hosty.
90+1'
Sainz si vůbec nevšímal letícího míče a hrál zezadu do těla nic netušícího Cabrery. Jasný faul, hlavní sudí klidně mohl vytáhnout žlutou kartu.
90'
Nad rámec základní hrací doby se nastavují čtyři minuty.
89'
Domácí ještě mohli upravit své vedení! Raúl de Tomás se ocitl sám v šestnáctce, místo zakončení ale našel z druhé vlny sbíhajícího Dardera, jehož přízemní rána minula poloprázdnou branku.
88'
Ferreyrova zpětná přihrávka pro Javiho Lópeze postrádala rychlost. Balon si našel Martín, klička v souboji s domácím kapitánem mu ale nevyšla dle představ.
87'
Utkání už se opravdu pouze dohrává. Hosté se ještě snaží o zaznamenání čestného úspěchu, ovšem je vidět, že v prvním utkání po takto dlouhé pauze už jim chybí síly.
86'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Facundo Ferreyra.
86'
Žlutou kartu dostává Jonathan Calleri (Espanyol Barcelona).
85'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Ander Iturraspe.
84'
Cabrerova zpětná přihrávka pro Olazábal nepatřila k těm nejpovedenějším. Balon letěl vzduchem, ovšem debutant v brance barcelonského celku měl na jeho zpracování spoustu času.
83'
I přes to, že akce Espanyolu postrádala větší rychlost, natáhl Raúl de Tomáš k přízemní a nepříjemně skákavé střele, kterou Roberto zkrotil až nadvakrát.
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Víctor Camarasa, přichází Borja Sainz.
81'
Domácí fotbalisté s blížícím se koncem dle očekávání polevují v tempu. Chtějí utkání především v klidu dohrát a už si nepřipouštět žádné zbytečné komplikace.
80'
Hosté rozehráli nařízený roh na krátko, což se neukázalo býti ideální variantou. Centrovaný balon do šestnáctky nepřilétl, obrana Espanyolu přerušila kombinaci u praporku.
79'
Burke si dobře naběhl na Navarrovu nahrávku, odhodlal se i k centru, jenže balon na rohový kop stačil tečovat blokující Cabrera.
78'
Žlutou kartu dostává Oliver Burke (Deportivo Alavés).
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Matías Vargas.
76'
Hlavní arbitr González stejně jako v prvním poločase dává pokyn ke krátké přestávce.
75'
Darder stáhl k zemi Pinu. Ani tento přímý kop Deportiva Alavés ale nepřinesl ohrožení soupeřovy branky, Laguardia se totiž provinil ofenzivním faulem.
74'
O chvíli později se skotský mladík Burke snažil prosadit po pravé straně, ovšem narazil na připraveného Vilu, který předvedl zdařilý obranný skluz.
73'
Žlutou kartu dostává Raúl de Tomás (Espanyol Barcelona).
72'
Burke po Robertově výkopu sice vyhrál hlavičkový souboj s Cabrerou, k ničemu mu to ale nebylo, protože se na hrotu útoku Deportiva opět pohyboval zcela osamocen.
70'
Hosté dostali šanci zahrozit ze standardní situace, faulem se provinil Calleri. Ponsův centr prodloužil za sebe Pina, Rioja ale narazil na důrazného Cabreru.
69'
Další povedený pas z arzenálu stopera Espinosy k překvapení všech doskákal až k de Tomásovi, jehož kličku na kraji vápna vybíhající Roberto dobře přečetl.
68'
Chvíli nato po levé straně pláchl Roca, jehož centr odvrátil Navarro na roh. Stejně jako na konci první půle hlavičkoval Espinosa, který tentokráte usměrnil balon vedle branky.
67'
Espinosa krásně přenesl hru k nehlídanému Darderovi. Bývalý záložník Lyonu nevyužil volného prostoru k rozjetí dalšího útoku, zpracování mu opravdu nesedlo.
66'
Z chvilkového náporu Deportiva nevzešlo nic, Laguardia pak pod tlakem napadajícího Calleriho raději odehrál balon až k brankáři Robertovi.
65'
Žlutou kartu dostává Luis Rioja (Deportivo Alavés).
64'
Do trochu otevřenější defenzivy Espanyolu se po dlouhém nákopu dostal Burke, ovšem i tak měl proti sobě trojici bránících soupeřů, s nimiž si nevěděl rady.
63'
Drder přenesl hru k Melendovi, po spolupráci s nímž odcentroval Javi López. Na balon nikdo z jeho kolegů nedosáhl, ovšem Roca jej ještě zastihl před postranní lajnou.
62'
Tomás Pina se vymanil ze sevření svého strážce a poté narýsoval zajímavou kolmici pro Burkea, který na balon přes velkou snahu těsně nedosáhl.
61'
K míči se postavili Roca s Darderem. Přetažený centr prvního jmenovaného dolétl k Javimu Lópezovi, který vzhledem k clonícímu protihráči neměl přehled o hře a nezakončil.
60'
Melendo si před balon skvěle dal tělo a dotírajícímu Duartemu nezbylo nic jiného než faulovat. Espanyol tak bude rozehrávat standardní situaci.
59'
Následný přímý kop Alavés nepřinesl nic zajímavého, protože Laguardia ve vzduchu zasáhl rukou do obličeje bránícího Rocu. Jasný faul.
58'
Rocovu ztrátu ve středovém kruhu napravil vracející se David López, jenž zatáhl za záchrannou brzdu a nedovoleným zákrokem na Ponse přerušil protiakci hostí.
57'
Javi López se ve snaze vyvést balon dostal mezi čtyři protivníky, s nimiž toho moc nezmohl. Pokusil se alespoň o přihrávku, jenže tu přečetl Pina.
56'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rodrigo Ely, přichází Tomás Pina.
55'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Luis Rioja.
55'
Domácí se stále drží u balonu. Střídající Raúl de Tomás si nyní vysloužil potlesk od náhradníku a realizačního týmu, když elegantně obehrál napadajícího Fejsu.
54'
Darder podnikl mezi hráče soupeře rychlý slalom, na jehož konci ještě hledal Calleriho, k tomu se ale balon vzhledem k obrannému skluzu Duarteho nedostal.
53'
Laguardiův faul na Calleriho předznamenal další přímý kop Espanyolu. Jeho rozehrávku si vzal na starost Roca, který se pokusil překvapit Roberta střelou na bližší tyč, brankář hostí ale zareagoval včas.
52'
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
52'
Hřiště opouští také autor dvou gólových přihrávek Embarba, kterého nahradí Sergi Darder.
51'
Pro dnes výtečně hrajícího střelce druhé branky Espanyolu utkání končí, namísto Wu Leje nastupuje de Tomás.
50'
Snad poprvé od Pachecova vyloučení jsme byli svědky delšího pobytu Deportiva na útočné polovině. Naděje hostí utnul nepřesný pas Ponse, který skončil až v autu.
49'
Při chutí hrající Embarba si kolem Navarra přehodil balon na pravačku a zkusil své střelecké štěstí, dalekonosný pokus autora dvou asistencí ale skončil na tribuně.
47'
Espanyol právě vstřelil branku!
Lepší vstup do druhého poločasu si fotbalisté Espanyolu nemohli přát, krátce po návratu ze šaten totiž zvyšují na 2:0! Embarba načasoval svou přihrávku pro WU LEJE naprosto ideálně, čínský útočník se na to konto hnal sám na Roberta, kterému nedal šanci.
47'
Cabrera dlouhým pasem hledal Calleriho, kterého v hlavičkovém souboji těsně před pokutovým územím přetlačil Laguardia. Domácí ale i nadále zůstávají u míče.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Pere Pons.
46'
První poločas nabídl spoustu zajímavých momentů, Espanyol vede 1:0. V úvodu aktivnější hosty přibrzdilo hloupé vyloučení brankáře Pacheca, který zachytil míč rukou mimo vlastní šestnáctku. Střídající Roberto měl od té do by hodně práce. Domácí se naplno vrhli do útoku a vypracovali si několik nadějných příležitostí, nakonec se ale radovali až v nastaveném čase, když se hlavou prosadil stoper Espinosa.
45+5'
45+4'
Hosté byli velice blízko k tomu, aby náročnou první půli přečkali bez inkasované branky, nakonec se ale přeci jen neubránili. Uvidíme, s čím přijdou po přestávce.
45+3'
A po následné standardní situaci už se domácí fotbalisté zcela zaslouženě ujímají vedení! S prvním centrem si obrana Deportiva ještě poradila, o chvíli později ale Embarba posadil balon přesně na hlavu BERNARDA ESPINOSY, který zacílil mimo dosah zatím výtečného Roberta.
45+3'
Espanyol zahrával dva rohové kopy, při nichž musel Roberto z branky. Když už to vypadalo, že tlak domácích ustane, Navarro zbytečně fauloval Embarbu.
45+2'
Melendo z první našel Wu Leje, který se snažil uvolnit v pokutovém území, při zpracování si ale pustil balon daleko od nohy, čehož využil Laguardia.
45+1'
První poločas se protáhne hned o pět minut.
45'
Centr Javiho Lópeze si našel cestu ke Callerimu, jehož hlavička z těžké pozice a ze záklonu nemohla připraveného Roberta nijak vylekat.
44'
Roberto musel znovu zasahovat. Tentokráte neměl střídající gólman tolik práce jako před pár minutami, Embarbova hlavička postrádala razanci i přesnost.
43'
Vidal to v souboji s Javim Lópezem přehnal s důrazem, navíc si sám ublížil. Hosté se tak musí bránit další standardní situaci a zároveň doufají, že nebudou muset sáhnout k vynucenému střídání.
42'
Další kombinace barcelonského mužstva vyústila ve vysoký centr z kopačky Vily, které ale pouze odevzdal balon do náruče zatím výborného Roberta.
41'
První poločas se pomalu blíží ke konci a hosté už netrpělivě vyhlíží přestávku. V posledních minutách jsou pod velkým tlakem, udrží před odchodem do šaten stav 0:0?
40'
Obrovský závar před brankou Deportiva! Nejprve pálil Vilà, jehož ránu Roberto vyrazil a rady si věděl také s následnými nůžkami v podání Jonathana Calleriho.
39'
Hostům se nedaří udržet balon na vlastních kopačkách. Burke s Vidalem jsou na útočné polovině osamoceni a proti přesile moc příležitostí nedostávají.
38'
David López patičkou přenechal balon Embarbovi. Záložník Espanyolu se podruhé v krátkém časovém sledu odhodlal k ráně ze střední vzdálenosti, ani tentokráte ale nebyl přesný.
37'
Barcelonští se opět usadili na útočné polovině. Roca roztáhl hru na Embarbu, jehož přetažený centr přelétl všechny hráče ve vápně a dokutálel se až do autu.
36'
Čínský útočník Espanyolu je zatím nejaktivnějším hráčem utkání. Jeho další pokus o založení akce nevyšel, Wu Lej poté taktickým faulem na Duarteho raději přerušil hru.
35'
Embarba obdržel přihrávku od svého kolegy, a protože neměl kolem sebe žádného protivníka, napřáhl ke střele. Ze střední vzdálenosti ale branku netrefil.
34'
Dvojice nejvýše postavených hráčů hostující formace nenapadá rozehrávku soupeře nijak hluboko, Vidal s Burkem se spíše přesouvají a vyčkávají.
33'
Přestávka je u konce, zpět k fotbalu. Hostující trenér během ni uděloval pokyny především Burkeovi s Vidalem, dvěma ofenzivním hráčům Deportiva.
31'
Po odehrané půlhodince zavelel hlavní sudí Pablo González ke krátké přestávce, během níž se mohou hráči osvěžit a vyslechnout si pokyny od trenérů.
30'
Skvělý Roberto! Wu Lej si naběhl za obranu za povedený pas od spoluhráče, prodral se do šestnáctky, ale střídajícího gólmana hostí ani nadvakrát nezvládl překonat.
29'
Další útok hostujícího týmu zastavil Javi López jen za cenu faulu. Sudí přešel situaci s pouhou domluvou, ovšem i v tomto případě mohl tasit žlutou kartu.
28'
Do úniku se vydal Aleix Vidal. Na levé straně mu nabíhal Burke, přihrávka bývalého hráče Barcelony či Sevilly ale postrádala dostatečnou razanci a stala se snadnou kořistí pro Espinosu.
27'
Hráči Deportiva podle očekávání brání v kompletním počtu. Po zbytek utkání se směrem dopředu budou muset spoléhat především na brejky či případné chyby soupeře.
26'
Domácím se podařilo dostat balon do sítě, Wu Lej tak ale učinil rukou. Místo radosti z gólu tak obdržel od hlavního sudího žlutou kartu.
25'
Embarbův přetažený centr si našel Lej a hlavou sklepl balon pro z druhé vlny si nabíhajícího Rocu, kterému zakončení obětavě překazil Rodrigo Ely.
24'
Domácí už rozjíždějí přihrávkový kolotoč na obranné polovině soupeře a hledají skulinky v jeho obranném rozestavení. Zatím se jim nedaří probojovat do vápna.
22'
Barcelonští mohli udeřit okamžitě, rozehrávali totiž přímý kop z velice nebezpečné pozice. Embarba ale šanci zahodil, když trefil svého spoluhráče, od kterého se míč odrazil na tribunu.
21'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Roberto.
20'
Velice bizarní moment posílá Deportivo do deseti, a před domácími tak stojí obrovská příležitost na vítězný návrat k fotbalu – téměř sedmdesát minut trvající přesilovka.
19'
Pacheco si vybral další slabší moment a tentokráte už to bude s následky. Hostující gólman překazil šanci soupeře a zachytil balon mimo šestnáctku, načež okamžitě obdržel červenou kartu.
18'
Calleri si ve vzdušném souboji s Elym počínal nedovoleně, hostující stoper inkasoval opravdu tvrdý direkt. Jasný faul, tady neměl rozhodčí na vybranou.
17'
Wu Lej to zkusil individuálně, jeho centr však bezpečně zablokoval Duarte. Špatná volba čínského útočníka, přímo za ním stál o míč se hlásící a volný David López.
16'
Lej vyhrál důležitý hlavičkový souboj. Míče se na to konto ujal Calleri, který chtěl ještě kombinovat s Rocou, vzájemná komunikace obou hráčů ale pokulhávala.
15'
Hra ještě chvíli stála, protože na trávník museli domácí zdravotníci, kteří zamířili k Melendovi. Záložník Espanyolu by však měl být schopen pokračovat.
14'
Opakovaný záběr ukázal, že Méndez s Lópezem se celou dobu vzájemně přidržovali. Jednalo se o hraniční situaci, kterou hlavní rozhodčí zřejmě posoudil správně.
13'
Méndez se odpoutal od svého strážce a upaloval sám vstříc brance soupeře, po souboji s Lópezem se však poroučel k zemi. Hosté se dožadují odpískání penalty, jenže sudí nechává hru plynout.
12'
Chvíli nato dostali fotbalisté Alavés další možnost volného přímého kopu. Tentokráte se k zakončení neprobojovali, balon do bezpečí odvrátil hlavičkující Espinosa.
11'
Camarasův povedený oblouček si našel Burke, s rychlou kličkou ke středu hřiště si ale na pozorného Javiho Lópeze nepřišel. Kapitán Barcelonských odkopl míč do autu.
10'
Další akci zatím mírně aktivnějšího Deportiva zastavilo ofsajdové postavení Aleixe Vidala. Fotbalisty, který je běžně zvyklý nastupovat na kraji hřiště, ale dnes figuruje na hrotu útoku.
9'
Burke se snažil prosadit individuálně středem hřiště, s míčem mezi dvěma protivníky toho ale příliš nevymyslel. Faulu se skotský mladík u sudího dožadoval marně.
8'
Balon dolétl až do míst, kde se pohyboval Lej. Čínský útočník mohl poslal do samostatného úniku Embarbu, v klíčový moment ale lehce zazmatkoval a byl odstaven.
7'
Olazábal, který dnes zažívá soutěžní premiéru, zachytil balon na hranici pokutového území. Hosté se dožadovali odpískání přímého kopu, ale arbitr González posoudil situaci správně.
6'
Aleix Vidal se vymotal ze sevření dvou protivníků a poté se snažil přenést hru na pravou stranu, kde před čekajícím Martínem zasáhl dobře postavený Cabrera.
5'
Hosté po Embarbově faulu na Camarasu kopali standardní situaci. Vidalův centrovaný balon si sice našel Navarro, jeho hlavička ale nebyla vůbec přesná.
4'
Žlutou kartu dostává Adrián Embarba (Espanyol Barcelona).
3'
Útočník Espanyolu si z předchozího souboje s brankářem soupeře odnesl velkou díru na zadní straně trenek. Jakmile to půjde, bude se Calleri muset převléknout.
2'
Zajímavý moment hned na úvod. Pacheco nepochopitelně zaváhal v rozehrávce a málem byl odzbrojen napadajícím Callerim. Velké štěstí pro hosty.
1'
Hlavní sudí Pablo González foukl do píšťalky, utkání tedy může odstartovat! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v červených dresech, naopak Espanyol bude hrát v bílo-modrém.
1'

Espanyol Barcelona: Olazábal – Javi López (C), Espinosa, Cabrera, Vilà – Melendo, David López, Roca, Embarba – Calleri, Lej.
Náhradníci: Prieto – Pipa, Pedrosa, V. Sánchez, Iturraspe, Ferreyra, Darder, de Tomás, Vargas, F. Calero, Lozano, Campuzano.

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Ely, R. Duarte – Martín, Camarasa, Fejsa, Méndez – Burke, Aleix Vidal.
Náhradníci: Roberto, Castro – Magallán, Sainz, Pina, Rioja, Marín, Pons, López, Paulino de la Fuente Gómez, Mahmoud, Rodríguez.

Rozhodčí: Pablo González – Alfredo Rodríguez, Álvaro Carreño.
Deportivo Alavés

Fotbalisté Deportiva byli před koronavirovou přestávkou v solidní formě, z posledních šesti utkání vydolovali devět bodů. Navíc dokázali být úspěšní proti papírově silnějším soupeřům, když remizovali se Sevillou a Valencií a poměrem 2:1 doma přehráli Athletic Bilbao. Vzhledem k nepovedeném vstupu do soutěže se ale Alavés drží až na čtrnácté pozici, přičemž na sestupové vody má náskok sedmi bodů. Dnes míří mužstvo okolo jedenáctigólového Lucase Péreze, kterému patří v tabulce střelců dělené třetí místo, do Barcelony, kde nezvítězilo už dlouhých osmnáct let.
Espanyol Barcelona

Pokud se chtějí fotbalisté Espanyolu udržet mezi španělskou fotbalovou elitou, musí začít bezpodmínečně bodovat. Jedenáct kol před koncem sezony se totiž krčí na posledním, dvacátém místě, přičemž na pozice zajišťující záchranu ztrácí stále přijatelných šest bodů. Svěřenci kouče Abelarda v dosavadním průběhu ročníku zapsali jen čtyři vítězství, naposledy se ze tříbodového zisku radovali na začátku února proti Mallorce. Od té doby Barcelonští dvakrát remizovali a dvakrát vyšli bodově naprázdno. Dokáží se po dlouhé pauze nastartovat ke stíhací jízdě a udržení prvoligové příslušnosti?
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po vynucené přestávce se opět rozjíždí španělská LaLiga, která má dnes na programu čtyři zápasy osmadvacátého kola. Společně se budeme věnovat souboji mezi Espanyolem Barcelona a Deportivem Alavés, začínáme ve 13:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.