La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Villarreal - 10. listopadu 2019   12:00

Mallorca
13' Lago Junior  • 24' Rodríguez  • 53' Kubo (Febas)
3:1
(2:0)
Villarreal
49' Cazorla
Mallorca
Reina (C) – Sastre, Valjent, Raíllo, Agbenyenu (85. Campos) – Rodríguez, Baba Mohammed, Febas, Kubo (66. Señé) – Budimir (82. Abdón), Lago Junior.
Fabri – Cabrera, Campos, Pedraza, Abdón, Señé, Chavarría.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Iberostar Estadi (Palma de Mallorca)
Villarreal
Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, M. Gaspar (C) (80. Trigueros) – Cazorla, Anguissa, Iborra (46. Chukwueze), Moisés Gómez (68. Ontiveros) – G. Moreno, Toko Ekambi.

Mallorca se v tabulce posouvá před Betis na šestnácté místo, Villarreal zůstává devátý, ale dostane se před něj vítěz právě rozehraného zápasu Bilbao – Levante a v případě bodového zisku proti Getafe také Osasuna Pamplona.
Fotbalisté Mallorcy v zápase s Villarrealem z absolutního minima vytěžili maximum. Domácí třikrát vystřelili na branku, dvakrát z pokutových kopů a ze všech tří střel dokázali skórovat. Hosté zaznamenali jen penaltovou trefu Santiho Cazorly az Baleárských ostrovů odjíždějí poraženi.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:17.
90+5'
90+5'
Hosté vybojovali rohový kop, zahrávat jej budou už v samém závěru nastavení.
90+4'
Žlutou kartu dostává Aleix Febas (RCD Mallorca).

Domácí středopolař je potrestán za zákrok ve středu hřiště.
90+3'
Javier Ontiveros se pokusil vystřelit z dálky, mířil ale daleko vedle domácí branky a Manolo Reina s odkopem nijak spěchat nebude.

Na střelecké pokusy už je to 6:16, skutečných šancí ale hosté měli absolutní minimum.
90+2'
Abdón si vedl velmi dobře proti čtyřem protihráčům, nakonec mu přeci jen je pískán nedovolený zákrok.
90+1'
Rozhodčí Del Cerro Grande k dnešním devadesáti minutám poněkud překvapivě přidává pět nastavených.
89'
Po dlouhém nákopu z hloubi pole tentokrát Dani Rodríguez fauloval Andrého Anguissu.
89'
Osmadvacátého faulu se dopustili hosté, na nedovolené zákroky je to 12:16.
88'
Mallorca nadále s přehledem drží dvoubrankové vedení a hostům čas velmi rychle utíká.
86'
Domácí se dopustili zbytečné ztráty před vlastním pokutovým územím, odraženého míče se zmocnil Ekambu a nejlepší hráč La Ligy za měsíc říjen pohotovou ránou prozkoušel pozornost Reiny, ten si s tímto pokusem poradil.
85'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Lumor Agbenyenu, přichází Xisco Campos.
84'
Ontiveros, hrající s výrazným blonďatým přelivem, se v pokutovém území Mallorcy neprotlačil k vysokému centru.
82'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Abdón.
81'
Čtvrtý roh Villarrealu se neujal, hostům se vůbec nedaří dostat se do nějaké solidní šance, aby koncovku zápasu ještě zdramatizovali.
80'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Mario Gaspar, přichází Manu Trigueros.
79'
Tempo zápasu výrazně zvolnilo, momentálně se jen bojuje ve středu hřiště bez nějakého náznaku fotbalovosti.
77'
Žlutou kartu dostává Raúl Albiol (Villarreal CF).

Hostující stoper ve středu hřiště nevybíravě vrazil do Febase a vynechá příští utkání po reprezentační přestávce s Celtou Vigo.
75'
Neúspěšná útočná souhra Villarrealu končí jen odkopem od domácí branky.
73'
Po následné standardní situaci hostů Mario Gaspar prodlužoval míč ke vzdálenější tyči, kde v tísni nedokázal na branku zakončit Raúl Albiol, ten navíc stál při Gasparově prodloužení v ofsajdu a případná branky by tak musela být odvolána.
72'
Chukwueze byl faulován u postranní čáry Seňém, marně si říkal rozhodčímu Del Cerru Grandemu o žlutou kartu soupeře.
71'
Po akci Cazorly s Ekambim se z osmnácti metrů pokusil opřít do míče Anguissa, jeho střela je ale zablokována.
69'
Gerard Moreno ve středu hřiště fauloval Babu Mohammeda, ten musí být ošetřen.
68'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Javier Ontiveros.
67'
Střídat budou také hosté, do hry se připravuje Javier Ontiveros.
66'
Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Josep Señé.
65'
Na přetažený centr Joana Sastreho si nabíhal Lago Junior, tomu se míč ale nepovedlo ve vzduchu zasáhnout, navíc zřejmě byl v těsném ofsajdu.
63'
Chukwueze posunul míč do pokutového území domácích Ekambimu, ten nedokázal prostřelit brankáře Reinu.
62'
S centrem Takefusy Kuba ze standardní situace si hosté poradili, Dani Rodríguez pak z dálky střílel nepřesně. Jednalo se ale vůbec o první střelu Mallorcy, která nekončí gólem.
60'
Žlutou kartu dostává Rubén Peña (Villarreal CF).

Rozhodčí Del Cerro Grande s udělením karty počkal, až Peňa bude na nohou.
59'
Rubén Peňa ostrým skluzem vjel pod nohy Sastreho a následovat bude standardní situace pro Mallorcu, a také žlutá karta pro Peňu, který ale také zůstává ležet na trávníku.
57'
Dalšího faulu se dopustili hosté na Kuba, tentokrát rozhodčí Del Cerro Grande po zákroku Rubéna Peni nechává karty ve své kapse.
55'
Žlutou kartu dostává Dani Rodríguez (RCD Mallorca).

Rodríguez povalil k zemi Moisése Gómeze.
55'
Tentokrát zaútočili hosté a na pravé straně vybojovali rohový kop, z něj nazahrozili.
53'
Mallorca právě vstřelila branku!
Osmnáctiletý TAKEFUSA KUBO si před pokutovým územím zpracoval přihrávku Aleixe Febase a pak míč parádně nasměroval k pravé tyči hostující branky! Krásný fotbalový moment mladého Japonce.
52'
Tentokrát se v pokutovém území Villarrealu přetlačovali Kubo s Torresem, k nelibosti domácího publika ale rozhodčí Del Cerro Grande znovu penaltu nepíská.
51'
Po rychlém přechodu domácích do útoku se v pokutovém území skácel k zemi Ante Budimir, další penalty už se ale nedočkal.
49'
Villarreal právě vstřelil branku!
Nesmírně zkušený SANTI CAZORLA s jistotou nasměroval penaltu do protipohybu brankáře Reiny a snižuje na 1:2!
48'
Po dalším rohu hostů Raillo přidržel v pokutovém území Morena a rozhodčí Del Cerro Grande tentokrát píská penaltu pro žluté!
48'
Penalta pro Villarreal!
48'
Peňův centr vyboxoval brankář Reina hluboko do pole, navíc byl atakován Ekambim a těžce se zvedá ze země.
47'
Po rohovém kopu se do zakončení dostal Moi Gómez, jeho rána si ale neproklestila cestu až k Reinovi.
46'
Hosté po změně stran začali aktivně, Karl Toko Ekambi si na hranici pokutového území našel prostor ke střele, ta je nadražena nad branku.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Vicente Iborra, přichází Samuel Chukwueze.
46'
Hosté chystají do druhého poločasu střídání, připraven ke vstupu do hry už je Samuel Chukwueze.
První poločas nabídl velmi specifickou podívanou, neboť Mallorca jen dvakrát vystřelila z pokutových kopů, to ji ale stačí k vedení 2:0. Hosté už do statistik zapsali sedm střel, na první úspěšnou trefu ale nadále čekají.
45+2'
45+2'
Nastavený čas se odehrává pod kontrolou hostů, ti nadále drží míč, nedaří se jim ale dostat se před brankáře Reinu.
45'
Gerard Moreno přihrával z levého křídla do středu pokutového území, kam si naběhl Mario Gaspar, do jeho střely se ale dokázal včas vložit bránící Lumor Agbenyenu.
44'
Hosté se házenkářským obléháním snaží dobýt pokutové území Mallorcy, ta nadále brání své hájemství velmi dobře.
42'
Lumor Agbenyenu v obklíčení dvou protihráčů u postranní čáry vybojoval autové vhazování, maximum možného pro Mallorcu.
40'
V pokutovém území Mallorcy se k míči dostal Anguissa, zblízka ale nedokázal překonat Manola Reinu.
39'
Hosté zakládají další útočné tažení z hloubi vlastní poloviny, domácí brání v kompaktním bloku.
37'
Tečovaný centr Maria Gaspara doletěl k brankáři Reinovi, ten míč pohodlně zachytil do svých rukavic.
36'
Hosté podnikli rychlý přechod do útoku, po souhře Peni s Gómezem se zpoza pokutového území opřel do míče Santi Cazorla a jeho rána prosvištěla těsně vedle tyče domácí branky!
35'
Po Kubově centru byl pískán nedovolený zákrok Antemu Budimirovi.
34'
Mallorca zůstává natlačena na levém kříde, Lumor Agbenyenu byl faulován a následovat bude standardní situace v podobě tzv. "zkráceného rohu".
33'
Kubův roh nepřinesl žádné ohrožení, hosté odkopli míč za postranní čáru.
33'
Mallorca vybojovala rohový kop, domácí se zase mohou nastěhovat před Sergia Asenja.
32'
Rozhodčí Del Cerro Grande řeší zřejmě nějaké potíže v hledišti, už se ale může ve hře zase pokračovat.
31'
Tentokrát už Moi Gómez odcentroval, míč ale doletěl jen k brankáři Manolu Reinovi.
30'
V akci už je znovu Villarreal, Moi Gómez si u levé postranní čáry netroufl na centru a přihrál jen zpět Peňovi.
28'
Mallorca se teď usadila na útočné polovině a domácí se snaží znovu zahrozit.
26'
Villarreal se snaží o odpověď, Morenovu přihrávku Ekambi sklepl ke Cazorlovi, jeho rána z hranice pokutového území je sražena do křídla.
24'
Míč si tentokrát vzal pod kontrolu DANI RODRÍGUEZ, kopl jej do stejného místa jako při první penaltě Lago Junior, a protože brankář Asenjo tentokrát skočil k opačné tyči, byl bez šance!
23'
Asenjo zároveň vidí žlutou kartu, možná spíše i za přehnanou reakci po penaltě než za samotný faul.
22'
Domácí sehráli skvělou kombinaci ve středu hřiště, pak běželi ve třech sami na brankáře Asenja, Budimir posunul míč Febasovi, ten už jej nasměroval těsně před Asenjem jen vedle branky, Asenjo ale Aleixe Febase podrazil a rozhodčí Del Cerro Grande okamžitě píská penaltu!
22'
Druhá penalta pro Mallorcu!
21'
Dani Rodríguez si posunul míč na vlastní polovině do volného prostoru a rozběhl se k rychlému přechodu na útočnou polovinu, který přibrzdil jen faulem Iborra.
20'
Ante Budimir dostal přihrávku za záda hostujících obránců, ovšem byl přistižen v těsném ofsajdu, který přesně viděl asistent rozhodčího Juan Yuste.
19'
Velmi nepovedená souhra hostů na pravém křídle, míč doputoval za brankovou čáru a odkopu od branky se ujme Manolo Reina.
17'
Rodríguez po zisku míče rychle potáhl míč po útočné polovině, do pokutového území jej nepustil Torres, následná střílená přihrávka Budimira jen proletěla předbrankovým prostorem.
16'
Mallorca se na malou chvíli zmocnila míče, už ovšem znovu platí, že fotbalisté ve žlutém si přihrávají v okolí středové čáry.
15'
Hosté mají míč na svých kopačkách a kombinují ve středu hřiště.
13'
Brankář Asenjo sice vystihl stranu, LAGO JUNIOR ale dokázal míč vtěsnat k levé tyči a otevírá skóre zápasu!
13'
Penalta potvrzena a míč už si staví Lago Junior.
12'
Hlavní arbitr ještě řeší situaci s kolegy u videa.
11'
Rohového kopu se ujal Takefusa Kubo, míč se k němu oklikou vrátil, Kubo se pak prokličkoval do pokutového území, kde byl podražen a rozhodčí Carlos Del Cerro Grande odpískal penaltu!
11'
Penalta pro Mallorcu!
10'
Domácí dostali soupeře pod tlak a brankář Asenjo zahrál míč rovnou za brankovou čáru, následovat bude rohový kop.
9'
Přetažený centr Santiho Cazorly našel Maria Gaspara, ten z ostrého úhlu zakončoval nad domácí branku.
8'
André Anguissa se pokusil obhodit Febase, ten jej fauloval a hosté disponují standardní situací.
8'
Série nepřesností na obou stranách, po odrazu míče do zámezí mohou domácí vhazovat hluboko na vlastní polovině.
6'
Lago Junior se šikovně prosmýkl kolem levé postranní čáry, domácí se ale nedokázali probojovat až k pokutovému území Villarrealu.
4'
Mario Gaspar obral o míč Laga Juniora jen za cenu nedovoleného zákroku.
3'
Gerard Moreno se pokusil dlouhým pasem najít v pokutovém území Karla Toka Ekambiho, ten byl pokryt domácími zadáky.
2'
Dani Rodríguez u postranní čáry fauloval Moisése Gómeze, rozehrávat mohou hosté.
1'
Úvodního výkopu se ujali v tradičních žlutých dresech hrající hosté, také domácí oblékli svoji obvyklou červeno-černou kombinaci.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Carlosem Del Cerro Grandem přivedla fotbalisty na trávník, utkání bude během několika momentů zahájeno.

RCD Mallorca: Reina (C) – Sastre, Valjent, Raíllo, Agbenyenu – Rodríguez, Baba Mohammed, Febas, Kubo – Budimir, Lago Junior.
Náhradníci: Fabri – Cabrera, Campos, Pedraza, Abdón, Señé, Chavarría.

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, M. Gaspar (C) – Cazorla, Anguissa, Iborra, Moisés Gómez – G. Moreno, Toko Ekambi.
Náhradníci: Andrés Fernández – Bacca, Chukwueze, Ontiveros, Ra. Funes Mori, Quintilla, Trigueros.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
Villarreal CF

Villarreal loni obsadil až čtrnácté místo a tradiční účastník evropských pohárů se tak letos musí obejít bez kontinentálních bojů. V úvodních deseti kolech probíhající sezóny se "Žluté ponorce" povedlo pětkrát zvítězit, v posledních dvou zápasech ale Villarreal uhrál jen bod po prohře 1:2 v Eibaru a domácí bezbrankové remíze s Athleticem Bilbao, kde ztroskotali na výborném brankáři Simónovi.

Na hřištích soupeřů Villarreal odehrál zatím šest zápasů s bilancí dvou výher a čtyř porážek, tříbodové zisky Villarreal přivezl z Leganés (3:0) a Espanyolu Barcelona (1:0).
RCD Mallorca

Fotbalisté Mallorcy se po šesti letech vrátili mezi španělskou elitu a do dnešního zápasu vstupují ze sedmnácté příčky, když v úvodních dvanácti kolech nasbírali jedenáct bodů za 3 výhry, 2 remízy a 7 porážek.

Forma Mallorcy vůbec není ideální, když v posledních třech kolech i přes příznivý los Mallorca prohrála 0:1 v Leganes, 0:3 ve Valladolidu a z domácího souboje o Osasunou Pamplonou získala jen bod za remízu 2:2.

Všechny své body Mallorca uhrála právě v domácím prostředí, na hřištích soupeřů prohrála všech pět svých dosavadních zápasů.
Hezké nedělní poledne při sledování přenosu utkání španělské La Ligy, staronový nováček soutěže z Mallorcy přivítá Villarreal. Mírnými favority jsou hosté, ale čeká nás zajímavé utkání, v němž rozhodně bez šancí není ani domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.