La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Bilbao - 8. prosince 2019   14:00

Real Betis
2' Joaquín (Emerson) • 11' Joaquín (Moreno) • 20' Joaquín (Loren)
3:2
(3:1)
Bilbao
43' I. Williams   • 75' Berchiche
Real Betis
Robles – Bartra, González (80. Javi García), Feddal – Guardado – Emerson, Joaquín, Canales, Moreno – D. Lainez (73. Kaptoum), Loren (77. Iglesias).
D. Martín – Barragán, Javi García, Gutiérrez, Iglesias, Kaptoum, Tello.
Pizarro – Álvarez Izquierdo, Álvarez Cantón
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
46106 diváků
Bilbao
Simón – Capa (82. Larrazabal), Yeray, I. Martínez (46. Núñez), Berchiche – Dani García, Unai López – I. Williams, Sancet (69. San José), I. Córdoba – Kodro.
Herrerín – I. Gómez, Larrazabal, Lekue, Núñez, San José, Villalibre.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek druhé adventní neděle. Na viděnou.
V dalším kole se pokusí Real natáhnout svou vítěznou šňůru na stadionu předposledního Espanyolu. Bilbao bude napravovat dnešní nezdar doma proti Eibaru.
Fotbalisté Betisu si dalším vítězstvím v tabulce LaLigy polepšili na jedenáctou pozici. Bilbao kleslo na šestou příčku.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:15.
Je dobojováno! Real Betis vítězí potřetí v řadě, když tentokrát zdolal na domácím stadionu dosud už pět kol neporažené Bilbao. To přijelo do Sevilly s vizitkou nejlepší obrany v soutěži, přesto hosté prohrávali po hattricku Joaquína už ve dvacáté minutě o tři branky! Naději pro Athletic vykřesal krátce před pauzou Williams, jenž snížil z pokutového kopu. Na drama pak zadělal čtvrthodinu před koncem trefou z 32 metrů Berchiche. Bilbao v závěru vrhlo veškeré síly do útoku a otevřených zadních vrátek mohl využít opět Joaquín. Radost z gólu mu však tentokrát vzal skvělým zákrokem Simón. Domácího hrdinu to ovšem příliš mrzet nemuselo, Betis svůj hubený náskok i navzdory šestiminutovému nastavení uhájil a slaví tak cenné tři body.
90+6'
90+6'
Řady karetních hříšníků rozšiřuje Unai López. To vše v době, kdy běží už šestá nastavená minuta.
90+4'
Guardado sundal k zemi Daniho Garcíu, je z toho další žlutá karta.
90+3'
Po rozehrávce nakrátko se k míči dostali hosté, kteří přesunuli hru před protější branku. Zde bude Bilbao vhazovat.
90+2'
Joaquín odmítl gólovou pojistku! Iglesias oslovil autora hattricku přihrávkou před branku, tam ale nechal nikým nehlídaný Joaquín vyniknout svou střelou brankáře Simóna, jenž vyrazil ránu na rohový kop!
90+1'
Nastavovat se bude pět minut nad rámec řádné hrací doby.
90'
Bilbao se natlačilo před Roblesovu bránu, po Alvarezově centru z pravé strany se ale nikdo z hostů do zakončení nedostal. Míč si stáhl do rukavic gólman Betisu.
88'
Domácí fotbalisté jej rozehráli nakrátko, příliš vteřinek ale neuspořili. Aktuálně již hrají s míčem hosté.
87'
Někteří hráči Bilbaa reklamovali faul a přestali hrát, a tak se zrodila zajímavá příležitost Betisu, na jejímž konči byla prudká střela Iglesiase z pravé strany velkého vápna. Simón míč vyrazil na rohový kop.
86'
San Josého podražení Joaquína už se neobešlo bez karetního trestu. Betis bude navíc kopat standardku.
85'
Střídající San José se provinil faulem. Balon pro Real.
84'
V tvářích příznivců Betisu se značí nervozita. Jejich miláčci se zřejmě budou o vítězství strachovat až do posledních minut.
83'
Nebýt Núñezovy obranné hlavičky na polovině hřiště, hnal by se čerstvý Iglesias zcela sám na branku.
82'
Hra byla v posledních minutách značně rozkouskovaná nejen nedovolenými zákroky, ale i střídáními. To poslední nyní provedli hosté, a tak se můžeme opět vrhnout na fotbal.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Gaizka Larrazabal.
80'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Edgar González, přichází Javi García.
78'
Williams zasáhl ve výskoku protihráče a je třetím aktérem zápasu, který dnes bude dohrávat pod hrozbou vyloučení.
77'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Loren, přichází Borja Iglesias.
75'
Bilbao právě vstřelilo branku!
V Seville je zaděláno na drama! YURI BERCHICHE se odhodlal ke střele z 32 metrů a nachytal Roblese na švestkách! Rozdíl ve skóre je po jeho trefě do levého dolního růžku branky rázem pouhý gól.
74'
Kaptoum sestřelil na půlící čáře rozběhnutého Martíneze a vidí velice rychle žlutou kartu.
73'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Diego Lainez, přichází Wilfrid Kaptoum.
72'
Moreno dostal přihrávku do běhu a vyslal překvapivou střelu z levého okraje velkého čtverce, míč po jeho zásahu levačkou prosvištěl metr vedle vzdálenější tyče.
71'
Po faulu na Joaquína rozehrávají domácí.
70'
Do konce zápasu zbývá posledních dvacet minut plus nějaké to nastavení. Druhá půle zatím nedosahuje svou atraktivitou zdaleka úrovně té první.
69'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Mikel San José.
67'
Souboj ve vápně v podání Berchicheho s Bartrou jako penaltový posouzen nebyl.
66'
Po centru z levé strany hlavičkoval Loren vedle levé tyčky. Simón dráhu letu míče kontroloval.
64'
Unai López nakopl zezadu Guardada a je rozhodčím důrazně varován, že příště už bude podobný zákrok za žlutou kartu.
63'
Hraje se čím dál častěji na polovině Betisu, který se rozhodně nikam hnát nemusí. Real se soustředí na defenzívu a zatím mu tento záměr vychází na jedničku.
61'
Kodro udeřil rukou u postranní čáry do tváře Feddala, ten padl s bolestivou grimasou k zemi. Rozhodčí do kapsičky k nelibosti fanoušků nesahá.
58'
Dopředu se snažil prodrat Moreno, v souboji jeden na jednoho ale neuspěl a o balon tak přišel.
56'
Po prudkém centru se za obranu dostal Kodro, k tomu, aby balon zasáhl špičkou kopačky, mu ale několik čísel scházelo.
55'
Po Martínezově hlavičce se k odraženému míči prodral uvnitř velkého vápna Sancet, devatenáctiletý mladík ale branku Betisu o parník překopl.
54'
Hosté budou mít možnost ohrozit domácí svatyni z rohového kopu.
53'
Dnešní utkání sleduje 46106 diváků.
52'
Teď se Athletic sice na chvíli usadil na útočné polovině, jeho snahu ale ukončil Williamsův zákrok na Joaquína, po němž se autor dnešního hattricku zvedá na nohy jen velmi těžce.
51'
Betisu se daří držet balon, hosté se zatím do žádné vážnější šance po změně stran nedostali, což pro ně není dobrá zpráva.
49'
A i s touto situací si hráči v červeno-bílých dresech poradili a dostali balon do bezpečí. Teď by se rádi přesunuli k protější brance.
48'
Následná standardka končí na hlavě jednoho z hostů, který odvrátil merunu na rohový kop.
47'
Nově příchozí Núñez se uvedl ostrým skluzem na Emersona a vykoledoval si bleskově žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Martínez, přichází Unai Núñez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:04.
Zajímavý první poločas je minulostí. Betis vstoupil do zápasu jako uragán a vedl díky hattricku Joaquína už po dvaceti minutách 3:0. Hostující brankář Simón si do té doby nesáhl na balon. Jiskřičku naděje vykřesal pro lehce favorizované Bilbao až v samém závěru poločasu Williams, jenž proměnil pokutový kop po ruce Morena.
45'
43'
Autorem branky z pokutového kopu je IÑAKI WILLIAMS. Hostující útočník poslal míč po zemi neomylně k levé tyči, Robles se vrhl na druhou stranu.
43'
Teď ovšem bude Bilbao kopat po Morenově hře rukou uvnitř pokutového území penaltu!
42'
Pas na Williamse odvrátil do bezpečí Moreno. Tahle standardka se hostům vůbec nepovedla.
41'
Kodro byl ve výskoku zasažen do hlavy, sudí Pizarro nařizuje přímý kop pro Bilbao. Očekávat lze dlouhý centr do vápna.
39'
Betis se po zisku míče dostal do rychlého přečíslení a slavil čtvrtý zásah, ten ale pro ofsajd Guardada neplatí! Přihrávku domácího záložníka tečoval obránce k Lorenovi, jehož střelu zhruba z penaltového puntíku Simón vyrazil znovu k Guardadovi, jeho následná trefa ale padla ze zmíněného ofsajdu.
38'
Další provinění Lorena. Hosté rozehrávají z blízkosti středového kruhu.
36'
Capa posunul na pravé straně míč Williamsovi, jeho pokus z hranice velkého vápna byl však zblokován.
35'
Nyní se hra přesunula před protější branku, kde se po centru z pravé strany vyšrouboval do vzduchu Loren, domácímu útočníkovi je ale pískán útočný faul.
33'
Hostům se daří čím dál častěji pobývat na útočné polovině, Betis ale výborně brání a do žádné vážnější šance Athletic nepustil.
31'
Je za námi úvodní půlhodina hry. Real Betis vede díky hattricku osmatřicetiletého Joaquína 3:0 a je na nejlepší cestě za třemi body.
29'
Bilbao ubránilo další útočný výpad domácího celku pouze za cenu malé domů na vlastního brankáře. V kabině Athleticu bude o poločasové přestávce asi pořádné dusno.
26'
Nízký centr na přední tyč ale nenadělal domácím fotbalistům žádné problémy. Nyní již kombinují s míčem právě zeleno-bílí, kteří se rozhodně nikam hnát nemusí.
25'
Bilbao bude moci ohrozit Roblesovu klec z rohového kopu. Ten rozehrají hosté z levé strany.
23'
Po prudkém centru z pravé strany se dral na středu vápna do zakončení Kodro, pár decimetrů mu ale k ideálnímu zásahu míče z bezprostřední blízkosti branky scházelo.
20'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hattrick za dvacet minut? Žádný problém! JOAQUÍN si zpracoval Lorenovu prostrkávačku a dloubl balon ke vzdálenější tyči. Simón vůbec nestihl reagovat a nesáhl si na míč ani v tomto případě!
19'
Kombinaci Bilbaa utnul razantním odkopem za autovou čáru Bartra.
17'
Martínez se odhodlal ke střele, kromě zdi ale přestřelil i Roblesovu svatyni.
16'
Moreno to na vlastní polovině přepískl s důrazem, Athletic má k dispozici standardní situaci z nějakých pětadvaceti metrů.
14'
Hosté vybojovali svůj první rohový kop v utkání. Ten rozehrál Unai López nakrátko, posléze přišel přeci jen nadýchaný centr z levé strany, který ovšem doplachtil do rukavic připraveného Roblese.
13'
Dva inkasované góly v rozmezí deseti minut, to rozhodně není pro nejlepší obranu soutěže dobrá vizitka. Uvidíme, jak Bilbao na divoký úvod zápasu zareaguje.
11'
Druhá střela na branku, druhý gól! Moreno posunul míč z levé strany za hranici šestnáctky na JOAQUÍNA, který zakroutil svou technickou střelu o vzdálenější tyč až do sítě.
10'
Fotbalisté Betisu kombinují s míčem na vlastní polovině a čekají na vhodný moment k přechodu do útoku.
9'
Bilbao se snaží dostat do tempa, zatím ale hledá mírný favorit utkání rytmus marně.
7'
Unai López zastavil nevybíravým zákrokem Lorena a je opět pískáno. Kartu, kterou si žádali domácí příznivci, ale rozhodčí Pizarro nevytasil.
5'
Dani García zasáhl nohu protihráče, sudí píská faul. Míč pro Betis.
2'
Nejlepší obrana soutěže inkasuje už ve druhé minutě! Emerson pláchl po pravé straně a přihrál na vzdálenější tyč JOAQUÍNOVI, který si balon sklepl o prsa a následně vypálil z voleje mimo dosah brankáře Simóna!
1'
Betis, hrající v pruhovaných zeleno-bílých dresech, od začátku nastěhován na polovině soupeře. Dresy Bilbaa zdobí rovněž proužky, v tomto případě červeno-bílé.
1'

Real Betis: Robles – Bartra, González, Feddal – Guardado – Emerson, Joaquín, Canales, Moreno – D. Lainez, Loren.
Náhradníci: D. Martín – Barragán, Javi García, Gutiérrez, Iglesias, Kaptoum, Tello.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López – I. Williams, Sancet, I. Córdoba – Kodro.
Náhradníci: Herrerín – I. Gómez, Larrazabal, Lekue, Núñez, San José, Villalibre.

Rozhodčí: Pizarro – Álvarez Izquierdo, Álvarez Cantón.
Bilbao vyhrálo čtyři z posledních pěti vzájemných soubojů. Naposledy se tak stalo 27. ledna tohoto roku, kdy Athletic zvítězil na domácím hřišti 1:0. Tentokrát bude mít výhodu domácího stadionu Betis. Jak s ní naloží? Odpověď na tuto otázku vám přinese náš textový přenos, k jehož sledování jste srdečně zváni.
Ve výborné formě se nachází také Bilbao, které táhne sérii tří vítězných zápasů v řadě a bez porážky je už celých pět kol. Po poslední výhře 2:0 nad Granadou se Athletic nachází na páté příčce tabulky, a to se ziskem 26 bodů. Skóre 17:9 napovídá, že jde o tým s mimořádně propracovanou defenzívou. Méně branek v letošním ročníku LaLigy žádný z účastníků neobdržel. Nejlepším střelcem je třiatřicetiletý záložník Raul García, jenž se letos trefil celkem pětkrát.
Betis je v tabulce nejvyšší španělské soutěže na třinácté pozici, když dosud získal 19 bodů při skóre 19:25. Klub z města Sevilla vyhrál dvě poslední utkání s Valencií i Mallorcou, a to shodně 2:1. Nyní bude Real útočit na třetí vítězství v řadě, což se mu naposledy podařilo přesně před rokem loni v prosinci. Nejlepším střelcem je osmigólový útočník Loren. Pětadvacetiletý Španěl je s tímto ziskem pátým nejpilnějším kanonýrem celé soutěže.
Příjemné nedělní odpoledne. 16. kolo španělské LaLigy má dnes na programu mimo jiné duel mezi týmy Real Betis a Athletic Bilbao. Řečí sázkových kurzů nemá střetnutí výraznějšího papírového favorita. Betisu hraje do karet domácí prostředí, v tabulce je na tom ale podstatně lépe Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.