La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Valladolid - 28. února 2020   21:00

Real Sociedad
60' Januzaj (Oyarzabal)
1:0
(0:0)
Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Zubeldia – Januzaj, Ödegaard (90+2. Sangalli), Merino, Oyarzabal (C) (69. Barrenetxea) – Isak (62. José).
Moyà – Barrenetxea, Guevara, Muñoz, Sangalli, José, Portugués.
Pizarro- García, Garrido
Reale Arena (San Sebastián)
30 611 diváků
Valladolid
Masip – Moyano (C), Olivas, Karim, Raúl García – Fede (75. Porro), Fernández (63. Plano), Alcaraz – Ünal, Guardiola, Sandro Ramírez.
Churripi – Hervías, Míchel, Nacho Martínez, Porro, T. Villa, Plano.

Máme za sebou páteční předehrávku 26. kola španělské La Ligy, v níž o vítězství Realu Sociedad nad Realem Valladolid rozhodla jediná branka. Ta padla až ve druhém poločase, v 60. minutě zužitkoval výborný centr Oyarzabala ke gólu hlavou Adnan Januzaj. Hosté se ještě snažili vybojovat alespoň bod, jenže svatyně Álexe Remira zůstala nedobyta. Nejvíce ji ohrozil v závěrečných sekundách střetnutí Sandro Ramírez, španělský forvard však vystřelil přímo do gólmana. Svěřenci kouče Alguacila se díky vítězství posouvají minimálně do soboty na skvělou třetí pozici, Valladolid zůstává na patnáctém místě.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:11.
90+4'
90+3'
V posledních sekundách střetnutí měl Sandro Ramírez na noze vyrovnání, proti jeho zakončení se ovšem postavil Álex Remiro, španělský gólman si připsal úspěšný zákrok! Šanci na další útok už Valladolid nejspíše nedostane.
90+2'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Luca Sangalli.
90+1'
Sandro Ramírez obdržel do pokutového území nahrávku za paty. Španělský forvard se ještě snažil bojovat co to šlo, pod tlakem Zaldúy ale neuspěl.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Úplně zbytečný útočný faul předvedl Ander Barrenetxea. Kiko Olivas byl pod velkým tlakem, španělský mladík ho nedovoleným zákrokem vysvobodil.
88'
Parádní individuální akcí se prezentoval Martin Ödegaard. Z pravé lajny si navedl míč až do šestnáctky, přičemž obešel hned dva protihráče. Posléze ovšem ztratil stabilitu a skončil na trávníku.
87'
Fotbalisté Realu Sociedad hrají přesně to, co potřebují. Kombinují na polovině soupeře, hráči Valladolidu se nyní jen ztěžka dostávají k balónu.
86'
A další střela, kterou tentokráte Jordi Masip pouze vyrazil před sebe. Za dorážkou se hnal Willian José, avšak místo gólu strážce svatyně fauloval.
85'
Středopolař Mikel Merino uvolnil jednoduchou přihrávkou na levou stranu nově příchozího Andera Barrenetxeu, který měl dostatek času na zamíření, přesto vystřelil přímo doprostřed.
84'
Pedro Porro využil více fyzické kondice k náběhu za obranu. Monreal soupeři vůbec nestíhal, jenže znovu skvěle zareagoval Remiro, španělský brankář byl u míče jako první.
83'
Sergi Guardiola se omlouvá Alcarazovi, vůbec si totiž nedokázal poradit se zpracováním zdánlivě jednoduchého balónu. Ten doskákal až do autu.
82'
Ramírez i v pádu dokázal nahrát Planovi, který z jedničky vyslal po pravé lajně Enese Ünala. Sražený pas do pokutového území si našel z druhé vlny nabíhající Raúl García, jehož křižnou ránu vyrazil gólman levou rukou.
81'
Po ztrátě Alcaraze ve středu hřiště založil rychlý brejk Martin Ödegaard. Dánský středopolař průnikovou přihrávkou našel Williana Josého, Brazilec se však nacházel v těsném ofsajdu.
80'
Přetažený centr Sergiho Guardioly mířil na zadní tyč na osamoceně nabíhajícího Porra, jenže skvěle zareagoval gólman Remiro, jenž se natáhl co to šlo a míč zachytil v rukavicích.
79'
Na polovině hřiště se nedovoleného zákroku dopustil Aritz Elustondo. Dlouhý nakopávaný balón do šestnácky vyslal Óscar Plano, avšak Raúl García se k zakončení nedostal.
78'
Hra se v posledních minutách vyrovnala. Na Valladolidu je znát snaha, jenže zatím ho srážejí zbytečné nepřesnosti převážně ve středu hřiště.
77'
Nebezpečí rovněž na druhé straně. Enes Ünal si ovšem v klíčovou chvíli ukopl balón levou nohou, míč se posléze pomalu dokutálel k Remirovi.
76'
Domácí fotbalisté nebyli daleko od vstřelení druhého gólu. Pas Adnana Januzaje z levé strany nebyl vůbec špatný, výborně ale vyběhl brankář Jordi Masip.
75'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fede, přichází Pedro Porro.
74'
Sandro Ramírez to vyřešil dobře. U levé lajny neměl moc kudy, přesto našel mezírku, jíž procpal kulatý nesmysl na střed, kde byl volný Javi Moyano.
73'
Svěřenci trenéra Segia se teď dopouštějí jednoho faulu za druhým. Na polovině hřiště tvrdě zajel Óscar Plano, rozhodčí se tentokráte spokojil s ústní domluvou.
72'
Martin Ödegaard svým centrem hledal Williana Josého, tohoto Brazilce ale k zakončení nepřipustil dobře pozičně postavený Kiko Olivas.
71'
Na hranici šestnáctky si míč zpracoval a okamžitě vypálil Mikel Merino. Jeden z obránců dokázal změnit směr letu míče, bude se kopat roh.
70'
Sergi Guardiola se sice dostal přes Aritze Elustonda, jenže bylo to za pomocí lokte do jeho obličeje. Hostující forvard inkasuje žlutou kartu, která je už pátá v sezóně, příští zápas proti Bilbau se ho tedy týkat nebude.
69'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
68'
Čerstvý Willian José zabral a ve finále stihl prudkou nahrávku Merina. Z velkého úhlu ovšem poslal balón přímo do rukavic Masipa.
67'
Martina Ödegaarda nyní zradil první dotek s balónem. Snažil se míč přehodit přes Garcíu, avšak to se nepovedlo, kulatý nesmysl skončil v zámezí.
66'
V hlavičkovém souboji si lépe počínal Raúl García. Španělský obránce tělem odstavil Januzaje a balón nechal propadnout až na Karima.
65'
Na hráčí hostujícího mužstva jsou vidět známky frustrace. Tu si teď vybil Raúl García, jenž u lajny nebezpečně sundal k zemi Oyarzabala.
64'
První branka pochopitelně zcela mění situaci. Domácí se už nemusejí tolik tlačit do útoku, zatímco Valladolid, zvyklý dnes především bránit, musí začít hrát i směrem dopředu.
63'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Joaquin Fernández, přichází Óscar Plano.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
60'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Vzrůstající tlak přináší domácímu celku zasloužené vedení! Oyarzabal z pravé strany jemně podkopl balón, který dopadl přesně na hlavu ADNANA JANUZAJE. Masip neměl šanci na střelu z velké blízkosti zareagovat včas.
59'
Exekuci standardky si vzal na starosti kdo jiný, než Martin Ödegaard. Robin Le Normand prodloužil za sebe, Isak ale nedokázal přehlavičkovat vyběhnuvšího brankáře.
58'
Pravý obránce Realu Sociedad Zaldúa je v posledních minutách hodně aktivní. Hlavně co se ofenzivní stránky týče. Teď se krásně zbavil Fedeho, následně se nechal zfaulovat Ramírezem.
57'
Z levé strany vyslal těžký centr Mikel Oyarzabal. Alexander Isak si do něj ale naskočil perfektně, patičkou jen těsně minul horní tyčku.
56'
Výborně se Alexander Isak proháčkoval mezi dvěma protihráči, aby následně k pravé lajně přihrál Zaldúovi. Nebezpečný pas Španěla proletěl pokutovým územím bez jakéhokoliv doteku.
55'
Adnan Januzaj to udělal vlemi chytře. S8m proti dvěma neměl moc šancí na úspěch, avšak povedlo se mu nastřelit jednoho z protihráčů do nohy a vybojovat tak alespoň aut.
54'
Obránce Nacho Monreal nechtěl riskovat, pod tlakem radji nahrál dozadu Álexi Remirovi. Ten dlouhým odkopem vrátil balón na polovinu Valladolidu.
53'
Enes Ünal pro změnu v rolin nahrávajícího hráče, když z levé strany centroval na Guardiola. Španělský forvard se ovšem nedokázal vyšplhat nad Elustonda.
52'
Po nepovedeném centru z pravé strany se do odraženého míče opřel z jedničky Mikel Merino. Pokus to nebyl marný, proletěl těsně nad.
51'
Šance i na druhé straně! Sandro Ramírez krásným přízemním pasem našel v pokutovém území Enese Ünala, Turek však levačkou trestuhodně minul!
50'
Javi Moyano nakonec míč zblokoval za pomocí své pravé ruky. Následoval tedy volný přímý kop, jenže s dalším pasem Ödegaarda si tentokráte hostující defenziva poradila.
49'
Martin Ödegaard výborně přenesl hru na levou stranu, kde si balón dobře zpracoval Nacho Monreal. Při pokusu ocentr nastřelil španělský bek Moyana.
48'
Real Sociedad byl velmi blízko vedoucímu gólu! Centr Martina Ödegaarda od rohového prpaorku doletěl na hlavu Alexandera Isaka, který ale nedokázal z bezprostřední blízkosti zakončit dost důrazně, Masip schoval střelu v rukavicích!
47'
Ani jeden z trenéru nesáhl o poločasové přestávce do sestavy, oba celky tedy pokračují ve svém původním složení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Skončil první poločas utkání mezi Realem Sociedad a Realem Valladolid, který branku nepřinesl. A není divu, ani jeden z týmů si totiž nedokázal vytvořit pořádnou šanci. Oba celky vycházejí především z pevné defenzivy, což je škoda. Doufejme, že druhá půle bude o něco otevřenější.
45+2'
45+1'
Trestuhodně propadl stoper Kiko Olivas, který plně minul míč a díky tomu se Alexander Isak dostal do situace jeden na jednoho. Až příliš dlouho však otálel s kličkou, Karima sice obalamutil, jenže míč mu z pod kopaček odkopl vracející se Raúl García.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Přetažený centr Guardioly vracel do ohně Sandro Ramírez. Třetí z útočné trojice, Enes Ünal, na kulatý nesmysl jen těsně nedoskočil.
43'
Sandro Ramírez zastavil svůj pohyb vpřed zrovna ve chvíli, kdy se ho dlouhým pokusem pokusil oslovit Joaquin Fernández. Balón si pro sebe v klidu stáhl Joseba Zaldúa.
42'
Po krátké rozehrávce centroval do pokutového území Sandro Ramírez. Ve vzduchu ovšem dnes dominují domácí, Aritz Elustondo nedal Karimovi žádnou šanci.
41'
Za obranu si na pas Fedeho skvěle naběhl Enes Ünal. Mokrý trávník však míč pořádně zrychlil, turecký útočník měl velké problémy dostihnout balón ještě na hrací ploše. Ve finále urval alespoň rohový kop.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Martin Ödegaard vybojoval balón na Fernándezovi a okamžitě založil rychlý brejk. Narážečka s Januzajem nevyšla, na zemi výborně zakročil bek Raúl García.
38'
Teď se Isak pokusil odstavit tělem Karima, což se povedlo, ale švédský útočník poněkud zapomněl na balón, jenž proletěl kolem jeho levé nohy.
37'
Zatím se vůbec nezapojuje do hry Alexander Isak. Ten je hodně utopený většnou u šestnáctky soupeře, stopeři si jej kryjí na jedničku.
36'
Ztrátu Mikela Merina ve středu hřiště chtěl potrestat Javi Moyano. Nepovedlo se. Po levé lajně sice uběhl pěkných pár metrů, jenže pak narazil na Igora Zubeldiu.
35'
Sandro Ramírez se vůbec nedohodl s Guardiolou. Nahrával mu po lajně, zatímco druhý jmenovaný očekával pas na střed. Míče se chopil Aritz Elustondo.
34'
Po pravé straně se snažil proniknout Rubén Alcaraz. Místo tam rozhodně mel, tedy do té doby, než se výborně nevrátil Nacho Monreal a všechny plány sokovi překazil výborným obranným zákrokem.
33'
Místo pokutového kopu se kopal kop rohový. Mikelu Oyarzabalovi se centr vůbec nepovedl, na přední tyči natrefil osamoceného Enese Ünala.
32'
Znovu se domácí dožadovali penalty, tentokráte po údajné hře rukou Salisu Karima. Ten sice neměl ruku v přirozené poloze, naštěstí pro něj ho však Merino nastřelil do hrudi.
31'
Na polovině hřiště, u levé lajny, špatně došlápl Igor Zubeldia. Zadák Realu Sociedad si chvilku poležel na trávníku, pak se ale zvedl a zdá se, že bude schopen pokračovat bez vážnější újmy na zdraví.
30'
Půl odina střetnutí je za námi. Sledujeme velmi vyrovnanou bitvu, v níž stále čekáme na první vážnější příležitost. Oba celky se soutředí především na to, aby neudělali chybu v zadních řadách.
29'
Hosté zahráli standardní situaci velmi zajímavě. Sehraný signál, kdy Rubén Alcaraz na přední tyči hledal Guardiolu málem vyšel, forvard z velkého úhlu trefil boční síť.
28'
První žlutá karta je na světě. Aritz Elustondo, podobně jako před malou chvílí Zaldúa vůbec neodhadl směr balónu, ve skluzu podrazil do brejku unikajícího Fernándeze. Rozhodčí neváhal ani vteřinu.
27'
Už se zdálo, že Javi Moyano přijde o balón, v poslední chvíli si ale ještě stihl pokopnout míč, s čímž Joseba Zaldúa vůbec nepočítal, ve skluzu trefil místo balónu pouze nohy soupeře.
26'
Když to nešlo kombinačně, zkusil to Rubén Alcaraz z dálky. Rána by s největší pravděpodobností šla do brány, výborně se jí ovšem postavil do cesty Igor Zubeldia, míč končí v autu.
25'
O kombinační hru se nyní snaží hosté. Nemají to však vůbec jednoduchí, domácí výborně presují a soka vůbec nepouštějí k blízkosti vlastní svatyně.
24'
Zkušený Nacho Monreal, oblékající dříve barvy Arsenalu, se vydal podpořit ofenzivní složku e nyblo to vůbec marné. Chytře nahrával po lajn Oyarzabalovi, skluzem doslova na poslední chvíli zastavil kulatý nesmysl Raúl García.
23'
Potyčku mezi Rubénem Alcarazem a Aritzem Elustondem řeší hlavní rozhodčí bez karetního trestu. Jako první se faulu dopustil hostující hráč, jenž posléze nechtěl nechat stopera rychle rozehrát, ten se s ním nepáral a shodil ho k zemi.
22'
Ze zdánlivě ztracené situace nakonec přišlo velmi zajímavé zakončení. Sergi Guardiola si naběhl na balón za obranu od Alcaraze a ačkoli byl ve velkém úhlu, tak zkusil vystřelit a jen o pár čísel minul levou tyčku.
21'
Skvěle si počínal Joaquin Fernández, který si včas dal tělo před Januzaje. Ať se Belgičan snažil sebevíc, soupeře nepřechytračil.
20'
Joseba Zaldúa to myslel dobře, jenže provedení pokulhávalo. Dlouhým pasem před bránu hledal Oyarzabala, avšak balón pouze doplachtil do zámezí.
19'
Po jednom ze soubojů zůstává ležet na zemi Javi Moyano. Opakovené záběry ukázaly, že se střetli hlavami společně s Monrealem, ten však šel do výskoku čelně, zatímco hostující obránce hlavičkoval zády soupeři.
18'
Belgický záložník Januzaj ukázal velkou rychlost, velkou ztrátu na Garcíu ale stáhnout nedokázal. Pod tlakem si levý bek porradil malou domů gólmanovi.
17'
Sandro Ramírez si výborně sběhl na střed, kam mu také adresoval přihrávku Salisu. Následně spanělský forvard vyslal po pravé straně Moyana, jehož centr trefil do pravé nohy blokujícího Monreala.
16'
Až moc si Adnan Januzaj předkopl míč po dobrém průnikovém pasu od Zaldúy. Ve skluzu nakonec ještě kulatý nesmysl zastihl na hrací ploše, poslal jej však přímo k nohám Kika.
15'
Výborné pokrytí míče ukázal Mikel Merino. Na středu hřiště se obtočil kolem Fernándeze, který potupu neustál a soka nedovoleně podrazil.
14'
Enes Ünal to myslel dobře, avšak jeho snahu skvěle přečetl blokující Joseba Zaldúa. Pravý bek očekával, že soupeř půjde do kličky na levou stranu, posléze ho nepustil před sebe.
13'
Hodně těžkou nahrávku poslal pod tlakem Mikel Merino stoeprovi Aritzi Elustondoovi. Ten si se složitou situací poradil na výbornou, bleskově si balón zpracoval a po lajně našel volného Zaldúu.
12'
Opět se domácí dostali do šance po průnikou pravou stranu. Tentokráte Januzaj vracel míč pod sebe, ani teď se Isak nedokázal protlačit před osobního strážce.
11'
Poté, co se Mikel Merino v pokutovém území krásnou kličkou perfektně zbavil Salisua po následném kontraktu s ním upadl a dožadoval se penalty. Píšťalka zůstala němá.
10'
Rychle rozehraná standardka pořádně zaskočila defenzivu Valladolidu. Adna Januzaj z pravé strany přízemním centrem pod sebe hledal Isaka, jehož výborně pokryl Raúl García.
9'
Oyarzabal byl přistrčen, to byl hlavní důvod, proč nedokázal v halvičkovém souboji přetlačit Kika. Hlavní rozhodčí si kontaktu všiml a píská nedovolený zákrok.
8'
Rohový kop měli k dispozici i domácí. Zajímavý signál, kdy Mikel Oyarzabal hledal přízemním pasem Merina, jeho ránu ovšem zblokoval Fernández.
7'
Za obranu si nabíhal Adnan Januzaj. Martin Ödegaard si toho všiml v pravý čas, ve skluzu však skvěle zasáhl středopolař Fede.
6'
Zdá se, že se svěřenci kouče Alguacila rozkoukali z nepovedeného úvodu. Nyní se snaží převzít iniciativu na svou stranu, kombinují kolem středu hřiště.
5'
Fotbalisté Valladolidu vstoupili do utkání výrazně aktivněji. Rubén Alcaraz rozehrával první tohový kop střetnutí, na přední tyči ale Aritz Elustondo přehlavičkoval Ramíreze.
4'
Na polovině hřiště se chytrého taktického faulu dopustil Mikel Oyarzabal. Sergi Guardiola se hodně zlobí, že soupeři nebyla udělena ani žlutá karta.
3'
Hosté měli už vě třetí minutě možnost rozehrávat zajímavou standardní situaci. Rubén Alcaraz centroval na zadní tyč, kde do zámezí odvracel Mikel Merino.
2'
Domácí do dnešního utkání vstoupili v bílo-modrých dresech, zatímco hosté navlékli dresy barvy tmavě modré.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Le Normand, Monreal – Zubeldia – Januzaj, Ödegaard, Merino, Oyarzabal (C) – Isak.
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea, Guevara, Muñoz, Sangalli, José, Portugués.

Real Valladolid: Masip – Moyano (C), Olivas, Karim, Raúl García – Fede, Fernández, Alcaraz – Ünal, Guardiola, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Churripi – Hervías, Míchel, Nacho Martínez, Porro, T. Villa, Plano.

Rozhodčí: Pizarro- García, Garrido.
Real Valladolid

Valladolid může v páteční předehrávce jen překvapit. Hráči tohoto celku okupují v lize patnáctou příčku, přičemž hlavní cíl v současné chvíli je jasný, udržet se. Tento cíl se zatím daří plnit, neboť svěřenci trenéra Sergia disponují nad osmnáctou Mallorcou náskokem sedmi bodů. Formu Valladolidu lze hodnotit jako průměrnou, neboť v posledních pěti ligových střetnutích dvakrát zvítězil, dvakrát prohrál a jednou remizoval. Střeleckou produktivitu vede Sergio Guardiola s šesti zásahy.
Real Sociedad San Sebastian

Fotbalisté Realu Sociedad letos prožívají velmi vydařenou sezónu. V tuzemské lize se nacházejí na šesté pozici a ještě ani zdaleka nejsou ze hry z boje o místenku do Ligy mistrů, neboť na čtvrtou Sevillu ztrácejí tři body a mají utkání k dobru. Svěřenci kouče Alguacila drží pětizápasovou sérii výher v řadě napříč všemi soutěžemi, z posledních osmi klání pak prohráli jediné, a to na půdě Leganes. Nejlepším střelcem týmu je Willian José, jenž má na kontě již osm ligových zásahů.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeju krásný páteční večer! Vítám vás při sledování předehrávky 26. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Realem Sociedad a Realem Valladolid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.