La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Bilbao - 3. listopadu 2019   14:00

0:0
(0:0)
Villarreal
Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, Quintilla – Iborra – G. Moreno, Anguissa (80. Ontiveros), Cazorla (C), Moisés Gómez (63. Chukwueze) – Toko Ekambi (68. Bacca).
Jaime – Bueno, Tresaco
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
17 460 diváků
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, San José (66. Vesga) – I. Gómez (74. I. Córdoba), Raúl García, Muniain (C) (86. Larrazabal) – I. Williams.
Herrerín – Aduriz, I. Córdoba, de Marcos, Larrazabal, Núñez, Vesga.

Villarreal byl nebezpečnějším týmem, nedokázal ale překonat skvělého Unaie Simóna v brance Bilbaa a zápas tak končí bezbrankovou dělbou bodů.

Pro Villarreal to znamená setrvání na sedmé pozici, Bilbao přeskočilo hned tři soupeře a dostává se těsně za svého dnešního soupeře.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:7. Rohy: 8:10. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:8.
Není překvapením, že nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Unai Simón, ten ve druhém poločasu vytáhl dva fenomenální zákroky, další skvělý přidal i v prvním poločase a byl základním stavebním kamenem hostujícího týmu.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Javier Ontiveros (Villarreal CF).

Domácí hráč si příliš vehementně stěžoval na neodpískaný faul.
90+3'
Po centru Quintilly se do zakončení nedostal Moreno, Cazorla pak pálil z voleje přímo do středu branky, kde situaci pohlídal skvělý Unai Simón.
90+2'
Po rohu se domácí do zakončení nedostali, naopak daleko ze své branky pak musel vyběhnout Sergio Asenjo, aby zamezil hrozícímu brejku Raúla Garcíi.
90+1'
Rána Chukwuezeho z úhlu je sražena na roh.
90+1'
Carlos Bacca si hledal v pokutovém území prostor k zakončení, hosté mu ale dokázali míč ukopnout.
90+1'
Rozhodčí Santiago Jaime oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Po rohu hlavičkoval v záklonu Dani García a mířil vysoko nad branku Villarrealu.
89'
Raúl Albiol se ukopl při odvracení Berchicheho centru, následovat bude rohový kop pro Bilbao.
87'
Ontiveros napřáhl ke střeleckému pokusu z velké dálky, branku ale výrazně minul.
86'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Gaizka Larrazabal.
85'
Posledním trumfem Bilbaa bude mladý Larrazabal, musí si ale počkat na přerušení hry.
83'
Iňaki Williams trochu divoce dokázal udržet přetažený centr zleva na hrací ploše, pak centroval Capa, ovšem jen k domácím fotbalistům.
82'
Iňaki Williams nedokázal odcentrovat přes Torrese, i rohový kop ale může být pro hosty zajímavý.
80'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Javier Ontiveros.
80'
Po standardní situaci Cazorly se do zakončení prodral Raúl Albiol a jeho hlavičku senzačním reflexivním zákrokem vyráží Unai Simón!
79'
Chukwueze byl faulován u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Villarreal.
77'
Villarreal hraje s míčem na útočné polovině, domácí by si z dnešního zápasu rádi připsali všechny body. Ale zatím k nim mají stejně daleko jako soupeř.
75'
Po Muniaínově centru se míč odrážel v pokutovém území, Baskové se ale do zakončení nedostali.
75'
Raúl García vybojoval rohový kop, šanci zahrozit budou mít hosté.
74'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Iñigo Córdoba.
72'
Další faul je tentokrát odpískán Gerardu Morenovi, doprovází jej hlasitý pískot publika, kterou nesouhlasí s verdiktem rozhodčího Jaimeho.
70'
Vicenteho Iborru podrazil Raúl García, hostující fotbalista se vyhl žluté kartě.
69'
Raúl García pálil levačkou zpoza pokutového území, branku ale minul.
68'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Carlos Bacca.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel San José, přichází Mikel Vesga.
64'
Chukwueze krátce po příchodu na trávník potáhl míč po útočné polovině, pak výborně přihrál do druhé vlny nabíhajícímu Cazorlovi, jehož technická rána proletěla jen těsně vedle hostující branky!
63'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Samuel Chukwueze.
61'
Žlutou kartu dostává Vicente Iborra (Villarreal CF).
60'
Přímo z rohu domácí nezahrozili, pak ale další centr našel Gerarda Morena, jehož prudkou ránu brankář Simón vyrazil neuvěřitelně hlavou!
59'
Villarreal přitápí pod kotlem, domácí vybojovali další rohový kop.
57'
Po Quintillově centru se do zakončení neprobil Moreno, Ekambi se pak u rozhodčího Jaimeho dožadoval odpískání přistrčení jedním ze soupeřů, to se ale rozhodně nekonalo.
55'
Muniaínův výborný přetažený centr našel u vzdálenější tyče naprosto osamoceného Raúla Garcíu, ten ale hlavičkuje mimo branku!
54'
Ofsajdový verdikt rozhodčích potvrdilo i video, skóre zůstává bezbrankové.
53'
Cazorlův parádní centr našel před brankou Gerarda Morena, ten měl tolik času, že si mohl míč v klidu zpracovat a snadno překonal brankáře Simóna, byl mu ale odmáván ofsajd.
52'
Capa srazil Morena, Villarreal bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
50'
Domácí se dožadovali penalty po šlapáku na Cazorlu v pokutovém území, pokutový kop jim ale dopřán nebude, a to ani po diskuzi Santiaga Jaimeho s kolegy u videa.
48'
Centr Andera Capy doletěl jen k Raúlu Albiolovi.
47'
Quintillův skákavý centr se neujal, hosté už přesunuli míč na polovinu Villarrealu.
46'
Podle očekávání se pokračuje v zahajovacích sestavách, oba trenéři zatím nemají důvod ke změnám.
46'
Po čtrnácti sekundách nastaveného času rozhodčí Santiago Jaime ukončil první poločas, po němž Villarreal hraje s Bilbaem bez branek.

Oba týmy brankáři vytáhli po jednom skvělém zákroku a zatím drží čisté konto.
45'
45'
Rubén Peňa se pokusil proniknout do pokutového území narážečkou se Santim Cazorlou, výborný obranný zákrok ale předvedl Ibai Gómez.
43'
Domácí si pozvolna přihrávají ve středu pole a hledají cestu do defenzivy soupeře.
41'
Čtvrtý roh Athleticu, Ibai Gómez ale před brankou nenašel žádného spoluhráče, míč se k němu vrátil zpět, ovšem ani druhý Gómezův centr neslavil úspěch.
40'
Ibai Gómez si na levém křídle zpracoval Berchicheho přihrávku zády k brance, pak z otočky hledal před brankou Iňakiho Williamse, ten ale byl v postavení mimo hru.
40'
Na střely na bránu vede Villarreal 4:2, žádná z nich zatím nebyla úspěšná.
39'
Gerard Moreno na pravém křídle nabil do druhé vlny nabíhajícímu Anguissovi, ten ale pálil přímo doprostřed branky, kde byl připraven Unai Simón.
38'
Znovu v akci Ibai Gómez, ten z ostrého úhlu střílel přímo na branku, Asenjo nadvakrát zkrotil míč pod svoji kontrolu.
37'
Centru Ibaie Gómeze se domácí bezpečně ubránili.
37'
Hosté zůstávají usazeni na útočné polovině, vybojovali rohový kop.
35'
Střílená přihrávka Yuriho Berchicheho končí v zámezí. Proletěla prostorem, kde nebyl nikdo v pruhovaném.
34'
Po souhře s Ekambim Gerard Moreno hledal centrem před brankou Moisése Gómeze, ten ale byl ubráněn a navíc přistižen v ofsajdu.
33'
Quintillův skákavý centr končí v náruči Unaie Simóna.
32'
Bilbao vystrkuje růžky, Raúl García při dalším útočném výpadu hledal Ikera Muniaína, přihrával mu ale nepřesně.
31'
Muniaín dostal velké množství prostoru před pokutovým územím, nevyšel mu ale ideálně první dotyk s míčem, kterým si jej posunul do obsazeného území, hostující kapitán pak ale volil zpětnou přihrávku San Josému, jehož pohotovou ránu k tyči vyráží Sergio Asenjo!
29'
Na Cazorlův centr si naskočil Ekambi, jeho hlavičce ale chyběla veškerá razance a Unai Simón si připsal jednoduchý zákrok.
28'
Cazorla se na levém křídle neodhodlal k centru, stejně pak Quintilla a ten už volil zpětnou přihrávku do středu hřiště.
26'
Velmi nebezpečná přihrávka Moisése Gómeze jen proletěla pokutovým územím, Ekambimu moc nechybělo, aby na míč dosáhl a mohl jej usměrnit do odkryté části hostující branky.
25'
Ibai Gómez se neprotlačil do pokutového území přes dva protihráče, Villarreal pak už zase přenesl hru na soupeřovu polovinu.
23'
Cazorlův centr mířil do míst, kde bylo několik hráčů ve žlutém, hosté se ale ubránili.
22'
Na opačné straně Peňův centr srazil na rohový kop Yeray Álvarez, na rohy je srovnáno 2:2.
20'
Z následného rohu se Bilbao prosadit nedokázalo.
20'
Iňaki Williams se z pravého křídla snažil najít před brankou Raúla Garcíu, domácí zadáci ale tento pas tečovali mimo Garcíův dosah.
18'
Hosté se usadili na útočné polovině, vhazovat může Yuri Berchiche.
16'
Santi Cazorla se parádně opřel do míče z osmnácti metrů a jeho ránu bravurně vyráží Unai Simón! Cazorla se krátce poté dostal k dalšímu zakončení, to už mířilo vysoko nad branku.
15'
Domácí se mocně dožadovali odpískání penalty za ruku Berchicheho, ten skutečně rukou zahrál, penalta se ale nepíská.
14'
Standardní situace pro Bilbao, na centr Gómeze si naskočil Iňigo Martínez, jeho hlavička ale míří mimo branku.
12'
Střílený centr Xaviera Quintilly doletěl do boční sítě, od své branky bude rozehrávat Unai Simón.
11'
Při Peňově centru byl Ekambi pokryt hostujícími stopery, navíc mu je pískán nedovolený zákrok na Yeraye.
10'
André Anguissa v prvních devíti minutách zaznamenal už devět přihrávek, osm z nich bylo přesných.
9'
Hosté zase po čase dostali míč pod svoji kontrolu a přihrávají si na vlastní polovině.
7'
Při prvním rohu Santiho Cazorly domácí vymysleli parádní přízemní souhru, na jejímž konci byl na hranici pokutového území Moisés Gómez, jeho přízemní ránu ke vzdálenější tyči ale likviduje brankář Simón.
6'
Centr Xaviera Quintilly nadzdvihl Yeray mimo dosah hráčů nabíhajících před branku, domácí ale nadále zůstávají u míče.
5'
Centr Rubéna Peni zastavil Iňigo Martínez, Villarreal ale nadále působí v úvodu daleko aktivněji.
3'
André Anguissa vysunul na pravé křídlo Morena, tomu ale výborně načasovaným skluzem vletěl pod nohy Yuri Berchiche.
2'
Gerard Moreno se neprotlačil do pokutového území přes Iňiga Martíneze, domácí se ale brzy zase zmocnili míče.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté z Baskicka, míč ale drželi jen asi sedm sekund do první nepřesné přihrávky na Berchicheho, míč doskákal do zámezí.
1'
Jelikož vůbec nehrozí žádná barevná kolize, oba týmy oblékly tradiční barevné kombinace, domácí tedy žlutou a hosté mají červeno-bíle pruhované dresy.
Trojice rozhodčích v čele se Santiagem Jaimem už přivedla aktéry zápasu na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, Quintilla – Iborra – G. Moreno, Anguissa, Cazorla (C), Moisés Gómez – Toko Ekambi.
Náhradníci: Andrés Fernández – Bacca, Chukwueze, Ra. Funes Mori, M. Gaspar, Ontiveros, Trigueros.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, San José – I. Gómez, Raúl García, Muniain (C) – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, I. Córdoba, de Marcos, Larrazabal, Núñez, Vesga.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Athletic Bilbao

Zatímco v zápasech Villarrealu se často rodí přestřelky, tak u Bilbaa je to zcela opačně. Athletic se pyšní nejlepší defenzivou v celé soutěži, když společně s Atléticem Madrid inkasovalo jen pět branek. V jedenácti odehraných zápasech ale samo Bilbao vstřelilo jen jedenáct branek.

Hlavní problém Bilbaa jsou zápasy na hřištích soupeřů, kde z dosavadních pěti zápas uhrálo jen tři remízy, přičemž vstřelilo dvě branky. Na domácím trávníku je to jiná písnička, Bilbao tam uhrálo v šesti zápasech 13 bodů a to jej přibližuje k pohárovým příčkám.
Villarreal CF

Villarreal letos rozhodně nemá problémy se střílením branek. V domácím prostředí odehrál pět zápasů, v nichž vstřelil nevídaných sedmnáct branek, průměr tedy téměř tři a půl na jen zápase.

Problémem ale je defenziva, výsledkem tak je průběžné sedmé místo s bilancí 5-2-4, na domácím trávníku ale Žlutá ponorka zůstává neporažena (3-2-0).

Jen deset hráčů zatím vstřelilo pět a více branek, Villarreal mezi nimi má hned dva hráče, přičemž Gerard Moreno s osmi trefami dokonce vládne celé střelecké tabulce. Pět branek přidal Karl Toko Ekambi a čtyři zaznamenal zkušený harcovník Santi Cazorla.
Hezké nedělní odpoledne, dvanácté kolo španělské La Ligy pokračuje soubojem dvou častých pohárových účastníků, Villarreal přivítá Athletic Bilbao.

Oba týmy zatím hrají velmi dobře na domácím trávníku, ovšem skřípe jim to na hřištích soupeřů, což pro dnešní duel mírně favorizuje Villarreal.

Proti zmíněné statistice je ale vzájemná bilance, neboť v posledních čtyřech duelech mezi dnešními soupeři se ani jednou neradovali domácí. Oba týmy dokázaly ukořistit jednu výhru na stadiónu soupeře a dvakrát se hrálo smírně. Poslední domácí výhry se tak dočkal Villarreal v dubnu 2017, kdy zvítězil 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.