La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Granada - 29. dubna 2021   19:00

Barcelona
23' Messi (Griezmann)
1:2
(1:0)
Granada
63' Machís   • 79' J. Molina  (Marín)
Barcelona
ter Stegen – Mingueza (72. O. Dembèlé), Piqué, Umtiti – S. Busquets (81. Trincão) – Roberto, F. de Jong, Moriba (72. Pedri), Alba – Messi (C), Griezmann.
González – Rodríguez, Bárcena
Camp Nou (Barcelona)
Granada
A. Escandell – N. Pérez, G. Sánchez, Díaz (C) – Foulquier, Y. Herrera, Eteki (61. Gonalons), Quini – Suárez (86. Vico), Machís (76. Marín) – Soldado (61. J. Molina).
Fabrega, Andorinha – Gonalons, Quina, Barcia, Vico, Soro, J. Molina, Marín.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí překvapivým vítězstvím Granady, která sice po poločase prohrávala o jednu branku, nakonec však otočila na konečných 2:1. Granadě se nejprve po necelé hodině hry povedlo díky ojedinělé šanci srovnat krok, navíc podruhé udeřila zhruba deset minut před koncem řádné hrací doby. Znovu to bylo z naprosto ojedinělé útočné akce, která ovšem vyšla na jedničku. Barcelona se najednou dostala do složité pozice, na případné vyrovnání totiž neměla moc času a úprk na první ligovou pozici tak odmítla, což jí ve finální fázi může mrzet.
Držení míče: 81 % : 19 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:22.
90+4'
90+4'
Marín taktickým zákrokem fauloval a vidí žlutou kartu, následuje poslední standardka zápasu.
90+3'
Granadě se daří svého soupeře nepouštět do vyložených šancí. Jsme za polovinou nastaveného času a domácí stále kombinují na útočné polovině.
90+2'
Sledovali jsme další centr do pokutového území, kam si nabíhal také obránce Piqué. Ten ovšem na míč nedosáhl a v poklidu se k němu dostal Escandell.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Germán Sánchez (Granada CF).
89'
Piqué inkasoval úder v pokutovém území, bude se odkopávat od branky.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Barcelona se v závěru zápasu dostává k drtivému náporu, který ale stále nic nepřináší.
86'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Fede Vico.
85'
Už se opět hraje. Pedri to zkoušel prudkou nabídku směrem do pokutového území, kam si sice nabíhal Dembélé, jenomže míč mu ukopl pozorný Díaz.
84'
Po přechozím zákroku skončil na zemi hostující Quini, který si zřejmě ještě chvíli poleží. Na scénu míří lékařský personál, Granada se tak pokouší tahat čas.
83'
Poprvé se k míči dostal tak střídající Trincao, který si ovšem nevěřil na průnik po pravém křídle. Naopak věnoval zpětnou nahrávku na kolegu Piquého.
82'
Krátce po rozehrávce se navíc Granada dostala k dalšímu centru. Ten v tomto případě poslal do pokutového území Suárez, který ale nedokázal nikoho najít.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Trincão.
80'
Barcelona si tak tento zápas pořádně komplikuje, zhruba deset minut před koncem zápasu prohrává o jednu branku a s bodovým ziskem to bude mít složité.
79'
Granada právě vstřelila branku!
Naprostý šok pro domácí, další ojedinělá akce Granady končí brankou! Po odkopu od hostující branky se Granada usadila na polovině soupeře, kde jsme sledovali centrovanou nabídku přesně k hranici malého vápna, kde číhal nekrytý JORGE MOLINA, kterému se povedlo hlavou zamířit k zadní tyči.
79'
Míč se ovšem příhodně odrazil do tandemu na Griezmanna, který ho střílenou nahrávkou vracel do malého vápna, kde Piqué patičkou zakončoval vedle.
78'
Po nedovoleném zákroku jsme sledovali standardní situaci domácích. K ní se pochopitelně postavil Messi, jehož střela skončila na dobře postavené zdi.
77'
Barcelona si nakonec vyzkoušela ještě jeden rohový kop, ke kterému se postavil Dembélé. Jeho nabídku si sice našel Umtiti, avšak hlavičkoval hodně vedle.
76'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Adrián Marín.
75'
Posléze do pokutového území hostujícího celku přiletěla další vzdušná nabídka, která se ovšem snesla pouze na nohu Sáncheze, jenž odvracel na rohový kop.
74'
Na opačné straně přidržel míč na pravém křídle Suárez, který posléze počkal na pomoc od svých spoluhráčů. Na dlouhou nohu to ovšem měl Sánchez.
73'
Katalánci se znovu dostali k blízkosti pokutového území. Roberto si zkoušel narazit míč s vedle postaveným Griezmannem, který ovšem narážel soupeři.
72'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Ousmane Dembèlé.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ilaix Moriba, přichází Pedri.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Barcelona se po inkasované brance nemůže dostat ke své klasické hře, hosté skvěle kouskují hru.
70'
Do pokutového území nyní přiletěl centr z levé strany, který se ovšem snesl pouze na hlavu hostujícího Díaze, kterému se povedlo odehrát míč do bezpečí.
69'
Míč se znovu dostal do zámezí, z čehož se znovu vyklubalo autové vhazování pro hosty. Foulquierovi se povedlo najít Molinu, který ovšem o míč přišel.
68'
Hostující Pérez si dával s provedením autového vhazování poměrně dost načas. Nakonec se mu sice povedlo najít Quiniho, jehož centr nebyl vůbec přesný.
67'
Tak pozor! Domácí lodivod Ronald Koeman obdržel za řeči červenou kartu a musí tak na tribunu!
66'
Nahrávka na pravé křídlo měla směřovat na Roberta, kterému to zrovna moc nevyšlo. Míč mu přeskočil kopačku a posléze se dostal až do zámezí.
65'
Barcelona se tak zničehonic dostala do poměrně složité pozice. Soupeři se povedlo srovnat krok a oba celky tak znovu začínají opět od začátku.
63'
Tak pozor, zničehonic tu máme vyrovnání! Granada se totiž dostala na druhou stranu, kde jsme sledovali nabídku na levé křídlo, kde ještě vložil do nahrávky kopačku domácí Mingueza. Od ní se míč odrazil k DARWINU MACHÍSOVI, kterému se povedlo vyzrát na ter Stegena.
63'
Do volného prostoru se posléze dostával domácí Griezmann, který ovšem kolem sebe neměl vhodnou podporu spoluhráčů, proto musel čekat na Moribu.
63'
Mingueza se rovněž s míčem dostal daleko na útočnou polovinu, kde poměrně dlouho váhal. Jeho nahrávka mezi obránce byla pro Roberta moc prudká.
62'
Máme za sebou necelou hodinu hry, která nám zatím stále nabídla jedinou branku. Barcelona je sice aktivnější, jenomže jednobrankové vedení je ošemetné.
61'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Jorge Molina.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yan Eteki, přichází Maxime Gonalons.
60'
Katalánci nyní pořádně sevřeli svého soupeře a to vedlo k další průnikové nahrávce Busquetse, kterému se na zadní tyči nepovedlo najít kolegu Roberta.
59'
Griezmann si v pokutovém území hledal střeleckou pozici, kterou se mu nakonec nepovedlo najít. Nakonec ještě zvolil nahrávku na vedle stojícího Moribu.
58'
Escandell se po delší době dostal k míči, který se mu povedlo odkopnout na útočnou polovinu, kde se příliš pozdě do vzdušného souboje dostal Soldado.
57'
Na útočné polovině jsme sledovali spolupráci mezi Messim a de Jongem. Druhý jmenovaný to zkoušel roztažením hry do strany, kde se nacházel Roberto.
56'
Do pokutového území se posléze dostával domácí de Jong, který si ještě zkoušel zaseknout míč do střelecké pozice, jenomže ho dokázal zastavit soupeře.
54'
Na hezkou nabídku od de Jonga si dokázal ze druhé vlny seběhl obránce Roberto, který zakončoval z jedničky, jenomže míč poslal vysoko nad.
54'
Messi musel pracovat s míčem na malém prostoru, přesto se mu ho povedlo udržet. Jeho celek se posléze dostal do šestnáctky, kde ovšem narazil.
53'
Granada se posléze hezkým atakem dostala až do pokutového území, kde to Soldado znovu místo střely zkoušel nahrávkou, kterou dokázal zablokovat Piqué.
52'
Domácí to posléze zkoušeli středem hrací plochy, kde měl hodně složitou situaci záložník Moriba, kterého nakonec dokázal čistým způsobem zastavit soupeř.
51'
Do menších problémů se při předchozí rozehrávce dostal domácí brankář ter Stegen, kterému se přesto povedlo rozehrát, přičemž našel nohu Umtitiho.
50'
Barcelona poté rozjela kombinaci na vlastní polovině, po které dokázala přejít na druhou stranu hrací plochy, kde se mezi protihráče dostával Messi.
49'
Na opačné straně si potáhl míč na pravou nohu hostující křídelník Machís, který to posléze zkoušel centrem do pokutového území, kde nedokázal nikoho najít.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se Moribovi povedlo načasovat nahrávku směrem na Griezmanna, který se dostal k ráně z otočky, jenž ale putovala vedle.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postarala Barcelona. Ta měla poměrně velkou územní převahu, navíc se klidně mohla dostat do výraznějšího vedení. Granada se od druhé poloviny poločasu moc nedostávala k míči, za celou dobu se navíc neprodrala do žádné vyložené šance a ve druhém dějství to bude mít dost složité.
45'
44'
Barcelona se v závěru prvního poločasu drží s míčem na útočné polovině, sledujeme tedy poměrně dlouhé kombinace, které zrovna nic moc nepřinášejí.
43'
Žlutou kartu dostává Nehuén Pérez (Granada CF).
42'
Granada se najednou přeci jenom dostala do zajímavé pozice pro zakončení. Soldado ještě volil nahrávku pod sebe, jenomže tu zablokoval skluzující Umtiti.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl hostující Machís, který sice stačil udržet míč na hrací ploše, jenomže bleskově se k němu stačil vrátit Umtiti.
37'
Messi nebyl daleko od dalšího zásahu! Busquetsovi se povedlo načasovat kolmici za obranu, Messi si poté převzal míč levou nohou, jenomže o vlásek netrefil.
36'
Už se opět pokračuje ve hře. Griezmann sice převzal nahrávku, nicméně to měl na dlouhou nohu a zachránilo ho až to, že soupeř byl u míče příliš pozdě.
35'
Bylo tomu tak po předchozím souboji s Piqué, který šel do souboje skluzem. Domácí obránce jako první trefil balón, proto se nepískal nedovolený zákrok.
34'
Barcelona pokračovala v dlouhé kombinaci na polovině soupeře. Hlavní sudí přesto musel přerušit hru, zničehonic totiž skončil na zemi hostující Quini.
33'
Messi si pochopitelně vzal standardní situaci na starost. Jeho rozehrávka nakonec přinesla přízemní nabídku od Alby, který nenašel nikoho ze spoluhráčů.
32'
Sledovali jsme další nedovolený zákrok, tentokráte na Messiho. Provinil se hostující Herrera, který šel do souboje po odehrání míče a div nevyfasoval kartu.
31'
Máme za sebou třetinu zápasu, který nám zatím nabídl jedinou branku. O tu se zhruba před deseti minutami postaral Messi, jehož rána skončila za Escandellem.
30'
Moriba to nemyslel špatně, jenomže jeho prudká nahrávka byla pro Griezmanna neřešitelná. Míč skončil v zámezí a odkopávat tak bude moci Escandell.
29'
Na levém křídle si o nahrávku řekl Alba, kterému se hlavou povedlo sklepnout míč ke středu hrací plochy. Busquets navíc načasoval nahrávku na Messiho.
28'
Granada opět přišla o míč, což pochopitelně stojí hodně sil. Busquets tak chvíli pracoval s hracím předmětem, načež ho úspěšně přenesl na nohu Minguezy.
27'
Messi to znovu vzal na sebe, s míčem se totiž poměrně jednoduše dostal až k hranici pokutového území, kde levačkou trefil před sebou stojícího protihráče.
26'
Krátce po rozehrávce chyboval domácí Umtiti a do zajímavé střelecké pozice se dokázal natlačit hostující Herrera, jehož rána levou nohou putovala vedle.
25'
Grana to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se tak klidně může obrátit.
23'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí jdou do kýženého vedení a také do čela tabulky! Barcelona rozjela další kombinaci na malém prostoru, LIONEL MESSI si dokázal v pokutovém území narazit míč s Griezmannem, načež jeho utažená rána levou nohou plachtila přesně ke vzdálenější konstrukci.
23'
Messi si natáhl míč na levou nohu, načež chtěl na hranici pokutového území spolupracovat s vedle stojícím Moribou, který mu nedokázal v pádu vrátit.
22'
V hostující obraně nyní dokázal zakročit obránce Sánchez, který před dotírajícím Moribou pouze odkopával na druhou stranu, kde navíc našel Herreru.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Barcelona je sice častěji na míči, jenomže se dostala do jediné šance.
20'
Žlutou kartu dostává Roberto Soldado (Granada CF).
20'
První šance zápasu! Dostal se do ní domácí Griezmann, který na hranici pokutového území převzal nahrávku, jenomže poté pálil doprostřed.
19'
Barceloně se zatím směrem dopředu moc nedaří. Na útočné polovině totiž přišla další ztráta hracího předmětu, nahrávka navíc putovala na kopačku Foulquiera.
18'
Následoval nákop na levou stranu hrací plochy, kam si nabíhal také hostující Quini. Ten sice v souboji předskočil Roberta, volný balón ale sebral protihráč.
17'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Escandell, kterému se povedlo nakrátko rozehrát směrem na Péreze. Ani on ovšem nebyl zrovna přesný.
16'
Standardní situace nakonec nepřinesla nic zajímavého. Hosté to následně ještě zkoušeli dalším centrem do pokutového území, Díaz ale mířil pouze do zámezí.
15'
Znovu šel příliš ostrým způsobem do souboje obránce Umtiti, který ve vzduchu poslal na zem protihráče. Granada si tak vyzkouší rozehrávku standardky.
14'
Messi to posléze zkoušel vzít na sebe, po jeho nahrávce jsme sledovali hezkou nabídku v podání Roberta, jehož nahrávka ovšem skončila pouze u brankáře.
13'
Zatím sledujeme poměrně dlouhé kombinaci. Po jedné z nich se na zemi ocitl domácí obránce Mingueza, hlavní sudí ovšem ponechal Barceloně výhodu.
12'
Následovalo autové vhazování z levé strany, ke kterému se nakonec postavil obránce Alba. Ten poměrně dlouho váhal, nakonec se mu nabídl de Jong.
11'
Domácí si posléze vybojovali rohový kop z pravé strany, který se snášel přímo do hostující branky. Messiho nabídka ovšem našla rukavice Escandella.
10'
Katalánci se jednoduchou kombinací dostali zpět na opačnou polovinu. Po hezké kombinaci nabízel kotouč de Jong na Messiho, před ním ale zakročil Sánchez.
9'
Ve vzdušném souboji si příliš agresivně počínal Umtiti. Granada to při rozehrávce zkoušela nákopem k pokutovému území, kde ovšem zasahoval Busquets.
8'
K rozehrávce standardní situace se pochopitelně postavil Messi, který netradičně rozehrál nakrátko po zemi na Albu, jenž svým centrem trefil pouze soupeře.
7'
Messi posléze režíroval hru na pravé straně, kde se mu nabídl de Jong. Po jeho nahrávce si nedovoleně počínal Eteki, který v souboji fauloval Moribu.
6'
Na zadní tyč si poté nabíhal domácí bek Alba, který ovšem neobdržel zrovna nejlepší nahrávku. Přesto se mu na dlouhou nohu povedlo udržet balón.
5'
Foulquier obdržel nahrávku na pravou stranu, odkud to zkoušel přízemní nabídkou do pokutového území. Tam našel pouze Umtitiho, který dopravil míč do zámezí.
4'
Po domácí ztrátě míče se pro balón ukázkově vrátil Roberto, kterému se povedlo předskočit dvojici protihráčů a poté nahrával přesně na kopačku Piquého.
3'
Barcelona se poprvé s míčem usadila na polovině, kde zatím sledujeme dlouhou kombinaci. Moribovi se v ní povedlo přenést hru na kopačku Alby.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Piqué, Umtiti – S. Busquets – Roberto, F. de Jong, Moriba, Alba – Messi, Griezmann.
Náhradníci: Neto – Firpo, Puig, Pjanić, Pedri, R. Araújo, Dest, de la Fuente, O. Dembèlé, Lenglet, Comas Freixas, Trincão.

Granada CF: A. Escandell – N. Pérez, G. Sánchez, Díaz – Foulquier, Y. Herrera, Eteki, Quini – Suárez, Machís – Soldado.
Náhradníci: Fabrega, Andorinha – Gonalons, Quina, Barcia, Vico, Soro, J. Molina.

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena.
FC Barcelona

Na opačné straně stojí Barcelona, která se aktuálně nachází na třetí pozici ligové tabulky a v případě vítězství se dokonce může dostat na na vedoucí příčku před Atlético Madrid, které aktuálně má o dva body více. Barcelona tak má po hodně dlouhé době vynikající šanci dostat se na výsluní. Katalánský celek je druhým nejlepším domácím celkem celé soutěže, bodově je na tom lépe už jen zmiňované Atlético. Barcelona má za sebou šestnáct domácích zápasů, během kterých se ji povedlo hned jedenáctkrát zvítězit. Na domácím stadionu přitom přišla pouze jediná porážka.
Granada CF

Fotbalisté Granady se aktuálně nacházejí na osmé pozici a na pohárové příčky se tak dívají se sedmibodovým mankem. Granada se v případě porážky může tabulkou propadnout, klidně z toho může být až jedenáctá pozice, kde se aktuálně nachází Osasuna. Granada v minulém kole přišla o sympatickou šňůru dvou výher v řadě, letošní čtrnáctá porážka totiž přišla na půdě čtvrté Sevilly, které se povedlo vyhrát výsledkem 2.1. Granada je ovšem až sedmnáctým nejlepším venkovním týmem, doposud se jí povedlo nasbírat pouhých dvanáct bodů a bodově je na to hůř už jen trojice Valencia, Alavés a Elche.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Španělská LaLiga má na programu dohrávku 33. kola, ve které se proti sobě představí FC Barcelona a Granada CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.