La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Huesca - 15. března 2021   21:00

Barcelona
13' Messi (S. Busquets) • 35' Griezmann (Pedri) • 53' Mingueza (Messi) • 90' Messi (Trincão)
4:1
(2:1)
Huesca
45+4' Mir
Barcelona
ter Stegen – Mingueza, F. de Jong (63. R. Araújo), Lenglet – Dest (69. Moriba), S. Busquets, Pedri (85. Puig), Alba – Messi (C), Griezmann (69. Trincão), O. Dembèlé (85. Braithwaite).
A. Vega – M. López, J. Rodríguez
Camp Nou (Barcelona)
Huesca
Fernández Llorente – Pulido (C), Siovas, Insua (78. Vavro) – Maffeo Becerra (78. Pedro López), I. Doumbia (60. Seoane), M. Rico, Galán – Ferreiro (78. Ontiveros), Escriche (60. Gómez), Mir.

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme, že jste ho sledovali spolu s námi. Užijte si zbytek večera a u dalších přenosů zase brzy na viděnou.
Další ligové utkání čeká Barcelonu v neděli, kdy se ve šlágru 28. kola představí na stadionu pátého Realu Sociedad. Huesca přivítá o den dříve v domácím prostředí třináctou Osasunu.
Barcelona se výhrou 4:1 nad posledním týmem soutěže vrátila na druhou pozici před Real Madrid. Po sobotním zaváhání Atlética Madrid (remíza 0:0 s Getafe) se navíc přiblížila lídrovi na rozdíl čtyř bodů.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:13.
Barcelona splnila v souboji s Huescou roli velkého favorita a po zásluze slaví již čtvrté ligové vítězství v řadě. Katalánci šli do vedení ve 13. minutě, fantastickou střelou o břevno otevřel skóre Lionel Messi. Na argentinského kanonýra navázal ve 35. minutě další krásnou trefou zpoza vápna do levé horní šibenice Antoine Griezmann a zdálo se, že Barcelona v poklidu zamíří za třemi body. Pak ale v nastaveném čase pláchl po ubráněném rohovém kopu na zteč Rafael Mir, který byl v pokutovém území diskutabilně faulován brankářem ter Stegenem. Barceloně nebyly protesty nic marné, sudí Vega nařídil po konzultaci s kolegou u videa pokutový kop. Ten proměnil sám faulovaný Mir a vykřesal střelou k pravé tyči pro své barvy naději. Ty vzaly krátce po změně stran zasvé. V 53. minutě odcentroval z levé strany na hranici malého vápna Messi a Oscar Mingueza umístil balon hlavou do pravého spodního růžku branky. Gólový účet večera pak v poslední minutě řádné hrací doby uzavřel druhým zásahem Lionel Messi. Jeho skákavý pokus vyslaný zpoza vápna tečoval špičkou kopačky Pulido a míč zapadl přesně k levé tyči.
90+4'
90+3'
Javier Galán se snažil na levé straně šestnáctky uvolnit přes dotírajícího Ronalda Araúja a po drobném kontaktu upadl. Rozhodčí ale Huesce druhou penaltu neodpískal.
90+2'
Barcelona operuje s míčem na vlastní polovině. Duel už se pouze dohrává.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Barcelona právě vstřelila branku!
Teď navíc schytávají hosté čtvrtý úder a je definitivně rozhodnuto. Podruhé v utkání se trefil LIONEL MESSI. Jeho skákavá střela zpoza šestnáctky, kterou tečoval Jorge Pulido, doletěla přesně k levé tyči. Álvaro Fernández Llorente plachtil vzduchem marně.
89'
Faul, kterého se na útočné polovině dopustil Oscar Mingueza. Huesca následně rozehrála zpětnou přihrávkou na brankáře Álvara Fernándeze Llorenteho. Hosté už jsou zřejmě s porážkou smířeni.
88'
Po přistrčení míče na levou stranu se nepřesnou přihrávkou prezentoval Jordi Alba. Mrzet ho to nemusí – byl totiž v ofsajdu.
87'
Na okraji středového kruhu se Jaime Seoane dopustil v krátkém sledu dalšího nedovoleného zákroku. Tentokrát se stal jeho obětí nově příchozí Ricard Puig.
86'
Oscar Mingueza byl u postranní čáry nakopnut Jaimem Seoanem. Barcelona se na chvíli může osvobodit z hostujícího tlaku.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Ricard Puig.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Martin Braithwaite.
84'
Dobrá reakce Marca-Andrého ter Stegena, který po nečekané zpětné přihrávce jednoho ze spoluhráčů pohotově vykopával míč z lajny a zabránil tak rohovému kopu.
82'
Rafael Mir střílel po zisku míče z kroku obloučkem okolo clonícího Ronalda Araúja. Rána vyslaná z levé strany velkého čtverce zaplula výrazně za vzdálenější tyč.
81'
Znovu se hraje čím dál častěji před šestnáctkou Barcelony. Trenér Koeman v těchto chvílích nevypadá příliš spokojeně.
79'
Huesca již má kompletně prostřídáno. Domácí kouč Ronald Koeman má ještě prostor dvě změny v sestavě učinit.
78'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pablo Insua, přichází Denis Vavro.
78'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo Becerra, přichází Pedro López.
78'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Javier Ontiveros.
77'
Do konce utkání schází i s nastavením zhruba čtvrthodina. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky. Zápas třetího týmu tabulky s posledním rozhodně nenudí.
75'
Tentokrát už musel Marc-André ter Stegen zasahovat. David Ferreiro mířil z běhu do pravého spodního růžku, německý gólman ale prostor u své tyče ustřežil.
74'
Nyní Huesca přeci jen na nějakou dobu uzamkla Barcelonu před vápnem, z útočné snahy ale vzešel pouze pořádně přetažený centr z pravé strany. Rozehrávat bude Marc-André ter Stegen.
73'
Huesca by nutně potřebovala kontaktní branku, její aktivita směrem dopředu se ale s postupem času zase vytrácí.
71'
Lionel Messi obdržel od Pedriho perfektní míč za čtyřčlennou obrannou linii hostů, obhodil si na okraji šestnáctky vybíhajícího Álvara Fernándeze Llorenta a z levé strany vystřelil. Neměl to navzdory odkryté brance jednoduché, zakončovat musel Argentinec z pořádného úhlu. Míč skončil na horní síti.
70'
Pruhovaní pohodlně kombinují okolo půlící čáry, kde sbírají celou řadu krátkých přihrávek.
69'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Trincão.
69'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Ilaix Moriba.
68'
Lionel Messi se prodíral levou stranou vápna do zakončení, pak jej ale o míč připravil rozběhnutý Jaime Seoane. Ten po drobném kontaktu navíc upadl, a tak byl Messimu odpískám poměrně přísný útočný faul.
67'
Původně lehce otřesený Messi se již zdá být v pořádku. Hra může pokračovat. Domácí ji postupně vrátili až ke svému brankáři ter Stegenovi.
66'
Lionel Messi inkasoval tvrdší úder z rukou Dimitrise Siovase, který se argentinskému "kouzelníkovi" ihned omlouvá.
65'
Střídající Jaime Seoane přihrával z levého okraje pokutového území pod sebe na střed, obrana Barcelony ale odvrátila balon na rohový kop.
64'
Barcelona se v těchto chvílích nikam nežene. Aktivnější jsou v této pasáži fotbalisté v bílých dresech. Dá se očekávat, že s postupem času více otevřou zadní vrátka.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Ronald Araújo.
61'
Pablo Insua nabral "na vidle" Lionela Messiho, který skončil v kotrmelcích. Žlutá karta pro hostujícího obránce.
60'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Dani Escriche, přichází Sergio Gómez.
60'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Idrissa Doumbia, přichází Jaime Seoane.
59'
Hosté se snaží být aktivní směrem dopředu. Dobrým obranným zákrokem se teď musel prezentovat Oscar Mingueza, který uhájil hranici šestnáctky a odvracel pokus o centr na autové vhazování.
58'
Zdá se, že Huesca pošle co nevidět do hry čerstvé síly. Nasvědčuje tomu ruch před hostující střídačkou.
57'
Velká šance hostů, kteří ještě neskládají zbraně. Přetažený centr z pravé strany vracel před branku od levé tyče Dani Escriche. Zcela volný Rafael Mir ale tentokrát nepotvrdil pověst kanonýra a před zcela prázdnou klecí zakončoval hrudníkem kousek nad břevno!
55'
Momentálně probíhají urputné boje o míč ve střední části hrací plochy, což pochopitelně vyhovuje více Barceloně. Ta se třetí trefou opět výrazně přiblížila "povinným" třem bodům.
53'
Barcelona opět odskakuje na rozdíl dvou branek. Z levé strany odcentroval na hranici malého vápna Lionel Messi. Na jeho pas si vyskočil nejvýše OSCAR MINGUEZA a umístil míč hlavou neomylně k pravé tyči.
52'
Rafael Mir pomohl zezadu na trávník Jordimu Albovi. Ten následně nebyl schopen pokračovat v bránění hostující akce, Huesca ale poměrně dlouhého pobytu na útočné polovině v zakončení nevyužila.
51'
Po Messiho zblokované střele si Álvaro Fernández Llorente stáhl ze vzduchu "padající list" a rychle rozehrál.
50'
Další standardka pro Katalánce. Tentokrát fauloval Rafael Mir ramenem Lionela Messiho.
49'
Balon si odkrokoval Lionel Messi, jeho prudký centr ale skončil na hloučku těl před brankou, z něhož byl následně míč odkopnut na polovinu hřiště.
48'
Dani Escriche se na pravé straně ohnal po Griezmannovi a byl z toho nepříjemný úder do tváře, po kterém se domácí útočník skácel k zemi. Udělena je první žlutá karta a následovat bude standardní situace Barcelony.
47'
Akce Barcelony skončila předčasně. V ofsajdovém postavení se zapomněl Ousmane Dembèlé.
46'
Oba celky nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Je za námi úvodní poločas zápasu mezi Barcelonou a Huescou, který dostal těsně před přestávkou nový náboj. Domácí favorit šel dle očekávání do vedení, skóre otevřel ve 13. minutě fantastickou střelou o břevno Lionel Messi. Na argentinského kanonýra navázal ve 35. minutě další krásnou trefou zpoza vápna do levé horní šibenice Antoine Griezmann a zdálo se, že Barcelona v poklidu zamíří za třemi body. Pak ale v nastaveném čase pláchl po ubráněném rohovém kopu na zteč Rafael Mir, který byl v pokutovém území diskutabilně faulován brankářem ter Stegenem. Barceloně nebyly protesty nic marné, sudí Vega nařídil po konzultaci s kolegou u videa pokutový kop. Ten proměnil sám faulovaný Mir a vykřesal střelou k pravé tyči pro své barvy naději.
45+4'
45+4'
Huesca právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je RAFAEL MIR. Přízemní střelu poslal k pravé tyči. Marc-André ter Stegen se vrhl správným směrem, na míč ale nedosáhl.
45+3'
Je to tak. Huesca má v závěru poločasu jedinečnou možnost snížit stav z penaltového puntíku. Verdikt posvětil i VAR, ačkoliv jsou domácí silně proti.
45+2'
Pozor, ve hře je případný pokutový kop! Barcelona protestuje, podle názoru rozhodčího Vegy se ale Marc-André ter Stegen dopustil při předešlé akci faulu na Rafaela Mira.
45+1'
Huesca se po rohu dostala do rychlé protiakce. Po přízemní přihrávce z pravé strany zakončoval Rafael Mir letmou tečí na malém vápně těsně před vybíhajícím ter Stegenem kousek vedle levé tyče.
45'
Pablo Maffeo Becerra odvracel centr z pravé strany na zadní tyči na rohový kop. Ten tentokrát kopne Lionel Messi.
43'
Prudký přízemní centr z kopačky Ousmana Dembèlého svého adresáta nenašel. Barcelona nicméně nadále kombinuje.
42'
Frenkie de Jong si naběhl na střílený centr z levé strany a špičkou kopačky přeloboval Álvara Fernándeze Llorenteho. Míč skončil na břevně!
40'
Do konce úvodního dějství schází posledních pět minut. Barcelona zatím plní roli velkého favorita a vede po dvou krásných trefách 2:0. Dnes to na Camp Nou na překvapení ani zdaleka nevypadá.
39'
Ousmane Dembèlé rozehrál druhý roh nakrátko, což se neukázalo jako nejlepší volba. Následný pokus o signál Barceloně nevyšel.
38'
Barcelona kopala roh z pravé strany. Situace vyrezultovala dalším rohovým kopem – tentokrát pro změnu z levé strany. Míč prodlužoval do zámezí Dimitris Siovas.
37'
Na Huesce je vidět snaha s výsledkem něco udělat, leč fotbalovou kvalitou v porovnání se soupeřem hosté znatelně pokulhávají. Naposledy se pokoušel před ter Stegenovu svatyni odcentrovat Mikel Rico, záměr mu ale nevyšel.
35'
Další nádherná trefa domácího celku! ANTOINE GRIEZMANN napřáhl z nějakých dvaceti metrů k umístěné dělovce levačkou a nasměroval ji přesně do levého horního růžku branky.
34'
Na druhé straně se snažil uvolnit do zakončení Dani Escriche, nakonec byl ale od balonu odstaven.
33'
Teď měla Huesca velké štěstí! Nehlídaný Jordi Alba si našel balon ve vápně a po jeho střele zazvonila pravá tyčka.
32'
A zase je pískáno. Tentokrát se faulem provinil Rafael Mir. Hrát tak může Barcelona, která je v posledních minutách znovu pevně usazena na útočné polovině.
31'
Sergio Busquets si v souboji pomohl za hranicí pravidel.
30'
Barcelona rozehrávala v krátkém sledu hned dva rohové kopy z levé strany. Antoine Griezmann nejprve přihrával daleko mimo šestnáctku, o chvíli později přišel Albův přetažený centr na zadní tyč. Tohle se nepovedlo.
29'
Tentokrát se na zemi octl Jordi Alba. Okamžitě mu sportovně pomáhá na nohy Jorge Pulido.
28'
Mikel Rico poslal k zemi Antoina Griezmanna. Chvíli se nehrálo, francouzský útočník ale bude v pořádku.
26'
Nechybělo mnoho a bylo srovnáno! Pablo Maffeo Becerra se s balonem šikovně protancoval z pravé strany až na střed vápna. Poté, co obelstil hned několik zadáků Barcelony, vystřelil po zemi k levé tyči. Marc-André ter Stegen na poslední chvíli skočil a míč vyrazil.
24'
Huesce se v těchto chvílích daří odrážek domácí útočné snahy. Míč se pohybuje poblíž středového kruhu.
22'
Huesca se nadechovala k rychlému protiútoku, vše ale ztroskotalo na špatném zpracování míče v podání Davida Ferreira.
21'
Centr na přední tyč se neujal. Oscar Mingueza vyhlavičkoval míč okamžitě ze své šestnáctky a nyní je to už zase Barcelona, kdo může útočit.
20'
Hra se přesunula na protější konec hrací plochy, kde Huesca přišla po Pulidově nákopu tak trochu zadarmo k rohovému kopu. Ten bude rozehrávat z levé strany.
19'
Sledujeme stále stejný obrázek. Katalánský celek svírá Huescu na její půlce a snaží se postupně prokombinovat do zakončení.
17'
Pablo Insua postrčil zezadu k zemi autora zatím jediné branky Lionela Messiho. Míč se vrací do držení domácích.
16'
Lionel Messi znovu v akci. V pokutovém území si připravil míč na střelu pravačkou, skrze dva protihráče ale zakroutil technický oblouček výrazně nad vzdálenější pravou šibenici.
15'
Barcelona nepolevuje v tlaku ani po vstřelené brance. Zase se hraje hluboko na polovině hostů.
13'
Domácí favorit jde velmi rychle do vedení. LIONEL MESSI se šikovně vyhnul skluzujícímu Pulidovi, posunul si balon na hranici šestnáctky a umístil jej nádherně přesně do levé horní šibenice. Míč se odrazil za brankovou čáru od břevno, Álvaro Fernández Llorente byl bez šance.
12'
Antoine Griezmann posunul míč do pokutového území na Ousmanea Dembèlého, který mu jej z první přiťukával zpátky. Francouzský útočník byl ale dobře pokryt. Jeho parťák situaci nevyhodnotil nejlépe.
11'
První rohový kop utkání rozehrál Pedri. Val těl v bílých dresech míč bez problémů odvrátil do bezpečí.
10'
První zákrok Álvara Fernándeze Llorenteho. Sergiño Dest si posunul balon na střelu levačkou, kterou vyslal zhruba metr před hranicí šestnáctky. Hostující brankář balon vyrážel vedle levé tyče na rohový kop.
8'
Sergiño Dest přižduchl v souboji Javiera Galána, což nenechal rozhodčí Vega bez povšimnutí. Míč pro Huescu.
7'
Sergio Busquets hledal pasem z pravé strany nabíhajícího Jordiho Albu. Tomu k zakončení několik decimetrů scházelo.
6'
Huesca se po dobré minutě sevřela z obklíčení a snažila se znovu vyvézt míč po pravém křídle. Situace skončila autovým vhazováním pro Barcelonu.
4'
Domácí favorit se rychle dobral zpět balonu a momentálně s ním opět kombinuje okolo středového kruhu. Huesca se zatahuje před vlastní vápno.
3'
Hosté se snaží hrát aktivně. Tentokrát vybojovala Huesca na pravé straně hrací plochy autové vhazování.
2'
První střelecký pokus si ale připsala paradoxně Huesca. Na pravé straně se uvolnil Rafael Mir. Míč potáhl až do pokutového území a z většího úhlu vystřelil na střed branky, kde číhal připravený Marc-André ter Stegen.
1'
Barcelona kombinuje s balonem na polovině soupeře. Tento obrázek bude dnes k vidění zřejmě často.
1'
Domácí kanonýr Lionel Messi ještě před úvodním hvizdem převzal cenu pro nejlepšího hráče La Ligy za měsíc únor.
Fotbalisté obou celků jsou již na hrací ploše. Barcelona bude hrát v tradičních pruhovaných modro-červených dresech, hosté v bílých.

FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, F. de Jong, Lenglet – Dest, S. Busquets, Pedri, Alba – Messi (C), Griezmann, O. Dembèlé.
Náhradníci: Neto, Tenas – R. Araújo, Braithwaite, Fernandes, Firpo, Moriba, Pjanić, Puig, Trincão, Umtiti.

SD Huesca: Fernández Llorente – Pulido (C), Siovas, Insua – Maffeo Becerra, I. Doumbia, M. Rico, Galán – Ferreiro, Escriche, Mir.
Náhradníci: Andrés Fernández – B. García, Gómez, Pedro López, Mosquera, Okazaki, Ontiveros, Sandro Ramírez, Carlos, Seoane, Vavro.

Rozhodčí: A. Vega – M. López, J. Rodríguez.
Oba celky se spolu naposledy utkaly 3. ledna. Duel rozhodla jediná trefa, kterou obstaral ve 27. minutě barcelonský záložník Frenkie de Jong.
Huesca se po 26 odehraných zápasech nachází s dvaceti body na samém chvostu tabulky. Z posledního dvacátého místa ztrácí na záchranu čtyři body. Tým dokázal v aktuálním ročníku vyhrát jen tři utkání – to poslední v půlce února doma s Granadou (3:2). Tři góly vstřelila Huesca rovněž v minulém kole, k její smůle však doma s Vigem hned čtyřikrát inkasovala. Nejlepším týmovým střelcem je se sedmi letošními trefami třiadvacetiletý španělský útočník Rafael Mir Vicente.
Po špatném vstupu do soutěže postupně vystoupala Barcelona na současnou třetí pozici. Z té ztrácí na vedoucí Atlético Madrid sedm bodů, po sobotní bezbrankové remíze lídra s Getafe má skvělou možnost srazit náskok na pouhé čtyři body. Katalánský velkoklub disponuje nejproduktivnějším útokem soutěže, který za 26 zápasů vstřelil už 57 branek. V lize Barcelona naposledy prohrála 5. prosince (1:2 s Cádizem), momentálně pak táhne sérii tří vítězství v řadě. To poslední zaznamenali svěřenci nizozemského kouče Koemana před týdnem na hřišti Osasuny (2:0). Nejlepším střelcem Barcelony je tradičně hvězdný Argentinec Lionel Messi. Třiatřicetiletý útočník se letos trefil už 19krát a je nejlepším kanonýrem celé LaLigy.
Příjemný pondělní večer. Španělská LaLiga má dnes na programu dohrávku 27. kola. V té se spolu utkají týmy FC Barcelona a SD Huesca. Připíše si domácí favorit očekávané tři body, nebo se na Camp Nou dočkáme překvapení?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.