La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Levante - 13. prosince 2020   21:00

Barcelona
76' Messi (F. de Jong)
1:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – Dest, R. Araújo, Lenglet, Alba – S. Busquets (58. Pedri), F. de Jong – Messi (C), Griezmann (89. Umtiti), Coutinho (70. Trincão) – Braithwaite.
De Burgos – Díaz, Núñez
Camp Nou (Barcelona)
Levante
Aitor Fernández – Coke (C) (68. Miramón), Postigo, Vezo, C. Clerc – De Frutos (82. Son), N. Vukčević (68. Radoja), Malsa, Melero (82. S. León) – Goméz, Martí (68. Morales).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 4:15.
Barcelona se na tři body proti v sestupové zóně se potácejícímu Levante pořádně natrápila. O vítězství Blaugranas rozhodl jediný gól, který v 76. minutě vsítil Lionel Messi po přihrávce de Jonga a přesné křižné střele, které pomohla do brány ještě levá tyč. Svěřenci kouče Koemana byli jasně lepším týmem, avšak vyložených příležitostí si mnoho nevytvořili. Levante podle očekávání hrálo především na rychlé brejky, z nichž nejednou dokázalo zahrozit, De Frutose v největší šanci vychytal ter Stegen. Katalánci i navzdory vítězství zůstali v tabulce osmí, Levante je i nadále osmnácté.
90+5'
90+4'
Levante mělo v posledních vteřinách utkání ještě dva rohové kopy, avšak nulu v kolonce vstřelených gólů nevymazalo. Odražený míč z voleje ještě napálil na bránu Morales, ter Stegen byl pozorný.
90+3'
Sudí ještě řeší celou situaci s videorozhodčím. Ani v tomto případě ovšem není co pískat, Umtiti měl ruku u těla. Mezitím do šestnáctky soupeře přispěchal i gólman Fernández.
90+2'
Poslední naději má Levante v podobě rohového kopu. Ten vybojoval José Luis Morales, střídající Umtiti střelecký pokus obětavě zblokoval pravým ramenem.
90+1'
Definitivní razítko na vítězství Barcelony mohl dát Trincão. Špatně si ovšem poradil s těžkým zpracováním, naslepo pak přihrával daleko od Messiho.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Samuel Umtiti.
88'
Son po příchodu na trávník disponuje velkou aktivitou. Nabral větší rychlost než Lenglet, ke smůle hostů však centr na jeho osobu sebral ter Stegen.
87'
Žlutou kartu zapisuje do statistik Martin Braithwaite. Dánský útočník podpořil defenzivu, čímž spoluhráčům uškodil, protože kousek za polovinou hřiště zajel do Veza a daroval tak konkurentovi standardku.
87'
Levante se čas krátí velmi rychlým tempem. Hosté bojují a chtějí vyrovnat, jenže projít přes dobře organizovanou defenzivu Blaugranas není vůbec jednoduché.
86'
Lionel Messi ještě nesobecky místo střely přihrával Pedrimu, který v plném běhu vyprodukoval střílený přízemní centr středem. Carlos Clerc ve skluzu odkopl míč mimo hrací plochu.
85'
Čerstvý Son zkusil překvapit německého strážce svatyně technickým obstřelem z velkého úhlu. Jenže zakončení zpomalil de Jong, čímž gólmanovi výrazně usnadnil práci.
84'
Svěřenci kouče Koemana přestali spěchat. Ronald Araújo mohl hrát dopředu, avšak otočil se a zahrál malou domů na ter Stegena.
83'
Defenzivní povinnosti si splnil na jedničku Lenglet. Na zádech šikovně udržel Radoju, jenž ve finále z frustrace soka fauloval.
82'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Sergio León.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Son.
81'
Katalánci vedou, přesto se do útoku vytahuje i stoper Clément Lenglet. Na středu hřiště si nejprve narazil s Griezmannem, načež nepřesně hledal vysunutějšího Pedriho.
80'
Lionel Messi mohl přidat druhou branku. Přízemním pokusem hledal prostor mezi nohama brankáře, Fernández dolní končetiny srazil k sobě včas.
79'
Vysunutější presink soupeře odnesl Jordi Alba. V souboji dvou osmnáctek si na něj doslova vyšlápl Jorge De Frutos, pravou kopačkou vyzkoušel pevnost protivníkova kotníku.
78'
Obdržený gól je pro Levante velkou čárou přes rozpočet. Hosté po celou dobu zápasu bránili a v současné chvíli nemají moc času na přepracování taktiky a vyrovnání.
76'
Barcelona právě vstřelila branku!
LIONEL MESSI se dlouho zastřeloval, ale nakonec se dočkal! V gól přetavil až své desáté zakončení v utkání. De Jong poslal hvězdnému spoluhráči pěknou přihrávky mezi obránci, načež si Argentinec zleva navedl míč do šestnáctky a křižnou střelou prostřelil i s pomocí tyčky dnes skvěle chytajícího Fernándeze.
75'
Trincão obdržel ideální přihrávku do nohy od Araúja. Vystřelit nezkusil, středem ještě hledal Messiho. S Argentincem dobře udržel pohyb Malsa.
74'
Lob za obranu zkoušel rovněž Griezmann. Adresátem byl Messi, proti němuž dobře vystartoval gólman a balónu mu před nosem vyboxoval.
73'
Pedri na sebe navázal dva soupeře, aby posléze uvolnil Desta. Američan si nevěřil na střelu, místo toho dlouhým pasem zahnal až k lajně Trincaa.
72'
Jorge Miramón přizvedl oblouček Braithwaita, čímž paradoxně uškodil vlastní defenzivě. Balón totiž poslal ideálně do nohy Messimu, tvrdou dělovku z voleje Fernández reflexivně vytěsnil mimo tři tyče.
71'
Nově příchozí José Luis Morales viděl nabíhajícího Vukčeviće, jemuž poslal příliš prudkou nahrávku, středopolař se za míčem natahoval marně.
70'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Trincão.
69'
Mickaël Malsa si dovolil velkou parádu proti Sergiňu Destovi. Zády k soupeři si zažongloval a přes hlavu riskantně, ale úspěšně odkopl do bezpečí.
68'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Coke, přichází Jorge Miramón.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází José Luis Morales.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Nemanja Radoja.
67'
Argentinský trpaslík volil centr. Balón hledal Braithwaita, který však centr přeběhl a tak kulatý nesmysl mohl odklidit Vezo.
66'
Druhá standardka v rozmezí pár minut. Dani Goméz zezadu podrazil Pedriho, mladičký Španěl pochopitelně přenechává balón Messimu.
65'
Ta přišla, avšak Fernández mohl zůstat klidným. Pomalu letící balón před ním ještě skočil a spadl mu v ideální výšce do náruče.
64'
Messi je všude. Na středu, zhruba 25 metrů od brány, si dobře pokryl balón a Mickaël Malsa ho nedovoleně poslal k zemi. Můžeme očekávat přímou střelu.
63'
Střela na bránu a hádejte, kdo se o ni postaral? Samozřejmě, že Lionel Messi. Argentinec si na nedostatek nahrávek stěžovat nemůže, pokus na střed zlikvidoval brankář.
62'
Frenkie de Jong dostal ve středu hřiště moře volného prostoru. Akci zbytečně zbrzdil a nakonec nahrál Griezmannovi, prudká rána minula cílové zařízení.
61'
Sudí u videa potvrdil, že Vezo nefauloval. Barcelona kopala jedenáctý roh, i ten dokázalo Levante ubránit bez větších starostí.
60'
Hlavní arbitr De Burgos si pro jistotu ještě nechává celou situaci přezkoumat videorozhodčím. Skluz Veza ale na penaltu nebyl ani zdaleka.
59'
Rúben Vezo předvedl druhý výborný obranný zákrok v krátkém časovém sledu. Skluz načasoval dobře, nejprve vzal míč, až pak Braithwaita.
58'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Pedri.
57'
Antoine Griezmann našel uličku na Albu, jenže ten se nastavil zády k bráně, a proto nemohl střílet. Očekávaný pas na Messiho dobře přečetl Vezo.
56'
Aitor Fernández se zapojil i do hry nohama. Španělský gólman si počkal, dokud se k němu nepřiblíží Martin Braithwaite a pak odkopl kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
55'
Mezi lepší hráče dnes patří i Philippe Coutinho. Snaha brazilskému hráči upřít nelze, ale i on zatím marně hledá recept na Fernándeze. Pokus k pravé tyči skončil vedle.
54'
A zase Messi. Balón si prohodil mezi dvěma protihráči, čímž se ovšem sám připravil dobrou střeleckou pozici. Nahrávku ke Griezmannovi nepustil Postigo.
53'
Katalánci hrají všechny akce přes argentinského hráče. Nyní si Messi sběhl na střed, avšak v souboji jeden na jednoho nepřelstil Cokeho.
52'
Messi pošesté v utkání vystřelil. Tentokráte mířil nepřesně, technická střela levou nohou proletěla o metr vedle levé části brankové konstrukce.
51'
Martin Braithwaite pěknou patičkou vyslal za obranu Lionela Messiho. Přízemní křižné zakončení skvěle zblokoval Postigo do rukavic brankáře.
50'
Standardka nepřinesla žádné nebezpečí pro domácí svatyni. Centr Malsy sice nebyl špatný, ale Lenglet si s klidem poradil s Malsou.
49'
Žlutá karta přichází i do domácích řad. Potrestán je Frenkie de Jong, jenž držel Rogera Martího do té doby, dokud jej nepovalil na zem.
48'
Ronald Araújo nechal balón dokutálet za postranní čáru, přestože kolem něj nebyl žádný ze soupeřů. Na konstruktivní rozehrávku si ale netroufl.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
První poločas zápasu mezi Barcelonou a Levante branku nenabídl. Domácí favorit je aktivnější na balónu, avšak v dosavadním průběhu si dokázal vytvořit jedinou gólovou příležitost. Ve 22. minutě hlavičkoval Griezmann po centru Messiho k levé tyči, ale Fernández předvedl výborný zákrok, dorážející Lenglet následně přestřelil prázdnou bránu. Také Levante mělo jednu šanci, jenže De Frutos z dobré pozice nastřelil pouze ter Stegena. Katalánci mají do druhé půle co zlepšovat, remíza s Levante by určitě byla ztrátou.
45'
44'
Útočník Martin Braithwaite viděl, že brankář Levante nestojí na brankové čáře, a proto jej zkusil z poloviny hřiště přelobovat. Fernández ovšem stihl včas zacouvat.
43'
Messiho je v posledních minutách plné hřiště. Opět nepustil k rozehrávce přímého kopu žádného spoluhráče, dobře umístěnou, ale málo prudkou střelu Fernández pokryl.
42'
První žlutou kartu střetnutí obdržel střední záložník Nikola Vukčević. Messiho sice nezastavil ani potažením za dres, avšak hlavní rozhodčí De Burgos nakonec akci zastavil a k zákroku se vrátil.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
40'
Argentinský křídelník rozehrál přímý kop a podle očekávání centroval. Lenglet dokázal přehlavičkovat Malsu, jenže v záklonu hlavičkoval nepřesně.
39'
Kousek před pokutovým územím faulován Braithwaite. Pro Messiho to na střelu zřejmě nebude, protože je balón ve velkém úhlu směrem k bráně, navíc je střelecká pozice určená spíše pro praváka.
38'
Messi to skutečně zkusil, avšak ve své bohaté kariéře už kop řadu lepších přímých kopů. Dobře vyskočivší Rúben Vezo balón vyhlavičkoval do zámezí.
37'
Aitor Fernández musí zbystřit, protože Lionel Messi bude zahrávat přímý kop ze vzdálenosti, z níž rozhodně lze ohrozit bránu. Gólman si staví tříčlennou zeď.
36'
Hráči Barcelony zvolili rozehrávku na krátko. Messi narazil Destovi, jemuž bylo odpískáno postavení mimo hru.
35'
Blaugranas budou rozehrávat třetí roh utkání. Martin Braithwaite pálil a mimo tři tyče balón obětavě blokoval Coke.
34'
Pořádně přecenil Messiho schopnosti Sergio Busquets. Argentinský trpaslík je jeden z nejkomplexnějších a nejlepších fotbalistů všech dob, ale vzdušné souboje rozhodně nejsou jeho doménou. Střet s Malsou předem vzdal.
33'
Křídelník Messi tradičně centroval na přední tyč, kde se nashromáždila velká skupina hráčů. Clément Lenglet se nedokázal prosadit přes Martího.
32'
Americký obránce Dest se už chystal odcentrovat, když mu v posledním okamžiku špičkou kopačky vypíchl kulatý nesmysl z pod nohy Clerc. Rohový kop.
31'
Lionel Messi dostal těžkou nahrávku pod nohy. Přesto zkusil z jedničky odvážně vystřelit, jenže balón chytl opačnou faleš než by potřeboval.
30'
Půl hodina z utkání je pryč, na Camp Nou přetrvává bezbrankové skóre. Podle očekávání má více ze hry Barcelona, Levante statečně brání.
29'
Sergio Busquets si nyní vůbec nerozuměl s Messim. přihrávku posílal argentinskému spoluhráči do lajny, jenže hvězda Barcy si sbíhala na střed.
28'
Nejvýše se do vzduchu vyšplhal Frenkie de Jong. Odhlavičkoval těsně za hranici šestnáctky, kde z voleje napřáhl Malsa, ter Stegen zkrotil míč v náruči.
27'
Nikola Vukčević nastartoval po pravé lajně Daniho Gómeze. Vysoký balón mířil na Martího, před nímž odvrátil do bezpečí za cenu rohového kopu Araújo.
26'
Na nervy zabrnkal spoluhráčům Mickaël Malsa. Jako poslední hráč si dovolil kličku proti Braithwaitemu, jež mu i s velkou porcí štěstí vyšla.
25'
Koemanova družina už je zase usazena na útočné polovině. Zatím však nepřichází žádný centr či přihrávka do vnitra šestnáctky.
24'
Chvilku oddechu pro hráče v bílo-modrém. S útočnou agresivitou to teď přehnal Griezmann, jenž bolestivě přišlápl kotník Postigovi.
23'
Tlak Barcelony sílí. Na své poměry často zkouší udeřit ze vzduchu, Martin Braithwaite v tomto případě na centr Messiho nedosáhl.
22'
Clément Lenglet zahodil šanci poslat Katalánce do vedení! Nejprve Messi parádním lobem vybídl ke skórování Griezmanna, ale jeho hlavičku ještě skvěle vyrazil Fernández. Ovšem přímo k nohám francouzského stopera, který z malého vápna přestřelil prázdnou svatyni!
21'
Záložníka de Jonga zezadu tvrdě dojel Malsa. Nizozemský fotbalista požadoval u rozhodčího, aby hříšník obdržel i žlutou kartu. Neúspěšně.
20'
Podruhé v krátkém časovém sledu musel být v permanenci Aitor Fernández. Tentokráte měl o poznání snazší práci, pokus Griezmanna mířil na střed.
19'
Protiútoky Levante rozhodně není radno podceňovat. Nikola Vukčević našel milimetrově přesným pasem Martího, rána z halfvoleje skončila na tribuně.
18'
Je zvykem, že ofenzivu často podporuje i pravý obránce Sergiño Dest. Nyní převzal místo Messiho, stříleným centrem našel jen kopačky obránce.
17'
A zase Braithwaite. Na hranici šestnáctky dostal hodně volného prostoru, čehož využil k technickému zakončení na zadní tyč. Fernández byl opět na svém místě, připsal si povedený zákrok pravou rukou.
16'
Aktivitou hýří Martin Braithwaite, který si vyměnil balón s Coutinhem a z levého křídla centroval do pokutového území. Dobře zareagoval gólman Aitor Fernández, ten vyběhl a zachytil míč do rukavic.
15'
Lionel Messi si dvakrát narazil s Coutinhem, aby následně odcentroval do míst, kde se pohyboval Clément Lenglet. Stoper vyskočil příliš pozdě, výše se vyšponoval Malsa.
14'
Složitou chvíli zvládl Philippe Coutinho na jedničku. Proti přesile neměl moc možností, proto nastřelil soupeře a vybojoval roh.
13'
Dlouhý obranný odkop Postiga s přehledem pohlídal Clément Lenglet. Francouz dal tělo před Martího a nechal míč dokutálet za postranní čáru.
12'
Levante mohlo jít zničehonic do vedení! Roger Martí už si mohl přebírat balón do střelecké pozice, avšak patičkou ještě posunul balón za sebe na De Frutose, jenž v gólovce napálil jen gólmana.
11'
Útočník Braithwaite si na okamžik prohodil pozici s Messim. A byl to právě Argentinec, kdo si jako útočník říkal o kolmici za obranu, ta v podání Busquetse však postrádala razanci.
10'
Výborný obranný zákrok předvedl na polovině hřiště Jorge De Frutos. Skluz načasoval dokonale, de Jong žádal odpískání faulu marně.
9'
Série krátkých nahrávek končí nedovoleným zákrokem. Rúben Vezo se ohnal proti Messimu, jehož nechtěně trefil do obličeje.
8'
Středopolař Nikola Vukčević dobře viděl za defenzivu soupeře zabíhajícího Rogera Martího. Tomu ovšem špatně vyšel krok, přes Lengleta posléze vystřelit nedokázal.
7'
Philippe Coutinho zrychlil akci pěknou průnikovou přihrávkou na Martina Braithwaita. Míč povedeným skluzem zpomalil Sergio Postigo, dánskému útočníkovi byl navíc odmáván a odpískán ofsajd.
6'
Fotbalisté Barcelony se určitě budou chtít snažit kontrolovat balón zatímco hosté budou spoléhat na rychlé protiútoky. Svěřenci kouče Lópeze brání na vlastní polovině v kompletní sestavě.
5'
Exekuce rohového kopu se chopil Mickaël Malsa. Přetažený pas nebyl vůbec dobrou volbou, balón přeletěl všechny hráče čekající v šestnáctce.
4'
Zaútočili i hosté. Zprava utekl osobnímu strážci Dani Goméz, jenž tvrdou dělovkou nastřelil do hrudi Lengleta. Stoper zůstal na trávníku, dech mu naštěstí zůstal. Levante bude kopat roh.
3'
Antoine Griezmann posunul doprava na Sergiňa Desta, který ještě na středu hledal Coutinha. Rána brazilského křídelníka ze záklonu zamířila nad.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-modrých dresech. Hostující Levante obléklo pro dnešní střetnutí dresy barvy bílo-modré.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, R. Araújo, Lenglet, Alba – S. Busquets, F. de Jong – Messi (C), Griezmann, Coutinho – Braithwaite.
Náhradníci: Peña, Neto – Aleñá, de la Fuente, Fernandes, Firpo, Mingueza, Pedri, Pjanić, Puig, Trincão, Umtiti.

Levante UD: Aitor Fernández – Coke (C), Postigo, Vezo, C. Clerc – De Frutos, N. Vukčević, Malsa, Melero – Goméz, Martí.
Náhradníci: Cárdenas, Koke – Ó. Duarte, S. León, Miramón, Morales, Radoja, Rochina, Son, Toňo, Rober.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Levante UD

Levante je namočeno v sestupové zóně, avšak ještě ani zdaleka není nic ztraceno. Z osmnácté pozici má na dohled velký počet týmů, právě třeba na osmou Barcelonu ztrácí pouhé tři body. Svěřenci kouče Lópeze neprohrávají, jenže ani nevyhrávají. V prvních čtyřech ligových utkáních sice třikrát odešli z utkání jako poražení, ale pak přišla pětizápasové série remíz a zajímavostí je, že všechny tyto zápasy skončily výsledkem 1:1. Minulý víkend ovšem Levante zabralo a na domácím stadiónu porazilo Getafe 3:0. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi góly José Morelos.
FC Barcelona

Forma Barcelony není v posledních zápasech vůbec dobré. Poté, co klub z Katalánska o víkendu senzačně prohrál na půdě nováčka z Cádizu 1:2, tak absolutně nezvládl souboj o první místo ve skupině Ligy mistrů, na Camp Nou podlehl Juventusu vysoko 0:3. Postavení Koemanovy družiny v tabulce má k ideálu daleko. Barcelona okupuje až osmou pozici se ztrátou propastných dvanácti bodů na první Atlético Madrid. Střelecky se zatím moc nedaří ani argentinské hvězdě Messimu, který má na kontě čtyři ligové zásahy, stejně gólů dokázal vstřelit i jeho momentálně zraněný spoluhráč Ansu Fati.
Všem fanynkám a fanouškům přeju krásný nedělní večer! Vítám vás při sledování 13. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Barcelonou a Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.