La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Villarreal - 27. září 2020   21:00

Barcelona
15' Fati (Alba) • 19' Fati (Coutinho) • 35' Messi  • 45' P. Torres(vl.)
4:0
(4:0)
Barcelona
Neto – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – S. Busquets (78. Pjanić), F. de Jong – Messi (C), Coutinho (70. O. Dembèlé), Fati (70. Pedri) – Griezmann (78. Trincão).
Cuadra – Sobrino, López
Camp Nou (Barcelona)
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol (84. Ra. Funes Mori), P. Torres, Estupiñán – Chukwueze (74. Kubo), Parejo, Coquelin (46. Iborra), Moisés Gómez – G. Moreno (84. Bacca), Alcácer (46. Trigueros).
Rulli – Bacca, Baena, J. Costa, Iborra, Kubo, Ra. Funes Mori, Niño, Trigueros.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemně prožitý zbytek prodlouženého víkendu!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:9.
Ligový debut ve znamení tří bodů zapisuje Ronald Koeman, nový trenér Barcelony! Stalo se tak především zásluhou excelentní úvodní poloviny zápasu, kdy katalánský velkoklub čtyřmi góly složil soupeře. Villareal ještě ve druhém poločase mírně ožil, nestačilo to však ani na jediný gól.
90+4'
90+3'
O ojedinělý brejk se ještě postaral Estupiñán, centrem ale nikoho nenašel.
90+3'
Domácí už ale i přesto dohrávají poslední desítky sekund na polovině soupeře.
90+2'
Pjanićova si na exekuci složité standardky věřil, zařízení ovšem minul.
90+1'
Na vlastní půlce se pak Kubo provinil nedovoleným zákrokem a daroval Barceloně přímý volný kop.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Barceloně se nyní nepodařilo vyjet do útoku a své šance se snažil využít Takefusa Kubo! Host z Realu Madrid se po jednoduché přešlapovačce rozhodl prozkoušet soustředěnost Neta, brazilský gólman ale bez větších potíží obstál.
87'
Hned dvě nebezpečné pumelice musel v rychlém sledu likvidovat Asenjo! Odraženou ránu z kopačky Trincãa si ještě našel dorážející Messi, ani on však nepochodil.
86'
K zakončení pobídnul Dembèlé nováčka v týmu Trincãa, defenzíva Villarealu ale ohrožení vlastní brankáře nepřipustila.
84'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Ramiro Funes Mori.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Carlos Bacca.
83'
Až sedm minut před koncem si první žlutou kartu utkání prohlédnul Gerard Moreno. Důvodem bylo agresivní chování vůči Piquému, jenž pouze stínoval balón kutálející se do zámezí.
82'
Do útoku se po delší době vydala i Barcelona, příliš škod však nenapáchala a už musí zpět na vlastní území.
81'
Slibnou kombinační sekvenci neokořenili plajeři Villarealu kvalitní koncovkou! Takefusa Kubo pouštěl takřka na penaltovém puntíku Estupiñánovu přihrávku pro Gaspara, kapitán hostí však krkolomnou ránou mířil nad.
79'
Kubo stříleným pasem na bližší tyč zaměstnal Neta, který musel odkopnout míč do bezpečnějších prostor.
78'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Trincão.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Miralem Pjanić.
77'
Opakovaný roh našel brzké vyústění v podobě útočného faulu.
76'
Sudí si vyžádal ošetření podřeného kolene Sergia Busquetse. Samotnému hráči se rozhodnutí arbitra vůbec nelíbilo.
75'
Dembèlé po levé straně vysunul bleskově rychlého Albu, nakonec z toho ale bude jen rohový kop.
74'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Takefusa Kubo.
73'
Chybičky v rozehrávce se dopustil pod nátlakem Pareja de Jong, defenzivní kolegové za něj ale veškeré nedostatky napravili.
72'
Po Albově středně vysokém pasu do šestnáctky se Messi nedokázal adekvátně popasovat s hlavičkovým zakončením. Zamířil mimo oblast tří tyčí.
71'
Pokud hosté skutečně touží alespoň po dramatizaci jasně nastaveného scénáře, nutně potřebují vstřelit korigující branku.
70'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Ousmane Dembèlé.
69'
Do výskoku s Torresem šel neohrabaně Busquets, sudí ovšem úder loktem neviděl a nechal hru plynout dál i přes podiv hostujícího Iborry.
67'
Mario Gaspar srazil Albův pas vlastnímu brankáři, o úmyslnou malou domů se však zcela jistě nejednalo.
65'
Opět jsme svědky záchvěvu Messiho geniality! Fotbalový mág si umně připravil míč na střelu dělovou levačkou, proti však byl vyrážející Sergio Asenjo!
64'
Barcelona se sice s postupem druhého dějství už tolik nerealizuje v ofenzivním počínání, zápas si ale i přesto nadmíru pohodlně hlídá.
63'
Moreno už poněkolikáté zastižen v postavení mimo hry.
62'
Svíce do šestnáctky z kopačky de Jonga vyhledala jen Asenja.
61'
Dokonce ani rychlonohý Pervis Estupiñán nedostihnul včas vysoký pas podél lajny. Balón putoval mimo hrací plochu.
60'
Hosté si znovu nepohlídali ofsajd a přenechají tak míč protivníkovi.
58'
Taky na rohových kopech by měl Villareal zapracovat, kopy od praporku totiž dnes Žluté ponorce rozhodně nesvědčí. Ani teď z něj nepramenilo nic, co by zasloužilo gólové odměny.
57'
Svou úlohu teď splnil Gerard Piqué, který před Morenem stihnul zakopnout centr z levého křídla do zámezí.
56'
Jedovka Griezmanna neprošla skrze hráz žlutě oděných fotbalistů.
54'
Premiérového gólu se sice dočkal už i Villareal, Gerard Moreno ale zakončoval z několikametrového ofsajdu.
53'
Estupiñánově pobídce pro spoluhráče číhající v šestnáctce vystavil stopku jeden z domácích obránců.
52'
Na opačné straně Fati poslal centr jen do rukavic gólmana hostí.
51'
Neto musel ven ze své svatyně a krkolomným skluzem odklidit vysoký míč za vlastní obranu.
50'
Z Estupiñánova několikátého centru Villareal nic nevytěžil.
49'
Do pohotové koncovky se po Fatiho přiťuknutí protlačil Messi, střela přímo na Asenja ovšem postrádala gólovou potenci.
49'
Ale pojďme zpět k fotbalu. Mario Gaspar si na přední tyči přesně vyčíhnul Albův centr a odvrátil jej.
48'
Nedaleko stadionu se momentálně lidé mohou kochat pohledem na barevný ohňostroj.
47'
Zatím to nevypadá, že by Villareal po odpočinku nějak prokazatelně ožil.
46'
Barca se s míčem okamžitě přesouvá do nebezpečných pozic.
46'
Lionel Messi ze středového puntíku otevřel druhou půli.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Manu Trigueros.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Vicente Iborra.
46'

Ofsajdy: 0 – 1
Poločasem z říše snů vstoupila Barcelona do nového ročníku LaLigy! Postupně se stihli prosadit dvakrát Fati, Messi z penalty a brankou do vlastní sítě přispěl i Pau Torres. Zatímco Barceloně se daří šikovnými kombinacemi otevírat obranu soupeře, Villareal si nevypracoval v útočné fázi zhola nic a pokud si nechce utrhnout ostudu, bude muset pořádně přidat.
45+1'
45'
Barcelona právě vstřelila branku!

Horší dárek do poločasové přestávky si hosté představovat nemohli! Messiho nedůrazný centr přetavil v ukázkový vlastenec nikým neobtěžovaný PAU FRANCISCO TORRES!
45'
Razanci svého kopu opět nevyměřil Estupiñán, jehož balón přeletěl nad hlavami všech obránců i potenciálních adresátů.
44'
Teď se stal viníkem nedovoleného zákroku presující Coutinho.
43'
Fati si kulišácky přehodil skluzujícího Pareja a vydobyl si sám na sebe nedovolený zákrok.
42'
Celek z Camp Nou i nadále dobývá brány soupeřovy defenzívy. Villareal čeká na výraznější příležitost.
40'
Po Coutinhově prvotním přetaženém centru vrátil míč do pokutového území Sergi Roberto právě pro brazilského šikulu, brankář Asenjo však volej vynuloval parádním zákrokem!
39'
V rámci standardní situace pomezní zpozoroval postavení mimo hru a v něm Paca Alcácera.
39'
Gaspar o Albu získal alespoň rohový kop.
37'
Na zemi zůstal nějakou dobu po nepříjemném dopadu Francis Coquelin, v zápase ale bude moci někdejší středopolař Valencie či Arsenalu pokračovat.
36'
Zatímco trenér Unai Emery zasmušile hledí na zelený pažit, další debutující kouč Ronald Koeman si nemá nač stěžovat.
35'

Na bílý puntík si míč nepostavil nikdo jiný než LIONEL MESSI a přestože Sergio Asenjo si na merunu sáhnul, dostatečně změnit její trajektorii nedokázal!
34'
Barcelona dostane k dispozici pokutový kop! Podél Maria Gaspara si Anssumane Fati šikovně potáhnul balón a při sebemenším kontaktu se potácel k zemi!
33'
Gómez šajtlí našel jen a pouze číhajícího Gerarda Piquého.
32'
V tomto případě se Messi nestřetl na stejné myšlenkové vlně s Antoinem Griezmannem. Byl z toho nakonec faul Sergiho Roberta ve snaze získat balón zpět.
31'
Proslavená spolupráce Messiho s Albou ovoce tentokráte nenesla. Lob prvně jmenovaného skončil až za brankovou čárou.
30'
Průnikový pas z Fatiho kopačky nebyl myšlen špatně, Albiol měl ale proti Messimu značný náskok a neměl problém potenciální nebezpečí zažehnat.
29'
Z prvního dotyku se snažil dostat míč do vápna Estupiñán, výsledkem ovšem byla jen malá domů gólmanovi soupeře.
28'
Ačkoliv obranná hra je dlouhodobě slabinou barcelonského týmu, Villareal zatím její letní (ne)zlepšení vůbec neprozkoušel.
26'
Na levém křídle vyčkal momentu překvapení Alba a tvrdou ránou z ostrého úhlu prověřil Asenjovy reflexy! Nasnadě je rohový kop.
26'
Bleskově to teď sehrála útočná letka Blaugranas! Fati našel ve výtečné pozici Messiho, pokus fotbalového mága však ztroskotal na pevném bloku!
25'
Barcelona se naopak nikam hnát nemusí. S rozehrávkou z defenzivní linie vypomáhá i Lionel Messi.
24'
Balón se dostává díky nevydařené kombinaci soupeře až do Netova náručí.
23'
Vzdor hostujícího týmu zatím takřka není pozorovatelný.
22'
Na malém vápně si hledal trochu volného prostoru Messi, Sergi Roberto jej ovšem nepovedeným pasem nevypíchnul.
19'

Katalánský velkoklub navyšuje náskok! Z poloviny hřiště vyvezl míč pozdější asistent Philippe Coutinho, jenž na levém křídle našel zcela nepokrytého ANSSUMANE FATIHO! Autor úvodní branky se prosadil zakončením mezi nohy gólmana Asenja!
19'
Takhle to Estupiñán určitě nemyslel. Centr bez přípravy poslal až k hráčům u opačného praporku.
18'
Pro opařený Villareal nebude snadné na inkasovanou branku odpovědět.
17'
Na ofenzivní výlet se vydal Sergi Roberto, po Fatiho servisu z levého křídla ale vysoko přestřelil!
15'

První šance, první gól! Domácí ekipa otevírá skóre! Svým typickým náběhem za obranu frnknul všem strážcům Jordi Alba, který následnou přihrávkou připravil gól ANSSUMANE FATIMU! 17letý supertalent z velké blízky nechytatelně zavěsil!
14'
Sám Leo Messi se ještě snažil centrem vybídnout některého z kolegů, míč ale jen prosvištěl šestnáctkou.
14'
Na přední tyči Fati viděl nabíhajícího Messiho, domácí kapitán ale i zásluhou bránícího Coquelina na zpětný pas nedosáhnul!
13'
A kulatý nesmysl už znovu třímá favorit dnešního duelu.
12'
Žluté ponorce se zatím daří vzdorovat presinku protivníků, přílišný progres však pozorovatelný není.
11'
Jordi Alba se mermomocí snažil vystihnout pas na Chukwueze, nigerijského forvarda ale stihnul pouze faulovat.
11'
Busquetsova nepřesnost nabídla možnost kontru Villarealu, Chukwueze ovšem zpomalil a vrátil balón defenzívě.
10'
Domácí soubor trpělivě kombinuje na soupeřově půlce.
9'
A na tahu jsou tak znovu Katalánci.
9'
Estupiñán tlačil svůj centr někam do oblasti penaltového puntíku, v daném prostoru se ale nenacházel nikdo ve žlutém.
8'
Na další roh už musel vyboxováním reagovat Sergio Asenjo.
6'
Právě Albiol teď dobrým blokem přerušil putování Albova centru. Barcelona štěstí nenašla ani v následném rohovém kopu.
5'
V souboji jeden na jednoho neuspěl Fati, jenž si příliš předkopl merunu a následně podkopnul bránícího Albiola. Španělského stopera dnes mimochodem po zranění zdobí ochranná obličejová maska.
4'
Pomoc obraně poskytnul Sergio Busquets. Středopolař přerušil Chukwuezeho nebezpečnou přihrávku uvnitř šestnáctky.
3'
Do hry se zapojil rovněž Neto, který musel pohotově vyběhnout na průnikový pas Villarealu.
3'
Ansu Fatiho v osudovém okamžiku zklamal první dotyk. Autové vhazování navrací cenné zboží hostím.
2'
Míč už kmitá mezi kopačkami domácích fotbalistů.
1'
Dalekonosný nákop z obrany na Chukwuezeho okamžitě přerušil signalizovaný ofsajd.
Villareal se postaral o úvodní výkop.
1'

FC Barcelona: Neto – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – S. Busquets, F. de Jong – Messi (C), Coutinho, Fati – Griezmann.
Náhradníci: Peña – Rafinha, R. Araújo, O. Dembèlé, Pedri, Firpo, Pjanić, Puig, Trincão, Ramos, Aleñá, Comas Freixas.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Estupiñán – Chukwueze, Parejo, Coquelin, Moisés Gómez – G. Moreno, Alcácer.
Náhradníci: Rulli – Bacca, Baena, J. Costa, Iborra, Kubo, Ra. Funes Mori, Niño, Trigueros.

Rozhodčí: Cuadra – Sobrino, López.
Vzájemné zápasy:

Historická bilance těchto dvou týmů vyznívá jasně ve prospěch Barcelony. Ta ve 26 případech vyhrála, desetkrát se body dělily a jen osm utkání s Villarealem prohrála. Naposledy přitom porazila Žlutá ponorka svého soka před dvanácti lety.
Villareal CF:

Na opačné straně Žlutá ponorka, jak se celku přezdívá, si mohla užít v podstatě plnohodnotného volna i letní přípravy. Uplynulou sezónu završil Villareal na uspokojivém pátém místě, které znamená pro tým z padesátitisícového města maximum od roku 2016 a přímou kvalifikaci do skupinové fáze Evropské ligy.

Přestupní okno bylo v hostujícím mančaftu výživné. Přišlo hned několik zajímavých posil, v čele s Pervisem Estupiñánem, Francisem Coquelin, Geronimem Rullim, Danim Parejem nebo hostem z Realu Madrid Takefusem Kubou. Svou skříňku v kabině naopak museli vyklidit Santi Cazorla, útočníci Ekambi s Ünalem či klubová legenda Bruno Soriano, jenž ukončil bohatou kariéru.

Přípravných utkání stihnul mančaft Unaie Emeryho, který podobně jako Koeman pracuje s kádrem teprve několik týdnů, rovnou pět a ve vstupu do startujícího ligového ročníku Villareal svou rozehranost zužitkoval. Obě dosavadní utkání odehrál doma, nejdříve remizoval s Huescou 1:1, načež minulý týden porazil Eibar poměrem 2:1.
FC Barcelona:

I v případě katalánského velkoklubu vedení LaLigy dodrželo své slovo a umožnilo týmu nově jmenovaného trenéra Ronalda Koemana začít ročník 2020/21 až třetím hracím kolem. Barcelona totiž loňskou sezónu uzavřela teprve 14. srpna drtivou porážkou 2:8 s Bayernem Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Stávající vicemistr Primera División a neúspěšný semifinalista Copa del Rey má za sebou vskutku horrorový rok. Rozvrácenou kabinu se musí pokusit znovu stmelit zmiňovaný Koeman, který sám jako hráč v dresu FCB šest let působil. Po konci kariéry si rovněž více než rok odbyl na Camp Nou jako asistent Louise van Gaala.

Život mu ale jistě neulehčuje Lionel Messi. Ten nakonec odvolal své rozhodnutí neprodleně opustit klub, stále však nešetří výhradami vůči vyšším strukturám organizace. Středomořské pobřeží už během léta opustili Nélson Semedo, Carles Pérez, Marc Cucurella a především pak trio Luis Suárez, Arturo Vidal a Ivan Rakitić. Jako hotoví fotbalisté navíc přišli jen Pjanić jakousi výměnou s Arthurem Melem, Trincão a z hostování se vrátil Philippe Coutinho.

Příprava byla i přesto pro jeden z nejpopulárnějších klubů světa vcelku úspěšná. Barcelona po zkrácené dovolené postupně porazila Gimnástic (3:1), Gironu (3:1) a Elche (1:0).
Hezký den všem příznivcům té nejlepší kopané! V tomto přenosu se společně podíváme na utkání 3. kola španělské nejvyšší soutěže mezi FC Barcelonou a Villarealem CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.