La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Real Betis - 23. listopadu 2020   21:00

Bilbao
9' V. Ruiz(vl.)  • 33' Capa  • 59' Muniain  • 68' Berenguer (Berchiche)
4:0
(2:0)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche (88. Balenziaga) – Vesga, Vencedor – I. Williams (76. Raúl García), Muniain (C) (70. Sancet), Berenguer (70. Morcillo) – Villalibre (88. Lekue).
Javier Alberola – Iván Hernández, Marcos Cerdán
San Mamés Barria (Bilbao)
Real Betis
Bravo – Emerson, Sidnei, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez – Joaquín (C) (71. D. Lainez), W. Carvalho (61. Loren), Rodri (84. Ruibal), Tello (62. Iglesias) – A. Sanabria (62. Guardado).

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 2:0. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 16:8.
Je konec a všechny tři body zůstanou v Bilbau. Domácí měli i ve druhém poločase více ze hry a ještě se jim povedlo navýšit své vedení. V 59. minutě dal na 3:0 kapitán Muniain a o chvilku později dokonal zkázu Betisu Berenguer. K tomu všemu podal Athletic kvalitní výkon v defenzivě a svého soupeře dnes k ničemu nepustil.
90+3'
90+2'
Sidnei ještě vyslal jeden dlouhý nákop na Guardada, ovšem toho v hlavičkovém souboji předčil Yeray.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Lainez si při snaze zpracovat míč pomohl rukou a hra byla kvůli tomu přerušena. Domácí budou moct v klidu rozehrávat.
89'
García chtěl nasadit jesličky Emersonovi, ovšem ten jeho záměr přečetl a nepustil balon za sebe.
88'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Mikel Balenziaga.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Iñigo Lekue.
87'
Hosté už momentálně působí hodně odevzdaným dojmem a závěrečné minuty už se budou dohrávat jen z povinnosti.
86'
Po rohovém kopu se do balonu opřel García a jeho pokus musel řešit Bravo, jenž si připsal další zákrok.
85'
Berchiche znovu dostal spoustu prostoru k centru, který ale tentokráte nepustil do vápna Sidnei.
84'
Na řadu přichází dříve avizované střídaní, Rodriho na hrací ploše nahradí Aitor Ruibal.
83'
Lainez si navedl balon na střed hřiště a zkusil to z úctyhodné vzdálenosti. Do jeho rány ale vložil nohu Yeray, jenž ztečoval balon do autu.
82'
Oním zdravotně indisponovaným byl Rodri, který je momentálně ještě ošetřován za postranní čárou. Hosté tak nyní hrají v deseti.
81'
Na hrací ploše nyní zůstal ležet jeden z hráčů hostujícího celku a zdá se, že se bude muset střídat.
80'
Po další nabídce Sanceta nastaly v pokutovém území Betisu nemalé zmatky, které vyřešil až rezolutním odkopem Emerson.
79'
Přetažený centr mířil na sbíhajícího Yeraye, který se však přes Ruize k hlavičce nedostal.
78'
Sancet se utrhl na levé straně a jeho následný centr byl zblokován do autu. Bilbao si vyzkouší rohový kop.
77'
Střídající García se hned vydal napadat rozehrávku soupeře a donutil Emersona ke zpětné nahrávce na Brava.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Raúl García.
75'
Na druhé straně zkusil své štěstí z velkého úhlu Williams, jenže ani on nedokázal nasměrovat balon mezi tři tyče.
74'
Z velké to dálky to nyní zkusil Rodri, jenž ale Simónovu pokladnici o pořádný kus přestřelil
73'
Domácí jsou navíc na koni a momentálně si se svým soupeřem dělají, co chtějí. Přidají v následujících minutách ještě nějaké góly?
72'
Do konce zápasu nám zbývá zhruba dvacet minut a musel by se stát fotbalový zázrak, aby Bilbao nezvítězilo.
71'
Villalibre se snažil vymodlit si faul, avšak dle názoru sudího byl zákrok Sidneiho v pořádku.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Diego Lainez.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Ohian Sancet.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Jon Morcillo.
68'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Demolice Betisu pokračuje! Po rychlé rozehrávce se balon dostal doleva k Berchichemu, jenž zvedl hlavu a stříleným centrem našel ÁLEXE BERENGUERA. Ten byl znovu špatně pokryt a celkem v pohodě nasměroval míč mimo dosah gólmana Brava.
67'
Muniain si došel pro faul a vybojoval standardní situaci pro Bilbao.
66'
Moreno poslal do vápna dobrý centr a našel Iglesiase, ovšem ten v záklonu bránu netrefil.
65'
Emerson si teď vůbec neporozuměl s Joaquínem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
64'
Betis se i nadále snaží útočit, nicméně dnes se mu směrem dopředu vůbec nedaří. Uvidíme, jak tomu bude ve zbytku zápasu.
63'
Joaquin se odvážně vrhl mezi dva protihráče, nicméně ti ho společnými silami o balon připravili.
62'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Andrés Guardado.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Borja Iglesias.
61'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Loren.
59'
Bilbao po necelé hodině hry vede už 3:0! Domácí předvedli svižnou akci na levé straně a Villalibre následně přízemním centrem vybídl ke skórování IKERA MUNIAINA. Ten napoprvé nechal vyniknout Brava, nicméně jeho druhé zakončení už skončilo za brankovou čárou.
58'
Po nějaké době se dopředu vydalo také Bilbao. Berenguer odcentroval z pravé strany, ale našel jen rukavice připraveného Brava.
57'
Rodri chtěl kolmou přihrávkou vyslat do šance Carvalha, před který ale stačil míč odkopnout Martínez.
56'
Tello si teď počínal až příliš agresivně v souboji s Capou a zcela správně mu byl odpískán faul.
55'
Domácí už příliš nenapadají a spíše čekají, co jejich soupeř vymyslí. V obraně svému celku pomáhá také útočník Villalibre.
54'
Emerson prostrčil míč na Rodriho a ten se ocitl v dobré pozice. Okamžitě tedy pálil na zadní tyč, ovšem jeho pokus nepustil na bránu blokující Yeray.
53'
Muniain sice doběhl dlouhý výhoz Simóna, jenže poté čelil několikanásobné přesile a o balon rychle přišel.
52'
Levý bek Betisu to tentokráte zkusil individuálně, avšak na pozorně bránícího Capu nevyzrál.
51'
Moreno si všiml rozběhnutého Joaquina a hned mu také adresoval svůj pas. Hostující kapitán však nakonec nebyl dost rychlý na to, aby míč zastihl na hrací ploše.
50'
Ten se ale domácím vůbec nevyvedl, neboť nabídka Vesgy byla pro všechny v červeno-bílém příliš vysoká.
49'
Muniain si rychle narazil s Villalibrem a následně získal pro Bilbao rohový kop.
48'
Carvalho dohrál Williamse a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
47'
Tellův prudký centr mířil na přední tyč, kam si sbíhal Sanabria. U balonu byl ale jako první Yeray a ten ho odkopl mimo vlastní šestnáctku.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhé pětačtyřicetiminutovce.
46'
Je za námi úvodní dějství a Bilbao po něm vede zcela zaslouženě 2:0. Domácí byli hned od začátku aktivnější a úvodní branky se dočkali již v deváté minutě, kdy si vlastní gól dal stoper Ruiz. Betis se zhruba po půl hodině začal zvedat, nicméně zrovna v tu chvíli navýšil vedení Athleticu Capa. Hosté tak budou do druhého poločasu vstupovat s dvoubrankovou ztrátou.
45+3'
45+2'
Betis měl ještě šanci snížit z volného přímého kopu, nicméně nepovedený Joaquinův centr skončil v náruči Simóna.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Joaquin poslal velmi pomalou přihrávku na Carvalho a ten měl co dělat, aby balon udržel před dotírajícím Muniainem.
44'
Villalibre si u půlící čáry šikovně pokryl míč a poté se nechal faulovat, Bilbao tak bude moct v klidu rozehrávat.
43'
Hosté maí zatím velký problém s Williamsem, který si na hřišti dělá, co chce. Teď se znovu zbavil svého strážce a poté našel Berenguera, jenž z dobré pozice přestřelil.
42'
Nyní se zjevil za obranou Bilbaa Sanabria, jenž byl ale opět chycen v postavení mimo hru.
41'
Domácí zatím velmi dobře brání a svého soupeře téměř nepouští do vlastní šestnáctky.
40'
Emerson si narazil s Joaquinem a následně posílal balon do vápna, odkud ho ale rychle odklidil do bezpečí Martínez.
39'
Williams se prezentoval další úspěšným průnikem a nakonec sám také zakončil, ovšem jeho pokus zamířil přímo do rukavic Brava.
38'
Domácí se radovali ze třetího gólu, jenže o chvilku dříve si pomohl faulem Berenguer, což hlavnímu arbitrovi neuniklo. Branka tak nemohla být uznána.
37'
Aktivní Berchiche se znovu vydal dopředu, avšak tentokráte byla jeho nabídka zblokována jedním z obránců Betisu.
36'
Muniain se ve vápně skácel k zemi po souboji s Morenem a dožadoval se penalty. Hlavní arbitr ale dal hned jasně najevo, že pokutový kop pískat nehodlá.
35'
Real chtěl přijít s rychlou odpovědí, ovšem akce hostů byla kvůli ofsajdu Tella přerušena.
33'
Zrovna, když se Betis začínal nadechovat, přidává Bilbao druhou branku! Williams odcentroval z levé strany a přesně našel hlavu Villalibreho. Jeho zakončení ještě dokázal Bravo zneškodnit, nicméně na dorážku ANDERA CAPY už byl chilský veterán krátký.
32'
Rodri si navedl balon do středu hřiště a tvrdě vypálil. Simón si ale jeho ránu pohlídal a připsal si snadný zákrok.
31'
Jeden z obránců Bilbaa odvrátil míč jen k Rodríguezovi a ten pálil z první, jenže trefil pouze před sebou stojícího Vesgu.
30'
Tello se šikovně prosmýkl mezi dvěma protihráči a následně vybojoval rohový kop.
29'
Joaquin znovu hledal ve vápně číhajícího Sidneiho, kterého však tentokráte k hlavičce nepustil Yeray.
28'
Brazilec Emerson byl o chvíli později znovu faulován a nyní už z toho bude zajímavý volný přímý kop pro Betis.
27'
Dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Berchiche, jenž si v souboji s Emersonem až příliš okatě pomáhal rukou.
26'
Berenguer se zbavil svého strážce a poté nabízel míč do šestnáctky, kde ho však pro sebe uzmul Bravo.
25'
Dlouhý nákop Rodriho měl směřovat na Sanabriu, ovšem ten nebyl v náběhu, a míč tak dolétl pouze k brankáři Simónovi.
24'
Williams se probíjel do šestnáctky, avšak stopku mu před ní vystavil stoper Sidnei.
23'
Výborně to udělal Muniain, který udržel balon proti dvěma protihráčům a poté přenesl hru na volného Capu.
22'
Hosté se snaží hru malinko uklidnit a v posledních okamžicích pouze kombinují na vlastní polovině.
21'
Tello si u postranní čáry příliš předkopl míč a při snaze dostat ho znovu pod kontrolu nedovoleně atakoval Williamse.
20'
Nyní ale jejich ofenzivní snažení překazil útočný faul Villalibreho, který trochu zbytečně dohrál Emersona.
19'
Domácí zatím působí daleko lepším dojmem a momentálně diktují tempo hry.
18'
Další centr přišel zleva od Berchicheho, nicméně na balon neměl nikdo z jeho spoluhráčů šanci doskočit.
17'
Tu rozehráli domácí na krátkou vzdálenost a o chvilku později přišla nabídka Williamse. S tou si však dokázali hosté poradit.
16'
Moreno byl pozdě v souboji s Muniainem a po jeho nedovoleném zákroku bude následovat standardka Bilbaa.
15'
Úspěch neslavil ani individuální průnik Berenguera, kterého odzbrojil pozorně bránící Emerson.
14'
Domácí se po zisku balon rychle vydali dopředu, ovšem kvůli nepřesnosti Williamse neměla jejich akce dlouhého trvání.
13'
Vše se ještě několik desítek sekund zkoumalo u videa, avšak původní rozhodnutí platí.
12'
Joaquin poslal do vápna velmi dobrý centr a ve velké šanci se zjevil Sidnei. Ten nakonec také Simóna překonal, nicméně celé situaci předcházel ofsajd stopera Realu.
11'
Krátce po rozehrávce byl u šestnáctky domácích faulován Sanabria a Betis bude mít šanci srovnat z volného přímého kopu.
9'
Athletic se rychle dostává do vedení! Domácí zůstali po rohovém kopu nastěhovaní před vápnem svého soupeře a po několika rychlých přihrávkách přišel střílený centr zleva. Balon mířil na Williamse, nicméně před ním zasáhl VÍCTOR RUIZ, jenž nasměroval míč do protipohybu Brava a vstřelil si vlastní gól.
8'
Po několia nepřesnostech ve středu hřiště se míče zmocnil Carvalho, jenž raději nahrál dozadu na Sidneiho.
7'
Ten nic nepřinesl a naopak domácí šli do rychlého brejku, který zakončil nepřesnou střelou zpoza vápna Vesga.
6'
Na druhé straně odvrátil Martínez centr Emersona do zámezí a uvidíme první rohový kop dnešního utkání.
5'
Berenguer se protáhl mezi obránci a poté poprvé prověřil Brava, který si připsal rutinní zákrok.
4'
Yeray vyslal dlouhý nákop na Williamse, jenže k tomu se balon kvůli zásahu Emersona nedostal.
3'
Sanabria si seběhl pro míč až na vlastní polovinu, kde byl hned atakován Vencedorem. Hostujícímu útočníkovi nakonec nezbylo nic jiného než nahrát zpět na Ruizem.
2'
Domácí se hned vydali dopředu po levé straně, ovšem po chybné přihrávce Berchicheho budou hráči Betisu vhazovat.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Bilbaa, kteří dnes nastupují v červeno-bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil zelenou sadu.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Vesga, Vencedor – I. Williams, Muniain (C), Berenguer – Villalibre.
Náhradníci: Herrerín – Lekue, Zarraga, Dani García, Vicente, Raúl García, Sancet, Unai López, Núñez, Balenziaga, Morcillo, I. Córdoba.

Real Betis: Bravo – Emerson, Sidnei, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez – Joaquín (C), W. Carvalho, Rodri, Tello – A. Sanabria.
Náhradníci: Robles, D. Martín – Ruibal, Loren, Guardado, Montoya, Juanmi, D. Lainez, Iglesias, Bartra, Miranda, Akouokou.

Rozhodčí: Javier Alberola – Iván Hernández, Marcos Cerdán.
Real Betis

Betis loni neprožil vůbec dobrou sezonu, neboť ještě pár kol před koncem se musel strachovat o záchranu. Nakonec mu to ale vyšlo a obsadil patnácté místo. Nový ročník začal Real o něco lépe a úvodní dva duely vyhrál s celkovým skóre 3:0. Poté šla ale forma sevillského celku dolů a od té doby slavil pouze jednu výhru. Velké mezery má Betis v obraně, což dokazuje sedmnáct inkasovaných gólů. Horší je v tomto ohledu už jen poslední Celta Vigo. Před reprezentační přestávkou zajížděli zeleno-bílí na Camp Nou, kde prohráli vysoko 2:5.
Athletic Bilbao

Výkony Bilbaa byly v minulé sezoně poměrně nevyrovnané a celek z Baskicka nakonec obsadil jedenáctou příčku. Během léta vedení nijak výrazně neposílilo, a do nové sezony tak Athletic vstoupil s téměř nepozměněnou soupisku. Vstup do ligy se ale svěřencům kouče Garitana příliš nepovedl a z osmi mačů dokázali vydolovat jen osm bodů. Bilbao se navíc hodně trápí v ofenzivě a jeho útok je momentálně jedním z nejhorších v celé soutěži. Naposledy se červeno-bílí utkali s Valladolidem a byla z toho prohra 1:2.
Hezký pondělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po reprezentační přestávce se znovu rozběhly ligové soutěže a ta španělská není výjimkou. V rámci desátého kola na sebe narazí také Bilbao s Realem Betis a jejich vzájemné měření sil začne na San Mamés ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.