La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Cádiz - 11. května 2021   19:00

CA Osasuna
38' Budimir (M. Sánchez) • 75' Budimir (Jony) • 87' R. Torres
3:2
(1:0)
Cádiz
49' Šaponjić   • 90' Perea
CA Osasuna
J. Pérez – N. Vidal, U. García, D. García (71. Jony), M. Sánchez – Oier (C) (64. R. Torres), Torró, J. Martínez (64. Moncayola) – Ávila (64. Gallego), Budimir, R. García.
S. Jaime – J. L. González, G. García
Estadio El Sadar (Pamplona)
Cádiz
Gil – Carcelén, Akapo (20. Perea), Alcalá, Mauro, Espino – Jönsson, Garrido (C) (77. Pombo), Sobrino (77. Negredo) – Lozano, Šaponjić (69. Izquierdo).

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na viděnou.
V příštím kole se Osasuna představí v neděli na půdě vedoucího Atlética Madrid. Cádiz doma přivítá předposlední Elche.
Osasuna se díky výhře dostala v tabulce před svého úterního soupeře na jedenáctou pozici. Cádiz je o bod zpátky dvanáctý.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:12.
Osasuna ukončila třízápasové čekání na vítězství a porazila v domácím prostředí 3:2 Cádiz, který naopak prohrál poté, co bodoval třikrát v řadě. Skóre otevřel v 38. minutě Ante Budimir, který zužitkoval v hlavičku do spodní části branky Sánchezův centr z levé strany. Hosté zahrávali krátce po změně stran pokutový kop, který proměnil Ivan Šaponjić, čtvrt hodiny před koncem se ale podruhé prosadil Ante Budimir, jenž po Jonyho patičce otřel střelu o levou tyč. V 87. minutě odskočila Osasuna poté, co proměnil diskutabilní penaltu Roberto Torres. Cádiz se ještě zmohl na odpověď, křižná rána Alberta Perrey z 90. minuty už ale na body nestačila.
90+4'
90+4'
Domácí soubor to provedl mazaně. Roh rozehrál nakrátko a posbíral zbytky posledních vteřin zápasu s míčem na kopačkách.
90+3'
Obrana Cádizu musela likvidovat prudký centr z levé strany, konkrétně šlo o Pedra Alcalu. Osasuna bude zahrávat roh a spěchat určitě nebude.
90+2'
Po Vidalově zpětné přihrávce vypálil bez přípravy Roberto Torres. Jeho rána z přibližně dvaceti metrů svůj cíl nenašla a stočila se výrazně mimo branku.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Cádiz právě vstřelil branku!
Pozor, ještě není rozhodnuto! Lozanův centr z pravé strany vyškrábl Juan Pérez pouze k ALBERTU PEREOVI, který křižnou přízemní ranou ke vzdálenější pravé tyči zadělal na drama.
88'
Hosté už nemají na reakci mnoho času. Navíc jsou pořádně vykolejeni, a to včetně trenéra Álvara Cervery Díaze, který je dle reakce přesvědčen, že penalta se kopat rozhodně neměla.
87'
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí jsou nesmírně blízko třem bodům. ROBERTO TORRES proměnil pokutový kop přízemní střelou do pravé části branky. David Gil se vrhl na opačnou stranu.
86'
Žlutou kartu dostává Isaac Carcelén (Cádiz CF).
86'
Je to jasné! Isaac Carcelén zahrál podle názoru sudího skutečně rukou a Osasuna má možnost přidat pojistku z pokutového kopu!
85'
Santiago Jaime Latre se jde podívat na dostupné záběry. Napětí trvá...
84'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Enric Gallego do Isaaca Carceléna a ve vzduchu visí penalta. Hlavní arbitr se radí s kolegy u videa, zda nezahrál hostující hráč rukou.
83'
Hostující obránce si na trávníku poležel delší dobu, a tak musela být nakonec hra přerušena. Isaac Carcelén ale bude v utkání pokračovat.
82'
Po kontaktu s Jonym upadl na okraji pokutového území Isaac Carcelén, Cádiz ale druhou penaltu kopat nebude.
80'
Po faulu na polovině hřiště bude rozehrávat Osasuna, která má s koncem dějství, podobně jako v tom prvním, opět čím dál výraznější převahu.
79'
Odvážný pokus z nějakých dvaceti metrů vyslal střídající Roberto Torres. Balon zakroutil o několik decimetrů vedle levé tyče. David Gil se protáhl.
78'
Nacho Vidal se snažil na pravém křídle uvolnit k centru, proti dvojnásobné přesile ale balon neprocpal.
77'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Álvaro Negredo.
77'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jon Ander Garrido, přichází Jorge Pombo.
75'
Osasuna jde podruhé v utkání do vedení! Hezkou kombinaci domácího celku vyšperkoval Jony patičkou na ANTEHO BUDIMIRA, který střílel z hranice šestnáctky přesně o levou tyčku.
74'
Domácí tým přidává na aktivitě a čím dál častěji je usazen na polovině Cádizu. Hosté se brání.
73'
Osasuna na chvíli uzamkla hosty v jejich šestnáctce. Po Budimirově přiklepnutí to zkoušel Nacho Vidal nůžkami, ty ale šmikly daleko vedle branky.
71'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází David García, přichází Jony.
70'
Do konce zápasu schází posledních dvacet minut a navrch nějaké to nastavení. Dění na hrací ploše odpovídá tomu, že s bodem by se oba týmy spokojily.
69'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Ivan Šaponjić, přichází Jairo Izquierdo.
68'
Po útočném faulu Manua Sáncheze bude rozehrávat Cádiz, jehož trenér Álvaro Cervera Díaz chystá druhé střídání.
67'
Na hrací ploše se už delší dobu neděje nic zajímavého. Oba týmy si pravidelně vyměňují balon, daleko se s ním ale nedostávají.
66'
Nacho Vidal poslal zezadu k zemi Anthonyho Lozana a vykoledoval si žlutou kartu. Na ty vede domácí celek 2:1.
64'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Javier Martínez, přichází Jon Moncayola.
64'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Enric Gallego.
64'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Roberto Torres.
62'
Javier Martínez se zničehonic dostal za hostující obranu a přehodil si špičkou kopačky vyběhnuvšího Gila. Prázdnou branku ale poté netrefil, ve skluzu už míč, který mu utekl do zámezí, nezasáhl.
61'
Centr vyrazil vyboxovat David Gil, který se ve výskoku srazil s Antem Budimirem.
60'
V době, kdy se naplňuje hodina hry, bude Osasuna kopat roh z pravé strany.
59'
Alberto Perea si navedl míč zleva na střelu zpoza šestnáctky. Míč skončil nad břevnem.
58'
Lucas Torró zajel ve snaze získat balon do Ivana Šaponjiće. Ve tváři autora vyrovnávací trefy se zračí bolestivá grimasa.
57'
Hosté měli k dispozici rohový kop, který rozehráli nakrátko. Po zpětné přihrávce z levé strany střílel kousek před hranicí pokutového území Jens Jönsson. Balon poslal zhruba metr vedle pravé tyče.
56'
Hra opět přerušena. Rozehrávky se po faulu ujme kousek od půlící čáry Cádiz. Zápasu v těchto chvílích schází větší tempo.
55'
Cádiz vhazuje na vlastní polovině. Míč se snaží dostat co nejdále od vlastní šestnáctky.
54'
Hra je v těchto chvílích hodně rozkouskovaná. Míč se pohybuje ve střední části hřiště.
52'
Osasuna si mohla vzít vedení rychle zpátky! Javier Martínez nabil na střed vápna zpětnou přihrávkou volnému Ezequielu Ávilovi. Jeho ránu bez přípravy ale před brankou zablokoval Pedro Alcalá. Ten měl co dělat, aby nezahrál rukou.
50'
Pět minut po startu druhé půle tak začínáme prakticky nanovo. Uvidíme, kterak se nerozhodné skóre projeví na dalším vývoji utkání.
49'
Autorem branky z pokutového kopu je IVAN ŠAPONJIĆ. Juan Pérez směr střely vystihl, rána k levé tyči byla ale natolik razantní, že na ni nedosáhl.
48'
Domácí vehementně protestovali, rozhodčí je ale neoblomný. Cádiz má jedinečnou možnost srovnat skóre z penaltového puntíku.
47'
David García udeřil po centru z levé strany ve výskoku loktem Jona Andera Garrida. Je z toho žlutá karta a pokutový kop pro Cádiz!
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
Úvodní poločas zápasu mezi Osasunou a Cádizem příliš šancí nenabídl, přesto se jednou měnilo skóre. Ve 38. minutě poslal celek z Pamplony do vedení chorvatský kanonýr Ante Budimir, který zužitkoval v přesnou hlavičku Sánchezův centr z levé strany. Cádiz se po většinu času bránil na vlastní polovině a pokud chce dnes natáhnout svou třízápasovou sérii bez porážky, bude muset po přestávce něco změnit.
45+3'
45+3'
Ante Budimir se zapomněl za obranou, a tak je na závěr poločasu pískán ofsajd.
45+2'
Po protihráčově přižduchnutí se na trávníku octl Oier. Standardní situace pro Osasunu. Je to takový lehce zkrácený roh.
45+2'
Osasuna má k dispozici autové vhazování kousek od rohového praporku. Dějství se dohrává na polovině Cádizu.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Rubén García poslal zleva kratší centr, který na okraji malého čtverce odhlavičkoval do bezpečí Ivan Šaponjić.
44'
Lucas Torró se snažil procpat míč z levé strany pokutového území před branku. Vše rezultuje rohovým kopem.
43'
To na druhé straně si Juan Pérez připsal úspěšný zákrok. Po centru z levé strany hlavičkoval Ivan Šaponjić. Pouze však doprostřed branky, kde číhal čtyřiadvacetiletý gólman Osasuny.
42'
O individuální průnik do šestnáctky se pokoušel Nacho Vidal. Ke střele se nedostal, David Gil mohl tentokrát zůstat v klidu.
41'
Fotbalisté ve žlutých dresech se ale s balonem daleko nedostali. Rubén Sobrino se provinil útočným faulem a musí znovu spěchat pomoci do obrany.
40'
Domácí obléhání ukončil dalekým odkopem brankář David Gil. Krátce poté je pískán faul uvnitř středového kruhu, po němž bude rozehrávat Cádiz.
39'
Osasuna i po vstřelené brance drží míč na svých kopačkách a kombinuje na polovině Cádizu.
38'
Domácí mužstvo jde krátce před pauzou do vedení! Z levé strany odcentroval před malé vápno Manu Sánchez a ANTE BUDIMIR hlavičkoval prudce do levé spodní části branky.
36'
Hosté vzdušný prostor před svou klecí uhájili. Následně se balon dostal až na protější konec hrací plochy, kde vyběhl mimo své vápno odkopávat merunu Juan Pérez.
35'
Osasuna zůstává nastěhována na polovině Cádizu. Po faulu na Ezequiela Ávilu následuje další standardní situace.
34'
Prudký centr z kopačky Rubéna Garcíi doletěl na hlavu Lucase Torra, který zakončoval z nelehké pozice zády k brance. Padající balon si pod břevnem stáhl do rukavic David Gil.
33'
Obrana Cádizu dostala mimo pokutové území přetažený centr z pravé strany. O chvíli později byl Nacho Vidal faulován Rubénem Sobrinem. Standardka pro Osasunu.
32'
Z pravé strany odcentroval před malé vápno nadvakrát Anthony Lozano. K hlavičce se dostal Ivan Šaponjić, míč ale umístil výrazně vedle pravé tyčky.
31'
Po půlhodině platí na Estadiu El Sadar bezbrankový stav. Nezaujatý divák se zatím fotbalem příliš nebaví.
30'
Sudí Jaime píská do píšťalky. Na vině je nedovolený zákrok Isaaca Carceléna, po kterém je hra přerušena.
28'
Osasuna zakládá od vlastní branky novou postupnou kombinaci.
27'
Alberto Perea se blýskl šikovnou otočkou s míčem, kterou dokonale zmátl dotírajícího Javiera Martíneze.
26'
Na půlící čáře přišlápl Alfonso Espino kolíky nárt Nachu Vidalovi. Ani okamžitá omluva jej neuchránila od žluté karty.
25'
Teď se sice do balonu opřel Ezequiel Ávila, jeho střela zhruba z hranice šestnáctky ale zamířila několik metrů nad břevno. Tohle se nepovedlo.
24'
Osasuna hraje v posledních minutách neustále s míčem na kopačkách (držení balonu 58:42 %). K ohrožení branky se ale klub z Pamplony absolutně nedostává.
23'
Tak trochu nákop na náhodu zkusil Ezequiel Ávila. Balon po chvíli zkrotil v rukavicích brankář David Gil.
22'
Rubén García zkoušel vzdušným pasem přenést hru na pravé křídlo. Míč skončil v zámezí.
21'
Osasuna rozjela kombinaci na jeden dotek, daleko se ale s míčem nedostala. Stále trvá opatrnější ráz utkání.
20'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Carlos Akapo, přichází Alberto Perea.
19'
Stejný hráč se jen o chvíli později bez cizího zavinění skácel k zemi a zdá se, že bude muset vystřídat!
19'
Po menším závaru před hostující brankou se ke střele z hranice šestnáctky prodíral Lucas Torró. Nakonec skončila jeho snaha na bloku. O chvíli později skončil míč u Davida Gila, kterému balon přiklepl hlavou Carlos Akapo.
18'
Unai García odvracel centrovaný balon z levé strany. Ne úplně zdařilý odkop nakonec skončil v rukavicích brankáře Juana Péreze.
17'
Čtyřiatřicetiletý bek Osasuny se bude muset "vzpamatovat" za postranní čárou, kde odcupital v doprovodu lékařů. Jeho pokračování v utkání by ale ohroženo být nemělo.
16'
Na zemi sedí otřesený Oier, jenž schytal centrovaný balon přímo do hlavy.
15'
Cádiz teď trochu ragbyovým způsobem postupně získával území několika autovými vhazováními. Nakonec ale žlutí o míč na útočné polovině přišli.
14'
Ve hře obou týmů je celá řada nepřesností. Míč se velmi často stěhuje z jedné strany na druhou, avšak bez výraznějšího efektu.
12'
Fotbalisté v červených dresech pohodlně kombinují s míčem na vlastní polovině. Směrem dopředu je zatím Osasuna bezzubá.
11'
Centr Isaaca Carceléna vyboxoval do bezpečí Juan Pérez. Nutno však konstatovat, že Cádiz je v úvodu utkání mírně aktivnějším týmem.
10'
Na centr od levého rohového praporku si naskakovalo ve vápně hned několik hráčů. Balon se odrazil do zámezí a následovat bude další roh – tentokrát z pravé strany.
9'
Cádiz podnikl rychlou akci po levé straně a byla z toho první velká možnost zápasu! Přihrávku za obranu dostal Anthony Lozano, Juan Pérez ale jeho střelu na okraji malého vápna vyrazil na roh!
9'
Rubén García se na útočné polovině pokoušel o aktivní napadání, jeho snaha ale skončila jen odkopem od hostující branky.
8'
Je to tak. Duel pokračuje a do hry se zapojil i Jens Jönsson, což je pro hosty jistě skvělá zpráva.
7'
Dánský záložník odkulhal po svých za postranní čáru a zdá se, že bude moci v utkání pokračovat.
6'
Oier se ve výskoku srazil s Jensem Jönssonem. Druhý jmenovaný leží na trávníku otřesen v péči zdravotníků.
5'
Manu Sánchez uvedl do hry autové vhazování na polovině hřiště. Domácí posléze postupně vrátili míč až k brankáři Juanu Pérezovi.
4'
Rubén Sobrino šel u postranní čáry do skluzu a sundal jím Anteho Budimira. Balon pro Osasunu.
3'
Cádiz rozehrál roh z pravé strany hrací plochy. Dobře ale zasáhli fotbalisté Osasuny, kteří míč dostali ze svého pokutového území.
2'
Ke střele z levé strany pokutového území se dostal Rubén Sobrino. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.
1'
Fotbalisté Osasuny nastoupili do zápasu v červených dresech. Hosté z Cádizu ve žlutých.
1'

CA Osasuna: J. Pérez – N. Vidal, U. García, D. García, M. Sánchez – Oier (C), Torró, J. Martínez – Ávila, Budimir, R. García.
Náhradníci: Herrera – Adrián López, Barja, Brašanac, Cruz, Gallego, Jony, Moncayola, I. Pérez, Ramalho, Roncaglia, R. Torres.

Cádiz CF: Gil – Carcelén, Akapo, Alcalá, Mauro, Espino – Jönsson, Garrido (C), Sobrino – Lozano, Šaponjić.
Náhradníci: Flere, Ledesma – Martin, Augusto Fernández, Izquierdo, Malbašić, Negredo, Perea, Pombo.

Rozhodčí: S. Jaime – J. L. González, G. García.
Osasuna to v posledních letech na Cádiz umí. Z minulých pěti vzájemných zápasů vyhrála hned čtyři, ten pátý poté skončil bezgólovou remízou. Naposledy se oba soupeři střetli 12. září a zrodil se výsledek 2:0.
V klidném středu tabulky se nachází i nováček z Cádizu, který svou záchranářskou misi splnil vskutku náramně. Klub z jihozápadního Španělska má v tabulce o dva body více než jeho úterní soupeř a je na jedenáctém místě. Cádiz se momentálně pyšní solidní formou, přemožitele nepoznal už tři utkání v řadě a navíc z nich vytěžil hned sedm bodů. Naposledy svěřenci pětapadesátiletého kouče Cervery přehráli na domácím stadionu 2:1 Huescu. Nejpilnějším střelcem je se sedmi přesnými zásahy zkušený pětatřicetiletý útočník Álvaro Negredo.
Osasuna se po mizerném vstupu do letošního ročníku postupně vyhoupla na současnou dvanáctou příčku. Tři kola před koncem ligy má na osmnáctou Huescu náskok jedenácti bodů a je tudíž zachráněna. Dost možná se tak v závěru ligy dostavilo jakési uspokojení, z posledních tří kol vydolovala Osasuna jediný bod za remízu 2:2 s Athleticem Bilbao. Nejlepším střelcem klubu z města Pamplona je osmigólový chorvatský záložník Ante Budimir.
Příjemný úterní podvečer. Španělská La Liga má na programu vložené 36. kolo. To dnes bude rozehráno celkem třemi zápasy. Jako první půjdou do akce týmy CA Osasuna a Cádiz CF. Za mírné favority jsou v souboji tabulkových sousedů považování fotbalisté domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.