La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Elche  - 18. dubna 2021   14:00

CA Osasuna
38' Barja (M. Sánchez) • 68' González(vl.)
2:0
(1:0)
CA Osasuna
Herrera – M. Sánchez (75. Roncaglia), Aridane, D. García, N. Vidal (75. Ramalho) – Barja (75. R. Torres), Moncayola (85. Oier), Torró, Brašanac – Budimir (81. Ávila), R. García (C).
J. Vazquez
Estadio El Sadar (Pamplona)
Elche
Gazzaniga – Palacios, Calvo, González, Mojica – Rigoni (65. Piatti), Guti (C) (75. Nino), Marcone (85. Luismi), Josan (65. Morente) – Milla (75. V. Rodríguez), Boyé.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:14.
Osasuna si ve druhém poločase kontrolovala své jedno brankové vedení. Z jedné povedené akce se jim podařilo podruhé skórovat a následnou dobrou defenzivní hrou zcela zneškodnila útočné snahy svého soka.
Elche se sice snažilo, ale směrem dopředu si nedokázalo vytvořit nic nebezpečného a i nadále drží sestupovou osmnáctou pozici, zatímco Osasuna udělala další významný krok ke své záchraně.
90+2'
90+2'
Centr jen přelétl pokutové území Osasuny a hra se přesouvá k půlící čáře.
90+1'
Hlavní sudí se rozhodl nastavit dvě minuty.
90'
Na časomíře již běží poslední minuta zápasu a již to vypadá, že si domácí vybojují cenné vítězství!
88'
Paulo Gazzaniga si po delší době sáhl na míč, když zasahoval proti centru z pravé strany.
87'
Další úspěšně odražený centr do vápna a míč zamířil do autu. Elche rychle rozehrávalo, ale záhy ztratilo míč.
86'
I když mají hosté míč více ve svém držení, jejich pohyb je daleko od branky Osasuny, což domácím zatím vyhovuje.
85'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Oier.
85'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Ivan Marcone, přichází Luismi.
84'
Z tohoto rohu nakonec určitě ne. I když po něm ještě přišla snaha o další centr do vápna, ale i ten byl včas ubráněn.
83'
Hosté si svým pohybem před šestnáctkou nakonec vybojovalo rohový kop a uvidíme, zda jim přinese kontaktní branku.
82'
Skrze levou stranu se nyní pokoušeli hosté zaútočit, ovšem nepodařilo se jim odsud dostat blíže k brance Herrery.
81'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Ezequiel Ávila.
80'
Domácí celek si kontroluje své vedení hrou na polovině hrací plochy a nyní má hru zcela pod svou kontrolou.
79'
Čas se pro hosty rapidně krátí a těm už bude zbývat jen něco přes deset minut zápasu.
78'
Johan Mojica nyní zezadu fauloval domácího hráče a vypadalo to, že jej udeřil do tváře. Nyní však hlavní sudí nedává žlutou kartu za toto provinění.
77'
Elche se snaží aktivně napadat. V momentě, kdy se dostanou k míči, však nedokážou nějak překvapit defenzívu Osasuny.
76'
Centr z levé strany pohotově odklidil jeden z hráčů Osasuny.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Roberto Torres.
75'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Facundo Roncaglia.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Jonás Ramalho.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Nino.
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Víctor Rodríguez.
74'
Na straně domácích se chystá k prvnímu střídání. A vypadá to, že i hosté využijí čas ke svému dalšímu vystřídání.
73'
Sergio Herrera si došel pro centr z pravé strany a chytil míč do svých rukavic.
72'
Hodně nepovedené zakončení ze strany hostujícího hráče. Ten ze střední vzdálenosti poslal míč hodně vysoko nad branku.
70'
Avšak hostující celek má ještě dostatek času k tomu, aby mohl zápas ke konci druhého poločasu dramatizovat.
69'
Osasuna ve druhém poločase moc ze své hry neukázala a spíše se soustředila na defenzívu. Stačila jedna povedená akce a rázem mají v kapse dvou brankové vedení.
68'
Osasuna právě vstřelila branku!
Brašanac si perfektně doběhl dlouhý a vysoký míč. Před pomezní čarou si za pomocí bránícího hráče dokázal míč zpracovat a poslal jej těsně před branku, kde si jej nešťastně do branky sklepl DIEGO GONZÁLEZ, který je tak autorem vlastní branky.
66'
Další postupný útok hostů se podařilo domácím eliminovat ještě před svým pokutovým územím.
65'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Josan, přichází Tete Morente.
65'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Emiliano Rigoni, přichází Pablo Piatti.
63'
Defenzíva Osasuny si zatím v dnešním zápase počíná poměrně dobře a nepouští svého soka do nebezpečných zakončení.
62'
Kike Barja fauloval soupeře na jeho vlastní polovině a tím skončila útočná snaha domácích. Elche rychle přesouvá hru až před branku Osasuny.
61'
Dlouhý centr z levé strany byl hodně přetažený a míč nakonec skončil až v zázemí. Odkop od branky Osasuny.
60'
Průměrná hra od obou týmů pokračuje i ve druhém poločase, kdy na nějakou vážnější šanci čekáme. Oba celky se střídají na míči.
59'
Ze strany hostí přišlo zakončení, které bylo sraženo mimo tři tyče. Následoval rohový kop hostujícího celku, který nepřinesl nic zásadního.
57'
Po centru se k hlavičce dostal David García a ten poslal míč do levé tyčky. Ovšem případná branka by nejspíše neplatila, neboť García při svém pokusu i fauloval bránícího hráče.
56'
Dobrý přízemní pas z levé strany odklidil obránce hostí, za jehož zády si nabíhal nebezpečně hráč Osasuny. Roh pro domácí celek...
55'
Dlouhý centr si pohlídal obránce domácích, hosté se však drží na míči a hledají jinou cestu k brance soupeře.
54'
Drobný faul na polovině hřiště nyní zastavil útočný přechod Elche. Osasuna záhy ztrácí míč ve prospěch svého soka.
52'
Slibnou přihrávku před branku dokázal obránce hostí odrazit do autu.
51'
Z rychlé snahy Elche nakonec nic nebylo a zatím se ve druhém poločase ani jeden celek nedostal k zakončení mezi tři tyče.
50'
Nepovedený centr před branku a Osasuna se musí rychle vracet, neboť Elche na nic nečeká a vyráží do útoku.
49'
Obránce Elche se dostal pod tlak hned tří hráčů Osasuny a musel volit přihrávku na svého brankáře. Ten dobře zareagoval a dostává míč od své branky.
48'
Po nepřesné přihrávce se mohlo Elche dostat do zajímavého útoku. Vše zachránil faulem Manu Sánchez, ovšem za cenu žluté karty.
47'
Osasuna si nyní přihrává na své polovině a rozvážně nyní hledá cestu na polovinu soupeře.
46'
Josan se rozběhl s míčem po pravé straně až do vápna, kde mu však rázně vystavil stopku obránce Aridane.
46'
První poločas byl vcelku vyrovnaný. K jeho konci získávali domácí větší převahu a byli brzy za tohle odměněni svou první brankou. Osasuna měla také před svou první trefou dvě dobré šance ke skórování a dá se říct, že zaslouženě vedou. Elche se snaží útočit, ale vyloženou šanci si během prvního poločasu nedokázalo vytvořit.
45+3'
45+2'
Po dlouhé přípravě k zahrávání standardní situace, přišla přímá střela na branku, kde si uprostřed branky na míč počkal Sergio Herrera!
45'
Žlutou kartu dostává Nacho Vidal (CA Osasuna).
45'
Hráči nyní mezi sebou diskutují, mezitím byla nastavena jedna minuta nad rámec prvního dějství.
44'
...ten se podařilo domácí defenzívě rychle překazit. Nicméně přišel faul a Osasuna se v závěru prvního poločasu bude bránit standardní situaci. Faul přišel na hranici šestnáctky!
43'
Na druhé straně si Elche vybojovalo rohový kop...
42'
Rubén García se prokličkoval až do zakončení, ale ke své střele neměl dostatek času a prostoru. Paulo Gazzaniga si na jeho zakončení počíhal.
41'
Další slibný útok domácích, kdy se na chvilku ocitl míč v těsné blízkosti branky, ale nakonec to pro hosty nyní dobře dopadlo.
40'
Domácí celek je notně povzbuzený svou trefou a i nadále má míč ve své moci.
39'
Hosté rázem prohrávají o jednu trefu a uvidíme, zda se jim podaří odpovědět ve zbytku prvního poločasu.
38'
Domácí v posledních deseti minutách měli o něco více ze hry a jsou za svou snahu rychle odměněni! Sánchez poslal přesnou přihrávku do vápna, odkud z první vystřelil KIKE BARJA a ten nechytatelnou ranou poslal míč k levé tyčce. Asistence: Manu Sánchez.
36'
Vzápětí další nebezpečný míč mířil do vápna Elche, ovšem hlavičkové zakončení už šlo hodně vysoko.
35'
Po rohovém kopu se dostala Osasuna do své druhé velké šance ke skórování. Roh si rozehrála na krátko a poté následovala střela z levé strany, která šla kousek nad branku!
32'
Hráči Elche se pokoušeli něco vymyslet na pravé straně hřiště, ale nakonec se do blízkosti branky Osasuny nedostali.
31'
Hodně nepovedený centr z levé strany skončil mimo branku a brankář Elche bude odkopávat od své branky.
30'
Z následného rohového kopu se Osasuně už nepodařilo zahrozit.
29'
Zničehonic se k pěkné střele dostal Jon Moncayola a jeho přízemní ránu k levé tyčce, konečky prstů vyrazil Paulo Gazzaniga!
28'
Sergio Herrera měl nyní co dělat, aby chytil vysoký míč v šestnáctce. Na poprvé se mu to nepovedlo, ale záhy napravil své předešlé zaváhání.
27'
Jon Moncayola dostal dobře přiťuknutý míč na střelu, ovšem jeho zakončení šlo hodně vysoko nad branku a hned se omlouval svým spoluhráčům za zpackané zakončení.
26'
Od úvodu zápasu sledujeme boj o každý míč a lze konstatovat, že sledujeme vyrovnanou partii bez větších šancí.
25'
Na druhé straně vznikl rychlý protiútok a po centru z pravé strany mohl míč tečovat Emiliano Rigoni, kterému však chyběl krok, aby stihl letící míč.
24'
Osasuna se nyní snažila o kombinační útok, kdy i přenesla hru z levé strany na druhou. Ovšem průniková přihrávka do vápna byla včas zastavena.
22'
Paulo Gazzaniga trochu zaváhal s odehráním míče a moc nechybělo, aby se napadající hráč dostal k míči.
21'
Manu Sánchez to měl na dlouhou nohu a nakonec mu je odpískán faul. Ač to vypadalo, že se mu jako první podařilo zasáhnout míč.
20'
Vysoký centr si hráč Osasuny na hranici šestnáctky nedokázal zpracovat. K další akci se domácí již nedostali a po faulu bude rozehrávat jejich soupeř.
19'
Osasuna měla nyní trochu problémy při své kombinaci na polovině hrací plochy, nakonec napadání soupeře zvládla.
18'
Po krkolomné snaze hostí se nakonec míč ocitl v zázemí a bude následovat jen odkop od branky Osasuny.
17'
Josan byl zastaven ve své snaze proniknout po pravé lajně. Auto pro domácí celek.
15'
Po centru z levé strany hlavičkoval ze středu vápna jeden z hráčů Osasuny a poslal míč kousek nad břevno hostující svatyně! První nebezpečnější zakončení ze strany domácích!
14'
Míč se ocitl ve vápně Elche a hráč Osasuny nedokázal najít prostor ke střele a nakonec jeden z hráčů hostí získává míč a dostal jej z nebezpečného prostoru.
13'
Útok se Osasuně nyní vůbec nepovedl, ale i nadále má míč ve svém držení.
12'
Domácímu celku se podařilo srovnat krok se svým sokem a nyní již sledujeme vyrovnanou hru.
11'
Z pravé strany přišel od Vidala ostrý centr, který nakonec mířil téměř na branku. Roh pro Osasunu to však nebude, Paulo Gazzaniga nakonec netečoval míč, který skončil v zázemí.
9'
Dlouhý míč od poloviny hřiště zamířil až do šestnáctky soupeře, kde se jej hlavičkou pokoušel zpracovat Lucas Torró, což se mu povedlo. Ovšem následně jeden z obránců odkopl míč z pokutového území.
8'
Lucas Boyé nyní v souboji udeřil soupeře do tváře a je prvním hráčem, který uviděl žlutou kartu.
8'
Pere Milla už je na nohou za postranní čarou a může se pokračovat ve hře.
7'
Jeden z hostujících hráčů potřebuje ošetření a hra je nyní pozastavena.
6'
Hosté mají v počátku zápasu více ze hry a nyní zahrávali svůj první roh. Ten nepřinesl nebezpečí pro branku Osasuny.
5'
Následoval rychlý přechod do útoku, po kterém přišlo zakončení mezi tři tyče, které bylo pro Herreru dobře čitelné a bezpečně zachytil míč.
4'
David García se poblíž poloviny hřiště provinil faulem, hosté rozehrávají míč na krátko a ujímají se kombinace.
3'
Nacho Vidal zablokoval další pokus o centr z levé strany a nakonec jeho celek dostává míč pod svou kontrolu.
2'
Elche se při svém prvním útoku po levé straně dostalo k dobrému centru. Míč ve vápně nakonec hráč nedokázal přesně hlavičkovat.
1'

CA Osasuna: Herrera – M. Sánchez, Aridane, D. García, N. Vidal – Barja, Moncayola, Torró, Brašanac – Budimir, R. García (C).
Náhradníci: Ávila, Calleri, Gallego, U. García, Adrián López, J. Martínez, Ramalho, Jony, Roncaglia, Oier, R. Torres.

Elche CF: Gazzaniga – Palacios, Calvo, González, Mojica – Rigoni, Guti (C), Marcone, Josan – Milla, Boyé.
Náhradníci: Andreu, Badía – Barragán, Cifuentes, Nino, Mfulu, Morente, Piatti, V. Rodríguez, Josema, Luismi, Verdú.

Rozhodčí: J. Vazquez.
CA Osasuna

Domácí si po dlouhé době užili radost z vítězství, když v minulém zápase porazili 2:1 Villarreal. Pro Osasunu to bylo vítězství po pěti zápasech. Avšak domácím se dařilo sbírat alespoň body za remízy, kdy právě z pěti duelů brali čtyřikrát bod za remízový stav! I proto se Osasuna drží mimo sestupové pozice a patří jí 14. místo s relativně dobrým osmibodovým náskokem od osmnácté sestupové příčky.
Elche CF

Naopak hostující celek má velké problémy a v posledních kolech aktuální sezóny se bude snažit zachránit v nejvyšší soutěži. Aktuálně Elche drží sestupovou osmnáctou příčku a v případě dnešního vítězství se může hostující tým dostat mimo sestupové pozice. Na sedmnáctý Valladolid, potažmo šestnáctou Huescu, totiž ztrácí jen jeden bod. Ovšem Elche není týmem, který by často bodoval na hřištích soupeřů – jejich bilance je následující – 2-4-10!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.