La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Real Sociedad - 22. května 2021   18:00

0:1
(0:0)
Real Sociedad
86' J. Pérez (vl.)
CA Osasuna
J. Pérez – N. Vidal, U. García (54. Ramalho), D. García, M. Sánchez – Barja (80. Jony), Torró (46. Moncayola), Oier (C), I. Pérez (80. J. Martínez) – R. Torres – Gallego (69. Budimir).
Figueroa – Martínez, Carreňo
Estadio El Sadar (Pamplona)
Remiro – Gorosabel, Le Normand, A. Elustondo, Monreal – Guevara, Zubimendi – Portugués (82. Januzaj), D. Silva (74. C. Fernández), Oyarzabal (C) (82. Barrenetxea) – Isak (89. Roberto López).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Realu Sociedad, který si díky jediné branky připsal tři branky, které znamenají jistotu základní skupiny Evropské ligy. Ani druhý poločas nám ovšem nepřinesl zrovna atraktivní podívanou, vyložené šance si přesto připsal pouze hostující celek, který se prosadil až v samotném závěru. Po standardní situaci totiž dokázal o brankovou konstrukci procedit míč až do branky Alexander Isak.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 15:7.
90+4'
90+3'
Jsme za polovinou nastaveného času, domácí celek stále prohrává o jednu branku. Před malým momentem se povedlo ve vzduchu zakročit Elustondovi.
90+2'
Osasuna se v závěru zápasu nadechuje k náporu. Nyní to směrem dozadu zvládl López, který za sebe nepustil domácího Torrese.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Roberto López.
88'
V obraně se nyní vyškrábal nejvýše do vzduchu domácí Vidal, kterému se povedlo odvrátit míč mimo hrací plochu a následovat bude vhazování.
86'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Mimořádně důležitá branka pro hostující celek! Real Sociedad totiž zahrával standardní situaci z levé strany a střílená nabídka proskočila až do malého vápna, kde do ní chytře vložil kopačku Alexander Isak. Nakonec je za střelce vlastní branky označen domácí brankář JUAN PÉREZ.
85'
Nahrávka napříč pokutovým územím nakonec našla na zadní tyči Monreala, který si nechtěl komplikovat život a míč prodlužoval až do zámezí.
84'
Zpětná nahrávka nyní putovala na kopačku brankáře Péreze, který odkopem odehrál míč na opačnou polovinu, kde dokázal uspět Ramalho.
83'
Monreal na levém křídle centroval do pokutového území, kde se mu povedlo najít střídajícího Fernándeze, který ale mířil vedle branky.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Adnan Januzaj.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Real Sociedad nyní potřebuje nutně vyhrát, jinak si zahraje "pouze" Evropskou konferenční ligu.
80'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Jony.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Iñigo Pérez, přichází Javier Martínez.
79'
Směrem dozadu to nyní zvládl domácí Sánchez, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na Oiera, jenž ještě zkoušel dále přenést hru.
78'
Čistým způsobem se dostal zpět k míči domácí García, který ho dokonce dokázal vyvézt na opačnou polovinu, kde se mu nabídl kolega Sánchez.
77'
Pérez si přichystal další odkop od své branky, který v tomto případě odehrál daleko na opačnou polovinu, kde v souboji kraloval zadák Elustondo.
75'
Střídající Budimir se prohnal za soupeřovu obranu a v pokutovém území si hledal prostor k zakončení. Nakonec však trefil pouze kopačku Elustonda.
74'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Carlos Fernández.
73'
A vypadá to, že je rozhodnuto v boji o titul. Real Madrid na domácím stadionu prohrává, naopak Atlético otočilo výsledek proti Valladolidu.
72'
Gorosabel si posléze vzal na starost aut z pravé strany. Po chvilkovém váhání si vybral Zubimendiho, který vracel pod sebe na Le Normanda.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Stále marně čekáme na nějakou vyloženou šanci, logicky čekáme na první přesný zásah.
70'
Monreal se nyní ve vzduchu dostal před protihráče a povedlo se mu tak odpálit míč ven z hrací plochy. Vidal se ujme autového vhazování.
69'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Enric Gallego, přichází Ante Budimir.
68'
Rychle se o rozehrávku postaral hostující Remiro, který to pro změnu zkoušel vysokým odkopem na opačnou polovinu, kde zasahoval Barja.
66'
Do dalšího útočného manévru se nyní zapojil také záložník Silva, kterému se povedlo načasovat nahrávku na Isaka, který pálil vedle branky.
65'
Na hranici pokutového území dokázal z obrany vystoupit hostující Elustondo, který hlavičkou odvracel míč daleko od branky Remira.
64'
Vidal si vyzkoušel provedení autového vhazování z pravé strany. Jeho nahrávka vzduchem měla najít Gallega, před kterým se povedlo zakročit soupeři.
63'
Směrem dozadu to nyní dokázal zvládnout hostující Le Normand, který nakonec zablokoval střelecký pokus soupeře a následovat bude odkop.
62'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Také úvod druhého poločasu se nese v hodně opatrném duchu.
61'
Za soupeřovu obranu si poté zkoušel seběhnout domácí Oier, který si ovšem nenačasoval svůj náběh a podle pomezního se nacházel v ofsajdu.
60'
Následoval tak rohový kop z levé strany, který se stáčel směrem k hranici malého vápna, kde ovšem nejvýše do vzduchu vystoupal zadák Elustondo.
59'
Domácí celek se nyní dostal do opačného pokutového území, kde to nabídkou pod sebe zkoušel Barja, který ovšem trefil pouze nohu protihráče.
58'
Snad poprvé se ve druhém dějství dostal k míči hostující brankář Remiro, který mohl odkopávat od své branky. Nakonec si vybral kolegu Le Normanda.
57'
Do zajímavé střelecké pozice se nyní dokázal natlačit domácí Oyarzabal, který to měl na levou nohu, přesto zhruba o metr netrefil domácí branku.
56'
Monreal sportovním gestem odevzdal míč soupeři, konkrétněji přímo na kopačku brankáře Péreze, který to zkoušel odkopem na druhou polovinu.
55'
A při dalším útočném výpadu pro změnu zakončoval právě Oyarzabal, který si seběhl na zadní tyč, kde z voleje o pořádný kus minul branku.
54'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Unai García, přichází Jonás Ramalho.
53'
Isak se u hranice pokutového území dostal k důraznému zakončení, které směřovalo pouze do nohy protihráče, od které se odrazilo k Oyarzabalovi.
52'
Po krátkém ošetřování se pokračuje ve hře. S domácím Garcíou to ovšem nevypadá úplně nejlépe a Osasuna zřejmě sáhne k vynucenému střídání.
51'
Po předchozím souboji u postranní lajny skončil na zemi domácí García, který si hodně nešťastně přilehl nohu a následuje tak ošetřování.
50'
Real Sociedad to zkoušel nahrávkou do pokutového území, kam si na Silvovu nahrávku dokázal seběhnout Isak, který se ale nedostal do zakončení.
49'
Do protiútoku se posléze dostával domácí Torres, který si dokázal za pokutovým územím najít střeleckou pozici, avšak míč poslal vysoko nad.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se s míčem dostal na opačnou polovinu hostující Zubimendi, kterému se povedlo roztáhnout hru na Gorosabela.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Jon Moncayola.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme vyrovnanou podívanou, jenž nabídla opravdu málo vyložených šancí. Tu první si vypracovali hosté, tu druhou pro změnu domácí. Ani v jednom případě se míč nedostal do branky a na první trefu si tak budeme muset počkat.
45'
44'
Hostující kapitán to zkoušel centrem do pokutového území, jenomže trefil hned prvního protihráče, od kterého se míč odrazil mimo šestnáctku domácích.
43'
Oyarzabal bude zahrávat standardní situaci.
42'
Poslední minutky jsou skutečně dost nezáživné. Hosté znovu rozjeli kombinaci kousek od středového kruhu, kterou se Osasuna nesnaží napadat.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Real Sociedad rozjel kombinaci na vlastní polovině. Do ní se zapojil také kapitán Oyarzabal, který to zkoušel přenesením hry do volného prostoru.
37'
Monreal se ještě pokoušel zastavit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepovedlo. Následovat tak bude autové vhazování v podání zadáka Vidala.
36'
Kousek od středového kruhu se povedlo zakročit hostujícímu Zubimendimu, které skočil míč na ruku, čehož si všiml také hlavní sudí tohoto zápasu.
35'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok. Tentokráte se na zemi ocitl hostující Guevarra, kterého fauloval domácí Torres.
33'
Klid na rozehrávku nyní měl domácí García, který se tak rozhodl rozehrát míč na pravou stranu, kde se přes Monreala nedokázal dostat Vidal.
32'
Boj o titul se začíná zamotávat. Oba madridské týmy totiž prohrávají a stále mají k titulu daleko, jako před samotným zápasem.
31'
Je za námi třetina hry, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Osasuna je v posledních minutách aktivnější a navíc je častěji u balónu.
30'
Po dalším nedovoleném zákroku mohl volný kop rozehrávat hostující Monreal. Jeho zpětná nahrávka nakonec našla obranného kolegu Le Normanda.
29'
Remiro si v tísni troufl na odkop k pravé autové lajně, kde si rukou o nahrávku řekl obránce Gorosabel, který ovšem prodlužoval do zámezí.
28'
Po delší době si tak práci s míčem vyzkoušel také hostující brankář Remiro. Jednalo se o rozehrávku nakrátko po zemi, jenž putovala na Le Normanda.
27'
Torres načasoval nahrávku do běhu na Barju, kterému se povedlo odcentrovat směrem do pokutového území, kde se k hlavičce nedostal Pérez.
26'
Pérez se prezentoval hodně vysokým odkopem, který si na opačné polovině dokázal najít hostující Zubimendi, jenž odvracel na druhou stranu.
25'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Nyní byl v souboji o míč udeřen do obličeje domácí Gallego.
24'
Následoval další odkop od branky, znovu v podání domácího Péreze. Ten posílal míč daleko na druhou stranu, kde ho za sebe prodloužil Sánchez.
23'
Skvělým způsobem to nyní provedl domácí Torres, který sice Monrealovi nasadil jesličky, jenomže poté ho za sebe nepustil další hostující obránce.
21'
Před malým momentem došlo k dalšímu nedovolenému zákroku. Provinil se hostující Isak a následovat bude odkop od branky Juana Péreze.
20'
Průběžně sledujeme také bitvu o sestup a titul. Ve všech zápasech máme za sebou patnáct minut, zatím nepadla ani jedna branka.
19'
Žlutou kartu dostává Enric Gallego (CA Osasuna).
18'
Sledovali jsme další nedovolený zákrok, tentokráte na hostujícího Silvu. Ten nejprve čistě vzal soupeři míč, posléze byl zatažen za hrací trikot.
17'
Dalekonosný pas se snesl pouze k hostujícímu Le Normandovi, který z jedničky zkoušel odkopávat opačným směrem, kde na míč nedosáhl Isak.
16'
Míč se znovu snesl ven z hrací plochy a následovalo tak autové vhazování v podání domácího Vidala, kterému se ale nepovedlo najít volného Barju.
15'
Nahrávka mezi obránce měla nastartovat domácího Enrica, který ovšem neměl šanci dosáhnout na míč a jako první se k němu dostal Remiro.
14'
V souboji o míč se dokázal prosadit domácí Pérez, který pouze odkopával do moci brankáře Remira, jenž výhozem rozehrál směrem na Elustonda.
13'
Pokračovalo se rozehrávkou od domácí branky, o kterou se pochopitelně postaral brankář Pérez, kterému se povedlo poslat míč na druhou stranu.
11'
Do zajímavé šance se tlačil hostující Isak, který se rychlostně dostal před brankáře. Místo střely však volil nahrávku vedle sebe, kde na poslední chvíli zakročil Vidal.
11'
Po autovém vhazování to z jedničky vyřešil domácí Oier, který pouze vracel míč na kopačku Garcíi, jenž to po krátkém váhání zkoušel další nahrávkou.
10'
Hosté nyní pracovali s míčem na vlastní obranné polovině, odkud přenášel hru obránce Le Normand, kterému se povedlo najít volného Monreala.
9'
A místo toho se tak vhazování chopil domácí Vidal, který to zkoušel dlouhou nabídkou do vzdušného souboje, ve kterém se prosadil hostující Gorosabel.
8'
Real Sociedad zahrával první rohový kop tohoto zápasu. K provedení se postavil Oyarzabal, který svůj centr stočil daleko mimo hrací plochu.
7'
Vidal to zkoušel skákavým centrem do pokutového území, kde našel pouze rukavice pozorného brankáře Remira, jenž výhozem rozehrál na Elustonda.
6'
U středového kruhu se k volnému míči dokázal dostat domácí Torro, který posléze přenášel hru na pravou stranu, kde se mu nabídl zadák Vidal.
5'
Po levém křídle to zkoušel vzít na sebe domácí Sánchez, který se ovšem nedostal přes Gorosabela, jenž vyprodukoval zadovku na brankáře Remira.
4'
S míčem se na útočnou polovinu dostal také hostující Le Normand, který to zkoušel prudkou nahrávkou na Isaka, který si s ní nedokázal poradit.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to po pravém křídle vzal na sebe hostující Portu, který se ovšem v pokutovém území nedostal za záda protihráče.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

CA Osasuna: J. Pérez – N. Vidal, U. García, D. García, M. Sánchez – Barja, Torró, Oier, I. Pérez – R. Torres – Gallego.
Náhradníci: Álvarez, Herrera – Brašanac, Budimir, Roncaglia, Ramalho, Moncayola, J. Martínez, Cruz, Jony.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Le Normand, A. Elustondo, Monreal – Guevara, Zubimendi – Portugués, D. Silva, Oyarzabal – Isak.
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea, C. Fernández, Zaldúa, Sagnan, Merquelanz, Bautista, Januzaj, Guridi, J. Pacheco, Roberto López..
CA Osasuna

Soupeřem bude nevyzpytatelná Osasuna, která již má odpracováno, neboť se aktuálně nachází na jedenácté pozici. Osasuna se tak v tabulce může maximálně posunout na devátou příčku, naopak může klesnout na třináctou pozici, kterou aktuálně okupuje Valencia. Osasuna nepůjde do tohoto zápasu v ideální formě, z posledních pěti duelů se jí totiž povedlo vyhrát pouze jedinkrát, a sice na domácím stadionu proti Cádizu. V minulém kole naopak přišla letošní patnáctá porážka, Osasuna sice proti Atléticu Madrid vedla o jednu branku, přesto v závěru dvakrát inkasovala.
Real Sociedad San Sebastian

Real Sociedad se před posledním ligovým kolem nachází na páté pozici a stále má o co hrát. Aktuální postavení by mu zaručilo základní skupinu Evropské ligy, v případě ztráty bodů a výhry Villarrealu, by se Real Sociedad pakoval do Evropské konferenční ligy. Real Sociedad má na sedmou pozici náskok jediného bodu, naopak se v tabulce nemůže posunout. Manko na čtvrtou Sevillu je totiž patnáctibodové. Real Sociedad se v posledních zápasech opírá o kolísavou formu, nedaří se mu totiž vyhrát dvakrát v řadě, prolomit to může právě v tomto duelu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Španělská LaLiga má před sebou poslední kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi CA Osasuna a Real Sociedad San Sebastian.