La Liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cádiz : D. Alavés - 10. ledna 2021   16:15

Cádiz
18' Álex Fernández  • 56' Lozano (Espino) • 68' Negredo (Lozano)
3:1
(1:1)
D. Alavés
23' Joselu
Cádiz
Ledesma – Alcalá, Cala, Fali (82. Garrido) – Carcelén, Álex Fernández (C) (90+1. Adekanye), Jönsson, Perea, Espino – Lozano (82. Á. Giménez), Negredo (88. Malbašić).
J. Sánchez – R. Cabaňero, J. Gallego
Estadio Ramón de Carranza
D. Alavés
F. Pacheco (C) – Martín, Tachi, Lejeune, R. Duarte – Jota (57. M. García), Battaglia (75. Pons), Pina (75. Keller), Rioja (83. Sainz) – Joselu, Deyverson (57. Méndez).

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkujeme za pozornost a užijte si, pokud možno, zbytek víkendu. Na viděnou.
V příštím kole přivítá nováček soutěže na svém stadionu tabulkového souseda z Levante. Alavés bude ve stejný den, tedy 19. ledna, hostit šestou Sevillu.
Cádiz si díky třem bodům polepšil v tabulce La Ligy na devátou pozici, na níž má stejně bodů jako osmé Vigo. Alavés je čtrnáctý.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 17:10.
Duel mezi Cádizem a Alavésem nabídl ve druhém poločasu strhující podívanou, z níž vyšel lépe domácí tým. Ten tentokrát po dvou remízách bodoval naplno, když porazil Deportivo 3:1. Skóre otevřel v 18. minutě Álex Fernández, jehož trefu do odkryté klece musel posvětit VAR. Jen o dvě minuty později povalil Fali ve vlastní šestnáctce Tachiho a kopala se penalta. Tu střelou do brankářova protipohybu bezpečně proměnil Joselu a bylo bleskově srovnáno. Hned zkraje druhého poločasu byli hosté pokropeni studenou sprchou. Tachi zastavil skluzem unikajícího Lozana a putoval už v 50. minutě ze hřiště. Cádiz výhodu jednoho muže v poli využil už po šesti minutách, když se po Espinově pasu z levé strany prosadil střelou o bližší tyč Anthony Lozano. Deportivo nebylo daleko od srovnání. V 65. minutě mohl zaváhání domácí obrany využít Rioja, jeho přízemní ránu ale vyrazil Ledesma do tyče. A tak udeřilo na protějším konci hrací plochy. Tři minuty poté našel Lozano zpětnou přihrávkou na středu šestnáctky Álvara Negreda a ten pálil bez přípravy přesně k pravé tyči. Stejný hráč v závěru ještě rozezvonil brankovou konstrukci, stav už se ale neměnil.
90+3'
90+3'
Již se rozběhla poslední minuta avizovaného nastavení. Po nepřesném centru z pravé strany si Jeremías Ledesma staví balon na odkop. A s rozehrávkou vcelku pochopitelně nijak nepospíchá.
90+2'
Jeremías Ledesma se vrhl pro míč před dotírajícím Edgarem Méndezem.
90+1'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Bobby Adekanye.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Rubén Duarte odcentroval z pravé strany na vzdálenější tyč, tam ale zasáhla hradba těl ve žlutých dresech.
89'
Jon Ander Garrido šel do souboje s Edgarem Méndezem kopačkou napřed a rozhodčí to viděl. Standardka pro Alavés.
88'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Filip Malbašić.
87'
Álvaro Negredo převzal krátkou přihrávku z pravé strany a krásnou ranou z hranice šestnáctky orazítkoval pravou tyčku! Odražený míč si převzal na levé straně pokutového území Alberto Perea, který se prodral přes dva protihráče a vystřelil po zemi do boční sítě. Teď mělo Deportivo ohromné štěstí.
85'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Známou fotbalovou poučkou se nyní zřejmě řídil Florian Lejeune, který se zpoza vápna opřel do balonu. Jeho rána by se dost možná ujala v ragby, na Estadio Ramón de Carranza ale nikoliv.
84'
Cádiz se v závěru soustředí na pozornou práci v obraně. Aktivitu přenechal Deportivu, to se ale ne a ne prokombinovat na dostřel Ledesmovy brány. Právě domácí brankář bude po faulu na Juana Calu rozehrávat.
83'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Borja Sainz.
82'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Álvaro Giménez.
82'
Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Fali, přichází Jon Ander Garrido.
81'
A kouč Cádizu momentálně terčem pozornosti. Od lavičky zřejmě pronesl něco na adresu rozhodčího, který mu hezky zblízka udělil žlutou kartu.
80'
Do konce zápasu zbývá posledních deset minut plus nějaké to nastavení. Domácí trenér Alváro Cervera Díaz má stále k dispozici všech pět střídání.
78'
Za obranou se zjevil nikým nehlídaný Edgar Méndez a čekalo se, co se bude dít. Záložník Deportiva zvolil po Garcíově pasu přízemní ránu z pravé strany, která jen velmi těsně prosvištěla vedle vzdálenější tyče. Poté už ale přišlo to, na co se čekalo – hodně opožděný hvizd, který ohlásil ofsajd.
77'
Hostující obránce už je za postranní čárou. Deportivo pokračuje v devíti.
76'
Bolestivý zákrok schytal Martín, který je momentálně na trávníku v péči lékařů. Vypadá to na problém ve spodní části zad.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Stephane Keller.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Pere Pons.
74'
Domácí roh rozehráli nakrátko. U všeho podstatného byl znovu Alberto Perea, jenž si předkopl balon a snažil se za ním prodrat zleva do šestnáctky, blíže ale měli k meruně dva protihráči.
73'
Alberto Perea předvedl na levém okraji pokutového území sérii kliček a poté prudce přihrával před branku. Balon byl sražen na rohový kop.
72'
Domácí fotbalisté s přehledem kontrolují hru na vlastní polovině. Tři body už by jim neměly uniknout.
70'
Anthony Lozano, jenž je dneska hodně vidět, se v pokutovém území natahoval po balonu a trochu si u toho ublížil. Vypadá to na svalové problémy. Uvidíme, zda bude honduraský útočník u konečného hvizdu.
68'
Cádiz právě vstřelil branku!
To na druhé straně se mění skóre! Anthony Lozano dostal na levém křídle přihrávku do běhu. Balon potáhl na okraj šestnáctky, kde si počkal, až mu naběhnou spoluhráči, a poté našel zpětnou přihrávkou skrze Lejeuneho ÁLVARA NEGREDA. Ten na středu vápna vystřelil bez přípravy skákavou ránu přesně k pravé tyči.
65'
Teď ovšem propadli domácí zadáci ve vzdušném souboji a do zakončení se hnal rozběhnutý Luis Rioja! Jeho přízemní dělovku vyrazil Jeremías Ledesma se štěstím na tyčku!
63'
Alavés nesložil zbraně, jeho hra směrem dopředu ale připomíná křeč. Hosté to budou mít ve zbytku utkání nesmírně těžké.
61'
Cádiz se dostal do další zajímavé možnosti! Alberto Perea se na levé straně šikovně uvolnil skrze dva bránící protihráče a přihrál na hranici malého vápna Anthonymu Lozanovi, který tentokrát bez přípravy zakončoval metr vedle levého horního růžku branky.
60'
Domácí defenzíva si se vzdušným pasem do šestnáctky poradila. Nyní už jsou to opět žlutí, kdo se dere dopředu.
59'
Alfonso Espino se dopustil faulu na obranné polovině. Alavés má možnost ohrozit branku ze standardní situace. Na přímou střelu to ale není.
57'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Edgar Méndez.
57'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jota, přichází Manuel García.
56'
Domácí tým velmi rychle využívá výhodu jednoho muže v poli a dostává se podruhé do vedení! Na levé straně pláchl Alfonso Espino, jenž adresoval přízemní centr před malé vápno. Tam jej dloubl ANTHONY LOZANO špičkou kopačky o levou tyč až do branky. Fernando Pacheco byl bez šance.
55'
Hostující kouč Pablo Machin reaguje na situaci a chystá první změny v sestavě.
54'
Před Cádizem je dlouhá přesilová hra. Domácí jsou po Tachiho vyloučení pevně usazeni na útočné polovině. Nyní ale vyprodukovali pouze centr z levé strany, který doletěl do rukavic Pacheca.
52'
Álvaro Negredo se ostře střetl s Martínem. Souboj byl posouzen jako faul prvně jmenovaného. Rozehrávky se ujme Fernando Pacheco.
50'
Velká komplikace pro Deportivo! Anthony Lozano zažehl na půlící čáře tryskové motory, předkopl si míč a řítil by se sám na branku, kdyby ho tedy hostující obránce Tachi neposlal skluzem k zemi. Je z toho zcela po právu druhá žlutá a tudíž červená karta.
50'
Jota adresoval z pravé strany nadýchaný centr na střed vápna. Tam ale číhal pouze jeden z domácích.
48'
Anthony Lozano se dostal v pokutovém území do kleští dvou bránících protihráčů. Na střelu nedošlo, všemu předcházel jeho ofsajd.
47'
Álvaro Negredo se ohnal po míč bránícím Tachim, který se poroučel u brankové čáry k zemi. Zbytečný zákrok, po kterém se tak či tak bude kopat od branky Deportiva.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:21.
Úvodní část zápasu mezi Cádizem a Alavésem nabídla divokou pasáž, během které se hned dvakrát zkoumalo video. Nejprve posvětilo v 18. minutě trefu Álexe Fernándeze, který po skrumáži v malém vápně zakončoval do odkryté klece. Jen o dvě minuty později objal Fali ve vápně zezadu Tachiho a sudí Sánchez nařídil po výletu k monitoru pokutový kop. Ten střelou do protipohybu brankáře bezpečně proměnil Joselu. Následně fotbalových momentů dramaticky ubylo, k vidění byly především už jen časté nedovolené zákroky, z nichž pramenily s blížícím se koncem dějství i čím dál častější karetní napomenutí.
45+5'
45+4'
Po centru z levé strany se uprostřed šestnáctky srazili Florian Lejeune a Juan Cala. Oba se musí ze souboje trochu oklepat, budou ale v pořádku.
45+3'
Alberto Perea nakopl zezadu Luise Rioju. Deportivo bude zahrávat standardku. Očekávat lze centrovaný balon do vápna.
45+2'
Po vleklém obléhání vlastní šestnáctky se Cádiz vydal z obrany do rychlého protiútoku. Ten utnul Tachi pouze za cenu taktického faulu a žluté karty. Na vidle nabral Anthonyho Lozana.
45+1'
Vzhledem k průtahům pří zkoumání videa bude úvodní poločas nastaven hned o pět minut.
45'
Tentokrát si aktéři předešlého souboje role vyměnili. Pedro Alcalá udeřil zezadu vyskakujícího Deyversona. V jeho případě se zákrok obešel bez žluté karty.
44'
Deyverson udeřil ve výskoku rukou do tváře Pedra Alcalu a je z toho další karetní napomenutí.
43'
Rubén Duarte si před zahráním autového vhazování popošel za postranní čárou několik metrů směrem k brance. Poté vhodil míč do hry, ihned se jej ale zmocnila protistrana.
42'
Úvodní dějství spěje nezadržitelně ke svému konci. Zdá se, že oba týmy budou s poločasovou remízou spokojeny. Na trávníku se toho totiž děje v poslední době jen minimum. Tedy toho zajímavého.
40'
Tomás Pina trknul zezadu do Alberta Perey, který se ochotně skácel k zemi. Zdálo se, že hostující záložník šel do souboje tělem, přesto rozhodčí vytáhl překvapivou žlutou kartu.
38'
Alberto Perea zkoušel na levém křídle odvážný individuální průnik. V souboji s přesilou nakonec o balon přišel.
37'
Deportivu se nyní už nějakou dobu daří operovat na útočné polovině, z optického tlaku ale Alavés vyprodukoval jen slabou hlavičku, kterou si na středu vápna stáhl do rukavic Jeremías Ledesma.
35'
V krátkém sledu další Deyversonova nepřesnost. Přízemní centr z levé strany posílal do pravé části pokutového území zřejmě naslepo, neboť nikdo ze spoluhráčů nebyl poblíž. Následně se gestem omluvil.
34'
Dlouhý Ledesmův odkop zachytila hostující obrana. Zadáci Deportiva kombinují na vlastní polovině. Tempo zápasu v posledních minutách dost opadlo.
32'
Odvážnou přízemní ránu levačkou z nějakých dvaceti metrů vyslal skrze skrumáž Deyverson. Křižná střela mu ale vůbec nesedla a zamířila daleko vedle pravé tyče.
31'
Na trávníku skončil Alfonso Espino, jenž se stal obětí faulu. Toho se dopustil Martín. Míč pro Cádiz.
30'
Centr hostujícího záložníka si bez nejmenších problémů stáhl do rukavic brankář Jeremías Ledesma. Ten ihned rozehrál.
29'
Hra se posunula na protější konec hrací plochy. Jota si staví balon k rohovému praporku.
28'
Cádiz rozehrával standardní situaci, se kterou si hosté poradili. Žlutí přesto mají nadále opticky více ze hry.
26'
Je vidět, že obránce Fali i několik minut po penaltové situaci stále "kouše" verdikt rozhodčího nelibě. Hlavu má často v dlaních a je si jist, že o faul nešlo.
25'
Ze střední vzdálenosti se do odraženého balonu opřel Alfonso Espino. Fernando Pacheco jeho dělovku vyrazil konečky prstů nad břevno.
23'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Zodpovědnost vzal na sebe JOSELU a střelou do levé části branky srovnává stav! Jeremías Ledesma se vrhnul na opačnou stranu.
22'
Žlutou kartu dostává Fali (Cádiz CF).
22'
Ano! Rozhodčí se u obrazovky nezdržel příliš dlouho a ukazuje na penaltový puntík. Alavés má šanci bleskově srovnat.
20'
Pozor, bude se znovu zkoumat video! Tachi upadl po souboji s Falim ve vápně a ve vzduchu visí pokutový kop!
18'
Tak nikoliv faul na brankáře, zkoumalo se případné ofsajdové postavení ÁLEXE FERNANDEZE. Naneštěstí pro Alavés se na brankové čáře zapomněl jeden z hostů a trefa domácích tak může platit!
17'
Rozhodčí Sánchez konzultuje situaci už dobré dvě minuty s kolegou u videa. Čeká se na konečný verdikt. Sám Sánchez branku na první dobrou neuznal.
15'
Přímo z rohu domácí nezahrozili, o chvíli později ale balon do sítě přeci jen dostali! Anthony Lozano uplatnil důraz na malém vápně a posunul míč za sebe na Álexe Fernándeze, který jej poslal do opuštěné klece. Skrumáži před brankou ale předcházel, zdá se, faul na brankáře Pacheca.
14'
Álvaro Negredo si na středu vápna znovu nabíhal na centrovaný balon z pravé strany, nakonec byl odvrácen jedním z hostů na rohový kop.
13'
Úvod zápasu lze hodnotit jako vyrovnaný. Momentálně operují s balonem na útočné polovině fotbalisté Cádizu.
11'
Deportivo rozehrálo standardku centrem z pravé strany. Ten byl ale přetažený, a tak jej domácí bleskově dostali ze své šestnáctky.
10'
Momentálně se nehraje. Na zemi se v bolestech svíjí Joselu, kterému přišlápl nohu Juan Cala. Sportovně se za svůj počin omluvil.
9'
Deyverson se u postranní čáry blýskl krásnou patičkou mezi nohy protihráče. Z následné akce Alavésu ale nic nebylo.
7'
A byla z toho úvodní šance zápasu! Na Espinův centrovaný balon z pravé strany si na středu vápna naběhl Álvaro Negredo, hlavičkoval ale trestuhodně pouze do míst, v nichž stál připravený brankář Fernando Pacheco.
6'
Aktivní Anthony Lozano byl teď v krátkém sledu faulován hned dvojicí hostujících hráčů. Vše začal Rubén Duarte. Cádiz má k dispozici standardku.
4'
Míč se do pokutového území po chvilce přeci jen vrátil. Tváří v tvář Pachecovi se za obranou zjevil Alberto Perea, hlavičkoval ale jen do jeho nohy. Následně byl se zpožděním pískán ofsajd, takže by případný zásah neplatil.
4'
Z pravé strany odcentroval Álex Fernández, hostující obrana ale balon vyhlavičkovala mimo šestnáctku.
3'
Stejný fotbalista se snažil z pravé strany procpat míč před branku, byl ale zblokován. Cádiz bude zahrávat úvodní roh zápasu.
3'
Anthony Lozano vybojoval pro své barvy autové vhazování poblíž rohového praporku.
2'
Deportivu se daří od úvodu držet balon. Na dostřel Ledesmovy šestnáctky se s ním ale zatím hosté nedostali. Nyní jejich snahu utnul ofsajd, v němž byl přistižen Deyverson.
1'
Fotbalisté Cádizu nastoupili do utkání ve žlutých dresech. Hosté se navlékli do bílo-červené kombinace.
1'

Cádiz CF: Ledesma – Alcalá, Cala, Fali – Carcelén, Álex Fernández (C), Jönsson, Perea, Espino – Lozano, Negredo.
Náhradníci: Gil – Adekanye, Akapo, Alejo, Baró, Bodiger, Erimuya, Garrido, Á. Giménez, Izquierdo, Malbašić, Pombo.

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Martín, Tachi, Lejeune, R. Duarte – Jota, Battaglia, Pina, Rioja – Joselu, Deyverson.
Náhradníci: Sivera – M. García, Guidetti, López, Marín, Méndez, Pons, Sainz, T. Tavares, Keller.

Rozhodčí: J. Sánchez – R. Cabaňero, J. Gallego.
Oba týmy se naposledy utkaly v roce 2008, a tak není v tuto chvíli historie společných zápasů nikterak směrodatná. Přesto dodejme, že se tehdy z výhry 2:0 radoval Cadiz, který tím ukončil sérii pěti vzájemných remíz.
Alavésu to sice střílí o něco lépe (15 branek), v tabulce má ale Deportivo o dva body méně a okupuje čtrnáctou pozici. Závěr loňského kalendářního roku neměl Alavés špatný, když po výhře 2:1 nad Eibarem remizoval na Silvestra venku 1:1 s Osasunou, do roku 2021 ale vstoupil očekávanou porážkou s vedoucím Atléticem Madrid (1:2). Deportivo, které dohrávalo v deseti bez vyloučeného Laguardii, sice zvládla v oslabení srovnat, favorit ale rozhodl o své výhře v 90. minutě. Nejlepším střelcem Alavésu je dvaatřicetiletý Lucas Perez. Nad startem čtyřgólového útočníka ale visí otazník.
Cádiz je v nejvyšší španělské soutěži nováčkem, přesto si vůbec nevede zle. Po sedmnácti odehraných zápasech je klub na slušném desátém místě. Momentální forma přesto není optimální. Poté, co Cádiz zkraje prosince zaskočil na domácím stadionu Barcelonu (výhra 2:1), už pětkrát v řadě nezvítězil. Po sérii tří porážek přišly v posledních dvou kolech remízy 0:0 s Valladolidem a 1:1 s Valencií. Spolu s Getafe má Cádiz nejméně produktivní útok v celé soutěži, který se dosud prosadil jen dvanáctkrát. Nejlepším střelcem je se třemi zásahy zkušený pětatřicetiletý útočník Alvaro Negredo.
Příjemné nedělní odpoledne. Španělská La Liga má dnes na programu čtyři utkání 18. kola. V této textové reportáži se budeme podrobně věnovat měření sil mezi týmy Cádiz FC a Deportivo Alavés. Čísly sázkových kurzů nemá duel výraznějšího papírového favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.