La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Real Betis - 22. května 2021   18:00

Celta Vigo
32' Aspas  • 49' Méndez (Aspas)
2:3
(1:0)
Real Betis
53' Iglesias   • 69' Fékir   • 73' V. Ruiz  (Bartra)
Celta Vigo
Villar – K. Vázquez (86. Veiga), Domínguez, N. Araujo, Martín – Beltrán (82. Baeza) – Méndez, Denis Suárez, Nolito (58. Solari) – Aspas (C), S. Mina.
Gil – Nevado, Martínez
Abanca-Balaídos (Vigo)
Real Betis
Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Miranda (46. Moreno) – G. Rodríguez, Guardado (C) (66. W. Carvalho) – Rodri (57. D. Lainez), Fékir, Ruibal (46. Tello) – Iglesias (82. Loren).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:20.
Fotbalisté Betisu se radují! Na hřišti Celty vítězí 3:2 a v tabulce La Ligy nakonec obsadili šesté místo, které stačí na účast v příštím ročníku Evropské ligy! Pro hosty se přitom utkání dlouho nevyvíjelo dobře. Ve 32. minutě jim dal gól z penalty Iago Aspas a krátce po změně stran navýšil náskok Celty Brais Méndez. Hosté to však nezabalili. V 53. minutě je vrátil do hry proměněnou penaltou Borja Iglesias a v 69. minutě srovnal krásně kopnutým přímákem Nabil Fékir. O chvíli později pak definitivně dokonal obrat po rohovém kopu Víctor Ruiz. Andalusanům pak ještě zkomplikoval závěr vyloučením Tello, ovšem o potřebné tři body se už připravit nenechali.
90+6'
90+5'
Pronikajícího Laineze zastavil faulem Miguel Baeza. Dostal žlutou kartu, hosté navíc budou šetřit cenný čas.
90+3'
Rohový kop domácích. Araujo na centrovaný míč nedoskočil a Betis se osvobozuje.
90+2'
Rozhodčí dnes tahá karty velmi často. Další si zapsal domácí Solari.
90+1'
Rozhodčí nastaví pět minut!
90'
Diego Lainez je dalším hráčem, který obdržel žlutou kartu.
89'
Claudio Bravo dostává žlutou kartu za zdržování hry.
88'
Domácí mohli vyrovnat! Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Iago Aspas, Claudio Bravo ale zakročil na brankové čáře!
86'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Kevin Vázquez, přichází Gabriel Veiga.
83'
Domácí zahrávali rohový kop. Centrovaný míč si defenziva Betisu pohlídala.
82'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Miguel Baeza.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Loren.
81'
Máme tu poslední desetiminutovku duelu. Betisu se podařilo otočit nepříznivý průběh utkání, dohrává ale o deseti.
78'
Po faulu Alexe Morena budu domácí zahrávat standardní situaci... Hostující hráč nakonec dostal i žlutou kartu.
76'
Velká komplikace pro hosty! Za šlapák dostává druhou žlutou kartu Cristian Tello. Betis tak bude dohrávat o deseti.
75'
Žlutou kartu dostává Cristian Tello (Real Betis).
73'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté dokonale otáčí skóre utkání a vedou 3:2! Po rohovém kopu míč na přední tyči tečoval Marc Bartra. Balón tak propadl k VÍCTOROVI RUIZOVI, který ho zblízka uklidil do sítě – 2:3.
71'
Betisu by za současné situace nestačila na posun alespoň na šesté místo ani remíza. Hosté by potřebovali urvat výhru.
70'
Z domácí lavičky byl za protesty vykázán trenér Eduardo Coudet. Utkání bude muset dokoukat z tribuny.
69'
Tak tohle byla nádhera! NABIL FÉKIR totiž zakroutil míč z přímého kopu do bližší šibenice domácí brány a Iván Villar se prolétl vzduchem zbytečně – 2:2.
67'
Diego Lainez si nyní před pokutovým územím Celty naběhl do loktu Iaga Aspase. Hosté budou zahrávat zajímavou standardní situaci. Domácí kapitán navíc dostal žlutou kartu.
66'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází William Carvalho.
65'
Diego Lainez přišel na půlce hřiště o balón. Hosté mezitím chystají změnu v sestavě.
63'
Hra se teď trochu uklidnila. Oba celky možná sbírají síly na závěrečné momenty zápasu.
61'
Za námi je hodina hry. Domácí vedou už jen o jeden gól a Betis cítí šanci na obrat.
58'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Augusto Solari.
57'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Rodri, přichází Diego Lainez.
57'
Po druhém rohovém kopu se už domácí ubránili bez větších problémů.
56'
Hosté zahrávali roh, po němž byli blízko k vyrovnání! Centr na přední tyč prodloužil jeden z hráčů v zelenobílém za sebe a na druhé tyči mohl balón usměrnit do odkryté brány Guido Rodríguez. V tom mu zabránil jeden z protihráčů, po jehož zásahu uvidíme další roh.
55'
Hostům by mohl stačit k posunu v tabulce o vytoužené místo dopředu i bod. Uvidíme, jaký výsledek dnes dokáží uhrát.
53'
BORJA IGLESIAS pokutový kop chladnokrevně proměnil! Proti dělovce do horního rohu brány byl Villar bezmocný. Hosté jsou zpátky ve hře o body – 2:1.
52'
Penalta pro hosty! Emerson si to z pravé strany namířil do šestnáctky, kde ho přišlápl Nolito.
51'
Další šance Celty! Iago Aspas se dostal v pokutovém území k balónu a poslal ho těsně nad břevno!
49'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Domácí zvyšují svůj náskok a přibližují se k šesté výhře v řadě! Nolito přenesl hru doprava na Iaga Aspase. Ten u rohu pokutového území přenechal míč BRAISOVI MÉNDEZOVI, který technickou střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře Brava – 2:0.
48'
Borja Iglesias fauloval v hlavičkovém souboje Braise Méndeze. Rozehrávat budou domácí.
46'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Cristian Tello.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Alex Moreno.
46'
První poločas vyšel lépe domácí Celtě. Ta působila od začátku živějším dojmem, což vyvrcholilo po půlhodině hry. Obránce Bartra si pomohl rukama v souboji s na centr nabíhajícím Santim Minou a rozhodčí proti Betisu nařídil pokutový kop. Ten Iago Aspas proměnil a stanovil tak poločasový stav. Celek z Andalusie, který hraje ještě poměrně o hodně, se bude muset v dalším průběhu utkání zlepšit.
45+2'
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45+1'
Standardní situaci rozehrával Juan Miranda, který to zkusil přímo. Brankář Iván Villar střelu k bližší tyči pokryl.
45'
V blízkosti domácí šestnáctky byl faulován Emerson, kterého stáhl k zemi Nolito. Ten dostává žlutou kartu, navíc z toho bude zajímavá standardní situace pro Betis.
42'
Domácí obránce Néstor Araujo byl rozhozen soubojem s napadajícím Ruibalem a následně skončil na zemi po nárazu do Nabila Fékira. Až jemu je pískán útočný faul.
40'
Žlutou kartou byl potrestán domácí Carlos Domínguez.
39'
Fran Beltrán to zkusil z poměrně velké dálky. Jeho rána prolétla vysoko nad bránou Betisu.
38'
Hosté potřebují zlepšit svou hru, pokud chtějí ve Vigu bodovat. Směrem dopředu se jim zatím vůbec nedaří.
36'
Hostující Aitor Ruibal vlétl z levé strany do šestnáctky soupeře. Vše ale skončilo jen jeho útočným faulem.
34'
Hosté se po rohovém kopu ubránili.
33'
Domácí jsou při chuti. Střela Santiho Miny byla sražena na roh.
32'
Domácí se ujímají vedení! Tradiční exekutor penalt IAGO ASPAS to kopl po zemi k tyči po levé ruce marně se natahujícího brankáře Brava.
30'
Penalta pro domácí! Marc Bartra přidržel za dres nabíhajícího Santiho Minu a rozhodčí Gil je nekompromisní.
28'
Bartra ale bude v pořádku. Hra již pokračuje.
26'
Denis Suárez fauloval Marca Bartru a za své počínání uviděl žlutou kartu. Stoper hostí je po jeho zákroku ošetřován.
25'
Hosté hned z protiútoku také zahrozili! Z levé strany šestnáctky mířil těsně vedle bližší tyče Aitor Ruibal.
24'
První gólová šance Betisu! Denis Suárez vysunul Iaga Aspase, který si míč srovnal na střelu a mířil po zemi na vzdálenější tyč. Betis však podržel Claudio Bravo!
23'
Držení míče – 65 % : 35 %
21'
Domácí předvedli rychlý přechod do útoku. Z levé strany zakončoval nad bránu Santi Mina.
21'
Emerson přistrčil Braise Méndeze. Domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
19'
Celek ze Sevilly přežil také další rohový kop Celty.
18'
Hostující Víctor Ruiz si v přerušené hře prohlédl žlutou kartu za zákrok, po němž domácí měli výhodu. Ti z ní vytěžili rohový kop.
17'
Domácí si nyní vyměňují míč na vlastní polovině. Snaží se o trpělivou hru.
15'
Domácí zahrávali rohový kop. Centr Denise Suáreze na přední tyč byl odvrácen.
14'
Zatím čekáme na nějakou větší šanci. Oba týmy ale dohrávají sezónu v dobré formě a tak by to mohly ještě rozjet.
12'
Připomínám, že pro Betis je dnešní zápas velmi důležitý. Přeci jen je rozdíl, pokud by v příští sezóně hrál Evropskou ligu nebo jen tu Konfederační.
11'
Domácí jsou zatím o něco aktivnější. Aaron Martín se snažil nakopnout míč na levé křídlo, kde operuje Nolito. Ten měl ale k balónu příliš daleko.
9'
Domácí zahrávali standardní situaci od pravé postranní čáry. Střílený centr Aarona Martína vyboxoval brankář Claudio Bravo.
8'
Rohový kop Celty hosté dokázali ubránit a dostat míč do bezpečí.
7'
Brais Méndez se dokázal uvolnit na pravé straně a odcentrovat. Emerson míč odhlavičkoval na roh.
6'
Útočná snaha Betisu. Z pravé strany centroval Emerson, poté se balón odrazil do zámezí od jednoho z hráčů hostí. Do hry ho tedy uvede brankář Villar.
5'
Denis Suárez se snažil vysunout na levém křídle rozběhnutého Nolita. Ten ale balón nestihl a tak se bude kopat od brány Betisu.
4'
Po útočném faulu Frana Beltrána budou rozehrávat hosté z vlastní poloviny.
3'
Rychlostní souboj s Nolitem dobře zvládl hostující obránce Emerson, který z toho vyšel s míčem na kopačce.
1'

Real Club Celta de Vigo: Villar – K. Vázquez, Domínguez, N. Araujo, Martín – Beltrán – Méndez, Denis Suárez, Nolito – Aspas (C), S. Mina.
Náhradníci: Sequeira, R. Blanco – Sotelo, Ferreyra, Aidoo, Murillo, Baeza, Tapia, Mallo, Veiga, Juncà, Solari.

Real Betis: Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, Guardado (C) – Rodri, Fékir, Ruibal – Iglesias.
Náhradníci: Robles – D. Lainez, Joaquín, Tello, Fekir, Montoya, Moreno, Juanmi, Sidnei, W. Carvalho, Mándí, Loren.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Celta Vigo (8. místo, 14 – 11 – 12, skóre 53:54, 53 bodů)
Fotbalisté Celty se už v tabulce nemohou posunout nahoru ani dolů. Momentálně však mají skvělou formu, vždyť zvítězili pětkrát v řadě. Naposledy si hráči Viga dokonce vyšlápli na Camp Nou na slavnou Barcelonu. Tu zdolali 2:1 a připravili ji tak o šanci skončit na lepší než třetí příčce. Hrdinou utkání byl Santi Mina, který vstřelil oba góly Celty. Ten vítězný zařídil v 89. minutě.

Posledních 5 zápasů Viga:
Vigo – Osasuna 2:1
Vigo – Levante 2:0
Villarreal – Vigo 2:4
Vigo – Getafe 1:0
Barcelona – Vigo 1:2
Real Betis (7. místo, 16 – 10 – 11, skóre 47:48, 58 bodů)
Betis drží sedmé místo, které by stačilo na účast v nově založené Konfederační lize. Stále ale může skončit na páté nebo šesté pozici a to by znamenalo prestižnější Evropskou ligu. Motivace tedy celku ze Sevilly scházet nebude. Pátý Real Sociedad má o bod více, šestý Villarreal se pak před Andalusany nachází jen o skóre. Betis neprohrál posledních deset zápasů, nutno ale dodat, že za toto období hned sedmkrát remizoval.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Real Madrid – Betis 0:0
Valladolid – Betis 1:1
Betis – Granada 2:1
Eibar – Betis 1:1
Betis – Huesca 1:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! O víkendu je na programu poslední kolo španělské La Ligy. Větší část zápasů se hraje v sobotu v podvečer, kde se utkají také Celta Vigo a Betis. Sedmí hosté usilují o pohárové příčky. To osmá Celta už na jiné pozici skončit nemůže.