La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Getafe - 26. září 2020   13:00

0:0
(0:0)
D. Alavés
F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Méndez (88. Sainz), Battaglia (80. García), Pons, Rioja (69. López) – Joselu, Deyverson (81. Lucas Pérez).
Alberola – Hernández, Cerdán
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Etxeita, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović (88. Timor), Arambarri, Cucurella – Cucho Hernández (61. Ángel Rodríguez), Jaime Mata (46. Ünal).
Yáñez – Cabaco, Chema, Ángel Rodríguez, Palaversa, Timor, Ünal.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:13.
Předehrávka třetího kola španělské La Ligy mezi Deportivem Alavés a Getafe skončila bezbrankovou remízou. Zápas ovšem nabídl několik zajímavých příležitostí, diváci u televizních obrazovek si určitě přišli na své. Ve 28. minutě dokonce Cucho Hernández vsítil branku, ta ovšem nemohla platit kvůli ofsajdovému postavení zakončujícího fotbalisty. I domácí měli pár zajímavých šancí. Tu největší zazdil v závěru první půle Joselu, překvapený ze zisku míče selhal při zpracování. Favorizované Getafe si po výhře nad Osasunou zapisuje do tabulky další bod za remízu s Alavesem, kterou určitě bere. Soupeř, který v poslední době prochází velkou herní krizí, dnes podal poměrně dobrý výkon.
90+3'
90+2'
Getafe mohlo rozhodnout o svém vítězství z volného přímého kopu. Avšak rozehrávající Mauro Arambarri důležitost okamžiku nezvládl, míč poslal přímo nad střed brány, kde stál připravený Pacheco.
90+1'
Lucas Pérez potřeboval pár centimetrů navíc. Vysoký balón Garcíi zprava lze hodnotit jako povedený, avšak španělský forward hlavičkoval ve velkém záklonu vedle.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Allan Nyom nejprve skvěle odstavil od balónu Joselua, jenže vzápětí hrůzostrašně přihrál protihráčovi. Dezorientovaný Sainz, naštěstí pro hosty, přihrával, až když přešel postranní čáru.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází David Timor.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Borja Sainz.
87'
Brankář Fernando Pacheco výrazně pomohl spoluhráčům při bránění nebezpečné situace. Proti centru Arambarriho zareagoval výborně, míč schoval v rukavicích.
86'
Postavení mimo hru zastavilo snahu Deportiva za kýženou první brankou. Tím, kdo si nepohlídal postavení s defenzivou, byl nově příchozí Lucas Pérez.
85'
Pěkná spolupráce dvou krajních beků hostujícího celku. Olivera centroval na do šestnáctky naběhnuvšího Nyoma, bek střílel o centimetry mimo bránu.
84'
Fotbalisté v červených dresech předvedli pěknou kombinaci u levé lajny. Povedená narážečka se zasekla u Ünala, jehož myšlenku přečetl Laguardia.
83'
Z něj hosté branku neohrozili, naopak domácí podnikli rychlý brejk středem. Najeho konci byl prohřešek Damiána Suáreze, potrestaný žlutým kartónkem.
82'
Marc Cucurella ukázal přehled, když šikovně podržel balón a přihrál v tu nejvhodnější chvíli Rodríguezovi. Útočník nastřelil Lópeze a získal roh.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby a my stále marně čekáme na úvodní gól střetnutí. Dočkáme se?
81'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Lucas Pérez.
80'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rodrigo Battaglia, přichází Manuel García.
79'
Enes Ünal znovu ukázal, že patří mezi opravdu rychlé fotbalisty. Levou stranou utekl osobnímu strážci a centroval do vápna, kde nebezpečí zažehnal López.
78'
Brankár Soria s výkopem příliš nespěchal, skoro to vypadá, že se Getafe spokojí s bodem. Není divu, v posledních minutách tahá za kratší konec provazu.
77'
Protiútok pravou stranu zakončil Edgar Méndez centrem přes celou šíři hřiště. Deyverson z voleje vysoko přestřelil.
76'
Getafe nechce zůstat pozadu, také chce útočit. Jejich rozehrávka však postrádá přesnost i myšlenku, soupeř dobře čte úmysly protihráčů.
75'
Odražený balón si kousek za velkým vápnem našel Enes Ünal. Rána z první mu sedla dokonale, trefila do břicha blokujícího Laguardiu. Tomu naštěstí zůstal dech.
74'
Neskutečný Soria. Strážce hostující svatyně nejenže opět zachytil centr, ale rychlým výkopem nastartoval Rodrígueze v souboji jeden na jednoho proti Lejeunemu vybojoval standardku. Stoepr navíc dostal od cesty žlutou kartu.
74'
Gólman David Soria dnes defenzivě pomáhá velkou měrou. Dnes již poněkolikáté skvěle vyběhl z brankové čáry a vyboxoval kulatý nesmysl mimo šestnáctku.
73'
Po delší době o sobě dal vědět Deyverson, jenž v první půli spálil velkou šanci. Dobře pokryl balón před Navarrem, ten ho nakonec nedovoleně poslal na trávník.
72'
Alavés nyní zatlačil soupeře na jeho vlastní polovině, domácí jsou hladoví po vítězství. Hosté mají kolem vlastní šestnáctky rozestavěno hned osm svých hráčů.
71'
Damián Suárez chtěl hrát konstruktivně, avšak nakonec musel zvolit jinou variantu. Před dotírajícím Joseluem odkopl míč za postranní čáru.
70'
Ángel Rodríguez špatně odhadl trajektorii balónu. Po nákopu Etxeity se rozběhl k pravé lajně, jenže vítr jej stočil více na střed.
69'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Javi López.
68'
Rodrigo Battaglia vyslal špatný centr. Kulatý nesmysl poslal přímo o rukavic Sorii, žádný z domácích fotbalistů neriskoval střet s ním.
67'
Mizernou domluvu mezi Cucurellou a Dakonamem mohl potrestat Rioja, který po pravé lajně nastartoval Méndeze. Toho Olivera sundal k zemi i za cenu faulu a standardky.
66'
Getafe začíná přitápět pod kotlem. S hlavou v dlaních skončil na trávníku Allan Nyom, jenž hlavičkoval o kousek mimo.
65'
Rodrigo Battaglia se hodně zlobí, avšak jeho ruka v obličeji Etxeity byla hodně viditelná. Středopolař vzápětí inkasoval kartu žluté barvy za zbytečné řeči.
64'
Akce ještě pokračovala. Enes Ünal prošel přes dva protihráče a před brankou hledal Maksimoviće, Srb zásluhou obranného zákroku Duarteho na balón nedosáhl.
63'
Jeho exekuce se chopil Mauro Arambarri. Polovysoký centr na přední tyč nebyl z nejpovedenějších, situaci pohlídal Battaglia.
62'
Konečně něco směrem dopředu vymysleli rovněž hosté. V blízkosti praporku odcentroval Allan Nyom, Laguardia před Rodríguezem odvracel za cenu rohového kopu.
61'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Ángel Rodríguez.
60'
Po hodině zápasu nadále platí bezbrankové skóre. V rámci druhého poločasu má mírně navrch Alavés, avšak žádnou gólovku si zatím hráči tohoto celku nepřipravili.
59'
První žlutá karta je na světě. Pěkně zblízka ji uviděl kapitán Getafe Djené Dakonam, jenž podražením Ponse zamezil protiútoku.
58'
Fotbalisté Deportiva směřovali do rychlého protiútoku, tomu ovšem předcházel útočný faul. Edgar Méndez při úspěšném vypíchnutí nejprve trefil Oliveru na lýtko.
57'
Stoper Djené Dakonam na půlce podklouzl, celou situaci za něj musel hasit kolega ze stoperské dvojice Xabier Etxeita. Před Joseluem odkopl na poslední chvíli.
56'
Allan Nyom si říkal o potrestání žlutou kartou. Balón mu trestuhodně podjel mezi nohama, načež stáhl k zemi Rioju zabíhajícího za jeho záda. Arbitr se spokojil s ústním varováním.
55'
Svěřenci kouče Machína se snaží strhnout vedení na svou stranu, jenže chybí potřebný moment překvapení. Defenziva Getafe zatím brání s jistotou.
54'
Poslední varování pro Ponse, který na polovině hřiště zezadu tvrdě sestřelil Cucurellu. Ten se na nohy zvedá jen ztěžka.
53'
David Soria při dlouhém výkopu selhal. Daleko letící balón poslal mimo hrací plochu, Alavés bude vhazovat na vlastní polovině.
52'
Domácí hráči vstoupili do druhé půle jednoznačně aktivněji. Zprava odcentroval Luis Rioja, balón ještě ze vzduchu sebral brankář.
51'
Djené Dakonam si počínal jako správný lídr obrany. Dlouhý nákop prvním dotekem sklepl do nohy, načež presujícímu Deyversonovi udělal kličku do protipohybu a s přehledem rozehrál.
50'
Znovu Marc Cucurella, přes něhož Getafe hraje většinu svých útočných výpadů. Levý záložník pěknou kličkou obelstil Battagliu, Ünalovi přihrával do ofsajdu.
49'
Následoval rohový kop, který sice přinesl střelu, avšak vůbec ne nebezpečnou. Hlavičkující Víctor Laguardia poslal kulatý nesmysl o dobré dva metry vedle pravé tyčky.
48'
Mathias Olivera špičkou kopačky zabránil obrovské šanci. Luis Rioja se už připravoval k zakončení, když mu obránce před nosem odkopl míč do zámezí.
47'
Domácí trenér je nejspíše s hrou svých svěřenců spokojený, protože do základní sestavy o poločase nezasahoval. Naopak kouč Bordalás jednu změnu udělal, Matu nahradil Ünal.
46'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Enes Ünal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:02.
První poločas zápasu mezi Deportivem Alavés a Getafe regulérní branku nenabídl. Jednu neregulérní ano, a to ve 28. minutě, avšak hostující Hernández zakončoval v ofsajdovém postavení. Také domácí měli šanci, tu největší v samotném závěru poločasu, jenže překvapený Joselu si před brankou neporadil se zpracováním. Sledujeme velmi vyrovnané, bojovné střetnutí, šance jsou otevřené na obě strany.
45+2'
45+1'
V posledních vteřinách úvodního dějství ještě hosté vybojovali roh. Přetažený balón mířil na Etxeitu, jehož dobře pokryl Laguardia.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jedni minutu.
44'
Dlouhý výkop gólmana Pacheca letěl do míst, kde bojoval Joselu s Dakonamem. Stoper prokázal větší stabilitu, tělem soupeře odstavil.
43'
Navzdory početní převaze si Rodrigo Battaglia poradil skvěle. Pod tlakem balón prohodil mezi oběma protihráči, Xabier Etxeita ho podrazil.
42'
Gól do šatny visel ve vzduchu! Za parádním obloučkem Deyversona za obranu naběhl Rioja, který po zemi poslal balón do šestnáctky. Méndez ve skluzu ještě zvládl přiťuknout balón k Joseluovi, který však s touto možností vůbec nepočítal, místo zpracování a poklidného zakončení se od něj balón odrazil jak od zdi.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou celky do kabin za bezbrankového stavu?
40'
Jaime Mata pořádně protáhl Pacheca! Akce znovu přes pravou strany, kdy tentokráte centroval Arambarri vzduchem. Hlavičku vytěsnil gólman konečky prstů nad horní tyč.
39'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Mathias Olivera chtěl přenést hru na Nyoma, jenž stál vpravo úplně sám, jenže kulatý nesmysl jej přeletěl.
37'
Pokračuje aktivita Getafe, jež v posledních minutách dominuje. Nemanja Maksimović zkusil odvážný průnik přes dva hráče. Neuspěl.
36'
Velké nedomluvy mezi stoperskou dvojicí mohl využít Jaime Mata. Avšak sám byl překvapený ze zisku balónu, proto hrál dozadu.
35'
Nejaktivnějším hráčem v dresu hostů je jednoznačně Marc Cucurella. Právě on špičkou zakončoval po přízemním centru Nyoma z pravé strany, Pacheco balón zpacifikoval nadvakrát.
34'
Pere Pons dostal ideální pas na levou stranu. Hrudí si sklepl balón více na střed, z hlafvoleje pak pálil o metr nad břevno.
33'
Nedovolený zákrok na polovině hřiště, držení balónu připadne domácím. Allan Nyom při výskoku nakopl Rioju do žeber.
32'
Xabier Etxeita zabral v pravý čas. Španělský stoper odvážně vystoupil proti Joseluovi, jemuž ve skluzu odkopl míč přímo z pod kopaček.
31'
Půl hodina zápasu je pryč, skóre zůstává bezbrankové. Iniciativu pomalu přebírá favorizované Getafe, které před malou chvilkou vstřelilo gól, ale neregulérní.
30'
Kapitán hostů má velké štěstí, že jeho zbytečný zákrok domácí nepřetavili v gól. Na přetažený pas Battaglii Laguardia nedosáhl.
29'
Skoto to vypadalo, jako by si Djené Dakonam s Deyversonem vyřizoval účty po faulu na jeho osobu. Do útočníka tvrdě naskočil, rukou jej navíc trefil do obličeje.
28'
Radost z gólu vydržela Getafe jen pár vteřin. Marc Cucurella pěknou nahrávkou vyslal do gólovky Hernándeze, který zamířil nechytatelně pod horní tyč, jenže v dobře přihrávky stál za posledním obráncem.
27'
Obranné povinnosti splnil na jedničku Damián Suárez. protivníka sice pustil za záda, jenže balón směřující na něj dokázal včas zastavit.
26'
Centr letěl příliš dlouho. Této skutečnosti využil brankář Pacheco, který vystartoval z brány a míč vyboxoval mimo šestnáctku.
25'
Marc Cucurella levou stranou rozkmital rychlé nohy, na hrací ploše ještě stihl pas Maksimoviće, ačkoliv byl zblokovaný. Proti Mendézovi vybojoval roh.
24'
Na malý moment zaskočil za lídra defenzivní linie na pozici středního obránce Mauro Arambarri. Opravdu jen na chvíli, Dakonam je zpět ve hře.
23'
Reprezentant africké země Togo zůstal ležet na trávníku v bolestech. Naštěstí se po pár vteřinách postavil na nohy bez cizí pomoci a zdá se, že bude schopen pokračovat ve hře.
22'
Kapitán Getafe Djené Dakonam skvěle pokryl balón, s čímž Deyverson vůbec nepočítal a soka tvrdě nakopl do levého stehna. Jasný faul.
21'
Posila z anglického Newcastlu United, stoper Florian Lejeune, zkusil i navzdory velkému úhlu zakroutit balón na bližší tyč. Soria pouze sledoval, jak prolétl těsně nad břevnem.
20'
Premiérovou standardní situaci mají k dispozici rovněž hráči v modro-bílém. Byl to Edgar Méndez, kdo se nechal chytře fauloval pár metrů za hranicí šestnáctky.
19'
Luis Rioja ještě zasprintoval a vybojoval kulatý nesmysl pro své barvy. Pod tlakem hrající Djené Dakonam nedokázal přihrát po lajně tak, jak si představoval.
18'
Zrychlit hru chtěl jemným obloučkem za obranu Xabier Etxeita. Mathias Olivera sice míč dostihl, avšak z jedničky centroval mimo hrací plochu.
17'
Fotbalisté v červených dresech to opět zkoušejí skrze trpělivou kombinaci. Zase však jde o sérii přihrávek v blízkosti půlící čáry, dále je soupeř nepouští.
16'
Zatím sledujeme vyrovnané střetnutí. Šance jsme měli možnost vidět na obou stranách, blíže gólu ale byl jednoznačně domácí tým.
15'
Na domácích hráčích je vidět velká motivace přerušit mizernou sérii z předešlých zápasů. Alavés čeká na vítězství již sedm utkání.
14'
Svěřenci kouče Bordaláse se snaží zklidnit hru, což momentálně vychází na jedničku. Kombinují v prostoru kolem středového kruhu.
13'
Z pravé strany odcentroval do pokutového území Getafe Pere Pons. Dakonam odvrátil balón těsně za velké vápno, Rioja hlavičkou z velké dálky svatyni neohrozil.
12'
Obrovská šance Deportiva nekončí gólem! na ofsajdovou past vyzrál Deyverson, který rázem běžel tváří v tvář vyběhnuvšímu gólmanovi. Vyběhnuvší Soria soka pořádně rozhodil, forward ve snaze lobovat přestřelil.
11'
Cucuella v úvodu hýří aktivitou. Pěkně přebral balón a už to vypadalo, že bude střílet, v tom ale zakopl o nohy Duarteho. Rozhodčí nechal hru plynout dál.
10'
Dobrou příležitost mělo také Getafe. Marc Cucurella nasadil jesličky Riojovi a postupoval směrem do vápna, odkud nahrál na střed Matovi. Rána z první rozvlnila boční síť.
9'
Hráči Alavesu nyní promrhali velkou šanci. Konkrétně Méndez, který mohl střílet, avšak zbytečně celou akci pozdržel, a ikdyž nakonec dokázal přihrát Joseluovi, tak ten přes dva beky balón nepropálil.
8'
Rychle na druhou stranu. Bleskový protiútok založil Luis Rioja, jenž průnikovým pasem oslovil Josela. Španěl neuspěl v souboji jeden na jednoho proti Etxeitovi.
7'
Standardku rozehrál Mauro Arambarri. Míči dal příliš velkou výšku, dobře vyběhl Fernando Pacheco, jenž schoval balón v rukavicích.
6'
Zleva nebezpečně odcentroval Marc Cucurella. Do dráhy letu balónu obětavě skočil Battaglia, jenže kulatý nesmysl zasáhl rukou.
5'
Presující Cucho Hernández dostal Víctora Laguardiu pod velký tlak. Stoper proto otočil hru směrem ke své bráně, brankáři poslal malou domů.
4'
Na druhé straně zkoušel štěstí Jaime Mata. Útočník si ale nepohlídal postavení s obrannou linií, v době přihrávky se nacházel v ofsajdu.
3'
První náznak šance měli domácí. Za nákopem Battaglii po pravé straně sprintoval Joselu, avšak dobře zareagoval gólman, jenž vyběhl a odkopl míč do zámezí.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modro-bílých dresech. Hráči Getafe pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy červené.
1'

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Méndez, Battaglia, Pons, Rioja – Joselu, Deyverson.
Náhradníci: Sivera – Martín, Ely, Blanco, García, García Peréz, Guidetti, López, Mahmoud, Marín, Lucas Pérez, Sainz.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Etxeita, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Cucho Hernández, Jaime Mata.
Náhradníci: Yáñez – Cabaco, Chema, Ángel Rodríguez, Palaversa, Timor, Ünal.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Getafe CF

Fotbalisté Getafe bojovali do posledního kola o účast v pohárové Evropě, kam měli skvěle nakročeno, jenže podobně jako Alavés zažili mizerný konec sezóny, když z dvanácti utkání zvládli za tři body jediný, a tak o dva body zaostali za Granadou, která si momentálně užívá účast ve 4. předkole Evropské ligy. Vedení i přes nepovedený konec dále důvěřuje koučovi Bordalasovi. Getafe v přípravě sehrálo tři střetnutí, dva zápasy s týmy z nižší soutěže vyhrálo, s Realem prohrálo vysoko 0:6. Vstup do ligové sezóny byl úspěšný, ačkoli výkon hodně pokulhával. Zásluhou jediné střely na brány Getafe porazilo Osasunu 1:0.
Deportivo Alavés

Alavés se v současné době topí v hluboké herní krizi. Pokud vezmeme v potaz i výsledky z minulé sezóny, tak z posledních patnácti ligových zápasů vyhráli jediný, a to na půdě Betisu. Mizerný závěr uplynulého ročníku stál místo trenéra Garitana, avšak ani jeho nástupce Machín zatím nedokázal tým zvednout. Po třech prohrách a jedné remíze v přípravných zápasech zůstala celku z Baskicka špatná forma i v ostrých zápasech, ačkoli proti Betisu i Granadě prohrál jen o gól.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne! Vítám vás při sledování 3. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Alavésem a Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.