La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Real Betis - 13. května 2021   20:00

Eibar
83' Enrich (R. Correa)
1:1
(0:1)
Real Betis
4' Guardado  (D. Lainez)
Eibar
Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Arbilla, Cote (79. Muto) – Expósito, Papakouli Diop (46. Recio), Atienza, Gil (72. Kévin Rodrígues) – Kike García (C), Enrich (90+2. P. León).
Díaz de Mera – Becerril, Escuela
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Real Betis
Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Guardado (C) – D. Lainez (65. Ruibal), Fékir (79. Canales), Tello (72. Loren) – Iglesias (72. Rodri).

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pracovního týdne!
Vyústění duelu ponechává SD Eibar na děleném 20. místě, zatímco Real Betis poskočí na 6. příčku.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:8.
V Eibaru si dnes oba soci body rozdělí! Již v úvodních minutách přitom šel do vedení Betis, který pak navíc z brejků tlačícímu soupeři několikrát pohrozil, poslední slovo ale nakonec přeci jen řekli domácí. Stupňující převaha vyvrcholila v 83. minutě gólem Enricha a div že proti strnulému Realu nedokázal Eibar udeřit ještě podruhé.
90+5'
90+5'
Dalekonosný přímák měl následně hlavičkovat do ohně Oliveira, ale tento záměr nevyšel. Míč skončil v reklamních panelech.
90+4'
Na úplný závěr tady ještě máme standardku Eibaru v podstatě ze středového kruhu.
90+4'
Ojedinělá protiakce Betisu se v nic významného nepřerodila.
90+3'
Přestupek některého z domácích ve změti soubojů také připraví Eibar o čas na vstřelení vytoužené vítězné branky.
90+2'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Pedro León.
90+2'
Na trávníku se teď povaluje Sergi Enrich, kterého sužují křeče.
90+1'
Armeros ještě buší na defenzívu Betisu, výraznější příležitosti ale ne a ne přijít.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Correa vletěl do souboje s Mutem u postranní čáry a podkopnul mu nohy. Nařízený přímý volný kop však vyústil jen v odkop od brány Brava.
88'
Aktivnější se s blížícím se závěrečným hvizdem zdá být Eibar, který se veze na vlně nadšení ze vstřelené branky.
87'
Muto ze souboje s Morenem vytěžil rohový kop, který ale sám o sobě nebezpečí před Claudia Brava nepřinesl.
85'
Marc Bartra si pohlídal propadlý míč a odklidil jej do zámezí, než se k němu mohl dostat některý z útočníků.
83'
Eibar právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Centr Correy z pravého křídla si našel nedostatečně hlídaný SERGI ENRICH a hlavou jím z takřka nechytatelné blízkosti rozvlnil síť! Necelých deset minut před koncem se tak začíná v podstatě od znova!
82'
Na hranici šestnáctky přistál u nohou Expósita pohledný zpětný pas, tvořivý záložník však z jedničky napálil kopačák o kousíček vedle!
82'
Tato anabáze sevillského mužstva ale neměla dlouhého trvání, tvoří už zase Eibar.
81'
Betis ještě napadáním dokázal vydolovat míč a nedovolený zákrok Recia jen podtrhnul jeho zisk.
80'
Bravo sice lapil další z centrů, jeho balón vyslaný dopředu ale skončil u soupeře.
79'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Sergio Canales.
79'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Cote, přichází Jošinori Muto.
78'
Pro změnu přímý volný kop dostal k dispozici Eibar, také jeho centr se ale potkal jen s odezvou obrany.
77'
Z této standardky ale Béticos nic zázračného nevymysleli.
77'
Ačkoliv se Loren v souboji přetahoval se dvěma obránci a dostal naloženo, rohový kop přeci jen vyválčil.
76'
Tuto pasáž ale minimálně naruší ofsajd, který zbystřil asistent rozhodčího.
75'
Po odmlce se Eibar znovu na delší chvíli utábořil před branami Betisu.
74'
Nedovolený zákrok po ztrátě míče ukončuje další nepovedený výpad domácího souboru.
73'
Do zápisu o utkání se mohl okamžitě po příchodu na hřiště dostat Loren, na vydařené zpracování vysokého nákopu a úspěšný souboj ale navázal střelou jen na střed brány.
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Loren.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Rodri.
72'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Bryan Gil, přichází Kévin Rodrígues.
71'
Územní převaha Eibaru teď hodně oslábla, je to spíše Betis, který diktuje tempo.
70'
Driblující Gil se nechal v souboji vyhnat za postranní čáru. Balón uvede zpět do hry Emerson.
69'
Týmy si teď jen překopávají míč, což jistě vyhovuje především Betisu.
68'
Cote přetáhnul centr na zadní tyč, kde se Correa dopustil útočného faulu na Morena.
67'
Právě Emerson musel nahánět Bryana Gila, kterého nakonec za cenu darovaného autu zneutralizoval.
65'
Za zdržování autového vhazování si zblízka prohlédnul žlutou kartu Emerson.
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Diego Lainez, přichází Aitor Ruibal.
63'
Betis přežil závar před vlastní bránou! Bravo po rohu nejdříve vyrazil nepříjemnou hlavičku Sergiho Enricha, načež Recio z otočky pálil mimo!
63'
Ze snahy Espósita o centr bude alespoň rohový kop.
62'
Zajímavý kontr hostí vyhořel na kopačce Andrése Guardada, ke kterému se zatáhnul Correa a poctivým dostoupením jej obral o míč, respektive mu ani neumožnil pořádně zpracovat přihrávku Iglesiase.
60'
Mokrý trávník připravil o stabilitu Gila, který tak nemohl příliš efektivně vniknout do šestnáctky.
60'
Hra se nyní koncentruje zejména ve středu pole, ani jeden z týmů se nedostává na dostřel soupeřovy brány.
58'
Pozorný Dmitrović si našel přetažený nákop hostí dříve než Borja Iglesias a bezproblémově jej lapil.
57'
Lainez se stal obětí faulu už v zárodku akce, Betis si v poklidu rozehraje na půlící čáře.
56'
Nešťastný odraz ovšem znamená vhazování pro hosty a několik zabitých sekund času.
55'
Eibar se nastěhoval zpátky na polovinu Béticos, pro Brava si ale zatím příliš výzev nepřipravil.
54'
Kluzký trávník zradil Diega Laineze, který v osudovou chvíli podklouznul, a míč se tak dokutálel na výkop pro domácího brankáře.
52'
Bodyček Robertra Correy na Morena ocenil arbitr žlutým kartónkem. Naštěstí pro Eibar k incidentu došlo daleko od Dmitrovićovy brány.
52'
Po hlavičce Bartry si vyhlédnul odražený míč Expósito, jeho koncovce ale vystavil stopku pohotový blokař Guardado.
51'
Brazilský bek je po ošetření zpátky v akci.
50'
Standardku nešťastně narušil Recio, který ve snaze volejem vystřelit zasáhnul Emersona.
49'
Po odehrání balónu byl dohrán Correa, z blízkosti rohového praporku tedy rozehraje přímák domácí mančaft.
48'
Týmy už si i vyměnily držení míče, výraznější progres ovšem ani jedno z mužstev nezaznamenalo.
47'
Domácí začínají zlehka, pozemní kombinaci nikam příliš neženou.
46'
Eibar rozehrál druhou půli.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Recio.
46'

Ofsajdy: 0 – 0
První poločas na Estadio Municipal de Ipurúa nám nabídnul relativně zajímavý průběh. Do bleskového vedení se zásluhou Andrése Guardada dostal dobře bránící Betis, který pak většinu dějství odolával tlaku Eibaru. Zbylé šance přesto přišly před bránou Marka Dmitroviće, jenž už ovšem podruhé nekapituloval. Domácí i tak budou muset zkvalitnit finální fázi, pokud chtějí pomýšlet na úspěch.
45'
45'
Nabil Fékir se z levého křídla uvolnil ke štiplavé ráně, Marko Dmitrović ale vyrazil i tuto ostrou koncovku!
45'
Bartra si ustrážil Kikeho Garcíu, kterého přesprintoval v souboji o propadlý míč.
44'
Eibar se pokusil zahrozit z brejku, Betis se ale včas stáhnul a neumožnil soupeři jít do přečíslení.
43'
K hlavičce se z rohu vyšplhal Borja Iglesias, díky teči jednoho z obránců z toho však bude nový rohový kop, z opačné strany.
42'
Correa na zadní tyči nevěděl, co se děje za ním, a tak raději zahrál soupeřův centr na rohový kop.
41'
Emerson skončil na trávníku po střetu s Gilem, který jej v zápalu boje podrazil.
39'
Tento Gilův centr už skončil na hlavě Kikeho Garcíi, ze záklonu ale kapitán domácích nedokázal zakončení dostatečně stlačit.
38'
Oliveira byl na půlce pozdě v souboji s rozběhnutým Fékirem, kterému zastoupil cestu, a vykoledoval si žlutou kartu.
37'
Pohledná kombinace Gila s Correou na pravé straně neměla slavného konce, když pravý obránce zpackal koncovku a poslal ji několik metrů mimo.
36'
Diego Lainez si na opačném konci hrací plochy splnil své obranné povinnosti, když vystínoval Coteho. Balón se ale po bezhlavém odkopnutí rychle vrací k nohám domácích.
35'
Z určitého úhlu pohledu lze říci, že se premiérový žlutý trest utkání vyplatil, Betis totiž z nařízeného přímáku nic nevytěžil.
34'
K jasnému taktickému faulu za žlutou kartu se uchýlil Diop, který zatáhnul a navíc ještě podkopnul Nabil Fékira, jenž se hnal do protiútoku.
32'
V souboji s Emersonem García vybojoval autové vhazování. Sudí už nepřihlédnul k divadélku zadáka Betisu, na kterého protivník po odpískání zlehka došlápnul.
31'
Po výkopu Brava, který posbíral centr, míč doskákal až k protějšku Dmitrovićovi.
30'
Zcela klidný Betis i nadále čelí náporu.
29'
V duelu Moreno vs. Gil znovu uspěl první jmenovaný a zamezil tak potenciálnímu nebezpečí.
28'
Balón se po delší době dostává až k Marku Dmitrovićovi.
27'
Perfektně načasovaný skluz Emersona zamezil obrannému rohovému kopu. Takto bude Cote vhazovat.
26'
A opět na sebe vzal tíhu momentu talentovaný Gil, když se pokusil obejít dvojici protihráčů na pravé straně, ale zatímco Tella přelstil, na Morena už nevyzrál.
25'
Centr z kopačky Coteho ztroskotal na hlavě Morena.
24'
Emerson se včas vrátil zpátky a neumožnil Expósitovi dohnat průnikovou přihrávku mezi beky.
23'
Po uklidnění hry zkusil štěstí střelou ze střední vzdálenosti Bryan Gil, přízemní a nepříliš umístěný pokus však Brava nijak nerozhodil.
22'
Na polovině Betisu se teď odehrává spíš než cokoliv jiného nakopávaná. Ani jeden z celků neumí zastavit sérií nejen vzdušných soubojů.
21'
Rohový kop Eibaru odvrátil Víctor Ruiz hlavou obratem na další roh.
20'
Mezitím pracují s merunou znovu domácí fotbalisté, Bravo ovšem zatím na povolání do významnější akce čeká.
18'
Tello překonal všechny své strážce na levém křídle, v osudové chvíli se pak rozhodl pro dělovku z lehce nevýhodné pozice, Dmitroviće však nepropálil! Spoluhráči si stěžují, že jim španělský křídelník nesvěřil zpětnou přihrávku.
17'
Z přímého volného kopu vyslal do ohně o něco slibnějšího centr Cote, ani tady se ale nesetkal Eibar s úspěchem.
16'
Dalekonosný hod Correy Béticos pohodově odvrátili.
16'
Tak ne, nakonec z toho po zásahu pomezního bude jen autové vhazování.
16'
Gil získal o Morena cenný rohový kop.
15'
Královský celek se rovněž od gólu neumí výrazněji ofenzivně prosadit.
14'
Balón z obrany Armeros doputoval po teči až do rukavic Claudia Brava.
13'
Zatím hojně využívané levé straně domácích to znovu nevyšlo. Expósito vyslal Coteho podél lajny do zámezí.
12'
Expósito se přes Emersona nikam neprodral, leda tak za brankovou čáru. Bravo bude vykopávat.
12'
Eibar po menší odmlce znovu buduje tlak.
11'
Ambiciózní ránou z velké dálky se prezentoval Tello, zamířil ale výrazně mimo Dmitrovićovy svatyně.
10'
Diop sice na středu pole vyhrál souboj s Lainezem, následný pas však poslal jen do autu.
9'
Po přihrávce Gila z prvního doteku posílal míč do šestnáctky Cote, akce Eibaru ale ztroskotala na prohrané hlavičce a následném nedovoleném zákroku.
8'
Domácí pokračují v kombinaci, kvůli presinku soupeře se tak ovšem děje zejména v rámci obranné linie.
7'
Eibar se sympaticky pokouší o rychlou protiofenzívu, Betis ale zatím čelí náporu bez jakýchkoliv škod.
6'
Roberto Correa se před odcentrováním vyhnal do značného úhlu a rozhozený obráncem poslal balón do zámezí.
4'
Real Betis právě vstřelil branku!
Do bleskového vedení se dostává hostující celek! Diego Lainez si nezištně navedl míč na střed hřiště, kde jej předal krajanovi ANDRÉSI GUARDADOVI, který pak přízemní a navíc tečovanou ránou ze střední vzdálenosti překonal brankáře! Tento moment může mít zásadní vliv na zbytek utkání!
3'
Kontr Betisu se nezdařil, míč skončil až u Marka Dmitroviće.
2'
Eduardo Expósito se pokusil technickou koncovkou prozkoušet připravenost Claudia Brava, jakmile se jen dostal na dostřel jeho brány, pro chilského gólmana to ale byla lahůdka přímo na prostředek.
1'
Prvotní útok hostí však byl přerušen faulem Diega Laineze, který se dral kupředu i za pomoci nedovolených prostředků.
1'
Betis se postaral o úvodní rozehrávku.
1'
Všechny předzápasové formalitky proběhly, hráči se mohou rozestavět po hřišti.

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Arbilla, Cote – Expósito, Papakouli Diop, Atienza, Gil – Kike García (C), Enrich.
Náhradníci: Y. Rodríguez – S. Álvarez, Bigas, Burgos, Garcia, Inuj, P. León, Muto, Quique, Rafa, Recio, Kévin Rodrígues.

Real Betis: Bravo – Emerson, Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Guardado (C) – D. Lainez, Fékir, Tello – Iglesias.
Náhradníci: Robles, Rebollo – Canales, Fekir, Joaquín, Juanmi, Loren, Mándí, Miranda, Ruibal, Rodri, Sidnei.

Rozhodčí: Díaz de Mera – Becerril, Escuela.
Vzájemné zápasy:

Historicky spolu oba soci sehráli 21 soutěžních klání, přičemž výsledné porovnání je velmi vyrovnané. Sedmkrát triumfoval Eibar, osmkrát se uzavřel duel remízou a v šesti případech naplno bodoval Betis.

Úvodní vzájemný střet sezóny v listopadu přinesl na Estadio Benito Villamarín vítězství Eibaru 0:2, o které se jako střelci postarali Muto a z penalty Burgos. Další pokutový kop navíc neproměnil Enrich. Poslední duel na půdě Eibaru, v únoru minulého kalendářního roku, pak skončil remízou 1:1.
Real Betis:

Zato hosté z Andalusie mají naprosto odlišné starosti. Po několika ročnících strávených uprostřed ligové tabulky se v probíhající sezóně Betis znovu rve o evropské poháry, se kterými má historicky bohaté zkušenosti. Momentálně 51 vybojovaných bodů stačí na 7. místo, jež zaručuje kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu. Hned o bodík výše už se ale nacházejí dvě lákavé příčky pro budoucí účastníky Evropské ligy.

V ofenzivním projevu se řadí klub ze Sevilly k nejatraktivnějším účastníkům La Ligy. Za zápas drží míč průměrně 54 % času, během něhož vyprodukuje necelých 12 střel. Pokulhává však efektivita, Betis se zmohl „jen" na 43 gólových úderů. Na venkovních trávnících mu to ale jde solidně, čehož je důkazem výsledková bilance 6-4-7. Zároveň je jistě rád, že v pondělí s Granadou přetrhl dlouhou šňůru šesti remíz.

Na straně Béticos je výčet absencí o něco rozsáhlejší. Kvůli zdravotním patáliím totiž kouč Manuel Pellegrini nemůže poslat do hry ani jednoho z trojice Camarasa, Martín, Montoya.

SD Eibar:

Baskický celek se pravidelně řadí mezi kandidáty na sestup, pokud mu ale někdy byl opravdu blizoučko, pak je to letos. Dlouholetý trenér José Luis Mendilibar se s Eibarem v závěrečných kolech skutečně bude muset pokusit o zázrak. Aktuálně mu a jeho týmu náleží v tabulce poslední 20. příčka s 29 body a uzoučkým dvoubodovým mankem na nesestupové pozice.

Až tak velkým problémem by pro Armeros nepředstavovala defenzíva, s tou se, co se 46 inkasovaných gólů týče, řadí překvapivě někde mezi ligový průměr. Skutečným trnem v oku jsou však nepřesvědčivé útočné snahy, jejichž výsledkem je letos pouhých 27 branek. Eibar navíc většinu svých bodů získal paradoxně na venkovních hřištích (17), doma se zmohl jen na chabou bilanci dvou výher, šesti remíz a devíti proher.

Chybět by měl Eibaru pravděpodobně jen záložník Alejandro Pozo, který se potýká se svalovým zraněním.

Getafe CF 0:1 SD Eibar (LaLiga)
SD Eibar 3:0 Deportivo Alavés (LaLiga)
SD Eibar 0:1 Real Sociedad San Sebastián (LaLiga)

Kike García (12 gólů)

Nejlepší nahravači v soutěži:

Edu Expósito
Bryan Gil (oba 3 asistence)
Krásný den všem příznivcům španělské kopané! Tento přenos se zaměří na duel 36. kola LaLigy mezi SD Eibarem a Realem Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.