La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Elche  : Sevilla - 6. března 2021   16:15

Elche
70' Guti (Fidel) • 76' Carrillo (Barragán)
2:1
(0:0)
Sevilla
90' L. de Jong  (Acuňa)
Elche
Badía – Barragán, Calvo, Verdú, Josema – Fidel, Marcone (62. Mfulu), Guti (90+2. González), Morente (76. Josan) – Boyé (90+2. Luismi), Carrillo.
Pizarro – Garrido, Masso
Estadio Manuel Martínez Valero, Elche
Sevilla
Vaclík – Navas (68. Suso), Sergi Gómez, Rekik, Escudero (57. Acuňa) – Rakitić (57. Jordán), Gudelj, A. Gómez (76. Nasjrí) – Munir (57. Ó. Torres), L. de Jong, Ocampos.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 1:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:11.
Je dobojováno a my se dočkali velkého překvapení. Domácí tým byl po přestávce aktivnější a byl za to odměněn v 70. minutě, kdy se křížnou ranou trefil Raúl Guti. Sevilla se musela pustit do útočení, jenže snaha o srovnání nevyšla, naopak v 76. minutě upravil na dvoubrankový rozdíl Guido Carrillo. Nakonec jsme ale měli náznak dramatu, neboť v 90. minutě snížil Luuk de Jong. Víc už ale hosté nestihli a zápas tak skončil výsledkem 2:1. Elche je se 24 body na 17. místě, Seville patří se 48 body čtvrté místo.
90+6'
90+5'
Míč je na polovině Sevilly, tohle už vypadá, že domácí v klidu dohrají.
90+4'
Před Badíu přilétl vysoký centr, k hlavičce se dostal Nasjrí, jeho pokus ovšem přistál na horní síti.
90+3'
Roh pro Elche, provedení však nebylo povedené a dopředu už jde Sevilla.
90+2'
Za protesty po jednom ze soubojů o míč byl žlutou kartou potrestán domácí Fidel.
90+2'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Luismi.
90+2'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Raúl Guti, přichází Diego González.
90'
Rozhodčí bude nastavovat pět minut.
90'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tak možná tu ještě máme drama na závěr. Na levé straně měl hodně času na centr Acuňa, na jeho pas si naběhlo hned několik hráčů a nejlépe to provedl LUUK DE JONG, jehož hlavička do gólmanova protipohybu znamenala snížení.
89'
Na trávníku leží domácí Crrillo a chytají jej křeče. Takže nehrajeme.
88'
Domácí pouze odkopli co nejdál od vlastní branky, tohle jim v závěru bohatě stačí.
87'
Další akce Sevilly, po centru do šestnáctky se ovšem pískal útočný faul.
86'
Vůbec první střela hostů na branku! Suso udržel míč, přihrál do druhé vlny na Torrerse, jeho tvrdou ránu po zemi ale Badía vyrazil!
85'
Mezi dvěma obránci se prosmýkl Ocampos a chtěl poté z úhlu vystřelit. Úmysl měl dobrý, provedení bylo horší, míč prolétl velký kus nad Badíovou brankou.
84'
Další z dlouhých pasů hostů, Josan akci přerušil nedovoleným zákrokem.
83'
Elche se teď daří bořit hru, tohle domácím maximálně stačí.
82'
Dlouhý pas za domácí obranu, přihrávku přijal Nasjrí, křížný pokus šel ale mimo Badíovu branku.
81'
Boyé přišel na půlce o míč a hosté se mohou zase vydat vpřed.
80'
Hosté rozehrávají od vlastní branky a jdou skutečně pomalu vpřed.
79'
Jestli před chvílí byla situace pro Sevillu vážná, tak teď je už kritická. Dnes to hostům směrem kupředu moc nejde...
77'
Rozhodčí si ještě celou situaci nechal zkontrolovat u videa a po krátké chvilce gól potvrdil.
76'
Elche právě vstřelilo branku!
Už je to o dvě branky! Po centru se nejvýše do vzduchu dostal GUIDO CARRILLO, svou hlavičku poslal křížem k tyči, Vaclík situaci neodhadl a když se míč odrazil od tyče, tak jej vyrážel již zpoza brankové čáry – 2:0.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Júsuf Nasjrí.
76'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Tete Morente, přichází Josan.
75'
Na zemi leží domácí Raúl Guti, byl faulován a na nohy se mu zatím moc nechce.
74'
Na pravé straně se k centru odhodlal Torres, prudký pas po zemi ale jeho spoluhráči nedokázali zpracovat.
73'
Na lavičce Elche se chystá další střídání.
71'
Sevilla tak má rázem co dělat a bude muset směrem kupředu rozhodně přidat.
70'
Domácí jdou do vedení! Po akci levou stranou přiklepl Carrillo na Fidela, ten se s míčem probil do vápna, přihrál na střed na volného RAÚLA GUTIHO a ten přesnou ranou ke vzdálenější tyči překonal marně se natahujícího Vaclíka – 1:0!
68'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Suso.
67'
Vaclík zákrok odnesl zraněním, už je ale po krátkém ošetření zase připraven do hry.
66'
Vaclík vytasil další dobrý zákrok, nyní včas vyběhl proti Carrillovi a srazil míč mimo šestnáctku.
65'
Tvrdý střet mezi domácím Morentem a hostujícím Gómezem, pískalo se proti hostům.
64'
Pokračuje neúspěšné rozehrávání standardních situací, i tato byla ihned po rozehrání odvrácena.
64'
Další žlutá karta na straně domácích, za skluz byl potrestán Antonio Barragán.
62'
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Ivan Marcone, přichází Omenuke Mfulu.
60'
Následný přímý kop skončil hodně nepovedenou střelou, Badía mohl zůstat v klidu.
59'
U hranice šestnáctky byl faulován hostující Ocampos, když se provinil Marcone a rozhodčí ukázal na penaltu. Podle záběrů se ale zákrok odehrál mimo vápno a rozhodčí také verdikt upravil.
57'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Marcos Acuňa.
57'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází Óliver Torres.
57'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Joan Jordán.
55'
Obrovská šance domácích na vedoucí gól! Gudelj zaváhal, přišel o míč a pustil Boyého do sóla. celou akci musel hasit Vaclík, loženou šanci zvládl vykopnout!
53'
Hosté chystají střídání, u laviček se do hry chystá Óliver Torres.
53'
Z hranice pokutového území vystřelil hostující Alejandro Gómez, chtělo to však více přesnosti...
51'
Už je po vzrušení, kombinace od rohového praporku ke střele nevedla.
50'
Roh pro Sevillu po Munirově střele z levé strany.
49'
U pokutového území Elche se svalil hostující Ocampos, nedovolený zákrok se však nepískal. Už se rozehrává od Badíovy branky.
47'
I v úvodu druhé půle se udělovala žlutá karta, za blokování Vaclíkova výkopu ji dostal domácí Lucas Boyé.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:15.
První poločas je za námi a fotbalu jsme si v něm moc neužili. Hrálo se převážně okolo půlky a vyložené šance prakticky nebyly. Dokonce ani náznaků, takže jak Badía, tak i Vaclík byli prakticky bez práce. Nelze se tak vůbec divit, že do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45'
45'
Tohle se moc nepovedlo, přihrávka po zemi zamířila do rohu pokutového území, kde si seběhl Badía a míč zalehl.
45'
Ještě jedna standardní situace pro hosty, po faulu na Munira uvidíme centr z pravé strany.
43'
Autové vhazování domácích na vlastní polovině, o daleké posunutí hry se pokusí Barragán.
41'
Elche u míče moc dlouho nezůstalo, dopředu jdou hosté, jenže útočná fáze zatím hodně skřípe.
40'
Hostující Luuk de Jong byl v pokutovém území přistrčen Calvem, rozhodčí měl ale jasno, neukázal na penaltu, ale pouze signalizoval odkop od Badíovy branky.
38'
Sevilla předvedla rychlou kombinaci do pokutového území, Rakitić se ji snažil vyšperkovat patičkou, jenže míč přistrčil pouze k obráncům v bílém. No a pak mohl pouze zklamaně skrýt hlavu v dlaních.
37'
Fidel vysunoval nabíhajícího útočníka po levé straně, dal mu to ale až moc daleko od nohy a vše skončilo mimo hrací plochu.
36'
Rozhodčí dává kázání hostujícímu Escuderovi, který v běžeckém souboji fauloval. A mohl být rád, že to nebylo za žlutou kartu.
34'
Domácí tým rozehrál standardku z levé strany, po signálu přilétl prudký míč před Vaclíka a jeho obrana měla plno práce s odvrácením.
32'
Munir si naběhl na dlouhý pas do pokutového území, kde se dostal do kontaktu s Verdúem, upadl, na penaltu to však dle sudího nebylo.
31'
Z dálky to zkusil hostující Ocampos, jeho projektil prolétl kus nad Badíovou brankou.
29'
Stále je to převážně boj o střed hrací plochy, Sevilla se marně snaží o průnik před Badíu.
27'
Escudero poslal do pokutového území nepříjemný centr, Badía zůstal na brankové čáře a spolehl se na pomoc svých spoluhráčů. A ti to zvládli na výbornou.
26'
Přímý kop, tentokrát od Sevilly, se po prudkém centru změnil na roh, míč na to srazil Carrillo.
24'
Zatím nejvážnější akce utkání. Po centru z levé strany hlavičkoval Carrillo, před Vaclíkem zvládl míč odvrátit jeden z jeho obránců.
23'
Už je po celé akci, Raúl Guti totiž přistrčil Munira a hlavnímu rozhodčímu to neuniklo.
22'
Zákrok na domácího Fidela, je z toho přímý kop. Na ohrožení Vaclíkovy branky to není, dá se očekávat centr.
21'
Escudero je v těchto chvílích spolehlivý pilíř obrany Sevilly, nyní rázně odkopl centr z levé strany.
19'
Edgar Badía rozehrává mimo své pokutové území a svůj odkop směřuje daleko na útočnou polovinu.
17'
Vaclíkovi při centru od rohového praporku pomohl Jesús Navas, míč byl bleskově odvrácen mimo pokutové území.
16'
Escudero na poslední chvíli zastavil rodící se šanci domácích, zakončení bylo sraženo a Vaclík bude čelit rohovému kopu.
14'
Elche se teď prakticky nedostává k míči, domácí pouze blokují postupnou rozehru Sevilly.
12'
Hráči Sevilly kombinují na středu, k brance Bedíi se ale zatím moc nehrnou.
10'
Stále čekáme na první střelecký pokus z jakékoliv strany, je to hodně opatrně vedené utkání.
9'
Roh byl rozehrán formou signálu, následný pas do šestnáctky obrana Sevilly hravě odvrátila.
8'
Vysoký pas do pokutového území Sevilly sice svého adresáta nenašel, domácí však ale vybojovali alespoň rohový kop.
7'
Elche se do útoku prakticky nedostalo, míč doputoval až k Vaclíkovi, který teď má hromadu času na poklidnou rozehrávku.
6'
Escuderovo vhazování do pokutového území se odrazilo od jeho spoluhráče mimo hrací plochu, nyní už vhazují domácí.
5'
Úvodní minuty nejsou zrovna o technických finesách, hodně se bojuje a také fauluje. Nyní se provinil domácí Verdú.
4'
Pískalo se proti Seville, těsně před pokutovým územím se útočného faulu dopustil Sergio Escudero.
3'
Centr z pravého křídla, Tomáš Vaclík si včas křikl a poté míč ukryl ve svých rukavicích.
2'
Máme tu pěkně ostrý start, za přišlápnutí de Jongova kotníku dostal žlutou kartu domácí Ivan Marcone.
1'

Elche CF: Badía – Barragán, Calvo, Verdú, Josema – Fidel, Marcone, Guti, Morente – Boyé, Carrillo.
Náhradníci: Gazzaniga, Andreu – González, Mfulu, Álamo, Cifuentes, Luismi, V. Rodríguez, Milla, Palacios, Josan, Nino.

Sevilla FC: Vaclík – Navas, Sergi Gómez, Rekik, Escudero – Rakitić, Gudelj, A. Gómez – Munir, L. de Jong, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – Nasjrí, F. Vázquez, Suso, Jordán, Gnagnon, Fernando, Óscar Rodríguez, Acuňa, Diego Carlos, Ó. Torres.

Rozhodčí: Pizarro – Garrido, Masso.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Manuel Martínez Valero začne v 16:15, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Valentín Pizarro, kterému budou na pomezí asistovat José Garrido a Iván Masso.
Sevilla FC

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, na čtvrtém místě mají 48 bodů a snaží se dohnat duo Real Madrid – Barcelona, které má o pět bodů více. V minulém kole skončila šestizápasová vítězná série, když Sevilla neuspěla na svém trávníku s Barcelonou a po gólech Dembélého a Messiho padla 0:2. Dnes ale bude velkým favoritem a bude chtít urvat tři důležité body.

Elche CF

Domácí tým je v tuto chvíli na 19. místě tabulky s 21 body, což je o jeden více, než má poslední Huesca o jeden méně, než Eibar, Valladolid a Alavés. Jak vidno, spodek tabulky je hodně našlapaný a každý bod má obrovskou cenu. Minulé kolo se Elche představilo na půdě Granady a neuspělo. Boyé sice dokázal zareagovat na gól Quiny, ale v 79. minutě rozhodl o výsledku 2:1 pro domácí Puertas.

Elche – Villarreal 2:2
Vigo – Elche 3:1
Elche – Eibar 1:0
Barcelona – Elche 3:0
Granada – Elche 2:1
Dobré odpoledne u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 26. kola mezi týmy Elche CF a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.