La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Atlético - 13. března 2021   21:00

0:0
(0:0)
Getafe
Soria – Nyom, Dakonam, Chakla, Olivera – Aleñá, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Ünal (90. Timor), Cucho Hernández (65. Damián Suárez).
J. Sanchez (Španělsko)
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Atlético
Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Hermoso (64. Lemar) – M. Llorente, Koke, Saúl (46. Félix), Carrasco (64. Lodi) – Á. Correa (63. M. Dembélé), L. Suárez.

Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 2:7.
Střely mimo: 8:6.
Rohy: 3:11.
Ofsajdy: 0:6.
Fauly: 9:16.
Atlético Madrid tak sice zůstane na špici tabulky, náskok ale nenavýší. Po dvaceti sedmi zápasech má na kontě šedesát tři bodů, druhý je Real Madrid s padesáti sedmi a třetí Barcelona, která jich získala 56, ovšem po dohrání kola se může v případě výhry přiblížit na čtyři body. Zato Getafe se po dnešním zápasu nikam neposune. Zůstává na patnácté pozici a ještě bude mít co dělat, aby zachránilo ligovou příslušnost i na příští rok. Má na to pětibodový náskok.
Zápas je u konce. Týmy se rozešly smírně a neviděli jsme jedinou branku. Šancí bylo dost. Atlético dokonce slavilo, když míč do branky opravdu dostalo. Pomezní sudí ale viděl, že centr, který brance předcházel, přišel už z prostoru mimo hřiště a gól tak nemohl platit. Následně jsme viděli zase velmi sporný moment ve vápně hostů, kde byl jeden z domácích hráčů pravděpodobně faulován, ale penalta se nepískala. Rána pro Getafe přišla v minutě číslo 71. kdy Nyom dostal červenou kartu. Domácí fotbalisté ale dokázali soupeře krotit a co nezvládli ubránit, to pochytal fantasticky chytající Soria.
90+4'
90+3'
Lodi to zkusil vzdušným pasem do velkého vápna. Obrana soupeře míč ale okamžitě vyhlavičkovala za vnější brankovou čáru. Hosté si tedy ještě kopli roh, který jim ale moc nepomohl a skončil u hráčů v modrých dresech.
90+2'
David Soria (Getafe CF) logicky zdržoval hru a co nejvíce plýtval časem. Nyní už mu to ale rozhodčí nechtěl tolerovat a tak ho postrašil žlutou kartou.
90+1'
Sudí k tomuto poločasu nastaví ještě celé čtyři minutky nad standardní hrací dobu.
90'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází David Timor.
89'
Mousssa Dembélé si udělal prostor a parádně si naběhl k penaltě. Na nohu dostal centrovaný míč a okamžitě zakončil. Soria ale opět ukázal, proč právě on operuje v brance Getafe.
88'
Suárez to opět vzal na sebe. Nyní centrem z kraje hřiště chtěl posat míč zpět do hry, jenže mu to nevyšlo a nikoho ze spoluhráčů nenašel.
87'
Suárez míč poslal s tečí obránce za vnější brankovou čáru. Atlético si tak koplo další rohový kop. Opět to zkusilo nejdříve krátkým pasem a následným centrem do vápna. Opět to nevyšlo.
86'
Dembélé se chtěl po pravé straně protáhnout kolem obránce. tváří v tvář vyzkoušel technickou kličku, ale neuspěl a míč jen ztratil.
85'
Žlutou kartu dostává Mario Hermoso (Atlético Madrid). Ten už sedí na lavičkách, protože v zápase byl střídán.
84'
Žlutou kartu dostává Marcos Llorente (Atlético Madrid). Jeho chování určitě nebylo v rámci fair play a navíc pak přidal pár slov kritiky na výkon rozhodčího.
83'
Luis Suárez dostal míč kousek za hranici vápna. Zevnitř šestnáctky pak z prvním míč zatočeným obloučkem poslal na branku, ale jeho smůle parádním pokusem zasáhl jen levou tyčku Soriovy branky.
82'
Obrana Colchoneros se ale na půlící čáře pevně semkla a fotbalisty Getafe dále nepustila. Následně hosté okamžitě obrátili hru zpět k vápnu.
81'
Hosté změnili při tomto rohu rozehrávače. Míč si vzal na starost Thomas Lemar, který ho ale poslal úplně mimo a Getafe okamžitě zamířilo na druhou stranu.
80'
Moussa Dembélé dostal parádní centr do vápna a okamžitě hlavičkoval. Ale David Soria, který je jednoznačně mužem zápasu, si připsal jen další úspěšný zákrok.
79'
Poprvé v zápase se ukázal Joao Felix. Mladý talent dostal míč před hranici vápna. Nerozmýšlel se a okamžitě ho poslal na branku. Mířil sice dobře, ale Soria míč lehkým zákrokem vyrazil.
78'
Kieran Trippier si vzal na starost i tento rohový kop. Zahrál to ale jinak. Míč poslal krátkou přihrávkou soupeři, který ho okamžitě nasměroval do šestnáctky. Atlético ale opět nic nevytěžilo.
77'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Od vlaječky míč poslali do vápna, ale nic zajímavého se nestalo. Jeden z obránců však následně míč poslal opět za čáru a roh se tak bude opakovat.
76'
Moussa Dembélé se dostal k míči v šestnáctce a okamžitě ho poslal na branku. David Soria ale předvedl svůj brankářský um a krásným zákrokem míč zlikvidoval.
74'
Nemanja Maksimović byl pravděpodobně faulován v pokutovém území! Sudí rozhodl, že se penalta pískat nebude, ale měl by situaci ještě jít přezkoumat k videu.
73'
Domácí měli po Oblakově zákroku k dispozici rohový kop. Ten však nevyužili vůbec dobře. Míč jen celé velké vápno přeletěl a zamířil do zámezí.
72'
Carles Aleňa si vyžádal míč a také ho dostal. Chvíli po přihrávce se do míče opřel a vyslal tvrdou ránu, se kterou ale Jan Oblak neměl žádný problém.
71'
Červenou kartu dostává Allan Nyom (Getafe CF).
70'
Tak pozor! Ona ta červená karta nakonec může přijít! Sudí totiž běží k obrazovce se na situaci podívat ještě jednou.
69'
Allan Nyom velmi nehezky zajel do Renana Lodiho u autové čáry a sudí okamžitě vytahuje žlutou kartu. a to může být fotbalista Getafe ještě rád.
68'
Moussa Dembélé pronikl do pokutového území a čekal na přihrávku. Spoluhráč mu ji nakonec poslal, jenže Dembélé se k ní přes obranu Getafe nepropracoval.
67'
Domácí se snažili přebrat míč u autové čáry. To se jim sice povedlo, ovšem jen za cenu faulu a u míče tak zůstává hostující Atlético, které poračuje v kombinaci.
66'
Domácí se snažili kombinovat kolem vápna, ale jejich kombinace neměla žádnou myšlenku, a tak nakonec jen míč odevzdali soupeři bez zakončení.
65'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Damián Suárez.
64'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Thomas Lemar.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Renan Lodi.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Moussa Dembélé.
61'
Hosté už slavili vstřelenou branku! Marcos Llorente z kraje hřiště míč vrátil do vápna, odkud jeden z jeho spoluhráčů dokázal míč hlavou dostat do sítě. Ale sudí branku neuznal na základě argumentu pomezního, který řekl, že míč byl zpět do vápna poslán v čase, kdy už nebyl na hřišti. Velmi dobrý postřeh sudího na lajně.
59'
Mauro Arambarri si na starost vzal exekuci rohového kopu. Míč poslal na hranici malého vápna, jenže tam si pro něj nepřišel nikdo jiný, než brankář Jan Oblak.
58'
Dobrý míč za defenzivní linii Atlética vyslal Marc Cucurella. Jenže jeho spoluhráč pro něj nestihl zaběhnout a nakonec přece jen skončil na ve spárech domácích.
57'
Kieran Trippier si naběhl po pravé straně pro dlouhý pas za obranu. Sudí ale hru přerušil s tím, že Trippier porušil pravidlo o ofsajdu.
56'
Llorente ve vápně napřáhl a vyslal ránu z první. Kdyby se více snažil možná by už stav nebyl nerozhodný. Llorente ale do míče nedal ani moc razance a tak střelu mířící k pravé tyči Soria docela bez problémů vychytal.
55'
Fotbalisté Colchoneros rozehráli přímý volný kop z velké dálky od branky. Logicky tak volili centr, který však mířil jen na obránce týmu v modrém.
54'
Cucho se dostal do souboje s protihráčem, kterého velmi nešetrně poslal k zemi. Sudí mu kartu neudělí, ale výrazně mu domluví, že tohle příště tolerovat nebude.
52'
Sofian Chakla zkusil opět vyzrát na hráče Atlética dlouhým nákopem za obranu. To se snad ale dneska hráčům z Getafe nepovedlo ani jednou z několika pokusů.
51'
Nyom si krásně obehrál Carrasca, ale další hráč mu míč vypíchl. Getafe tak muselo nakonec samo spěchat zpátky ke své brance.
50'
Enes Unal se hnal za obranu, kde mu chtěl soupeř poslat dlouhou přihrávku do běhu. Do trajektorie míče se ale dostal jeden z hostů a samostatný únik na Oblaka nepovolil.
49'
Přes soupeře se snažil přejít Joao Felix, který ale pravděpodobně přecenil svoje technické schopnosti a kličkou na protihráče rozhodně nevyzrál.
48'
Suárez na útočné polovině běžel pro míč. Pod nohy mu skočil jeden z jeho protihráčů, kterému se chtěl urugvayec vyhnout, ale nakonec mu nechtěně přistál na noze. Hra je přerušena.
47'
Atlético začalo druhý poločas ziskem míče a následnou hrou v obraně, kde se zatím s míčem stále zdržuje a kope si mezi jednotlivými hráčemi.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl, přichází João Félix.
46'
První půle je minulostí. Viděli jsme v ní několik šancí, většinu na straně Atlética. V hodně šancích se octl například Suárez, ale žádná akce nakonec neskočila brankou. Nebyl to až tak atraktivní fotbal a do druhé půle vše zůstává otevřeno. Následující poločas začne přibližně ve 22:05.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Stefan Savić (Atlético Madrid).
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).
45+1'
Domácí si v nastaveném čase ještě vypracovali jednu možnost. Jeden z nich totiž centrem prověřil Oblaka. Tomu míč z "košíku" vypadl a získal ho na hranici hřiště ještě Maksimović. Ten pak vrátil centrem míč do ohně, ale jeho spoluhráč Cucho se z voleje do branky netrefil.
45'
Sudí se rozhodl, že se vyplýtvaly přibližně dvě minutky a ty tak ještě k základní hrací době nastaví.
44'
Carrasco si na levé straně křikl a dostal pas od spoluhráče. Následně chtěl ukázat svoje umění a předvést pár technických kliček, ale to se mu nepovedlo a o míč přišel.
43'
Marcos Llorente parádně zpracoval ve výskoku nohou míč, ovšem ten se mu odrazil a zasáhl jeho ruku, takže o něj stejně příjde.
42'
Carlos Aleňa se parádně uvolnil na pravé straně, odkud z prostoru také obrátil míč centrem do vápna. Na úrovni penalty si na něj ale naskočil Savić a odrazil ho pryč.
40'
Luis Suáres na sebe po delší době upozornil, když se prodral ve vápně k centrovanému míči a hlavičkoval. Jenže ho neusměrnil na branku, nýbrž metr vedle levé tyčky.
39'
Carrasco obdržel míč do slibné šance. V pokutovém územím do něj vší silou kopl z voleje. Míč se ale nejdříve odrazil od země, ztratil rychlost a zamířil přímo do rukavic Sorii.
38'
Naopak nyní se provinil domácí hráč, a sice Allan Nyom, který Yannicka Carrasca za krk postrčil k zemi. Hráči se ale omluvil a skončilo to úsměvem na obou strnách.
37'
Saúl má sice skvělé fotbalové dovednosti, nyní ale předvedl něco, co b s fotbalem moc společného mít nemělo. Nehezky poslal protihráče k zemi a sudí jen tak tak neudělil kartu.
36'
Se zmatky nyní hostující tým rozehrával ve vlastním vápně. Nejprve Oblak poslal riskantní přihrávku, následně přišel nesmyslný centr a Atleti byli rádi, že zbytečně neinkasovali.
35'
Fotbalisté Colchoneros vybojovali rohový kop. Tentokrát zvolili přihrávku nakrátko a následně okamžitě míč obrátili zpět do vápna. Jenže bez výsledku.
34'
Míč na kopačky do dobré pozice obdržel Kieran Trippier. Ten okamžitě odcentroval do vápna, kde si ale míč ze vzduchu v klidu sebral domácí gólman Soria.
33'
Angel Correa ukázal své fotbalové umění parádně provedeným driblinkem, kdy se zbavil dokonce tří hráčů. Nakonec byl ale přece jen zastaven.
31'
Kieran Trippier už viděl míč, který na něj bude mířit za obranu soupeře a byl nachystaný ke sprintu. Jenže jeden z hráčů Getafe skvěle vstoupil do trajektorie míče a velkou možnost Atlética zablokoval.
30'
Velmi dobrý obranný zákrok předvedl Dakonam proti rozbíhajícímu se Luisi Suárezovi, který nevěřil svým vlastním očím, jak snadno o míč vlastně přišel.
29'
Další faul, tentokrát kousek od branky Oblaka, ale u pravé autové čáry. Cucho přišlápl jednoho ze soupeřů, který padl k zemi a okamžitě se chytil za nohu.
28'
Llorente vhodil dlouhý aut, který zachytil Koke. Ten pak míč přeposlal Luisovi Suárezovi, který chtěl zakončit, ovšem střela mu opět vůbec nesedla.
27'
Nyní sudí vhodil míč rozhodčího a Getafe okamžitě "rozjelo" kombinaci. Sice si hráči vyměňovali hezké přihrávky, ovšem vůbec se nedostali k dopředu.
25'
Hra se začíná vyostřovat. Stále přibývá menších faulů a tvrdších soubojů, hlavně u půlící čáry. Ani jeden z týmů soupeře nechce pustit přes polovnu.
24'
Atlético od Oblaka okamžitě rozjelo další útok. Po dlouhém výkopu si na míč za obranu naběhl Trippier, ale sudí ho zastavil. Jednalo se o ofsajd.
22'
Marc Cucurella se dostal k odraženému míči, udělal si prostor a připravil si střelu. I přes přípravu ale nakonec míč zamířil opravdu hodně vysoko nad branku.
21'
Llorente si nebral servítky a poslal soupeře tvrdě k zemi přímo před zraky rozhodčího. Příště by si to mohl odpustit, mohlo by to taky skončit kartou.
20'
Getafe po své akci vybojovalo rohový kop. Ten ale vůbec nevyužilo dobře. Míč byl poslán jen na hlavu jednoho z madridských hráčů, který ho odpálil pryč.
19'
Carlos Aleňa se snažil propracovat do vápna soupeře. Kličkou odzbrojil obránce, ale následně zakopl o jeho nohu a akce tak skončila.
18'
Dlouhý míč do šestnáctky nasměroval Koke. Ovšem zkušený hráč madridského týmu ho poslal jen do rukavic brankáře Sorii.
17'
Hosté si svou útočnou snahou vybojovali rohový kop. Cucurella opět běží do zámezí. Tentokrát ale ne na ošetření, pouze si tma zapomněl rukavice.
16'
Colchoneros se dvakrát dostali do vápna domácího týmu. Ani jednou ale do zakončení. Mezitím už finalizuje ošetření Cucurelly a hráč se navrací na herní plochu.
15'
Cucurella krvácí z nosu. Jinak ale bude asi v pohodě. Musí však s lékaři týmu do zámezí, protože s krvácením pokračovat nemůže.
14'
Cucurella se při hlavičce střetl s Kieranem Trippierem. Oba hráči padli k zemi, ale zatímco Trippier se po chvíli postavil, Cucurella leží na zemi a čeká na pomoc lékařů.
13'
Po pravé straně se k šestnáctce na opačné straně dostal Nyom. Následně vyslal centr, na který si uvnitř velkého vápna naskočil Cucurella. Míč ale na branku neusměrnil.
12'
Atlético Madrid po zisku míče okamžitě zamířilo na druhou stranu hřiště. K míči se ve vápně propracoval opět Suárez, jenže jeho rána nedoletěla ani k brance.
11'
Domácí tým vybojoval po faulu kousek od vápna volný přímý kop. Míč rozehrál Unal dlouhý centrem do vápna. Tam ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
10'
Diego Simeone je u lavičky velmi aktivní a rozdává jeden pokyn za druhým. Jeho tým si vypracoval mnoho šancí, ale branku v podstatě pořádně neohrozil.
9'
Takový hodně náhodný pokus vyslal z pozice asi deset metrů před vápnem Cucho. Míč po zemi doskákal k tyčce, kde už na něj čekal Oblak.
8'
Atlético získalo alespoň rohový kop. Ten ale nezahrálo vůbec dobře. Jeden z hráčů míč poslal od praporku až daleko za pokutové území.
7'
Do dobré šance poslal Yannick Carrasco Angela Correu, který si naběhl pro míč za obranu a zakončil z malého vápna. Opět se ale vytáhl brankář Soria.
5'
Gimenéz se objevil nezvykle vysoko. Skoro u vápna ředal míč Saúlovi, který vyslal spíš centr, než ránu na branku. Soria tak neměl těžkou práci.
4'
Luiz Suárez si poté, co Atletico zahrálo volný přímý kop, naběhl na hranici malého vápna, kde se propracoval k míči a zakončil hlavou. Naneštěstí pro hosty ale mířil moc vysoko.
3'
Už v úvodních minutách jsme tu měli zajímavou možnost. Llorente míč potáhl po levé stran a ve vápnu ho diagonálně směřoval na Suáreze, před kterého si ale naběhl jeden z obránců a míč odklidil.
2'
První poločas je zahájen a úvodní výkop za námi. Atletico Madrid dnes hraje ve žlutých dresech. Getafe má obléknutou modrou variantu.
1'

Getafe CF: Soria – Nyom, Dakonam, Chakla, Olivera – Aleñá, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Ünal, Cucho Hernández.
Náhradníci: Yáñez – Koffi, Etxeita, Chema, Kubo, Portillo, Ángel Rodríguez, Damián Suárez, Timor.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Hermoso – M. Llorente, Koke, Saúl, Carrasco – Á. Correa, L. Suárez.
Náhradníci: Grbić – M. Dembélé, H. Herrera, Kondogbia, Lemar, Lodi, Félix, Torreira, Vitolo, Vrsaljko.

Rozhodčí: J. Sanchez (Španělsko).

Getafe CF

Domácí celek se nachází na patnácté pozici s celkovým počtem 27 bodů. V minulém kole prohráli 2:1 na hřišti Valladolidu a pro Getafe šlo o celkovou čtvrtou porážku v posledních pěti duelech!
Domácí celek musí začít sbírat body, jinak budou mít plné starosti se záchranou v první lize. Ovšem dnes hrají proti soupeři, který jim není zrovna při chuti. V dlouhých 19 vzájemných zápasech se Getafe totiž proti Atléticu ani jednou neprosadilo! Vskutku velmi zajímavá statistika. Naposledy Getafe dokázalo dát Atléticu branku v zápase, který se konal v listopadu roku 2011! Z těch devatenácti posledních střetnutí dokázalo Getafe jen třikrát uhrát bezbrankovou remízu.

Atlético Madrid

Hosté si stále drží první pozici s celkovým počtem 62 bodů a s náskokem šesti bodů od druhé Barcelony, která začíná nabírat slušnou formu a Atlético ví, že nesmí v žádném případě polevit.
Vedle domácí soutěže se musí hostující celek ještě soustředit na Ligu mistrů, kde je čeká odveta s Chelsea, která dokázal první zápas vyhrát 1:0. Od tohoto zápasu se Atlético utkalo s Villarrealem (2:0), Realem Madrid (1:1) a s Bilbaem (2:1).
Madridský celek musí dnes uhrát s Getafe nějaké body, aby i nadále své pronásledovatele mělo více od těla a mohlo tak pomýšlet na svůj 11. mistrovský titul!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.