La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Bilbao - 12. května 2021   20:00

Huesca
61' Sandro Ramírez (M. Rico)
1:0
(0:0)
Huesca
Fernández Llorente – Vavro, Pulido (C), Siovas – Maffeo Becerra (81. Pedro López), Ferreiro (85. Mosquera), M. Rico (73. Gómez), Seoane, Galán (73. Escriche) – Mir, Sandro Ramírez (73. I. Doumbia).
Jorge Figueroa Vázquez – Antonio Martínez Moreno, Álvaro Carreño Cabrera
Estadio El Alcoraz (Huesca)
Bilbao
Simón – de Marcos (C), Núñez, I. Martínez, Balenziaga – I. Gómez (67. Berenguer), Unai López, Vesga (73. Vencedor), Morcillo (66. Raúl García) – Villalibre (73. I. Williams), Sancet.
Ezkieta – Berenguer, I. Williams, Vencedor, Dani García, Raúl García.

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:14.
Je dobojováno a Huesca se může radovat z výhry. Domácí byli i ve druhém poločase lepším týmem a v 61. minutě se díky Ramírezovi dostali do zaslouženého vedení. Bilbao si svou jedinou šanci na vyrovnání vypracovalo zhruba deset minut před koncem, kdy z dálky pálil López. Brankář Fernández ale předvedl zákrok večera, a i jeho zásluhou si tak Huesca připsala důležité tři body, díky nimž minimálně do zítřka opustila sestupové pásmo.
90+3'
90+2'
Martínez ještě vyslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, avšak defenziva domácího celku si s ním poradila.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Balenziaga se dostal pod tlak Mira a nakonec musel být rád, že domácímu útočníkovi byl odpískán faul.
89'
Mir se obtočil kolem svého strážce a odcentroval, ovšem v pokutovém území se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
88'
Velmi dobrou práci odvedl Doumbia, jenž potáhl míč po pravé straně a poté získal aut u vápna Athleticu.
87'
Konec utkání se blíží a Bilbao se stále nemůže dostat k nějakému závěrečnému tlaku.
86'
Escriche tvrdě vypálil z úhlu, ovšem Simón si dal pozor a míč ztlumil ve svých rukavicích.
85'
Střelou z dálky se prezentoval García, který ale Fernándeze nezaměstnal.
85'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Pedro Mosquera.
84'
Domácí už se nyní budou soustředit na defenzivu. Do obranné činnosti se už zapojuje také Rafael Mir, který se snaží alespoň trochu napadat rozehrávající hráče.
83'
Stoper Martínez se vydal dopředu a málem se dostal až k centru, ale na poslední chvíli mu balon ukopl López.
82'
Siovas se dostal pod tlak Williamse a nakonec byl donucen ke zpětnému pasu na Fernándeze.
81'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo Becerra, přichází Pedro López.
80'
Mohlo být srovnáno! Z velké dálky to zkusil López a jeho pumelice mířila přesně do šibenice, nicméně brankář Fernández se vyšrouboval do vzduchu a balon vyrazil.
79'
Domácí šli nyní po zisku míče rychle dopředu, ale jejich akci zastavil dobrým obranným zákrokem vracející se Vencedor.
78'
Huesca měla po faulu na Mira volný přímý kop, nicméně po něm se nikdo v tmavě modrém k zakončení nedostal.
77'
Do konce zápasu zbývá zhruba patnáct minut a domácí drží jednobrankové vedení. Dotáhnou tento zápas do zdárného konce?
76'
Po souboji s Maffeem šel k zemi Balenziaga, ovšem o faul se v žádném případě nejednalo.
75'
Huesca se teď trochu zatáhla a nechává svého soupeře hrát na jeho vlastní polovině.
74'
Čerstvý Williams se hned hnal dopředu, avšak přes Siovase s míčem nepřešel.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Iñaki Williams.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Unai Vencedor.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Sergio Gómez.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Idrissa Doumbia.
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Javier Galán, přichází Dani Escriche.
72'
Vesga velmi špatně rozehrál a doslova odevzdal míč domácím, kteří tak mohou rozjet další akci.
71'
Martínez hledal dlouhým nákopem Garcíu, ale ten byl dobře pokryt Siovasem.
70'
Hosté nyní sice drží míč ve své moci, ovšem zatím se nemohou dostat na útočnou polovinu.
69'
Balenziaga se snažil přejít přes Vavra, avšak ten mu vystavil stopku a ještě ho čistě odzbrojil.
68'
Villalibre nepříjemně dohrál Maffea a hlavní sudí mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Álex Berenguer.
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Jon Morcillo, přichází Raúl García.
65'
Hostující kouč samozřejmě nemůže být spokojen, a proto už chystá první střídání. Do hry by se měl za pár minut dostat Raúl García.
64'
Z úhlu to nyní zkoušel Mir, který ale rozvlnil síť jen z boku.
63'
Domácí dál pokračují v aktivní hře a jejich soupeř s tím má poměrně velké problémy.
62'
Žlutou kartu dostává Unai López (Athletic Bilbao).
61'
Huesca právě vstřelila branku! Huesca se po hodině hry dostává do vedení! Domácí několik desítek sekund obléhali soupeřovu šestnáctku a nakonec se ke střele odhodlal SANDRO RAMÍREZ. Jeho pokus nebyl nijak zvlášť nebezpečný, nicméně brankář Simón předvedl obrovskou hrubku, když nedokázal ztlumit míč a pustil ho za svá záda.
60'
Villalibre se po kontaktu s Vavrem poroučel k zemi, ale dle názoru hlavního arbitra se o faul nejednalo.
59'
Mir si tentokráte našel pas Galána z levé strany, avšak ani tentokrát prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
58'
Sancet se zjevil ve velké šanci, kterou neproměnil. Případná branka by ale stejně nebyla kvůli jasnému ofsajdu uznána.
57'
Ferreiro si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Vesgu.
56'
Z otočky to teď zkoušel Mir, ale jeho zakončení zblokoval jeden z obránců Athleticu.
54'
Ramírez si zaběhl za obranu na pas Rica a poté si chtěl píchnout míč kolem vyběhnuvšího Simóna. Klička mu ale vůbec nevyšla, takže hosté tuto situaci přestáli.
53'
Galánovo přenesení na Maffea byl hodně nepřesné a balon vylétl až na tribunu.
52'
Balenziaga poslal do vápna střílený centr a nebýt obranného zásahu Siovase, tak Villalibre by mohl zakončovat z ideální pozice.
51'
Seoane zprava našel volného Rica, jenž ale z dobré pozice zakončil vedle brány.
50'
Hosté se snažili vysoko napadat, ale domácí si s tím poradili a nyní mohou kombinovat na útočné polovině.
49'
Maffeo se prodral po křídle a odcentroval, nicméně balon zamířil přesně do míst, kde stál gólman Simón.
48'
Ramírez nasadil jesličky de Marcosovi, jenž jej poté poslal k zemi. Domácí budou rozehrávat.
47'
Výborně to udělal Villalibre, jenž se zbavil dvou soupeřů a poté přihrál volnému Lópezovi.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Doufejme, že ve druhém poločase uvidíme nějaké góly.
46'
Je za námi úvodní dějství, ve němž jsme branku neviděli. Od začátku zápasu byli přeci jen o něco aktivnější domácí, kteří si vypracovali dvě velké šance. Obě zakončoval Mir, jenž ale svůj tým do vedení neposlal. Bilbao se naopak rozjíždělo velmi pomalu a žádnou příležitost zatím nemělo.
45+4'
45+3'
López ve středu hřiště nedovoleně atakoval Rica a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
45+2'
Ani druhá šance domácích gólem nekončí! Mir před vápnem obral o balon jednoho z obránců a poté se zjevil sám před bránou, kterou ale o pořádný kus přestřelil.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.
45'
Aktivní de Marcos se nyní propracoval až k centru, který ale dolétl jen do Fernándezových rukavic.
44'
Ve vápně se po souboji se Siovasem poroučel k zemi de Marcos, avšak hlavní sudí okamžitě rozpažil a nechal hru plynout dál.
43'
Sancet si chtěl narazit s de Marcos, jenže zpětný pas hostujícího kapitána vystihl Pulido.
42'
Mir prodloužil nákop Rica za sebe na Ramíreze, avšak ten už poté nedokázal udržet míč na hřišti.
41'
Balenziaga si chtěl obehrát Maffea, ale nakonec se do svých kliček sám zamotal a poté i s balonem vycestoval do zámezí.
40'
Momentálně sledujeme velmi nezáživnou pasáž, během níž oba celky kupí jednu nepřesnost za druhou.
39'
Núñez hledal vzduchem Villalibreho, ovšem jeho nákop skončil u gólmana Fernándeze.
38'
Sancet to zkoušel individuálně po levé straně, ale na připraveného Maffea jeho schopnosti nestačily.
36'
Ramírez se teď v šestnáctce Bilbaa dopustil útočného faulu, a míč tak poputuje na kopačky hostujících fotbalistů.
35'
Maffeův dlouhý aut dolétl až do pokutového území, odkud ho ale rychle odklidil do bezpečí Núñez.
34'
Úvodní branka nebyla daleko! Obrana Bilbaa dala ve vápně příliš prostoru Mirovi, který ale nedokázal zblízka překonat fantastického Simóna.
33'
Mir příkladně zabojoval o téměř ztracený balon a nakonec získal rohový kop.
32'
Po několika nepřesnostech se balon dostal k Ricovi, jenž raději uklidnil hru zpětnou nahrávkou na Siovase.
31'
Po centru Balenziagy přišla hlavička Núñeze, který ale nasměroval míč přesně do náruče brankáře Fernándeze.
30'
Villalibre byl u vápna Huescy sražen k zemi a také Bilbao bude zahrávat volný přímý kop.
29'
Seoane chtěl přenést hru doleva na Galána, avšak jeho pas byl velmi nepřesný a balon vylétl do autu.
28'
Rozehrávky se ujal Ferreiro, jehož nabídka ale odvrátil stoper Athleticu Núñez.
27'
U postranní čáry byl faulován Maffeo, jenž tak získal pro svůj tým standardní situaci.
26'
Bilbao se v posledních minutách zvedlo a momentálně se mu daří kombinovat na útočné polovině.
25'
Óscar de Marcos dobře odcentroval, ale balon za sebe nepustil pozorný Siovas.
24'
Sancet to při napadání přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul, domácí tak budou rozehrávat.
23'
Galán se hnal za nákopem Pulida, avšak ten se nakonec ukázal býti příliš dlouhý.
22'
Mir si teď neporozuměl s Ramírezem a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
21'
Simón se zatím rozhodně nenudí. Nyní si poradil s dalším zakončením Rica, které mířilo k pravé tyči.
20'
Siovas chtěl střelou z velké dálky překvapit vyběhnutého Simóna, avšak bránu netrefil.
19'
Maffeo se dravě protáhl po pravém křídle, avšak přes Martíneze už odcentrovat nedokázal.
17'
Za pomoci svých kolegů ale tento technický problém velmi rychle vyřešil a nyní už může zápas pokračovat.
16'
Hra je nyní přerušena, jelikož hlavní arbitr Vázquez má nějaké problémy s komunikačním zařízením.
15'
Mir se hnal za nákopem Vavra, ale nakonec nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
14'
Dalším střeleckým pokusem Ferreiro, s jehož zakončením si s menšími problémy Simón poradil.
13'
Nakonec přišla nabídka zkušeného Mikela Rica, na kterou ale nikdo z jeho spoluhráčů nedoskočil.
12'
Domácí jej rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní kombinují kolem soupeřovy šestnáctky.
11'
Rána Galána ze střední vzdálenosti byla tečována jedním z obránců Bilbaa, takže z toho bude další roh pro Huescu.
10'
Po delším časovém úseku se do útoku vydali také hostě, avšak de Marcos neobešel Vavra, jenž ho pak i čistě odzbrojil.
9'
Unai Simón si na balon sáhl i o chvilku později, kdy si pro sebe ze vzduchu stáhl centr Maffea.
8'
Ramírez vypálil z hranice šestnáctky a donutil Simóna k zákroku. Střela domácího forvarda ale nebyla příliš prudká, a španělský gólman si tak bez problémů poradil.
7'
Ten se jí však příliš nepovedl, nabídku Ferreira totiž odhlavičkoval na přední tyči stojící Balenziaga.
6'
Huesca vstoupila do utkání o poznání aktivněji a nyní bude moct udeřit z rohového kopu.
5'
Ferreiro posadil míč na hlavu Ramíreze, ale ten nedokázal zamířit přesně. Simón bude vykopávat.
4'
Sandro Ramírez si zaběhl za obranu na pas Rica a poté hledal Mira. Jeho centr ale už byl navíc, neboť hra byla přerušena kvůli signalizovanému ofsajdu.
3'
Mir se snažil probít přes střed hřiště, nicméně defenziva Athleticu mu balon před šestnáctkou odebrala.
2'
Hosté šli hned dopředu po levém křídle, ovšem jejich akce se s úspěchem nepotkala.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Bilbaa, kteří nastupují v červeno-bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil tmavě modrou sadu.
1'

SD Huesca: Fernández Llorente – Vavro, Pulido (C), Siovas – Maffeo Becerra, Ferreiro, M. Rico, Seoane, Galán – Mir, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Andrés Fernández – Pedro López, Gómez, G. Silva, Mosquera, I. Doumbia, B. García, Okazaki, Carlos, Escriche.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Núñez, I. Martínez, Balenziaga – I. Gómez, Unai López, Vesga, Morcillo – Villalibre, Sancet.
Náhradníci: Ezkieta – Berenguer, I. Williams, Vencedor, Dani García, Raúl García.

Rozhodčí: Jorge Figueroa Vázquez – Antonio Martínez Moreno, Álvaro Carreño Cabrera.
Poslední vzájemné ligové utkání

18.12. 2020 – Athletic Bilbao – SD Huesca 2:0

Branky: 86. Kodro (pen.), 90+1. Núñez (Morcillo)

Athletic Bilbao: Simón – Capa (71. de Marcos), Núñez, I. Martínez, Berchiche – Dani García (46. Vencedor), Vesga – I. Williams (82. Morcillo), Muniain (C) (82. Sancet), Berenguer – Villalibre (66. Kodro).

SD Huesca: Fernández Llorente – Maffeo Becerra (22. Pedro López), Pulido (C), Siovas, Galán – M. Rico (61. I. Doumbia), Mosquera, B. García (73. Escriche) – Ferreiro (73. Seoane), Okazaki (61. Mir), Ontiveros.
Athletic Bilbao

Bilbao je na tom o poznání lépe než jeho dnešní soupeř, v tabulce mu patří deváté místo, a záchranářské boje se ho tak v žádném případě nebudou týkat. Athletic však určitě měl vyšší ambice a chtěl se poprat o místenku do evropských pohárů. O ty sice ještě mohou Los Leones zabojovat, nicméně šestibodová ztráta na sedmý Villareal už se bude dohánět těžko. Bilbao se v této sezoně zatím nepotkalo s konstantní formou, což dokazuje i fakt, že zatím nedokázalo vyhrát dva po sobě jdoucí ligové zápasy. Toto malé prokletí nebude zlomeno ani proti Huesce, neboť o víkendu remizovali červeno-bílí 2:2 s Osasunou.
SD Huesca

Huesca se chtěla po postupu z druhé ligy držet co nejdále od sestupového pásma, nicméně hned od začátku bylo jasné, že boj o záchranu ji nemine. Svěřenci kouče Pachety jsou momentálně až osmnáctí, a ve zbylých třech kolech je tak čeká velmi náročná mise. Na sedmnáctý Valladolid však ztrácí jen jeden bod, takže jejich setrvání mezi elitou není vůbec nereálné. Huesca se bude v závěru sezony hodně spoléhat na Rafaela Mira, jenž letos nasázel úctyhodných třináct ligových branek. Tu poslední zapsal v minulém kole proti Cádizu, s nímž ale jeho tým prohrál 1:2.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Další ročník španělské LaLigy směřuje ke svému konci, a moc bodů už tedy ve hře není. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas 36. kola mezi Huescou a Bilbaem, který na Estadio El Alcoraz začne ve 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.