La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Sevilla - 21. dubna 2021   19:00

0:1
(0:0)
Sevilla
54' Nasjrí  (Suso)
Levante
Cárdenas – Son, Vezo, Ó. Duarte, Toňo – Rober (C) (75. S. León) – De Frutos (74. Doukouré), Malsa, Melero (60. Rochina), E. Bardhi (61. Morales) – Goméz (86. Martí).
Aitor Fernández – Postigo, Rochina, Doukouré, S. León, Martí, Coke, Morales.
Pizarro – Garrido, Villate
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé (86. Gudelj), Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, A. Gómez (87. Óscar Rodríguez) – Suso (76. Rakitić), Nasjrí (87. L. de Jong), Ocampos (90. Munir).

To už je vše z utkání Levante – Sevilla. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:12.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Sevilla se z trávníku Levante odváží tři body za vítězství 1:0.

První dějství příliš fotbalové krásy nenabídlo. V deváté minutě sice ohrozil Cárdenase tvrdou ránou z prvního doteku Joan Jordán, ale domácí gólman vytáhl balon na břevno. Od té doby se ale hra výrazně vyrovnala a brankáři byli téměř bez práce. To rozhodčí měl napilno, když rozdal hned tři žluté karty.

Po změně stran přišla klíčová situace celého zápasu. Suso narýsoval geniální nahrávku mezi stopery přesně do pohybu Júasufa Nasjrího, který sám proti Cárdenasovi zachoval chladnou hlavu a po kličce zakončil do prázdné branky. Levante už nenašlo další síly alespoň k vyrovnání a Bunú nemusel řešit další složitější zákroky.
90+4'
90+4'
Levante se dokázala ještě dostat k míči, ale napadající soupeři donutili Veza k nepřesné nahrávce, kterou Son nedokázal zachytit na hrací ploše.
90+3'
Až příliš prudkou přihrávku nyní poslal směrem k Doukourému Sergio León. Zpoza postranní lajny budou vhazovat hostující fotbalisté.
90+2'
Na pravé straně se uvolňoval k centru Toňo. Pas do pokutového území sice doputoval, ale našel jen osamoceného obránce Gudelje.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Munir.
89'
Sevilla začíná šetřit čas. Bunú si několikrát vyměnil míč s Carlosem a poté hostující gólman rozehrál daleko od vlastní branky.
88'
Levante se zkouší dostat do závěrečného tlaku před koncem druhého poločasu. Rochinova přihrávka ale na střídajícího Martího neprošla.
87'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.
87'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Óscar Rodríguez.
86'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Nemanja Gudelj.
86'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Dani Goméz, přichází Roger Martí.
85'
Ve středu pole spolupracoval Malsa s Rochinou. Hosté si ale své pokutové území střeží a nenechávají soupeře zakončit ani z velké dálky.
84'
Rakitić skvěle zrychlil hru přihrávkou na Nasjrího, ten ještě hledal ve vápně Ocampose, ale na poslední chvíli zamezil šanci skluzem Duarte.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Sevilla i nadále vede na trávníku Levante o jednu branku.
82'
Rúben Vezo si dal míč daleko od nohy a při rozehrávce byl atakován napadajícím Ocamposem. Hlavní rozhodčí píská faul.
81'
Júsuf Nasjrí sice spadl po kontaktu s Toňem, ale hlavní rozhodčí ho bez přerušení hry nutí k pokračování. Tentokrát se pískat nebude.
80'
Na trávníku se začíná přitvrzovat. Střídající Rakitić musel snést tvrdý úder Leóna, následně skončil na trávníku i Joan Jordán.
78'
Jordán sice vypíchl míč, ale sebou vzal i nohy rozehrávajícího Moralese. Levante může rozehrávat z místa přestupku hluboko na vlastní polovině.
77'
Tempo zápasu se postupem zápasu lehce snižuje. Levante potřebuje útočit, ale kombinační hrou se nedokáže prosadit. Navíc nyní si vykoledoval žlutou kartu Doukouré.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Ivan Rakitić.
76'
Toňo pokračoval v útoku souhrou s Leónem, ale Sevilla se stačila okamžitě stáhnout a ještě zamezit přihrávku před pokutové území.
75'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rober, přichází Sergio León.
74'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Cheick Doukouré.
73'
Od Cárdenase putoval balon k Vezovi, následně byl v pohybu směrem do útoku i de Frutos, ale obrana Sevilla se dokázala rychle vrátit.
71'
Hned přes tři soupeře se probojoval Ocampos v pokutovém území. Když už to vypadalo, že by mohl pálit, tak se ještě stačil vrátit další bránící hráč.
70'
Koundé s Carlosem si několikrát vyměnili míč u středového kruhu, poté se zapojil do rozehrávky i gólman Sevilly Jasín Bunú.
69'
Ke slovu se dostala po delší dob i Sevilla. Navasův úprk skončil ale jen přetaženým centrem daleko za vzdálenější tyč.
68'
Za kotník se drží po souboji s Malsou Koundé. Hostující stoper se však ihned po přerušení hry zvedá z trávníku a zápas může pokračovat bez delšího přerušení.
67'
Son vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Následně mohl postupovat do útoku Rochina, ale ani on nepronikl až do střelecké pozice před vápnem.
65'
Při napadání se provinil faulem domácí kapitán Rober. Sevilla může opět uklidnit hru postupnou rozehrávkou.
64'
Střídající Morales spěchal s míčem do útoku po levém kraji. Už už to vypadalo, že by mohl zakončit, ale ještě se rozhodl přihrávat po sebe, ale spoluhráče už nenašel.
63'
Koundé přihrával k Ocamposovi, následně se u balonu objevil Nasjrí, ale to už byla domácí obrana zformována před vápnem.
62'
Seville se daří zmírnit tlak soupeře a dokonce se i vydat do útoku. Navas však nezachytil na hrací ploše dlouhou přihrávku Jordána.
61'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází José Luis Morales.
60'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Rubén Rochina.
60'
Po hodině hry vede Sevilla nad Levante díky brance Nasjrího 1:0. Čtvrtý celek španělské ligy ještě může zatlačit na silnou trojku na čele.
59'
Jasín Bunú si dal na čas s rozehrávkou, ale nakonec vykopl balon daleko od vlastní branky směrem k Ocamposovi.
57'
Domácí pokračují v aktivní hře směrem do útoku. Rober se snažil získat míč na hranici vápna, ale pomohl si lehkým přidržením.
56'
Levante se okamžitě po rozehrávce pustilo do útoku. De Frutos nedokázal přejít přes Acuňu a míč skončil až u gólmana Bunúa.
54'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla se z ojedinělé šance dostává do vedení! JÚSUF NASJRÍ dostal dokonalou nahrávku mezi obránce, unikl i Vezovi, poté si kličkou poradil i s brankářem Cárdenase a nakonec poslal míč do prázdné sítě.
54'
Levante bylo znovu v nadějném útoku. Melero ale zazdil celou akci mizernou nahrávkou přesně do nohy bránícího Diego Carlose.
53'
Do otevřenější obrany mířil Bardhi. Než se ale rozhodl co dál s nabídnutou šancí, tak se dokázal vrátit bránící Marcos Acuňa.
52'
Opět byl v náběhu do útoku Lucas Ocampos. Na středu vápna sice našel Nasjrího, ale hostující útoční trefil pouze bránícího Duarteho.
51'
Sevilla mohla navázat na útočnou akci kombinací na levé straně. Gómez společně s Ocamposem se ale až do pokutového území neprokombinovali.
49'
Také Sevilla mířila do útoku. Navas spěchal po pravém křídle, ale centem už ve vápně nenašel spoluhráče. Hosté ale ještě zůstává u balonu.
48'
Levante pokračovalo rozehrávkou od rohového praporku. Son centroval do vápna, ale obrana Sevilly nedala soupeřům šanci k zakončení.
47'
Druhou polovinu dnešního utkání rozehrál ze středového kruhu Dani Goméz. Levante se ihned hnalo do útoku, ale De Frutosova nahrávka našla pouze Navase.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani celou minutu a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+1'
45+1'
Acuňa zbytečně zajel do de Frutose a ještě v první půli vidí žlutou kartu.
45'
Ani těsně před koncem první půle se domácí neprosadili. Vysoký centr si před Bunúem pohlídal dvaadvacetiletý Francouz Jules Koundé.
44'
Minutu před pauzou skončil na trávníku Rúben Vezo. Domácí rychle rozehráli a po chvíli se provinil dalším faulem Marcos Acuňa.
43'
V závěru první půle se tempo lehce zvyšuje. Koundé přenesl hru přes celou šířku na Ocampose. Následně se ale nedokázal prosadit ke střele Suso.
41'
Ocampos vedl útočnou akci z levé strany. Do vápna sice neprošel, ale ještě našel na hranici šestnáctky Nasjrího, který ale Cárdenase neohrozil.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Jordánova nahrávka do pokutového území Ocampose nenašla a Levante se znovu lehce ubránilo.
39'
Hned dvě zblokované střely Levante. Nejprve trefil soupeře před sebou Melero, následně nedokázal propálil obranný val ani Dani Goméz.
38'
Diego Carlos musel řešit pomalou přihrávku od Koundého odkopem jen za postranní čáru. Levante mohlo vhazovat v nebezpečném prostoru u vápna.
37'
Bardhi sice neměl moc času na hranici vápna, ale dokázal velmi rychle vystřelit. Balon však jen prolétl kolem pravé tyče.
36'
Z místa přestupku centroval do vápna Suso. Ještě na první tyči srazil balon do bezpečí Son a následné zakončení Ocampose v krkolomném postavení nebylo ideální.
35'
Son vhazoval zpoza postranní lajny k nohám Melera. Ten ale poté fauloval tvrdě Najsrího a dostává další žlutou kartu.
34'
Jasín Bunú rozehrával po faulu Bardiho na Gómeze. Následně se hosté hnali do útoku, ale Vero společně s Duartem zamezila útok Susa.
32'
Na pravé měl sice míč pod kontrolou Jesús Navas, ale sám se proti trojnásobné přesile neprosadil. Nardhi následně inkasuje žlutou kartu.
31'
Fernando sice získal míč na Malsovi, ale ihned poté zkazil přihrávku na Susa. Balon se ale ještě odrazil k nohám hostujících fotbalistů.
30'
Ani půlhodina hry gól nepřinesla. Susova parádní nahrávce rozběhla Nasjrího, ale skvěle si vedl v obraně také Toňo.
29'
Jordán poslal k zemi Melera a domácí mohli z volného přímého kopu nacentrovat do vápna. Míč si ale sebral pro sebe Jule Koundé.
28'
Gómez spěchal za nakopnutým balonem, ale ani zkušený Argentinec nedokázal doběhnout míč, který se sklouzl po nakropeném trávníku.
27'
Nakonec přece jen přišel pokus tvrdý pokus Gómeze, ale ten trefil jen svého spoluhráče Ocampose, který byl v souboji ve vápně s Vezem.
26'
Koundé si hned několikrát vyměnil míč s Carlosem, následně už přišla dlouhá nahrávka na sprintujícího Ocasmpose. Ve vápně se ale hosté neprosadili.
25'
Na levé straně se otevíral prostor Ocamposovi. Skvěle se ale vrátil podpořit obranu De Frutos a nedal soupeři čas na přihrávku do vápna.
23'
Až od brankáře musela začít další akce Sevilly. Acuňa se vydal do útoku na levém kraji, ještě si pomohl přihrávkou na Gómeze, ale nakonec míč skončil bez dalšího doteku za brankovou čárou.
22'
Při volném přímém kopu si Bunú nechal postavit tříčlennou zeď, ale nakonec Koundé hlavičkoval za sebe na rohový kop.
21'
Fernando sice odpálil ve skluzu míč Melerovi, ale při tom zasáhl i kotníky domácího záložníka a to neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu, který záhy odpískal faul.
20'
Sám Marcos Acuňa se postavil k rozehrávce rohového kopu. V šestnáctce hlavičkoval Koundé, ale míč byl ještě před Cárdenasem zblokován.
19'
Sevilla se postupně posouvala podél levé postranní lajny až do blízkosti pokutového území soupeře. Acuňa získal dokonce pro hosty rohový kop na Vezovi.
18'
Son vhazoval zpoza postranní lajny. Domácí Rober se okamžitě dostal do souboje s Fernandem a nakonec přišel o balon ještě u středového kruhu.
17'
Sonův přízemní pas sice našel v pokutovém území Bardhiho, který však z prvního doteku napálil míč pouze vedle bližší tyče a Bunú zasahovat nemusel.
16'
Znovu se píská ofsajd. Nyní přihrával Fernando na unikajícího Ocampose až příliš pozdě a hostující útočník už se ocitl za posledním obránce Levante.
15'
Také Levante se přesunulo do útoku. Melero spolupracoval s De Frutosem, který ale z velkého úhlu Bunúa příliš nezaměstnal.
14'
Zdálo se, že byl Ocampos stažen v pokutovém území při vysokém centru, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat bez přerušení.
12'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Gómez se stáhl pro balon až mezi vlastní stopery, ale v rozehrávce měl také potíže. Nakonec vyvezl balon do bezpečí až Ocampos.
11'
Malsova nahrávka sice našla na pravé straně De Frutose, ale krajní záložník Levante byl nachytán v ofsajdovém postavení a musel míč odevzdat.
10'
Po lehké teči Cárdenase se rozehrával rohový kop, po kterém se pískal jen útočný faul naskakujícího Fernanda.
9'
První vážnější situace. Po nahrávce Navase na hranici pokutového území otřel svou ránu z prvního doteku o břevno Joan Jordán.
9'
Až příliš mnoho nepřesností na obou stranách v úvodu zápasu. Sevilla se ujala balonu, ale přes aktivní napadání soupeře se příliš daleko neprokombinovala.
8'
Toňo si naběl na levém kraji na přihrávce Robera, následovala pobídka do pokutového území, kde se však k hlavičce De Frutos neprobojoval.
7'
Ani jeden z týmů se do útoku příliš nežene. Melerova nahrávka až ke Gomézovi nedoputovala. Sevilla po zisku balonu ale příliš daleko nedošla.
5'
Cárdenas výborně přečetl hru, rychle vyběhl na hranici vápna a byl u balonu ještě dříve než útočící Lucas Ocampos.
4'
Nasjrí proti přesile ve středu pole míč neudržel. Do útoku mohl jít na druhé straně De Frutos, ale kombinace s Malsou těsně na hranici vápna postrádala potřebnou přesnost.
3'
Hosté byli na vlastní polovině pod tlakem při rozehrávce. Navas přihrával do nebezpečného prostoru, ale Koundé dokázal ještě před Gomézem odkopnout do bezpečí.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Jordán se rozbíhal na pravé straně, ale míč mu utekl za postranní lajnu.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednatřicátého kola může za několik málo okamžiků odstartovat.

Levante UD: Cárdenas – Son, Vezo, Ó. Duarte, Toňo – Rober – De Frutos, Malsa, Melero, E. Bardhi – Goméz.
Náhradníci: Aitor Fernández – Postigo, Rochina, Doukouré, S. León, Martí, Coke, Morales.

Sevilla FC: Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, A. Gómez – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Vaclík, Díaz – Aleix Vidal, Óscar Rodríguez, F. Vázquez, Escudero, Ó. Torres, Gudelj, Munir, L. de Jong, Rekik, Rakitić.

Sevilla FC

Fotbalisté Sevilly nejsou vůbec daleko od čela samotné La Ligy. Po jednatřiceti odehraných kolech ztrácí na vedoucí Atlético jen šest bodů, na druhý Real body tři a za třetí Barcelonou zaostává pouze o bod, Katalánci ale mají odložený zápas k dobru.

Tomáš Vaclík v tomto ročníku příliš šancí mezi tyčemi nedostává, ale Sevilla šlape téměř bezchybně. Z posledních pěti utkání vybojovala rovnou třináct bodů, když nečekaně remizovala jen v souboji s trápícím se Valladolidem. O víkendu poté Sevilla prohrávala na půdě silného Realu Sociedad, ale dvěma slepenými góly ještě v prvním poločase otočila na konečných 2:1.
Levante UD

Levante se sedm kol před finišem La Ligy nachází ve středu tabulky na devátém místě. Pouze tři pozice za místami zaručující postup do pohárové Evropy v příštím ročníku, ale s rozdílem deseti bodů.

Tým z Valencie má v posledních týdnech velmi kolísavou formu. Po smolném vypadnutí v semifinále Španělského poháru proti Bilbau se ještě neradovalo dvakrát po sobě. Po vítězství nad Valencií přišly dvě porážky 0:2 s Betisem a Huescou. O víkendu poté Levante inkasovalo v duelu s Villarrealem hned pětkrát a prosadil se jen Malsa.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěže La Liga pokračuje jednatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Levante, které na domácím trávníku přivítá Sevillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.