La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Celta Vigo - 20. ledna 2021   21:00

Real Betis
25' Canales (Fékir) • 44' Canales (Fékir)
2:1
(2:1)
Celta Vigo
16' S. Mina  (Tapia)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí (C), V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez (68. Guardado), Canales – D. Lainez (82. Moreno), Fékir, Ruibal (31. Rodri) – Loren (82. Iglesias).
J. Munuera – J. Rojas, I. Ramos
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo (56. Aidoo), Caricol – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito (71. Beltrán) – Mor (71. Baeza), S. Mina.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera, případně dobrou noc.
Další ligové vystoupení čeká na Real Betis už v sobotu, kdy se představí na hřišti šestého Realu Sociedad. Celta Vigo bude o den později hostit patnáctý Eibar.
Betis si výhrou polepšil na osmou pozici tabulky. Vigo se po porážce propadlo na jedenáctou příčku.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:15.
Fotbalisté Realu Betis porazili v utkání 19. kola La Ligy na domácím stadionu Celtu Vigo 2:1 a radují se podruhé v řadě z výhry. Hosté naopak prohráli už potřetí v řadě. O výsledku zápasu rozhodla první půle. V úvodu byli aktivnější hosté, kteří šli po čtvrthodině do vedení. Mor odcentroval od rohového praporku na střed vápna, kde se od Tapii odrazil míč na zadní tyč a tam nekompromisně zakončoval Santiago Mina. Betis po inkasované brance přidal a o necelých deset minut později vyrovnal. Fékir oslovil zadovkou z pravé strany ke střele z hranice šestnáctky Sergia Canalese a ten pálil po zemi přesně k levé tyči. Stejný hráč pak těsně před přestávkou dokonal domácí obrat, když zakončoval další přízemní trefou rychlou protiakci tři na tři. Také v tomto případě těžil Canales z nápadité přihrávky Fékira. Po změně stran zajímavých momentů rapidně ubylo. Za zmínku stojí pouze situace ze 76. minuty. Méndez vysunul pěknou průnikovou přihrávkou za obranu Baezu, proti tomu ale skvěle vyběhl Robles. Závěr utkání dohrál Betis až profesorsky a k ničemu Vigo nepustil.
90+6'
90+5'
Tak ještě jeden centrovaný balon Frana Beltrána, který však z levé strany doplachtil pouze do rukavic Joela Roblese.
90+4'
Betis získal v závěru čtvrté nastavené minuty standardku na útočné polovině. Tohle už dopadne pro domácí zřejmě dobře.
90+4'
Santiago Mina byl v útoku jako osamocený voják v poli. Po jeho hlavičce z kleští dvou protihráčů skončil míč u Joela Roblese.
90+3'
Dlouhý nákop Viga skončil až u brankáře Joela Roblese. Polovina avizovaného nastavení je již minulostí a Celta během něj nepředvedla zhola nic.
90+2'
Betis drží zkušeně balon na útočné polovině a u rohového praporku. Borja Iglesias zde vybojoval autové vhazování, s jehož rozehrávkou domácí jistě spěchat nebudou.
90+1'
Renato Tapia zajel skluzem zezadu do Nabila Fékira. Rozhodčí tasil žlutou kartu a hostující záložník bleskově přispěchal s omluvou.
90+1'
Bude to rovnou pět minut.
90'
Již se rozběhla poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik se hlavní arbitr Munuera rozhodne nastavovat.
89'
Po malé domů jednoho ze spoluhráčů odkopl Joel Robles balon za autovou čáru. Vigo ale krátce po vhazování opět o merunu přišlo.
87'
Betis se osvobodil za cenu dlouhého odkopu, po kterém ale získal faul na útočné polovině. Další cenné vteřinky pro fotbalisty v pruhovaných dresech.
86'
Zadáci hostujícího celku už nějakou dobu kombinují na vlastní polovině. Skoro to až vypadá, jako by nevedl Betis, ale právě Vigo.
85'
Vigo vrátilo hru na polovinu Betisu, kde mělo k dispozici autové vhazování. To ale bylo ve znamení odevzdaného míče.
84'
Realu Betis se nyní daří držet míč na útočné polovině, kde navíc domácí úspěšně kouskují hru. To jim naprosto vyhovuje a hraje do karet.
83'
Křižná přihrávka Braise Méndeze proskákala z pravé strany vápna až za vzdálenější levou tyčku. Rozehrávat bude Joel Robles.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Diego Lainez, přichází Alex Moreno.
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Loren, přichází Borja Iglesias.
80'
O přenesení hry se pokoušel Hugo Mallo, obrana Betisu včas zasáhla. Z následného rohového kopu, který Vigo vedlo z levé strany, "nezapršelo".
78'
Jeden z hostů si teď málem srazil do vlastní branky centr z levé strany. Vigo dostává Betis pod tlak, kopat se bude roh.
76'
Po krásné průnikové přihrávce Braise Méndeze se za obranu dostal Miguel Baeza. K lepšímu zakončení mu scházel krok navíc, míč dloubl na poslední chvíli jen do vybíhajícího brankáře Joela Roblese.
75'
Rodri si zády naběhl do Miguela Baeze. Hrát bude Vigo. Otázkou je, na jak dlouho.
74'
Renato Tapia zezadu přižduchl Nabila Fékira, rozehrávat bude Real Betis. Je vidět, že hostující záložník si o rozhodnutí sudího myslí takříkajíc své.
73'
Pakliže si chce Vigo odvézt ze Sevilly nějaký ten bod, bude muset výrazně přidat. Výkon hostů je po změně stran nemastný, neslaný.
72'
Fékirova snaha o vysunutí spoluhráče na levém kraji vápna se minula účinkem. Míč se dokutálel za brankovou čáru.
71'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nolito, přichází Fran Beltrán.
71'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Emre Mor, přichází Miguel Baeza.
70'
Denis Suárez přišlápl kolíky kotník Diega Laineze. V krátkém sledu další žluté napomenutí.
70'
Joel Robles až příliš otálel s odkopem od své branky. Za situace, kdy vede jeho tým o gól, nic nestandardního. Má to každopádně za žlutou kartu.
69'
Tak i pro Rodrígueze skončilo utkání smolně. Střídání se zároveň chystá i na straně Viga – v tomto případě plánované.
68'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Andrés Guardado.
67'
Na trávníku je v péči klubových lékařů Guido Rodríguez. Uvidíme, zda bude moci domácí záložník pokračovat. Jedno vynucené střídání již musel kouč Pellegrini provést.
66'
Za obranu si zabíhal Emre Mor. Nakonec si v souboji s Emersonem pomohl útočným faulem.
65'
A další přerušení hry. Druhý poločas zůstává oproti tomu předešlému za očekáváním. Na první vážnější možnost v něm stále čekáme.
64'
Zase se nehraje. Denis Suárez nedovoleně atakoval u postranní čáry Emersona.
63'
Další nepovedený nákop Viga končí až u brankáře Joela Roblese. Ve hře Celty je v těchto chvílích až příliš mnoho nepřesností.
61'
Hugo Mallo hledal dlouhým centrem Santiaga Minu, jeho pas se ale ukázal být přetaženým.
60'
A přerušena byla poměrně dlouho, neboť hlavní rozhodčí Munuera ještě na dálku konzultoval předešlou situaci v pokutovém území. VAR zkoumal případný faul hostů, na ten ale nedošlo.
59'
Diego Lainez fauloval na polovině hřiště Santiaga Minu. Hra je přerušena.
58'
Betis si vypracoval zajímavý závar před Blancovou brankou. Do odraženého balonu se nakonec opřel Víctor Ruiz, hradbu těl ve vápně ale nepropálil.
57'
Momentálně sledujeme méně záživnou pasáž utkání. Balon se pohybuje v prostoru daleko od obou šestnáctek.
56'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jeison Murillo, přichází Joseph Aidoo.
54'
Vigo je po změně stran aktivní a zůstane nadále u balonu. Juan Miranda nastavil nohu Emre Morovi a ten padl na trávník.
52'
Loren byl faulován u půlící čáry. Néstor Araujo jej ve výskoku udeřil rukou do oka.
51'
Joel Robles lapil pomalou přízemní střelu mířící k levé tyči, jíž vyslal Emre Mor. To byl jeden z těch snadnějších zákroků.
50'
Na druhé straně centroval do šestnáctky Nolito. V tomto případě pohotově zasáhla obrana Betisu.
49'
Nabil Fékir odcentroval na malé vápno, kde se do zakončení hlavou dostal Ajsa Mándí. Mířil ale doprostřed branky, tedy do míst, v nichž číhal připravený Rubén Blanco.
48'
Po nedovoleném zákroku Jeisona Murilla rozehraje Real Betis standardku z levé části hřiště. Je to takový zkrácený rohový kop.
47'
Pro slabou hlavičku Santiaga Miny si pohodlně doběhl Joel Robles.
46'
Oba celky nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
První poločas zápasu mezi Betisem a Celtou Vigo nabídl tři branky. V úvodu byli aktivnější hosté, kteří šli po čtvrthodině do vedení. Mor odcentroval od rohového praporku na střed vápna, kde se od Tapii odrazil míč na zadní tyč a tam nekompromisně zakončoval Santiago Mina. Betis po inkasované brance přidal a o necelých deset minut později vyrovnal. Fékir oslovil zadovkou z pravé strany ke střele z hranice šestnáctky Sergia Canalese a ten pálil po zemi přesně k levé tyči. Stejný hráč pak těsně před přestávkou dokonal domácí obrat, když zakončoval další přízemní trefou rychlou protiakci tři na tři. Také v tomto případě těžil Canales z nápadité přihrávky Fékira.
45+3'
45+2'
Po centru z levé strany se do vzduchu pověsil Jeison Murillo. Jeho hlavičku, která mířila do levé horní části branky, Joel Robles reflexivně vyboxoval na další roh.
45+1'
Nadějný průnik Emreho Mora nakonec dokázala domácí obrana zastavit. Vigo ale bude kopat roh.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí ještě před přestávkou dokonávají obrat a jdou do vedení! Rychlou akci tři na tři táhl středem hřiště Nabil Fékir. V jejím závěru poslal míč doleva na volného SERGIA CANALESE a ten křižnou přízemní střelou na vzdálenější tyč poslal Betis do vedení. Rubén Blanco si na míč sáhl špičkou kopačky, v cestě do sítě mu ale zabránit nedokázal.
44'
Až nyní. Nabil Fékir si nachystal balon na střelu, jeho oblouček vyslaný z hranice velkého čtverce se ale stočil nad levý horní růžek hostující klece.
43'
Stále stejný obrázek. Míč je po zpětné přihrávce zase u Blanca. Na hřišti se toho teď moc neděje.
42'
Obránci Viga řešili napadání domácích útočníků malou domů na brankáře Rubéna Blanca. Úvodní poločas spěje do svého finále.
41'
Diego Lainez si teď na pravé straně nerozuměl s Emersonem. Betis se vlastní nepřesností připravil o možnost k případnému ohrožení branky.
39'
Střelou z větší distance zkoušel štěstí Sergio Canales. Pokus to byl nepovedený, letěl vysoko nad břevno.
38'
Fékirův centr na přední tyč odvrátila obrana Viga ihned ze své šestnáctky. Momentálně kombinují fotbalisté v tmavě modrých dresech s míčem na své polovině.
37'
Néstor Araujo odvrátil uvnitř malého vápna centr z levé strany na rohový kop.
35'
Aaron Caricol držel zezadu za dres Diega Laineze a vykoledoval si žlutou kartu.
33'
Další akce Celty Vigo ztroskotala na ofsajdovém postavení Santiaga Miny. Autor prvního gólu byl v době pasu za obranou.
32'
Po delší době zahrozilo opět Vigo. Emre Mor se šikovně utrhl na levé straně hřiště a dostal se až do zakončení. Jeho prudká rána z úhlu skončila na boční síti.
31'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Rodri.
30'
Kdepak, tohle nepůjde. Aitor Ruibal odkulhává za pomoci zdravotníků ze hřiště. Utkání pro něj skončilo.
29'
Denis Suárez se přilepil na Aitora Ruibala, který nakoenc skončil s bolestivou grimasou na zemi. Momentálně je domácí útočník ošetřován.
27'
Nabil Fékir centroval na zadní tyč. Tam si vzdušný prostor pohlídal Rubén Blanco, jenž balon vyboxoval mimo svou šestnáctku.
26'
Betis je při chuti a znovu se vrhnul do útoku. Pruhovaní rozehrají na pravé straně rohový kop.
25'
A to skutečně přichází! Nabil Fékir našel z pravé strany pokutového území zpětnou přihrávkou na středu vápna SERGIA CANALESE a ten střílel po zemi přesně k levé tyči.
24'
Diego Lainez vybojoval na útočné polovině autové vhazování. Real Betis převzal aktivitu a tlačí se za vyrovnáním.
22'
To Betis musí útočit. Po zblokovaném centru z levé strany reklamovali domácí hru rukou. O pár chvil později střílel z uctivé vzdálenosti Aitor Ruibal. Přízemní rána zamířila výrazně vedle levé tyčky.
21'
Vigo mělo k dispozici standardní situaci. Tu rozehrálo od levé postranní čáry zpětnou přihrávkou na vlastní polovinu. Celta se zřejmě s vedením v zádech nikam nepožene.
19'
Betis se usadil na útočné polovině. Obléhání hostujícího vápna ukončil další dalekonosnou ranou Nabil Fékir. Jeho skákavý pokus lapil u levé tyče Rubén Blanco.
16'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
První roh Betis odvrátil na další. Ten už rozehrál Emre Mor centrem na střed šestnáctky, kde se míč odrazil od Renata Tapii na zadní tyč. Tam propálil brankáře a Mándího pohotovou ranou SANTIAGO MINA.
15'
Další možnost na ohrožení domácí branky budou mít fotbalisté Viga z rohového kopu.
14'
Nabil Fékir nakopl zezadu Renata Tapiu. Hrát může Celta, která v posledních minutách zcela převzala aktivitu.
11'
Další šance Viga. Z pravé strany přihrával na hranici šestnáctky Emre Mor, Nolito ale zakončoval ze střední části kousek nad břevno.
10'
Víctor Ruiz zajel nevybíravě do protihráče a inkasoval už v 10. minutě žlutou kartu. Na další zákroky si bude muset dávat domácí zadák pozor.
9'
Vigo bylo centimetry od vedení! Santiago Mina orazítkoval křižnou přízemní střelou z hranice šestnáctky levou tyčku Roblesovy svatyně!
8'
Po rozehrávce z levé strany se míč dostal k Sergiu Canalesovi. Ten adresoval na zadní tyč zajímavý centr, nikdo ze spoluhráčů ho ale nezasáhl a balon skončil v zámezí.
7'
Až nyní zkusil vystřelit z nějakých dvaceti metrů Nabil Fékir. Jeho rána prosvištěla metr vedle levé horní šibenice. Míč byl lehce tečován, a tak následuje roh.
6'
Úvod zápasu je zatím hodně opatrný. Míč se stěhuje ze strany na stranu, avšak bez vážnějšího ohrožení branek.
5'
Rodríguez s Morem byli po kontrole hlavním rozhodčím vpuštěni zpět na trávník.
4'
Emerson přihrával z pravé strany šestnáctky před branku, dostal se ale s balonem za brankovou čáru a je tak pískáno.
3'
Tak nakonec oba. Guido Rodríguez i Emre Mor jsou za postranní čárou, týmy pokračují dočasně v deseti.
2'
Uvnitř středového kruhu se hlavami srazili Emre Mor a Guido Rodríguez. Druhý jmenovaný potřebuje ošetřit.
1'
Fotbalisté Betisu odehrají duel v pruhovaných zeleno-bílých dresech. Hosté se navlékli do tmavě modrých.
1'

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí (C), V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, Canales – D. Lainez, Fékir, Ruibal – Loren.
Náhradníci: Marín, Rebollo – Sidnei, Guardado, Iglesias, Juanmi, Joaquín, Montoya, Moreno, A. Sanabria, Rodri, Tello.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Caricol – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito – Mor, S. Mina.
Náhradníci: Villar – Aidoo, Baeza, Beltrán, Fontán, González, Holsgrove, K. Vázquez, Yokuşlu.

Rozhodčí: J. Munuera – J. Rojas, I. Ramos.
Vigo Betis naposledy porazilo v lednu roku 2018. Od té doby se oba týmy střetly ještě čtyřikrát a dvakrát se radoval Betis a dvakrát se zrodila remíza. Naposledy se hrálo 7. července na půdě Viga a duel skončil nerozhodně 1:1.
Vigo je na tom hodně podobně jako Betis. V tabulce je před svým soupeřem jen díky lepšímu skóre na deváté pozici. Jestliže má Betis nejhorší obranu v lize, Celta je s 28 inkasovanými góly (spolu s poslední Huescou) hned za ním. Vigo mělo povedený závěr loňského roku, kdy neprohrálo šest kol v řadě a získalo hned 16 z celkových 18 možných bodů. S přechodem do nového milénia se ale týmu dařit přestalo. V La Lize dvakrát prohrál (0:2 s Realem Madrid a 0:4 s Villarrealem) a po prohře 2:5 s třetiligovou Ibizou se velmi brzy rozloučil i s domácím Královským pohárem. V posledních dvou zápasech absentoval Iago Aspas, jenž je s devíti góly (a šesti asistencemi) nejproduktivnějším mužem Viga a třetím nejlepším kanonýrem celé La Ligy.
Real Betis se po 18 odehraných zápasech nachází na desáté pozici tabulky La Ligy. Týmu se v novém kalendářním roce daří, když z posledních dvou zápasů získal čtyři body. Nejprve svěřenci kouče Manuela Pellegriniho urvali cenný bod za remízu 1:1 v městském derby se Sevillou, minulý týden pak Betis vyloupil dvěma góly v závěrečné čtvrthodině Huescu (2:0). Navzdory umístění v klidném středu tabulky inkasoval Betis v aktuálním ligovém ročníku nejvíce branek ze všech účastníků, a sice 31. Nejlepšími střelci týmu jsou dva čtyřgóloví Španělé – devětadvacetiletý záložník Sergio Canales a stejně starý útočník Cristian Tello, jenž se vrací do hry po zranění.
Příjemný středeční večer u sledování španělské La Ligy. Její 19. kolo má dnes na programu celkem tři zápasy a my se v tomto textovém přenosu podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy Real Betis a Real Club Celta de Vigo. Oba celky nasbíraly v aktuálním průběhu sezóny shodně 23 bodů, vlivem domácího prostředí přesto bookmakeři mírně favorizují Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.