La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Valencia - 18. dubna 2021   18:30

Real Betis
12' Fékir (Joaquín) • 42' Canales (Joaquín)
2:2
(2:1)
Valencia
22' Guedes  (Račić) • 61' Soler
Real Betis
Bravo – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Moreno (71. Miranda) – G. Rodríguez, Canales – Joaquín (C) (64. D. Lainez), Fékir (71. W. Carvalho), Tello (82. Ruibal) – Juanmi (64. Iglesias).
J. Alberola – J. Gil, J. Martínez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Valencia
Doménech – T. Correia (9. Musah), Guillamón, Diakhaby, Gayá (C) – Wass, Soler (68. Piccini), Račić (82. Ch. Oliva), Čeryšev (68. A. Blanco) – Guedes, Gameiro (68. Cutrone).

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a užijte si zbytek nedělního večera. Na viděnou.
Oba týmy se znovu objeví v akci už ve středu, kdy je na programu vložené kolo. Betis bude hostit Bilbao, Valencia bude hrát znovu venku – tentokrát s Osasunou.
Betis figuruje po třetí remíze v řadě v tabulce La Ligy na pátém místě, kde má bodový náskok na Real Sociedad. Valencia je čtrnáctá.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:10.
Zápas mezi Realem Betis a Valencií skončil nerozhodně 2:2. Zatímco v prvním poločase bylo k viděné méně šancí, avšak tři branky, po změně stran to bylo obráceně.

Ve 12. minutě otevřel skóre utkání volejem z hranice šestnáctky Nabil Fékir, jenž pálil o zem přesně k pravé tyči. Ve 22. minutě do té doby nevýrazní hosté zničehonic srovnali, když zpoza vápna v pádu střílel do levého spodního růžku Gonçalo Guedes. Nejhezčí moment přišel jen chvíli před přestávkou. Fékir rozehrál standardku secvičeným signálem a Joaquín přiťukl míč Sergiu Canalesovi, který dalekonosnou ránu levačkou zakroutil nekompromisně k pravé tyčce. Doménech plachtil vzduchem marně.

Do druhého poločasu vstoupil Betis aktivně. Tello protáhl dobře umístěnou ránou k levé tyči Doménecha, Juanmi poté zakončoval samostatný brejk gólem z ofsajdu. Po hodině sáhl na balon ve vlastním vápně rukou Moreno a kopala se penalta. Tu proměnil Carlos Soler výbornou ranou do levého dolního růžku, a byť Bravo její směr vystihl, na míč nedosáhl. Závěr duelu patřil opět Realu, který chtěl rozhodnout. Betis ale ztroskotával na výborně chytajícím Doménechovi, který zlikvidoval hned dvě velké možnosti Ruibala. Na druhé straně pak zneškodnil Bravo individuální průnik Musaha. Trefě Cutroneho zase předcházel ofsajd přihrávajícího Gayi.
90+6'
90+5'
Hosté byli s balonem vytlačeni až na vlastní půlku. Již se zřejmě nic nestane.
90+5'
Rozběhnutý Gonçalo Guedes se po skluzu Mándího zastavil až o reklamní panely za brankou. Valencia bude kopat roh.
90+4'
Již běží čtvrtá minuta nad rámec řádné hrací doby. Nějakou dobu se nehrálo, a tak se dají ještě dvě minuty očekávat.
90+3'
Vše je nakonec jinak. Alberola svůj původní verdikt překlasifikoval z červené karty na žlutou. Dánský záložník bere situaci s úsměvem.
90+2'
Nebo ne? Hlavní arbitr se po protestech hostujícího celku vydal podívat na dostupné záběry.
90+1'
Daniel Wass sestřelil nevybíravým skluzem zezadu Diega Laineze, a byť se hodně diví, posílá jej rozhodčí Alberola červenou kartou předčasně pod sprchy.
90+1'
Budou to tři minuty.
90'
Naplnila se základní hrací doba utkání. V momentě, kdy se snaží Valencia prokombinovat na útočné polovině do zakončení, čekáme na údaj o nastaveném čase.
88'
Z následného rohového kopu, který rozehrál zleva Sergio Canales, pruhovaní neudeřili. Remíza je čím dál pravděpodobnějším výsledkem klání.
87'
A další fantastický zákrok Jaumeho Doménecha! Do pokutového území se z levé strany vřítil rozběhnutý Aitor Ruibal, zbavil se kličkou Mouctara Diakhabyho a vystřelil do levého spodního růžku. Hostující brankář ale perfektně vyrazil míč nohou!
86'
Jaume Doménech teď poměrně riskantně vyrazil daleko z vlastní šestnáctky. Nakonec si ale s dotírajícím protihráčem poradil a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
84'
Víctor Ruiz nabral zezadu "na vidle" Gonçala Guedese a je z toho další žlutá karta.
83'
Po centru z pravé strany střílel bez přípravy z voleje Aitor Ruibal. Jaume Doménech jeho nelehké zakončení do levého horního růžku branky fantastickým zákrokem vytěsnil!
82'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Aitor Ruibal.
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Uroš Račić, přichází Christian Oliva.
81'
Uroš Račić se po ošetření vrátil zpátky na trávník, na nohou ale dlouho nepobyl. Poslední střídání Valencie bude vynucené.
80'
Diego Lainez podrazil skluzem zezadu Alexe Blanca a vykoledoval si deset minut před koncem řádné hrací doby žluté napomenutí.
79'
Aktuálně se nehraje. Ošetření bude muset podstoupit Uroš Račić.
78'
Hezkou hostující souhru zakončoval po přihrávce z levé strany střelou do prázdné branky Patrick Cutrone. Podruhé dnes ale není gól uznán kvůli ofsajdu, v němž se po průnikové přihrávce Daniela Wasse zjevil nahrávající José Gayá.
77'
Valencia je v těchto momentech lepším týmem. Gayův centr se nicméně neujal.
75'
Balon si odkrokoval Daniel Wass. Dánský záložník ale pálil jen do zdi těl před sebou.
74'
Juan Miranda zezadu přižduchl k zemi Gonçala Guedese, který pár metrů před hranicí šestnáctky upadl na zem. Je z toho žlutá karta a zajímavá standardka pro Valencii.
73'
Tak to byla parádní individuální akce, kterou rozjel středem hřiště Yunus Musah! Ten se postupně zbavil snad čtyř protihráčů a rázem byl sám před Bravem. Scházelo tomu už jen jediné – zakončit sólo gólem. Jeho tvrdou ránu domácí brankář vyrazil k Patricku Cutroneovi, který poté hlavičkoval vedle.
72'
V předklonu vydýchává bolestivý dopad Iglesiase na svá záda Mouctar Diakhaby.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází William Carvalho.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alex Moreno, přichází Juan Miranda.
71'
Nabil Fékir jej rozehrál nakrátko. Ze skrumáže poté vzešla nepřesná přízemní střela výrazně vedle levé tyče.
70'
Aktivní Cristian Tello byl na levém okraji velkého čtverce zastaven pouze za cenu rohového kopu.
69'
Daniel Wass rozehrál hostující roh, obrana Betisu si s ním ale poradila.
69'
Valencia provedla hned trojité střídání a zdá se, že k něčemu podobnému by se mohl už brzy odhodlat i domácí kouč Manuel Pellegrini.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Alex Blanco.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Cristiano Piccini.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Patrick Cutrone.
66'
Na zemi sedí s nějakým zdravotním problémem Carlos Soler. Rozhodčí Alberola dává pokyn, že bude třeba střídat.
65'
Po centru z pravé strany hlavičkoval před malým vápnem Mouctar Diakhaby. Pouze ale na jednoho ze spoluhráčů, který si míč pokoušel zpracovávat v ofsajdu.
64'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Diego Lainez.
64'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Borja Iglesias.
63'
Gonçalo Guedes se prodíral s balonem po pravé straně. Jeho pas byl na poslední chvíli sražen na rohový kop.
61'
Valencia právě vstřelila branku!
V Seville je podruhé srovnáno. CARLOS SOLER umístil svou přízemní ránu dostatečně razantně přesně k levé tyči. Claudio Bravo její směr vystihl, přesto na balon nedosáhl.
60'
Pozor! Alex Moreno zahrál po Guedesově dloubnutí na okraji šestnáctky rukou a Valencia má jedinečnou možnost srovnat stav z pokutového kopu!
58'
Přetažený centr z kopačky Denise Čeryševa pro domácí bránu žádné nebezpečí neznamenal.
57'
Podle dostupných záběrů byl ofsajd domácího útočníka více než metrový. Rozhodčí na pomezí se tedy nemýlil.
56'
Juanmi se po přihrávce z hloubi pole dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou nad padajícího Jaumeho Doménecha. Z třetí branky se ale Betis radoval jen chviličku. Krátce poté byl na popud čárového rozhodčího pískán ofsajd.
54'
Tentokrát se na trávníku octl Carlos Soler. Hra je v těchto chvílích opět dost kouskována drobnými prohřešky proti pravidlům.
53'
Uroš Račić sundal skluzem na středu hřiště Nabila Fékira a rozčiluje se. Podle opakovaných záběrů šlo ale o jasný faul.
52'
Hra se přesunula na protější polovinu hřiště. Valencia ale v útoku po změně stran zatím nic kloudného nevymyslela.
50'
Betis dlouho kombinoval s míčem okolo hostující šestnáctky, nedokázal do ní ale proniknout. Cristian Tello proto zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti a jeho dobrá rána padala do levého spodního růžku branky. Jaume Doménech se po míči natáhl a vyrazil ho. Z následné dorážky pálil Alex Moreno nad branku.
48'
Tentokrát fauloval Yunus Musah Alexe Morena. Rozehrávat budou znovu domácí.
47'
Uroš Račić narazil zezadu do Nabila Fékira, který se skácel k zemi. Rozhodčí ani v tomto případě do kapsičky poprvé nesahá.
46'
Dlouhý nákop hostů skončil až za brankovou čárou. Rozehrávat bude od své brány Claudio Bravo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
V úvodním poločase zápasu mezi Betisem a Valencií příliš šancí k vidění nebylo. Když už se ale nějaká zrodila, skončila většinou gólem. Ve 12. minutě otevřel skóre volejem z hranice šestnáctky Nabil Fékir, jenž pálil o zem přesně k pravé tyči. Ve 22. minutě do té doby nevýrazní hosté zničehonic srovnali, když zpoza vápna v pádu střílel do levého spodního růžku Gonçalo Guedes. Nejhezčí moment přišel jen chvíli před přestávkou. Fékir rozehrál standardku secvičeným signálem a Joaquín přiťukl míč Sergiu Canalesovi, který dalekonosnou ránu levačkou zakroutil nekompromisně k pravé tyčce. Doménech plachtil vzduchem marně.
45+3'
45+2'
Emerson utnul rozvíjející se hostující akci parádním obranným skluzem na levém křídle. A nutno dodat, že čistým.
45+1'
Na polovině hřiště byl faulován Yunus Musah. Půlka avizovaného nastavení je fuč.
45'
Úvodní poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Valencia mohla přispěchat s bleskovou odpovědí. Přízemní rána Denise Čeryševa vyslaná zhruba z hranice šestnáctky zamířila přibližně metr vedle pravé tyče.
42'
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí zahráli secvičený signál a výsledkem je krásná vedoucí trefa. Nabil Fékir přihrál po zemi Joaquínovi, který balon narazil SERGIU CANALESOVI a ten zakroutil umístěnou dělovku nádherně k pravé tyči.
41'
Joaquín narazil do Huga Guillamóna, kterému byl odpískán faul. Standardka pro Betis z nějakých jednadvaceti metrů.
40'
Balon v posledních desítkách sekund osciluje výhradně okolo středového kruhu.
39'
Teď pro změnu nikam s míčem nespěchají fotbalisté v oranžových dresech, kteří na vlastní polovině zapojili do kombinace i Jaumeho Doménecha.
38'
Hosté ubránili akci Betisu vedenou po levém okraji velkého čtverce. Ta ztroskotala na zblokované přihrávce Alexe Morena. Dobrým reflexem se blýskl střídající Yunus Musah.
36'
Domácí drží míč na vlastní polovině. Je de facto malým zázrakem, že v takto nezáživném utkání stačily padnout už dvě branky.
35'
Po nedovoleném zákroku Alexe Morena bude rozehrávat opět Valencia. Hra je nyní dost rozkouskovaná.
34'
Denis Čeryšev dotíral zezadu na Guida Rodrígueze. Ten se po něm naslepo ohnal a zasáhl jej rukou do tváře. Balon pro hosty.
33'
Po Fékirově zblokovaném centru měli domácí k dispozici další rohový kop – tentokrát z levé strany. Ani tentokrát z něj pro Valencii větší nebezpečí nevzešlo.
32'
Před hostující brankou se srazili ve výskoku Emerson a José Gayá. Oba jsou trochu otřeseni, zdá se ale, že ošetření potřebovat nebudou.
30'
Joaquínův centr obrana Valencie okamžitě dostala ven z pokutového území. Vzápětí ale přišel faul u postranní čáry, a tak bude zahrávat Betis pro změnu standardku.
29'
Dobrým obranným zákrokem se po Morenově centru prezentoval hostující kapitán José Gayá. Betis po něm bude zahrávat druhý roh.
28'
Real přenesl hru na pravou stranu pokutového území, kde si balon přehodil na střelu levačkou Emerson. Jeho technický pokus ale doletěl obloučkem výrazně nad břevno.
26'
Nechybělo mnoho a Betis šel podruhé do vedení. Na levé straně šestnáctky vyzrál na nepovedený Wassův skluz Cristian Tello a křižnou ranou minul jen o pár čísel vzdálenější tyč!
24'
Dá se říci, že oba týmy vytěžily z minima naprosté maximum. A tak se začíná hezky nanovo.
22'
GONÇALO GUEDES si navedl balon z levé strany k hranici šestnáctky, vřítil se mezi dva bránící protihráče a v pádu vyslal skákavý přízemní pokus přesně do levého spodního růžku Bravovy klece. Domácí brankář se po míči natahoval marně.
20'
Hodně zvláštní hlavičkou se teď prezentoval Mouctar Diakhaby. Těžko říct, zda šlo o záměr, či nepovedený zásah míče, balon ale poslal vysokým obloučkem na vlastní branku. Jaume Doménech byl naštěstí pro Valencii na místě.
19'
Zadáci Betisu vraceli balon před napadajícími hosty až k vlastnímu brankáři Bravovi. K vidění je spíše taková taktická přetahovaná o míč. Fotbalových momentů bylo k vidění pomálu.
18'
Po přenesení hry na levé křídlo se balonu zmocnil Denis Čeryšev, byl ale přistižen v ofsajdovém postavení.
17'
Fotbalisté Valencie se ne a ne dostat na dostřel domácí svatyně. Novou útočnou akci musí hráči v oranžových dresech zakládat až od půlící čáry.
16'
Yunus Musah získal aktivním počínáním autové vhazování poblíž rohového praporku. To uvede do hry Daniel Wass.
15'
Hra se po vstřelené brance uklidnila. Na tahu je Valencia. Uvidíme, jak hosté zareagují.
14'
Valencia kombinuje už nějakou dobu s balonem, pouze však na vlastní polovině, kde se musí vypořádávat s aktivním napadáním Betisu.
12'
Joaquín rozehrál roh nakrátko, po výměně míče ale přeci jen z pravé strany odcentroval na hranici šestnáctky. Tam se do balonu opřel z voleje NABIL FÉKIR a umístil ho ranou o zem přesně k pravé tyči.
11'
Real Betis vybojoval na konci jedenácté minuty svůj první rohový kop. Ten rozehraje z pravé strany Joaquín.
10'
Claudio Bravo si vyběhl proti míči a ukryl ho do rukavic před dotírajícím Danielem Wassem.
9'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Yunus Musah.
8'
Stále se nehraje. Čeká se, až Thierry Correia odkulhá za postranní čáru. Do hry by měl místo něj přijít narychlo povolaný Yunus Musah.
6'
Portugalský bek se po obstřiku, který absolvoval za postranní čárou, vrátil na hřiště. Jen chvíli poté ale znovu padl k zemi. Tohle nepůjde.
5'
Teď už se domácí smilovali, Claudio Bravo odehrál balon do zámezí. Thierry Correia si podle opakovaných záběrů ublížil při snaže zabránit centru z levé strany bez cizího zavinění.
4'
Nepříjemnost pro Valenciu. Thierry Correia má nějaký zdravotní problém a odbelhal se za postranní čáru. Hra přitom pokračuje.
3'
Valencia se nepřesnou souhrou připravila o balon. Mouctar Diakhaby poslal míč do zámezí. Vhazování pro Betis.
2'
Hosté utnuli kombinaci Realu zpětnou přihrávkou k brankáři Doménechovi. Úvod zápasu je zatím hodně opatrný.
1'
Po drobném faulu na Nabila Fékira budou domácí rozehrávat z poloviny hřiště.
1'
Betis nastoupil k utkání v tradičních pruhovaných zeleno-bílých dresech, Valencia v oranžových.
1'

Real Betis: Bravo – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Canales – Joaquín (C), Fékir, Tello – Juanmi.
Náhradníci: Robles – Akouokou, Bartra, W. Carvalho, Sidnei, Guardado, Iglesias, D. Lainez, Miranda, Montoya, Loren, Ruibal.

Valencia CF: Doménech – T. Correia, Guillamón, Diakhaby, Gayá (C) – Wass, Soler, Račić, Čeryšev – Guedes, Gameiro.
Náhradníci: Rivero – A. Blanco, Cutrone, Ferro, Lato, Lee Kang-in, Mangala, Musah, Ch. Oliva, Jason, M. Vallejo, Piccini.

Rozhodčí: J. Alberola – J. Gil, J. Martínez.
Oba týmy se naposledy utkaly 3. října loňského roku. Duel 5. kola vyšel lépe Betisu, který po trefách Canalese a Tella zvítězil 2:0. Jinak si ale triumfy rozdělily v posledních čtyřech vzájemných střetnutích oba soupeři rovnoměrně – 2:2. Uvidíme, komu se bude více dařit tentokrát.
Valencia se nachází na třináctí pozici, kde má k dobru osm bodů na první sestupovou pozici. Rovněž "netopýři" v posledním kole remizovali, když doma dotáhli dvougólové manko s favorizovaným Realem Sociedad. Deset minut před koncem byl vyloučen pětigólový útočník Maximiliano Gomez, který dnes bude Valencii chybět. Připraven by naopak měl být nejproduktivnější týmový hráč Carlos Soler. Čtyřiadvacetiletý španělský záložník se v probíhajícím ročníku La Ligy prosadil sedmkrát.
Real Betis nabral v minulých kolech slušnou formu. Z pěti posledních zápasů odešel s prázdnou jen jedinkrát. Aktuálně táhne Real minisérii dvou remíz v řadě, když hrál shodně 1:1 nejprve s Elche a pak i s vedoucím Atléticem Madrid. Paradoxem je, že měli Andalusané před těmito duely na kontě nejméně nerozhodných výsledků ze všech účastníků, a sice pouhé tři. Směrem dopředu spoléhá Betis na dva sedmigólové španělské střelce. Jsou jimi třicetiletý záložník Sergio Canales a jeho o dva roky mladší parťák z útoku Borja Iglesias.
Příjemné nedělní odpoledne. Španělská La Liga má dnes na programu rovnou osm zápasů 33. kola. V tomto textovém přenosu se zaměříme na utkání mezi týmy Real Betis a Valencia CF. Papírovými favority budou fotbalisté domácího celku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.