La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : D. Alavés - 21. února 2021   16:15

Real Sociedad
42' Isak (Merino) • 49' Isak (D. Silva) • 62' Isak (Oyarzabal) • 73' Portugués (D. Silva)
4:0
(1:0)
Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Portugués, Illarramendi (C) (57. Guevara), Merino (65. Guridi), D. Silva (80. Merquelanz) – Isak (65. Bautista), Oyarzabal (80. Januzaj).
Munuera – Barbero, Baena
Reale Arena (San Sebastián)
D. Alavés
F. Pacheco – Tachi, Laguardia, Lejeune, Martín – Méndez (70. Burgui), Pina (70. Pons), M. García (C), I. Córdoba (57. Pellistri) – Joselu (80. Guidetti), Deyverson (57. Lucas Pérez).

San Sebastian se dnešní výhrou vrátil na páté místo před Betis, Alavés zůstává šestnáctý s náskokem jediného bodu na pásmo sestupu.

V příštím kole se San Sebastian vydá na hřiště Realu Madrid, Alavés bude potřebovat bodovat v domácím zápase s Osasunou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 0:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:15.
Real Sociedad v baskickém derby deklasoval Deportivo Alavés 4:0 a není překvapením, že hráčem zápasu byl vyhlášen Alexander Isak, autor hattricku.

Ten prodloužil svoji sérii ligových zápasů se vstřelenou branku na šest, během nich zaznamenal devět ze svých dvanácti dosavadních branek.

San Sebastian dnes čtyřikrát vystřelil na branku a ze všech střel udeřil, naopak hosté nepředvedli na Anoetě skoro nic a dostávají druhý debakl v řadě s celkovým skóre 0:9.
90+2'
90+2'
Domácí přidali do statistik ještě jeden rohový kop, to už je ale úplný závěr zápasu.
90+2'
Nastavený čas už se přehoupl do své druhé poloviny, domácí budou vhazovat.
90+1'
Nic nového není ani ve statistice střel na bránu (4:2), všechny domácí střely na bránu skončily v síti.
90+1'
Rozhodčí Munuera Montero přidal takové spíše jen povinné dvě minuty.
90'
Utkání už se spíše jen dohrává, ani se nedá očekávat nějaké delší nastavení.
88'
Další útočnou akcí Deportiva zakončil John Guidetti výrazně nepřesnou střelou, bude se kopat od domácí branky.
88'
Po akci Pellistriho si prostor k zakončení hledal Burgui, ovšem nepovedlo se mu propasírovat míč přes bránící domácí fotbalisty.
87'
Fernando Pacheco teď trochu zaváhal při odkopu, Jonu Bautistovi se ale prudký míč nepovedlo zpracovat.
85'
Jon Bautista byl pozdě v souboji s Tachim, jehož poslal k zemi, rozhodčí Munuera Montero vytáhl z kapsy obě karty, nakonec domácímu útočníkovi ukazuje tu žlutou.
83'
Pohled na Joselua, jenž se po střídání usadil do prostoru "laviček" v hledišti s hlavou v rukách je všeříkající. Abelardův tým před týdnem schytal "bůra" v Barceloně, celkem tak už inkasoval devět branek ve dvou kolech.
82'
Domácí si předávají míč z nohy na nohu v blízkosti středové čáry, Deportivo vypadá velmi odevzdaně a moc se ani nesnaží napadat tu rozehrávku.
80'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází John Guidetti.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Martin Merquelanz.
80'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Adnan Januzaj.
79'
Chystá se další série střídání, do hry brzy přijdou Guidetti na straně Deportiva a v domácím dresu Januzaj s Merquelanzem.
78'
San Sebastian už zase hraje s míčem na útočné polovině, domácí si maximálně užívají průběh zápasu, v němž jim do sítě spadne vše, co kopnou na bránu.
76'
Lucas Pérez potáhl míč po levém křídle, jeho přihrávku před branku Igor Zubeldia srazil k brankáři Remirovi.
75'
Deportivo se pokusilo o rychlou odpověď, Pérez běžel v úniku sám na Remira, domácí brankáře však nepřekonal, navíc mu byl zpětně odmáván výrazný ofsajd.
73'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Čtvrtá střela domácích na bránu znamená čtvrtý gól! David Silva pronikl po ose hřiště, pak přihrál volnému CRISTIANU PORTUGUÉSOVI, kterého vůbec nestíhal Burgui, Portugués pak prostřelil Pacheca ránou ke vzdálenější tyči.
71'
Po dalším Pérezově centru vracel přetažený míč před branku Laguardia, Pere Pons se pak do zakončení neprodral.
70'
Standardní situace pro hosty, centr Lucase Péreze se neujal, pak však byl faulován Burgui a Alavés bude rozehrávat volný kop ještě blíže k pokutovému území.
70'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Burgui.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Pere Pons.
69'
Hosté budou znovu střídat, u lavičky se do hry připravují Pere Pons a Burgui.
68'
Tentokrát byla domácí souhra neúspěšná a po odrazu míče do zámezí bude vhazovat Tachi, přesto Real Socidead zcela kontroluje průběh tohoto zápasu.
66'
Domácí vytvořili závar v pokutovém území, střely Nacha Monreala i Cristiana Portuguése ale byly zablokovány.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Jon Guridi.
65'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Jon Bautista.
63'
San Sebastian v dosavadním průběhu třikrát vystřelil na branku a jsou z toho tři branky, úžasná efektivita domácích.
62'
Alexander Isak dovršil hattrick! David Silva přihrál na levé křídlo do běhu Oyarzabalovi, ten z první adresoval skvělý pas před branku, kde ALEXANDER ISAK zblízka snadno skóroval!
62'
Žlutou kartu dostává Tomás Pina (Deportivo Alavés).

Hostující středopolař je potrestán za šlapák na Oyarzabala.
61'
San Sebastian mohl zaútočit do otevřenější obrany, Oyarzabalovi ale nevyšla individuální akce, hosté mu míč ukopli do středu hřiště.
59'
Méndez byl na levém křídle zatlačen Guevarou k rohovému praporku, pak jeho centr končí v boční síti. Míč byl tečován Guevarou, rozhodčí však tuto teč nepostřehli a přisoudili domácím odkop od branky.
57'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Facundo Pellistri.
57'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Lucas Pérez.
57'
Illaramendi odevzdal kapitánskou pásku Mikelu Oyarzabalovi.
57'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Ander Guevara.
56'
Při standardní situaci se k hlavičce dostal Robin Le Normand, nepovedlo se mu ale namířit míč na branku.
55'
Oyarzabal byl faulován při průniku po levém křídle, následovat bude standardní situace.
54'
Začíná se pořádně žlutit, domácí kapitán Asier Illaramendi je potrestán za ostrý skluz do Córdoby.
52'
O pár desítek sekund později vidí za obranný zákrok u postranní čáry žlutou kartu také hostující Manuel García.
51'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).

Merino ve středu hřiště přidržel Joselua, po páté žluté kartě tak vynechá výlet na dočasný stadión Realu Madrid Alfréda di Stefana v příštím kole.
50'
Z ofsajdového hlediska byla druhá gólová akce v pořádku a branka je tak zcela regulérní.
49'
ALEXANDER ISAK udeřil podruhé! Švédský útočník si naběhl na průnikovou přihrávku Davida Silvy a zblízka překonal brankáře Pacheca střelou nad jeho rameno, rozhodčí se po sobě ještě dívali, nakonec branku uznávají!
48'
Deyverson byl ve středu hřiště přistrčen Illaramendim, rozehrávat mohou hosté.
46'
Po Córdobově centru od rohového praporku se do vzduchu zavěsil Víctor Laguardia, jeho hlavičku po odrazu od země likviduje brankář Remiro.
46'
Hosté krátce po startu druhého poločasu vybojovali svůj třetí rohový kop.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas nabídl jen minimum fotbalové zábavy, přesto se v jeho závěru Real Sociedad ujal vedení díky trefě Alexandera Isaka, ten desátým gólem dorovnal v čele klubové tabulky střelců Mikela Oyarzabala.
Rozhodčí José Munuera Montero nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty první poločas ukončil.
45'
44'
San Sebastian už je zase nastěhován na útočné polovině, Nacho Monreal bude vhazovat zpoza postranní čáry.
42'
Třetí střela celého zápasu končí v síti! Na výborný oblouček Merina si za hostující obranu naběhl ALEXANDER ISAK a úspěšnou střelou z voleje se trefil podesáté v probíhajícím ročníku La Ligy!
41'
Ze standardní situace se domácím nepovedlo nijak zahrozit.
40'
Nacho Monreal byl faulován na útočné polovině, následovat bude standardní situace pro Real Sociedad.
39'
Po sérii nepřesností dostali míč pod kontrolu domácí, musí ale hrát od brankáře Remira.
37'
Mikel Oyarzabal pronikal do pokutového území, hostům se ale povedlo míč odrazit do zámezí.
36'
Nadále se hraje takřka výhradně ve středu hřiště, oběma týmům se vůbec nedaří dostat se do zakončení.
34'
Mezitím se rozšiřuje statistika faulů, na ně to aktuálně je 5:6.
32'
Ve druhé čtvrthodině se střelecká statistika nijak nezměnila, stále tedy platí 1:1 střely celkem a 0:1 na bránu.
31'
Tentokrát se u středové čáry Zubeldia provinil nedovoleně v souboji s Joselum, hrát mohou hosté.
29'
Isaka ve středu hřiště fauloval Víctor Laguardia.
28'
Také dalšímu rohu domácího týmu se Alavés ubránil.
27'
Už se zase hraje pod taktovkou domácích, ti vybojovali další rohový kop.
25'
Edgar Méndez se ocitl na zemi v pokutovém území při průniku podél jeho hranice, rozhodčí Munuera pak ještě rychle prověřil situaci s kolegy u videa, o penaltě tu však řeč být nemůže.
24'
V posledních dvou-třech minutách se hraje pod taktovkou hostů, což je zatí nepříliš vídaný obrázek, neboť San Sebastian doposud měl téměř osmdesátiprocentní držení míče.
24'
Po nakrátko rozehraném rohu se San Sebastian ubránil Córdobově centru.
23'
Po Córdobově centru zamířila tečovaná hlavička Josela vysoko nad branku, pokračovat se bude rohovým kopem hostů.
22'
Mikel Merino vrazil do Tachiho, Alavés rozehrává volný kop na vlastní polovině.
21'
Iňigu Córdobovi byl odmáván ofsajd u postranní čáry, domácí už rozehráli.
20'
Rohový kop San Sebastianu se neujal, domácí se pak sice zase ujali odraženého míče, musí ale hrát od středové čáry.
18'
Nepřesný centr Cristiana Portuguése, míč doletěl až na horní síť hostující branky.
16'
Oyarzabal na levém křídle nepropasíroval svoji přihrávku do pokutového území, po odrazu míče do zámezí bude vhazovat Monreal.
16'
Je za námi úvodní čtvrthodina, zatím jsme viděli jen po jednom střeleckém pokusu na obou stranách.
14'
Přechozí situace se dále už nijak řešit nebude, hra byla navázána míčem rozhodčího Munuery Montera.
13'
Joselu byl zřejmě zasažen loktem Davida Silvy, už je ale na nohou.
13'
Hosté zahrávali rohový kop, po něm se neprosadili. V pokutovém území zůstal tentokrát ležet Joselu a drží se za obličej.
12'
Po centru Laguardii v pokutovém území padl k zemi Manuel García, penalta se však nepíská.
11'
Rohový kop zahrával Portú, našel však jen hlavu bránícího Josela.
10'
Na nebezpečně vyhlížející centr Porta si naskakoval Isak, do zakončení jej hostující stopeři nepustili.
10'
S centrem Andoniho Gorosabela si defenziva Deportiva poradila.
9'
Oyarzabal byl podražen u postranní čáry, už je ale na nohou a může pokračovat.
7'
Alex Remiro zaváhal při odkopu, hosté tak mohli podniknout rychlou útočnou akci, po Córdobově centru ale Deyverson hlavičkoval z ostrého úhlu, Remiro s drobnými potížemi míč dokázal nadvakrát zkrotit.
6'
Nákop Nacha Monreala prodlužoval Mikel Merino za sebe, Tachi srazil míč do zámezí a Nacho Monreal se ujme autového vhazování.
4'
Cristian Portugués z levého křídla vnikl do pokutového území, pak volil samostatné zakončení, ovšem mířil za vzdálenější tyč. Především mu však byl odmáván ofsajd.
2'
San Sebastian hraje s míčem ve středu hřiště, úvod zápasu je oboustranně zatím velmi opatrný.
1'
Rozehráno! San Sabestian oblékl tradiční modro-bílé dresy, hosté běžně vyznávají stejnou barevnou kombinaci, dnes tak musí hrát v černé sadě.
1'
Fotbalisté už nastoupili na trávník krásného stadiónu, utkání bude brzy zahájeno.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Portugués, Illarramendi (C), Merino, D. Silva – Isak, Oyarzabal.
Náhradníci: Marrero – González, Guevara, Januzaj, Guridi, Bautista, Roberto López, Merquelanz, Muñoz, Sagnan, Zubimendi.

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Tachi, Laguardia, Lejeune, Martín – Méndez, Pina, M. García (C), I. Córdoba – Joselu, Deyverson.
Náhradníci: Sivera – Guidetti, Burgui, Keller, Navarro, Jota, Pellistri, Pons, Rioja, Lucas Pérez, Sainz.

Rozhodčí: Munuera – Barbero, Baena.
Deportivo Alavés

Deportivu Alavés v posledních osmi kolech uhrálo jen pět bodů a tabulkou se propadl až na šestnácté místo, k tomu vyfasovalo potupný debakl 0:5 v poháru od druholigové Almerie. Na sestupové pásmo najednou má Alavés náskok jediného bodu a čeká jej tuhý boj o udržení.

Na trávnících soupeřů Alavés zatím vyhrál jen dvakrát, naposledy se mu to shodou okolností povedlo v dočasném domově Realu Madrid v jeho tréninkovém centru, kde v listopadu senzačně vyhrál 2:1.

Hostující marodka je o poznání prázdnější, mimo hru jsou Abwar, Ely a Ximo Navarro.
Real Sociedad San Sebastian

Celou zimu se fotbalisté Realu Sociedad těšili na souboj s Manchesterem United v prvním jarním kole Evropské ligy, tento týden však přišlo rychlé vystřízlivění. Kromě faktu, že kvůli koronavirovým omezením museli domácí zápas odehrát v Turíně, tak s Rudými ďábly prohráli 0:4 a odveta příští čtvrtek už bude jen formalitou.

V La Lize ještě během listopadu San Sebastian atakoval dokonce ty nejvyšší příčky, od konce listopadu do konce ledna ale během dvou měsíců vyhrál jediný ligový zápas, shodou okolností v dalším baskickém derby nad Athleticem Bilbao. V posledních týdnech ale přišlo zlepšení, během čtyř kol Real Sociedad uhrál osm bodů a do dnešní zápasu vstupuje s dvěma výhrami v řadě.

Hlavním problémem domácích je obrovské množství zraněných. Mimo hru jsou Isak, Elustondo, Sangalli, Moya, Sola nebo Fernández, k tomu Barrenetxea stojí za žluté karty a v lednovém přestupním termínu odešel hlavní kanonýr Willian José.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu velmi důležitého baskického derby mezi Realem Sociedad a Deportivem Alavés. Zatímco domácí hrají o evropské poháry, tak hosté těžce o záchranu.

První vzájemný zápas ve 12. kole skončil bez branek. Alavés v domácím prostředí dohrával půl hodiny v deseti, San Sebastian ze své převahy ale nedokázal nic vytěžit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.