La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Huesca - 25. října 2020   21:00

Real Sociedad
35' Oyarzabal  • 54' Oyarzabal (Gorosabel) • 68' Portugués (D. Silva) • 75' Isak (D. Silva)
4:1
(1:0)
Huesca
47' Mir  (Galán)
Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Zubimendi – Portugués (76. Sagnan), D. Silva (76. Roberto López), Guridi (63. Merino), Oyarzabal (C) (76. Bautista) – José (63. Isak).
I. Díaz de Mera – C. Del Cerro, M. Martínez
Reale Arena (San Sebastián)
Huesca
Andrés Fernández – Maffeo Becerra (71. Ontiveros), Pulido (C), Siovas, Galán (71. G. Silva) – Ferreiro (56. Escriche), Seoane (71. Nwakali), Mosquera, B. García – Mir, Sandro Ramírez (56. Gómez).

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkujeme, že jste jej sledovali spolu s námi. Na viděnou.
V příštím kole se San Sebastian představí na stadionu osmnáctého Viga. Huesca pocestuje na horkou půdu Realu Madrid.
Real Sociedad se díky vítězství vrátil do čela tabulky La Ligy, kde má jednobodový náskok před druhým Realem Madrid. Huesca padla po sérii čtyř remíz v řadě a je sedmnáctá.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 12:11.
Po nezáživném úvodním dějství se v tom druhém začaly dít věci. Huesca ihned po změně stran zásluhou Mira srovnala a zdálo se, že zápas dostane nový náboj. Hostům ale radost z vyrovnání dlouho nevydržela. Hned do tří velkých šancí se v krátkém sledu dostal domácí kapitán Oyarzabal, tu poslední navíc proměnil, když hlavičkoval prudce pod břevno. Pojistku přidal v 68. minutě po chybě brankáře Fernándeze Portugués, jenž se prosadil střelou na bližší tyč. Čtvrthodinu před koncem pak Siovas trestuhodně nezachytil Silvův nákop z hloubi pole a do zakončení se tak dostal střídající Isak, jenž nekompromisní ranou k pravé tyči upravil na konečných 4:1.
90+3'
90+2'
Huesca dostala balon do sítě, Rafael Mir si ale na hranici malého vápna znovu nepohlídal ofsajdovou pozici. Jeho lehká teč po stříleném Gómezově centru z pravé strany tak nebyla uznána.
90+1'
Hlavní rozhodčí Díaz de Mera nastaví utkání o pouhé dvě minuty. Moc se čekat nedalo, je rozhodnuto a týmy střídaly zásadně po dvou a třech hráčích.
90'
Z nějakých dvaceti metrů zkusil štěstí Borja García. Jeho skákavá rána směřovala doprostřed branky, kde si na ní smlsnul připravený Álex Remiro.
89'
Z levé strany se do šestnáctky řítil Javier Ontiveros. Nakonec byl od balonu odstaven skluzem. Následuje rohový kop.
87'
San Sebastian kopal v krátkém rozmezí hned tři rohy. Po tom posledním upadl v pokutovém území Mikel Merino, druhá penalta se ale nepískala.
86'
Na trávníku sedí Andoni Gorosabel, kterému se na nohy očividně příliš nechce. Hostům to pochopitelně není příliš po chuti.
84'
Robin Le Normand se nerozpakoval a poslal balon dlouhým odkopem na polovinu hřiště. Huesca bude vhazovat.
83'
Na střely vede Real Sociedad momentálně 12:5. A jestliže byl první poločas vyrovnaný a nezáživný, v tom druhém je k vidění velmi zajímavý fotbal, k němuž přispívají větší mírou právě domácí. Z tohoto pohledu míří San Sebastian za třemi body zaslouženě.
81'
Sergio Gómez tentokrát rozehrával nakrátko, Javier Ontiveros posléze vyprodukoval jen přetažený centr za zadní tyč.
80'
Javier Ontiveros rozehrál centrem z levé strany hostující roh. Celá situace se bude opakovat, tentokrát z druhé strany.
78'
Na polovině hřiště byl faulován Rafael Mir. Ten vstoupil do druhého poločasu bleskovou vyrovnávací trefou, na bodový zisk to ale s téměř stoprocentní pravděpodobností stačit nebude.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Modibo Sagnan.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Roberto López.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Jon Bautista.
75'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Dimitris Siovas trestuhodně nezastavil Silvův nákop, a tak spadl míč "do klína" ALEXANDERU ISAKOVI. Ten vyhrál rychlostní souboj s Gastónem Silvou a z hranice šestnáctky pálil přesně k pravé tyči.
73'
Álex Remiro ukryl v rukavicích skákavou přízemní střelu a připisuje si úspěšný zákrok.
72'
Real Sociedad měl po trojitém střídání na straně hostujícího celku rohový kop. Z toho "nezapršelo", naopak je to Huesca, kdo se může vydat zaútočit.
71'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pablo Maffeo Becerra, přichází Javier Ontiveros.
71'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Javier Galán, přichází Gastón Silva.
71'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Jaime Seoane, přichází Kelechi Nwakali.
68'
Domácí celek navyšuje náskok! Střídající Alexander Isak se přízemní ranou neprosadil, jen o pár desítek vteřin později se ale zapsal do střelecké listiny CRISTIAN PORTUGUÉS. Toho uvolnil na pravé straně šestnáctky krásným pasem David Silva. Portugués následně našel střelou skulinku mezi bližší tyčí a brankářem Andrésem Fernándezem. Ten očekával, že bude domácí záložník přihrávat na zadní tyč a inkasované brance svým způsobem napomohl.
67'
V těchto chvílích sledujeme tvrdý boj o každý metr hřiště. Balon se pohybuje ve středu hrací plochy.
64'
Mikel Oyarzabal je teď snad u všeho. Nyní stáhl ve středovém kruhu Sergia Gómeze, který se po něm v pádu ohnal a zasáhl ho do tváře. Žlutou kartu nicméně vidí pouze domácí záložník.
63'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Alexander Isak.
63'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Mikel Merino.
62'
Dlouhý centrovaný balon z kopačky Oyarzabala se neujal a doplachtil až do zámezí. Následně dojde na dvojité střídání Realu.
61'
Pablo Maffeo Becerra poslal k zemi Mikela Oyarzabala, který je zatím hrdinou tohoto utkání. Standardní situace pro San Sebastian.
60'
Nově příchozí Dani Escriche strávil na hřišti sotva čtyři minuty a už si za svůj šlapák vykoledoval žluté napomenutí.
59'
Huesca a její další akce, kterou zpackal ofsajd. Postavení mimo hru dnes hosty trápí opravdu často.
57'
Hostům radost z vyrovnání dlouho nevydržela. Uvidíme, na kolik se do hry nováčka promítnou o první dvě změny v sestavě.
56'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází David Ferreiro, přichází Dani Escriche.
56'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Sergio Gómez.
54'
MIKEL OYARZABAL a jeho do třetice všeho dobrého! Z pravé strany odcentroval před malé vápno Andoni Gorosabel a Oyarzabal už byl nekompromisní – balon poslal hlavou přesně pod břevno.
51'
A opět Mikel Oyarzabal! Tentokrát se autor jediné domácí branky opřel do skákavého balonu a poslal jej svou dělovkou jen těsně vedle levé tyčky!
50'
Real Sociedad mohl jít znovu do vedení! Rychlou protiakci zakončoval po přihrávce z pravé strany Mikel Oyarzabal, Andrés Fernández ale jeho střelu parádně vyrazil!
49'
Huesca je nadále aktivní. Nyní kopali hosté roh, San Sebastian ovšem dostal míč s menšími obtížemi do bezpečí.
47'
Huesca právě vstřelila branku!
Bezprostředně po změně stran je srovnáno! Javier Galán odcentroval z levé strany na hlavu RAFAELA MIRA, který umístil balon přesně k levé tyči. Álex Remiro plachtil vzduchem marně.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Úvodní poločas nabídl vyrovnanou, leč velmi opatrnou podívanou. Jediný gól tak padl jako blesk z čistého nebe, po Becerrově nešťastném zásahu rukou se kopala penalta. Tu střelou k pravé tyči bezpečně proměnil Mikel Oyarzabal, jenž se zachoval jako správný kapitán. Huesca si svou největší příležitost schovala až na samý závěr poločasu, Rafaela Mira ale parádně vychytal pohotový Remiro.
45+1'
45'
Centr Davida Ferreiry domácí obrana odvrátila až k půlící čáře, pak ale přišel nákop, po kterém se na penaltovém puntíku zjevil zničehonic u míče Rafael Mir! Ten hledal přízemní levačkou skulinku mezi nohama vyběhnuvšího Álexe Remira, brankář Realu ale jeho ránu nadvakrát zlikvidoval!
44'
Jon Guridi si v souboji se Sandrem Ramírezem až příliš vypomohl rukama. Hostující útočník je dnes už poněkolikáté na zemi.
42'
Dimitris Siovas sundal skluzem zezadu Williana. Zatím se to obešlo bez karetního napomenutí.
41'
Po centru z pravé strany zkoušel zakončovat na zadní tyči Mikel Oyarzabal. Měl to ale na dlouhou nohu, a tak jeho rána z voleje letěla úplně mimo branku.
39'
Rafael Mir si opět nepohlídal ofsajdové postavení. Balon pro San Sebastian.
37'
Pro Huescu je inkasovaná branka ranou z čistého nebe, dosud totiž nečelila žádné větší šanci. Nutno ale říci, že pokutový kop byl neoddiskutovatelný, hosté vůbec neprotestovali.
35'
Autorem branky z pokutového kopu je MIKEL OYARZABAL. Třiadvacetiletý útočník poslal balon po zemi k pravé tyči. Brankář Andrés Fernández se vrhl na opačnou stranu.
34'
Teď má ale Real Sociedad obrovskou možnost otevřít skóre! Centrovaný balon z kopačky Jona Guridiho zasáhl rukou Pablo Maffeo Becerra. Bude se kopat penalta!
33'
Fotbalisté San Sebastianu kombinují s míčem na vlastní polovině, kde zapojili zpětnou přihrávkou do hry i brankáře Álexe Remira. Huesca se prezentuje vysokým napadáním, s čímž má zatím favorit docela problém.
30'
Je za námi úvodní půlhodina zápasu. Branku jsme zatím neviděli, vzhledem k dosavadní úrovni hry obou celků to ale není až tak překvapivé.
29'
Sandro Ramírez inkasoval v krátkém sledu další bolestivý úder. Tentokrát se srazil na polovině hřiště s Jonem Guridim.
27'
Akci nováčka přerušil opět zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Huesca zapsala do statistik další ofsajd.
26'
Jestliže úvod patřil, alespoň co se držení míče týče, domácímu favoritovi, Huesca v posledních minutách vyrovnala hru. Sledujeme maximálně vyrovnané střetnutí.
24'
Následovala standardní situace. Na centr si nabíhal kousek před malým vápnem Rafael Mir, míč ale nezasáhl podle představ. Jeho zakončení tak zvládl Álex Remiro vytěsnit reflexivním zákrokem vedle pravé tyče. Roh se poté nekopal, pískán byl totiž ofsajd.
23'
Aritz Elustondo přišlápl v souboji dvou hráčů se šestkou na zádech nárt Sandru Ramírezovi a je prvním aktérem zápasu, který vyfasoval žlutou kartu.
22'
Borja García hledal vzdušným pasem mezi dvojicí obránců Rafaela Mira, tomu ale chyběl k jeho zpracování zhruba půlmetr.
21'
Hra se přesunula na protější konec hřiště. Huesca má k dispozici autové vhazování poblíž rohového praporku.
19'
Jon Guridi našel z hranice velkého čtverce jen hradbu těl před sebou. Andrés Fernández nemusel zasahovat ani tentokrát.
18'
Mikel Oyarzabal zkoušel něco mezi technickou střelou a centrem na zadní tyč, balon každopádně skončil v zámezí.
17'
Javier Galán přišlápl nohu Cristianu Portuguésovi. Real Sociedad má k dispozici zajímavou standardku.
16'
Akce hostů ztroskotala hned v zárodku. V ofsajdu stál v době nákopu brankáře Andrése Fernándeze Rafael Mir.
15'
Real Sociedad úspěšně navyšuje počet přihrávek na vlastní polovině. Nic více, nic méně. Směrem dopředu je to bezzubé.
14'
Balon se neustále pohybuje ve střední části hrací plochy. Aktuálně tak není moc o čem referovat.
13'
Úvod utkání je velice opatrný. Zajímavých okamžiků bylo zatím jako šafránu. Snad se to postupem času zlepší.
11'
Aihen Muñoz vhodil do pokutového území dlouhý aut, Huesca ale balon po sérii několika hlaviček dostala do bezpečí.
10'
Na druhé straně to byl sám Mikel Oyarzabal, kdo z levé strany poslal do šestnáctky nadýchaný centr. Naneštěstí pro Real Sociedad nebyl nikým z domácích hráčů zasažen.
8'
Hra se stěhuje ze strany na stranu. Zprava chtěl odcentrovat do vápna Sandro Ramírez, nakopl ale jen bránícího Mikela Oyarzabala.
7'
Rafael Mir přižduchl zezadu rozběhnutého Andoniho Gorosabela, který se ochotně poroučel k zemi. Balon pro domácí.
5'
Zpoza vápna vystřelil David Ferreiro, jeho pokus ale k brance Remira nedoputoval. Byl zblokován.
3'
Domácí drží od začátku balon na svých kopačkách, zatím ale kombinují pouze poblíž středového kruhu.
2'
Fotbalisté Realu Sociedad nastoupili do zápasu v pruhovaných modro-bílých dresech. Hosté hrají v černých.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Zubimendi – Portugués, D. Silva, Guridi, Oyarzabal (C) – José.
Náhradníci: Moyà, Ayesa – Aranbarri, Guevara, Isak, Bautista, Roberto López, Merino, Monreal, Navarro, J. Pacheco, Sagnan.

SD Huesca: Andrés Fernández – Maffeo Becerra, Pulido (C), Siovas, Galán – Ferreiro, Seoane, Mosquera, B. García – Mir, Sandro Ramírez.
Náhradníci: Fernández Llorente – I. Doumbia, Escriche, Gómez, Insua, Luisinho, Nwakali, Ontiveros, Carlos, G. Silva, Valderrama Doménech.

Rozhodčí: I. Díaz de Mera – C. Del Cerro, M. Martínez.
Oba celky se naposledy utkaly v rámci letní přípravy, kdy se rozešly smírně 2:2. V předloňské sezóně, která byla pro Huescu sestupovou, vyhrál Real Sociedad venku 1:0, v San Sebastianu se pak zrodila bezgólová remíza.
Huesca je spolu s Valladolidem posledním týmem, který v aktuálním ročníku La Ligy ještě nevyhrál. Nováček soutěže si ale nevede úplně nejhůře, prohrál jediné ze šesti utkání, pětkrát totiž remizoval. Naposledy Huesca dotáhla na domácím hřišti dvougólové manko právě proti Valladolidu, s nímž se rozešla smírně 2:2. Šlo už o čtvrtý nerozhodný výsledek v řadě. Při skóre 4:6 je nutno konstatovat, že žádný z fotbalistů SD Huesca se letos neprosadil více než jednou.
San Sebastian je po šesti odehraných kolech na skvělé druhé pozici. S deseti vstřelenými góly disponuje Real Sociedad zatím nejproduktivnějším útokem soutěže, s pouhými dvěma inkasovanými brankami navíc i brilantní obranou. Bilance tří výher, dvou remíz a jediné porážky znamená jedenáct bodů, lepší je pouze Real Madrid. V minulém kole vyloupil San Sebastian rozdílem třídy 3:0 stadion Betisu. Poslední utkání odehrál tento klub ovšem ve čtvrtek, když vstoupil do skupinové fáze Evropské ligy triumfem 1:0 na hřišti chorvatské Rijeky. Důležité tři body vystřelil až ve třetí minutě nastavení Bautista Orgilles Jo. Nejlepším střelcem v ligové soutěži je však zatím se třemi letošními zásahy osmadvacetiletý španělský útočník Portu.
Příjemný podvečer. Nedělní program 7. kola španělské La Ligy zakončí souboj mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a SD Huesca. Papírovými favority budou fotbalisté domácího celku, kteří momentálně oplývají, na rozdíl od hostů, solidní formou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.