La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Real Betis - 23. ledna 2021   18:30

Real Sociedad
48' Isak (Guridi) • 57' Oyarzabal (Isak)
2:2
(0:0)
Real Betis
85' Canales  (Joaquín) • 90+2' Joaquín  (Tello)
Remiro – Gorosabel (66. Zaldúa), Zubeldia, Le Normand, Monreal – Guridi, Guevara, Merino (77. Barrenetxea) – Portugués (83. Januzaj), Isak (83. Bautista), Oyarzabal (C) (77. Zubimendi).
Soto – Álvarez, Carreňo
Reale Arena (San Sebastián)
Real Betis
Robles – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Miranda – Akouokou (56. W. Carvalho), Canales – D. Lainez (66. Rodri), Fékir (78. Joaquín), Guardado (C) (56. Tello) – Loren (66. A. Sanabria).
Rebollo – Moreno, Juanmi, Montoya, Sidnei, Iglesias, W. Carvalho, Rodri, Tello, A. Sanabria, Joaquín.

S konstatováním, že jsme viděli čtyři branky, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, v němž San Sebastian kráčel k vítězství. Jenomže v závěru zápasu přišel jeho kolaps a Real Betis se v nastaveném čase radoval z vyrovnání. Hlavním klíčem k "úspěchu" hostujícího mužstva byl střídající Joaquín, jenž byl zvolen mužem zápasu.

V tabulce zůstává Real Sociedad na šesté příčce, Real Betis je osmý.
90+5'
90+5'
Už se hraje závěrečná minuta zápasu, který asi překvapivě dokráčí do remízového stavu. Real Sociedad kráčel za vítězstvím, ale v závěru přišel kolaps.
90+2'
Real Betis právě vstřelil branku!
To je absolutní kolaps domácího celku v závěru zápasu a je vyrovnáno! Brankářův nákop zamířil na levou stranu, kde se rozeběhl Cristian Tello, který po zemi přihrál před branku. Zakončení JOAQUÍNA trefilo soupeře, balon skočil a Álex Remiro se po něm natahoval marně.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut!
89'
Do šestnáctky vnikl Cristian Tello, kterého poslal k zemi Ander Guevara. Spíše to vypadalo, že si útočník do soupeře naběhl. To nevydržel hostující trenér Imanol Alguacil, který viděl červenou kartu.
89'
Závěr zápasu bude velmi zajímavý, hráči ve fialových dresech získali psychickou výhodu. Na straně Betisu je najednou vidět velká chuť po vyrovnání.
85'
Závěrečné drama je tu, Betisu se podařilo snížit! Na centr z pravé strany si ve vápně naskočil osamocený SERGIO CANALES, který míč poslal na levou stranu branky. San Sebastian se ještě bude bát o vítězství.
84'
Centr od rohového praporku byl zahrán pouze na první tyč a nepřeletěl ani prvního bránícího hráče. K odvrácenému míči se pak dostal Adnan Januzaj, jenž vybojoval faul.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Adnan Januzaj.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Jon Bautista.
83'
Z pravé strany se snažil o centr Joseba Zaldúa, jehož pokus srazil na rohový kop Cristian Tello.
82'
Jenomže se jednalo o velmi nepovedený centr, který zamířil na branku. Álex Remiro balon chytil a znovu otáčí kormidlem hry.
81'
Domácímu mužstvu se podařilo získat míč, o který přišlo po nepřesnosti ve středovém kruhu. Do akce se žene Real Betis, který se snaží alespoň zkorigovat. Bude k tomu rozehrávat standardní situaci zprava.
80'
Hostující hráči sice drželi balon, ale jen na vlastní polovině. S rozehrávkou musel pomoci nákopem také brankář Joel Robles. Následně se měl co obracet Ajsa Mándí.
79'
Utkání rychle plyne ke konci, už zbývá pouze jedenáct minut plus nastavení. Stále to vypadá, že Real Sociedad dokráčí k vítězství.
78'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Joaquín.
77'
Kapitánskou pásku od Mikela Oyarzabala převzal Joseba Zaldúa!
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Ander Barrenetxea.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Martín Zubimendi.
74'
Hráči ve fialových dresech odcentrovali z levé strany, avšak jejich snažení zamířilo do míst, kde se hostující borci nenacházeli. Betis zůstává v tlaku a snaží se něco vymyslet.
73'
Zakončením ze střední vzdálenosti se předvedl Juan Miranda, jehož pokus lapil Álex Remiro. Domácí mužstvo okamžitě otáčí kormidlem hry.
72'
Tempo hry se v posledních minutách zmírnilo, může za to především Betis, jemuž se nedaří vyvážet balon směrem dopředu. Naopak Real Sociedad má obrovskou chuť přidat další zářez.
70'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na zeleném pažitu a potřeboval lékařskou pomoc. Zraněným hráčem byl Jon Guridi, ale také on bude v pořádku.
69'
San Sebastian míří za vítězstvím, od něhož jej dělí dvacet minut. Dá se očekávat, že Betis ještě něco zkusí a třeba sníží. Pak by nás čekalo závěrečné drama.
66'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Joseba Zaldúa.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Diego Lainez, přichází Rodri.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Loren, přichází Antonio Sanabria.
65'
Hra se přesunula na druhou stranu, kde Diego Lainez zahrál soupeři na housle. Následně se snažil o přihrávku před branku, avšak vybojoval pouze rohový kop.
64'
Další kombinace v pokutovém území, na jeho levé straně přihrával Mikel Merino, který viděl nabíhajícího Mikela Oyarzabala. Pokus domacího kapitána zamířil těsně vedle bližší tyče.
63'
Naopak Real Betis se nachází pod těžkou dekou, ze které se potřebuje velmi rychle vymanit a nejlépe zaznamenat vstřelený gól.
62'
Real Sociedad je opravdu v pohodě a dělá si na hrací ploše co chce. Domácí hráči znovu sebevědomě kombinují na útočné polovině.
60'
San Sebastian se hnal do otevřené obrany, z hranice vápna vystřelil Andoni Gorosabel, jehož pokus Joel Robles vyrazil míč opět k němu. Španělský záložník volil dorážku, ale poslal ji jen nad břevno.
60'
Troufám si říci, že teď už to bude mít Betis velmi těžké. Domácí borci budou při chuti a hlavně psychicky jsou nahoře.
57'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Vedení domácího celku se navyšuje! Alexander Isak si naběhl na levou stranu hrací plochy, odkud poslal přihrávku za obranu. V šestnáctce se pohyboval MIKEL OYARZABAL, který jemným lobem přehodil brankáře a zamířil do pravé části branky.
57'
Velmi rychlou akci táhl Mikel Oyarzabal, který se pokusil o kolmici do šestnáctky, kam si nabíhal Alexander Isak. Přihrávka na něj však neprošla.
56'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Paul Akouokou, přichází William Carvalho.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Cristian Tello.
56'
Jenomže další pas mířící do pokutového území byl odvrácen.
55'
Nabil Fékir sáhl k zákroku, který se nacházel za hranicí pravidel. San Sebastian bude rozehrávat další standardní situaci.
54'
Alexander Isak si seběhl z pozice útočníka na pravou stranu, kde v osobním souboji nepřešel přes soupeře a navíc přišel o balon. Při dalším přerušení bude Betis střídat.
53'
Mikel Merino byl faulovaným hráčem, který potřeboval lékařskou pomoc. Domácí záložník odešel po svých mimo hrací plochu a bude schopen pokračovat ve hře.
51'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Paul Akouokou (Real Betis), který u postranní čáry zvedl nohu příliš vysoko a zasáhl soupeře. Hlavní rozhodčí neváhal a tahá žlutou kartu.
50'
Branka platí a Real Sociedad jde zaslouženě do vedení. Po dlouhém zkoumání se může pokračovat ve hře, zákrok Mikela Merina byl na hraně pravidel.
48'
Poprvé to ALEXANDERU ISAKOVI ještě nevyšlo, protože míč byl odehrán z brankové čáry. Ovšem podruhé se už švédský útočník může radovat, když z hranice šestnáctky propálil hostujícího brankáře. Do hry ještě zasáhne VAR, jelikož Mikel Merino při zisku míče zasáhl předloktím soupeře do hlavy.
48'
Zatím se hraje velice férově, nebylo k vidění moc faulů a rozhodčí nemusel vůbec vytáhnout žlutou kartu. Vraťme se zpátky na trávník, kde kombinují domácí.
47'
Na levé straně šestnáctky se rozeběhl Cristian Portugués, který už chtěl centrovat, ale míč před ním na roh odehrál Paul Akouokou. Následný centr od praporku byl znovu odvrácen.
46'
Druhý poločas právě začal a u balonu jsou domácí hráči, kteří chvíli kombinovali na vlastní polovině a následně vyslali neúspěšný pas za obranu.
46'
Oba celky se vracejí na zelený pažit, za malou chvíli pokračujeme druhým poločasem. Příjemně se usaďte a pojďme se společně bavit fotbalem.
Hrálo se velmi plynule, a tak se nastavovat nemusela. Hrála se velmi zajímavá podívaná, která nabídla několik nadějných akcí, ovšem branka k vidění nebyla. San Sebastian bylo mírně lepší, jenže největší šanci prvního poločasu zahodil Jon Guridi. Ani Betis nehraje nikterak zle a je nebezpečný po brejcích ze stran. Doufejme, že po změně stran už se gólu dočkáme.
45'
45'
Po dalším odvráceném rohu přišel centr na zadní tyč, ale jeden z hostů na balon nedoskočil a Diego Lainez situaci neuzavřel, jak by si Betis přál.
44'
Real Betis rozehrával rohový kop z pravé strany a znovu byl odvrácený. Hosté dostali ještě šanci na reparát, ale k hlavičce před brankou se dostal jen bránící soupeř.
43'
Diego Lainez znovu úřadoval na pravé straně šestnáctky, odkud přihrál ven z vápna. Ke střele natáhl Nabil Fékir, jehož pokus byl sice sražen do protipohybu brankáře, ale také mimo prostor branky.
42'
Na levé straně se nacházel Nacho Monreal, kterému podklouzla kopačka, a tak musel volit přihrávku, aby po chvíli odcentroval. Jenomže hostující obrana byla znovu pozorná.
40'
Mikel Merino se pokusil o centr na pravou stranu vápna, ale míč jen proskákal mimo šestnáctku, odkud byl vracen před branku. V nebezpečném prostoru se pohyboval Alexander Isak, který se pro balon musel vracet, ale přes soupeře e k němu nedostal.
39'
San Sebastian kombinuje na vlastní polovině, protože se nemůže dostat přes dobře postavený blok soupeře. Ani nákop na levou stranu nevyšel, hosté budou vhazovat.
38'
Real Betis zastavil další akci soupeře, ale v útoku neměl dostatečnou podporu. Hostující hráči tak celou akci zpomalili a budou volit postupnou akci.
36'
Na levé straně šestnáctky se pohyboval Mikel Merino, který přihrál k pokutovému puntíku, kde se nacházel Jon Guridi. Jeho pokus přišel z jedné, ale Joel Robles se stihl přesunou a zaznamenat výborný zákrok.
35'
Domácí hráči jsou mírně lepším týmem, avšak musejí si dávat pozor na rychlé protiakce soupeře. Ovšem také Betis se občas předvede kombinací na útočné polovině.
34'
Nacho Monreal na levé straně přihrál na spoluhráče, jemuž uklouzly nohy. Betis se vydal do protiakce, ale zakončení mířilo pouze nad branku.
32'
Real Sociedad poslal před branku další centr, o který se postaral Andoni Gorosabel. Na první tyči se pohyboval Alexander Isak, ale z branky celou situaci vyřešil Joel Robles.
31'
30'
Domácí hráči znovu získali balon a volí další postupnou kombinaci, tentokrát je velmi pomalá, a tak se do hry vložil Betis. Ovšem Sergio Canales se nacházel v ofsajdu.
29'
San Sebastian velmi rychle přeneslo hru na druhou stranu a vybojovalo rohový kop, který rozehrál Mikel Oyarzabal. Přetažený centr v zadní části vápna odehrál pryč Emerson.
28'
Na pravé straně se rozeběhl Diego Lainez, který následně přihrál za pokutové území. Tam si pozici ke střele vylepšil Nabil Fékir, jenž následně mířil do levého spodního rohu branky. Álex Remiro se do tohoto místa dostal včas a stal se hrdinou okamžiku.
26'
Hráči ve fialovém se usadili na útočné polovině, kde probíhá jejich kombinace. Po chvíli přišla přihrávka po zemi, která byla na hranici pokutového území odvrácena.
25'
Před branku si naběhl Cristian Portugués, který se jako první mohl zapsat mezi střelce. Domácímu útočníkovi se zřejmě střetly myšlenky, jelikož jeho snažení vylétlo jen do vzduchu, odkud si míč stáhl brankář Joel Robles.
24'
Hraje se zatím velmi plynule a opravdu sledujeme zajímavé střetnutí. Tentokrát akce Betisu nevyšla, a tak se San Sebastian hnalo do akce, ktratá skončila u Víctora Ruize.
23'
Mikel Merino byl faulován, a tak San Sebastian rozehrával standardní situaci. Volný kop zamířil na hranici velkého vápna, odkud byl poslán do bezpečí. Vzduchem to ani jednomu týmu zatím nevychází.
22'
Hosté vymysleli pas za obranu, kam se vydal Sergio Canales, jenž byl před vápnem přistrčen. Faul se nepískal, ovšem navíc Álex Remiro byl rychle z branky venku.
21'
Mikel Merino zaúřadoval u postranní čáry, kde zastavil akci soupeře a poslal Diega Laineze na zelený pažit. Real Betis se tak vrací k míči a bude znovu kombinovat.
20'
Domácí mužstvo vyprodukovalo další střelu, která byla vyslána z větší dálky. Pokus navíc mířil jen doprostřed branky, a tak si Joel Robles připsal snadný zákrok.
19'
Po pěkné akci na levé straně si do vápna naběhl Nacho Monreal, který poslal před branku střílenou přihrávku. Bohužel pro domácí našel jen soupeře ve fialovém.
18'
San Sebastian táhl akci po pravé straně, odkud přišla přihrávka po zemi před branku. Alexander Isak celou situaci přeběhl, a tak si Betis znovu poradil.
17'
Sledujeme velmi zajímavou podívanou, oba celky chtějí vsítit úvodní branku zápasu. Hra se tak velmi často přesouvá ze strany na stranu, ale na větší příležitost ještě čekáme.
16'
Hráči ve fialových dresech kombinují na útočné polovině a znovu hledají místečko, kterým by pronikli před branku. K vidění byl centr z pravé strany, ale obrana domácích si znovu poradila.
15'
Real Sociedad rozehrával další rohový kop, jenže centr byl přetažený do míst, kde nebyl nikdo bílomodrém. Domácí se pokusili vrátit balon před branku, znovu neúspěšně.
14'
Alexander Isak skončil na hrací ploše, když jej loktem trefil Ajsa Mándí. Hostující stoper se zlobí, protože máchl paží v momentě, kdy přecházel do sprintu.
13'
Z pravého rohu velkého vápna se rozehrávala celá akce. K balonu se postavil Nabil Fékir, jenž jej kroutil mezi tři tyče, avšak jen doprostřed brány, kde byl připravený Álex Remiro.
12'
V souboji hráčů s číslem dvacet byl úspěšnější ten hostující. Diego Lainez si píchl míč do strany a Nacho Monreal po něm sáhl a dopustil se faulu. Uvidíme, standardní situaci v podání Betisu.
11'
Hráči ve fialových dresech jsou u balonu, ale zatím kombinují jen na vlastní polovině. Real Sociedad výborně napadá rozehrávku, a tak musel Emerson přihrát brankáři.
10'
Obě mužstva se snaží hrát ofenzivně, což by brzy mohlo přinést vstřelenou branku. Opticky je na tom lépe San Sebastian, což ale nemusí nic znamenat.
9'
U postranní čáry si důrazně počínal Nabil Fékir, jemuž zákrok prošel, a tak postupoval k šestnáctce. Následně přihrál pod sebe a centroval Emerson. Balon byl z předbrankového prostoru poslán do bezpečných míst.
9'
Už nyní můžeme říct, že domácí celek se dostává do pohody a přehrává Betis. San Sebastian velmi často kombinuje na útočné polovině a posílá míče před branku, zatím neúspěšně.
8'
San Sebastian po povedené akci vybojovalo rohový kop. Centr od praporku zamířil na hranici malého vápna, odkud byl balon odvrácen.
7'
Mikel Merino přihrával na pravou stranu, ale jeho počin přečetl soupeř, a tak stejný hráč musel do skluzu. Následně mířila přihrávka na hranici vápna, kde byl Alexander Isak, ale také Emerson.
6'
Balon dokonce zamířil až k domácímu brankáři, Real Sociedad se snaží vylákat soupeře z hlubokého bloku. To se moc nepovedlo a navíc přišla nepřesná přihrávka.
5'
San Sebastian získalo míč na své kopačky a volí postupnou útočnou akci. Domácí borci potřebují prorazit dobře postavenou hráz soupeře, což se zatím nedaří.
4'
Všechno je jinak, Alexander Isak se nacházel v ofsajdu, a tak se rohový kop nebude rozehrávat. Betis může myslet na útočnou akci.
3'
Úvod zápasu se odehrává spíše kolem středové čáry, ale po desetiminutovce by se mohlo více útočit. Při další akce domácích přišel centr, který byl odvrácen na rohový kop.
2'
Real Sociedad San Sebastian dnes nastoupil v bílomodrých dresech, naopak soupeř se oblékl do fialové sady.
1'
Jdeme na to, utkání bylo zahájeno! Hostující celek se chopil balonu, ale z nákopu na levou stranu vybojoval pouze autové vhazování.
1'
Oba celky jsou připraveny v útrobách stadionu, za malou chvíli už přijdou na zelený pažit. Následně proběhne los kapitánů a už se budeme věnovat samotnému zápasu.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Guridi, Guevara, Merino – Portugués, Isak, Oyarzabal.
Náhradníci: Ayesa – A. Elustondo, Zaldúa, Merquelanz, Zubimendi, Bautista, Illarramendi, Sagnan, Januzaj, Roberto López, Barrenetxea.

Real Betis: Robles – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Miranda – Akouokou, Canales – D. Lainez, Fékir, Guardado – Loren.
Náhradníci: Rebollo – Moreno, Juanmi, Montoya, Sidnei, Iglesias, W. Carvalho, Rodri, Tello, A. Sanabria.

Rozhodčí: Soto – Álvarez, Carreňo.
Ještě jednou vás vítám u dalšího střetnutí španělské nejvyšší soutěže, které začne zhruba za čtyřicet minut. Již jsou známy sestavy obou celků, a tak si je za pár okamžiků představíme. Doufejme, že nás čeká zajímavá podívaná.
Půjde o souboj z horní poloviny španělské LaLigy, oba celky totiž bojují o evropské poháry pro příští sezónu. O něco lépe je postavené San Sebastian, které najdeme na šesté příčce, když posbíralo třicet bodů. Ovšem v posledních týden se mu moc nedaří, protože hned třikrát prohrálo. Real Sociedad může myslet na vyšší příčky, vždyť na druhý Real Madrid ztrácí "jen" sedm bodů. Nejlepším střelcem týmu je Mikel Oyarzabal, jenž se prosadil sedmkrát. Jen o čtyři body méně má osmý Betis, který potřebuje zabrat především v defenzivní činnosti, vždyť inkasoval dvaatřicetkrát. V posledních pěti soubojích navíc hosté hned třikrát zvítězili. Nejlepším střelcem týmu pak je Sergio Canales, jenž nasázel šest gólů.
Vítám všechny fanoušky španělské LaLigy u dvacátého kola, které nabídne střetnutí, v němž se představí Real Sociedad San Sebastian a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.