La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Sevilla - 18. dubna 2021   14:00

Real Sociedad
6' C. Fernández (A. Elustondo)
1:2
(1:2)
Sevilla
22' Fernando   • 24' Nasjrí
Remiro – A. Elustondo (76. Guridi), Zubeldia, Le Normand, Monreal – Barrenetxea (84. Portugués), Guevara, Zubimendi, Oyarzabal (C) (75. Januzaj) – Isak, C. Fernández (75. Gorosabel).
Jaime – Yuste, García
Reale Arena (San Sebastián)
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán (78. Gudelj), Fernando, A. Gómez (78. Ó. Torres) – Suso (66. Rakitić), Nasjrí (89. L. de Jong), Ocampos (90. F. Vázquez).

To už je ze zápasu Real Sociedad – Sevilla vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:15.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Sevilla v důležitém souboji poráží Real Sociedad na jeho trávníku 2:1.

Již v šesté minutě poslal domácí do vedení Carlos Fernández, který využil přihrávky Elustonda a tvrdou ránou poslal míč do levého horního roku. Sevilla se ale nadechla k náporu a nejprve se o vyrovnání postaral Fernando doražením odraženého balonu a o další dvě minuty už hosté vedli zásluhou Jusúfa Nasjrího. Sevilla měla ještě další šance, ale ty zpacifikoval ještě před brankovou čárou Álex Remiro.

Po změně stran už tolik fotbalové krásy vidět nebylo. Domácí sice povětšinu času útočili, ale do slibnější příležitosti se nedostali. Naopak o pojištění výsledku mohl usilovat Najsrí, ale jeho samostatný únik skončil střelou mimo.
90+4'
90+3'
Navasův centr zkoušel ještě patou udržet De Jong, ale proti přesile nedokázal uspět. Sevilla ale ještě zůstává u míče na útočné polovině.
90+2'
Sevilla natahuje hru jen co to jde. Po faulu na De Jonga trvalo hostům téměř minutu než znovu uvedli míč do hry.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Franco Vázquez.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.
88'
Guevara roztáhl hru přihrávkou na Monreala, následně centroval do vápna Fernández, ale míč jen prolétl pokutovým územím bez doteku hráčů.
87'
Torresovi utekl míč k nohám Januzaje a hostující hráč si poté musel pomoci faulem. Real Sociedad se přesouvá na útočnou polovinu.
86'
Ve středu pole získal míč Rakitić. Chorvatský záložník našel rozběhnutého Najsrího, kterého poslal k zemi těsně před vápnem Zubeldia, ale rozhodčí nepíská.
85'
Domácí se i nadále snaží o vyrovnání. Monreal hledal obsazeného Isaka a po dlouhém odkopu musí domácí začít znovu až od Remira.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Cristian Portugués.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Sevilla i nadále drží tříbodový výsledek na trávníku Realu Sociedad.
82'
Januzajův centr od rohového praporku mířil do malého pokutového území, kde se sice prosadil k hlavičce Isak, ale míč do sítě neprocedil.
81'
Januzaj zavezl míč do pokutového území, zpětnou přihrávkou našel Fernándeze, který ale pálil z prvního doteku jen do Koundého.
80'
Rozehrávka domácího celku byla pod tlakem. Sevilla vysunula napadání až k pokutovému útoku soupeře, ale k míči se nedostala.
79'
Sevilla se po řadě střídání přesunula s míčem do blízkosti pokutového území soupeře. Rakitić však nedokázal přihrát lépe postavenému Ocamposovi.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Nemanja Gudelj.
78'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Óliver Torres.
77'
Guridi se musel rychle vracet do obrany, ale při tom fauloval unikajícího Najsrího.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Jon Guridi.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Adnan Januzaj.
75'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Andoni Gorosabel.
74'
Žlutou kartu dostává Ander Barrenetxea (Real Sociedad San Sebastian).
73'
Také Real Sociedad bude co nevidět střídat. Za postranní lajnou už se připravuje hned trojice čerstvých hráčů.
72'
Joan Jordán měl co dělat, aby udržel na zádech napadajícího Guevaru. Nakonec se ale ohnal loktem a vykoledoval si žlutou kartu.
70'
Rakitić okamžitě po zisku míče vysílal přihrávku rozběhnutému Ocamposovi. Právě argentinský útočník však nestačil v souboji na Elustonda.
69'
Po levé strany mířil do útoku Martin Zubimendi. Domácí se ale nemohou proti zhuštěné obraně soupeře prosadit do lepší pozice pro zakončení.
67'
Ivan Rakitić se po příchodu na trávník okamžitě zapojil do kombinace. Bývalá opora Barcelony přihrávala do pohybu Nasjrímu, ale střelec zatím rozdílové branky nedokázal lépe zpracovat.
66'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Ivan Rakitić.
65'
Zcela zbytečná žlutá karta pro Isaka, který dohrál soupeře až za postranní lajnou.
65'
Sevilla za několik chvil sáhne k prvnímu střídání. Za postranní lajnou ž dostává pokyny Ivan Rakitić.
64'
Už už se zdálo, že domácí ohrozí branku Jasína Bunúa, ale Barrenetxea si pomohl při zpracování rukou a to neuniklo ani hlavnímu sudímu.
62'
Tlak domácích fotbalistů se zvyšuje. Monreal zkoušel vysunout přihrávkou Isaka, ale míč skončil až za koncovou čárou.
61'
Žlutou kartu inkasuje za nesportovní chování směrem k rozhodčímu Carlos Fernández.
60'
I po hodině hry vede Sevilla na trávníku Realu Sociedad o jednu branku. Ve druhém poločase se však hosté musí bránit.
59'
Sevilla se musí ve druhém poločase převážně bránit. Nyní ale utekl za obranu domácího celku Nasjrí, který ale sám proti Remirovi netrefil branku.
58'
Nacho Monreal se u postranní lajny zbavil soupeře a ještě přízemním centrem donutil k obrannému zákroku Koundého.
57'
Nyní jsou na zemi v šestnáctce hned dva hráči. Tentokrát se ale píská útočný faul Le Normanda, který sestřelil ve vzduchu Bunúa.
56'
Při centru do vápna upadl na trávník Le Normand, ale hlavní rozhodčí pokutový kop neodpískal. Domácí pokračovali rohovým kopem, který si ale pohlídal Carlos.
54'
Isaka zastavil jen za cenu nepovoleného zákroku Acuňa. Real Sociedad měl k dispozici rozehrávku volného přímého kopu, ale míč skončil jen v moci hostujících hráčů.
53'
Domácí rychle rozehráli po faulu Carlose, ale o míč záhy přišli a další faulem se provinil tentokrát domácí záložník Zubimendi.
52'
První žlutou kartu zápasu vidí hostující stoper Diego Carlos, který trefil ve výskoku loktem do obličeje Zubeldiu.
51'
Ze střední vzdálenosti zničehonic vypálil směrem na Remira Suso. Balon jen těsně prolétl nad břevnem domácího branky.
50'
Sevilla zatím ve druhém poločase čeká na nadějnější útok. Nyní mířil do ofenzivy Fernando, ale s Ocmposem až do vápna neprošel.
49'
Elustondo sice skvěle obelstil na pravém kraji Acuňu a poté odcentroval do vápna, kde ale neměl jediného spoluhráče. Sevilla lehce ubránila další akci soupeře.
48'
Real Sociedad vstoupil do druhé půle aktivněji. Suso ale vypomohl v obraně a zastavil útočícího Nacha Monreala.
47'
Druhý poločas dnešního duelu odstartovali rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Elustondo následně nákopával míč Isakovi, ale balon skončil až u Bunúa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:02.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Fotbalisté Sevilly odcházejí do šaten s vedení nad Realem Sociedad 2:1.

45'
45'
Na poslední chvíli vypíchl míč Ocamposovi bránící Le Normand. Zdá se, že první poločas již další branku nepřinese.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Jesús Navas. Hostující kapitán si ale neporadil kličkou s Monrealem a do útoku mohli domácí. Píská se ale faul právě Monreala.
43'
Hlavou přiťukával míč do pohybu Susovi Nasjrí. Obrana domácího celku byla ale u balonu o něco dříve a ještě si pomohla přihrávkou k Remirovi.
42'
Domácí se snaží ještě v prvním poločase udeřit. Caros Fernández si stahoval míč do pohybu, ale v silovém souboji nestačil na Carlose.
40'
Real Sociedad přežil další obrovskou příležitost soupeře. Prudký centr ještě tečoval ve vápně Zubimendi a Fernando na zadní tyči poslal přímo do konstrukce.
39'
Acuňa bojoval v souboji jeden na jednoho proti Elustondovi. Hostující bek byl faulován, ale další centr do vápna si již domácí pohlídali.
37'
Další obrovská šance Sevilly. Koundého hlavičku skvěle vytáhl z brankové čáry Remiro. Následně přestřelil snad ještě z lepší pozice Fernando.
36'
Suso si několikrát vyměnil míč s Navasem. Tentokrát se ale hosté k centru do pokutového území nedostali a Navas musel vrátit míč ke stoperům.
35'
Postupem času se tempo zápasu lehce zvyšuje. Jordán byl sice pod tlakem Guevary, ale i tak udržel míč pro Navase na pravém kraji.
34'
Susovo přenesení hry přes celou šířku hry těsně nenašlo Acuňu. Domácí mohou znovu uklidnit hru postupnou rozehrávkou od své branky.
33'
Domácí pořádně agresivně napadali rozehrávku soupeře, ale k míči se neprosadili. Naopak do útoku spěchal Nasjrí, který ještě přenesl hru na Acuňu a ten ohrozil Bunúa.
31'
Čistým zákrokem obral o míč Jesús Navas útočícího Isaka. Na druhé straně poté zpackal zpracování střelec dnešní třetí branky Jusúf Nasjrí.
30'
Po půlhodině hry vede Sevilla na trávníku Realu Sociedad o jeden gól. Nápor hostů se ale v posledních minutách lehce snižuje a do hry se dostávají i domácí.
29'
Fernándeze trefil loktem do hlavy ve vzdušném souboji Jules Koundé. San Sebastian se může po delší době přesunout na útočnou polovinu.
28'
Navas opět cpal míč centrem do ohně před Remira. Domácí obrana je ve velkých problémech a jen zázrakem odvrátila další hrozící nebezpečí.
27'
Už už to vypadalo, že by se domácí mohli hnát do otevřenější obrany, ale Guevara si pomohl při zisku míče faulem proti rozehrávajícímu Carlosovi.
26'
Domácí tým je zaskočen dvěma slepenými góly. Zubimendi navíc fauloval při snaze získat míč a rozehrávat mohou z klidové pozice hosté.
24'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla během chvíle otáčí stav zápasu! Tvrdou ránu ze střední vzdálenosti vypálil Alejandro Gómez, balon se poté od tyče odrazil přesně do pohybu JUSÚFA NASJRÍHO, který ho poté uklidil do sítě.
22'
Sevilla využívá nápor z posledních minut k vyrovnání! Nepřesnosti při odkopu Le Normanda využil pohotovým zakončením z malého vápna FERNANDO. Remiro tentokrát neměl příliš šancí na zákrok.
21'
Navasův centr sice do vápna neprošel, ale míč tečoval za koncovou čáru Nacho Monreal. Následný rohový kop musel řešit až Remiro, který zasáhl proti střele Ocampose.
20'
I po dvaceti minutách jsou o krok vpředu domácí fotbalisté. Sevilla se ale v posledních chvílích snaží vyrovnat skóre dnešního duelu náporem v ofenzivě.
19'
Do pokutového území zakroutil míč Oyerzabal. V šestnáctce Sevilly však vyhrál hlavičkový souboj Jules Koundé a poté mohl rozehrávat Bunú.
18'
Real Sociedad se opět usadil na útočné polovině. Barrenetxea svůj centr opřel o Navase a domácí budou pokračovat rohovým kopem.
17'
Carlos nezasáhl ideálně ve středu pole a musel se se svými spoluhráči stahovat do obrany. Střelu Fernándeze ale skvěle zablokoval Suso.
16'
Do otevřenější obrany se hnal Isak. Předkopl si balon kolem Koundého, ale rychlostně na něj nestačil a už nedokázal zakončit směrem na Bunúa.
15'
Hned několik nepřesností ve středu pole. Monreal se střetl s Navasem a hlavní rozhodčí musel přerušit hru. Píská se faul domácího hráče.
13'
Domácí potřebovali uklidnit hru a tak po faulu u středového kruhu hráli jen k brankáři Remirovi. Na druhé straně trávníku jen těsně zasáhl Koundé.
12'
Sevilla byla ve velké šanci. Prudký centr Susa nečekaně propadl až ke vzdálenější tyči, kde hlavičkoval jen do tyče Nasjrí.
11'
Sevilla to tentokrát zkusila po pravém kraji. Jordán vyzval ke kombinaci Susa, která ale nestačil v rychlostním souboji na Monreala.
10'
Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe domácím. Po brance Fernándeze se Real Sociedad nachází v nadějném vedení a navíc drží balon pod kontrolou.
9'
Le Normand musel podstoupit tvrdý souboj s Fernandem. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat a vhazovat mohl zpoza postranní lajny Jusús Navas.
7'
Sevilla se snaží o rychlou odpověď. Susova nahrávka měla najít Ocempose, ale ten si v souboji s Monrealem pomohl přidržením.
6'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Parádní start do zápasu od Realu Sociedad. Elustuondův centr byl lehce tečováný, ale nakonec skončil přesně u kopaček CARLOSE FERNÁNDEZE. Útočník domácích poté napálil míč do levého horního rohu.
6'
Remiro vyběhl až deset metrů před vlastní vápno a pomohl svým spoluhráčům v zastavení útočné akce Susa. Sevilla bude pokračovat autovým vhazováním.
5'
Álex Remiro vykopl od své branky daleko na útočnou polovinu. Isak skvěle přidržel balon v souboji s Carlosem a ještě připravil střeleckou pozici Fernándezovi.
4'
Oyarzabal přihrával nečekaně rychle mezi obránci směrem do pohybu Isaka. Balon ale skončil až v moci brankáře Sevilly.
3'
Ocampos spěchal za nakopnutým balonem na levém kraji, ale proti Elustontovi se neprosadil. Navíc si lehce pomohl faulem, který neunikl ani hlavnímu rozhodčímu.
2'
Do prvního poločasu vstoupili servisem ze středového kruhu hostující fotbalisté. Fernando přihrával na levou stranu, kde pokračoval v kombinaci Marcos Acuňa.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třiatřicátého kola nevyšší španělské soutěže může za několik málo okamžiků začít.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – A. Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Barrenetxea, Guevara, Zubimendi, Oyarzabal (C) – Isak, C. Fernández.
Náhradníci: Marrero – Bautista, Roberto López, Januzaj, Portugués, Sagnan, Guridi, Gorosabel.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, A. Gómez – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Vaclík – Rekik, Aleix Vidal, F. Vázquez, Óscar Rodríguez, L. de Jong, Gudelj, Rakitić, Munir, Ó. Torres, Gnagnon.

04.11. 2018 Real Sociedad – Sevilla 0:0
Fotbalisté Realu Sociedad mají v posledních týdnech velmi špatnou formu. Z posledních čtyř zápasů vybojovali pouhé dva body a budou muset o příčky zaručující pohárovou Evropu v příštím ročníku ještě pořádně zabojovat. Především v minulém kole Sociedad zbytečně ztratil dva body za remízu ve Valencii poté, co vedl po prvním poločase 2:0.

To Sevilla má na čtvrté pozici již téměř jistou účast v základní skupině Ligy mistrů v příštím ročníku. V brance sice příliš příležitostí nedostává český reprezentant Tomáš Vaclík, ale Sevilla sbírá body jak na běžícím pásu. Před dvěma týdny dokonce obrala o všechny body vedoucí Atlético Madrid. Před týdnem poté vyšla vítězně z přestřelky 4:3 na půdě Celty Vigo.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž La Liga pokračuje již třiatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Realu Sociedad, který na domácím trávníku přivítá Sevillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.