La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Valencia - 12. května 2021   19:00

Sevilla
66' Nasjrí (Fernando)
1:0
(0:0)
Sevilla
Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Escudero (59. Acuňa) – Jordán, Gudelj (59. Fernando), Ó. Torres (59. A. Gómez) – Suso (84. Rakitić), Nasjrí, Óscar Rodríguez (74. Ocampos).
Fernández – Villanueva, García
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Valencia
Cillessen – T. Correia (69. Piccini), Ferro, Guillamón (78. Gameiro), Paulista, Lato (79. Gayá) – Račić, Soler, Guedes – M. Vallejo (69. Čeryšev), Gómez (82. Musah).

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji vám příjemný zbytek středečního večera!
Sevilla se tak drží na čtvrtém místě tabulky, kde ztrácí tři body na vedoucí Real Madrid, ale oproti Bílému baletu má o utkání více. Myšlenky na titul jsou tak spíše snem, přesto se může stát ledacos.
A je hotovo! Valencia byla v úvodu druhého poločasu aktivnější, jenže pak domácí vystřídali tři hráče a ožili. Po více než hodině hry zapomněla do té doby téměř bezchybná defenziva Valencie na Youssefa En Nasjrího, jehož gól musel ještě posvětit videorozhodčí. Netopýři ještě v závěru zkoušeli vyrovnat, leč neúspěšně.
90+5'
90+5'
Valencia si vybojovala prudký centr z pravé strany, který však proletěl velkým vápnem až do zámezí.
90+5'
Hezký lob za obránce hledal Gameira, kterému zakončení příliš nesedlo. Sevilla se však nadále musí bránit!
90+5'
Karty se obrací! Valencia získala míč a do poslední minuty nastavení vstupuje na polovině soupeře.
90+4'
Útok Sevilly byl odvrácen, přesto se domácí drží na míči a zbývá jim posledních 90 vteřin v cestě za třemi body.
90+3'
Tak ne, Gabriel Paulista (VAL) zkoušel přihrát pád ve vápně, za což ho sudí potrestal žlutou kartou.
90+2'
Valencia vybojovala rohový kop, který Sevilla srazila ven z vápna, načež se hosté dopustili útočného faulu.
90+2'
V pětiminutovém nastavení se Valencia hnala do brejku, jenže mu chyběla potřebná šťáva.
90+1'
Následuje rychlá ztráta, po které se Sevilla vydává dopředu. Acuňa se u postranní čáry skvěle zbavil více soupeřů, ale centr mu nevyšel.
90'
Vysoký míč defenziva Sevilly odvrací ven z vápna, kde ho však sbírají hosté.
90'
Zakroucený míč za obranu zkoušel dohnat Piccini, který nakonec odcentroval jen do bránícího hráče – rohový kop.
90'
Desítky vteřin přibývají, zatímco se na hřišti téměř nic neděje. Valencia stále nemůže najít cestičky do domácí obrany.
89'
Valencia kombinuje na útočné polovině hrací plochy, ale míče do šestnáctky zatím nelétají.
88'
Valencia už to bude mít těžké, protože Sevilla si dobře kryje záda a neútočí v tolika lidech. Zbývají poslední minuty.
87'
Valencia sice rozehrávala po útočném faulu soupeře a dostala se k jeho šestnáctce, leč nezahrozila.
86'
Mohlo být lépe, jenže to by centr do strany na Fernanda nemohl být tak vysoký a prudký – odkop od branky.
85'
Sevilla vzápětí získává míč zpět do své moci, což jí naprosto vyhovuje. Čas běží, už ho moc nezbývá a domácí drží těsný náskok.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Ivan Rakitić.
84'
Nepřesná přihrávka do zámezí však dává Valencii možnost vhazování u své postranní čáry.
83'
K čemu střídání, když se Valencia nedokáže udržet delší dobu na míči. Sevilla v poklidu šetří čas a kombinuje na polovině soupeře.
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Yunus Musah.
81'
Nebezpečný centr Čeryševa na přední tyč dokázal Bunú zalepit, až to plesklo přes celé hřiště.
81'
Sevilla se na pravé straně zahnala dlouhým pasem až do zámezí. Cillessen rozehrává od své branky, Valencii se čas krátí.
80'
Carlos Soler (VAL) dostává za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.
80'
Gómez držel míč na polovině hřiště, až do něj zabrousil Soler – faul hostujícího kapitána.
79'
Sevilla se tlačí do koncovky a snaží se vytvořit další útočnou akci, ze které by mohla definitivně rozhodnout – Valencia se úspěšně brání.
79'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Toni Lato, přichází José Gayá.
78'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Kévin Gameiro.
77'
Poslední útok Valencie ukazuje, že rozhodnuto rozhodně není, přesto je blíž vítězství Sevilla, která v poklidu kombinuje na valencijské polovině.
76'
Zajímavý protiútok Valencie skončil centrem z levé strany a nepřesnou střelou, která letí do náručí Buna.
75'
Prudký centr do pravé strany však míří za brankovou čáru – Cillessen rozehrává.
74'
Sevilla nadále drží míč na útočné polovině, snaží se otevřít defenzivní postavení Valencie a druhou trefou rozhodnout tuhý boj.
74'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Lucas Ocampos.
73'
Nebezpečný centr z levé strany srazil Lato za autovou čáru. Sevilla tak vhazuje v blízkosti velkého vápna.
72'
Sevilla je po vedoucí trefě na koni a nadále útočí. Valencia už to bude mít velmi těžké.
71'
Bunú byl daleko z branky, proto ho Piccini zkoušel překvapit a potrestat střelou z půlící čáry, ale míč poslal nad branku!
71'
Sevilla pokračuje v ofenzivní aktivitě, navíc má po vedoucí trefě potřebný klid na svých kopačkách.
70'
Valencia okamžitě po rozehrávce zaútočila, jenže míč poslal do zámezí. Bunú rozehrává od své branky.
69'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Thierry Correia, přichází Cristiano Piccini.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Manu Vallejo, přichází Denis Čeryšev.
68'
Rozhodčí ještě přezkoumával celou situaci na videu, ale v případě, že by gól neuznal, mohla by se Sevilla zlobit. Kdyby v akci našel ofsajd, tak hodně těsný.
66'
Sevilla právě vstřelila branku!
Nic netrvá věčně. Valencia už nedokázala odolat nátlaku domácích, kteří pěknou kombinací vymazali defenzivu soupeře, načež se před brankou zjevil zcela volný YOUSSEF EN NASJRÍ.
65'
Sevilla zachytila hostující kombinaci, načež se dostala k prudkému centru z pravé strany, který Nasjrí usměrnil jen vedle branky!
65'
Cillessen dlouhým výkopem vrací míč do hry, zatímco na trávník vbíhá také ošetření Correia.
64'
Bek Valencie potřebuje ošetření týmových lékařů, proto se restart hry trošku protáhne. Zdá se, že bude hostující hráč v pořádku.
63'
Correia je směrem dopředu hodně aktivní a dneska dostává řádně naloženo. Tentokrát ho tvrdým bodyčekem zastavil Torres.
62'
Velká šance střídajícího Gómeze! Nehlídaný hráč Sevilly dostal přihrávku přímo na hranici vápna, z jehož středu poslal prudkou ránu na branku. Bohužel pro domácí však mířila jen do středu branky, kde stál nachystaný Cillessen.
61'
Sevilla dobývá velké vápno soupeře, ale zatím bez toho, aniž by do něj vyslala nebezpečný míč.
60'
Sevilla se okamžitě tlačí do útoku, leč její snahu rozbíjí defenzivní postavení Valencie.
59'
Julen Lopetegui vycítil, že jeho tým potřebuje impulz, aby se vrátil do tempa a k převaze z prvního poločasu.
59'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Marcos Acuňa.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Fernando.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Alejandro Gómez.
58'
Sevilla zakončila rychlý brejk nepřesným centrem, načež se chystá trojité střídání na domácí straně!
57'
Na druhé straně se pokoušel protlačit do vápna Torres, ale po střetu s obráncem upadl – tady nemohla být o penaltě řeč.
56'
Skvělý Bunú podržel Sevillu! Valencia zachytila nepřesnou kombinaci, kterou potrestala přečíslením a útokem po pravé straně, na jehož konci pálil po zpětné přihrávce Vallejo, proti jehož střele Bunú zasáhl!
56'
Valencia rozehrála nakrátko, načež se okamžitě k centru nedostala, ale po pár přihrávkách se jí podařilo poslat pas do šestnáctky, který domácí odvrací.
55'
Technický centr hledal na zadní tyči nabíhajícího Račiće, ale k míči se jako první dostal bránící hráč, jenž ho raději prodloužil do zámezí – rohový kop.
54'
Valencia se probrala a ve druhé půli je rozhodně aktivnějším mužstvem, za což je odměněna alespoň standardkou ze zajímavé pozice!
53'
Hezký brejk Valencie! Guedes vletěl středem hřiště do vápna, načež hledal přízemní přihrávkou na přední tyč Valleja, jenž usměrnil míč jen vedle branky.
52'
Šikovný pas za obranu hledal Susa, před nímž odvrátil míč Račić. Na tahu jsou znovu hosté.
52'
Centr do běhu zkoušel dostihnout Correia, jenže na míč nedosáhl a Sevilla může rozehrávat od vlastní branky.
51'
Sevilla znovu narazila na defenzivní val hostů, kteří se vydávají do dalšího protiútoku. Karty se obrátily, protože na začátku druhé půli je opticky kvalitnější Valencia.
50'
Prudký zakroucený centr na malé vápno si našel Bunú, jenž ho bezchybně sebral ze vzduchu a ukryl do rukavic.
50'
Guedes se neprosadil po levé straně přes Koundého, který sráží míč na rohový kop pro Valencii.
49'
Tým v oranžových dresech se dostal přes půlící čárou, za kterou si vybojoval faul. Valencia kombinuje na polovině soupeře.
48'
Kombinace Sevilly končí v zámezí, Valencia tak vhazuje na vlastní polovině hřiště.
47'
Rozehrávka nakrátko Valencii vyšla, jenže následný centr z pravé strany už vůbec, protože ho defenziva Sevilly odhlavičkovala pryč.
46'
Valencia se okamžitě po rozehrávce vydala do útoku, načež Torres přišlápl soupeře a z pokračující akce si hosté vybojovali roh.
46'
Žádná sláva. První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, což není k vzájemné historii žádným překvapením. Za slovo stojí jen povedená střela Susa či technická rána Gudelje, ale jinak jsme nic extra zajímavého neviděla. Sevilla opticky dominuje, zatímco dobře bránící Valencia čeká na brejky.
45+1'
45+1'
I mistr tesař se někdy utne, což platí i pro Sevillu. Na štěstí pro domácí se ale Valencia nedokázala dostat do rychlého protiútoku.
45+1'
Sevilla kombinuje na útočné polovině a chystá poslední zakončení v první půli.
45'
Sevilla ji však vytlačila až k její brance a vzápětí získala míč do své moci. Rozhodčí nastavuje jednu minutu!
45'
Do dalšího brejku se hnal středem hřiště Guedes, a přestože neměl potřebnou rychlost, dokázal míč alespoň posunout na Correiu. Valencia zkusí zaútočit postupnou kombinací z vlastní poloviny.
44'
Valencia se dobrým napadáním dostala k míči, jenže pas na Correiu byl příliš dlouhý – odkop domácích.
44'
Cillessen vykopl míč z blízkosti svého vápna, jenže domácí sebrali vysoký míč do své moci a snaží se rozehrát z vlastní poloviny.
43'
Sevilla zaútočila po levé straně, ale jeden z domácích hráčů si počínal nedovoleně, proto mu byl odpískán faul.
42'
Co tohle bylo? Valencia utekla do zajímavého přečíslení, při kterém z pravé strany přiletělo něco mezi střelou nebo centrem, ale nedávalo to příliš smysl už od pohledu. Zvláštní zakončení akce, trefa soupeře a ztráta míče – pochopitelně.
41'
Óscar zkoušel vzít zodpovědnost na sebe a po levé straně, kde hezky obešel obránce, ale zahnal se do velkého úhlu a navíc si míč příliš předkopl, proto ho Cillessen bez problémů chytil.
40'
Pozor na druhé straně. Sevilla utekla po pravé straně, načež vyslala nebezpečný centr, který hosté se štěstím ubránili.
39'
Solerova přímá střela míří pouze nad břevno domácí branky!
38'
Tentokrát si hosté zaslouží pochvalu! Guedes se odvážně vydal do útoku po levé straně, zatáhl míč do středu a před vápnem si vybojoval faul, čímž získal zajímavý přímý kop pro Valencii!
38'
Moc se toho nemění, ze strany Valencie sledujeme směrem dopředu bídný výkon. Sevilla se bez problémů brání.
37'
Nemanja Gudelj (SEV) ve středu hřiště přišlápl Guillamona, za což vidí žlutou kartu a dává soupeři šanci rozehrávat.
36'
Valencia se stále úspěšně brání a odolává, k čemuž jí pro změnu pomáhá další faul Nasjrího. Hosté znovu nespěchají.
35'
Oranžový tým se sice propracoval až k šestnáctce, jenže tam domácí vybojovali míč a z uctivé vzdálenosti zkoušel překvapit Gudelj, jehož zakroucená střela proletěla vedle pravé tyče!
34'
Valencii přímý kop nevyšel, přesto se udržela na míči a nepříjemně domácí zatlačila. Zatím bez zakončení.
33'
Nepřesnosti však postihují také domácí, což dává Valencii šanci na brejky. Do jednoho z nich pelášil po pravé straně Correia, ale důrazný Nasjrí ho důrazně poslal k zemi.
33'
Netopýrům však útočná kombinace znovu nevyšla, tudíž se musí bránit kombinaci bílého týmu.
32'
Valencia s rozehrávkou úplně nespěchá, protože chce uklidnit hru a v klidu rozestavit své základní postavení.
31'
Aby toho nebylo málo, přichází útočný faul Jordána na Račiće, jenže domácí šlapák rozhodčí kartou netrestá.
31'
Když to nejde po zemi, zkouší se Sevilla prosadit vzduchem, leč míče za obranu dokáže Cillessen bez problémů sbírat.
30'
Sevilla dominuje v držení míče, kde je na více než 70 procentech, přesto má velké problémy s přechodem defenzivní linie soupeře.
29'
Domácí nikam nespěchají, trpělivě čekají, až se jim defenziva Valencie otevře, ale zatím se to příliš často nestává.
28'
Valencia má velký problém v ofenzivní fázi, protože většina jejích útoků či kombinací končí nepřesnou přihrávkou soupeři – Sevilla může zaútočit.
27'
Tentokrát Sevilly vysoký míč do levé strany nevyšel, jelikož byl pro nabíhajícího borce domácích příliš dlouhý.
27'
Nutno Sevillu pochválit, protože když už se dostane po zemi do úzkých, přesným a rychlým přenesením hry se dokáže uvolnit – zatím marně.
26'
Jako by mě Suso slyšel! Útočník Sevilly se zpoza vápna opřel do míče levačkou a jeho pěkná přízemní rána dala Cillessenovi zabrat!
25'
Sevilla nepůjčuje soupeři míč a trpělivě si přihrává na útočné části hřiště, leč zatím bez nebezpečných centrů a střel.
24'
Neúspěšný útok Sevilly v podobě nákopu končí za brankovou čárou, proto může hostující brankář v poklidu rozehrát.
23'
Račić si u postranní čáry vyšlápl na soupeře, kterého poslal k zemi. Sevilla rozehrává ze své poloviny.
22'
Sevilla se radovala z branky, leč pouze krátce! Centr za obranu si na pravé straně našel Suso, který střelou k zadní tyči překonal Cillessena, jenže do finálního sprintu vybíhal z ofsajdu.
21'
Vzápětí však přichází ztráta míče a šlapák Valleja, který může být rád jen za domluvu sudího – přímý kop.
21'
Tento prudký centr do strany nemohl Torres zkrotit. Valencia vhazuje na vlastní polovině.
20'
Ke střele se nakonec dostal Vallejo, ale jeho prudký pokus z hranice vápna Bunú dobře viděl a pokryl!
19'
Valencia zavřela Sevillu v její šestnáctce, leč zatím bez výraznějšího střeleckého zakončení.
19'
Zakroucený míč do vápna si našel Bunú, jenž ho vyboxoval ven z vlastní šestnáctky. Nátlak hostů však nadále trvá!
18'
Valencia zaútočila po levé straně a odvážným průnikem si vynutila faul, po němž rozehrává přímý kop.
17'
Defenziva Sevilly sbírá vysoký míč do své moci, načež se pokusila zakombinovat na útočné polovině – nepřesně.
16'
Sevilla se při kombinaci po levé straně zahnala do zámezí, tudíž může Cillessen rozehrávat od své branky.
15'
Centr na přední tyč defenziva Valencie odvrátila, načež do šestnáctky přiletěl další centr, jenže proskákal jen vedle pravé tyče.
15'
Útočná akce Sevilly končí znovu v zámezí a rohovým kopem domácího mužstva. Podaří se mu zahrozit?
14'
Valencia dobře zachytila rozehrávku soupeře, vydala se do brejku středem hřiště, ale na útočné polovině se nepřesnou přihrávkou o míč připravila.
13'
Nikoho tak nepřekvapí, že se hosté dostali jen k půlící čáře, kde míč ztratili a znovu se brání před kombinací Sevilly.
12'
Centr do ofenzivy zastavuje ofsajdové postavení, po němž mohou rozehrávat obránci Valencie. Ti jsou však pod velkým tlakem.
12'
Valencia svému soupeři situaci hodně usnadňuje zbytečnými ztrátami, po kterých musí náročně bránit svou polovinu.
11'
Óscar se pokoušel protlačit do šestnáctky z levé strany, jenže jeho průnik zastavil skvělý zákrok bránícího hráče. Z rohového kopu Sevilla nezahrozila.
11'
V úvodních deseti minutách jsme se žádné vydařené šance nedočkali, tak uvidíme, co nabídne zbytek poločasu.
10'
Sevilla se trpělivě posouvá blíž a blíž vápnu, což jí usnadňuje obranný faul na Susa, po němž můžou domácí v poklidu rozehrát.
9'
Na tahu je znovu Sevilla, která se přesouvá na polovinu svého soupeře. Correia odvrací únik po levé straně do autu.
8'
Soler zkoušel překvapit přímou střelu na přední tyč, ale pokus mu vůbec nevyšel, jelikož míč zaplachtil do boční sítě.
7'
Částečně se jí to podařilo. Correia byl faulován u rohu velkého vápna Sergiem Escuderem (SEV), jenž vidí první žlutou kartu utkání.
7'
Valencia kombinuje kolem středového kruhu a snaží se otevřít defenzivní postavení soupeře.
7'
Correia pelášil po pravé lajně, jenže parádním čistým skluzem zasáhl jeden z domácích borců – aut Valencie.
6'
Pokračující nátlak Sevilly ukončuje útočný faul, po němž se hráči v bílém přesouvají na vlastní polovinu.
5'
Domácím přece jen vyšla narážečka na levé straně, po které odcentrovali do vápna, ale Nasjrí se v souboji s obráncem do zakončení nedostal. Útočník Sevilly ještě reklamoval faul a penaltu – marně.
4'
Žádná oslnivá jízda se neděje. Sevilla drží míč na svých kopačkách a převážně na své vlastní polovině přelévá hry zleva doprava.
3'
Sevilla trpělivě kombinuje, ale pevné defenzivní postavení hostů ji pouští jen pár metrů za půlící čáru.
2'
Valencia krátce po rozehrávce ztrácí míč a musí se bránit kombinujícímu soupeři.
2'
Za ztrátu míče však domácí zaplatili faulem, když byl Óscar druhý v souboji s Vallejem.
1'
Sevilla v úvodních vteřinách potvrzuje, že bude favoritem zápasu a okamžitě se snaží dostat soupeře pod tlak.
1'

Sevilla FC: Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Escudero – Jordán, Gudelj, Ó. Torres – Suso, Nasjrí, Óscar Rodríguez.
Náhradníci: Vaclík, Díaz – Acuňa, L. de Jong, Fernando, A. Gómez, Sergi Gómez, Ocampos, Rakitić, Rekik, F. Vázquez, Aleix Vidal.

Valencia CF: Cillessen – T. Correia, Ferro, Guillamón, Paulista, Lato – Račić, Soler, Guedes – M. Vallejo, Gómez.
Náhradníci: Doménech – A. Blanco, Diakhaby, Gameiro, Gayá, Čeryšev, Lee Kang-in, Mangala, Musah, Ch. Oliva, Piccini, Wass.

Rozhodčí: Fernández – Villanueva, García.
Co se vzájemných duelů týče, tam už je to horší, protože góly tolik nepadají. Více než dva padly naposledy v říjnu 2017, kdy Valencia zvítězila 4:0. Od té doby přichází převážně výsledky 1:0 nebo 1:1, ale v posledních třech zápasech má lepší bilanci Sevilla, která dvakrát vyhrála a jednou remizovala.

Oba týmy se však utkaly naposledy v lednu letošního roku v rámci osmifinále Copa del Rey, v němž domácí rozhodli o výhře třemi góly v prvním poločase a další trefy už nepadaly.
Sevilla je aktuálně na čtvrtém místě tabulky, čímž si zajistila účast v Lize mistrů a stále se drží ve hře o titul. Naděje domácích jsou spíše teoretické, přesto pokračují v solidní jízdě. Sevilla od poloviny března neprohrála osm ligových zápasů, z nichž sedmkrát zvítězila! Pak však přišla domácí prohra s Bilbaem a remíza na Realu Madrid, která jí cestu za titulem zkomplikovala.

Valencia se kouká spíše pod sebe,za což může i bídný duben, v němž nevyhrála šestkrát v řadě a polovinu zápasů nezvládla. V posledním důležitém duelu proti Valladolidu však zvítězila 3:0 a dodala si klid. Valencia dokáže v sezoně potrápit favority, ale ztrácí s celky kolem sebe. Důvodem není slabá koncovka, nýbrž špatná defenziva. Však v sedmi z posledních osm zápasů netopýrů padly alespoň tři góly!
Všem fanouškům fotbalu přeji příjemný středeční večer! Španělská liga jde do finiše a mezi adepty na titul stále patří také Sevilla, která přivítá od 19 hodin fotbalisty Valencie!