La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Valladolid - 19. prosince 2020   21:00

Sevilla
31' Ocampos
1:1
(1:0)
Valladolid
87' Raúl García
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Ó. Torres (60. Jordán), Fernando, Rakitić (81. Óscar Rodríguez) – Suso (81. Gudelj), Nasjrí, Ocampos (77. L. de Jong).
Gil – Nevado, Martínez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Valladolid
Masip (C) – Hervías, Bruno González, Aljámik, Raúl García – Orellana (62. Alcaraz), Mesa (74. Guardiola), Fede (62. Jota), Plano (73. Míchel) – Weissman (73. T. Villa), Maranhão.

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
Valladolid si nakonec senzačně v zápase se Sevillou připíše bod, který je naprosto zasloužený. Domácí sice dominovali v první polovině utkání, kde se dostali do vedení, ale druhá půlka už patřila hostům, kteří však na gól opravdu dlouho čekali, protože Sevilla dávala všechno do obrany, těsné vedení chtěla udržet. V samotném závěru se však neuvěřitelnou střelou prezentoval Raúl García, který tak svému týmu zajistil hodně cenný bod.
90+6'
90+5'
Jasín Bunú co nejrychleji rozehrává a ještě zkouší vybídnout spoluhráče ke skórování, ale ti se ani nemohou přiblížit k pokutovému území, navíc jim dochází čas.
90+4'
Luuk de Jong hraje opravdu tvrdě, připsal si další tvrdý zákrok, takže může být jenom rád, že ještě neviděl druhou žlutou kartu.
90+3'
Jota výborně odvrací centrovaný míč od rohového praporku, vzápětí se k míči dostává Sergi Guardiola, který ještě zkouší založit nějaký protiútok.
90+2'
Sevilla se rozhodně nevzdává, i když je z inkasovaného gólu hodně rozhozené. Směrem dopředu se proto moc nedaří, už přišlo několik nepřesných přihrávek.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Hosté se ještě budou muset bránit náporu soupeře, což ale zatím zvládají bez problémů, za chvíli dokonce začne nastavení.
89'
Žlutou kartu dostává Luuk de Jong (Sevilla FC).
87'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Krátce před koncem máme srovnáno díky nádherné střele! Jules Koundé sice odvrátil centr od rohového praporku, ale na hraně pokutového území si míč našel RAÚL GARCÍA, který se do něho z první opřel volejem, kterým nechytatelně vymetl levou šibenice! Balón se dokonce otřel o brankovou konstrukci.
85'
Nemanja Gudelj dost nechutně trefil do obličeje loktem Toniho Villu, tomu dokonce teče krev. Domácí hráč tak ještě může být rád, že vyvázl jen se žlutou kartou.
85'
Rubén Alcaraz rozhodně nemohl zvládnout souboj s třemi protihráči, nakonec tak skončil na trávníku, takže domácí se mohou osvobodit odkopem.
84'
Hosté rozehráli další roh nakrátko, vzápětí centroval až Raúl García, který ale v šestnáctce nikoho nenašel a navíc Džávád Aljámik se dopustil útočného faulu.
83'
Sevilla i nadále pokračuje ve výborný ofenzivě. K míči se sice nedostává, ale soupeře i s ním vytlačuje až k Jordimu Masipovi, který se nějak pokouší změnit směr hry.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óscar Rodríguez.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Nemanja Gudelj.
80'
Od konce základní hrací doby nás dělí už jenom deset minut a hosté se nedostávají ani k náznaku nějakého náporu. Nyní aspoň už dlouho drží míč pod kontrolou, ale od šance jsou opravdu daleko.
79'
Střídající Sergi Guardiola nebezpečně operuje na levé straně, kde má už nějakou chvíli míč pevně v moci, ale k bráně se nepřiblížil a nakonec musel přihrávat jen dozadu.
78'
Joan Jordán úplně zbytečně poslal k zemi Míchela, rozhodčí však nechává hru plynout, jelikož Real o míč nepřišel, takže nebyl důvod k pískání.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Luuk de Jong.
76'
Hosté signalizují hru rukou v pokutovém území, Joan Jordán však dle hlavního sudího proti pravidlům nehrál, takže to penalta nebude.
75'
Valladolid se díky střídání konečně dostal dopředu, kde také získává rohový kop, ale to moc velký úspěch není, protože hosté se dnes za pomoci rohů k ničemu nedostali.
74'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Sergi Guardiola.
73'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Toni Villa.
73'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Míchel.
73'
Žlutou kartu dostává Maranhão (Real Valladolid).
72'
Valladolid další standardku protivníka sice v pohodě odvrátil, ale míč nakopl jenom směrem dopředu. To znamená, že hosté se stále nemohou dostat k balónu a přitom už jim začíná docházet čas.
71'
Domácí mají v posledních minutách balón pevně v moci a suverénně míří za vítězstvím. Teď už se jenom nesmí dopustit nějaké zbytečné chyby.
70'
Sevilla si připisuje již pátý rohový kop, ale ani tentokrát to nic nebezpečného nepřináší, protože centr míří jen na obránce, který okamžitě posílá míč z nebezpečné zóny.
68'
Další střelecký pokus Lucase Ocampose je sražen na rohový kop. Stejný hráč následně hlavičkoval i na bližší tyč, ale míč nedokázal poslat mezi tři tyče.
67'
Marcos Acuňa se pokoušel o obhození soupeře, což se mu nakonec částečně povedlo, protože získal aspoň autové vhazování.
66'
Jasín Bunú se organizuje obranu k odražení další standardní situace soupeře, ale nakonec to ani nebylo potřeba, protože Rubén Alcaraz hlavou trefil jen vlastního spoluhráče, který také usiloval o zakončení.
65'
Hraje se v klidném tempu, i když hostům by se vyrovnání co nejdříve hodilo. Nyní vhazují na levé straně a následně fauluje Fernando.
64'
Júsuf Nasjrí si k míči pomohl jen za cenu nedovoleného zákroku, čehož si byl dobře vědom i on sám, protože už ani nepokračoval ve hře.
62'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fede, přichází Jota.
62'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Rubén Alcaraz.
61'
Valladolid se umí dostat do šancí, teď je jenom využít. Ještě má na to třicet minut, ale čas plyne opravdu hodně rychle.
60'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Joan Jordán.
59'
Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (Sevilla FC).
58'
Jesús Navas je úplně volný na pravé straně, kde se nakonec pokusil o zakončení z úhlu, ale to bylo zablokované prvním protihráčem v cestě.
56'
Lucas Ocampos se nadějně uvolňoval v pokutovém území, následně se nachystal na střelu a po přihrávce pálil, jenže minul prostor mezi třemi tyčemi.
55'
Poprvé ve druhé půli musí zasahovat také Jasín Bunú, který však i nadále působí velmi jistě a připisuje si další dobrý zákrok.
54'
Suso se na hraně šestnáctky chystal k zakončení, nakonec ale vybídl k centru Júsufa Nasjrího, ale jeho pokus byl sražen do autu.
52'
Hosté byli opravdu blízko vyrovnání! Po centru zůstal míč ležet v malém vápnu, kde Maranhão výborně zakončoval patičkou, ale tou jenom orazítkoval tyčku!
50'
Valladolid byl vytlačen zpět na svou polovinu, míč si však alespoň uchoval v držení, což ale dlouho neplatilo vzhledem k nepřesnému nákopu.
49'
Pablo Hervías trefuje při pokusu o centr prvního protihráče před sebou, ale aspoň tak získává autové vhazování, takže útok hostů může pokračovat.
47'
K zakončení už hledají cestu také domácí, avšak Jesús Navas centruje jenom do náruče gólmana, který rychle rozehrává.
46'
Hosté se nehodlají s aktuálním stavem smířit a okamžitě po výkopu hledají cestu k vyrovnání, ale po přiblížení k šestnáctce o míč rychle přicházejí.
46'
Zápas tedy zatím probíhá podle očekávání, protože je mnohem aktivnější Sevilla, která se i díky tomu dostala do vedení, protože se z pokutového území prosadil Lucas Ocampos. Valladolid však rozhodně není úplně bezbranný a na vyrovnání určitě může pomýšlet, ale bude to mít hodně složité.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+3'
45+2'
V samotném závěru poločasu jsou pod mírným tlakem hosté, ti se ale nyní osvobozují a dokonce se s míčem dostávají až do šestnáctky, kde ale zakončení nepřišlo.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Valladolid získává další rohový kop. Ten je tentokrát rozehrán nakrátko a centr následuje až vzápětí. Ten si našel na zadní tyči Fabián Orellana, ale i on našel jen rukavice Jasín Bunúna.
43'
Žlutou kartu dostává Fabián Orellana (Real Valladolid).
42'
Džávád Aljámik dobře zapracoval při obraně pravé strany, kde nejprve odrazil nákop do autu a po následném vhazování soupeře dokonce získal míč.
41'
Pablo Hervías se z přímého kopu rozhodl pro přímou střelu, kterou ještě trochu přizvedla vyskakující zeď, ale gólman Sevilly ani tentokrát neměl problémy se zákrokem.
40'
Domácí přestávají v posledních minutách stíhat, protože si pomohli dalším faulem, po kterém tedy Valladolid stále může pokračovat v útočném snažení.
39'
Pablo Hervías se prezentoval dost jasným nedovoleným zákrokem, který byl docela dost tvrdý, ale tentokrát měl štěstí, protože se to zatím obešlo bez karty.
38'
Raúl García to sice zkusil na bránu, ale byl to spíše prověřovací pokus, na kterém si Jasín Bunú doslova smlsnul.
37'
I Real se může prosadit pomocí přímého kopu, který si vybojoval Fabián Orellana, který unikal Marcosu Acuňovi, který tedy raději zatáhl za záchrannou brzdu.
36'
Sevilla roh soupeře bez problémů odvrátila, míč však stále nemá pod kontrolou, což se pokouší změnit za pomoci aktivního napadání.
35'
Valladolid samozřejmě nic nevzdává a už se pokouší o odpověď. K té se aspoň trochu přiblížil, protože získává rohový kop.
34'
Lucas Ocampos se mohl prosadit podruhé během chvíle, jeho rána z hranice vápna se však mezi tři tyče těsně nevešla.
31'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí se krátce po třicáté minutě dostávají do vedení! LUCAS OCAMPOS si s pokutovým kopem nelámal hlavu, prostě mís poslal doprava. Jordi Masip šel navíc doleva, takže nebylo co řešit.
30'
Fede při blokování centru nešťastně srazil míč rukou, celou situaci si tedy snaží vyřešit, ale hlavní rozhodčí je neoblomný a navíc mu ukazuje žlutou kartu.
30'
Penalta pro Sevillu!
29'
Nedovoleným zákrokem si tentokrát pomohl Shon Zalman Weissman, což odnesl Suso, který ale vzápětí bude moci rozehrát další standardní situaci.
28'
Hosté se následně dostali do dobré příležitosti, kdy si na hraně vápna našel odražený míč Óscar Plano, který však bránu přestřelil.
27'
Marcos Acuňa s vhozením autu moc nespěchá, přece jen domácí mají stále dost času. Vyčkávání se ale moc nevyplatilo, protože aut byl opravdu nepřesný.
26'
Hosté se vracejí do hry, už nějakou chvíli kombinují na útočné polovině, ale po špatné rozehraném autu se opět musí stahovat dozadu.
24'
Domácí odstřelují klec soupeře jednou střelou za druhou, Ivan Rakitić ale tentokrát míří jen moc vysoko, takže míč má zase gólman hostů.
22'
Valladolid se po delší době podíval na útočnou polovinu, tam se Pablo Hervías dokonce dostal k centru, ale ten domácí bez problémů odvrátili z pokutového území.
21'
Sevilla rozehrává další přímý kop z dobré pozice, avšak Suso míří přímo do středu brány, kde je připravený Jordi Masip.
20'
V prvních dvaceti minutách se toho moc nestalo. Domácí měli jednu větší šanci, ale nevyužili ji, takže stále platí bezbrankový stav.
18'
Fabián Orellana měl při rozehrávce velké problémy, nakonec ho zachránil faul soupeře, po kterém se hosté mohou konečně uklidnit.
17'
Suso neměl komu přihrát, tak z velké dálky prostě vypálil, ale nemohl myslet na nějaký úspěch, protože míč zmizel daleko v hledišti.
15'
Lucas Ocampos je zatím nejaktivnějším hráčem na trávníku. Tentokrát se v pokutovém území dostal k zakončení hlavou, ale to skončilo jen na horní síti.
14'
Jordi Masip už zase musí vybíhat proti míči, který raději uklidí do autu, takže Marcos Acuňa může vhazovat na levé straně.
12'
Domácí pokračují v náporu, uklidní se až v moment, kdy budou ve vedení. To by mohlo brzy přijít, protože Sevilla je zatím jednoznačně aktivnější.
11'
Tak to je obrovská smůla pro Lucase Ocampose! Ten se po přihrávce řítil sám na bránu, přičemž Jordiho Masipa chtěl překonat lobem, který však skončil jenom na horní tyčce!
10'
Domácí i nadále mají míč pevně pod kontrolou, ale nyní se musí pod napadáním hráčů soupeře stahovat až ke svému brankáři, který následně nepřesně nakopává.
8'
Žlutou kartu dostává Bruno González (Real Valladolid).
7'
Sevilla už začíná být o něco aktivnější. Logicky se chce dostat co nejdříve do vedení, aby mohla hrát v klidu a pohodě.
5'
Lucas Ocampos si došel pro nedovolený zákrok a domácí tak mají výhodu první standardní situace, avšak Ivan Rakitić našel jen náruč Jordiho Masipa.
4'
Pablo Hervías sice dobře přečetl přihrávku, ale se svou rozehrávkou následně zbytečně dlouho váhal, kvůli čemuž nakopával do prostoru, kde se pohybovali jen protihráči.
3'
Sevilla už také hledá cestu dopředu, moc rychlý postup do ale není, domácí se chtějí rozkopat.
1'
Valladolid jako první hledá cestu do zakončení, v čemž mu domácí zkusili zabránit pomocí faulu. Útok hostů tak samozřejmě bude pokračovat.
1'

Sevilla FC: Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Ó. Torres, Fernando, Rakitić – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – Jordán, Óscar Rodríguez, Aleix Vidal, F. Vázquez, C. Fernández, Gudelj, Sergi Gómez, L. de Jong, Rekik, Idrissi.

Real Valladolid: Masip – Hervías, Bruno González, Aljámik, Raúl García – Orellana, Mesa, Fede, Plano – Weissman, Maranhão.
Náhradníci: Roberto – Rubio, L. Pérez, K. Pérez, T. Villa, Nacho Martínez, Guardiola, J. Sánchez, Míchel, Jota, Alcaraz.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.

Sevilla FC

Domácím patří šestá příčka s celkovým počtem 19 bodů! Sevilla zatím není příliš spokojená, neboť je zatím mimo příčky Ligy mistrů, kde domácí celek má dlouhodobě své místo. Ofenzíva Sevilly není to, na co je tým zvyklý, avšak daří se jim to vyvážit defenzívou, kdy doposud dostali jen devět branek a ve statistice patří mezi třetí nejlepší celek v celé soutěži. V posledním kole dokázali porazit Getafe 1:0! Sevilla však doteď hrála souběžně i Ligu mistrů, kdy po základní části obsadila druhou příčku ve skupině a na jaře se může těšit na play off!

Real Valladolid

Hostující celek balancuje nad propastí, neboť drží sedmnáctou příčku s třinácti body a na sestupující místa má náskok jen jednoho, potažmo dvou bodů. Real po remízovém zápase a následné porážce, dokázal v minulém kole porazit 3:2, aktuálně poslední Osasunu. Pro Valladolid určitě důležitý zápas a nyní budou chtít body potvrdit i proti Seville, ač to budou mít hodně těžké. Hosté navíc nedisponují zrovna nejlepší obranou a po třinácti odehraných duelech ani jednou nedokázali udržet čisté konto a již obdrželi dvacet inkasovaných branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.