La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Villarreal - 29. prosince 2020   17:00

Sevilla
8' Ocampos  • 53' Nasjrí (Ocampos)
2:0
(1:0)
Sevilla
Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán (88. Gudelj), Fernando, Rakitić (76. Ó. Torres) – Suso (63. Munir), Nasjrí (88. L. de Jong), Ocampos.
Soto – Álvarez, De Francisco
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Villarreal
Asenjo – Peña, Albiol, P. Torres, Pedraza – Trigueros (83. Bacca), Foyth (46. Pino), Parejo – G. Moreno, Niño (63. Chukwueze), Moisés Gómez.
Rulli – Bacca, Baena, J. Costa, Kubo, Chukwueze, Chakla, Estupiñán, Pino, Ra. Funes Mori, C. García.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:14.
Domácí se posouvají v tabulce na čtvrté místo o skóre právě před svého dnešního soupeře, navíc mají o dva odehrané zápasy méně. Villarreal prohrál teprve podruhé v sezóně.
Sevilla v důležitém zápase poráží Villarreal 2:0 díky brankám Ocampose z penalty a Júsufa Nasjrího. Vyjma dvouminutového úseku v úvodu závěrečné dvacetiminutovky domácí zápas jasně kontrolovali a soupeře takřka k ničemu nepustili. Jen během té zmíněné dvouminutovky brankář Búnú vytáhl výborné zákroky proti Pedrazovi a Chukwuezemu.

Hráčem zápasu je vyhlášen Lucas Ocampos, který proměnil penaltu a přihrál na druhou branku svého týmu.
90+3'
90+2'
Nebezpečná prudká přihrávka Jesúse Navase jen proletěla předbrankovým prostorem, hosté už přesunuli hru na útočnou polovinu.
90+1'
Rozhodčí Soto oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Carlos Bacca (Villarreal CF).

Kolumbijský útočník u soupeřova pokutového území přišlápl nohu Diegu Carlosovi.
90'
Centr Jesúse Navase letěl do míst, kde byl jen Sergio Asenjo.
89'
Ocampos na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Sevillu, domácí mohou hrát daleko od své branky.
88'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Nemanja Gudelj.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.
88'
Žlutou kartu dostává Dani Parejo (Villarreal CF).
88'
Na závěr zápasu přijdou do hry Nemanja Gudelj s Luukem de Jongem, ten by měl nahradit Nasjrího.
87'
Óliver Torres se na útočné polovině provinil faulem v souboji s Parejem.
85'
Hosté drží míč po šedesát procent hracího času, dominance na míči jim ale k ničemu není.
83'
Villarreal zahrával už sedmý roh, hosté ale po nich nejsou nijak nebezpeční, což platilo i teď.
83'
Parejův centr je prodloužen na rohový kop.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Carlos Bacca.
82'
Jordán se provinil faulem v souboji s Pinem, hosté budou rozehrávat ve vzdálenosti nějakých třiceti metrů od branky.
81'
Po Chukwuezeho centru je pískán faul Gerardu Morenovi. Mezitím se ke vstupu do hry pomalu chystá Carlos Bacca.
80'
Villarreal v posledních minutách výrazně zvýšil aktivitu, hosté jsou znovu usazeni na útočné polovině a hledají cestu před soupeřovu branku.
78'
Hosté sehráli už druhou malou domů během pěti minut, kterou Asenjo chytil do rukou, v obou případech se domácí marně dožadovali odpískání nepřímého volného kopu.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óliver Torres.
76'
Žlutou kartu dostává Manu Trigueros (Villarreal CF).

Trigueros je potrestán za faul na Nasjrího.
75'
Po Pedrazově prudké přihrávce si Koundé málem vstřelil vlastní gól, k jeho štěstí ale namířil míč do nohy brankáře Búnúa.
74'
A znovu Búnú! Pinova přihrávka napříč pokutovým územím dorazila k Chukwuezemu, jehož ránu marocký brankář dokázal vytáhnout na břevno!
73'
Přeci jen si hosté vypracovali první velkou šanci! V pokutovém území se uvolnil Alfonso Pedraza a jeho střelu výborným zákrokem likviduje Jasín Búnú!
72'
U levé postranní čáry se otevřel prostor před Marcosem Acuňou, po jeho přihrávce do pokutového území si trochu překáželi Munir s Nasjrím, první jmenovaný střílel vysoko nad branku.
72'
Už běží závěrečná dvacetiminutovka a nadále platí, že Villarreal zatím v Seville nepředvedl vůbec nic.
71'
Blíží se další změna v domácím týmu, dres si obléká malý křídelník Óliver Torres.
69'
Na střelecké pokusy zatím vede Sevilla 7:4, na bránu je to 3:0.
68'
Velmi nepovedená akce Gerarda Morena, ten z dálky jen nakopl míč daleko za branku Sevilly, Villarreal se nadále nesmírně trápí.
67'
Neúspěšná souhra Morena s Gómezem, jenž se snažil proniknout do pokutového území, Koundé odkopl míč daleko do pole.
65'
Znovu v akci čerstvý nigerijský fotbalista, tentokrát nakopl míč do území nikoho a rozehrávat od branky bude Jasín Búnú.
64'
Chukwuezeho přihrávku do pokutového území si před Morenem pohlídal Diego Carlos.
63'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Munir.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Fernando Niño, přichází Samuel Chukwueze.
61'
Jesús Navas zůstal ležet na trávníku poté, co se skluzem vrhl pod nohy Pina, jenž mu pak drobné přišlápl nohu, zkušený krajní bek ale bude v pořádku.
60'
Jordánův centr ze standardní situace našel Nasjrího, ten v záklonu hlavičkoval mimo branku.
59'
Ocampos po předchozím rohu zůstal na pravém křídle, kde byl faulován Pinem.
58'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Jordán, hosté dostali míč do bezpečí.
58'
Ocamposův přetažený centr zakončil Suso, jeho střela je sražena na roh.
57'
Brzy budou střídat také domácí, na lavičce přijímá pokyny Munir El Haddadi.
56'
Jordánův nákop do pokutového území letěl mimo dosah jeho spoluhráčů.
55'
Rúben Peňa nedovoleně atakoval Ocampose, rozehrávat mohou domácí.
53'
Sevilla právě vstřelila branku!
Sevilla dnes z minima těží maximum! JÚSUF NASJRÍ dostal přesnou kolmici od Ocampose mezi hostující stopery, mířil vstříc brankáři Asenjovi, kterému v samostatném úniku nedal nejmenší šanci zasáhnout!
52'
Pino připravil střeleckou pozici pro Pedrazu, ten mířil jen do bránícího Koundého.
51'
Fernandovi v hlavičkovém souboji spadl míč na ruku, hosté rychle rozehráli volný kop.
50'
Fernando si zadělal na problémy ztrátou míče ve vlastním pokutovém území, Pedraza ale také o míč hned přišel.
49'
První střelecké zakončení Fernanda Niňa, z ostrého úhlu ale domácího brankáře moc neprověřil.
48'
Neúspěšná souhra Morena s Fernandem Niněm, ten nepochopil spoluhráčův úmysl.
46'
Sevilla po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Yeremi Pino.
46'
Hosté budou do druhého poločasu střídat, do dresu se převléká teprve osmnáctiletý Yeremi Pino.
První poločas nabídl minimum fotbalové zábavy, přesto Sevilla už vede nad Villarrealem 1:0, když v úvodu zápasu rozhodčí Soto po zhlédnutí videozáznamu nařídil penaltu za ruku Foytha, Lucas Ocampos ji proměnil a postaral se o poločasové vedení domácích.
45+2'
45+2'
Ještě jeden roh pro Villarreal, nepovedený centr Pareja ale snadno odvrátil Jesús Navas.
45+1'
Acuňa se zajímavou kolmicí pokusil uvolnit na levém křídla Nasjrího, ten ale dostal příliš prudký pas, míč pak v zámezí zakopl a dostává se mu důrazného napomenutí od rozhodčího Sota.
45+1'
Rozhodčí César Soto k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
45'
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu si Pedrazův centr pohlídal Búnú.
44'
Pedrazův centr je zablokován na další roh, hostující hlavičkáři míří před Búnúa.
42'
Parejův centr si pohlídal Jasín Búnú.
41'
Pedraza na levém křídle neodcentroval přes Jesúse Navase, hostující levý bek vybojoval alespoň rohový kop.
39'
Žlutou kartu dostává Fernando (Sevilla FC).

Fernando kvůli páté žluté kartě vynechá městské derby proti Betisu 2. ledna.
38'
Při jednom z mála přímočarých útoků si to k pokutovému území namířil Nasjrí, ke střeleckému zakončení se ale neprobojoval.
37'
Nepříliš kvalitní centr Gómeze odvrátil Lucas Ocampos.
37'
Trigueros byl faulován v hloubi útočné poloviny, následovat bude standardní situace pro Žlutou ponorku.
36'
Zdravotní potíže trápí Lucase Ocampose, ten zůstal ležet u středové čáry, už se ale zvedá na nohy.
34'
Rohový kop Sevilly, Jordán rozehrál nakrátko, následný centr našel hlavu Diega Carlose, jehož střelu kryje brankář Asenjo. To byla největší příležitost od penaltové situace.
33'
Ačkoliv se rozehrála druhá půlhodina hry, tak na ztracené míče už to je 26:25.
31'
Hosté se usadili na útočné polovině, Trigueros pak ale nepřesně přihrával k pokutovému území a zase odevzdal míč soupeři.
29'
Raúl Albiol teď podklouzl v roli posledního, k jeho štěstí byli domácí útočníci příliš daleko a Albiolovi se v sedě povedlo odkopńout míč k postranní čáře.
28'
Marcos Acuňa na vlastní polovině fauloval Gerarda Morena, hosté už rozehráli z místa přestupku.
26'
Sevilla drží míč na vlastní polovině, domácí obránci dopředu moc nespěchají.
24'
Moi Gómez si vyměnil míč s Parejem, pak adresoval prudkou přihrávku zleva před branku, kde se hosté do zakončení nedostali.
23'
Lucas Ocampos dostal příliš dlouhý pas po levém křídle, neměl šanci dostihnout míč na hrací ploše.
22'
Do souhry Rakitiće s Ocamposem se vložil Gerard Moreno, Sevilla ale bude pokračovat v držení míče prostřednictvím autového vhazování.
21'
Rubén Peňa se uvolnil na pravém křídle, v plném běhu ale nedokázal dobře přihrát před branku.
20'
Peňův centr doletěl přímo do náruče marockého brankáře Sevilly.
19'
Druhý rohový kop hosté rozehráli nakrátko, do pokutového území už se pak nedostali.
18'
První roh Villarrealu, Jasín Búnú neodhadl centr ke vzdálenější tyči moc dobře, Raúl Albiol se ale k míči neprotlačil.
17'
Prudký centr Rubéna Peni letěl mimo dosah nabíhajícího Gómeze.
17'
Neúspěšná souhra Acuni s Fernandem, míč se odrazil k hostujícím obráncům.
15'
Po rohovém kopu domácích z první pálil Diego Carlos, jeho rána proletěla vysoko nad břevnem.
14'
Suso přenesl hru na pravou stranu, kde z voleje centroval Navas, hosté odehráli míč do zámezí.
13'
Jordánovi v osobním souboji přišlápl nohu Foyth, ten už hraje pod žlutou kartou za tu penaltovou ruku.
12'
Diego Carlos fauloval Gerarda Morena, Villarreal bude rozehrávat na útočné polovině.
10'
Po sraženém nákopu Rubéna Peni do zámezí bude Peňa vhazovat.
8'
LUCAS OCAMPOS kopl penaltu mírně doprava, nebyla to dobře kopnutá penalta, Asenjo ale spadl na opačnou stranu a neměl šanci!
7'
Žlutou kartu dostává Juan Foyth (Villarreal CF).
7'
Penalta! Argentinský stoper skutečně zahrál rukou!
6'
Hlavní arbitr se teď běží sám podívat na monitor, možná místo rohu uvidíme pokutový kop.
6'
Rozhodčí Soto ještě řeší s kolegy u videa předchozí Acuňovu střelu a případnou teč Foytha rukou.
5'
Tečovaná střela Marcose Acuni zpoza pokutového území proletěla vysoko nad brankou, následovat bude rohový kop.
4'
Gerard Moreno si připravil zajímavou pozici k zakončení, střílel však vysoko nad branku.
3'
Pedraza se vydal na útočný výlet do pokutového území, pak jeho nepříliš povedenou ránu domácí zadáci odkopli do pole.
2'
Susův centr ke vzdálenější tyči Jordán v tísni nasměroval jen k brankáři Asenjovi.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v tradičních žlutých dresech hrající hosté z Villarrealu, Sevilla oblékla bílou sadu.
1'
Fotbalisté už míří na trávník, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.

Sevilla FC: Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Díaz, Pastor – L. de Jong, Munir, Sergi Gómez, Gudelj, Idrissi, Rekik, Ó. Torres, Óscar Rodríguez, F. Vázquez, Aleix Vidal.

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Albiol, P. Torres, Pedraza – Trigueros, Foyth, Parejo – G. Moreno, Niño, Moisés Gómez.
Náhradníci: Rulli – Bacca, Baena, J. Costa, Kubo, Chukwueze, Chakla, Estupiñán, Pino, Ra. Funes Mori..
Villarreal CF

Semifinalisté Ligy mistrů z roku 2006 se do nejprestižnější klubové soutěže Evropy nepodívali už dlouhých devět let, letos by ale chtěli o postup do Ligy mistrů zabojovat. Zatím mají sezónu dobře rozehranou, když v dosavadních patnácti kolech Žlutá ponorka jen jednou prohrála, ovšem trápí ji časté remízy (6-8-1), Villarreal remizoval v pěti z posledních šesti ligových zápasů.

Se ziskem 26 bodů Villarreal zaostává o šest bodů za madridským duem na čele ligy, byť oproti Atléticu už má o dva odehrané zápasy více. Na čtvrtém místě žlutí disponují náskokem dvou bodů na Barcelonu, té však chybí ještě odehrát jedno utkání.

Sedm zápasů na hřištích soupeřů Villarreal odehrál s bilancí 2-4-1, jedinou porážku utrpěl v úvodu sezóny v Barceloně (0:4), naposledy při venkovním zápase zvítězil 3:1 na Osasuně.

Villarreal se může spolehnout na velmi úderné útočné duo Moreno – Paco Álcacer, které dohromady zaznamenalo už třináct branek a osmigólový Gerard Moreno je na čele tabulky střelců.
Sevilla FC

Sevilla nezahájila sezónu ideálně, postupem času ale tabulkou stoupá vzhůru, v posledních třech kolech uhrála sedm bodů za jednobrankové výhry v Getafe a ve Valencii, k tomu hrála 1:1 doma s Valladolidem, kde byla také blízko výhře 1:0, v závěru ale inkasovala vyrovnávající branku.

Po třinácti odehraných zápasech tak Sevilla má bilanci 7-2-4 a oproti konkurentům ji hraje do karet také nižší počet zápasů, neboť na čtvrtý Villarreal ztrácí tři body, ačkoliv odehrála o dva zápasy méně.

V tabulce domácích zápasů je Sevilla zatím desátá s bilancí 3-1-2 ze šesti vystoupení na stadiónu Ramóna Sáncheze Pizjuána. Tříbodové zisky si odsud odvezly Eibar a Real Madrid, oba shodně za výhru 1:0.
Hezké odpoledne při sledování přenosu zahajovacího utkání šestnáctého kola španělské La Ligy, v atraktivním souboji týmů lačnících po účasti v Lize mistrů Sevilla přivítá Villarreal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.