La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Levante - 16. února 2022   19:00

0:1
(0:0)
Levante
54' Melero  (Pepelu)
Atlético
Oblak – M. Llorente, Savić, J. Giménez, Reinildo (78. Lodi) – de Paul (65. Félix), Kondogbia, Koke (C) (65. Vrsaljko), Lemar (78. H. Herrera) – Á. Correa, Cunha (65. L. Suárez).
Munuera – Prieto, Martínez
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
43 456 diváků
Levante
Cárdenas – Miramón, Pier, Ó. Duarte, M. Cáceres, Son – De Frutos (68. Goméz), Pepelu (89. N. Vukčević), Melero (89. Coke), E. Bardhi (62. Malsa) – Martí (C).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:19.
Atlético zůstává po porážce v tabulce páté. Levante je nadále poslední, na záchranu nyní ztrácí deset bodů.
Fotbalisté Atlética Madrid podlehli na domácím stadionu 0:1 beznadějně poslednímu Levante! Pro hosty je to teprve druhé vítězství v letošní ligové sezóně. Nutno ale říci, že valencijský celek uspěl zaslouženě, domácí totiž předvedli hodně slabý výkon. V prvním poločase měl velkou šanci hostující De Frutos, který po chybě stopera Giméneze utíkal sám na Oblaka, ale ten Atlety ještě podržel. Po změně stran už však ani jeden z nejlepších světových gólmanů nestačil na ránu Gonzala Melera k bližší tyči. Levante pak mohlo přidat i pojistku, ovšem De Frutose opět vychytal Oblak. V závěru pak rozhodčí nastavil hned sedm minut, které přinesly infarktovou podívanou. Colchoneros nejprve chvíli slavili vyrovnání, když se efektními nůžkami trefil Ángel Correa, jenže nahrávající Savić vybíhal z ofsajdové pozice. Vzápětí pak trefil hostující Malsa z poloviny hřiště břevno a z poslední standardky Atlética pak hlavičkoval nad brankář Oblak.
90+8'
90+8'
Závěrečná šance domácích! Na standardní situaci šel i brankář Jan Oblak a právě on se dostal k hlavičce. Ta se snesla tak metr nad břevno!
90+7'
Žlutou kartu dostává Son (Levante UD).
90+7'
Tak tohle mohl být nádherný gól! Hostující Mickaël Malsa si všiml, že je Jan Oblak daleko ze své brány a od půlícího kruhu ho zkusil přehodit. Atlety zachránilo břevno!
90+6'
Ángel Correa ještě dostává žlutou kartu za následné protesty.
90+6'
Ángel Correa dostal míč nůžkami do sítě! Gól ale neplatí, Situaci totiž předcházel útočný faul a zřejmě také ofsajd Saviće, který balón hlavou ke Correovi prodloužil!
90+5'
Standardka domácích. Félixův centr odklidila defenziva hostí do autu.
90+4'
João Félix centroval z levé strany. Před bránou na balón hlavou těsně nedosáhl nabíhající Ángel Correa a tak ho ukryl v rukavicích Cárdenas!
90+3'
Centr Llorenteho pokryla obrana hostí. Hráči Levante si pak v šestnáctce nerozuměli, když se při odkopu vzájemně nastřelili. Nakonec však dokázali dostat míč do bezpečí.
90+2'
Hosté drží míč na útočné polovině. Nyní tma budou vhazovat.
90+1'
Sudí Munuera nastaví sedm minut! Do dává hráčům Atlética ještě naději.
90'
Centr Héctora Herrery směřoval na vzdálenější tyč. Tu zavíral Renan Lodi, který z těžké pozice nedokázal hlavou ohrozit bránu.
90'
Běží už závěrečná minuta normální hrací doby. Nápor Atletů je jen platonický, bez šancí.
89'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Coke.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Pepelu, přichází Nikola Vukčević.
86'
Ze standardní situace odcentroval João Félix. Nikdo z jeho spoluhráčů se však nedostal do zakončení.
85'
Rozhodčí si před rozehráním standardní situace ještě rozhodl zjednat pořádek v pokutovém území. Žluté karty rozdal na obě strany. Za domácí si ji prohlédl Stefan Savić, na straně hostí pak Jorge Miramón.
84'
Martín Cáceres u postranní čáry fauloval Llorenteho, který by už asi neměl co vymyslet. Zbytečná standardka z pohledu Levante.
82'
Marcos Llorente se dostal ke střele z pravé strany pokutového území. Mířil tak, aby obstřelil bránícího hráče, který proti němu vyrážel. Zároveň však minul bližší tyč.
81'
Začala už poslední desetiminutovka řádného hracího času. Publikum píská, což psychické pohodě fotbalistů Atlética asi také zrovna moc nepomůže.
79'
Domácí jsou ve velké křeči. Jestli to takto půjde dál, tak se v příští sezóně mohou ocitnout nejen bez Ligy mistrů, ale možná i bez jakéhokoliv evropského poháru.
78'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Reinildo, přichází Renan Lodi.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Héctor Herrera.
77'
Reinildův centr nenašel Luise Suáreze ani Correu. Míč doplachtil do rukavic Daniho Cárdenase, který si zatím překvapivě téměř nezachytal.
75'
Z dálky se opřel do míče Mickaël Malsa. Bránu netrefil, ovšem hraje se daleko od šestnáctky Levante, což hostům samozřejmě vyhovuje.
74'
Hosté zahrávali rohový kop. Obrana Atlética míč odvrátila, následně se ho ale ujal Son. Ten neobešel bránícího Llorenteho, hosté však budou vhazovat.
73'
Držení míče – 49 % : 51 %
72'
Matheus Cunha byl střídán zřejmě i kvůli zdravotním problémům. Nyní jsme ho viděli zamířit do tunelu k šatnám v doprovodu lékaře.
71'
Přímý kop zahrával právě João Félix. Domácí fotbalista však zamířil pouze do zdi soupeře.
70'
João Félix dotáhl míč až před pokutové území, kde ho srazil Pepelu. Standardní situace pro Atlético a navíc žlutá karta pro záložníka Levante.
69'
Ne, Los Colchoneros to prostě nejde. Nyní to podtrhl nepovedený centr Marcose Llorenteho, který skončil za bránou.
68'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Dani Goméz.
66'
Domácí trenér Diego Simeone sáhl hned k trojitému střídání. Jediným cílem je samozřejmě oživit a rozhýbat mdlou hru jeho týmu.
65'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Šime Vrsaljko.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází João Félix.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Luis Suárez.
63'
Hosté byli blízko k druhému gólu! Nový muž na hřišti Mickaël Malsa našel krásnou přihrávkou do běhu Jorgeho De Frutose, který si balón na pravé straně možná zbytečně posunul do většího úhlu a tvrdou ranou nepropálil Jana Oblaka!
62'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Mickaël Malsa.
61'
Atlético stále nevyprodukovalo jedinou střelu na bránu. To je proti poslednímu týmu tabulky téměř ostuda.
60'
Případná výhra by přeci jen zvedla naději Levante na záchranu v soutěži. Momentálně už situace celku z Valencie vypadá hodně kriticky. Na nesestupové pozice ztrácí 13 bodů.
59'
Penalta to nebude! Atlético musí dál nahánět nepříznivý stav.
57'
Ve hře je penalta pro domácí! Ránu Geoffreyho Kondogbii zablokoval Óscar Duarte rukou. Otázkou je, zda se jednalo o porušení pravidel? Spíše to vypadalo, že hostující obránce udělal jen přirozený pohyb a za to by se pokutový kop nařizovat neměl. Situaci řeší VAR...
56'
Domácí rozehrávali rohový kop, z něhož ale potřebná odpověď nepřišla.
54'
Levante právě vstřelilo branku!
Hosté jdou na Estadio Wanda Metropolitano do překvapivého vedení! Výborně to udělal Pepelu, který průnikovou přihrávkou nalezl GONZALA MELERA. Ten na nic nečekal a z pravé strany šestnáctky vypálil hned po převzetí balónu k bližší tyči. Oblak k ní skákal marně.
51'
Vypadá to, že domácí jsou v úvodu druhé půle přeci jen aktivnější. Z levé strany nejprve centroval Reinildo, poté přilétl míč do šestnáctky i z druhého křídla. Obrana Levante zatím odolává.
49'
Útočník Atlética by měl být v pořádku. Hra pokračuje.
48'
Matheus Cunha dostal úder do hlavy v hlavičkovém souboji s Duartem a zůstal otřesený sedět na hřišti. Rozhodčí raději přerušili hru.
46'
Utkání pokračuje. Ani jeden z trenérů zatím nestřídal, už se ale rozcvičují náhradníci Atlética.
46'
První poločas gól nepřinesl. Sledovali jsme trápení domácího Atlética, které si proti poslednímu týmu tabulky nedokázalo vytvořit nějaký znatelnější tlak a také šancí mělo minimum. Největší příležitost tak měl hostující De Frutos, který se po chybě stopera Giméneze hnal sám na brankáře Oblaka. Ten Atlety podržel.
45+2'
45+1'
Ještě příležitost domácích! Z pravé strany dobře odcentroval Llorente. K míči se před bránou tlačil Matheus Cunha, který nebyl obráncem připuštěn k zakončení. Balón se pak ještě odrazil k Thomasovi Lemarovi, jenž si ho srovnal na levačku a přestřeli..
45+1'
Na centr ze zmíněné standardky si nabíhal Stefan Savić, ovšem hostující obrana ho nenechala zakončovat. První půle bude nastavena o dvě minuty.
45'
Blíží se závěr první půle. Domácí mají k dispozici standardní situaci po faulu na Marcose Llorenteho.
43'
Rodrigo de Paul a Pepelu byli u balónu zhruba ve stejnou chvíli. Skončilo to tím, že domácí záložník trefil také nohy protihráče a byl mu tak odpískán nedovolený zákrok. De Paul musí být už opatrný, má totiž na kontě žlutou kartu z 26. minuty.
42'
Stefan Savić k ničemu nepustil De Frutose, který se snažil domácího stopera ukličkovat. Hosté vhazují.
40'
Matheus Cunha se dostal k míči na levé straně šestnáctky. Zády k bráně si ho zpracoval, otočil se a namířil si to směrem k bráně přes Robera Piera. Ten ho ale nepustil a sudí navíc nařizuje odkop od svatyně hostí, byť by útočník Atletů chtěl spíše roh.
39'
Thomas Lemar trefil svou přihrávkou jen prvního bránícího hráče soupeře. Domácí budou alespoň vhazovat.
38'
Marcos Llorente sebral na půlce míč Sonovi jen s pomocí nedovoleného zákroku. Rozhodčí jeho postup dopředu okamžitě zastavil a vrátil balón Levante.
37'
Míč drží hosté a z hlediště se už ozývá pískot fanoušků Atlética. Ti mají na své hráče trochu vyšší nároky.
36'
Matheus Cunha si nabíhal za hostující obranu, ale nedostal přesnou přihrávku. Na ofenzivním tápání Atletů tedy ani tento útok nic nezměnil.
35'
Střely na bránu – 0:3
34'
Stále platí, že si domácí proti poslednímu týmu tabulky zatím nevytvořili gólovou šanci. Hosté nemají co ztratit a prezentují se bojovným fotbalem. To Atlético ukazuje, že prostě formu nemá.
32'
Další roh domácích a opět rozehrávka nakrátko. Míč se postupně dostal do pokutového území k Ángelovi Correovi, jehož střelu zablokoval Miramón.
30'
Domácí ho zahráli nakrátko a nic nebezpečnějšího nevymysleli.
30'
Reinildo šel na levé straně hostující šestnáctky do kombinace s Ángelem Correou. Ten nedokázal dostat centr přes bránícího hráče, získal ale pro domácí alespoň roh.
28'
Po hostující standardce se dostal k centru Roger Martí, Atleti se ubránili.
26'
Rodrigo de Paul zajel na vlastní polovině do Enise Bardhiho. Za to od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.
25'
Hostující hráč poslal rohový kop jen do náruče Oblaka.
24'
De Frutos byl po předchozí akci ještě ošetřován. Až teď dojde na rohový kop, který následuje po jeho šanci.
22'
Následoval rychlý protiútok hostí! K němu výrazně přišel mizernou obrannou hlavičkou José Giménez, který balón nechtěně prodloužil za sebe do běhu Jorgemu De Frutosovi. Ten utíkal sám na Oblaka, jenž proti němu vyběhl a nenechal se prostřelit!
22'
Zahrozili domácí! Marcos Llorente posílal z pravé strany míč před bránu, kde na něj těsně nedosáhl Marcos Llorente!
21'
Hosté si připsali první střelu mezi tyče. Vyslal ji hlavou Pepelu, ovšem Jan Oblak míč zachytil poměrně jednoduchým zákrokem.
19'
Thomas Lemar teď odvedl dobrou práci při presinku. U levé postranní čáry sebral míč Miramónovi a následně se pokusil o narážečku s Correou. Ten mu však balón vrátil špatně a tím akce Madridu skončila.
17'
Domácím zatím vůbec nehraje záloha. Ta nedokáže pro ofenzivní část týmu nic vytvořit. Dlouhé nákopy od stoperů také k ničemu nevedou.
16'
Hosté se snaží hrát hodně důrazně. Roger Martí na půlce dohrál rozehrávajícího Reinilda. Pískán faul, po němž má míč Atlético.
14'
Gólman domácích založil výhozem rychlý protiútok. Ten pokračoval přes Reinilda, který na levém křídle vysunul Thomase Lemara. Ten doběhl k šestnáctce a zkusil střelu, která byla nepřesná. Alespoň ale první vážnější ofenzivní náznak od Colchoneros.
14'
Standardní situace hostí. Centr Piera však dolétl až do rukavic brankáře Oblaka.
12'
Fotbalisté Atlética zatím potvrzují, že se nenacházejí v dobrém rozpoložení. I dnes hrají se zataženou ruční brzdou. Ani jejich rohový kop soupeři nezpůsobil větší trápení.
11'
Marcos Llorente získal pro domácí první rohový kop v zápase.
10'
Rober Pier se snažil vysunout kapitána Rogera Martího. Ten těžký míč nezpracoval a z domácího pohledu vše řeší Jan Oblak.
8'
Hosté po rohovém kopu i zahrozili. Nad bránu madridského celku hlavičkoval Pepelu.
8'
Savić nyní musel zakřižovat za obranu nabíhajícího Jorgeho De Frutose. Po jeho defenzivním zákroku bude Levante zahrávat roh.
6'
Nákop Stefana Saviće směřoval do území, kde se žádný z hráčů domácích nenacházel. Míč v pohodě sebrali fotbalisté z Levante.
5'
Zatím to je zápas plný soubojů ve středu hřiště. Atlético se ještě nedostalo k očekávanému náporu.
4'
Ángel Correa přebíral míč ještě na vlastní polovině. Okamžitě k němu přistoupil Óscar Duarte, který domácího útočníka poslal k zemi a zároveň získal balón. Podle rozhodčího to bylo čisté.
3'
Reinildo byl u vlastní šestnáctky faulován napadajícím hráčem Levante. Rozehrává domácí celek.
1'
Utkání rozehrálo Levante. To nastoupilo v černých dresech. Atlético zvolilo tradiční červenobílé pruhované a modré trenky.
1'

Atlético Madrid: Oblak – M. Llorente, Savić, J. Giménez, Reinildo – de Paul, Kondogbia, Koke (C), Lemar – Á. Correa, Cunha.
Náhradníci: Lecomte – L. Suárez, Lodi, Félix, C. Martín, Vrsaljko, H. Herrera, Lama, Barrios.

Levante UD: Cárdenas – Miramón, Pier, Ó. Duarte, M. Cáceres, Son – De Frutos, Pepelu, Melero, E. Bardhi – Martí (C).
Náhradníci: Aitor Fernández, Cuñat – Coke, Goméz, N. Vukčević, Malsa, C. Clerc, Pubill, Cantero, Morales, Álvarez, Leal.

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
Atlético nedokázalo v posledních třech vzájemných zápasech na Levante vyzrát. Dva skončily remízou, v loňském ročníku dokonce valencijský celek zvítězil na půdě nakonec mistrovského týmu 2:0. První duel v této sezóně, který se hrál na hřišti Levante, dopadl nerozhodným výsledkem 2:2.
Atlético Madrid (5. místo, 11 – 6 – 6, skóre 42:33, 39 bodů)
Úřadující mistr letos neprožívá ideální sezónu. Místo souboje o titul budou Atleti rádi, pokud se vůbec probojují do příštího ročníku Ligy mistrů. V La Lize se tým po nedávných čtyřech porážkách v řadě přeci jen zvedl. Z posledních pěti duelů totiž tři vyhrál, jednou remizoval a prohrál pouze na hřišti Barcelony. K tomu je ale třeba připočíst také nezdar v semifinále Superpoháru či porážku v osmifinále Copy del Rey na půdě Realu Sociedad.

Posledních 5 zápasů Atlética:
Atlético – Bilbao 1:2 (Superpohár)
R. Sociedad – Atlético 2:0 (Copa del Rey)
Atlético – Valencia 3:2
Barcelona – Atlético 4:2
Atlético – Getafe 4:3
Levante UD (20. místo, 1 – 8 – 14, skóre 23:50, 11 bodů)
Fotbalisté Levante se obrovsky trápí. Za celý ročník dokázali vyhrát jediný ligový zápas a na záchranu ztrácejí už 13 bodů. Dosud jediné vítězství přišlo až ve 20. kole, v němž valencijský celek doma přehrál 2:0 Mallorku. Od té doby ale zase přišly další tři porážky. Naposledy na domácím hřišti 2:4 s Betisem. Situace Granotes je tak už opravdu kritická.

Posledních 5 zápasů Levante:
Villarreal – Levante 5:0
Levante – Mallorca 2:0
Levante – Cádiz 0:2
Getafe – Levante 3:0
Levante – Betis 2:4
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V dohrávce 21. kola španělské La Ligy přivítá páté Atlético Madrid poslední Levante. Domácí Atleti neprožívají ideální sezónu a období. Duel s trápícím se týmem z chvostu tabulky tak pro ně bude vítanou možností si zvednout sebevědomí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.