La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Real Sociedad - 24. října 2021   21:00

Atlético
62' L. Suárez (Félix) • 77' L. Suárez
2:2
(0:1)
Real Sociedad
8' Sörloth  (Isak) • 48' Isak
Atlético
Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso (74. H. Herrera), Lodi (59. Á. Correa) – Félix, de Paul (59. Kondogbia), Koke (C), Lemar (46. Carrasco) – L. Suárez, Griezmann (74. Cunha).
Remiro – Zaldúa (64. Turrientes), A. Elustondo (C), Le Normand, Gorosabel – Guevara (89. Januzaj), Zubeldia, Merino, D. Silva – Sörloth (89. Lobete), Isak (64. Portu).
Ryan – Januzaj, Lobete, J. Pacheco, Navarro, Portu, Turrientes, Valera.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:14.
Je konec! Atlético Madrid nakonec remizovalo s Realem Sociedad 2:2. Hosté se do vedení dostali už po osmi minutách, kdy se prosadil Alexander Sörloth. Domácí poté hráli aktivně, ale šance si nevytvořili. Ve 26. minutě mohl naopak vedení hostů navýšit David Silva, ale Oblak jej vychytal. Krátce po změně stran navíc přidal další branku Realu Sociedad Alexander Isak. Za domácí následně snížil Suárez. Čtvrt hodiny před koncem byl ve vápně faulován právě Suárez, který z penalty zařídil vyrovnání.
90+5'
90+4'
Atlético v závěru nastavení zahrávalo ještě jeden rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Herrera nedokázal zakončit.
90+3'
Hostující brankář nyní hodně dlouho otálel s rozehrávkou z vlastní poloviny, ale sudí mu žlutou kartu neudělil, což rozezlilo kouče Simeoneho.
90+2'
Atlético znovu kombinovalo kolem velkého vápna, ale Le Normand zastavil prudkou přihrávku na značku pokutového kopu a míč odkopl.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Atlético se v závěru tlačí na polovinu soupeře, jenže kombinace domácího celku je teď hodně kostrbatá. Obrana Realu Sociedad nemá moc práce.
89'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Adnan Januzaj.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Julen Lobete.
87'
Jan Oblak se musel zapojit do rozehrávky Atlética Madrid. Slovinský brankář nakopl míč na pravou stranu, ale domácí se nyní nemohou usadit v útoku.
86'
Geoffrey Kondogbia se stáhl na vlastní polovinu, kde mu napadající soupeř přišlápl kopačku, čímž se provinil proti pravidlům.
85'
Diego Simeone své svěřence hecuje a žene hráče Atlética Madrid do útoku. Sledujeme fantastickou bitvu týmů z horní části tabulky.
84'
Trippier potáhl míč na polovinu soupeře, jenže dlouho otálel s odcentrováním. Obrana Realu Sociedad se zatím stačila srovnat.
83'
Félix si pohybem řekl o přihrávku na levé křídlo, ale Merino se s ním vynikajícím způsobem vrátil a hlavou odehrál míč do bezpečí.
82'
Portu dostal přihrávku do vynikající pozice, odkud bez váhání vypálil, ale podle všeho trefil jen svého spoluhráče.
81'
Zadáci Realu Sociedad kombinují s míčem na kopačkách a nikam se neženou. Naopak domácí fotbalisté rozehrávku soupeře aktivně napadají.
80'
Correa dostihl přihrávku na pravou stranu, otočil se s míčem a odcentroval. Pro jeho pobídku si bezpečně dokráčel hostující brankář.
79'
Domácí Atlético se nadále tlačí do útoku a chce dokonat otočku v dnešním souboji. Domácí fotbalisty ženou vpřed také zaplněné tribuny.
77'
Atlético právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se ujal sám faulovaný LUIS SUÁREZ a penaltu bezpečně proměnil!
76'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
76'
Tak pozor! Sudí řešil na videu zákrok na Suáreze a odpískal penaltu pro Atlético!
75'
Střídající Carrasco potáhl míč po levé straně do pokutového území, kde našel Suáreze, ale autor dosud jediné branky Atlética nedokázal zakončit.
74'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Matheus Cunha.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Hermoso, přichází Héctor Herrera.
73'
Real Sociedad se po delší době usadil na polovině soupeře, jenže hosté míč dlouho neudrželi a musí se znovu rychle vracet.
72'
Suárez dostal přihrávku na polovinu Realu Sociedad, chtěl si obhodit obránce, ale Le Normand vynikajícím zákrokem vyšperkoval svůj výkon.
71'
Elustondo vyvezl míč na polovinu Atlética, jenže se nesetkal s podporou svých spoluhráčů. Defenziva Atlética se bleskově stihla vrátit.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a sledujeme snahu Atlética o vyrovnání. V dalším souboji ale neuspěl Angél Correa.
69'
Žlutou kartu dostává Aritz Elustondo (Real Sociedad San Sebastian).
69'
Domácí fanoušci se také probudili a hlasitým skandováním tlačí Atlético k vyrovnání. Obrana Realu Sociedad má nyní plné ruce i nohy práce.
68'
Domácí zahrávali rohový kop. Po prudkém centru hlavičkoval Felipe, ale jeho pokus hlavou skončil nad břevnem hostující svatyně.
67'
Suárez neustál souboj v pokutovém území, ale Le Normand jej podle hlavního rozhodčího odstavil v souladu s pravidly.
66'
Atlético Madrid kombinuje na polovině soupeře a číhá na šanci k vyrovnání. Defenziva baskického celku je teď hodně statická.
65'
Domácím fanouškům se nyní vůbec nelíbila prodleva před vhazováním Realu Sociedad. Sudí ale nikoho z hostujícího celku neodměnil žluto kartou.
64'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Portu.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Joseba Zaldúa, přichází Benat Turrientes.
62'
Domácí Atlético se nakonec dočkalo vytouženého snížení! Félix z levé strany odcentroval na malé vápno, kam si naběhl LUIS SUÁREZ a hlavou uklidil míč k zadní tyči!
61'
Correa se ihned po svém příchodu na trávník tlačí do zakončení. Hbitý fotbalista si míč přehodil na pravačku, ale jeho ránu zastavil obránce.
60'
Je za námi hodina hry a zatím stále sledujeme překvapivý vývoj duelu. Real Sociedad se v případě dnešního triumfu posune do čela španělské ligy.
59'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Ángel Correa.
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Geoffrey Kondogbia.
58'
Antoine Griezmann dostal vysokou přihrávku na pravou stranu, ale Zaldúa k němu přistoupil a nedal francouzskému hráči ani kousek prostoru.
57'
João Félix to v hlavičkovém souboji před brankou hostů přehnal s důrazem a trefil stopera hostujícího mužstva loktem. Portugalec může být rád, že nedostal žlutou kartu.
56'
Atlético zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Nadýchaný centr se snesl na značku pokutového kopu, kde kralovali zadáci hostů.
55'
Félix motal obráncům soupeře hlavy na levé straně pokutového území. Portugalec nakonec našel Griezmanna, ale ten míč netrefil ideálně.
54'
Atlético se usadilo na polovině soupeře, nicméně kombinace domácího celku je nyní plná nepřesností. Zadáci Realu Sociedad jsou na své polovině hodně silní.
53'
Real Sociedad zahrával další přímý kop na polovině soupeře. Do zakončení hlavou se dostal Elustondo, ale jeho pokus skončil nad břevnem.
52'
Rodrigo de Paul poslal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže jeho spoluhráč nešel proti míči a nedostal se do zakončení.
51'
Hermoso diriguje rozehrávku Atlética Madrid na polovině hřiště. Domácí stoper poslal přihrávku na pravou stranu, ale Trippier míč dlouho neudržel.
50'
Baskický celek tedy může být se vstupem do druhého poločasu spokojený. Naopak akcie madridského celku na otočku hodně klesly.
48'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Hostující celek vstupuje skvěle i do druhého poločasu! Real Sociedad měl k dispozici rozehrávku přímého kopu. Jeho exekuce se ujal ALEXANDER ISAK a technickým pokusem překonal Jana Oblaka!
47'
Domácí celek se hned v úvodu druhého poločasu hnal do útoku. Střídající Belgičan Carrasco se tlačil vpřed středem, ale narazil na dvojici soupeřů.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Yannick Carrasco.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Madridu překvapivé skóre. Atlético totiž prohrává s Realem Sociedad 0:1. Hosté se do vedení dostali už po osmi minutách, kdy se prosadil Alexander Sörloth. Domácí poté hráli aktivně, ale šance si nevytvořili. Ve 26. minutě mohl naopak vedení hostů navýšit David Silva, ale Oblak jej vychytal.
45'
45'
Hosté hrají v závěru prvního poločasu s míčem na kopačkách a chtějí si vedení odnést do kabin. Hráči Atlética pokračují v napadání.
44'
Domácí se sice dostali do zakončení, ale vzrušení před brankou Realu Sociedad bylo zbytečné, jelikož Antoine Griezmann si nepohlídal ofsajd.
43'
Alexander Isak dostal přihrávku na pravou stranu, jenže spoluhráč jej zahnal až k postranní čáře, odkud už Isak nedokázal přesně rozehrát.
42'
Žlutou kartu dostává Joseba Zaldúa (Real Sociedad San Sebastian).
42'
Atlético znovu uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Hráči v červenobílém jsou sice aktivnější, ale nedostávají se do střeleckých pozic.
41'
Renan Lodi podpořil ofenzivu Atlética a poslal na malé vápno prudký přízemní centr. Obětavý stoper Le Normand míč odehrál na rohový kop.
40'
Renan Lodi prošel po levé straně na polovinu Realu Sociedad, kde přenechal míč Lemarovi, jenže jeho dloubáček si obrana pohlídala.
39'
Hra je přerušena! Joseba Zaldúa se tvrdě srazil s Lodim a oba fotbalisté nyní zůstávají ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji.
38'
Kieran Trippier dostal přihrávku na pravou stranu, kde si efektně poradil s těžkým zpracováním a přenesl hru na střed. K míči se ale nikdo v červenobílém nedostal.
37'
David Silva hýří aktivitou! Šikovný záložník se uvolnil na pravé straně, ale dloubáčkem za obranu Realu Sociedad nenašel nikoho ze spoluhráčů.
36'
Hostující brankář Remiro dlouho otálel s odkopem od branky a snesl se na něj pískot domácích fanoušků. Real Sociedad se ale nikam nežene.
35'
Luis Suárez se dostal do pokutového území, kde si pomohl hodně zajímavým chvatem, ale rozhodčí mu nedovolený zákrok neodpískal.
34'
David Silva dostal přihrávku do běhu, roztáhl hru na levou stranu, ale Merino byl u míče příliš pozdě. Domácí Trippier vybojoval balón pro Atlético.
33'
Real Sociedad měl k dispozici standardní situaci na polovině Atlética. Jeho exekuce se ujal David Silva, ale Le Normand fauloval De Paula.
32'
Žlutou kartu dostává Felipe (Atlético Madrid).
31'
Alexander Sörloth zůstává po souboji s obráncem ležet na trávníku a drží se za pravé koleno. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme překvapivý průběh. Atlético se s Realem Sociedad hodně trápí.
29'
De Paul na pravé straně vybojoval odražený míč, potáhl jej na polovinu Realu Sociedad, jenže ani středopolař Atlética se nesetkal s podporou spoluhráčů.
28'
Renan Lodi odcentroval do pokutového území, kde ze statické pozice hlavičkoval Luis Suárez, ale Remiro si jeho pokus doslova vychutnal.
27'
Félix z levé strany poslal přihrávku na střed, nicméně spoluhráči z ofenzivy jeho přihrávku za obranu soupeře nepochopili a zůstali stát.
26'
Hosté zahrávali rohový kop. Jeho exekuce se ujal Gorosabel. Domácí obrana míč neodehrála do bezpečí a do zakončení se dostal David Silva, jehož technický pokus Oblak reflexivně vyrazil!
25'
Mikel Merino se otočil na středovém kruhu a roztáhl hru na pravou stranu. Z křídla poté zkoušel odcentroval Joseba Zaldúa, ale jeho pobídku zablokoval soupeř.
24'
Luis Suárez se hnal za další přihrávkou do pokutového území, ale Elustondo podtrhl svůj vynikající výkon včasným odhlavičkováním míče.
23'
Aktivní Renan Lodi znovu podpořil útok Atlética náběhem po levé straně. Krajní zadák domácího celku však levačkou neodcentroval.
22'
Real Sociedad se po delší době usadil na polovině Atlética. Alexander Sörloth dokonce dostal přihrávku do vápna, ale neotočil se kolem obránce.
21'
Lemar z levé strany odcentroval na zadní tyč, kam se tlačil Luis Suárez, ale druhý jmenovaný pod tlakem napadajícího obránce nezakončil.
20'
Atlético už opět kombinuje na polovině Realu Sociedad, jenže domácím se zatím nedaří otevírat mezírky v defenzivě baskického mužstva.
19'
Aritz Elustondo zatím hraje opravdu skvěle. Hostující obránce si pokryl míč tělem před napadajícím Félixem a byl faulován.
18'
Ander Guevara kouzlil s míčem na levé straně pokutového území, jenže příliš dlouho otálel s přihrávkou před branku Atlética. Domácí defenziva se stačila srovnat.
17'
Renan Lodi podpořil ofenzivu Atlética náběhem po levé straně. Krajní obránce domácího celku střílel z velké dálky, ale poslal míč nad břevno.
16'
João Félix střílel zpoza velkého vápna, nicméně jeho skákavá dělovka skončila vedle vzdálenější tyčky. Atlético se snad poprvé dostalo do zajímavého zakončení.
15'
Lemar kouzlil s míčem u nohy v blízkosti velkého vápna, jenže v klíčovou chvíli nedokázal obejít jednoho z obránců. Real Sociedad brání výborně.
14'
Atléticu se nepovedl další přechod do útoku. Lemar spěchal po levém křídle, ale dostal přihrávku za tělo a už se pro balón nestačil vrátit.
13'
Atlético zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malém vápno, kde skákal Hermoso, ale hostující brankář Remiro si dokráčel pro míč.
12'
Elustondo si dal pozor na padající nákop a hlavou odehrál míč na levou stranu. Odražený míč pro sebe vybojovali hráči Atlética Madrid.
11'
Baskický celek po dobrém vstupu do utkání kombinuje s míčem na vlastní polovině a nechce hráče Atlética pustit do vyložených šancí.
10'
Domácí Atlético se ihned vydalo do útoku se snahou o bleskovou odpověď. Příliš prudká přihrávka za obranu však skončila v rukavicích brankáře.
8'
Hostující celek se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Real Sociedad udeřil po skvěle sehraném protiútoku. Přihrávku z pravé strany dohnal ALEXANDER SÖRLOTH, který si všiml vyběhnutého Oblaka a pod jeho tělem uklidil míč do sítě!
7'
Ander Guevara diriguje rozehrávku Realu Sociedad na polovině hrací plochy. Jeho přihrávka směřovala na levou stranu, ale Atlético brání v pevném bloku.
6'
Luis Suárez si pohybem řekl o přihrávku na hranici velkého vápna, ale Zaldúa se k domácímu kanonýrovi včas stáhl a nenechal Suáreze zakončit.
5'
Koke dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval do šestnáctky, ale skvěle postavený Elustondo míč z první odkopl mimo vápno.
4'
João Félix svedl souboj u rohového praporku, kde se dobře zbavil obránce, nicméně jeho následná pobídka skončila u prvního obránce.
3'
Griezmann bojoval o míč u rohového praporku, nicméně důrazný Gorosabel domácího střelce skvělou poziční hrou vytlačil až do zámezí.
2'
Robin Le Normand se s míčem otočil na vlastní polovině a pomohl si malou domů. Hostující brankář Remiro následně rozehrál na pravou stranu.
1'
Real Sociedad obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Real Sociedad bude chtít proti favorizovanému soupeři navázat na dobrý vstup do ročníku.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Atlético bude hrát v červenobílém, zatímco Real Sociedad oblékne modrobílou sadu.

Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Lodi – Félix, de Paul, Koke (C), Lemar – L. Suárez, Griezmann.
Náhradníci: Lecomte – Carrasco, Á. Correa, Cunha, J. Giménez, Kondogbia, H. Herrera, Vrsaljko.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo (C), Le Normand, Gorosabel – Guevara, Zubeldia, Merino, D. Silva – Sörloth, Isak.
Náhradníci: Ryan – Januzaj, Lobete, J. Pacheco, Navarro, Portu, Turrientes, Valera..
Atlético Madrid

Domácí Atlético Madrid je na tom o něco hůře. Po osmi kolech má na kontě sedmnáct bodů a patří mu pátá pozice. Oproti svému soupeři ale odehrálo o jedno utkání méně. Atlético v posledním kole přehrálo na domácí půdě 2:0 slavnou Barcelonu. O víkendu po reprezentační pauze mělo duel odložený. V týdnu ale v Lize mistrů padlo doma 2:3 s Liverpoolem.

Hostující Real Sociedad zatím prožívá fantastickou sezónu. V devíti duelech získal hostující celek dvacet bodů a patří mu první pozice španělské ligy. Na druhou Osasunu má k dobru náskok dvou bodů. Osasuna navíc odehrála o jedno utkání navíc. Třetí Real Madrid pak ztrácí další tři body. V posledním kole doma Real Sociedad přehrál 1:0 Mallorcu. V rámci Evropské ligy pak zvítězil na hřišti Sturmu Graz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.